Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-13, 14:00   #1201
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi pewnie chodzi o te 'słoiki' w kwestii blw
są dopuszczalne jesli o to chodzi, ALE dziecko musi samo jeść łyżeczką, to taka forma zupki

maruda wstała przed 11, teraz dopiero padła, a za godzinę mamy gości, 2 szalejących siostrzeńców, wiec mam nadzieję, ze Z się wyśpi do tego czasu
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 15:04   #1202
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość


Ja nie mogę (mam ochotę użyć wulgaryzmu ale nie mogę) mama tż właśnie kupiła dla małego słoiczki!!!!
no po prostu
ale że takie obiadki? bo wy blw?

moja teściowa kazała (tak, kazała!) mi małego herbatką poić - no już dawien dawno - no ale zignorowałam totalnie to "polecenie"
przyjechała do małego na mikołajki, zaglądam do paczki a tam herbatka bobovity
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 15:20   #1203
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
przyjechała do małego na mikołajki, zaglądam do paczki a tam herbatka bobovity
a fujjjj
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 15:37   #1204
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
justiwi - jak to nie zmienie ? tu nie chodzi o wodę ... sama alergolog mi mówiła,że jest duża możliwość,że tam nie będę musiała w takim stopniu przyjmować lekarstw albo w ogóle ich nie będę potrzebowała ... mam przykład już we własnej rodzinie. Tam trawy nie pylą - więc nie będę się dusiła, nie ma za dużo drzew ... brzóz nie ma. Dla mnie wyjazd tam wyjdzie na zdrowie ...
Menia to był sarkazm, chyba nie wyszedł
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 17:36   #1205
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej ho
Wróciłam wczoraj o 1 w nocy po pseudo-clubbingu z przyjaciółką, a nie planowałyśmy tak długo imprezować
Ale bardzo fajnie było
Rano wstałam, Franka przewinęłam i nakarmiłam, a potem Tż się nim zajmował, a ja wyspałam się do 11 co mi się nie zdarzyło daaawno
Także i piątek i sobota bardzo na plus

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Marcelowi w końcu nic nie dolega, zero kataru nawet. kozy tylko w nosie ma ale od tego grzania chyba za suche powietrze mamy. Zużyjemy już ostatnią paczkę pampersów 3 i następne kupimy już 4. A nawet już na nas czekają w Polsce bo mama kupiła te świąteczne Dady.
To super, że Marcel już nie choruje
My teraz mamy pampersy 3, bo dostaliśmy w prezencie i już są maławe trochę, a dady świąteczne (od długiego czasu kupuję już tylko dady, bo są świetne) są w sam raz W ogóle to mam wrażenie, że pampy oryginalne trzeba częściej zmieniać...

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
a moja mała nie chce mi zasnąć, od godziny ze mną walczy, wygina się cuduje, a śpiąca strasznie jest

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

ufff.... młoda w końcu zasnęła, powiesiłam spokojnie to pranie, zjadłam śniadanie.... chyba idzie kolejny ząbek, bo jak posmarowałam żelem, to się trochę uspokoiła
Moje dziecko też chyba ostatnio uważa, że na spanie w dzień szkoda czasu, dobrze, że chociaż w nocy śpi bez problemu

A właśnie - dziewczyny, które stosują blw, to na wyjazdach i wizytach u kogoś jak zamierzacie karmić dzieci?
Bo rozumiem, że nie słoiczki, ale chyba średnio tak komuś pół kuchni usyfić?
Tak z ciekawości pytam...
Ja też zamierzam jakieś elementy blw wprowadzić jak Franuś już będzie samodzielnie siedział i czasem coś mu ugotować, ale słoiczków też używam, bo są wygodne, no i póki co nie widzę, żeby moje dziecko mogło jeść samodzielnie...
Aa dziś mi przyszła ta siateczka na owocki Może jutro spróbujemy
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 20:05   #1206
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi- przepraszam,dzis nie mialam humoru jakos ... bylismy znow naa zakupach dla malej to kupilismy 4 pary spodni juz.na.rok-2 lata dresy i tuniczke ,ja sobie bluze,wzielam i schowam to bedzie na wykazd, jutro lecimy znow na zakupy do innego miasta jednak walizki kupic itp ... w reserved fajne bluzeczki za 10 zl mozna kupic dla maluchow w hm tez moze pozniej przesle wam zdjecia moich lupow ...

