Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 09:00   #3571
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
abcd-ten misiek to swietny pomysł w smyku widziałam jeszcze takie ramki fajne ze z jednej strony wkładasz zdjęcie dziecka a z drugiej odciskasz jego stópkę czy rączkę . Może mata edukacyjna ? Też by się przydała z czasem
a córeczce ... ja dla bratanka kupiłam na 1 urodziny namiot w ikei i jest maluch zadowolony bo sie moze chować itp,trzyma tam zabawki ... jak na balkon znalazł,na plaże rowerek biegowy choć to ciut droższy interes chyba ... jak lalkami się bawi bo nie wiem w jakim wieku dziecko się bawi to może wózek dla lalki jak nie ma
Myska-ja zawsze na święta kupowałam ubrania ... u nas tylko ubrania ale możesz poszukać coś z gier edukacyjnych może ... ja kupiłam teraz na urodziny na 4 latka i wysłałam w paczce gre OPERACJA ... że wyciągasz jakieś kostki bodajże z człowieka i jak dotkniesz to on krzyczy nie wiem sama albo ciastoline ... różności można z plasteliny robić wiem,że w smyku jest tego pełno. Mój siostrzeniec sie tym bawił a nie miał 4 lat.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Eh ja muszę się dodzwonić do okulisty umówić w końcu ... a jutro idę do tłumaczki przysięgłej papiery potłumaczyć i też nie wiadomo czy mi wszystko da rade zrobić bo mam swoje papiery ze zdrowiem a powiedziała,że zależy jakie to jest słownictwo .
Menia, dzięki za odzew To na urodziny, więc ubrania odpadają raczej. Ciastolinę dostał ode mnie ostatnio.. Faktycznie popatrzę na jakieś gry. Czu czu odpada, bo też mu dawałam. Ale chyba są różne rodzaje.. Zaraz popatrzę
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:05   #3572
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Dzien dobry ;-)

Amelia super brawa dla Heli ;-)

Karolkya moj zalzy jak wstanie przewaznje ma drzemke ok 10 do 11 lub 11.30 potem kolo 15 do 16 lub lekko po. Czasami wytrzyma 4 h czasami tylko 3h.

Ja rano jak Adus wstanie najpierw mu robie kaszke potem go przebieram , po 3h dostaje deserek w miedzy czasie je chrupki kukurydziane. Po 12 dostaje zupke I często tez wlasnie dostanie ciasteczko z hipp lub cheupki podjada. Pp 16 jak sie budzi dostaje kaszke ale nie od razu chwile sie przytula do mnie I ta kaszke chce mu wlasnie juz zmienic na cos innego . Potem kolo 20.30 dostaje kaszke na noc I spi do rana.

MyskaO nie przejmuj sie przejdzie mu I bedzie ok. ;-)

Dla 3latka hmm moze jakis stolik z narzędziami? Moj chrzesniak dostal na Mikolaja
I byl bardzo zadowolony.


My pobudka pp 6 dzis ale noc pieknie przespal.
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:13   #3573
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

abcd-może jakaś fajna książka ? Albo plecaczek ?

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Myska-ostatnio w smyku widziałam takie wielkie kolorowanki na podłogę albo rakieta 3d ona spora jest i ją składasz i kolorujesz ... i do tego jakieś fajne farby czy kredki dokupić ...
abcd- no właśnie Ty masz może smyka w okolicy ? Super byłyby te kolorowanki jak mała lubi
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:22   #3574
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

No i pospała 30min....

Chyba sama stopniowo zejdzie z tych drzemek...

A na prezenty hmmm... Zalezy co lubią dzieciaki np mój bratanek 3 lata zawsze i wszędzie kopary... Super podobał mu się taki domek do kolorowania albo namiot.jakies duże puzle w sensie duże kawalki

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Albo duplo
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:24   #3575
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Karolyka jak pies ??

