Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 16:43   #961
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Synowi wyszła ok. 7mca życia. Nie wiem czy łagodna forma. Powiedziałabym że z roku na rok jest coraz gorzej. Teraz ma 2,5 roku i wysypuje go po zjedzeniu produktu z minimalną ilością mleka, również produktów smażonych czy gotowanych.

Córce wyszła po 3mcach z tym że ona nie ma wysypki na twarzy. Wszystkie objawy ma w zgięciach pod kolanami. Reaguje alergicznie na nowe produkty np. brzoskwinia, szpinak, truskawka. I co zaskakujące, po 2 miesiącach podałam ponownie brzoskwinię i nie ma reakcji alergicznej.
właśnie teraz coś kojarzę, ze są alergie pierwotne i wtórne/nabyte i to nabyte to się jakoś objawiają w 1 miesiaącu życia i zanikają z czasem, a pierwotne/wrodzone jakoś odwrotnie - może właśnie ma alergie wrodzone, one się pojawiają do 1 roku zycia lub w jego okolicy
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 18:22   #962
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość

agaaga wigilia to tylko wieczorna kolacja w gruncie rzeczy, są jeszcze CAŁE dwa świąteczne dni


Tak właściwie, to ja nie kumam tego szału wigilii (choć nie twierdzę, że odstaję od innych pod tym kątem ) która zaczyna się powiedzmy o 17 i kończy powiedzmy o północy (wliczając pasterkę) a całe 48h świąt już nie ma takiego znaczenia.....
Spoko, tylko potem tą służbę trzeba odespać i cały dzień w plecy mówi się, że cały dzień po służbie się odsypia, a dzień przed szykuje Dla mnie akurat kluczowa jest Wigilia, dzielenie się opłatkiem z NAJBLIŻSZYMI, pierwszy i drugi dzień spędza się już w szerszym gronie dlatego zależało mi, żeby ten dzień spędzić z Mężem i dziećmi a nie rozdarta między swoimi rodzicami i teściami...

Asiulka śliczny ten Wasz Mikołaj, a rzęsy ma do samych brwi

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Synowi wyszła ok. 7mca życia. Nie wiem czy łagodna forma. Powiedziałabym że z roku na rok jest coraz gorzej. Teraz ma 2,5 roku i wysypuje go po zjedzeniu produktu z minimalną ilością mleka, również produktów smażonych czy gotowanych.

Córce wyszła po 3mcach z tym że ona nie ma wysypki na twarzy. Wszystkie objawy ma w zgięciach pod kolanami. Reaguje alergicznie na nowe produkty np. brzoskwinia, szpinak, truskawka. I co zaskakujące, po 2 miesiącach podałam ponownie brzoskwinię i nie ma reakcji alergicznej.
Współczuję, o ile wygodniej by było bez skazy...
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 21:03   #963
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Spoko, tylko potem tą służbę trzeba odespać i cały dzień w plecy mówi się, że cały dzień po służbie się odsypia, a dzień przed szykuje Dla mnie akurat kluczowa jest Wigilia, dzielenie się opłatkiem z NAJBLIŻSZYMI, pierwszy i drugi dzień spędza się już w szerszym gronie dlatego zależało mi, żeby ten dzień spędzić z Mężem i dziećmi a nie rozdarta między swoimi rodzicami i teściami...

Asiulka śliczny ten Wasz Mikołaj, a rzęsy ma do samych brwi


Współczuję, o ile wygodniej by było bez skazy...
Nie no jasne że tak, ja nie mam absolutnie na myśli, że Twoje pragnienia są niewłaściwe czy dziwne. Chciałam tylko zwrócić ogólnie uwagę na to, jak ten czas świąteczny postrzegaMY. Właśnie, że choć są dwa dni, to te parę wieczornych godzin jest najistotniejszych


carolyna Twój syn ma jedyne takie imię na naszym wątku


lucynka oj to mikołaj na bogato, ciekawe co w święta gwiazdor przyniesie?? Czy któryś z tych prezentów był od teściowej