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Ua Moja Gabi urzadzila sobie dzis 3 godzinna drzemke co jest szczytem niemozliwosci u niej ... jak spala zawsze pol godziny to byla frajda a tu mnie zaskoczyla od x czasu ... tera spi ale meczyla sie ze mna zanim ja uspalysmy poszedl w ruch dentinox i camilia ... masakra mleka nie.wypila nawet ... ide spac tez. Dobranoc

Aaaa.... dostalam smsa od swojej chrzestnej ze dziekuje za zaproszenie ale przykro jej nie bedzie na moim slubie ... smsa nawet nie zadzwonila ... bo jej rodzina zbytnio z moimi rodzicami nie rozmawia ale ja niczemu winna nie jestem .
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 07:08   #1207
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

menia my też wyjeżdżamy za granicę tyle że do Niemiec i w lutym już A nie wiesz jak z paleniem w Niemczech? Bo ja też alergiczka na : trawy, zboża i bylice. No i jeszcze kurz, pleśń, pierze i sierść psa, ale to wiadomo w każdym kraju...



U nas też nadmierna wilgoć i chyba przez to mi dzieci chorują ciągle ostatnio. Kupiliśmy osuszacz, no to chodzi niemal cały dzień po wilgotność powyżej 60%

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Pyleniem* miało być

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 07:31   #1208
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Berenika-nie mam zielonego pojecia ale mi sie zdaje ze to w podobie co w.polsce ... to juz niedlugo wyjezdzacie ale macie prace zalatwiona? Powiedz cos wiecej bo widocznie nie doczytalam
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 08:20   #1209
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Tak czytam i czytam i ja bym sie chyba bala tak wyjechac.. No ale kazdy ma swoje powody i pewnie gdyby sytuacja zmusila to bysmy wyjechali

U nas wczorajszy dzien super Ania na basenie przeszczesliwa siostra byla z nami i porobila troche zdjec to moze sie pochwale jak dorwe aparat i zgram zdjecia po basenie bylismy na zakupach spozywczych, a co sie dzialo to masakra! Tyle ludzi ze szok! Dalej nie mam prezentow dla szwagra i chrzesniaka, reszta ogarnieta

Maz nakarmil Anie z rana i poszedl biegac, Ania w lozeczku sobie urzeduje, a ja tez jeszcze sie wyleguje

Milej niedzieli
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 08:28   #1210
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myskao- dlaczego bys sie bala ?
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 13:24   #1211
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
Myskao- dlaczego bys sie bala ?
Obce miejsce, nie ma rodziny, znajomych (znaczy się Wy macie tam rodzinę to trochę inaczej), u nas jeszcze bariera językowa by doszła, bo angielskiego nie używałam od lat, TŻet tak samo.. No same minusy by były zapewne Oprócz pewnie zarobków

Jak Wam mija niedziela? My byliśmy w Kościółku, Ania po skromnym obiadku - mały słoiczek marchewki z ziemniakami - i zaraz my zjemy. Dziś na obiad mamy rybkę, ziemniaki, marchewkę i buraczki z parowaru Może i Ani coś się dostanie jak nie padnie, bo coś trze oczka

Wieczór planujemy spędzić leniwie, bo pogoda u nas nie za fajna i ciemno już w zasadzie od 13
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 14:41   #1212
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Carolyna my BLW a mam nerwa o te słoiczki, bo mały od miesiąca właściwie dostaje już jakieś tam stałe pokarmy a ona kupiła te obiadki jakoś dwa dni po tym, jak Wiktor napchał do buzi za dużo ziemniaka i go jakby zwrócił (choć zwrócić to można chyba z żołądka a z przełyku to nie wiem co?)