Abcd dla malyszka moze konika fp?
A dla starszej... moze faktycznie jakis fajny plecak?
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:27   #3576
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Karolkya- moja tez pospala 30 minut ... tesknie za tymi czasami gdzie spala po kilka godzin !
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:34   #3577
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość


Dziewczyny karmiące mm, czy od razu po przebudzeniu idziecie robić jakąś kaszę czy karmicie mlekiem mm? Ja karmię mlekiem (i to zjada może ze 180 ml), ale dziś jak chwilę później robiłam sobie kanapki to Ania ciągle za mną krok w krok i maruda.. Mogła być już głodna? Ja traktuję mm jako jeden posiłek i jakoś ciężko mi podejść do tego, że najpierw wypije mleko, a za 20 minut zje śniadanie "normalne".. A bez mleka musiałabym wiedzieć o której Ania się obudzi i zrobić jakąś kaszę wcześniej, bo jest głodomorra.. Ehhh...

Jem śniadanie. Z Mężem poprawy nie ma, znaczy się odzywamy się do siebie, ale jest oschło.. Nawet nie powiedział mi co u lekarza, bo wczoraj był u alergologa.. Ahh te chłopy..
Ja ostatnio Frankowi zamieniłam i rano je kaszkę (ja robię te na mm błyskawiczne) - a do tej pory pił mleko.. Teraz mleko daję mu przed 10, przed drzemką, bo on i tak czasem się domagał mleczka, a kaszki jak jest senny to nie zje i głównie dlatego to zmieniłam. Mój mleczny chłopak z reguły pilnuje, żeby mieć 3 porcje mleczka na dobę i jeszcze raz kaszka z mm, wiem, że to może dużo, ale jak chce, to przecież mu nie będę ograniczać..
Ale jak Ania od razu po przebudzeniu jest głodna i nie masz czasu na przygotowanie czegoś innego, to zostaw jej to mleczko, a najwyżej jak sobie coś robisz, to daj jej jakiś kawałek chleba do pociumkania, może to po prostu ciekawość tego co Ty jesz?

Ehh faceci widać też mają fochy ciążowe przejdzie mu

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Właśnie sporo takich opinii słyszałam, że dziewczynki szybciej robią pewne rzeczy... Hela jest strasznie za Filipem i wydaje mi się, że po prostu próbuje go naśladować i chciałaby chodzić jak on, bo przede wszystkim do albo za Filipem stawia te kroczki
No to u nas niestety na widok folii histeria, łzy jak grochy...
Ja też tak słyszałam o dziewczynkach, ale to chyba indywidualna sprawa...
Hmm to ja zakładając folię wczoraj Frankowi pierwszy raz nawet nie pomyślałam, że on mógłby się przestraszyć
A on był zachwycony

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Mamusie pomóżcie! Meza bratowa na dniach rodzi synka. Co mu kupić? Maja wszytko! Po dzieciach z rodziny. Ubranka zabawki, lezaczki, itp itd. Od kilku dni probuje wymyslec i nie mam pomyslu... mysle jedynie o misiu z bijacym sercem taka przytulanka. .. i o bokach z wlasnym napisem ale sama nie wiem :/

Kolejny problem to ze pod konie kwietnia ich coreczka konczy 2 latka co takiej dziewczynce kupic? Tez nie mam pomyslu
Hmm temu malutkiemu to może coś czego sami sobie nie kupią np jakiś ładny kocyk bambusowy na lato, one są trochę droższe albo z minky kocyk albo jakaś zabawka do wózka, ten miś z biciem serca też fajna sprawa albo są też takie misie z szumem uspokajającym jak suszarka (szumisie chyba się nazywają)
Dwulatce to nie wiem, u nas w rodzinie większość to chłopcy Ale może książeczki jakieś (np seria z ulicą czereśniową albo mamoko), lalkę, misia?

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
I ja mam prośbę.. Co kupić na urodziny dla 3 latka i to pilnie, bo na święta? HELP!
Może jakaś wiertarka albo coś z lego duplo?Albo jakieś takie większe auto - śmieciarka, wywrotka, koparka - chłopcy w tym wieku lubią te klimaty ( u mojego bratanka długo hitem była śmieciarka z wyciąganymi kubłami -a jaka tragedia jak się kubeł gdzieś zapodział...)
Ja na pewno Frankowi kupię kiedyś takie coś:
http://mamaania.com.pl/pl/p/Drewnian...issa-Doug/4234
Fajna sprawa, tylko nie wiem gdzie poza internetem to dostać
Fajna jest też seria książeczek Tappi:
http://aros.pl/ksiazka/tappi-i-urodzinowe-ciasto
były kiedyś w biedronce, w kauflandach je też widziałam
tylko musi mu to ktoś czytać

