Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: co zrobić by włosy znów były ładne,nie zniszcone?
używać odpowiedniego szamponu 78 3,86%
częściej myć 10 0,49%
stosować różnego rodzaju odżywki 1 413 69,85%
domowe sposoby 522 25,80%
Głosujący: 2023. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-07, 19:37   #2431
Black_Jess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez herka Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc, chodzi o moje włosy. Są bardzo zniszczone po ciągłym farbowaniu. Tłuste u nasady, a wysuszone na końcach. Może macie jakieś wypróbowane domowe sposoby lub propozycje na gotowe maseczki regenerujące. Na rynku jest ich tak dużo, że nie wiadomo, którą wybrać. Z góry dziękuje za pomoc.
witam
Niestety mam podobny problem- zniszczone, suche włosy szczególnie końcówki.
Kupiłam odżywkę i maskę Timotei (te z avcado i morelą).
Już po pierwszym użyciu poczułam jak moje włosy zrobiły się miękkie, gładkie i pełne blasku ! i do tego ślicznie pachną. Po kilku tygodniach włosy stają się bardziej zdrowe i mocne.
Kolejny plus tego kosmetyku to dość niska cena.
Polecam Ci również jedwab do włosów z "Joanny" najlepiej na wilgotne włosy i podczas prostowania.

Powodzenia, Pozdrawiam ;-)

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Seagirl Pokaż wiadomość
Cześć, otóż mam pewien problem. Moje włosy sa suche, po myciu często mam sianowate, jak wstaję rano to są natomiast cienkie. Aha ,no i pod wpływem wiatru i wilgoci falują się nad czołem od skóry głowy i też robią się sianowate. Jak moja koleżanka fryzjerka modeluje mi włosy to one takie nie są, są wtedy elastyczne, śliskie i przede wszystkim nie sianowate. I teraz mam pytanie, czy to może być różnica w modelowaniu szczotką, czy poprostu ona nakłada mi inne (lepsze) odżywki i preparaty na włosy. Czy rodzaj szczotki jakiej używam ma na to wpływ. Kto może mi polecić jakiś dobry szampon lub odżywkę po której moje włosy nie będą sianowate, używałam już wielu i jak myje i suszę sama włosy to efektu nie ma.
Witam. ;-)
Miałam podobny problem- suche zniszczone włosy, podatne na "puszenie się".
Polecam Ci odżywkę i maskę TIMOTEI (te z Avocado i morelą), po pierwszym użyciu poczułam jak moje włosy zrobiły się miękkie gładkie i pełne blasku.
Używam tych kosmetyków już jakiś czas i zauważyłam, że włosy są zdrowsze i mocne.
Na niesforne fale polecam JEDWAB DO WŁOSÓW z "Joanny" .
Wszystko w dośc niskich cenach.

Powodzenia ;-)
Black_Jess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:25   #2432
_MarlenA_
Rozeznanie
 
Avatar _MarlenA_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 547
Dot.: Włosy jak siano :(

Viki1988
2) codziennie/co drugi dzień olejowanie na noc tzn czym mam olejowac?
_MarlenA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 10:47   #2433
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Włosy jak siano :(

Cytat:
Napisane przez _MarlenA_ Pokaż wiadomość
Viki1988
2) codziennie/co drugi dzień olejowanie na noc tzn czym mam olejowac?
A na wątku o olejach się dowiesz
Podpięty na samej górze listy tematów.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 09:32   #2434
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez _MarlenA_ Pokaż wiadomość
dziekuje za rady musze sie wziac za te wlosy bo mi sie plakac chce jak na nie patrze a wlosy nie rozjasnialam w calosci tylko wlasnie balejaz ale moze dlatego ze prostuje?? chyba chwilowe rozstanie z prostownica zrobie:P i te olejki zaczne smarowac;p
ja kiedy odstawiłam prostownice to już po kilku myciach zauważyłam różnicę
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-10, 22:01   #2435
made_1987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 14
Smile Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

A ja miałam czarne a teraz mam rude

Od kiedy pamiętam zawsze miałąm farbowane czarne włosy ( jak byłam młoda miałam blond - bo to mój naturalny kolor) aż pewnego pięknego dnia postanowiłam się zdekoloryzować. Poszłam do fryzjerki która rozjaśniła mi włosy na całej długości - skutek świetny kolor i mega suche okropne słomowate włosy. Nigdy nie zgodziłąbym się na tak radykalną zmianę, ale cóż mam taki kolor jak chciałam.