Wcześniej jakoś na to nie wpadła więc jestem przekonana, że to taka nieco zawoalowana sugestia by karmić małego breją bo przecież nas tak karmiono i bla bla bla

Wszystko dodatkowo utrudnia fakt, że jakieś trzy tygodnie temu ciocia tż się zadławiła i już prawie sina była nim odkrztusiła to co jej w gardle stanęło więc teraz tż i jego mama z kwestią zakrztuszania/zadławiania nadwrażliwi nie do kwadratu tylko do sześcianu




inezz ależ zazdraszczam takiego wyjścia z koleżanką ja nie pamiętam, kiedy byłam w klubie potańczyć


Co do BLW "w terenie" to nie mam pojęcia na pewno są przepisy na różne przekąski "take away" ale masz na myśli np. imieniny u cioci czy raczej weekend u teściów? Bo ja np. w takie "rozjazdowe" dni no to cyckiem tylko karmię (ewentualnie chrupek kukurydziany, biszkopt, banan)
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 15:56   #1213
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

hej
ja wchodzę dopiero teraz....

dzień do pogoda dołujaca, jeszcze od rana się scięłam z tż, teraz mam wyrzuty
ech.... znów zostałam sama, pojechał do pracy godzinę temu
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 17:09   #1214
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

u nas dzień też z porannym ścięciem z tż ale już jest ok
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 17:43   #1215
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

My juz po zakupach jestem padnieta gabrysia byla przeszczesliwa w galerii zwlaszcza jak ja ludzie zaczepiali ... kupilismy jej balona.swinke peppe to smiala sie w glos do niego caly czas w aucie spala caly czas prawie dwie godziny do bialegostoku i do domu ... ide odpoczac
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 18:35   #1216
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Menia najwazniejsze ze wyjezdzacie razem. I ze macie rodzine tam na ktora mozecir liczyc. Ja za czasow liceum bylam ponad 2 miesiace w szkocji jako operka i za Polska tesknilam strasznie. Ale bylam tam sama wiec tez inaczej....
Co do smsa chrzestnej to nie ladnie ze nie potrafila zadzwonic i powiedziec ze jej nie bedzie... Domyslam sie ze jest Ci przykro bo mnie tez to strasznue dolowalo jak nam ludzie odmawiali....

Weekend u nas tez minal na klotni z tz. Wiec sobota byla do bani prawie caly dzien na siebie warczelismy a mialam tyle planow na weekend. W mieszkaniu syf, prezentow jeszcze nie ma... Wrry.

Dzis zrobilam wywar na udzcu z indyka dla malego bedzie baza do roznych zupek. Dzis byla mieszanka warzywna z przewaga marchwi i zjadl pieknie.... Ale po zrobieniu tego zaczelam czytac ze nie powino sie dziecku do roku dawac zupek na wywarze z miesa. Ze mieso moze przyjmowac 2-3 razy w tygodniu 10g. I kurcze sama nie wiem czy moge takie zupki podawac. Malemu bardzo smakuje i w koncu je cos bardziej pozywnego... Czy ktos moze sie na ten temat wypowiedziec?

W planach mam podanie jutro troche kiwi bo niby od 7 miesiecy jest a maly caly dzien mial dzis problem z kupka miwl okropne zatwardzenie....

Justiwi co juz Wiktorek je?
Inez zazdroszcze takiego wyjscia i oderwania sie... Ja to ostatni raz bylam przed ciaza...
Beranika no to zmiany sie u Ciebie szykuja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 19:01   #1217
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Moje dziecko właśnie mówi przez sen i się śmieje

przed kąpielą pięknie pospała, prawie 2h, ale w dzień miała tylko 2 krótkie drzemki po 30 minut, kąpiel jak co dzień na stojąco dopiero usnęła, 1,5 h po kąpieli
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 19:33   #1218
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

ab_cd u nas szału z tą dietą nie ma, to co już na stałe gości w repertuarze codziennie lub co drugi dzień to chrupki kukurydziane, biszkopty, banany, jabłka, skórka od chleba i względnie marchewka (dziś babciowa ze słoika bo nie miałam na parze gotowej). Dodatkowo był już ziemniak, było jabłko pieczone z odrobiną cynamonu (zjadł całe!! ) i próba z brokułem.

