Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-21, 11:01   #661
Aga1141
Raczkowanie
 
Avatar Aga1141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Dot.: Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
ja też miałam usuwane chirurgicznie pieprzyki. na wymrozenie bym sie nie zdecydowała poniewarz wole po zabiegu miec pewnosc ze to nie byly komorki rakowe a jesli wymraza sie pieprzyki nie mozna zrobic badania histopatologicznego.
Lekarz mnie uprzedzał, że nie będzie można zrobić tego badania, ale z drugiej strony te pieprzyki nie zmieniały kształtu ani koloru, nic im się nie działo więc raczej wszystko było w porządku Wymrażanie wydaje mi się to jakoś mniej inwazyjne Oczywiście każdy wybiera co chce
A ciekawa jestem jak to jest z bliznami po chirurgicznym usuwaniu? Lekarz mi mówił, ale już nie pamiętam.
Aga1141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 11:55   #662
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Kiedy usunięcie pieprzyka kończy się śmiercią?

genialne postepowanie. przeciez pieprzykow nie mozna dotykać a żadnym wypadku rozdrapywac został po tym jakiś ślad??
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 12:45   #663
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kiedy usunięcie pieprzyka kończy się śmiercią?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

A poza tym fajnie byłoby jednak korzystać z wyszukiwarki, miejcie litość dla moderatorki, przed świętami chociaż.
O, to to!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 18:55   #664
myszkaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar myszkaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 623
GG do myszkaaa88
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam! Z gory przepraszam i mowie,ze nie przeczytalam calego watku,ale mam pytanie może mi ktoś pomoże. Otóż w czerwcu usuwałam chirurgicznie 5 pieprzyków takich dosyć sporych o średnicy mniej więcej 4-5mm na dekoldzie i szyji, nic nie bolało nie miałam zadnych komplikacji,ale za to mam nieładne blizny teraz. Smarowałam miejsca po zabiegu i oczywiscie o ile to mozliwe unikalam slonca (na plażę zaklejałam je plasterkami itp) i w tych miejsach mniej widocznych w okolicach szyji nie mam śladu a na samym dekoldzie mam okropne blizny sa czerwone i grube i caly czas smaruje i nic mi to nie pomoga i wyglada jeszcze gorzej niz przed usuwaniem. Nie chcialabym teraz musiec wywalic paru stówek zeby pozbyc sie blizn,ale jesli bedzie trzeba... Co radzicie?
myszkaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 20:04   #665
Polik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

ja kilka lat temu miałam wycinany pieprzyk ( taką myszke ale bez włosów ) przez chirurga i cały zabieg był mało przyjemny choc nie bolesny. bardzo załuje ze nie usunełam wtedy wiecej pieprzy. teraz nie mam prawie śladu i blizny prawie tez nie widac.

wczesniej dermatolog wymrozizł mi kilka takich jasnych wystakacych pieprzyków, ale wtedy nic nie wiedziałam o wycinaniu.

teraz jestem zdecydowana na wyciecie 4 kolejnych i szukam miejsca gdzie. prosze poleccie mi dobrego lekarza z warszawy!!! tamte zabiegi miałam w gdansku z nfz ale od dawna juz tam nie mieszkam...

wolałabym przez nfz ale z drugiej strony jezeli prywatnie jest lepiej i jakis bardzo dobry specjalista to rozłoże je na raty i usune pojedynczo.

musze je usunąc bo mi przeszkadzają i chyba sie troche zmieniły

szukam lekarza z w-wy. pomóżcie prosze
Polik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 14:23   #666
migotka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

