mój ślubny stres :P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 22:20   #1
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595

mój ślubny stres :P


potrzebuję sprowadzenia mnie na ziemię

w mojej rodzinie lata lata lata, panny młode wyglądają... skromnie. po prostu skromnie. panuje jakiś kult skromności. wszystkie śluby jak sobie przypomnę, to proste sukienki bardzo często bez dodatków, gładko spięte włosy. na ostatnim ślubie kuzynka miała krótką prostą garsonkę. bardzo ładną oczywiście i wytworną, ale w porównaniu do tego co ja wybrałam... boję się że mnie ludzie śmiechem zabiją, nie wiem, stresuję się że będę głupio wyglądać w takiej wielkiej kiecy nie noszę sukienek, sukni, a co dopiero od stóp do głów świecić na biało jak latarnia morska i to z dodatkiem tiulowym.
i jeszcze będę stała na świeczniku i każdy się będzie patrzał. i będę największa z całego towarzystwa.

mój boże, proszę o słowo otuchy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 23:43   #2
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: mój ślubny stres :P

hahahaha skąd ja to znam! nie biorę ślubu ale też sukienek jakoś często nie noszę mało tego też nie lubię jak się na mnie patrzą! a tu masz ci będziesz się wyróżniać ciesz się kobietko to będzie twój dzień, tobie się ma podobać przez jeden dzień bądź odważna będziesz pięknie wyglądać, należy się przynajmniej raz w życiu tak porządnie na maksa nie przejmuj się nie będziesz też sama w tym stresie, bo twój świeży mąż pewnie też się będzie denerwował
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 23:56   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: mój ślubny stres :P

Bycie największą wcale nie jest takie złe

W swojej rodzinie i znajomych nie zauważyłam trendu mega skromności, jedne sukienki były mniej strojne, inne bardziej, ale nie wydawało mi się, że moja jakoś bardzo od nich odstaje. Wyróżniała się, ale to ze względu na niepopularny dół, nie przez swoją wielkość czy zdobienia.

Ale największą na weselu byłam, oczywiście, niektórzy panowie bali się ze mną tańczyć, nie chcąc zniszczyć lub zabić się o moją suknię

Nikt Cię śmiechem nie zabije, podczas tego dnia para młoda rzadko kiedy usłyszy od gości coś niemiłego
A to, że na co dzień nie chodzisz w sukienkach może być na plus, może wiele osób pierwszy raz zobaczy Cię w sukni i będzie pod wrażeniem
Czego byś nie ubrała i tak każdy się będzie patrzył Także luzik
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 23:58   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój ślubny stres :P

To mnie tak stresuje ze szok. Jezu. Jestem z wyksztalcenia nauczycielem. Spiewalam przed grupa ludzi choc nie umiem. Wierszyki mowilam. Wyglaszalam referaty przed dziesiatkami ludzi. Prowadzilam niejedna lekcje i mowilam do wielu osob i grup. A wlasnej rodziny sie tak boje ze az mi sie ryczec chce:P bede na swieczniku i sie beda gapic. Na bank mnie wysmieja ze sie odwalilam jak stroz w boze cialo
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 08:58   #5
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: mój ślubny stres :P

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Prowadzilam niejedna lekcje i mowilam do wielu osob i grup. A wlasnej rodziny sie tak boje ze az mi sie ryczec chce:P bede na swieczniku i sie beda gapic. Na bank mnie wysmieja ze sie odwalilam jak stroz w boze cialo
Ale nie będziesz tam na świeczniku sama - obecność narzeczonego, a potem męża naprawdę pomaga. Sama też się stresowałam, ale w pewnym momencie dzięki mężowi naprawdę miałam gdzieś, czy ktoś przeżywa z nami ślub, czy się ze mnie śmieje, bo wystroiłam się jak szczur na otwarcie kanału lub innych powodów.

Myślę, że Twoi goście już na niejednym weselu byli i niejedną pannę młodą widzieli (być może nawet bardziej bufiastą, falbianiastą niż Ty). bez obaw.

W razie potrzeby można powtarzać taką mantrę
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 10:06   #6
viola515
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 58
Dot.: mój ślubny stres :P

Najważniejsze, żeby suknia podobała się Tobie. Ja 3 lata temu założyłam suknię z delikatnymi falbankami. Chciałam tego dnia czuć się jak księżniczka i tak było. Suknia pięknie wyglądała podczas ruchu. Ale wiem, że nikt z rodziny mojego męża by takiej nie założył. Miałam tego świadomość kupując suknię. Nasze gusta różnią się totalnie. Do dziś dnia, gdy się z nimi spotykam czuję się zbyt wystrojona. Nie noszę jakiś strojnych ciuchów, ale lubię sukienki i noszę je i na co dzień i w niedziele. A dla nich okazją do założenia sukienki jest chyba tylko wesele. Więc baaardzo się różnimy pod względem gustów. Ale czy to znaczy, że mam wbrew sobie nosić dżinsy i bluzy dresowe, albo t-shirty z napisami ?
viola515 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 10:35   #7
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: mój ślubny stres :P