Jutro wcześnie rano tż wyjeżdża na tydzień w delegację, a babcia pracuje jutro i we wtorek na pewno to mamy czas na spokojne blw-owanie bo nikt nie będzie stał i patrzył z przerażeniem w oczach czy połknie czy się zakrztusi


Zamierzam mocno się zabrać do gotowania, mam w lodówce brokuły, buraki, szpinak, marchew, pietruszkę, jajka. Do tego migdały i płatki owsiane na mleko migdałowe/owsiane (do dań typu np. naleśniki/ciastka by zastąpić mleko krowie) oraz puszkę mleka kokosowego. U babci w lodówce jest olej lniany. Do tego mam kasze: jaglana, perłowa, gryczana, manna, jęczmienna, kuskus, płatki ryżowe, jaglane i owsiane oraz mąki: pszenna, żytnia, orkiszowa, kukurydziana.



A do tego wszystkiego mam duużo zapału i minimum czynności utrudniających gotowanie :kosz z rzeczami do prania prawie pusty, tż wyjedzie więc wieszanie/ściągania i składanie prania mnie nie dotyczy prawie wcale , mieszkanie odsprzątane, okna w salonie umyte, firanki zmienione, świateczne obrusy/serwetki położone, dekoracje w oknach wiszą, choinka "chłodzi się" w szopie

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

aaa i jeszcze mam mrożoną fasolkę szparagową, warzywa na patelnię (do upieczenia np. w piekarniku) i piersi z kurczaka
aaa i jeszcze w lodówce mam cukinie, bakłażana, ogórka, pomidory, sałatę lodową, sałaty w doniczce (te z lidla), świeża kolendrę oraz kiełki (choć te ostatnie to raczej nie do blw )


Materdeju chyba nigdy w życiu nie posiadałam na raz w domu takiego wyboru warzyw i owoców i to świeżych


matko chyba n
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo

Edytowane przez justiwi
Czas edycji: 2014-12-14 o 19:37
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 20:23   #1219
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi. Dla mnie sytuacjapodobna jak u mnie z herbatka
Jutro będziesz mogła dzialac po swojemu i widzę że się przygotowałas
Wiecie może gdzie dostane kasze orkiszowa w jakims markecie czy bardziej ze zdrową żywnością?
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 20:48   #1220
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Ja kupiłam w tesco a sorki ja myślałam o mące orkiszowej, sorki

ale kaszę raczej w zdrowej żywności

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Jeśli ktoś z Was na święta wysyła kartki lub zamiast smsów z rymowankami o reniferach i bałwankach chce zrobić coś alternatywnego polecam fotokartkę świąteczną :

http://www.fotouslugi.pl/fotokartki/...ie-10-szt.html

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
justiwi wpisujesz slowo, pod ktorym zamiescisz link

np KLIK

nastepnie zaznaczasz to slowo i w edytorze wybierasz znaczek z kula ziemska. pojawia ci sie okienko. usuwasz rozszerzenie, ktore jest tam z automatu a na jego miejsce wklejasz link, ktory chcesz zamieszcic. ok i gotowe
robię próbę
fotokartka


aaaaa udało sięęęę
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo

Edytowane przez justiwi
Czas edycji: 2014-12-14 o 20:50
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 21:18   #1221
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Obce miejsce, nie ma rodziny, znajomych (znaczy się Wy macie tam rodzinę to trochę inaczej), u nas jeszcze bariera językowa by doszła, bo angielskiego nie używałam od lat, TŻet tak samo.. No same minusy by były zapewne Oprócz pewnie zarobków
Ja podobnie myślę o wyjazdach za granicę na stałe, jestem jednak bardzo rodzinna, więc życie bez rodziny i znajomych wydaje mi się nie do przejścia, poza tym, jakoś tak chyba obco bym się czuła w innym kraju
Ale znam wiele osób, które wyjechały i są bardzo zadowolone. Jak się nie spróbuje, to nie będzie wiadomo
Ja po prostu wiem, że to nie dla mnie, chociaż po studiach miałam takie ciągoty, żeby sobie na przykład pomieszkać przez rok w barcelonie To byłaby bajka