Do włosów suszych używałam wszystkiego co tylko możliwe, Waxa, jedwab płynny cement itd ale powiem Wam dziewczyny, obejdziecie się bez tego ze zwykłą odżywką do włosów rozjaśnianych jeśli zrezygnujecie z prostowania i suszenia. 2 miesiące codziennie myłam włosy używając preparatów Nivea, szampon i odzywka intensywna regeneracja a raz e tyg używam maski diamont gloos. Efekt ? lśniące zadbane włosy!!

Edytowane przez made_1987
Czas edycji: 2009-11-10 o 22:02
made_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 18:22   #2436
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Hej tak sie zastanawiam.. bo regeneruje wloski od grudnia i.. na gorze sa juz zdrowe, tak z 15 cm nizej mam siano i postanowilam nie obcinac wlosow do marca i teraz pytanie:

Czy nie obcinanie tak dlugo tych zniszczonych koncowek nie powoduje, ze one jakos niszcza te wlosy wyzej, ktore sa juz zdrowe?

nie mam rozdwojonych koncowek tylko takie.. sianowate? polamane
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 18:42   #2437
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Hej tak sie zastanawiam.. bo regeneruje wloski od grudnia i.. na gorze sa juz zdrowe, tak z 15 cm nizej mam siano i postanowilam nie obcinac wlosow do marca i teraz pytanie:

Czy nie obcinanie tak dlugo tych zniszczonych koncowek nie powoduje, ze one jakos niszcza te wlosy wyzej, ktore sa juz zdrowe?

nie mam rozdwojonych koncowek tylko takie.. sianowate? polamane
miałam podobnie i ścinałam minimalnie po trochu co jakiś czas, po ścięciu włosy o wiele lepiej się układały, jakby odżyły, pozbyły się ciężaru
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 06:20   #2438
Mortishia
Raczkowanie
 
Avatar Mortishia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 167
Exclamation Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Dziewczyny, czy któraś z Was stosowała / stosuje LOXON? Przy wypadaniu włosów? Ewentualnie dlaczego (jakie miałyście włosy przed stosowanie) , macie jakieś efekty i jak długo już używacie ten specyfik?
__________________
"...Strach rodzi się wtedy, gdy dostrzegamy, że to, co zwykłe, nagle wypuszcza pazury..."
>J.Carroll< "Poza ciszą"
Mortishia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-24, 07:44   #2439
made_1987
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 14
Dot.: Włosy jak siano :(

Zabieg w salonie.. hmm cóż nie każdego na to stać, tym bardziej, że po 1 razie nie bedzie efektu, aby włosy sie odżywiły naprawde trzeba iśc do fryzjerki z 5 razy, wiec trzeba mieć te 400 zł.... ja nie mam. Ostatnio wymyśliłam nowośc dla moich włosków, Zakupiłam szampon z Joanny za 3 zł z lnem do włosów suchych i rozjaśnianych.. i robie tak: myje szampopnem włosyw ieczorem po czym na wilgotne włosy nakładam maskę KOLLOSA LATTE ( 1 litr = 16 zł) i zostawiam do rana na włosach na całą noc, rano wstaję spłukuję ję i jesce raz delikatnie przemywam włoski... (bo jak wiadomo taka maska troszkę je obciąża) a wiecie jaki jest poranny efekt kiedy je wysuszę - taki sma jak wizyta u fryzjera, nie potrzebuję już prostownicy tylko sama suszarką modeluje włosy!!! Oczywiście włoski muszą być poddatne na układanie dziewczynki bo inaczej to efektu nie będzie.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Mortishia - LOXON to preperat na łysienie androgenowe czyli genetyczne - hmm u kobiet i meżczyzn. Jeśli włosy Ci wypadają i łysiejesz to powinnaś go kupić ale jeśli wypadają Ci bo prostujesz, farbujesz itd to nie ma najmiejszego sensu wydawać na niego pieniędzy.
made_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 17:53   #2440
Mortishia
Raczkowanie
 
Avatar Mortishia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 167
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Wiem o tym,a pytam jak wam stosowało. Ja najpierw jak już to do dermatologa się udam.

