Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-24, 09:33   #4771
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

MyskaO powodzenis u tesciow dasz rade. ;-) grunt zeby szybko wybudowac domek ;-)

Justiwi wazne ze Ty czujesz poprawe po terapi najwazniejsze jest co Ty czujesz a nie co mówi Tz. Co do zamiany mieszkań nie zgodzilabym si4 na to jedna sprzeczka z tesciowa i wszystko bedzie wypomniane.. mi nie raz pokazywala tesciowa ze to jej dom... moze sa tesciowe idealnie nie wiem jaka Twoja jest ale dobrze sie zastanow. ;-)

Berenika wow niezle z tymi zabkami to juz wam nie duzo zostało ;D

Abcd brawa dla Jasia za nocnik supeeer ja jestem dopiero na kupnie

U nas smoczrk tez jakby czesciej niz zawsze choc na dwor jak idziemy to wogole nie dostaje. Musze cos z tym zrobic :mysli:

Tz od jutra ma urlop 3 tygodnie będzie robil dach ;-) takze czeka mnie duzo roboty sniadanie zrobic bo będzie troche tych mężczyzn ;-)

A teraz uciekam do sklepu ;-)
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 10:16   #4772
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cos znów wizaz świruje i albo nie dodaje postów, albo dodaje po trzy razy
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 20:26   #4773
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Eh czy ktoras z mamus mysli juz o kolejnym dziecku? Gdy tz przejal na noc jaska i ja w koncu normalnie sie wyspiam pojawilo sie takie światełko i taka mysl... z jedne strony dzieci by byly w podobnym wieku i okres "pieluszkowy/nie przesłanych nocy" bylby juz za nami... z drugiej strony 3-4 letnia roznica pozwoli nak troche odpocząć wrócić do takiej normalności chodzi mi o prace a przede wszystkim jasiu bedzie wiekszy w bardziej samodzielny. . Ciężka decyzja ale we wrześniu jas di żłobka ja do pracy wtedy zobaczymy jak bedzie...
Ja zdecydowanie nie myślę. Jestem kategorycznie przeciw. Nie wyobrażam sobie kolejnego dziecka.
Przed pierwszym miałam jazdę, że chcę, przed drugim też, a teraz jestem pewna, że nie chcę następnego. I to nie jakoś rozumowo, tylko takie emocje, odczucia mam, hormony. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi. I jestem ciekawa skąd taki obrót o 180 stopni nastąpił.
Mam w swoim otoczeniu szczęśliwe niepatologiczne rodziny wielodzietne (4-5 dzieci). Widocznie ja nie jestem tak rodzinna.
Jak wiecie u mnie jest równo 2 lata różnicy i nie mogę się doczekać aż córa zacznie chodzić i zrezygnuje z pieluchy. Nie wyobrażam sobie noworodka w domu.

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Pytanie takie mam: czy któraś z Was odsmoczkowywała już dziecko? Jak tak to jak? Z dnia na dzień czy inaczej?
U nas smoczek jest od jakiegoś czasu tylko do zasypiania. Córa po obudzeniu sama wyciąga go z buzi i zostawia w łóżeczku.
Na odsmoczkowanie przed snem nie jestem gotowa. Obawiam się, że zamieniłaby smoczek na ssanie kciuka lub ssanie zabawki. Poczekam aż dojrzeje trochę emocjonalnie, czyli pewnie tak w okolicach 1,5 roku.
Udało nam się za to odstawić butelkę z klasycznym smoczkiem i używamy ustnika jak w kubkach niekapkach, ale z materiału smoczkowego. Niestety rurka i picie ze szklanki jeszcze nieopanowane.