No właśnie czy ktoś w końcu może polecić w miarę niedrogiego chirurga z wawy ewentualnie z olsztyna? przeczytałam już tego tyle że ledwo widzę ale nie widziałam aby ktoś podał jakieś namiary ! oglądałam kilka stron ale ceny jakie znalazłam to 500-600 zł od sztuki czy na prawdę nie można taniej??BARDZO PROSZE O POMOC!
migotka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 17:26   #667
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

witam, ja mam na ramieniu znamię które wygląda jakby mi ktoś zrobił tatuaż tyle że jest to niewielka plamka, pod skórą, ma taki sino-niebieski kolor, z daleka wygląda na ciemniejszą,nie jest wypukła, szukałam o tym info w necie i jest podobna do znamienia błękitnego,mam ja od dawna ale zawsze interesowalo mnie co to może być, trochę się boję...może ktoś coś wie
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 18:40   #668
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Piepszyki a szorowanie gąbką

Chciała bym sie zapytać czy jeśli ma sie dużo piepszyków to można się myć ostrą gąbką? Może głupie pytanie ale wole zapytać Bo chcę sobie kupić taką gąbke http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27372 ale nie wiem czy powinnam bo przecież jak są np. piepszyki w miejscu narażonym na częste otarcia to się je wycina i czy w związku tym taka gąbka nie działa drażniąco na nie? Jeśli jest podobny wątek to prosze o linka jeśli komuś wpadnie pod rękę
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:44   #669
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

jezeli masz pieprzyki koniecznie pojdz do dermatologa. dowiesz sie jakiego rodzaju sa twoje malenstwa i czy nie trzeba ich wycinac. o gabce tez ci powie
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:50   #670
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

Byłam u dermatolog, obejżała 2 które mnie najbardziej niepokoiły, żuciła okiem na reszte i powiedziała że wszystko jest ok. I tyle sie dowiedziałam w sumie. No ale w takim razie może do innej sie wybiore jeśli to konieczne
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:55   #671
Bawitching
Zadomowienie
 
Avatar Bawitching
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 436
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

to pojdz do tej samej
zapytaj sie czy z takimi pieprzykami jakie masz mozesz robic ostre masaze. ja mam dwa na plecach i musze sobie dobierac staniki tak, zeby nic sie o nie nie ocieralo.
moze daj jakas fotke? wtedy odezwa sie wizazanki z identycznymi i ci powiedza co dalej
Bawitching jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 19:26   #672
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

To ja tak głupio spytam - co się dzieje z pieprzykiem, jeśli jest narażony na ucisk i otarcia?
Chodzi o to, że jak się go uszkodzi (coś z niego zedrze np.) to wtedy może się coś zacząć dziać?
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:30   #673
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

I dodaje zdjęcie mojego okropnego paznokcia u stopy z którym nie wiadomo co jego bo z badania wyszło że to nie grzyb i nie wiem co to
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02642.jpg (45,2 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02643.jpg (39,2 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02651.jpg (34,3 KB, 80 załadowań)
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 20:03   #674
anlka775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4
Liczne,drobne pieprzyki

Witam serdecznie!!!
Mam liczne drobne pieprzyki na twarzy i dekolcie,są to takie ala piegi tylko ciemniejsze i się powiekszają.Chciałabym się zapytać czy jest możliwość ich usunięcia przez zamrażanie?Czy są może jekieś inne sposoby?
__________________
Anulka775
anlka775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 16:53   #675
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

sabona89 - tak, wtedy może coś się zacząć dziać z takim pieprzykiem. Każde podrażnienie, uszkodzenie, zacięcie itp. powoduje że zaczynaja się tam procesy gojenia, stan zapalny, który w takim miejscu jak pieprzyk może być groźny w skutkach - może nawet dojść do transformacji nowotworowej. Dlatego, jak słyszałam już od wielu lekarzy dermatologów, takie mocno podrażnione pieprzyki powinno usuwać się chirurgicznie, by nie dopuścić do zmian.

gsk - mam podobne pieprzyki, mój lekarz dermatolog kazał mi je dobrze obserwować i zwracać uwagę na wszelkie zmiany, szczególnie w takim jednym podobnym to Twojego pierwszego. Dlatego ja bym raczej ich nie drażniła
Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 14:06   #676
Jagoda91
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 71
Dot.: Liczne,drobne pieprzyki

