Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-27, 20:46   #4591
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myska super! czytajac Twoj opis wspominam sobie moj porod. Mnie tez nie nacieli i bardzo popekalam a moj Jas wazyl 3700. Co do kp ja od poczatku bardzo chcialam karmic ale tez sie balam o pokarm ale polozna mnie uspokajala i mowila ze maluszek na początku potrzebuje pół lyzczeki Twojego mleka. Jesli bedziesz chciala to dasz rade laktacja sie rozkreci mi w szpitalu kazali caly czas malego do piersi dostawiac... Zycze mase sil! A no i imię piękne
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 21:07   #4592
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Urodzilam o 12.55, zdrowiusienkiego synka wazy 3800g i mierzy 55 cm czujemy sie dobrze
Ogromne gratulacje

Co do kp, to dopiero co urodzilas, wiec daj sobie i synkowi czas. Przystawiaj a mały sam będzie regulowal laktacje. I nie daj sobie wmówić, że masz 'niewartościowy pokarm' itp. Mocno ściskam
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 21:58   #4593
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myska gratulacje !!!
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 22:46   #4594
kari1985
Zadomowienie
 
Avatar kari1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 224
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myska do gratulacji to i ja się przylaczam. Cudnie kolejne Dzieciątko do kochania :-* nabierajcie sił i dbajcie o siebie. A co do kp to ja przez 3 dni nie miałam nic prawie a później się rozkrecilo, bądź dobrej myśli
kari1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 10:35   #4595
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myska-ogromne gratulacje i juz masz dwa Skarby przy sobie dzielna z Ciebie babeczka ! A co do pokarmu to powolutku ... ja tez mialam duze problemy ale chciec to moc nikogo z rodziny nie mozna sluchac sama wiem po sobie ... karmienie to tylko i wylacznie Twoja sprawa i synka i powolutku wszystko sie ulozy jeszcze jeszcze raz gratulacje!
Az mi sie kolejnej dzidzi zachcialo
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 10:38   #4596
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Urodzilam o 12.55, zdrowiusienkiego synka wazy 3800g i mierzy 55 cm czujemy sie dobrze
Gratulacje !!!!

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
No wiec porod..
Zajechalismy na izbe przyjec grubo po 7. Oczywiscie nic sie nie dzialo.. Polozna kazala mi wypic o 5 rano olej rycynowy i nie dosc ze mnie przeczyscilo to jeszcze po 6 zwymiotowalam.. Polozna mowila, ze to dobrze, bo moze szyjka sie skraca.Zanim uzupelnilismy wszystkie dokumenty na izbie to dopiero kolo 11 bylam na oddziale. Tam zapodali mi czopki na szyjke iczekalismy. Bylam pod prysznicem pol godziny, kolo 12 zaczely sie skurcze, ale za krotkie. Zapodali mi oksytocyne. Ciagle na nogach bylam aktywna. Maz mnie super wspieral Byl ze mna caly czas. No i jak o 12.43 mi podlaczyli oksytocyne tak o 12.55 wyskoczyl chyba Jasio Popekalam chyba niezle, nie nacinali mnie i nie wiem co gorsze.. teraz chyba sie pomecze z tymi szwami, zwlaszcza, ze nie sa rozpuszczalne i bede musiala przychodzic na ich zdjecie. Ogolnie bylam bardziej swiadoma przy tym porodzie i troche chyba bardziej sie meczylam. Jakby nie patrzec Ania wazyla 3200 g Polozne mialam super, wszystko mowily i staralam sie jak najlepiej wspolpracowac i sie udalo ufff.. Ciesze sie bardzo Teraz oby tylko trzy dniszybko zlecialy i do domku.. Boje sie o moje karmienie piersia, bo znowu szalu nie ma.. ledwo cos tam leci, no ale teraz na spokojnie do tego podchodze
Jak wrocimy do domku to dwa dni i Maz jedzie po Anie. Ciekawe jak zareaguje Stesknilam sie okrutnie
też nie byłam nacinana, popękałam strasznie, bo miałam poród barkowy, do dnia dzisiejszego odczywam tam ból, jakby kłucie, no jest tragedia, wiec nie wiem, co gorsze czy ck czy nie oby szybko się zagoiło
pamietaj, ze w pierwszych dobach pokarmu jest mało, laktacja dopiero się rozkręca, takze na spokojnie, tak jak piszesz

no i jestem ciekawa reakcji Ani na braciszka

ale się cieszę Myskao, mamy kolejną podwójną mamusię na forum
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 10:55   #4597
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myskao za szybkie dzialanie. Gratuluje zdrowiutkiego synka

Dziewczyny dobrze pisza. Daj sobie czas na kp. Mysl pozytywnie i bedzie ok.