A w ogóle to przyszłam sie pochwalić, że pannica przytyła i na 14 miesięcy waży niecałe 7,9kg.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 09:41   #4774
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Witajcie znów. Długo mnie tu nie było, ze trzy miesiące będzie. Ale zatęskniłam za wizażem. Za Wami. Mogę wrócić?
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 11:10   #4775
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
Witajcie znów. Długo mnie tu nie było, ze trzy miesiące będzie. Ale zatęskniłam za wizażem. Za Wami. Mogę wrócić?
hehe no jasne
ja też z doskoku tak tu zagladam, nie mam zbytnio czasu na kompa przy młodej, zwłaszcza, ze ma jedną drzemkę godzinną albo wcale
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-25, 11:15   #4776
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

No u nas młody jak zaśnie to na dwie i pół godziny zwykle. Daje to trochę odsapnąć w ciągu dnia.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-26, 09:08   #4777
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Iemand witaj ! Długą ma drzemkę Mały w ciągu dnia
Zamyślona nie dziwię się, że się zablokowałaś na następne dziecko. Już kiedyś pisałam, że mnie mocno zachęciła bezproblemowość w wychowywaniu Helenki, pewnie gdyby moja mała miała tyle problemów zdrowotnych nie w głowie w ogóle by mi było poczęcie kolejnego potomka
Lucynka ale się nacieszysz Tżtem, niby ręce i tak będzie miał pełne roboty, ale sam fakt, że masz go na wyciągnięcie ręki, możesz się do niego uśmiechnąć, zawołać kiedy chcesz
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-26, 09:42   #4778
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

A ja Wam powiem że się chyba niedługo będziemy starać o drugiego dzieciaczka Chociaż czasem mam takie wątpliwości... Akurat mój Michaś do najspokojniejszych nie należy. To takie trochę high need baby mam. Bardzo jest marudny i grymaśny i sporo płacze. O wszytko. Wystarczy, że stanę albo usiądę nie tu gdzie on akurat by chciał i już jest ryk. Czasem mam naprawdę dość. I się zastanawiam czy to tylko ja tak mam i czy jestem złą matką,skoro czasem mam ochotę oddać go komuś, niech da mi chwilę spokoju. Oczywiście bardzo go kocham i każdy jego uśmiech to nowe siły, ale nerwowa jestem, to fakt. Mimo wszystko instynkt mnie ciągnie do drugiego szkraba. I jak tu to wszystko pogodzić?
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-26, 11:41   #4779
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Heej
Fajnie, że powracałyście

My już z Anią w domu. Pojechaliśmy po nią w piątek i wczoraj wróciliśmy Duża ta moja pannica i dużo już rozumie jak się do niej mówi
Dziś była próba samodzielnego zasypiania na drzemkę, spłakała się bidulka i jak do niej weszłam to bidulka stała i patrzyła się na tetrę, która leżała na podłodze. Bez niej nie uśnie.
Zazdroszczę Wam odsmoczkowania Ja nie wiem kiedy się za to zabiorę. W zasadzie używa go przy drzemkach i na noc. W ciągu dnia też czasem się zdarza, że często wkłada do buzi, ale są i takie dni, że mało z nim chodzi..

Amelia - jak się czujesz? Półmetek minął

Justiwi - no teraz to już rozumiem Średnio bym chciała się zamieniać na te mieszkania. Zwłaszcza jakby mi się teściowa kręciła po tarasie..

Iemand - nie jesteś złą matką. Ja też mam czasem tak, że chętnie bym oddała dzieciaki i miała święty spokój Też mam wyrzuty sumienia jak tak myślę, ale co zrobić, ale to chyba normalne jest.

Czy którejś podwójnej mamy dzieci śpią w jednym pokoju?

Jasio uwielbia spać na brzuchu Także mamy z głowy przymusowe kładzenie na brzuchu, żeby stawy biodrowe były ok. Ania tego nie znosiła Ogólnie jest dziwny, bo po jedzeniu nie usypia od razu tylko ma aktywność, ciężko go uśpić. Czasem usypia sam, czasem na moim brzuchu. Podaje mu Bobotic na brzuszek, bo się pręży, stęka i nic z tego nie ma. Czasem płacze przy prukaniu.. Bidulek, mam nadzieję, że mu to pomoże choć troszkę. Jest mega silny, podnosi już główkę i to dość wysoko. Jak leży na brzuchu to potrafi głowę sobie sam obrócić. W ogóle mam wrażenie, że mocno tą główkę odchyla do tyłu.. Żeby nie miał problemów z napięciem mięśni.. Jak tak dalej będzie to chyba się udam po skierowanie do neurologa.. Chociaż może pediatra sama by już coś zauważyła jakby było coś nie tak?