asiulka, gosius łelkom bak na wątku
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 22:07   #964
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi- fakt
mały tez dzis się dorobił kilku nowych zabawek i ciuszków
a tesciowa nie omieszkala mnie wq; już na dzień dobry mówi do mnie że malemu trzeba dawać już coś porządnego do jedzenia (akurat karmiłam go buraczkami), ale chyba zgasilam ja pyt.: ale co nieporzadnego jest w buraczkach? A potem dała wywod nt.sadzania małego-by obkladac go poduszkami było tego więcej ale starałam się zbytnio uwagi temu nie poświęcac
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 07:42   #965
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Nie no jasne że tak, ja nie mam absolutnie na myśli, że Twoje pragnienia są niewłaściwe czy dziwne. Chciałam tylko zwrócić ogólnie uwagę na to, jak ten czas świąteczny postrzegaMY. Właśnie, że choć są dwa dni, to te parę wieczornych godzin jest najistotniejszych
To też racja, wszyscy skupiają się wokół jednej kolacji wigilijnej a dwa dni świąt traktuje się już bardziej jak odpoczynek po Wigilii i rodzinne biesiadowanie

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
Justiwi- fakt
mały tez dzis się dorobił kilku nowych zabawek i ciuszków
a tesciowa nie omieszkala mnie wq; już na dzień dobry mówi do mnie że malemu trzeba dawać już coś porządnego do jedzenia (akurat karmiłam go buraczkami), ale chyba zgasilam ja pyt.: ale co nieporzadnego jest w buraczkach? A potem dała wywod nt.sadzania małego-by obkladac go poduszkami było tego więcej ale starałam się zbytnio uwagi temu nie poświęcac
bezcenne rady teściowej, haha
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 07:54   #966
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Czesc.

Agaga nawet nie wiesz jak ja sie ciesze ze Ty jestes

Carolyna pamietajrady tesciowej najwaniejsze. Moja chciala nakarmic Olke pulpetami. Bo ok luzacko podchodze do diety no ale ztym to juz przegiela.

My wczoraj jajecznice jedlismy, Pyńce bardzo smakowala.

Dziewczyny co maja dzieciaczki z zebami jak Wam idzie kp? Ja mam tak poranione sutki ze glowa mala. Jak zagryzie to krew tryska
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 08:22   #967
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej mamusie
Justiwi pytalas o mm nie narazie nie dajemy tylko staramy sie dawac na.wieczor kaszke. Nie daje bo jasiek juz calkowicie mial straszny tydzien jesli to zabki to.nie chce teraz zmian wprowadzac...

Jasiek przez caly tydzien spi w nocy z piersia w.buzi czy to mozliwe ze ona usmierza mu bol? Czy mamusie kp tez tak mialy jak ich dzieci zabkowaly?

Od 5dni jasiek budzi sie regularnie o 22:20 zasypia przed polnoca a kazda proba odlozenia go do lozeczka konczy sie syrena. wiec spi ze mna wlasciwie cala noc szuka i domaga sie cycka. W piatek tz wzial urlop bo w czwartek bylo bardzo ciezko. Nawet zaczelismy mu smoka podawac ale nie chcial...

Byly wstawiane zdjecia sliczne sa dzieciaczki.
Olcia to juz w ogole stoi w lozeczku ? Wesolo z nia masz nie ukrywam ze tez bym chciala aby jasiek zaczal cos robic oprocz przekrecania sie na brzuszek.

Beatusia synek w nosidle swietnie wyglada zreszta ty sama swietnie sie prezentujesz mase ciepla od Ciebie bije.

Madziuula ale fajnyh masz chlopakow mlodszy to juz sam siedzi?

Bylo jeszcze zdjecie w stroju mikolaja ale nie pamietam czyje ale zdjecie super. Sama myslama zeby jaska tak przebrac i zrobic mu domowa sesja a potem dac dziadkom na swieta.

Musze zaczac ogarniac prezenty swiateczne... Eh jeszcze kilka mi zostalo.
Milego.dnia!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 09:25   #968
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez kasiab91 Pokaż wiadomość
Czesc.

Agaga nawet nie wiesz jak ja sie ciesze ze Ty jestes

Carolyna pamietajrady tesciowej najwaniejsze. Moja chciala nakarmic Olke pulpetami. Bo ok luzacko podchodze do diety no ale ztym to juz przegiela.

My wczoraj jajecznice jedlismy, Pyńce bardzo smakowala.