Ja tez chcialabym usunac pare pieprzykow, ale ze wzgledow zdrowotnych gdyz kiedys lekarka mnie namawiala i troche o tym sie naczytałam.. więc podobno najlepszą metodą jest zabieg chirurgiczny gdyż można potem to zbadać czy nie bylo zadnych zmian nowotworowych a podobno zabieg nie boli i zostaje mala blizna A ja mam takie pytanie do tych ktorzy wycinali pieprzyki wlasnie metoda chirurgiczna... CZy NFZ taki zabieg refunduje?? I jak trzeba to zalatwiac ?? Prosze o odp Z gory dzieki
Jagoda91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 15:34   #677
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

Ok, dzięki nie będę ich drażnić
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 17:36   #678
anlka775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4
Dot.: Liczne,drobne pieprzyki

Ponoć pieprzyki wyglądającie na niebezpieczne są refundowane.Najlepiej skonsultować się z lekarzem i dokładnie dowiedzieć. A słyszałam,że takie drobne pieprzyki nie usuwają poprze zabieg chirurgiczny tylko te większe.;Czy to prawda?
__________________
Anulka775
anlka775 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 11:56   #679
Jagoda91
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 71
Dot.: Liczne,drobne pieprzyki

Właśnie ide w nastepnym tygodniu na konsultacje w sprawie tych moich pieprzykow
Jesli chodzi o male niewystajace pieprzyki to mysle ze mozesz usunac takze metoda chirurgiczna tylko ze jesli tylko robisz to ze wzgledow estetycznych to bedziesz musiala za taki zabieg pewnie zaplacic i zostanie blizna wiec mysle ze moze wymrazanie lub laser..... ale ja chyba najbardziej wole chirurgicznie potem mozne zbadac taki pieprzyk..ale wybor nalezy do ciebie
Jagoda91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 12:11   #680
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Liczne,drobne pieprzyki

Ja miałam wycinany pieprzyk kilka miesięcy temu, za zabieg nie płaciłam, robiłam to w centrum onkologii w bydgoszczy. Zabieg trwał dosłownie 10 minut, po 3 dniach zdjęcie szwów i wyniki badania wycinka. Jednym słowem: nie ma się czego bać!
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 12:17   #681
Jagoda91
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 71
Dot.: Liczne,drobne pieprzyki

Też tak myśle ze nie ma sie czego bac!! Gdyz lepiej wyciac i miec spokoj
Ale jeszcze jestem przed zabiegim wiec sa jakies obawy... ale bedzie dobrze
Jagoda91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:42   #682
evcoooook
Raczkowanie
 
Avatar evcoooook
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 69
GG do evcoooook
Dot.: Liczne,drobne pieprzyki

ja mam troszkę większe pieprzyki sztuk 3, są one rakotwórcze, choć szpecą, to nie należy ich usuwać.. Lepiej nie ruszać, dopóki się nic nie dzieje

A co do zabiegu, to polecam wizytę u dobrego onkologa, żebyście miały pewność, że te pieprzyki są do usunięcia, żeby nie było potem problemów...
__________________
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
evcoooook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 16:43   #683
Martinca84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Pojawiające się pieprzyki

Witam! Wiem, ze juz byly takie watki, ale niestety nie znalazlam na nich odpowiedzi na moje pytania. Od kilku miesiecy pojawiaja sie na moim ciele pieprzyki i niestety rosna Chodzilam kiedys na solarium (gora 3 razy w miesiacu), lecz od dwoch miesiecy juz nie bylam. Niestety one ciagle rosna i jest ich wiecej. Zastanawiam sie nad ich wycieciem, ale troszke sie boje, bo z lekarzami roznie bywa. Zastanawiam sie od czego to moze byc i czy bede mogla sie nadal opalac, bo bez tego jestem strasznie blada. Pomozcie...moze slyszalyscie o takich przypadkach....Niedlugo wybieram sie do dermatologa, ale wole czegos sie dowiedziec przed wizyta. Z gory dziekuje za odpowiedzi
Martinca84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 22:24   #684
tomekhk
Raczkowanie
 