Eee, po prostu uświadom sobie, że zawsze ktoś będzie coś tam gadał - niezależnie, czy założysz napuszoną suknię, czy skromną garsonkę. W oczy Ci nic nie powiedzą, a za plecami tak czy inaczej obgadają, w każdej rodzinie znajdą się takie osoby. Masz się podobać sobie i swojemu TŻ, na resztę nie zwracaj uwagi.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 11:55   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: mój ślubny stres :P

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 01:27   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój ślubny stres :P

mama mnie cały czas namawia na zmianę sukienki...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 08:19   #10
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: mój ślubny stres :P

Ja bym olala wszystko i wszystkich i spelniala tylko swoje marzenia
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
mama mnie cały czas namawia na zmianę sukienki...
Dlaczego? Bo rodzina? Czy do samej sukienki ma jakies ALE?

Pokaz te kiecke kiedy masz slub w ogole? Pewnie i tak juz za późno na zmianę sukni
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 09:11   #11
szachistka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 21
Dot.: mój ślubny stres :P

drabineczka - to Twój dzień i zrób tak, żeby Tobie się podobało, bo za kilka lat, gdy będziesz wspominać swój ślub, to możesz żałować, że posłuchałaś innych, a nie siebie.
A co Twój TŻ myśli na temat sukni?
Najważniejsze, żebyś Ty się komfortowo czuła, w tym co będziesz miała na sobie.

Moja mam też mi mówi, że tego i tego na ślubie nie mogę mieć, że suknia powinna być taka i taka. Wiem, że nie będzie się mojej mamie podobać, ale jest taka jak chciałam

Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie gadał i marudził. U mnie w rodzinie zaczęło się, gdy obwieściliśmy, że ślub będzie jakieś 120 km od mojej rodzinnej wsi w mieście narzeczonego (tu studiuję i pracuję). Mama to chyba z 3 tygodnie była na mnie obrażona.

Trzymam kciuki za Ciebie, by wszystko było po Twojej myśli

Właśnie, kiedy Twój dzień?
__________________
szachistka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 11:09   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój ślubny stres :P

ja się stresuję bo moja mama ma dobry gust i zazwyczaj robi większość rzeczy ze smakiem, jakieś przyjęcia czy okoliczności rodzinne zazwyczaj wzbudzaja zachwyt gości, więc jak mi mówi że w drugiej wyglądałam o wiele wiele lepiej, to się stresuję... vivienne wysyłam ci na pw ok?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 11:19   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: mój ślubny stres :P

No to trzeba zasięgnąć opinii innych, trzeba poznać więcej zdań
Moja mama też by mnie widziała w innej kiecce, ale ja od dziecka marzyłam o księżniczce, więc na księżniczkę się uparłam
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 12:01   #14
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: mój ślubny stres :P

Jest dobrze

W salonie, w którym kupiłam suknię w przymierzalni wisiała kartka. Nie pamiętam treści dokładnie, ale było coś w stylu: "Panno mloda! kupując suknie spełniasz SWOJE marzenia, a nie czyjeś oczekiwania - mamy, siostry czy koleżanki. To TWÓJ dzien, TWÓJ wybór i TY masz czuć się dobrze"

Prawda jest taka, że nikomu się nie dogodzi
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2015-06-25 o 12:10
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 12:06   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój ślubny stres :P

w sumie masz racje...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 14:13   #16
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: mój ślubny stres :P

drabinka znaczy się masz już nową kieckę? nie tą koronkową którą kupiłaś za 200zł? chcę zobaczyć
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 17:14   #17
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: mój ślubny stres :P

Ja też uważam, że przede wszystkim Ty sama ze sobą powinnaś czuć się dobrze. No i żeby suknia choć trochę trafiła w gust Twojego wybranka. Nie możesz pokazać choć modelu sukni w wątku? Mogłybyśmy coś doradzić .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 21:09   #18
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: mój ślubny stres :P

Drabineczko, to będzie Twój dzień i to Ty masz podobać się SOBIE i TŻ, a nie mamie, cioci i kuzynkom z piątej wody po kisielu. Jeżeli kiecka Ci się podoba, to ją załóż i nie przejmuj opiniami innych. Ty masz czuć się w niej swobodnie i komfortowo
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:46   #19
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: mój ślubny stres :P

Hej! To ma byc Twoj dzien, nie musisz wygladac skromnie. Masz sie czuc pieknie, niewazne, co ludzie powiedza! Ja tez nie mam skromnej sukni..ale juz nie moge sie doczekac jak ja zaloze A jezeli komus sie nie spodoba, ze ma odkryte plecy.. coz z tego, ja sobie taka wymarzylam i Ty tez tak do tego podejdz! A pokazesz mi suknie?
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 14:24   #20
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: mój ślubny stres :P

Hej dziewczyno przecież to będzie Twój dzien i TY masz się czuć wyjątkowo Ja też miałam sukienkę trochę inną niż dziewczyny na których weselach byłam, w dodatku moja mama lamentowała na początku że nie jest czysto biała tylko śmietankowa Nie stresuj się tym, pokaż nam tą suknię !
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 14:39   #21
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: mój ślubny stres :P