Dziewczyny co maja dzieciaczki z zebami jak Wam idzie kp? Ja mam tak poranione sutki ze glowa mala. Jak zagryzie to krew tryska
Kurcze Kasian a jam reagujesz gdy ugryzie?
Moje bezzebne ale tylko dwa razy próbowało ugryźć, ale odstawilam od razu pokazałam palcem nie, powiedzialam że nie wolno i przez chwile nie karmilam. Gdy sie powtórzylo to zrobilam jesz ze raz to samo i nie próbowal więcej
Może kapturki?
Albo zamieniaj cycka na smoka jak gryzie, moze zakuma że pierś to picie nie jedzenie?

A pulpety czemu nie? Bo doprawione?
Takie z indyka zmielonego bez przypraw na wodzie czy bulionie to czemu nie?


Ab_cd tak sam siada już


No i zapomniałam :p
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:16   #969
nadiak1
Rozeznanie
 
Avatar nadiak1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Witam po długiej nieobecności. podczytuje czasami na telefonie, ale u nas ostatnio ciężki czas więc nie mam czasu nic pisać. Szymon wciąż marudzi ( to już jakieś 1,5 miesiąca). Nic mu nie pasuje. Nie zabawi się chwile tylko za mną się wciąż ogląda. Pakuje ręce do buzi i od tygodniu kciukiem do góry więc chyba cos tak się szykuje, ale sprawdzić nie można bo palec językiem wypycha, a jak jestem nieuważna to ugryzie dolnymi ząbkami dość boleśnie bo ją już one duże wyszły 1,5 miesiąca temu.
Z zasypianiem wieczorem się bardzo popsuło, usypia 1,5 godziny, a jak się przy tym wierci, kręci, marudzi, stęka to chyba przez zęby bo smoczek przygryza w różnych miejscach i nieraz aż oczy zamyka jak by go bolało . . . w dzień nieco lepiej ale przez to że w wózku.
Z dobrych wieści to śpi trochę dłużej. Wcześnie budził się o 5, teraz raczej 6 albo 7 raz nawet 7.30. Dzisiaj obudził się o 6.15 o 7.15 zasnął i spał do 8.15. Uważam, że całkiem przyzwoicie w nocy dwie pobudki na karmienie. 27 listopada byliśmy na szczepieniu Szymon ważył 9 kg i mierzył 71 cm, a miał 6 miesiący i 3 dni. Wszystko o 75 centylu oprócz głowy która jest w 97 centylu .
Co do diety to Szymon je obiadek i deserek, wieczorek kleik a tak to mleko. Je już chrupki i całkiem dobrze sobie z nimi radzi. Jak mu dałam pierwszy raz to patrzyłam jak w obraz i byłam nastawiona na akcje ratunkową, ale jak miał kawałek w buzi to mu się rozmoczył i ładnie połknął. Dzisiaj jabłko skrobał ząbkami i malutkie kawałeczki połykał. Mam pytanie jaką dajecie teraz konsystencje obiadków? Bo czytałam że należy zacząć wprowadzać obiadki z grudkami aby dziecko mimo braku ząbków uczyło się językiem je rozduszać. Ja jeszcze tak nie robiłam. No to się rozpisałam . . . pozdrawiam

Edytowane przez nadiak1
Czas edycji: 2014-12-08 o 11:27
nadiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 12:45   #970
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej nadrobilam
ale juz nie pamiętam co miałam odpisac

Boże zdjęcia dzieciaczkow CUDNE!! I we dze jak różnica jest miedzy dzieciaczkami- tylko miesiąc różnicy a taka zmiana..

U nas wszystko dobrze odkąd zaczęliśmy wprowadzać nowe produkty problem z kupa- strasznie nam się zmniejszyl
Raz dziennie je owoc, zupie i czasem kasze no i KP dalej
Tez chyba bezzębny jest -bo nie daje zajzec w paszcze ale czuje cos twardego z lewej strony..
1 grudnia byliśmy na szczepieniu młody ważył 7700 g i 69 cm..
12 grudnia kończymy 6 MC -nie wiem kiedy to zlecialo
Młody ćwiczy cały czas ehhh
Co do rozszerzania diety to ja robię to intuicyjnie, młody dwie się do jedzenia chociaż jest wybredny.nie wszystko mu smakuje
Zupki sama mu gotuje -buraczka uwielbia- teraz zaczniemy Mieszko wprowadzać..
Co do nocek to ostatnimi czasy młody się uwstecznil i potrafi co 2 godz wstawać na cycka
Ale tyle jego niech korzysta bo potem nie będzie..
Czasem się przekręca, próbuje pelzac kombinuje...
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 12:49   #971
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez kasiab91 Pokaż wiadomość
Czesc.