Avatar tomekhk
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 236
Dot.: Pojawiające się pieprzyki

Ja tez mam problem z pieprzykami, u mnie niestety jest gorzej bo pojawiają mi się na twarzy najczęściej w okolicach tych pieprzyków które mam chyba od urodzenia ;/ Najgorsze jest to że one rosną ;/ Na wakacjach przełamię się i pójde na wycięcie tego największego (na policzku który ma około pół cm) Byłem juz na wizycie u dermatologa i pani powiedziała że powinienem je wyciąć ;/
Polecała mi dr Andrzeja Dmytrzaka ze szczecina.
__________________
Ludzie potrzebują wielu rzeczy, aby poczuć, że żyją
-Rodziny. Miłości. Seksu.
-Ale tak naprawdę potrzebujemy tylko jednej rzeczy. By rzeczywiście żyć, potrzebujemy bijącego serca.
-Bo kiedy jest ono zagrożone. Działamy w dwojaki sposób
-Uciekamy... albo Atakujemy
Walcz albo uciekaj
-To instynkt
tomekhk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 02:37   #685
kasiiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

witam
mam taki problem. mam bardzo duzo pieprzyków na rękach ktore sa umieszczona w miare blisko siebie czy jest mimo tego mozliwosc usunięcia ich wszytskich i jaka bylaby tego cena oczywiscie zalezy mi na tym zeby nie bylo blizn
pozdrawiam kasia
kasiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:04   #686
Martinca84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Pojawiające się pieprzyki

A czy możesz się opalać?
Martinca84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:07   #687
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Pojawiające się pieprzyki

mi tez teraz rosna na twarzy pieprzyki jest ich coraz wiecej ale nigdy sie nie opalalam w solarium moze to minie
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:32   #688
DiamondBerry
Raczkowanie
 
Avatar DiamondBerry
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 31
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

W zeszłym roku w czerwcu miałam usuwane znamie na nodze. Było dośc duuże. Miałam robione to na znieczulenie miejscowe. Bardzo się bałam i długo wahałam się nad tym zabiegiiem xd. Ale to naprawdę wyglądało nieciekawie;/ Było stasznie duże i ciemno brązowe ! Jeszcze w takim widocznym miejscu latem-na nodze tak z boku nad kolanem.. więc jak chciałam założyc krótkie spodenki too wrr.. xD albo strój kąpielowy.. ;/ Nie chciałam już tego miec więc w końcu poszłam.. w sumie nie żałuję .. Tylko , że zdejmowanie szwów trwało bardzo długo..;/ Miałam ich aż 11 ! Musiałam jeździc na zdejmowanie co tydzień ;/ I wyszło , że zajęło mi to miesiąc ;/ No ale teraz się ładnie goi Tylko , że bardzo długoo .. Stosuję maśc Contractubex już od dłuższego czasu. Wiecie może jak przyśpieszyc gojenie takiej blizny ? ;>
__________________
`Now or never ! ;*
DiamondBerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 13:08   #689
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pojawiające się pieprzyki

Po pierwsze - temat zdublowany chyba już 300 razy.

Po drugie - bzdura ż enie ma tam odpowiedzi na wasze pytania. Sama osobiście pisałam, zę jeżeli pieprzyk:

- dopiero co się pojawił
- przybywa ich więcej
- powiększa się
- zmienia sie jego kolor
- robi się wypukły
- pojawiają sie na nim przebarwienia
- jest zaczerweieniony, jakby obrzmiały

TO BIEGNIEMY DO LEKARZA BEZ GADANIA!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 13:09   #690
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pojawiające się pieprzyki

Cytat:
Napisane przez Martinca84 Pokaż wiadomość
A czy możesz się opalać?


A jak myślisz? Czy wskazane jest wystaweianie znamion na zwększoną dawkę pormieniowania UVA prowadzącą do powstawania nowotworów?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.