NADŻERKA - wątek zbiorczy! - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-12, 15:28   #3091
Martuska1806
Przyczajenie
 
Avatar Martuska1806
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 15
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Nie było takie straszne troche bolesne i smierdzace bleee nikomu tego nie zycze ... A kto mi wytlumaczy ta nadzerke brodawkowata ??
__________________
M a R t U s K a
Martuska1806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 16:12   #3092
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny

Jakiś miesiąc temu dowiedziałam się że mam nadżerkę. Zdziwiło mnie to trochę, ponieważ miałam już ją (chyba) wypalaną kilka lat temu i wcześniejsza pani doktor nic nie mówiła na jej temat przy okazji kolejnych wizyt kontrolnych. Natomiast na ostatniej wizycie u nowej lekarki zostało mi zarzucone, że nadżerkę zaniedbałam i na pewno nie stosowałam gałek które mi lekarz przepisał, bądź nie wykorzystałam ich w takiej ilości jak powinnam Na tejże wizycie miałam zakładany opatrunek, a po miesiączce miałam zacząć stosowanie Albothylu co 3 dni i przez 2 kolejne dni Gynalgin. W czwartek mam kolejną wizytę, na której mają być ocenione efekty leczenia i ma zostać założony kolejny opatrunek.

Szczerze mówiąc to po albothylu wydalam dosyć duże ilości złuszczonego nabłonka, w związku z czym mam nadzieję że obejdzie się bez inwazyjnego zabiegu. Czy jest w ogóle taka możliwość, żeby wyleczyć nadżerkę w/w metodami farmakologicznymi ? Czy po leczeniu powinnam zrobić kolejną cytologię ?
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 16:47   #3093
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Martuska1806 Pokaż wiadomość
Nie było takie straszne troche bolesne i smierdzace bleee nikomu tego nie zycze ... A kto mi wytlumaczy ta nadzerke brodawkowata ??
Od nadżerki prostej odróżnia ją brodawkowata powierzchnia, a typowym objawem jest stan zapalny.


Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Jakiś miesiąc temu dowiedziałam się że mam nadżerkę. Zdziwiło mnie to trochę, ponieważ miałam już ją (chyba) wypalaną kilka lat temu i wcześniejsza pani doktor nic nie mówiła na jej temat przy okazji kolejnych wizyt kontrolnych. Natomiast na ostatniej wizycie u nowej lekarki zostało mi zarzucone, że nadżerkę zaniedbałam i na pewno nie stosowałam gałek które mi lekarz przepisał, bądź nie wykorzystałam ich w takiej ilości jak powinnam Na tejże wizycie miałam zakładany opatrunek, a po miesiączce miałam zacząć stosowanie Albothylu co 3 dni i przez 2 kolejne dni Gynalgin. W czwartek mam kolejną wizytę, na której mają być ocenione efekty leczenia i ma zostać założony kolejny opatrunek.

Szczerze mówiąc to po albothylu wydalam dosyć duże ilości złuszczonego nabłonka, w związku z czym mam nadzieję że obejdzie się bez inwazyjnego zabiegu. Czy jest w ogóle taka możliwość, żeby wyleczyć nadżerkę w/w metodami farmakologicznymi ? Czy po leczeniu powinnam zrobić kolejną cytologię ?
Jeśli zmiany są niewielkie, a leki odpowiednio dobrane to da się wyleczyć.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:59   #3094
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Martuska1806 Pokaż wiadomość
Nie było takie straszne troche bolesne i smierdzace bleee nikomu tego nie zycze ... A kto mi wytlumaczy ta nadzerke brodawkowata ??
Lekarz nic nie mówił? Pytałaś co to?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 12:27   #3095
Felicitym
Raczkowanie
 
Avatar Felicitym
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 84
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Mam 17 lat i też mam nadżerkę, na razie czekam na wyniki cytologii. Podobno jest malutka i będzie tylko się temu przyglądał. Nie wiem czy to dobre podejście. Troszkę się denerwuję.
Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
Felicitym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:08   #3096
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Felicitym Pokaż wiadomość
Mam 17 lat i też mam nadżerkę, na razie czekam na wyniki cytologii. Podobno jest malutka i będzie tylko się temu przyglądał. Nie wiem czy to dobre podejście. Troszkę się denerwuję.
Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.
Twoja nadżerka to zapewne zwykła ektopia. To słowo "nadżerka" tak tylko groźnie brzmi.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 09:57   #3097
Martuska1806
Przyczajenie
 
