Lwia grzywa Paramore - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-06, 18:36   #1
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883

Lwia grzywa Paramore - pomocy!


A więc witam wszystkich na moim wątku
Założyłam go, aby prosić Was o rady dotyczące moich niesfornych włosów
Mam nadzieję, że pomożecie

Najpierw podam sam problem, żeby było wiadomo o co chodzi (bo dalej pewnie namotam i będzie, że nie umiem się określić ).
Chodzi mi o to, że moje włosy trudno doprowadzić do ładu - puszą się. Gdy wyjdę na powietrze, zaraz robią się takie dziwne, nie jest to prawdziwa 'szopa', ale jej zalążki

Ogólnie mam dziwne włosy - jak była mała miałam 'sprężynki'.
Potem długi czas miałam długie o pasa - wtedy były w miarę proste.
Potem ścięłam i pocieniowałam do ramion - były falowane, czasem nawet bardzo.
A teraz z kolei mam długość za ramiona i dalej się falują, skręcają.
Ale to nie takie proste
Gdy ich nie rozczeszę po myciu i zostawię na noc do wyschnięcia (ewentualnie jakaś pianka do fal i loków) to mam ładnie pofalowane, ale wiadomo co się z nimi dzieje po całym dniu...
A gdy je rozczeszę, są prostsze, ale za to bardziej się puszą. I nie podoba mi się ich wygląd.

I jeszcze informacja - niestety mam dość gęste i grube włosy, co czasami mnie denerwuje, bo nie mogą się estetycznie ułożyć
Generalnie wolę mieć ładne fale, ale nie wiem co mam z nim robić, jak ciągle się tak puszą...

Wklejam kilka zdjęć-rozczesane i nie, z lampą, w naturalnym dziennym świetle i w słońcu.
Liczę na pomoc - rady na moje niesforne włosy, jak je ujarzmić, aby się nie puszyły, podkreślić skręt i co tam jeszcze przyjdzie Wam do głowy na ich temat
__________________


Edytowane przez Paramore
Czas edycji: 2009-11-06 o 21:19
Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 11:13   #2
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Nikt nic nie napisze?
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 14:41   #3
201804091626
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Piękne i gęste
zapewne są ciężkie, dlatego mogą sprawiać wrażenie oklapłych przy głowie i puszących się końcach na powietrzu. Myślę, że przerzedzenie ich powinno dodać fryzurze kształtu, dodatkowo jeśli będą lżejsze pogłębi się ich skręt
pozdrawiam
201804091626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:09   #4
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Cytat:
Napisane przez lilijka27 Pokaż wiadomość
Piękne i gęste
zapewne są ciężkie, dlatego mogą sprawiać wrażenie oklapłych przy głowie i puszących się końcach na powietrzu. Myślę, że przerzedzenie ich powinno dodać fryzurze kształtu, dodatkowo jeśli będą lżejsze pogłębi się ich skręt
pozdrawiam
Dziękuję bardzo za odzew
Ciężkie są, a jakiś czas temu, gdy były pocieniowane bardziej, jakoś chyba lepiej się układały.
Ale teraz chciałabym je bardziej zapuścić i może potem wycieniować.
A teraz mają głupią długość, bo ani proste, ani kręcone... I jeszcze się puszą
Ja już mogłabym mieć obojętnie jaką strukturę włosa, byleby się nie puszyły, bo ich objętość jest wystarczająca
To chyba najlepiej teraz zainwestować w nawilżanie i wygładzanie, jak sądzicie?
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 18:32   #5
201804091626
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Długość możesz spokojnie zostawić i owocnie zapuszczać, ale myślę, że nie musisz ich cieniować tylko po prostu przerzedzić a zdecydowanie staną się lżejsze i nabiorą kształtu
co do pielęgnacji to tak jak napisałaś może jakieś balsamy/maseczki, pianki? Na pewno znajdziesz informacje w wątkach o puszeniu się włosów, warto zajrzeć na KWC
gdybym sama coś znalazła to na pewno się odezwę
201804091626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 20:46   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

A więc masz włosy identycznej faktury i gęstości jak ja. I niestety- jedyna rada (zdaniem mojej fryzjerki) to umiejętne cieniowanie i długość co najmniej do łopatek. Wtedy siłą ciężkości będą opadać i przestaną się tak strasznie puszyć. Broń Boże nie ścinaj ich do ramion bo będziesz wyglądać jak Włodecki i nie pozwól by ktoś obcinał je równo ("pod linijkę"). No chyba że inspiruje Cię fryzura a'la Chopin/ Kopernik. Polecam też stosowanie mleczek wygładzających \ linii L'Oreal Professionnel. Ja używam obecnie Vitamino Color i jestem bardzo zadowolona. A mam krótkie włoski które okrutnie się puszą, bo jakiś czas temu obcięłam się na chłopczycę