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Wszystko dodatkowo utrudnia fakt, że jakieś trzy tygodnie temu ciocia tż się zadławiła i już prawie sina była nim odkrztusiła to co jej w gardle stanęło więc teraz tż i jego mama z kwestią zakrztuszania/zadławiania nadwrażliwi nie do kwadratu tylko do sześcianu




inezz ależ zazdraszczam takiego wyjścia z koleżanką ja nie pamiętam, kiedy byłam w klubie potańczyć


Co do BLW "w terenie" to nie mam pojęcia na pewno są przepisy na różne przekąski "take away" ale masz na myśli np. imieniny u cioci czy raczej weekend u teściów? Bo ja np. w takie "rozjazdowe" dni no to cyckiem tylko karmię (ewentualnie chrupek kukurydziany, biszkopt, banan)
No to się trochę nie dziwię Twojej teściowej po takich przejściach...
Ale też nie ma co świrować za bardzo, czemu masz od razu zakładać najgorsze, zresztą czytałam gdzieś, że dzieci szybko uczą się jak to zrobić żeby się nie zakrztusić

No ogólnie o wyjścia tak z ciekawości pytałam, ja na razie też słoiczków ze sobą nie biorę, no ale przy blw troszkę pewnie z tym trudniej na razie, póki jeszcze nie je wielu rzeczy..

A co do wyjścia to były pogaduchy przy grzanym winku, jakoś bez tańców

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Dzis zrobilam wywar na udzcu z indyka dla malego bedzie baza do roznych zupek. Dzis byla mieszanka warzywna z przewaga marchwi i zjadl pieknie.... Ale po zrobieniu tego zaczelam czytac ze nie powino sie dziecku do roku dawac zupek na wywarze z miesa. Ze mieso moze przyjmowac 2-3 razy w tygodniu 10g. I kurcze sama nie wiem czy moge takie zupki podawac. Malemu bardzo smakuje i w koncu je cos bardziej pozywnego... Czy ktos moze sie na ten temat wypowiedziec?


Inez zazdroszcze takiego wyjscia i oderwania sie... Ja to ostatni raz bylam przed ciaza...
Z tego co wiem, to w mięsie niestety teraz są różne ulepszacze i hormony i inne świństwa i one wygotowują się do wody, dlatego najlepiej to podawać osobno i to o to chodzi..
Ale z drugiej strony przecież kiedyś tego nie unikniesz..

Od czasu do czasu dobrze się gdzieś wyrwać, polecam
Aż się dziwię, że Tż tak na luzie do tego podchodzi

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Moje dziecko właśnie mówi przez sen i się śmieje
Franuś tak słodko się czasem uśmiecha jak zasypia przytulony do króliczka

Wczoraj dałam Franusiowi w tej siateczce 2 kawałki jabłka i z wielką radością je wyciamkał
Oczywiście po chwili ulał tą jabłkową breję, ale i tak wyglądał na przeszczęśliwego

Dziś bez spaceru, bo padało, ale byliśmy u znajomych na kawce
A teraz ja się relaksuję, Franek śpi, a Tż też zaległ w łóżku, bo przeziębiony...
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 22:23   #1222
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

justiwi. Ciekawy pomysł z fotokartką, ja nie wysyłam, a ty zrobiłas z Wiktorkiem?
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 07:08   #1223
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość

Wczoraj dałam Franusiowi w tej siateczce 2 kawałki jabłka i z wielką radością je wyciamkał
Oczywiście po chwili ulał tą jabłkową breję, ale i tak wyglądał na przeszczęśliwego
hehe


dzien dobry dziś pobudka o 6, 2 nocne karmienia, ale dlatego, ze późno poszłam spać, coś koło 23
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 07:23   #1224
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Witam znowu noc tragicznac pierwsza pobudka przed 22 i juz spanie z nami.... Nie ma mozliwosci odlozenua go do lozeczka mimo ze w nim zasypia. Od 3 tygodni wiekszosc nocy spi z nami. Wczesciej bez problemu sie go przenosilo a teraz masakra. Wierci sie wygina trudno mu zasnac. :-(

Justiwi doslownie bazarek masz tyle tego. ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 07:39   #1225
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