Uwaga! Jutro zostaję pierwszy raz sama z dziećmi w domu. Mąż ma na rano do pracy. Trzymajcie kciuki, żebym nie zwariowała
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 00:01   #4780
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hejka!
nie mam czasu Was podczytywać ... jedyne co załapałam to :
Justiwi-gratulacje wytrwałości ! Super,że sie nie poddałaś !
Myska- trzymam kciuki za jutrzejszy dzień dasz radę ! wierzę w Ciebie ! Sie nie obejrzysz a zaraz Ania z Jasiem będą się razem bawili
Ja odpoczywam,maz z córką śpią ... dziś miałam pierwszą klientke na hybrydy. Dużo psuje to,że mam dziecko w domu - i wiele kobiet nie chce z tego wzgledu przyjezdzac. Ale da sie rade ogólnie szukam pracy na nocki ... zawsze parę groszy sie odłoży.
Mamy troche problem z właścicielami mieszkania,bo jedno mówili a drugie robią ... jak sie zdenerwuje to zrobie im rozpier...duche !
Jest godzina 23:00 i podziwiam zachód słońca między górami,coś pięknego
Gabi ząbkuje ... wyszły 2 czwórki na górze,dawałam jej nawet syropek przeciwbólowy bo nie mogła spać ... ma rozwolnienie chyba to u niej normalne,że tak przechodzi ząbkowanie. Dziś prawie nic nie jadła oprócz mleka. Nie chciała gryźć ...
A na obiad była pyszna rybka ... wiecie co sie dowiedziałam ? Że w rybach są robaki ! Takie jak tasiemce różowawe ... dziś znalazłam w dwóch płatach dorsza aż 5 !!! Myślałam,że jej nie zjem ale kuzyn powiedział,że to normalne ... większość ryb ma robaki - pracuje na oceanie na statku więc troszkę sie zna. Mówił,że niektorzy nie wiedzą i jedza ryby z robakami nic sie nie stanie no ale teraz dokładnie przeglądam i dłubię nożem w każdej rybie to nic,że na talerzu wyląduje ona w małych kawałkach
Jutro jeszcze czeka mnie mechanik wieczorem muszę z małą jechac wymienić pasek klinowy ... aaa zmieniliśmy auto właśnie .
Dobra uciekam spać,miłej nocki pozamawiałam kurtki zimowe dla Gabi z h&m bo tu powoli sie szykujemy do zimy!
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 11:03   #4781
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Iemand instynkt już jest, czyli jeden punkt, a jak kwestia gotowości? Czujesz, że mimo temperamentu Michasia dasz radę z drugim maluszkiem? Swoją drogą, za te 9 miesięcy to Synek już będzie dużo rozumniejszy i samodzielniejszy i nawet jak będzie się bawił i wściekał jak dotychczas to nie będzie aż tak potrzebował Ciebie do różnych codziennych rzeczy

Myska powodzenia dzisiaj, napewno wszystko przebiegnie sprawnie też by mi się nie chciało "szarpać" z odsmoczkowaniem przy dodatkowym noworodku, na wszystko przyjdzie czas. Moi za miesiąc będą spać razem w pokoju na piętrowym łóżku, sama jestem ciekawa jak to przejdzie

Menia wystraszyłaś mnie tymi robakami to tylko u Was czy chodzi o ogół ryb?
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-27, 11:18   #4782
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Amelia- z tego co mi wiadomo to każda ryba chyba może mieć robaka ale nie powiem Ci jeżeli chodzi o te ryby z jezior ... ale jak mi kuzyn mówił,że w mięsie może być robak tak samo w rybie też tylko w rybie go wytniesz i normalnie nadaje sie do jedzenia.
Kiedy bedę robiła rybę na obiad i jak znajdę to Ci podeślę zdjecie jak wygląda to paskudztwo !
Moja mala dalej na samym mleku prawie nic nie je przez zeby
Zobaczymy jak na obiad zareaguje bo robie rosól a ona go kocha ...