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2009-11-07 o 20:49
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 21:31   #7
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Cytat:
Napisane przez lilijka27 Pokaż wiadomość
Długość możesz spokojnie zostawić i owocnie zapuszczać, ale myślę, że nie musisz ich cieniować tylko po prostu przerzedzić a zdecydowanie staną się lżejsze i nabiorą kształtu
co do pielęgnacji to tak jak napisałaś może jakieś balsamy/maseczki, pianki? Na pewno znajdziesz informacje w wątkach o puszeniu się włosów, warto zajrzeć na KWC
gdybym sama coś znalazła to na pewno się odezwę
Dziękuję za rady
W takim razie poprzeglądam wątki i poszukam odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
A więc masz włosy identycznej faktury i gęstości jak ja. I niestety- jedyna rada (zdaniem mojej fryzjerki) to umiejętne cieniowanie i długość co najmniej do łopatek. Wtedy siłą ciężkości będą opadać i przestaną się tak strasznie puszyć. Broń Boże nie ścinaj ich do ramion bo będziesz wyglądać jak Włodecki i nie pozwól by ktoś obcinał je równo ("pod linijkę"). No chyba że inspiruje Cię fryzura a'la Chopin/ Kopernik. Polecam też stosowanie mleczek wygładzających \ linii L'Oreal Professionnel. Ja używam obecnie Vitamino Color i jestem bardzo zadowolona. A mam krótkie włoski które okrutnie się puszą, bo jakiś czas temu obcięłam się na chłopczycę
Uśmiałam się z tego Wodeckiego
A fryzura a'la Chopin mnie nie kręci
Dziękuję za rady
A jakie byś zaproponowała cieniowanie odpowiednie dla moich włosów?
Bo co pójdę do fryzjera na cieniowanie, to zetnie albo za mało i efektów zero, albo za dużo i efekt wiadomo jaki No ale przecież fryzjer zawsze wie lepiej
A jeszcze a propos długości do łopatek, to jak miałam włosy do ok. pasa, wieki temu, to chyba najlepiej wyglądały, bo tak jak mówisz - opadały pod swoim ciężarem I właśnie dlatego nie chcę ich teraz skracać.
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 00:14   #8
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

No i mam ten sam problem, a właściwie miałam. Ile to różnych różności próbowałam... Aż trafiłam na fryzjerkę z prawdziwego zdarzenia, choć wcale nie z drogiego salonu...


Mam teraz sporo skrócone włoski, bardziej równa długość. Ale przez długi czas miałam tak ścięte, że tył był o jakieś 10cm krótszy i w miarę zbliżania się do ramion (przodu)- wydłużały się. Czyli różnica była 10cm pomiędzy przodem, a tyłem. Zyskały przez to sporo lekkości. Jak mi się nie chciało bawić w układanie, to wcierałam żel do kręconych włosów po umyciu i było ok.
A jak chciało mi się z nimi pobawić, to suszyłam na grubej szczocie, a potem prostownica- obie z jonizacją.

Podstawą jest nawilżanie, bo kręcone mają tendencję do przesuszania, niezależnie co z nimi robisz. Ja namiętnie używam jedwab, od pół roku- włosy ożyły. Zawsze też mam kilka odżywek i naprzemiennie je używam, koniecznie takie do spłukiwania. (inne obciążają włos).

Najlepiej jakieś specjalistyczne- duże pudło kosztuje ok 100zł, ale starcza mi np na rok, pozdrawiam
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 09:15   #9
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
No i mam ten sam problem, a właściwie miałam. Ile to różnych różności próbowałam... Aż trafiłam na fryzjerkę z prawdziwego zdarzenia, choć wcale nie z drogiego salonu...


Mam teraz sporo skrócone włoski, bardziej równa długość. Ale przez długi czas miałam tak ścięte, że tył był o jakieś 10cm krótszy i w miarę zbliżania się do ramion (przodu)- wydłużały się. Czyli różnica była 10cm pomiędzy przodem, a tyłem. Zyskały przez to sporo lekkości. Jak mi się nie chciało bawić w układanie, to wcierałam żel do kręconych włosów po umyciu i było ok.
A jak chciało mi się z nimi pobawić, to suszyłam na grubej szczocie, a potem prostownica- obie z jonizacją.

Podstawą jest nawilżanie, bo kręcone mają tendencję do przesuszania, niezależnie co z nimi robisz. Ja namiętnie używam jedwab, od pół roku- włosy ożyły. Zawsze też mam kilka odżywek i naprzemiennie je używam, koniecznie takie do spłukiwania. (inne obciążają włos).

