Jak to jest z tą pomocą na trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 19:45   #1
Kicos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4

Jak to jest z tą pomocą na trądzik?


Witam bardzo cieplutko
Mam jedno, malutkie pytanko. Od jakiegos czasu biore Diane35. Tak, wiem, mnostwo jest o tym napisane na necie... Rzecz w tym, ze przez pierwsze 4 dni strasznie bolala mnie glowa. Przeszlo. Teraz czuje, jakbym troszke spuchla, ale az tak bardzo sie to w oczy nie rzuca. Najwiekszy problem jednak mam z tradzikiem. Lekarz zalecil mi te tabletki, poniewaz tradzik mam.. wszedzie. Bez wnikania. Mialam nadzieje, ze mi pomaga, ale jest gorzej... Slyszalam, ze aby tradzik zniknal, organizm najpierw musi sie oczyscic 'wychodzac na wierzch', a dopiero pozniej wszystko sie ustabilizuje i tradzik zniknie. Czy to prawda? Czy po prostu tabletki mam zle dobrane? I czy to lekkie opuchniecie zniknie po czasie, czy juz zostanie? Moze to zbierajaca sie woda?
Wiem, ze powinnam isc z tym do ginekologa, ale na razie nie mam mozliwosci, wiec bylabym bardzo wdzieczna o udzielenie rady.

Pozdrawiam serdecznie. Ania.
Kicos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:27   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak to jest z tą pomocą na trądzik?

Bylas u dermatologa ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:50   #3
Kicos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jak to jest z tą pomocą na trądzik?

Byłam. I to właśnie dermatolog polecił mi udać się do ginekologa po tabletki... I nie wiem już co mam zrobić z tym problemem.
Kicos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 00:37   #4
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Jak to jest z tą pomocą na trądzik?

Cytat:
Napisane przez Kicos Pokaż wiadomość
Byłam. I to właśnie dermatolog polecił mi udać się do ginekologa po tabletki... I nie wiem już co mam zrobić z tym problemem.
gdyby lekarz chciał Cię leczyć rzetelnie to powinien najpierw zrobić badania kilku hormonów. Poza tym same tabletki niekoniecznie muszą Ci pomóc, koniecznie potrzebne są też leki od dermatologa na skórę. Ja też zaczęłam brać Diane z powodu trądziku, jak mi się wtedy wydawało dużego. Ale co to duży trądzik się dopiero dowiedziałam jak odstawiłam Diane po chyba dwóch op. (źle się czułam po nich). To co wtedy przeżyłam w związku z moją twarzą do tej pory śni mi się po nocach...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 07:08   #5
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Jak to jest z tą pomocą na trądzik?

U mnie było podobnie. Bralam Diane nie po to by wyleczyc trądzik, ale typowo dla celów antykoncepcyjnych, jednak lekarka sama stwierdzila, ze Diane dodatkowo pomoze na tradzik. Najgorzej wyglądałam pierwsze dwa miesiące a po pół roku mialam może jedną krostkę ( tylko, że ja nigdy nie mialam jakiegos duzego trądziku). Bralam go 1,5 roku i faktycznie niezła miałam buzię, później zmienilam na inne tabletki i odkad zmienilam czyli od paru lat znowu mam krostki...
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 08:35   #6
Tycikata
Wtajemniczenie
 
Avatar Tycikata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 410
Dot.: Jak to jest z tą pomocą na trądzik?

Ja brałam diane żeby wyregulować miesiączki... a dodatkowo na trądzik. I dopiero po pół roku stosowania tabletek moja cera zaczęła ładniej wyglądać(choć jeszcze nie idealnie). W sumie brałam diane przez rok, też czułam się taka opuchnięta podczas ich brania, zawsze parę dni przed miesiączką. Po odstawieniu (brałam rok) znowu miałam wysyp na twarzy teraz jest już troszkę lepiej..

Radzę Ci jednak zrobić sobie badania hormonalne, żeby lekarz dowiedział się gdzie leży właściwa przyczyna tego trądziku i dobrał na tej podstawie odpowiednie leki. Ja niestety trafiłam na taką lekarkę która nie zleciła żadnych badań, a prawdopodobnie musiałam mieć już przed braniem diane niski estradiol, które tabletki anty dodatkowo blokują... i teraz mam problem
__________________
Nawet z mapą
gubię się
bo lubię


- Loesje
Tycikata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 09:28   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Jak to jest z tą pomocą na trądzik?

moim zdaniem maskowanie (bo to nie jest leczenie) trądziku tabletkami antykoncepcyjnymi jest bez sensu. zwłaszcza jeśli ma się w normie hormony. o wysypie przy tabletkach też raczej nie słyszałam (taki efekt się bardziej obserwuje przy np. kuracji aknenorminem - chwilowy wysyp a potem znikanie pryszczy), ale przy hormonach to chyba nie...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.