Agaga nawet nie wiesz jak ja sie ciesze ze Ty jestes

Carolyna pamietajrady tesciowej najwaniejsze. Moja chciala nakarmic Olke pulpetami. Bo ok luzacko podchodze do diety no ale ztym to juz przegiela.

My wczoraj jajecznice jedlismy, Pyńce bardzo smakowala.

Dziewczyny co maja dzieciaczki z zebami jak Wam idzie kp? Ja mam tak poranione sutki ze glowa mala. Jak zagryzie to krew tryska
Taką zwykłą na maśle?? spoko


kasiab a silikonowe nakładki na brodawki?? mnie mały raz dziabnął i goiła się brodawka chyba z tydzień no ale nie do krwi
choć jak będzie miał komplet siekaczy góra i dól to strach się bać
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 13:09   #972
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Witam Justiwi nie tesciowa nie daje prezentow kupila tylko pamprrsy jak sie urodzil I to chyba pierwszy I ostatni present od niej...

Nocka okropna dzis sama bylam I 2.5h.musialam nosic na rekach w nocy bo jak tylko odlozylam to placz.. nawet sie z nim polozylam zeby w lozku polezec ale to samo :-( rak nie czuje..

No I markotny od rana I nie bardzo sie mu chce bawic.. zebie wylaz... !!

Kasiab ala to nie za ciekawie. .. :|
Moze sprobuj madziuli sposobu.
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 13:17   #973
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez nadiak1 Pokaż wiadomość
Co do diety to Szymon je obiadek i deserek, wieczorek kleik a tak to mleko. Je już chrupki i całkiem dobrze sobie z nimi radzi. Jak mu dałam pierwszy raz to patrzyłam jak w obraz i byłam nastawiona na akcje ratunkową, ale jak miał kawałek w buzi to mu się rozmoczył i ładnie połknął. Dzisiaj jabłko skrobał ząbkami i malutkie kawałeczki połykał. Mam pytanie jaką dajecie teraz konsystencje obiadków? Bo czytałam że należy zacząć wprowadzać obiadki z grudkami aby dziecko mimo braku ząbków uczyło się językiem je rozduszać. Ja jeszcze tak nie robiłam. No to się rozpisałam . . . pozdrawiam
Ja daję słoiczki. W tych po 6mcu są już takie malutkie grudki (w sensie że nie jest to jednolita kremowa konsystencja), ale dopiero w tych po 8mcu są grudki w moim rozumieniu.
Są chyba 2 szkoły. Jedna mówi żeby uczyć dziecko spożywać grudki i do kilku zakrztuszeń na posiłek trzeba próbować taką konsystencję podawać. Druga szkoła mówi żeby dziecka nie katować jak nie jest gotowe. Jak zawsze, trzeba wyważyć i wybrać metodę odpowiednią dla swojego dziecka.
Moja nadal sobie nie radzi z chrupkami kukurydzianymi. Daję jej czas do skończenia 8 miesięcy, potem weźmiemy się za solidny trening.

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Podwójne mamusie:
co na prezent dostaną Wasze dzieci?

ja mam wrażenie, ze moje mają wszystko, a zabawek jest tyle że można by placówkę otworzyć.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 14:00   #974
gosius91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 616
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej. U nas padal snieg ale stopnial. Nocka okey. Przebudzila sie o 5.30na butle, i poszla dalej spac. Spi w lozeczku.nie biore jej juz do nas od bardza dawna.
Bylismy w srode na szczepieniu. Nastepne za pol roku prawie 8kg, a wg moich pomiarow 70cm. Mamy dwa zeby, ciekawe kiedy nastepne ? Hehe. Mowi mamama, nie chce raczkowac, tylko stac i chodzic :/ skaka, kuca no strach zostawic dziecko samo :p
Ja podawalam dwa razy z malymi kawalkami ale sie krztusila wiec nadal pake daje, ale sloiczki bo jak ugotowalam to nie chciala :/ ostatnio sprobowala sloik hippa jogurt z czyms tam jakies owoce, jadla i uszami trzepala smakowalo :p dzis o 5 30 butla 140ml pozniej na sniadanie kaszka manna, pozniej deserek jablko z lagodna dynia, 100ml mleka, o 14.30 zupka marchew z ryzem, seler, ziemniaki. I spi. Chcialabym jej juz zaczac zastepowac mleko czyms innym ale nie wiem co moge jej dac ? Np teraz moze dostac jeszcze jogurcik albo deserek owocowy ?