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Amelia - znalazłam zdjęcia na google ... bo my mamy dorsza i w dorszach tu są jak zawsze je filetuje . Słyszałam,że w tych rybach co się łowi przy portach jest więcej robaków bo żywią się odpadami z portu a my mamy ryby z głębin oceanu i też są robaki ...
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...FQfwcgodjbgEcQ

http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...FcQPLAoduZoEDA

Widzisz na talerzu takiego robaka a później w rybie takie ala małe zawijasy "tasiemce" to te robaki ... ja każdą żyłkę krew co nie tylko w rybie nożem rozcinam i sprawdzam czy to aby nie robak
Dużo ludzi nie wie o tym i normalnie jedzą dodatkowe białko
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 11:33   #4783
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Bleh!!!! A ja z pół roku temu jadłam tyle dorszy ciekawe czy coś dziamnęłam przy okazji....
U nas też ostatnio brak apetytu, wszystko muszę wręcz wciskać
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-27, 20:06   #4784
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Amelia No właśnie troszkę się boję, zwłaszcza, że nie mam tu nikogo z rodziny kto mógłby pomóc. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że drugi maluszek mógłby Michasia trochę "utemperować". No nie wiem. Jeszcze trochę czekamy. Może mu to przejdzie szybciej niż się wydaje.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 09:48   #4785
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

o mamo! Ja nie przepadam za rybami, teraz jeszcz bardziej ich nie lubię....

jeszcze trzy dni i wyjazd, odliczam godziny
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:56   #4786
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Iemand zawsze powtarzałam, że wolę żywe srebro niż flegmatyczne, osowiałe dziecko Hela też jest z tych odważnych i żywiołowych, ale poznaje przy tym mnóstwo świata, dużo się uczy na własnych błędach, wie czego unikać, gdzie się nie wciskać także są plusy. Trochę kiepsko, że możesz liczyć tylko na siebie, ale wiesz... dla chcącego nic trudnego

Berenika gdzie jedziecie?
Zazdraszczam po cichu wyjazdu, ja niestety zrezygnowałam ciężko mi sobie wyobrazić trud podróży i bieganie po plaży za Helenką... Coś za coś.
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 19:20   #4787
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem że się chyba niedługo będziemy starać o drugiego dzieciaczka Chociaż czasem mam takie wątpliwości... Akurat mój Michaś do najspokojniejszych nie należy. To takie trochę high need baby mam. Bardzo jest marudny i grymaśny i sporo płacze. O wszytko. Wystarczy, że stanę albo usiądę nie tu gdzie on akurat by chciał i już jest ryk. Czasem mam naprawdę dość. I się zastanawiam czy to tylko ja tak mam i czy jestem złą matką,skoro czasem mam ochotę oddać go komuś, niech da mi chwilę spokoju. Oczywiście bardzo go kocham i każdy jego uśmiech to nowe siły, ale nerwowa jestem, to fakt. Mimo wszystko instynkt mnie ciągnie do drugiego szkraba. I jak tu to wszystko pogodzić?
też mam hnb i nikogo do pomocy tu, gdzie jestem, mimo, ze nie mieszkamy sami wiec póki co drugie musi poczekac, aż pierwsze skończy 2-3 lata, tak ustaliliśmy, choć tż nie chce mieć już dzieci na dzień dzisiejszy bo ma dość przeżyć po pierwszym

Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
Amelia- z tego co mi wiadomo to każda ryba chyba może mieć robaka ale nie powiem Ci jeżeli chodzi o te ryby z jezior ... ale jak mi kuzyn mówił,że w mięsie może być robak tak samo w rybie też tylko w rybie go wytniesz i normalnie nadaje sie do jedzenia.
Kiedy bedę robiła rybę na obiad i jak znajdę to Ci podeślę zdjecie jak wygląda to paskudztwo !
w rybach rzecznych chyba też są, bo nieraz spotykam np. w sumie, brrr.....
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 20:10   #4788
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Ramona-tak mi się zdaje,że w każdej rybie można znaleźć robaka ale jak wspomniałam dużo osób o tym nie wie