Od farbowania czy rozjaśniania, prostowania itp włosy raczej się kruszą, są słabe, bez życia itp.
Myślę nad jakimiś maskami, wybieram się nawet po pewne specyfiki

A o LOXONie myślałam jak mi nic już nie pomoże, bo mi wypadają włosy z cebulkami,a to nie najlepiej.A do tego mam w ogóle specyficzne kudły :/
__________________
"...Strach rodzi się wtedy, gdy dostrzegamy, że to, co zwykłe, nagle wypuszcza pazury..."
>J.Carroll< "Poza ciszą"
Mortishia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 19:55   #2441
a_name
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 136
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Cytat:
Napisane przez Mortishia Pokaż wiadomość
A o LOXONie myślałam jak mi nic już nie pomoże, bo mi wypadają włosy z cebulkami,a to nie najlepiej.A do tego mam w ogóle specyficzne kudły :/
Stosowałam LOXON 5% zanim się dowiedziałam, że bez łysienia androgenowego ten specyfik może nawet bardziej zaszkodzić. Nie stosowałam codziennie, dlatego nie pogorszył sytuacji wypadania, ale tak samo zero pozytywnych efektów.
a_name jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 20:22   #2442
czerwonaroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: zniszczone włosy!!!

Czy mogę tutaj prosić Was o pomoc? Byłabym bardzo wdzięczna.
Proszę o rady, bo już ręce mi opadają. Na mojej głowie królują blond pasemka gdzieś od 3lat... co pół roku zaczyna się rytuał likwidowania odrostów. Włosy obcinam co 6tygodni, prostuję raz na miesiąc, nawet rzadziej (czyt. wyjątkowe okazje jak randka, urodziny) nie suszę ich, co drugie mycie używam odżywkę, raz na tydzień maseczkę. Mimo tego mam rozdwojone końcówki, siano a u nasady przetłuszczone. Czasami mnie to frustruje ponieważ moja koleżanka zmienia kolor co miesiąc, włosy prostuje 2 razy dziennie, a ja z swoimi nie robię jakiś dramatycznych zmian a mimo tego są moim utrapieniem.
czerwonaroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 15:06   #2443
xxxxx20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 39
Cool liche, słabe włosy - co poradzacie?

Witam. Mam problem z włosami. Nigdy nie miałam gestych za to po farbowaniach prostowaniu i karbowaniu zrobiły sie jeszcze lichsze tzn mało ich jest i suche, matowe, nie układają się .. wygladaja jak sztuczne ... co moge zrobic by włosy o dziwo zgesciały, były zdrowsze? co polecacie? moze znacie specjalne specyfiki czy inne świetne metody? dodam tez ze pewnien czas temu po rozjasnianiu straciłam połowe włosków ...wypadały ... a naprawde zalezy mi na tym by włosy mogły mi jeszcze odrosnąc i bym miała bujna zdrowa czupryne.. dodam jeszcze ze mam 19 lat. naprawde prosze o rady bo to dla mnie duzy kłopot a marze o zdowych włoskach .. z góry thx

Edytowane przez xxxxx20
Czas edycji: 2009-12-11 o 15:39
xxxxx20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 15:51   #2444
evullka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 992
Dot.: liche, słabe włosy - co poradzacie?

oj mamy tutaj wieeele watkow dotyczacych Twojego problemu.. po ich przeczytaniu i zastosowaniu sie do porad dziewczyn na pewno bedziesz miala piekne i zdrowe wloski
evullka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 15:54   #2445
xxxxx20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 39
Dot.: liche, słabe włosy - co poradzacie?