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość

Ja rano jak Adus wstanie najpierw mu robie kaszke potem go przebieram , po 3h dostaje deserek w miedzy czasie je chrupki kukurydziane. Po 12 dostaje zupke I często tez wlasnie dostanie ciasteczko z hipp lub cheupki podjada. Pp 16 jak sie budzi dostaje kaszke ale nie od razu chwile sie przytula do mnie I ta kaszke chce mu wlasnie juz zmienic na cos innego . Potem kolo 20.30 dostaje kaszke na noc I spi do rana.
A na co planujesz mu to zamienić? Bo potrzebuję inspiracji na jakiś lekki posiłek, nie obiadowy

U nas właśnie śnieg z deszczem zaczął padać idealnie na wielkanoc...
A przez chwilę miałam chęć umyć resztę okien
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 09:37   #3578
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kasiab dzieki ze pytasz juz lepiej😊 wcześnie zareagowaliśmy i dostała leki. Zaczyna szczekać na wszystkich i jeść wiec mam nadzieję że wyjdzie z tego. W sumie to taki mały twardziel jest😊 w ogóle to wet powiedział ze juz pełnia sezonu na kleszcze i jak mrozów nie będzie to niedługo od stycznia będą....
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:37   #3579
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Inezz siostra mi podpowiadala ze moze jogurt z owocami lub kanapka z dzemem, pasztetem cos w tym stylu lub rano podac kanapke a popoludniu deserek nie wiem jak to u nas bedzie bo widze ze Adus to lakomczuszek


Abcd o potwierdzam dka 2latki książeczki z obrazkami latwymi wyrazami mojej siostry coreczka uwielbia ogladac ksiazeczki
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 09:47   #3580
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile śpią wasze dzieciaczki? Bo zastanawiam się czy nie zredukować Zosi drzemek w dzień do jednej... Dziś mi np wstała po 30 minutach i później nie spala koło 4,5 godziny... I tak sobie myślę ze jak wstanie o 7 to ja położyć o 11-12 na te 2-3 godzinki i potem spać o 19. Ale nie wiem czy wytrzyma...
Wiesz co tqk na siłe chyba nie ma co. To sie samo dzieciom zmienia, jam nie będzie chciał zasypiac na pierwszą drzemkę to wtedy lepszy czas na przesunięcie i zlaczenie jej


Mysko kciuki za poprawę stosunków z tżtem będzie lżej, wiem co mówi bo nawet mimo tego, że roboty przy dwónce więcej, to tobie będzie fizycznie lzej, gabarytowo i latwien oddech złapać i z tżtem też sie latwiej dogadasz juz bez tych hormonów ciążowych


Co do prezentów to widze wszystkie fajne prezenty wymienione 3 latki to zazwyczaj okres puzzli, kolorowanek, jakiś gier. Plus każry maluch ma jakąś swoją zajawkę, jak np śmieciarki, koparki itp :p


A nie wklejałam urodzinowego tortu Olafka, to tęczowa śmieciarka jakby ktoś nie zauważył, pamiętacie? byly też ciepłe lody smietniki i ciasto z robalami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1427791584157.jpg (92,0 KB, 24 załadowań)
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 11:36   #3581
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Madziula na siłę nic nie będę robić w sensie tak jak dziś chciała to ja położyłam. Ale też jak nie będzie chciała to nie będę usypiać jej.
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 12:32   #3582
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Madziula - tort zajefajny!!! Sama robiłaś?

Dzięki dziewczyny za rady. Chrześniak ma fazę na auta.. Ma ich baaaaaardzo dużo, więc nie chce kolejnego mu kupować.. Przypatrzę się tym kolorowankom, jakimś grom edukacyjnym i popatrzę na akademię czu czu Powinnam dać radę. Jutro jadę do fryzjera to od razu na miasto wyskoczę.