My wróciłyśmy od mechanika drugi raz jeździłyśmy bo złą część kupił. Jestem z siebie duma,że tak jeżdżę I nie wiem ale z mężem jak Gabi jeździ to wymiotuje a u mnie ani razu sie to jeszcze nie zdarzyło ... Dziwne jak mu o tym mówię to zaraz jest zły że się czepiam a ja tłumaczę że za ostro bierze zakręty i za ostro hamuje
Berenika-zazdroszcze wyjazdu ja bym z chęcią poleciała na kilka dni do Polski sie wygrzać n0 i zobaczyć się z rodzicami,ale niestety może za rok albo za dwa lata ...
Idziemy zaraz się kąpać wypić mleko i lulu
Aaa wczoraj dałam małej smecte od tego rozwolnienia i podzieliłam pół opakowania na dwa razy rozrobiłam w połowie kubka wody i wypiła to jak szalona mąż jak wrócił to się śmiał że mleka nawet tak nie pije no i dziś odpukać już jest lepiej
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 11:04   #4789
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
Berenika gdzie jedziecie?
Zazdraszczam po cichu wyjazdu, ja niestety zrezygnowałam ciężko mi sobie wyobrazić trud podróży i bieganie po plaży za Helenką... Coś za coś.
w piątek wieczorem wyjeżdżamy do Polski. Pierwszy i ostatni tydzień będziemy siedzieli ogólnie u teściów, ale wiadomo, trzeba ludzi poodwiedzać. A środkowy tydzień nad morzem - takie zadupie, miejscowość Wicie
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 14:51   #4790
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Berenika super że jedziecie na wakacje i do rodziny. Oby nikt Ci nie popsuł niczym humoru i niech pogoda nad morzem dopisze


MyskaO i jak minął pierwszy "samodzielny" dzień z dziećmi? Podajesz jeszcze swoje mleko czy już przeszliście na mm? Jak Ania reaguje na brata? Mi się wydaje że jak on narazie jest taki "nieruchawy" to dla niej być może mało interesujący jest, no ale mogę się mylić


Menia obleśne te robaki wrrr!! Świetna informacja tuż przed wyjazdem nad Bałtyk
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-29, 19:51   #4791
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

https://www.youtube.com/watch?v=Ap_c7-Qlwyw
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:05   #4792
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Jaki dreptus przeslodki
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 15:06   #4793
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

justiwi super chodziarz

menia nie wieziałam o tych robakach ,a jaktak gabrysia lepiej juz?

amelia ja tez mam zywe srebro i to podobnie pomnie moj syn ma bo ja tez taka byłam w tym wieku

ostatnio mój syn jest taki nie obry ze mi juz sił brakuje i czasem nerwy mi poszczają a dzisiaj to juz przechodzi samego siebie o wszystko jest becz i to taki jakby go ktoś obdzierał ze skóry i długo tak potrafi nie wiem co mu sie stało ostatnio ,a i jeszcze wyszła mu jakaś wysypka wokół szyi i na barkach i nie wiem od czego

myszka i jak ogarniasz dwójkę sama
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 16:12   #4794
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi, fajny tuptuś

Wiola, mój miał na karku potowki, ale pewnie u was to nie to
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 16:51   #4795
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi- super tuptuś mały 😊

Wiola- mój tez ostatnio złości się i marudzi, myślę że znów zęby mu dokuczają, bo ślini się jak szalony. Na razie mamy 6 zębów 😊

Eh przygotowuje się psychicznie do pracy i powiem wam, ze nawet trochę się cieszę z tej odskoczni 😊 tylko nie wiem jak pogodzę to wszystko...

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Menia- straszne z tymi robakami... Nawet zdjęć nie otworzyłam, bo boję się że przestanę je jeść 😃 bleeee
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 19:44   #4796
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi - brawa dla Wiktorka