Cytat:
Napisane przez evullka Pokaż wiadomość
oj mamy tutaj wieeele watkow dotyczacych Twojego problemu.. po ich przeczytaniu i zastosowaniu sie do porad dziewczyn na pewno bedziesz miala piekne i zdrowe wloski
wiem wiem ale ja naprawde szukam konkretnej porady co do mojego problemu .. najlpeije jelsi sie ktos na tym zna albo ktos miał podobny problem i dzis ma gesta czupryne po zniszczonych i wypadajacych włosach ...
naprawde jestem załamana wygladem włosów ... nie dosc ze zniszczone sianowate i nie mzona ich ułozyc.. a i od dzisiaj koniec z prostownica bo mi koncówki sie połamały od niej ... a karbownica ? włosy straszne po niej ..
xxxxx20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 16:03   #2446
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: liche, słabe włosy - co poradzacie?

Cytat:
Napisane przez xxxxx20 Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem z włosami. Nigdy nie miałam gestych za to po farbowaniach prostowaniu i karbowaniu zrobiły sie jeszcze lichsze tzn mało ich jest i suche, matowe, nie układają się .. wygladaja jak sztuczne ... co moge zrobic by włosy o dziwo zgesciały, były zdrowsze? co polecacie? moze znacie specjalne specyfiki czy inne świetne metody? dodam tez ze pewnien czas temu po rozjasnianiu straciłam połowe włosków ...wypadały ... a naprawde zalezy mi na tym by włosy mogły mi jeszcze odrosnąc i bym miała bujna zdrowa czupryne.. dodam jeszcze ze mam 19 lat. naprawde prosze o rady bo to dla mnie duzy kłopot a marze o zdowych włoskach .. z góry thx
łączę z podobnym wątkiem

Polecam także lekturę kilku wątków na temat włosów słabych i zniszczonych- m.in. tych:
Włosy zniszczone, suche, szorstkie–domowe sposoby, polecane kosmetyki–ściągawka
WYPADAJĄCE WŁOSY
maseczka Henna Treatment WAX
Walka o zdrowe i piękne włosy

wiem, że to dużo- ale każdy z tych wątków jest kopalnią bezcennej wiedzy. Polecam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 17:38   #2447
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: zniszczone włosy!!!

Cytat:
Napisane przez czerwonaroza Pokaż wiadomość
Czy mogę tutaj prosić Was o pomoc? Byłabym bardzo wdzięczna.
Proszę o rady, bo już ręce mi opadają. Na mojej głowie królują blond pasemka gdzieś od 3lat... co pół roku zaczyna się rytuał likwidowania odrostów. Włosy obcinam co 6tygodni, prostuję raz na miesiąc, nawet rzadziej (czyt. wyjątkowe okazje jak randka, urodziny) nie suszę ich, co drugie mycie używam odżywkę, raz na tydzień maseczkę. Mimo tego mam rozdwojone końcówki, siano a u nasady przetłuszczone. Czasami mnie to frustruje ponieważ moja koleżanka zmienia kolor co miesiąc, włosy prostuje 2 razy dziennie, a ja z swoimi nie robię jakiś dramatycznych zmian a mimo tego są moim utrapieniem.
a moze zmien rozjasniacz ktorym robisz pasemka?
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 19:54   #2448
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: zniszczone włosy!!!

jesli chodzi o szampon to polecam profilisk z proteinami jedwabiu - swietnie sie pieni, dobrze myje, ladnie pachnie, nie placze wlosow, jest tani i wydajny.
Z masek proponuje krem latte kallosa, maske z jedwabiem do wlosow zniszczonych stapiz, profilisk z lozysk
Z balsamow jesli nie ma sie czasu siedziec z maska - stapiz z jedwabiem, profisilk z proteinami, gliss kura rozowego oraz wszelakie panteen.
Na koncowki biosilk, allwaves, lecher (genialny!)

