Odrzucona reklamacja Answear - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-17, 10:52   #1
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239

Odrzucona reklamacja Answear


Hej dziewczyny, nie wiem czy piszę na odpowiednim forum, ale mam problem i potrzebuje porady.
Jestem wściekla - w październiku kupiłam botki Mango na answear.com, nosiłam je przez jesień (na śniegi i mrozy miałam emu) na zmianę z kaloszami i innymi botkami, a w marcu lewy but rozwalił się , no innego określenia nie ma ,bo po pierwsze na wysokości śródstopia pękła podeszwa praktycznie na wylot (odkryłam to jak pewnego dnia zaczęła mi się lać woda jak wyszłam z domu w nich), przy bliższym oglądzie okazało się, że pięta tego samego buta (cholewka) jest oderwana od podeszwy przy piecie i jest szpara taka, że można wsunąć kciuk.
Odesłałam na answear na reklamacje, przekonana że wszystko bedzie ok, wielokrotnie kupowalam w tym sklepie i wydawało mi się, ze traktuja klientów w porządku.
dostałam negatywna odpowiedz i opinię "rzeczoznawcy" , że z uwagi na starte fleki (nie były mocno starte imo) powstały te uszkodzenia... no, parafrazując, że od starego fleka pękła podeszwa na wylot i cholewka oderwała się od podeszwy... aaa, i że tylko w jednym bucie są te zniszczenia, bo uwaga "buty były narażone na niejednakową pracę"... jestem mega wściekła, odesłałam buty na odwołanie od reklamacji, napisałam pismo ale dzisiaj zadzwonilam do answear ponownie, i najwyraźniej zamierzają dalej tą samą ścieżką iść, bo powiedziano mi że "rzeczoznawca podtrzymuje swoja opinie" ale że gdzies tam dalej to przekazują... do innych ekspertów...

co moge zrobić? buty za 300 zł , a jeśli nie uznają mi reklamacji będę mogla je zapewne tylko wyrzucić, bo nie sądzę żeby jakis szewc to naprawił , a jak juz to pewnie koszta będą b.wysokie... help! czuje się totalnie oszukana, jakby chcieli uniknąć odpowiedzialności i wciskali mi jakiś kit...
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:28   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
"buty były narażone na niejednakową pracę"...
rozwaliło mnie to

Też dziwi mnie, że sklep robiący pewnie kilka tys obrotu będzie sie szarpał o 3 stówki :-/.

Poszukaj porady u rzecznika praw konsumenta.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:33   #3
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

Tutaj masz link do podobnej sprawy: http://www.prawosos.pl/pokaz/28181/n...a_w_prima_moda
Przy okazji odradzam zakupów w Prima Modzie.

Albo w ogóle poszukaj o reklamacjach na stronach PM, bo konsumentki są tam doświadczone w boju. Też takie absurdy tam są.

Edytowane przez 397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Czas edycji: 2014-06-17 o 11:53
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:37   #4
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
rozwaliło mnie to

Też dziwi mnie, że sklep robiący pewnie kilka tys obrotu będzie sie szarpał o 3 stówki :-/.

Poszukaj porady u rzecznika praw konsumenta.
no mnie tez to rozwaliło, roześmiałam się a sekunde później szlag mnie trafił :P
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:49   #5
magda20003
ex Moderator
 
Avatar magda20003
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 3 573
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

BreakIt, faktycznie podejdź sobie do Rzecznika Praw Konsumenta, możesz też napisać do answer, że właśnie taki jest Twój kolejny krok- na niektórych RPK działa jak straszak

I najważniejsze, nie odpuszczaj! To skandal, żeby buty były dobre tylko na jeden sezon!
__________________


magda20003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 12:13   #6
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

Cytat:
Napisane przez magda20003 Pokaż wiadomość
BreakIt, faktycznie podejdź sobie do Rzecznika Praw Konsumenta, możesz też napisać do answer, że właśnie taki jest Twój kolejny krok- na niektórych RPK działa jak straszak

I najważniejsze, nie odpuszczaj! To skandal, żeby buty były dobre tylko na jeden sezon!
no własnie mam zamiar to zrobić, wiesz, dla mnie najgorsze jest to że sklep wydawał mi sie w porządku, wydałam u nich w sumie dobrze z 1,5 tys zł przez 2 lata zakupów, a tutaj taki numer... że robią ze mnie idiotkę i wciskają mi, że starty flek powoduje odklejanie się cholewki od pięty i pękanie podeszwy i cytuję "to jest opinia eksperta z 25 letnim doświadczeniem"
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 13:05   #7
tysienka23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 74
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

Walcz! Nigdy nie wolno się poddawać! Mi kiedyś nie chcieli przyjąć reklamacji, bo powiedzieli, że u nich reklamacji się nie uwzględnia. (ABSURD!) Dopiero jak dostali pismo od prawnika to się szybko zreflektowali.

I sprawdź czy Mango nie daje gwarancji na buty albo czy nie ma takiej adnotacji w ich regulaminie.

Edytowane przez tysienka23
Czas edycji: 2014-06-17 o 13:06
tysienka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 13:40   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

Tak naprawdę strzelili sobie w stopę tym stwierdzeniem o "niejednakowej pracy", bo ciekawe, na jakiej podstawie mieliby to stwierdzić? Rzecznik szybko to załatwi, powodzenia
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 12:07   #9
jagodka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

BreakIt z tego co piszesz sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Napisz odwołanie od reklamacji i poczekaj na wynik. Zawsze możesz zgłosić się do Rzecznika Praw Konsumentów,który udzieli Ci profesjonalnej i fachowej rady w temacie postępowania reklamacyjnego.

Edytowane przez jagodka_26
Czas edycji: 2014-06-18 o 12:13
jagodka_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 12:40   #10
tysienka23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 74
Dot.: Odrzucona reklamacja Answear

Tutaj albo prawnik, albo rzecznik ;p Nic innego w grę nie wchodzi. Sama sobie nie poradzisz, bo będą Cię traktowali z góry.
tysienka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-18 13:40:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.