Avatar Martuska1806
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 15
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Lekarz nic nie mówił? Pytałaś co to?
nie nic nie powiedział powiedział ze dopiero jak wyniki beda ;(
__________________
M a R t U s K a
Martuska1806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 15:48   #3098
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, wczoraj miałam wizytę u ginekologa. Niestety leczenie Albothylem i Gynalginem nie przyniosło oczekiwanego skutku. Miałam robiony kolejny opatrunek oraz mam przyjmować Gynalgin do końca opakowania - zostało mi 8 tabletek. Teraz moje pytanie: Pani doktor przepisała mi Solcoseryl żel i mam nim smarować szyjkę macicy tylko w jaki sposób ?? Ewentualnie mogę kupić Iladian globulki i stosować naprzemiennie z Gynalginem. Znalazłam jeszcze coś takiego jak Vagiacal globulki, które działają na nadżerki i zastanawiam się czy mogę zakupić właśnie ten lek i to jego stosować z Gynalginem ?
Moja cytologia to jedyneczka, w związku z czym ginekolog stwierdziła że nie ma sensu póki co nadżerki ruszać i ewentualnie zrobić z nią porządek po porodzie.
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 20:21   #3099
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Martuska1806 Pokaż wiadomość
nie nic nie powiedział powiedział ze dopiero jak wyniki beda ;(
Poczytaj sobie w necie o takiej nadżerce i nie panikuj. Bo książki Ci przez lapka nie rzucę
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 16:53   #3100
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ja też dowiedziałam się, że mam nadżerkę. Jak zwykle problemy z ... To chyba już rodzinne Lekarz powiedział, że jest mała i, że nie trzeba od razu działać, ale lepiej ją wymrozić. Oczywiście naczytałam się o raku i innych tego typu rzeczach i teraz ogarnia mnie panika. Naprawdę nie stać mnie teraz na zabieg, bo mam trudną sytuację. Najwcześniej za pół roku. A może to wcale nie jest nadżerka tylko właśnie ta ektopia? Sama już nie wiem. Cytologię miałam robioną i nic złego nie wyszło.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 16:57   #3101
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Ja też dowiedziałam się, że mam nadżerkę. Jak zwykle problemy z ... To chyba już rodzinne Lekarz powiedział, że jest mała i, że nie trzeba od razu działać, ale lepiej ją wymrozić. Oczywiście naczytałam się o raku i innych tego typu rzeczach i teraz ogarnia mnie panika. Naprawdę nie stać mnie teraz na zabieg, bo mam trudną sytuację. Najwcześniej za pół roku. A może to wcale nie jest nadżerka tylko właśnie ta ektopia? Sama już nie wiem. Cytologię miałam robioną i nic złego nie wyszło.
Każdą taką zmianę trzeba potwierdzić kolposkopią. Jeśli nie daje dokuczliwych objawów, cytologia się nie pogarsza to nie trzeba tak na już wymrażać. Często lekarze naciągają na to wymrażanie, bez żadnych badań, żeby wyciągnąć te 200-300zł.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 17:05   #3102
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Ja też dowiedziałam się, że mam nadżerkę. Jak zwykle problemy z ... To chyba już rodzinne Lekarz powiedział, że jest mała i, że nie trzeba od razu działać, ale lepiej ją wymrozić. Oczywiście naczytałam się o raku i innych tego typu rzeczach i teraz ogarnia mnie panika. Naprawdę nie stać mnie teraz na zabieg, bo mam trudną sytuację. Najwcześniej za pół roku. A może to wcale nie jest nadżerka tylko właśnie ta ektopia? Sama już nie wiem. Cytologię miałam robioną i nic złego nie wyszło.
Możesz zamrozić nadżerkę na NFZ w szpitalu i wtedy masz za darmo
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:18   #3103
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Możesz zamrozić nadżerkę na NFZ w szpitalu i wtedy masz za darmo
Wiesz jak to jest z lekarzami... Niestety stwierdzono, że zabieg nie jest refundowany Szkoda gadać. Od zawsze mam na pieńku z ginekologami
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:24   #3104
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Wiesz jak to jest z lekarzami... Niestety stwierdzono, że zabieg nie jest refundowany Szkoda gadać. Od zawsze mam na pieńku z ginekologami
Wklejałam tu stronę wcześniej, może więcej koszyk świadczeń gwarantowanych i odpowiednią ustawę.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 19:38   #3105
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Wiesz jak to jest z lekarzami... Niestety stwierdzono, że zabieg nie jest refundowany Szkoda gadać. Od zawsze mam na pieńku z ginekologami
Jesli masz mala nadzerke to nie ma sensu jej ruszac. Jesli jest duza i leki nie pomagaja to dobrze by bylo zamrozic bo przez nic nie robienie sa czeste infekcje a i nadzerka sie rozrasta z czasem...
Lekarz musi zrobic Ci kolposkopie aby stwierdzic czy jest nadzerka i jaka. Jesli trzeba wymrazac to to jest zabieg refundowany w szpitalu na NFZ jesli masz ubezpiecznie
Powinien dac Ci skierowanie. Wiem bo sama mialam zamrazana co prawda prywatnie ale kekarz poinformowalm mnie ze moge wymrozic za darmo w szpitalu
Musisz znalezc dobrego ginekologa-to podstawa
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 19:48   #3106
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Wklejałam tu stronę wcześniej, może więcej koszyk świadczeń gwarantowanych i odpowiednią ustawę.
Może i w koszyku jest, ale znalezienie lekarza, który to wykona to nie lada wyzwanie
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 20:12   #3107
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Może i w koszyku jest, ale znalezienie lekarza, który to wykona to nie lada wyzwanie
Bo to Polska właśnie.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 09:06   #3108
Martuska1806
Przyczajenie
 