Odradzam cala serie dove, nivea, schwarzkopf, joanna, fructis, wszystkie szampony kallos
wax robi mi na glowie totalne pobojowisko - jest dosc zadki jak na maske, nie pozostawia filmu na wlosach przez co bardzo trudno sie rozczesuja i sa poplatane - wiecej szkody niz pozytku.
Seboradin ma nieprzyjemny zapach - poprawy kondycji wlosow rowniez zadnej nie zauwazylam
Jak rowniez wielkie NIE!!! dla papki z zoltka jaja, olejku rycynowego i nafty kosmetycznej, robi na glowie mega skorupe, nie da sie tego zmyc, pachnie paskudnie a co najwazniejsze NIE DZIALA!!
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016

Edytowane przez mala19881
Czas edycji: 2009-12-11 o 20:01
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-13, 19:50   #2449
Steilar
Przyczajenie
 
Avatar Steilar
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 22
Unhappy Szorstkie włosy

Witam dziewczyny Szukałam podobnego problemu ale niestety nie znalazłam dlatego zakładam nowy wątek. Mam problem z włosami. Moje włosy po wysuszeniu są bardzo szorstkie i przypominają siano. Dodam że stosuje prostownice okolo 2 razy w tygodniu i susze włosy suszarką chłodnym powietrzem. Próbowałam już wiele kosmetyków odżywek, masek itd ale niestety nic nie rozwiązało tego problemu. Może któraś z was ma jakąs propozycje co mogła bym jeszcze zrobić?
Steilar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-13, 19:56   #2450
evcoooook
Raczkowanie
 
Avatar evcoooook
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 69
GG do evcoooook
Dot.: Szorstkie włosy

Też miałam ten problem gdy zachciało mi się dekoloryzacji
Zamiast maseczek i odzywek za 20 zł kupiłam na allegro lepsze, bodajże z Loreala, profesjonalne, rekomendowane przez fryzjerów
po dwóch tyg włoski stały się o wiele miększe i sprężyste.
__________________
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
evcoooook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-13, 19:58   #2451
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Szorstkie włosy

Cytat:
Napisane przez Steilar Pokaż wiadomość
Szukałam podobnego problemu ale niestety nie znalazłam dlatego zakładam nowy wątek.
hmm a ja znalazłam i do takiego podłączam Twój wątek. Warte przeczytania tematy znajdziesz w poście nad Twoim. Polecam lekturę
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-14, 08:22   #2452
Steilar
Przyczajenie
 
Avatar Steilar
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 22
Dot.: Szorstkie włosy

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
hmm a ja znalazłam i do takiego podłączam Twój wątek. Warte przeczytania tematy znajdziesz w poście nad Twoim. Polecam lekturę
Dziękuje napewno poczytam
evcoooook pamiętasz może jakie to były dokłanie kosmetyki?
Steilar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 12:51   #2453
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Proszę o pomoc...
Byłam wczoraj na balejażu u fryzjerki. Niestety on mi wcale nie pasuje. Miałam trochę przygód z włosami... Jednak teraz wiem, że najlepiej mi było w naturalnych i chcę teraz do nich wrócić...
Włosy mam już dość długie, zapuszczam. Włosy na szczęście bardzo się nie zniszczyły. Są suche ale myśle, że dojdą do siebie...
Chciałabym je troszke przyciemnić, wyrównać do jakiegoś ciemnego blondu i później wracać powoli do swoich.
Co mi radzicie teraz zrobić?
- Mam kupić farbę? (chyba bardzo zniszczę włosy)
- Mam kupić szamponetkę?
- Mam kupić toner?
- Nie robić nic i czekać aż włosy same troche zmienią kolor, albo odczekać i dopiero je czymś przyciemnić?

Nie chcę już brnąć w te blondy. Mam naturalnie ciemny blond. Mam dość farb. Chcę wrócić do naturalnych. Wiem, że to będzie trudne, ale dam rade!
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 17:55   #2454
bogus06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Question Szampon i odżywka dla włosów

Cześć!

Kiedyś miałem łupież, więc zacząłem myć codziennie włosy Head & Shoulders. Używam go już nie cały rok i łupieżu zero - natomiast włosy mam suche jak słoma ^.^

I teraz nie wiem co zrobić:
a) używać dalej tego szamponu ale potem też użyć jakiejś odżywki,
b) czasem (kilka razy w tygodniu) używać łagodniejszego szamponu.