Mi ktoś podmienił dziecko.. Od wczoraj nie chce zjeść nic innego jak tylko konsystencję papki (no i wafla ryżowego lub skórkę chleba). Naleśniki zostały nie zjedzone i musiałam robić kaszę. Poszła kaszka kukurydziana z bananem. Na podwieczorek zrobiłam jej kisiel jabłkowy. Mam nadzieję, że obiadu więcej zje, bo znowu przed obiadkiem poszła na drzemkę. Śpi może od pół godziny.. Muszę jej jakoś zajrzeć do buzi, bo coś czuję, że coś nowego się pojawia...
Nie mówię już o tym, że jest mega maruda i ciągle za mną łazi i marudzi/krzyczy/płacze. Staram się jej nie brać na ręce, no ale się nie da czasami.. Szkoda mi jej jak siedzi na tej podłodze, płacze albo się denerwuje....
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 13:23   #3583
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Beatusia - nie przejmuj się upadkiem, mój wczoraj fiknął w kuchni (na kafelki) jak uwiesił się na uchylonych drzwiach zmywarki ☹ i to jeszcze główka się uderzył... Ale popłakał chwilę i już 😊
Tak, tylko, ze Patryk ma cale pod okiem sine i co na Niego patrze, to chce mi sie plakac :-( a jeszcze maz sie mnie zapytal jak Go pilnuje i cale rano chodzil i mowil jak to strasznie wyglada...

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
Hej ... a ja humoru nie mam już siostra załatwiła nam mieszkanie i tanie i babka powiedziała,że je zajmie dla nas ... a później zaczęła kręcić że jej mąż też komuś obiecał a tak w ogóle to bardzo duzo chetnych ma wiec pewnie ktos jej dał więcej niż chciała ... niby do dzisiaj miała dać odpowiedź po prostu nosi mnie aż ... wczoraj w dzienmałą usypialam 3 godziny bo tak marudziła ...
Wspolczuje, strasznie bym sie wsciekla.. mam nadzieje,ze wszystko sie dobrze (i szybko) skonczy.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Hej my dziś pobudka o6:30. Wiec juz śpi... Sama chciała marudziła to ja położyłam... Jednak chyba za wcześnie na jedną drzemkę...

Nocka też jakąś kiepska budziła się i plakala... Chyba te zęby ja tak mecza bo idą powoli... To ma chyba po mnie bo pamiętam ze jedna ósemka rosła mi przez kilka lat 😉

Nie ma tragedii na dworze to po drzemce pójdziemy na spacer 😊

Miłego dnia
A czemu zalezy Ci na jednej drzemce? Ja to sie troche martwilam,ze Patryk spi tylko raz, ze za malo, a poza tym popoludnia byly koszmarne, bo marudzil bardzo.. dzis to w ogole rekord- wstal o 7. i zasnal o 14. a w nocy pobudka co godzine z placzem i od 5. juz w sumie tylko drzemal i sie wiercil w naszym lozku, wiec myslalam,ze wczesniej pojdzie spac..

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Madziula, fajny tort czyli urodziny udane? ;-)
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 13:55   #3584
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Beatusia mam wrażenie czasami ze w dzień się tak wysypia że potem w nocy się budzi i wstaje o 5... Pozatym problem z usypianiem był do drzemek i pobudka po 20-30 minutach... Ale tak jak pisałam nic na sile... Jak będzie chciała to będą 2 drzemki nawet króciutkie 😊
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 14:12   #3585
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

u nas dziś typowe w marcu jak w garncu: śnieg, deszcz i słońce - kołomyja


Cytat:
Napisane przez wiola883 Pokaż wiadomość
carolyna - nie nic nam nie przepisała na kaszel bo powiedziała ze wszystko czyste tylko gardło opuchniete a on mi coraz bardziej zaczyna kaszlec i niewiem co robic
jak cię to niepokoi, to ja bym zadzwoniła do przychodni i dopytała co tak ewentualnie na kaszel twoja pedi poleca
Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Ale zadowolona jestem z wyprawy, bo dorwałam w Tesco dwupak spodenek na lato dla Franusia za cale 5 zl, rzadko mi się zdarza tam taką okazję złapać..
wow, faktycznie nieżle!
ja tam ostatnio fajny dresik z tygryskiem upolowałam
Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość

Właśnie Mąż wyszedł z Anią do Lidla na zakupy, a ja odsapnę trochę. Zdenerwowałam się tym jej płaczem, a Mąż wcale lepszy i milszy nie był, więc się popłakałam... Mam nadzieję, że to przez hormony i po ciąży będę "normalna". Ogólnie tym razem średnia atmosfera jest u nas.. Dobrze, że wyszedł..
oj, po ciąży to jeszcze jakiś czas te hormony ciążowe są
Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile śpią wasze dzieciaczki? Bo zastanawiam się czy nie zredukować Zosi drzemek w dzień do jednej... Dziś mi np wstała po 30 minutach i później nie spala koło 4,5 godziny... I tak sobie myślę ze jak wstanie o 7 to ja położyć o 11-12 na te 2-3 godzinki i potem spać o 19. Ale nie wiem czy wytrzyma...
w dzień dwie drzemki, różnej długości, przeważnie po 1h
Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Gratuluje nowych miesięcy
A my mamy już pierwszy roczek za nami chyba ? tylko pewnie nie udzielający sie
nasz Franiu wcześniaczek - ciekawe co u niego


Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Mamusie pomóżcie! Meza bratowa na dniach rodzi synka. Co mu kupić? Maja wszytko! Po dzieciach z rodziny. Ubranka zabawki, lezaczki, itp itd. Od kilku dni probuje wymyslec i nie mam pomyslu... mysle jedynie o misiu z bijacym sercem taka przytulanka. .. i o bokach z wlasnym napisem ale sama nie wiem :/

Kolejny problem to ze pod konie kwietnia ich coreczka konczy 2 latka co takiej dziewczynce kupic? Tez nie mam pomyslu
dla noworodka, skoro wszystko mają, to pewnie pampersy tego nigdy za wiele
a dla dwulatka - może jakieś puzzle typu baby trefl 'moje pierwsze puzzle'
Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość

Myska-ostatnio w smyku widziałam takie wielkie kolorowanki na podłogę albo rakieta 3d ona spora jest i ją składasz i kolorujesz ... i do tego jakieś fajne farby czy kredki dokupić ...
widziałam gdzieś ostatnio na blogu taki fajny domek z tektury, który można pokolorować :
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 14:42   #3586
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Beatusia mam wrażenie czasami ze w dzień się tak wysypia że potem w nocy się budzi i wstaje o 5... Pozatym problem z usypianiem był do drzemek i pobudka po 20-30 minutach... Ale tak jak pisałam nic na sile... Jak będzie chciała to będą 2 drzemki nawet króciutkie 😊
Wsrod moich znajomych jeszcze poltoraroczne dzieci maja dwie drzemki ;-) poczatki z jedna drzemka sa trudne i ja na poczatku wolalam jak byly dwie, bo wieczorem padal przed 19. i wtedy faktycznie wstawal o 5./6.. Zeby jedna drzemka sie sprawdzala, to trzeba sie polozyc kolo 12.-13. ;-) przy czym, zawsze idziemy na drzemke jak juz jest zmeczony a nie dlatego, ze powinien juz spac ;-) a jak jest u Was? Zmeczona Z ciezko uspic?
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 14:55   #3587
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

My już w drodze powrotnej, zamelduję się jak dojedziemy
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 16:00   #3588
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

My pospalysmy z 1.5 godzinki jestem przeszczesliwa ze moja mala dala mi pospac a to rzadko sie zdaza wygonilam meza po zakupy i czekamy z Gabi na niego niby wichura jakas idzie od Niekeic do Polski a ja jutro mam isc do tlumaczki
W lidlu za tydzien maja byc fajne polowki dzieciece 2 sztuki za 20 zl bodajze moze skocze
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 19:47   #3589
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Jaka tu cisza ...
Justiwi-dojechałaś ?
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-31, 20:14   #3590
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość

Ramona współczuje remontu, z Olim mielismy w tym samym czasie korytarza i Łazienki to byla masakra bo nawet przejść z jednego do drugiego pokoju nie było jak
:
o to u nas pół biedy, bo mamy te pomieszczenia remontowane zafoliowane, ale i tak kilka razy dziennie się kurzy, bo trzeba tam wchodzić i wietrzyć teraz, bo słabo schnie gips, no i mam pełno gipsu w korytarzu, ale idzie to ogarnąć

Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile śpią wasze dzieciaczki? Bo zastanawiam się czy nie zredukować Zosi drzemek w dzień do jednej... Dziś mi np wstała po 30 minutach i później nie spala koło 4,5 godziny... I tak sobie myślę ze jak wstanie o 7 to ja położyć o 11-12 na te 2-3 godzinki i potem spać o 19. Ale nie wiem czy wytrzyma...
oo u nas jedna drzemka taka długa by nie przeszłą, chyba,z e położyłabym się obok, max to 2 h, ale muszę spać razem, tak jak dziś hehe wstałyśmy o 16
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-31, 22:30   #3591
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Menia tak dojechałam, dziękuję że pytasz
Wyjechaliśmy koło 15 ale na miejscu byliśmy dopiero o 18 bo jeszcze w castoramie kupiliśmy furtkę na schody i w lidlu byliśmy po jedzenie

Rozpakowałam już wszystkie nasze klamoty i nawet mały od 20 z kawałkiem śpi (bo ostatnie dwie noce zasypiał o 23.30 )


RAMONA plac zabaw, nawet nieogrodzony na pewno się sprawdzi i Z będzie na nim fikać
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 07:45   #3592
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi- a jak z tz? Juz ok? Bo chyba byly jakies spiecia ...
U nas dzis byla pobudka od 3.30 prawie do 5.00 malej spac sie nie chcialo a po 4.00 dla tz amorow sie zachcialo ... 😯 myslalam ze go z lozka zrzuce.
O 12.00 zostawie mala dla babci z bolem serca bo wlasnej mamie noe lubie zostawiac dziecka ... niestety za bardzo sie wtraca w wychowanie malej ... no i lece do tlumaczki i po zakupy.
Wczoraj siostra dzwonila po nastepne mieszkanie 45 metrow to nawet ok 2 pokoje i babka do niej oddzwonila pozniej czy to dla niej a ona ze nie dla malzenstwa z malym dzieckiem ... to ta z pretensjami ZE TO MIESZKANIE JEST TYLKO DLA JEDNEJ OSOBY i sie rozlaczyla. .o ja nie rozumiem logiki Islandczykow ... z dzieckiem to chyba 10 pokoi trzeba wynajmowac !!! Az mnie nosi ...
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:54   #3593
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Menia współczuje przepraw z mieszkaniem, oby sie coś znalazło

Myska zapomniałam o babce :p
Kostka margaryny, roztopiona,
4 jaja,
12 łyżek mąki,
1 łyżeczka proszku,
2 łyżki mleka
Wymieszać, do formy i piec 40 min w 180st. Ja robie opcje pół na pół z kakao
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 08:58   #3594
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Menia to się najecie nerw zanim znajdziecie coś dla siebie ciekawe czemu tacy niechętni do wynajmu....
U nas dziś prawdziwa zima, u Was też?
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:04   #3595
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Beatusia - nie przejmuj się gadaniem TŻeta.. Niech sam popilnuje malca dłużej i ciekawe czy będzie wszechobecny.. A śliwka przejdzie.. Ja wiem, że są święta, ale nic nie poradzisz.. Dobrze, że tylko na podbitym oku się skończyło..

Carolyna - obawiam się, że taki domek do malowania może sprawić, że zaraz wszystko dookoła siostra będzie miała pomalowane....

Justiwi - i jak się dogadujecie z TŻ? Stęsknił się? Dobrze, że Wiktorek dał się rozpakować i grzecznie spał

Menia - współczuję naprawdę z tym mieszkaniem. A tłumaczkę i zakupy szybko załatwisz i nic się nie stanie jak Gabi zostanie z mamą..

Dzień dobry!

Pogoda masakra.. Brrr..