U nas jest akurat taka sytuacja, że nie będziemy mieć tam nikogo. Ale tż dostał tam propozycję pracy za dużo lepsze pieniądze. Tutaj mamy spory kredyt, ledwo nam starcza kasy do końca miesiąca, a i czasem musimy od kogoś pożyczyć, żeby przeżyć. Mieszkanie wynajmowane z ogromną wilgocią, pleśnią, ale czynsz tak mały, a tylko na takie nas stać. Mnie w maju skończy się kasa za macierzyński więc byłoby jeszcze gorzej. Pracy w moim mieście jest dużo - w magazynach, sklepach za najniższą krajową i do tego umowa zlecenie/o dzieło/na 1/5 etatu. Znajomi byli gdy mogliśmy wyjść na imprezę, jak mamy dzieci to strasznie zapracowani nagle są. Rodzinę mamy jak sami ich odwiedzimy. A żeby ktokolwiek się zainteresował, że moje dzieci chore były razem we dwójkę, ja miałam w domu sajgon, to nikt nawet nie zadzwonił... będę bardzo tęsknić,to jest oczywiste. Ale jednocześnie wiem, że gdybyśmy nie wyjechali to nic by się nie zmieniło. Ciągle w długach, żałowanie sobie na wszystko, zero oszczędności... A tak, może jednak coś się poprawi, a moje dzieci będą miały lepszy start niż my... Co z tego, że mam studia skończone administrację skoro praca w sklepie monopolowym...

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 07:59   #1226
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Berenika-dlatego ja w ostatniej chwili zrezygnowalam.ze studiow bo mialam juz isc 2 razy ... jak ja slyszalam ile osob po studiach nie pracuje w swoim zawodzie to szok ... wlasnie teraz w tym roku mialam isc na zaoczne ale postanowilismy wyjechac i tylkorok bympostudiowala takze nie ma sensu. U nas byla ostatniooferta pracy do sprzatania calego dworca plus plac dworcowy osiem godzin dziennie za 500 zl albo opiekunka do dzieci za 350 zl ... u nas na mazurach takie zarobki sa a w.naszym miescie paliwo jest naprawde strasznie drogie.bo jak do nas czasem rodzina.przyjezdza to sami mowia ze ten.elk strasznie drogi pojedziesz z 50 km od miasta.i paliwo cudem prawie 50 gr tanieje na litrze ... niestety dla niektorych to jest duzo. Mielismy mieszkanie w hipotece to tak samo kredyt zzeral nas plua oplaty dojazd tz prawie 40 km do pracy czyli paliwo ... a jeszcze jak auto sie popsulo to masakra ostatnio poszlo sprzeglo cale i skrzynia biegow ... ja tak samo znajomych zero bo jak sie spotkac i wypic mam z kolezankami ale bez dziecka to ok,a jak chce wyjsc z kims na spacer z dzieckiem pogadac to nikogo nie ma. Zwlaszcza ze mam znajome ktore maja starsze dzieci od gabrysi i wiedza jak to jest...a do tego dochodzi rodzina tz od ktorej chcemy trzymac sie jak najdalej bo nie wiadomo do czego sa zdolni...wiadomo bede tesknila za rodzina swoja i to bardzo za mama bo jest moja przyjaciolka ale takie zycie ... tam mam tylko brata i siostre ciotecznych i nie wiadomoczy oni nie wroca tu jeszcze bo brat do norwegii moze sie przeprowadzic na inne statki ... ale jakos wierze ze tam nam bedzie duzo.lepiej
Jeju sie rozpisalam a na komorce ciezko... ide mala ululac