Najlepiej jakieś specjalistyczne- duże pudło kosztuje ok 100zł, ale starcza mi np na rok, pozdrawiam
Czyli ważne jest niewilżenie. Stosuję cały czas jedwab do włosów i ogólnie włosy nie są przesuszone, ale się puszą.
W takim razie zastosuję się do Twoich rad, dziękuję
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 09:19   #10
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Ja bym trochę przerzedziła, ale z długości nie ścinała. Spróbuj po czesać je tylko po umyciu i używać kosmetyków do kręconych.
Kiedyś też czesałam swoje kręcone włosy i jak rozpuściłam, to lepiej nie mówić jak wyglądałam.
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 09:31   #11
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

[1=6a7e0cf2eda2bda4316abe8 4f76a420338a84d81_65555cc f31198;15150563]Ja bym trochę przerzedziła, ale z długości nie ścinała. Spróbuj po czesać je tylko po umyciu i używać kosmetyków do kręconych.
Kiedyś też czesałam swoje kręcone włosy i jak rozpuściłam, to lepiej nie mówić jak wyglądałam.[/QUOTE]

Dziękuję za rady
Kurdę, trochę się obawiam tego przerzedzenia, jeszcze nad tym pomyślę.
A co do kosmetyków, to najczęściej używam pianki do włosów kręconych.
No i właśnie nie chcę ich czesać, bo wtedy jest jeszcze gorzej
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 18:02   #12
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

wątek fot. pielęgnacji loków i fal https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310644
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:13   #13
Global
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Hmm . wydaje mi się że mogła byś użyć prostownicy ...
Albo żelu prostującego .. Kosztuje on ok. 14-20 zł w sklepach kosmetycznych .
Pozdrawiam Global *
Global jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 17:33   #14
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Co do tego cieniowania, to moja fryzjerka zazwyczaj zaczynała podcinanie włosów na długości przekraczającej ramiona i stopniowo cieniowała kolejne warstwy. Jeden, jedyny raz postopniowała je krócej (zaczęła mniej więcej od takiej długości na której kończy się płatek ucha) Efekt - kiedy tylko robiło się wilgotno w powietrzu, to włosy sterczały mi jakby raził mnie piorun. Wywijały się jak chciały, puszyły się niczym baranie futro... Bleee... W dodatku nie mogłam ich związać, bo były po prostu za krótkie.

Z prostownicą radzę uważać. Niszczy włosy, a uszkodzony kręcony włos będzie skręcał się jeszcze bardziej.
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 16:02   #15
Paramore
Wtajemniczenie
 
Avatar Paramore
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 883
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Cytat:
Napisane przez maarcinka Pokaż wiadomość
wątek fot. pielęgnacji loków i fal https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310644
Dziękuję, na pewno się przyda

Cytat:
Napisane przez Global Pokaż wiadomość
Hmm . wydaje mi się że mogła byś użyć prostownicy ...
Albo żelu prostującego .. Kosztuje on ok. 14-20 zł w sklepach kosmetycznych .
Pozdrawiam Global *
Co do prostownicy to z jednej strony mnie kusi, ale z drugiej się obawiam, że zniszczy włosy. A za żelem popatrzę, również na KWC

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Co do tego cieniowania, to moja fryzjerka zazwyczaj zaczynała podcinanie włosów na długości przekraczającej ramiona i stopniowo cieniowała kolejne warstwy. Jeden, jedyny raz postopniowała je krócej (zaczęła mniej więcej od takiej długości na której kończy się płatek ucha) Efekt - kiedy tylko robiło się wilgotno w powietrzu, to włosy sterczały mi jakby raził mnie piorun. Wywijały się jak chciały, puszyły się niczym baranie futro... Bleee... W dodatku nie mogłam ich związać, bo były po prostu za krótkie.

Z prostownicą radzę uważać. Niszczy włosy, a uszkodzony kręcony włos będzie skręcał się jeszcze bardziej.
Właśnie myślałam o takim pocieniowaniu, jaki opisałaś (ten pierwszy oczywiście ).
Ale muszę zaczekać, aż włosy bardziej urosną
__________________

Paramore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 19:55   #16
agusia927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 36
Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Też kiedyś miałam taki problem, chociaż moje włosy są suche i nie takie gęste. Kiedyś gdy miałam ścięte je na równą długość to cały czas chodziałm w kucyku, ale po jakims czasie wybrałam się do fryzjera i pocieniowałam je. Moje włosy tez się kręcą. Ale mam teak je pocieniowane że gróe prostuję a dółu nie ruszam nawet nie czeszę tylko ma takie "loki" bo one nie kreca sie idealnie... weic moe ty tez spróbuj je pocieniowac i tak jak ja góre prostowac a dó zostawiać bez zmian ??
Pozdrawiam
__________
Każdy może pomóc ----> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=388221
agusia927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.