Którą opcję wy byście wybrali ? Dodam, że nigdy nie używałem odżywki, więc nie wiem nic na ich temat.

Je się wciera we włosy po umyciu, czy też są niektóre, które się spłukuje w czasie mycia ? I mam nadzieję, że efekt z tych odżywek zostaje na następny dzień (bo mycie rano u mnie odpada)...

Polećcie jakieś dobre odżywki i ew. ten szampon łagodniejszy.

Z góry będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za pomoc
bogus06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 18:19   #2455
Pinax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Znad morza.
Wiadomości: 7
Dot.: Szampon i odżywka dla włosów

Co do stosowania odżywek itp. wszystko jest na tej stronce:
http://www.sfd.pl/Jak_stosowa%C4%87_...w-t322967.html

A co do tego jakie odżywki to polecam Nivea Protein Repair oraz Nivea Beauty Care.

A jakby co to po umyciu włosów tamtym szamponem wetrzyj odżywkę we włosy i możesz albo od razu ją spłukać, albo zostawić przez całą kąpiel i spłukać już przed samym wyjściem z wanny ( z pod prysznica ).
Pinax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-31, 21:10   #2456
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Szampon i odżywka dla włosów

Cytat:
Napisane przez bogus06 Pokaż wiadomość
Cześć!

Kiedyś miałem łupież, więc zacząłem myć codziennie włosy Head & Shoulders. Używam go już nie cały rok i łupieżu zero - natomiast włosy mam suche jak słoma ^.^

I teraz nie wiem co zrobić:
a) używać dalej tego szamponu ale potem też użyć jakiejś odżywki,
b) czasem (kilka razy w tygodniu) używać łagodniejszego szamponu.

Którą opcję wy byście wybrali ? Dodam, że nigdy nie używałem odżywki, więc nie wiem nic na ich temat.

Je się wciera we włosy po umyciu, czy też są niektóre, które się spłukuje w czasie mycia ? I mam nadzieję, że efekt z tych odżywek zostaje na następny dzień (bo mycie rano u mnie odpada)...

Polećcie jakieś dobre odżywki i ew. ten szampon łagodniejszy.

Z góry będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za pomoc
przede wszystkim polecam zapoznanie się z regulaminem podforum fryzjerskiego i wyszukiwarką. Mamy zasadę "najpierw szukam potem pytam". Odpowiedzi na swoje pytanie znajdziesz w wielu wątkach. Nie mówię, że od razu musisz je na raz "połknąć", ale lektura będzie wskazana- zwłaszcza, że są to wątki stanowiące kopalnię wiedzy na temat pielęgnacji włosów. Przykładowe linki podałam kilka postów nad Twoim. Miłej lektury.

Od siebie dodam jeszcze, że sam szampon nic nie załatwi- nawet jeśli będzie najłagodniejszy i najbardziej pielęgnujący. Odżywka koniecznie po każdym myciu. Zachęcam do lektury opinii w KWC. Na pewno znajdziesz coś dla siebie [btw: w ściągawce, do której link znajdziesz powyżej, jest kilka przykładów polecanych odżywek/masek, do tego mamy wątek nt najlepszych masek i odżywek do włosów]

pozdrawiam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-01, 22:11   #2457
kapi57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
problem z włosami

Hej,
Mam skórne schorzenie przez, które mam bardzo suchą skórę. I właśnie największy problem mam z włosami, gdyż są:
-suche
-gęste
-twarde
-bez połysku

Jeśli mam więcej włosów to robi mi się z nich siano. Są na tyle sztywne, że odstają mi od głowy i wygląda to strasznie.