Ja nie rozumiem tego wtracania sie rodzicow w sprawy slubne, a juz w ogole w sprawe sukienki! Apeluje do mam: pozwolcie swoim corkom wybrac to co im sie podoba, Wy juz mialyscie swoje wesele!
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 16:16   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój ślubny stres :P

potem pokażę teraz siedzę w pracy

ja to samo mamie powiedziałam: odnów sobie przysięgę z ojcem to założysz sobie to co ci sie podoba
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 20:04   #23
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: mój ślubny stres :P

Bardzo dobrze jej powiedziałaś Ja nie rozumiem dziewczyn które na swój ślub zakładają sukienki które spokojnie można nosić na co dzień, ostatnio oglądałam jakiś reportaż z wesela na vimeo i laska założyła zupełnie prostą białą sukienkę do kolan z rękawami do łokci. Wyglądała ładnie... jakby szła do pracy, na jakąś imprezę, na wesele jako gość, ale nie jak panna młoda. Jeden dzień w życiu można zaszaleć, założyć taką suknię i poczuć się wyjątkowo i nie warto z tego rezygnować bo ktoś coś powie
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 21:40   #24
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: mój ślubny stres :P

Moja babcia miała białą garsonkę. Bo praktycznie, potem do pracy nosiła.
A mama miała ultra drogą kieckę, szytą specjalnie dla niej na wzór sukienki z November Rain, tylko że z dodanymi jakimiś gipiurami, rękawiczkami, podwiązkami z francuskich koronek i czym się tylko drogim i wtedy modnym dało.
BYWA :p
A co do praktycznych zastosowań drugiej kiecki, to welon potem był w moim łóżeczku jako hmm baldachim, osłona przed wiatrem, muszkami, no nie wiem :p
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 08:06   #25
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: mój ślubny stres :P

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze jej powiedziałaś Ja nie rozumiem dziewczyn które na swój ślub zakładają sukienki które spokojnie można nosić na co dzień, ostatnio oglądałam jakiś reportaż z wesela na vimeo i laska założyła zupełnie prostą białą sukienkę do kolan z rękawami do łokci. Wyglądała ładnie... jakby szła do pracy, na jakąś imprezę, na wesele jako gość, ale nie jak panna młoda. Jeden dzień w życiu można zaszaleć, założyć taką suknię i poczuć się wyjątkowo i nie warto z tego rezygnować bo ktoś coś powie
Nie każdy dobrze czuje się w strojnej sukni. Moja była z jedwabiu, ale do kolan, bez szczególnych ozdób. Tradycyjnej sukni w ogóle nie brałam pod uwagę, to nie mój styl i czułabym się nienaturalnie, jak w przebraniu. Właściwie wystarczyłaby mi zwykła garsonka, ale mąż przekonywał, żeby kupić kieckę i poszliśmy na kompromis.

Wysłane przy użyciu Tapatalk
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 08:13   #26
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: mój ślubny stres :P

drabineczka to co z tą kiecą, pokażesz w końcu?
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 14:32   #27
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: mój ślubny stres :P

Może Twoja mama ma dobry gust, może go mają też ciotki i kuzynki, ale ten gust pewnie oznacza, te proste, eleganckie sukienki.

Zaszalej dziewczyno, na Wizażu Cię kojarzę z odważnych wypowiedzi, więc nie ma co się szczypać, tylko wystąpić w tym, co Tobie się podoba.

Ja kupiłam kieckę w serwisie ogłoszeniowym, zapłaciłam 50 zł za zwężenie i każdy komu to opowiadałam był w lekkim szoku i pytał, czy na pewno nie chcę czegoś lepszego (mimo, że nikomu sukni nie pokazałam :P)... Finalnie wszystkim się podobała (albo się nie przyznali), generalnie ja byłam zachwycona sobą

A i też się mega bałam bycia w centrum uwagi, że się będą gapić, oceniać itd. najgorszy był pierwszy moment, kiedy się wyłoniliśmy zza rogu, potem już w ogóle o tym nie myślałam
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 14:59   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój ślubny stres :P

Cytat:
Może Twoja mama ma dobry gust, może go mają też ciotki i kuzynki, ale ten gust pewnie oznacza, te proste, eleganckie sukienki.

Zaszalej dziewczyno, na Wizażu Cię kojarzę z odważnych wypowiedzi, więc nie ma co się szczypać, tylko wystąpić w tym, co Tobie się podoba.
1. prawda
2. też prawda

już zdecydowałam, że ta sukienka i żadna inna. poz atym od 23 czerwca schudłam kolejne 3,5 kg, więc podejrzewam że z luźnej wtedy prostej sukienki powoli zostałoby wielkie nic. także najlepsza decyzja ever.

zdania nie zmienię.
chyba
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 15:02   #29
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: mój ślubny stres :P

A zdjecia i tak nie pokazałaś
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 15:06   #30
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój ślubny stres :P

nie planuje
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-17 15:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.