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Ahaaa, i jeszcze wiadomo w miedzy czasie dostaje pic, herbatka albo woda bez cukru
__________________

Zaręczyny 19.05.2012
Ślub 08.06.2013

Milenka - 15.04.2014
(tp. 07.05.2014)


Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest!
gosius91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 15:23   #975
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

witam
dziekuje za miłe słowa do zdjecia Kacperka
mały dostał tez duzo prezentów nawet 2 od babci nie trafione bo dostał buty zimowe roz 24 moze wejdzie za rok i czapke z szalikiem ale rózowa ładnie mu w rózu ale ja mu jej nie ubiore , a tak to dostał ubrabka misia, takie pianinko, piszczałke
ja daje mu grudki jadł juz słoiczkowe i jak ja mu robiłam to daje mu cały ryz albo ziemniaki pogniecione,
moj mały po buraczku robi czarne kupki i strasznie twarde
zdjecia mikołajów przeurocze
unas nadal niema zebów ale wczoraj maruda to moze cos sie wykluje
i rosnie mi mały gaduła mowi juz tata, baba dadus a mama powiedział tylko 2 razy i koniec ja mo mowie mama a ten tata i sie smieje, sam siedzi jak sie go posadzi ale tylko chwile ale rwie sie do stania i skaka jak kangur i jest zainteresowany kabelkami metkami i wszystkim co nie dozwolone wczoraj wszedł pod łózeczko


dzisiaj byłam kupic czapke zimowa masakra jakas z tymi rozmiarami i dostepnoscia w naszym miasteczku szok dla dzieczynek multum a dla chłopca jak na lekarstwo
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶

Edytowane przez wiola883
Czas edycji: 2014-12-08 o 15:37
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 15:49   #976
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

witam się po weekendzie, dopiero mam czas coś napisac

dzis pracowity dzień, odkurzanie, mycie podłóg, scieranie kurzy z mebli, dałam radę przy zet, siedziała grzecznie w swoim krzesełku do karmienia no i umyłam juz 3/4 okien na święta zostały mi tylko od frontu, ale to później co by się przez ten czas nie ubrudziły za bardzo do świąt


Lucynka, Twój chociaż pampry dostał, moja prócz kasy chrzcinowej jeszcze nic
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 18:35   #977
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hejka, my na święta prezentów nie kupujemy, wczoraj bylismy w tesco to kupiliśmy dzinsa na rozmiar 86cm za 21zł i dwupak pajacy na 12-18 miesięcy za 42 zł(bo ten mój leszcz to dłuuuuuugi jest ) bo babcia dała kesz na mikołaja.


Teraz czeka nas gorszy wydatek, bo po nowym roku kupujemy bazę isofix 2wayfix (nowa kosztuje jedyne 699zł ) a fotelik do bazy chyba 799 albo 899 ogólnie jakoś 1300 zł


Simka u nas cyc w nocy co dwie godziny jest od narodzin fajnie, że się odzywasz


lucynka też wczoraj usypianie trwało od 20 do 22.30 i ostatecznie padł dopiero w wózku


gosius ale nie za szybko chcesz kolejne posiłki mleczne zastępować? mleko, także modyfikowane do około chyba roku jest głównym pokarmem dziecka a Milenka i tak już ma inne posiłki w dzień bo i kaszka, obiadek, owoc. Możesz jeszcze robić kaszkę na kolację. Koleżanki córka ma 2.5 roku i do dziś rano i na kolację dostaje kaszę mannę (nie wiem czy to dobrze czy źle - nie mnie oceniać)
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo

Edytowane przez justiwi
Czas edycji: 2014-12-08 o 18:40
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 18:35   #978
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kasiab ale fajnie, że Ola już tak wcina u nas nie dość, że całego jaja jeszcze nie dawałam, to w dodatku musiałabym jej tą jajecznicę chyba zblendować, bo większe grudki są fe
Zamyślona u nas też zabawek tyle, że jak ostatnio zabrałam mu całą siatkę samochodów za karę to nawet się tym nie przejął....Ech Kupiliśmy w końcu grę
Gosius a właściwie ile powinno dziecko w tym wieku mieć porcji mleka dziennie jeszcze? My stanęliśmy na dwóch, +trzecia w kaszce, ale dawno nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Eliminuje się porcje mleka?
Ramona ambitna jesteś, podziel się zapałem
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 18:39   #979
gosius91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 616
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