Ciekawa jestem reakcji Anii na braciszka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 11:23   #4598
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

MyskaO- Wieeelkie gratulacje!!! Ale szybko i jaki duży synek Podczytywałam cały czas, czekając na wieści

My z wakacji wróciliśmy, jechaliśmy znów w nocy, więc prawie nic nie spałam (za to Franek tak), no i ze słonecznej Chorwacji wróciliśmy do deszczowej Polski...
Ale super było i zleciało błyskawicznie...
Teraz powoli oswajam się z myślą powrotu do pracy, bo urlop wypoczynkowy mam do połowy sierpnia.. No i stresuję się jak to będzie..

Aa widziałam, że pisałyście o książeczkach - ja kupiłam Czereśniową wiosnę i na razie widzę, że za dużo szczegółów tam jest dla Franka - podoba mu się, ale interesuje się tylko chwilę. Za to inne książeczki potrafi dłuugo oglądać. Na razie hitem jest wciąż Księga dźwięków (już drugi egzemplarz nam się rozsypuje..) i 3 książeczki z serii "lalo gra na bębnie" i jeszcze "jest tam kto" (tam trzeba pukać), muszę mu coś nowego pozamawiać..
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 13:23   #4599
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

MyskaO normalnie aż jestem zła na siebie że Twój poród przegapiłam
W każdym bądź razie gratuluję zdrowego dużego chłopczyka
Jak to jest znowu trzymać takiego chudego małego robala?? Bo wczoraj wieczorem tz sobie przypominał jak po porodzie wsadziłam Wiktora pod koszulę a teraz taki kawał dziecia rojbruje po mieszkaniu
Poród faktycznie szybko się rozkręcił
Wiktora też trzeba było oksytocyną "wykurzyć" z brzucha bo taj to bym pewnie z 18 miesięcy w ciąży chodziła


Ab_cd i zamiast piersi co?mm?woda?
Oduczasz z powodu powrotu do pracy czy jesteś zwyczajnie wykończona?
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 13:50   #4600
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi - powiem szczerze ze mieliśmy juz dosyc tych nocy. Wiem ze zakonczenie kp nie zagwarantuje nam ze sie poprawi jasia spanie ale mamy taka nadzieje. I co? Wczoraj zasnal o 20:10 i spal z jedną pobudka do 5 rano! To jest druga taka dobra noc przez te 14 miesięcy! Jestem taka wyspana. Fakt ze o 5 rano juz rozpoczęliśmy dzień. Ale licze ze teraz sa te ciężkie dni ale ze będzie lepiej. Przykre to jest bo się przyzwyczaiłam i chcialam do zlobka jeszcze dociagnac bo wiem ze choroby sa nie uniknione tam. Ja sama sie lapie ze go biorę na rece i chce karmic. Trochę mnie piers boli ale nie ma tragedii odstawienie bylo stopniowe bo w maju zaczęliśmy oddzwyczajac od jedzenia w nocy dostawal piers przez ten czas okolo 4 rano. Ale wtedy to piers mnie bolala tragicznie ( karmilan jedną ). Mam nadzieję ze mimo wszystko te oddzwyczajenie wyjdzie nam na dobre. Niestety od dobrych 2 tygodni gdzie noce to były koszmarne to co chwila klocilam sie z tz. Nie wysłanie i zmeczenie robilo swoje....

A co do picia to dzisiaj nic w nocy nie dostal a z piatku na sobotę wode. I teraz mysle co mu wprowadzic czy mleko roslinne czy wystarcza o dobrym skladzie np jogurty z platkami. Musze sie wglebic w temat. Czy moze mm. Ale ogolnie w nocy nie chce podawać mu jedzenia
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 22:14   #4601
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Urodzilam o 12.55, zdrowiusienkiego synka wazy 3800g i mierzy 55 cm czujemy sie dobrze
Gratulacje!!!!!
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 23:02   #4602
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Inezz witaj po urlopie na pewno było fantastycznie jak Franek zareagował na morze? Kąpał się w takiej "wielkiej bezkresnej wannie"?