Avatar Martuska1806
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 15
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Hej J a wczoraj mialam wizyte ale ze dostłam miesiaczki nic nie robil ze mna wynikow jescze nie ma nie wiecie moze ile czeka sie na wyniki cytologi i tego wycinka??
__________________
M a R t U s K a
Martuska1806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 09:30   #3109
Felicitym
Raczkowanie
 
Avatar Felicitym
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 84
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Mi powiedział że do miesiąca będą wyniki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Felicitym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 11:58   #3110
Cecilia89
Zadomowienie
 
Avatar Cecilia89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ja teraz idę w czwartek na zabieg wymrażania drugiej połówki nadżerki. Akurat mam takiego pecha, że moja spora :/
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje." - Gabrielle Chanel
Projekt PRAWO JAZDY (30/30)
Urodziłam ślicznego, zdrowego bobaska
Cecilia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 11:16   #3111
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy któraś z Was miała usuwaną nadżerkę laserem?
Ja miałam taki zabieg 12 listopada, przez tydzień miałam wodniste upławy - czyli tak chyba jak powinno być. Dokładnie równy tydzień po zabiegu byłam na kontroli, pani dr powiedziała, że goi się ładnie. Ale następnego dnia po wizycie pojawiło się krwawienie (możliwe, żeby lekarka coś "obruszyła" wziernikiem?). Zostałam uprzedzona przed zabiegiem o upławach, możliwych z domieszką krwi, ale to przecież nie to samo. Krwawienie trwa do dziś, za 2 dni mam dostać okres, więc nic nie nawojuję teraz, a po okresie kazała mi przyjść do kontroli. Martwię się

Dostałam zalecenie, żeby płukać Tantum Rosa do kolejnej miesiączki. Tak też robię, ale może powinnam zrezygnować, żeby to się miało możliwość goić? Sama już nie wiem...

W ogóle czytałam, że zabieg ten jest bezbolesny, a bolało tak jak jeszcze nigdy nic w życiu. Przeszywający ból przez całe ciało od podbrzusza, aż uderzenia gorąca miałam. Mam bolesne miesiączki, pierwszego dnia biorę Ketonal. Ból miesiączkowy przy tym, który przeżyłam to pikuś... Przez parę godzin po zabiegu odczuwałam ból w podbrzuszu, który ustał i od tego czasu inne dolegliwości bólowe się nie pojawiły. Czy to może oznaczać, że lekarka zrobiła coś źle? Czy moja nadżerka była tak duża, że aż tak bolało?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 19:38   #3112
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny. tydzień temu miałam wymrażaną nadżerkę. Nic przyjemnego, plus mroczki przed oczami, totalne zmęczenie po zabiegu. Dostałam globulki na 10 dni.
Jako że zgłosiłam się do lekarza w połowie cyklu, mój ginekolog powiedział mi, żeby nie robić przerwy między opakowaniami i zacząć kolejne. Tak też zrobiłam. Po zabiegu wodniste upławy, podpaski poszły w ruch, natomiast po kilku dniach upławy przybrały kolor różowych, a dzisiaj przypominają bardziej plamienia. Boli mnie biust, bolało mnie od dwóch dni podbrzusze, jestem w złej formie, tak, gdybym właśnie dostała okres (a dzisiaj właśnie tak by było gdybym zrobiła przerwę.) No i teraz nie wiem co ja mam zrobić. Naczytałam się że mogą wystąpić komplikacje kiedy ma się okres po wymrożeniu, ale to są plamienia Martwię się.
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:29   #3113
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. tydzień temu miałam wymrażaną nadżerkę. Nic przyjemnego, plus mroczki przed oczami, totalne zmęczenie po zabiegu. Dostałam globulki na 10 dni.
Jako że zgłosiłam się do lekarza w połowie cyklu, mój ginekolog powiedział mi, żeby nie robić przerwy między opakowaniami i zacząć kolejne. Tak też zrobiłam. Po zabiegu wodniste upławy, podpaski poszły w ruch, natomiast po kilku dniach upławy przybrały kolor różowych, a dzisiaj przypominają bardziej plamienia. Boli mnie biust, bolało mnie od dwóch dni podbrzusze, jestem w złej formie, tak, gdybym właśnie dostała okres (a dzisiaj właśnie tak by było gdybym zrobiła przerwę.) No i teraz nie wiem co ja mam zrobić. Naczytałam się że mogą wystąpić komplikacje kiedy ma się okres po wymrożeniu, ale to są plamienia Martwię się.
Plamienia po wymrażaniu to normalna sprawa. Kolory różne. Miałam tak kilka lat temu po wymrażaniu.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:25   #3114
laurowisnia
Raczkowanie
 