I Milena uciela drzemke przed kapaniem :p o jejku.
W biedrze 4pak chusteczek z pudelkiem plastikowym 17.99bodajze.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Aaaa i u nas sloiczki bobovity po 1.99zl, musy, soczki tez na jakies promocji
__________________

Zaręczyny 19.05.2012
Ślub 08.06.2013

Milenka - 15.04.2014
(tp. 07.05.2014)


Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest!
gosius91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 18:44   #980
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Wiktor dziś "gryzł" banana kawałek po kawałku - pięknie przeżuwa uważam, że na gładkich papkach na pewno by tego tak robić nie umiał
Chrupki kukurydziane są u nas od dwóch tygodni, sam je tylko jak już końcówka mu się do dłoni przyklei i nie umie jej zjeść, to mu wkładam całą do buzi

Dziś przy śniadaniu zajadał (bardziej memlał )skórkę od chleba.
Kupiłam mu wczoraj "marwitki"- takie małe marcheweczki które zrobię mu na parze jutro
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 18:56   #981
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Ramona podziwiam jednego dnia az tyle zrobic... Wow.
Justiwi marwitki sa pyszne w ciazy sama je wcinalam. Co do chrupek to jasiu dostal wczoraj drugi raz ale cos mu nie szlo to jedzenie i jak chrupka mu sie do palcow przykleila to sie wkurzal.

Czy podawalyscie dzieciom juz ryby? Jeslu tak to jakie i w jakiej postaci? My dzis dalismy sloiczek z bobovity loso cukinia i ziemiak bardzo mu smakowalo zapach malo przyjemny.

W weekend kiedy robilam rosol dla mnie i tz to ten wywar do rosolu odlalam do malego garnuszka potem ugotowalam marchewke i zblendowalam z tym wywarem dodajac pietruszki i koperku mlodem tak smakowalo ze az takie smieszne odglosy wydawal. Musze w tygodniu ugotowac takie wywaru zeby miec podstawe do jego zupek.

A z miasek co juz podajecie? Ja mialam zaczac wprowadzwc jajko ale jakos mi nie idzie..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 18:59   #982
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Z mięska: królik, gołąbek, indyk, dorsz i łosoś
Ryby jak z innymi mięsami, gotowane i blendowane w zupkach. A z klejącymi chrupkami też jest u nas awantura, najgorzej potem domyć te zaciśnięte piąstki i zaschnięte chrupki na buzi
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:04   #983
gosius91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 616
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Nie cytuje. Powinna mleka jesc 3x210ml. No ale moja je mniej 120-140ml a czesciej..

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Ja rybke z bovovity losos, ale zapach fakt malo przyjemny :p
Dalam banana normalnego popoludniu i co ? Krzywila sie i w koncu zwrocila go..
__________________

Zaręczyny 19.05.2012
Ślub 08.06.2013

Milenka - 15.04.2014
(tp. 07.05.2014)


Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest!
gosius91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:07   #984
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez gosius91 Pokaż wiadomość
Nie cytuje. Powinna mleka jesc 3x210ml. No ale moja je mniej 120-140ml a czesciej..
Czyli niby 3 porcje dziennie są jeszcze zalecane w tym wieku? Uff, bo już myślałam, że znów jestem do tyłu, czasem nie nadążam za schematami
Co do ilości, to też się nie sugeruję, Hela je najwięcej 180 podczas jednej porcji... Jogurciki, to widziałam takie dla dzieci od 6 miesiąca z bobovity czy nestle, a co do zwykłych nie mam pojęcia, bodajże danonki są od 10 miesiąca, ale wtedy już chyba można też próbować z naturalnymi
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:23   #985
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kochane me wkoncu forum ruszylo

Madziuula ja tlumacze nie wolno P tlumaczy nie wolno kiwamy palcem. A smoka gadzina nie ssie. Makabra z tym gryzieniem jest bo to bol niesamowity. W sobote to plakalam jak dzieciak jak ciapnela.