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Kurde posta mi zjadło!!!! Wrrr!!!
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 07:16   #4603
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Bo wczoraj wieczorem tz sobie przypominał jak po porodzie wsadziłam Wiktora pod koszulę a teraz taki kawał dziecia rojbruje po mieszkaniu
Widziałam niedawno kobietę trzymająca na ramieniu takie max 2-tyg.dziecie, i pytam z sentymentem tż , kiedy Miki był taki malutki, a on: przecież on się większy urodził
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 11:57   #4604
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

witam sie
myszka gratulacje super ze Jas juz z wami ciekawe jak Ania zareaguje na braciszka

musze sie wyzalic pisałam wam wczesniej ze mamy chciny brat meza i to w ta niedziele a my dalej nic nie wiemy przyjechali szanowne panstwo i nic a moj tz ma byc chrzestnym a ja nawet niewiem o ktorej godzinie i gdzie dom czy lokal nic a oni zadowoleni z zycia napisali na fecebooku czy tesciowa mowiła tz i czy mu pasuje nawet w prost nie napisali dziwni tacy ciekawe czy im sie zmieniło pod wzgledem mieszkania bo jak była w ciazy to mowiła ze bedzie wszedzie mieszkac jak przyjedzie do polski u mamy , tesciowej i nawet u babci w innym miescie i wszedzie bedzie miała łózeczka , takie myslenie dziwne a i mowiłłłłą z aluzja do nas ze jakby była okazja isc na impreze to by zostawiła dziecko z babcia i by nawet sie nie pytała jej o zgode naprawde mnie to wkurza a tesciowa wpatrzona w nich jak w obrazek nawet meble przestawiała a oni u niej jeszcze nie byli o wyzaliłam sie

unas pogoda dziwna niby 20 stopni a wieje i jest zimno jak na jesien a na weekend zapowiadaja 30 stopni i wco ubrac malego na taki upał na te chrzciny ?
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 13:52   #4605
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Wiola na miejscu Tżta w ogóle bym odmówiła bycia chrzestnym, ja wiem, że dziecku się nie odmawia, ale w takiej sytuacji... Gdzie ktoś nawet nie ma na tyle szacunku, żeby się wybrać na wizytę na godzinę i spytać miesiąc przed to sorry

Ja się pochwalę, że dziś byłam na badaniu połówkowym i potwierdziło się, że noszę piękną, zdrową córeczkę Także czekamy na naszą drugą gwiazdkę
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 13:57   #4606
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Wiola mysle tak samo jak Amelia. .

Amelia cudownie . : love: gratuluje coreczki ;-)
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 13:58   #4607
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Inezz witaj po urlopie na pewno było fantastycznie jak Franek zareagował na morze? Kąpał się w takiej "wielkiej bezkresnej wannie"?

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Kurde posta mi zjadło!!!! Wrrr!!!
Dzięki
Bosko było, tylko zdecydowanie za szybko zleciało..
Morze się Frankowi bardzo podobało, ale ostrożnie podchodził - przy brzegu chciał stać lub siadać, ale jak go braliśmy głębiej i tracił grunt pod nogami, to się bał.. Ale też nie plażowaliśmy codziennie, trochę jeździliśmy i nie zawsze była pogoda. Ostatniego dnia się ośmielił bardziej i chciał głębiej wejść, ale akurat woda bardzo zimna była. Myślę, że jeszcze tydzień i by szalał w wodzie Najbardziej mu się podobało siedzenie w takim małym pontoniku z wodą i przelewanie z kubeczków, wiaderka itp.
aha i oczywiście kamienie brał do buzi

Cytat:
Napisane przez wiola883 Pokaż wiadomość
musze sie wyzalic pisałam wam wczesniej ze mamy chciny brat meza i to w ta niedziele a my dalej nic nie wiemy przyjechali szanowne panstwo i nic a moj tz ma byc chrzestnym a ja nawet niewiem o ktorej godzinie i gdzie dom czy lokal nic a oni zadowoleni z zycia napisali na fecebooku czy tesciowa mowiła tz i czy mu pasuje nawet w prost nie napisali dziwni tacy ciekawe czy im sie zmieniło pod wzgledem mieszkania bo jak była w ciazy to mowiła ze bedzie wszedzie mieszkac jak przyjedzie do polski u mamy , tesciowej i nawet u babci w innym miescie i wszedzie bedzie miała łózeczka , takie myslenie dziwne a i mowiłłłłą z aluzja do nas ze jakby była okazja isc na impreze to by zostawiła dziecko z babcia i by nawet sie nie pytała jej o zgode naprawde mnie to wkurza a tesciowa wpatrzona w nich jak w obrazek nawet meble przestawiała a oni u niej jeszcze nie byli o wyzaliłam sie

unas pogoda dziwna niby 20 stopni a wieje i jest zimno jak na jesien a na weekend zapowiadaja 30 stopni i wco ubrac malego na taki upał na te chrzciny ?
Dziwna sytuacja, ale skoro oni bezpośrednio się nie zapytali o bycie chrzestnym, to może teściowa coś pokręciła? Przecież żeby być chrzestnym to trzeba jakieś warunki spełniać, jakieś zaświadczenia mieć czy coś?

