co najlepsze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-18, 17:22   #1
marek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4

co najlepsze?


witam.
mam do was pytanie.
jaki srodek antykoncepcyjny polecacie? tabletki w moim wieku odpadaja, bo to by bylo niebezpieczne dla mojej dziewczyny, prezerwatyw uzywalismy, ale zadowolenie nie bylo zbyt wielkie. najlepiej czulismy sie uzywajac globulek...
co polecacie?
marek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 17:34   #2
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101
Dot.: co najlepsze?

Po tym co przeczytalam w Twoich wczesniejszych postach moge poradzić Ci tylko jedno, poczekaj z tym wszystkim jeszcze troche. No chyba,ze chcesz juz zostac tatusiem. Zadne wyliczanie dni suchych, mokrych, niekoncznie i rożne tym podobne absurdalne "zabezpiecznia" nie uchronią Was od ciazy, bo po stu udanych razach,moze przytrafic sie ten sto pierwszy...
Na tabletki, które dają prawie stu procnetowe zabepiecznie (przy odpowiednim przyjmowaniu) dla Twojej dziewczyny rzeczywiscie jest za wcześnie.
Zostają CI "niewygodne" prezerwatywy, absytencja albo dzidzius.
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 17:58   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co najlepsze?

a dlaczego gumki wam nie odpowiadaja?
globulki chyba sa jeszcze mniej skuteczne niz gumki.

pozostaja gumki,globulki,szklanka wody,herbaty zamiast.

dziewczyna jest w twoim wieku?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 23:07   #4
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: co najlepsze?

Ojej... w tym wieku to chyba rzeczywiście za wcześnie, ale na seks, a nie tylko na pigułki anty!!! No normalnie jestem w szoku!!!
A jeśli już koniecznie musicie... to obowiązkowo gumka, a najlepiej gumka + globulki, tak jak pisały dziewczyny wcześniej.
Co to oznacza, że zadowolenie nie było zbyt wielkie??? Chyba nie jesteście aż tak bardzo doświadczeni, że potrzeba Wam nie wiadomo jakich wrażeń, co???
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 09:22   #5
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: co najlepsze?

Chodzi o przyjemność Twoją, czy partnerki?

Prezerwatywy w Waszym przypadku sa najlepszym wyjściem, choć i ja uważam, że to stanowczo zbyt wcześnie na rozpoczęcie współżycia. Skoro juz jednak "musztarda po obiedzie", to zabezpieczajcie się jak najlepiej, żeby nie było później postów w stylu "błagam, pomocy, ratunku"
Najlepiej łączcie dwie metody antykoncepcji, tak jak już wyżej ktoś doradził. Metody naturalne u was się nie sprawdzą - nie liczcie na nie.

Czy nie lepiej poczekać z seksem jakiś czas? Już wiecie jak to jest - ciekawość zaspokojona
Nie odbieraj naszych postów jako wymądrzanie się - chcemy tylko, żebyście nie żałowali tego kroku. Bądźcie odpowiedzialni
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 20:36   #6
czarnuska
Raczkowanie
 
Avatar czarnuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 79
GG do czarnuska
Dot.: co najlepsze?

O rany no zdecydowanie za wcześnie się na to zdecydowaliście! Oby nie było tak, że za jakiś czas dziewczyna będzie miała wyrzuty sumienia- bo tak tez się często zdarza. Dziewczyny, które wcześnie zaczynają życie seksualne, często żałują tego kroku nie zaraz, ale dopiero po jakimś czasie... Tymbardziej, że jeśli ona jest w Twoim wieku (albo nie daj Boże młodsza), to na pewno nie jest psychicznie przygotowana na to, choć może twierdzić inaczej. W każdym razie ciekawośc za bardzo wami sobie kierowała i teraz pozostaje wam myslenie o zabezpieczeniach i nieraz obawa, czy nie było "wpadki". Jaka antykoncepcja dla was? No już tu kilka osób powiedziało- za wcześnie na hormony i metody naturalne, więc pozostaje prezerwatywa, globulki... i ewentualnie dla zapominalskich antykoncepcja "po"... Zastanówcie się nad tym czy nie lepiej dac sobie spokój z seksem, aż do tego w pełni dojrzejecie. W związku najważniejsza jest miłość, zaufanie, wierność i wzajemne zrozumienie... Seks jest dodatkiem- ważnym, ale tylko jeśli się wie jak go "używać"
__________________
"Żoną miałam być... Miał być ślub i wesele też..."
czarnuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 08:10   #7
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: co najlepsze?

Cytat:
Napisane przez paula78
a dlaczego gumki wam nie odpowiadaja?
globulki chyba sa jeszcze mniej skuteczne niz gumki.

pozostaja gumki,globulki,szklanka wody,herbaty zamiast.

dziewczyna jest w twoim wieku?
Alez Paula, marek napisał :
Cytat:
prezerwatyw uzywalismy, ale zadowolenie nie bylo zbyt wielkie
Jesli mozna mowic o ocenie "zadowolenia" w wieku 14 lat...


Marku, godne pochwały jest to, ze zainteresowales sie antykoncepcja, od tego wogole powinna zaczynac sie przygoda zw wspolzyciem. Seks jest dla ludzi odpowiedzialnych, to podstawa.
Uwazam, ze w twoim/ waszym wieku popelniacie blad, decydujac sie na bliskosc fizyczna zbyt wczesnie, nie w pelni swiadomie. Wierz mi, ze teacicie wiele,ale wasza sprawa.
W kwstii twojego pytania-najskuteczniejsza metoda antykoncepcyjna na dzien dzisiejszy sa pigukli hormonalne- dla czternastolatki niedozwolone.
Same globulki , to zbyt malo skutecze zabezpieczenie, z zasady stosuje sie je wraz z prezerwatywa, jako metode wspomagajaca, dodatkowa.
W waszym wieku, nie ma optymalnej metody, jestescie zbyt mlodzi na wiekszosc z nich.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-20, 08:22   #8
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: co najlepsze?

Uwazam, ze w twoim/ waszym wieku popelniacie blad, decydujac sie na bliskosc fizyczna zbyt wczesnie, nie w pelni swiadomie. Wierz mi, ze teacicie wiele,ale wasza sprawa.


Zgadzam się.
Nie chcę siebawć w starą ciotkę,ale mam siostrzeńca piętnastoletniego i aż mnie trzęsie jak sobie pomyślę,że on mógłby uprawiać w tym wieku seks.
Oczywiście to niczego nie zmieni, nadal będziecie ze soba sypiać, ale według zdecydowanej większości do seksu się jeszcze w ogóle nie nadajecie.
Globulek wam nie polecam, moja bliska koleżanka stosując pante oval zaszłą w ciążę, na pigułki jest za wcześnie a metoda kalendarzyka może sie nie sprawdzić u takiej młodej dziewczyny bo jej organizm wciąż sie zmnienia.
Prezerwatywa..i tyle.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.