Justiwi no na masle jajowa Postawilam na talerzyku i wcinala troszke raczka a troszke ja dawalam.
No nie mamy problemu z gryzieniem. Ewentaulnie owoc np jablko jej trudnosc sprawia.
No pieknie Wiktorek je

U Was to spokjnie widze ze swietami a u mnie wyscig szczurow, tesciowa kupila (bez mojej zgody) jezdzik-pchacz-skoczek slonik fp. No fajnie niby ale moim zdaniem jest za wczesnie na to. W dodatku robia jakies tajemnice ze wszystkiego i nie mowia co pokupowali i juz dwa by sie zdublowaly. Bez sensu. Nie lubie takiego zachowania, oj nie lubie.
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:29   #986
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi I tez na raczkach I jak odlozylas to placz?

Ooo ile nadrabiania hehe moj wcina 3x mm I teraz je od 100-140 I kaszke na noc w nocy roznie jak je o 5 to dla mjie juz jakhy cala noc przespal. ale przez te zeby wszystko sie mu rozregulowalo :-(.

Padam. Dobranoc
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:30   #987
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kasiabku wspolczuje pogryzionych sutkow... brrr t musi byc nieprzyjemne.

LUCYNKA moze bierz małego na klate zamiast go nosic u nas to pomaga. Czesto tak teraz spimy jak Franek ma ciezsza noc.

U nas z jedzenirm slabo. I nie znam przyczyny. Zeby? Brak apetytu.? Sama nie wiem.

Dawno mnie nie bylo . Ale staram sie chociaz was podczytywac. Czekamy na swieta... Franek bedzie mial rowiesnikow przyjezdza do nas 2 malych dzieci 4 latek i 3 dni sstarsza dziewczynka. Oj będzie sie działo

franio ma juz 4 zabki wyszly nam gorne dwójki. zaczyna powoli siadac ale sa usiasc jeszcze nie potrafi za ciezki jest :p
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 20:06   #988
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justynka oj bedziesz miala wampirka. U nas Oli tez pierwsze dwojki wyszly na gorze
To fajnie bedziecie mieli na swieta Gwarno na pewno
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 21:17   #989
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

U nas sukces - młody zasnął po cycku (musiałam przy nim poleżeć i poszuszać no ale ważne, że śpi i to jest ta dobra wiadomość, zła jest taka, że nie wiadomo jak długo pośpi )

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Justiwi I tez na raczkach I jak odlozylas to placz?

Ooo ile nadrabiania hehe moj wcina 3x mm I teraz je od 100-140 I kaszke na noc w nocy roznie jak je o 5 to dla mjie juz jakhy cala noc przespal. ale przez te zeby wszystko sie mu rozregulowalo :-(.

Padam. Dobranoc
wiesz co on już nie pierwszy wieczór tak długo zasypia i zauważyłam, że trzeba go zmęczyć - bawić się, "tarmosić", kłaść na brzuszku aż już będzie oczy tarł i będzie widać po nim, że opada z energii bo na takie usypianie na siłę szkoda energii.

On ogólnie ostatnio jest wybitnie niezadowolony jak się go kładzie, czy to w dzień czy w nocy


u nas nie przewidujemy na święta prezentów dla malucha ale nie wiem, co się pod choinką pojawi. Mama tż nie kupowała na mikołaja nic na siłę za co jestem jej wdzięczna.



Justynka ty już w pełni do pracy wróciłaś? czy dalej tylko dwa dni w tygodniu? Jak Wam z tż wychodzi opieka nad Frankiem??
Szykują się Wam fajne "dzieciowe" święta


MyskaO się dziś nie odzywała

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Ramona podziwiam jednego dnia az tyle zrobic... Wow.
Justiwi marwitki sa pyszne w ciazy sama je wcinalam. Co do chrupek to jasiu dostal wczoraj drugi raz ale cos mu nie szlo to jedzenie i jak chrupka mu sie do palcow przykleila to sie wkurzal
u nas to samo
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 06:36   #990
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Witam z rana ja dziś pierwsza to stawiam KaWke

U nas noc spoko nie narzekam..

Pogryzionych sutków wspolczuje- my karmimy przez nakładki cały czas to nie ma AZ tak tego problemu
U nas tez będziemy Miesko wsrowadzac a wywar z rosolku juz dawno raz w tyg odlewami i morze i mam bazę na zupki na cały tydzień..

U nas wczoraj hitem jak u Justiwi była skórka od chleba..i z hippa jablko z malina i olejkiem ryzowym..

Labrador nam rośnie -bo nie wiem czy pisalam ze młody psa dostał o taty
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.