Objedliśmy się truskawkami W chorwacji nie było (za to pyszne brzoskwinie i nektarynki), więc mieliśmy odwyk, na szczęście u nas jeszcze są Franek po jedzeniu oczywiście do przebrania..
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 14:02   #4608
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Lucynka !
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 14:14   #4609
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Dziekujemy za wszystkie gratulacje

Wlasnie dokarmilam Jasia mm, bo spada waga.. Do tego ma za wysokie markery CPR i jutro ponownie bedzie mial badania czy te markery zmalaly. Jutro tez bedzie mial pobierana krew, zeby zoltaczke wykluczyc, bo jest troche zolty.. ogolnie mam karmic piersia,a ten spi i nie wiem co ze soba zrobic.. Najgorsze jest to, ze ja jutro wychodze, a mlody zostanie jak wyniki sie nie zmienia.. taki szpital.. Karolkya,jak to znioslas?
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 15:22   #4610
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

MyskaO przy żółtaczce noworodki są ospale i nawet trzeba je wybudzac dp karmienia. Jak przy piersi zaśnie to smyraj po policzku po nosie i pobudzaj go do ssania
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 15:48   #4611
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość

Aa widziałam, że pisałyście o książeczkach - ja kupiłam Czereśniową wiosnę i na razie widzę, że za dużo szczegółów tam jest dla Franka - podoba mu się, ale interesuje się tylko chwilę. Za to inne książeczki potrafi dłuugo oglądać. Na razie hitem jest wciąż Księga dźwięków (już drugi egzemplarz nam się rozsypuje..) i 3 książeczki z serii "lalo gra na bębnie" i jeszcze "jest tam kto" (tam trzeba pukać), muszę mu coś nowego pozamawiać..
ooo całą serię Zakamarków tez polecam
"kjest tam kto" i "gdzie idziemy" sa najlepsze
"wymyśl coś" chyba najsłabsza, tzn. najmniej zainteresowania nią


Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Ja się pochwalę, że dziś byłam na badaniu połówkowym i potwierdziło się, że noszę piękną, zdrową córeczkę Także czekamy na naszą drugą gwiazdkę
Amelia gratuluję córeczki
A imię juz macie jakies na oku ?
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 17:11   #4612
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi - wiem, wiem jak jest przy zoltaczce, Ania miala. Staram sie go non stop na cycku trzymac, ale juz mi sutki krwawia i bola cholernie, wiec czasem tez po prostu odpoczywam.. No juz lepiej wyglada i zaczal w koncu robic kupke, co tez pomoze zbic zoltaczke.. Ciesze sie jak glupia jak na niego patrze

Maz odebral z paczkomatu ksiazeczki dla Ani i ksiega dzwiekow jest zachwycony Smialismy sie jak mi mowil jak robi szpinak smiejemy sie, ze musimy ja inaczej nauczyc, bo my szpinak bardzo lubimy
No i postanowilam, ze co by sie nie dzialo w piatek Maz jedzie po Anie i bedziemy w komplecie.. ciekawe czy nas dziecko pozna..
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 17:12   #4613
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Amelia, gratuluję córeczki

Wiola, Inez ma rację. Ja byłam chrzestną w zeszłym roku, i potrzebowałam zaświadczenie ze jestem praktykujacą katoliczką


Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
MyskaO przy żółtaczce noworodki są ospale i nawet trzeba je wybudzac dp karmienia. Jak przy piersi zaśnie to smyraj po policzku po nosie i pobudzaj go do ssania
O właśnie, ja też miałam podobne zalecenia od położnej i tak robiłam, tzn.mleko matki wyplukuje biliburinę , więc powinno się często przystawiac

Myska, doxzytalam, że dajesz radę z przystawianiem - tak trzymać! Mocno ci kibicuje
__________________


Edytowane przez carolyna86
Czas edycji: 2015-06-29 o 17:26
carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 17:28   #4614
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