Avatar laurowisnia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała usuwaną nadżerkę laserem?
Ja miałam taki zabieg 12 listopada, przez tydzień miałam wodniste upławy - czyli tak chyba jak powinno być. Dokładnie równy tydzień po zabiegu byłam na kontroli, pani dr powiedziała, że goi się ładnie. Ale następnego dnia po wizycie pojawiło się krwawienie (możliwe, żeby lekarka coś "obruszyła" wziernikiem?). Zostałam uprzedzona przed zabiegiem o upławach, możliwych z domieszką krwi, ale to przecież nie to samo. Krwawienie trwa do dziś, za 2 dni mam dostać okres, więc nic nie nawojuję teraz, a po okresie kazała mi przyjść do kontroli. Martwię się
Miałam to samo tj. laser, kontrola po tygodniu i plamienie po tej wizycie. Wydawało mi się ze lekarka zrobiła wtedy jakiś zabieg ale nie zapytałam o to. Plamienie trwało kilka dni i było coraz słabsze az ustało.

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
W ogóle czytałam, że zabieg ten jest bezbolesny, a bolało tak jak jeszcze nigdy nic w życiu. Przeszywający ból przez całe ciało od podbrzusza, aż uderzenia gorąca miałam. Mam bolesne miesiączki, pierwszego dnia biorę Ketonal. Ból miesiączkowy przy tym, który przeżyłam to pikuś... Przez parę godzin po zabiegu odczuwałam ból w podbrzuszu, który ustał i od tego czasu inne dolegliwości bólowe się nie pojawiły. Czy to może oznaczać, że lekarka zrobiła coś źle? Czy moja nadżerka była tak duża, że aż tak bolało?
Mnie tez bolało ale nie az tak strasznie. Napewno nie był to zabieg bezbolesny. Po zabiegu tylko słaby dyskomfort. Najgorsze są upławy bo ciągle są a to właśnie m.in. przez nie zdecydowałam się na zabieg.
laurowisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 21:31   #3115
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

dzięki panna_mati
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 03:14   #3116
blackdannce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 102
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ja mialam laser ale lek nie powiedziala zebym nie robila przerwy i mi sie znacznie pogorsZyło po okresie a juz widzialam poprawe po globułkach Ogolnie to mozliwe zeby miec nadzerke na pochwie ? Juz z mc minal a ja nadal mam te miejsca bolesne

---------- Dopisano o 04:14 ---------- Poprzedni post napisano o 04:11 ----------

Juz nie wiem co mam robic sytuacja jest beznadziejna jeszcze wizyta dopiero za tydzien
blackdannce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 00:37   #3117
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

hej! czy mogę robić irygacje tantum rosa po wymrażaniu? plamię odrobinę i zapach nie jest dość przyjemny.
i chciałabym zapytać o pierwszą miesiączkę po wymrażaniu. jak to u Was było? czy plamiłyście po miesiączce?
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 07:05   #3118
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
hej! czy mogę robić irygacje tantum rosa po wymrażaniu? plamię odrobinę i zapach nie jest dość przyjemny.
i chciałabym zapytać o pierwszą miesiączkę po wymrażaniu. jak to u Was było? czy plamiłyście po miesiączce?
Nie plamiłam. A z tą irygacją bym zapytała lekarza, ja miałam zakaz nawet kąpieli w wannie, tylko prysznic.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 09:43   #3119
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mel89 Pokaż wiadomość
hej! czy mogę robić irygacje tantum rosa po wymrażaniu? plamię odrobinę i zapach nie jest dość przyjemny.
i chciałabym zapytać o pierwszą miesiączkę po wymrażaniu. jak to u Was było? czy plamiłyście po miesiączce?
Nie wolno robić żadnych irygacji do momentu wygojenia. A tantum rosa to się w ogóle do niczego nie nadaje.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 15:55   #3120
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Nie wolno robić żadnych irygacji do momentu wygojenia. A tantum rosa to się w ogóle do niczego nie nadaje.
Nie wiem jak się ma wymrażanie do laseru, ale ja właśnie po laserze miałam od lekarki zalecenie codziennej irygacji Tantum Rosa.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 12:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.