Chciałbym zapuścić włosy na około 10-12cm. Jednak moje włosy w obecnym stanie wyglądałyby okropnie.
Co według Was mogę zrobić, by moje włosy po zapuszczeniu ni wyglądały mniej więcej tak:
http://fryzury.info/fryzura/195/

ale by wyglądąły mniej więcej tak:
http://fryzury.info/fryzura/1144/ lub
http://fryzury.info/fryzura/1689/
kapi57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-01, 22:29   #2458
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: problem z włosami

Nie masz problemu z włosami a z dostosowaniem się do regulaminu forum,
było już na pęczki podobnych tematów


__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post47119723 link do wymiany
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 19:55   #2459
kapi57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
włosy - siano

Hej,
Wiem, że jest wiele wątków na ten temat i długo je wertowałem.
Otóż mam bardzo suche włosy, a przy tym gęste, twarde i bez połysku.
Przez to wyglądam w nich okropnie nawet, gdy mają 3cm. długości.
Próbowałem je zapuścić, ale skończyło się to tym, że moje włosy lokowały się, a przy tym odstawały od głowy i wyglądałem dość śmiesznie.
W głównej mierze rozmawiacie o włosach zniszczonych suszarkami, prostownicami.
Jednak ja mam bardzo suchą skórę i przez to również moje włosy są bardzo suche.
Dlatego zależałoby mi na indywidualnych radach, a nie odsyłaniu do innych wątków.

Jeśli chodzi o tabletki do znalazłem "Onzis", które były dość polecane.
Potrzebowałbym tabletek, które będą nawilżały moje włosy, regenerowały je. Nie chcę tabletek, które mają sprawić, że włosy staną się gęste. Mam włosy aż zbyt gęste...

Jeśli zaś chodzi o kosmetyki do włosów to oto moja lista:
Biosilk (płynny jedwab)
L'oreal Elseve Nutrileum odżywka intensywne wygładzanie
Kallos placenta (allegro)
Kallos latte (allegro)
Dove (niebieski) intensywna regeneracja szampon + maseczka + odżywka regenerująca
Szwarzkopf gliss kur hair repair odżywka ekspresowa do włosów Total repair
WAX Moc Natury maseczka włosy suche i zniszczone
Natural Classic WAX Henna odżywcza maseczka do włosów

Często wiele osób piszę, że jakaś maseczka etc. obciąża włosy. Czy to źle? Zalezałoby mi właśnie, by moje włosy przyklapły, nie puszyły się i były cięższe, by opadały. Co zrobić, by tak się działo?

Które z tych kosmetyków możecie mi polecić do moich włosów? Jest tego dość dużo, a oczywiście chciałbym wybrać kilka najlepszych, by odpowiednio je stosować.
Bardzo zależy mi na pomocy. Mam nadzieję, że wątek nie zostanie zamknięty i mój problem zostanie potraktowany przez Was indywidualnie.

P.S. W tej chwili mam włosy na około 2cm. chciałbym je zapuścić o około 12-15cm. kolor: brąz (szatyn)

Pozdrawiam i z góry dziękuję!
kapi57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 20:16   #2460
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone PORADY - Wątek Zbiorczy :)

Fajnie, że czytałeś różne wątki- to się ceni- ale całkiem niedawno już podłączyłam tu Twój wątek. Pamiętaj, że staramy się tutaj nie dublować wątków

Suche włosy to suche włosy- nie ma znaczenia czy przez prostownicę, suszarkę czy tak jak jest u Ciebie. Różnica w tym, że Ty nie odstawisz np. prostownicy.

Pierwsza sprawa- jakim szamponem myjesz, jak długo, jak często?
Druga- czy i jaką stosujesz odżywkę?

Cytat:
Mam nadzieję, że wątek nie zostanie zamknięty i mój problem zostanie potraktowany przez Was indywidualnie.
zamknięty nie- ale to już któryś Twój wątek na ten temat podpinany do wątku już istniejącego. Podejście indywidualne jak najbardziej- ale to wymaga także zmiany Twojego podejścia do tego forum.
Uprasza sie o kontynowanie tego tematu tutaj. Każdy nastepny wątek zamknę. Nadmienię, że niestosowanie się do próśb moderatora jest karane punktami- i to nie jest złośliwość z mojej storny- mamy pewne zasady, którymi sie tutaj kierujemy i obowiązują one wszystkich.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-04 10:01:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.