MyskaO jak brodawki Ci rani to znaczy ze cos zle przystawiasz. Chwyta brodawke z otoczka czy sama brodawke? Jak nie chwyta z otoczką to zle ciagnie i po pierwsze rani brodawki a po drugie mleko źle sciaga i potem jest caly ten cyrk ze za malo pokarmu i sie nie najada. Nie boj sie prosic o pomoc. Niech polozna piswieci chwile i oceni czy dobrze sie maluch dostawia, czy sie warga dolna nie zawija i czy robi tzw.dziubek.
Ja prosilam chyba trzy rozne położne o pomoc jak nie moglam odpowiednio do piersi dostawic bo pierś była większa niz głowa dziecka a brodawki mi sie chowaly
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 19:03   #4615
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myska- my mówimy, że szpinak robi mniaam 😃

Co do żółtaczki to u nas też tak było - Franek spał i nie dało się go dobudzić, w końcu nie wiedziałam co robić, bo go delikatnie wybudzałam i nic, poszłam do położnej a ona mu przejechała mokrą chusteczką po twarzy i od razu się obudził 😃

Ramona-to może mu dokupię ta fajną 😊
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 19:06   #4616
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Dziękuję dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
A imię juz macie jakies na oku ?
Zawęziliśmy listę do Marceliny, Celiny, Liliany i Antoniny... A za mną chodzi jeszcze Alicja albo Iga dopiero będzie burza mózgów

Myska Helcia też crp miała wysokie, dostawała kroplówę z antybiotykiem i na szczęście zdążyło spaść zanim ja wychodziłam. Do dzisiaj nie wiadomo było od czego taki wskaźnik Mam nadzieję, że Jasio zacznie szybko przybierać na wadze i wyjdzie tylko dzień, dwa po Tobie
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 21:22   #4617
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość

Maz odebral z paczkomatu ksiazeczki dla Ani i ksiega dzwiekow jest zachwycony Smialismy sie jak mi mowil jak robi szpinak smiejemy sie, ze musimy ja inaczej nauczyc, bo my szpinak bardzo lubimy
my juz nasza Księgę dźwięków przerobiliśmy
szpinak robi mniam


Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Zawęziliśmy listę do Marceliny, Celiny, Liliany i Antoniny... A za mną chodzi jeszcze Alicja albo Iga dopiero będzie burza mózgów
Polecam Lilianę, moja przyjaciółka dała tak na imię i chyba zazdroszczę jej dziecka, bo ona nie wie, ze je ma po prostu dziecko ideał, nie marudzi, sama się pobawi, sama zasypia, no zyć nie umierać, mogłabym miec trójkę taką

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

w ogóle dziś miałam pracowity dzień, przyszedł mi sokownik i zrobiłam już dla Zet pierwsze soczki zimowe
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 21:32   #4618
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Amelia imiona dość intrygująintrygujące dla mnie Lila i Ala, Celina niet


Inezz to fajowo nad tym morzem było się Franio popluskał


Menia i jak tam u Was z tym chodzeniem bez czapki?


Zainspirowałyście mnie tymi książkami, zamówiłam na czytam.pl księgę dźwięków i widzimisię ciekawe czy małemu podejdą
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 21:47   #4619
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Też mamy księgę dźwięków, a ja leję z tatusia jak naśladuje niektóre odgłosy
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 07:22   #4620
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi-odpukac dobrze no jak tu jest troszke cieplej te 15 stopni to zdejmujemy ona sama nawet zdejmuje. musze mala troche uodparniac tak samo bardzo dobrym sposobem sa tu baseny odkryte tez staramy sie chodzic. No i tran ... Gabryska piszczy i sie trzesie z radosci jak go widzi tam lubi a mi sie chce az wymiotowac bo jakbym olej pila.
Wczoraj zerwalam caly rabarbar spod domu i go zamrozilam
I mamy ogolnie problem jeden ... Gabrysia ryby w Polsce jadla a tu nie chce co mamy dostep do tych najlepszych z glebin oceanu,za zadne skarby nie zje tu ryby co ja z mezem nimi sie zajadam bo sa takie pyszne.
Ogolnie ostatnio bylismy w parku narodowym Thingvellir przepieknie maly wodospad ale juz byl wodospad! Gabryska wywalila oczy na widok wody nie wiedziala co robic ... ogolnie widoku piekne a po drodze do domu oczywiscie caly fotelik zarzyg... a to bylo tylko 34 km :/ takze o dalszych lepszych atrakcjach nawet nie marze teraz
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.