Ania wczoraj nie miała kąpieli, bo wróciliśmy późno z zakupów i jej darowaliśmy Było tylko mleczko i dobranoc

Dziś ja wychodzę do fryzjera, na zakupy, kupić coś Ani z ciucha na święta i prezent chrześniakowi no i na koniec do mamy pomalować włosy. Mam nadzieję, że się ze wszystkim wyrobię.. Trochę mi się zejdzie, więc Męża zostawiam z córą

I dziękuję za odpowiedzi odnośnie śniadanka

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Myska zapomniałam o babce :p
Kostka margaryny, roztopiona,
4 jaja,
12 łyżek mąki,
1 łyżeczka proszku,
2 łyżki mleka
Wymieszać, do formy i piec 40 min w 180st. Ja robie opcje pół na pół z kakao
Dziękuję I nie trzeba miksera Uwielbiam takie ciacha

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Aaa.. I zakupiłam ten magnez w Biedronce Mi smakuje, więc będę piła Dzięki Madziula za radę

I w Bidzie domki pieluch za 40 zł

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Menia to się najecie nerw zanim znajdziecie coś dla siebie ciekawe czemu tacy niechętni do wynajmu....
U nas dziś prawdziwa zima, u Was też?
U nas raczej jesień.. Szaro, buro, pada deszcz i mocno wieje.. Nawet nie chcę wiedzieć ile jest stopni..
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:12   #3596
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myska to masz dzień dla siebie, zrelaksuj się trochę u mnie w biedrze za 5 dyszek te pudła... Zaopatrzyłam się w 3 naraz
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:21   #3597
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Menia to się najecie nerw zanim znajdziecie coś dla siebie ciekawe czemu tacy niechętni do wynajmu....
U nas dziś prawdziwa zima, u Was też?
Też: ehem:

Wczoraj jak wróciliśmy Wiktor dorwał się do szafki z butami i mówię do tz "chyba mogę już wynieść śniegowce na strych" a tu
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 09:50   #3598
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Menia jakiś pech do tych mieszkań
a w sumie nie wszyscy chcą wynajmować mieszkania parom z dziećmi, wiązać się to moze niejako w dewastacją mienia, może tego się boją, jak ładnie mieszkanie mają urządzone nie mówię, ze wszyscy tak myślą, ale moja ciocia np. wynajmuje tylko kawalerom
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 10:06   #3599
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Ramona- rozumiem ze niektorzy nie chca wynajmowac parom z dziecmi ... my nie szukamy jakiegos oh ach tylko tanie zeby jak najszybciej odlozyc pieniadze i miex wklad wlazny na kredyt ... ogolnie na islandii jest bardzo malo mieszkan do wynajecia a bardzo duzo chetnych ... i doslownie bija sie o mieszkania i niektorzy wieksza cene proponuja wtedy. No niestety mamy jeszcze miesiac do szukania jak cos na poczatku mamy gdzie sie zatrzymac bo siostra ma swoje mieszkanie te kilka dni u niej posiedzimy najwyzej. Ale znajome jej porozsylaly jakies ogloszenia do firm zobaczymy co z tego bedzie
Myska- wiem ze nic nie bedzie ale po prostu wiem ze to robi bo noe ma kto sie zajac mala ... jak do okulisty mialam to nie mogla posiedziec z mala pol godziny . Za wnuczkiem w ogien pojdzie a jakos za wnuczka nie bardzo ... no i nie moge zniesc komentarzy jak ja wychowuje dziecko naczytam sie na internecie glupot bo ona wszystko wie najlepiej. Zeby byla ladna pogoda to bym wziela mala ze soba ale niestety ...
Amelia- no trzeba cierpliwosci ... ale mam nadzieje ze jakos damy rade u nas wietrznie az parapet lata ... snieg z deszczem zawierucha !
Zrobilam dzis kisielek jablkowy Myska mnie zainspirowala nim i Gabi wypila ponad polowe kubka na poczatku lyzeczka ale pozniej nie chciala i przelalam do doidy to zadowolona sama trzymala a ja jej pomagalan zostawilam jeszcze troszke na pozniej.
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-01, 11:32   #3600
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Oglądałam dziś pogodę i u nas na święta zapowiadają śnieg chyba jak Justiwi się przeprosimy ze śniegowcami

Menia
mam nadzieję, że na spokojnie znajdziecie jakiś kącik dla siebie, trzymam mocno kciuki za odzew
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.