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Yab_cd- a co do zupek to ja zawsze malej gotuje razem miesko i warzywa i dostaje takie zupki codziennie i wiem ze mloda sie najje i jest zadowolona ... ja nie ide scisle wedlug jakis schematow wiadomo nie daje dziecku nie wiadomo czego ale nie robie tez krzywdy gabrysia teraz zupki bez mieska sobie nie wyobraza
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 08:21   #1227
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;49346110]U nas jest akurat taka sytuacja, że nie będziemy mieć tam nikogo. Ale tż dostał tam propozycję pracy za dużo lepsze pieniądze. Tutaj mamy spory kredyt, ledwo nam starcza kasy do końca miesiąca, a i czasem musimy od kogoś pożyczyć, żeby przeżyć. Mieszkanie wynajmowane z ogromną wilgocią, pleśnią, ale czynsz tak mały, a tylko na takie nas stać. Mnie w maju skończy się kasa za macierzyński więc byłoby jeszcze gorzej. Pracy w moim mieście jest dużo - w magazynach, sklepach za najniższą krajową i do tego umowa zlecenie/o dzieło/na 1/5 etatu. Znajomi byli gdy mogliśmy wyjść na imprezę, jak mamy dzieci to strasznie zapracowani nagle są. Rodzinę mamy jak sami ich odwiedzimy. A żeby ktokolwiek się zainteresował, że moje dzieci chore były razem we dwójkę, ja miałam w domu sajgon, to nikt nawet nie zadzwonił... będę bardzo tęsknić,to jest oczywiste. Ale jednocześnie wiem, że gdybyśmy nie wyjechali to nic by się nie zmieniło. Ciągle w długach, żałowanie sobie na wszystko, zero oszczędności... A tak, może jednak coś się poprawi, a moje dzieci będą miały lepszy start niż my... Co z tego, że mam studia skończone administrację skoro praca w sklepie monopolowym...

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No jasne, myślę że nie macie się co zastanawiać. Wiadomo, że perspektywy za granicą lepsze. Ja też w zawodzie nie pracuję niestety i strasznie mnie to wkurza, że po 5 letnich studiach (i 2 podyplomówkach) najczęściej proponują mi pracę za darmo...
Poza tym spróbować warto, a przecież zawsze możecie wrócić
Powodzenia
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 08:31   #1228
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Beranika jestem pewna ze wyjazd wyjdzie wam na plus. Sama piszesz ze na rodzine nie masz co liczyc bo nawet nie odwiedza wiec pewnie nawet nie odczujesz ze ich obok nie ma w sensie pomoc bo tesknic na pewno bedziesz. Mieszkanie z duza wilogotnoscia gdzie jest plesn to cos okropnego dla zdrowia waszego i dzieci wiec dobrze ze opuscicie to mieszkanie. Wazne ze chcecie jechac razem. To tz kiedy jedzie a TY kiedy dojezdzasz do niego?



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 10:07   #1229
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Witam znowu noc tragicznac pierwsza pobudka przed 22 i juz spanie z nami.... Nie ma mozliwosci odlozenua go do lozeczka mimo ze w nim zasypia. Od 3 tygodni wiekszosc nocy spi z nami. Wczesciej bez problemu sie go przenosilo a teraz masakra. Wierci sie wygina trudno mu zasnac. :-(

Justiwi doslownie bazarek masz tyle tego. ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nasz też śpi z nami ale mi tak wygodniej karmić, bo się mniej rozbudzam no ale z drugiej strony trzeba uważać, przerwacając się z boku na bok
łóżko ma szerokość 160 cm, 100 cm na środku zajmuje on a my z tż po 30cm na brzegach

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
justiwi. Ciekawy pomysł z fotokartką, ja nie wysyłam, a ty zrobiłas z Wiktorkiem?
Jeszcze nie i chyba się za późno obudziłam bo dziś tż wyjechał na wyjazd, a umyśliłam sobie nasze wspólne zdjęcie w trójkę w mikołajowych czapkach i albo zrobię młodemu fotkę z czapką i z bombką czy coś, albo sobie niestety odpuszczę
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 10:51   #1230
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Pakujemy prezenty z Gabrysia troche ich jest ... jeszcze u cioci w domu są schowane 2 fotele dla rodziców które zapakujemy juz w wigilie jak pojedziemy po nie moze na dniach choinke postawimy ...
ale jakos nie czuc tej "magii" świąt ... zero sniegu,terazma byc temp.na plusie i deszcz ...

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

aaa i czekamy na fotelim dla Gabi bo wczoraj zamówiliśmy w smyku moze w srode dotrze
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.