A dzien z dziecmi mi sie udal. Zgrali sie idealnie Jak Ania wstawala to Jas spal, a jak Ania miala drzemki to wtedy karmilam mlodego Idealnie.. czego nie moge powkedziec teraz.. Teraz zazwyczaj budzasie na raz i jak Jas placze to Ania tez.. Ogolnie mi tez zepsulo sie dziecko. Ania placze, wrecz krzyczy, buczy non stop i nikt inny oprocz mnie czy taty nie moze wziac jej na rece.. Juz jestesmy u tesciow od poniedzialkowego popoludnia. Ania w nocy sie budzi jak Jas glosno placze (a on nalezy do tych co od razu krzyczy jak glodny), a nad ranem budzi ja byle westchniecie malego i nawet przed 6 pobudki.. Takze jestem mega niewyspana i zestresowana, zeby ogarniac szybko malego w nocy, zeby Ania sie nie obudzila. Dodatkowo uczymy Anie samodzielnego zasypiania (czytaj nie stoimy nad nia jak ja kladziemy do lozeczka) klade ja i wychodze z pokoju, a ona tak placze, ze az mi serce peka.. trwa to niezbyt dlugo i zasypia..
Ogolnie tesciowa duzo pomaga, mam wrazenie ze czasem sobie nie radze ehh.. to tyle u nas jak na razie..
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 14:50   #4797
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cześć Wam!
wiola- tak Gabi już lepiej odkąd się przebiły jej całkiem 2 czwórki to jest w miare chociaż ma opuchnięte już coś 3 ... ale czekamy
Myska-nawet nie myśl tak,że sobie nie radzisz ! Bądź twarda ! Kochasz swoje dzieci i Ty wiesz jak się najlepiej nimi zająć każda matka wie co jest najlepsze dla jej dziecka !

Mała śpi mi już praktycznie od 2 godzin ... dawno tak nie spała ! Ale to dlatego,że wstała o 6:40 i skorzystałyśmy z ładnej pogody i wyruszyłyśmy na spacer. Wstąpiłyśmy na plac zabaw i mała wpadła tam jak szalona ... cały plac zabaw był wyłożony z małych kamyczków i chciała je jeść :/ musiałam jej pilnować bo nie wiem jak to by się skończyło ... chociaż nie wiem czy nie zjadła jednego kamyka na dworzu chyba spędziłyśmy z 3 godziny i już słońce tak dawało ( U NAS JEST TO NIEMOŻLIWE ) że musiałyśmy wrócić bo aż się w głowie kręciło. Naprawdę dziś jest cieplutko chodziłam na krótki rękaw
Wstawiłam ziemniaki i wyjmę zaraz gołąbki z zamrażalki bo zostały mi z ostatniego obiadu więc wrzuciłam dla nas ... bo jak mój głodomor wstanie to będzie jeden wielki krzyk. Mój mąż mówi,że lepiej jest Gabryśke ubierać niż karmić . Jak zrobię rosól to w ciągu dnia moje dziecko potrafi opędzlować 4 salaterki zupy jak czasem upieke udko to zje 2 udka ! I nie widać tego po niej ona wcina więcej ode mnie ...
W tym miesiącu mamy straszne wydatki bo auto naprawić trzeba ... pompa wody i hamulce a tu niestety części są drogie,a zwłaszcza mąż dostał wypłatę za 3 tygodnie bo się przyjął do nowej firmy .
aaa muszę Wam się pochwalić ... TATA Z MAMĄ PRZYLATUJĄ DO NAS W POŁOWIE WRZESNIA chcą tu zostać i pracować bo niestety nasz region strasznie "siadł" ... zobaczymy jak to będzie i ciekawe czy im sie spodoba.
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 17:26   #4798
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej

Ależ tu cisza Dzieciaczki zaczęły chodzić to już całkiem nikogo tu prawie nie ma

Meenia - dziękuję Jakoś daję radę, choć co chwila mam gorsze dni i chce mi się płakać, a nawet płaczę. Z Mężem się niby widzimy, ale albo ja zajmuję się Jasiem, a On Anią albo na odwrót. Rzadko kiedy siedzimy wszyscy razem, bo jak Jaś płacze to Ania się mocno denerwuje, a jak Jaś śpi to raczej sam, bo Ania jest głośna
Dziś Jasio daje nam popalić.. Mało śpi, duuuuużo je, jakby ciągle był głodny. Teraz usnął po długiej aktywności i płaczu....

Mam do Was pytanie. Chciałabym rano i wieczorem dawać Ani już coś innego niż mm z butli. O ile wieczorem może być z tym problem, bo jest mocno do tej butli przyzwyczajona to z rana jak wypije mleko to za chwilę jest głodna i wcina skórkę od chleba czy coś innego.. Macie jakieś patenty? Czy muszę jej podawać coś z mm? Czy mogę całkowicie z niego rezygnować? Nie wiem czy powinnam dawać mm ze względu na odpowiednią zawartość wszystkich składników czy mogę to olać i dać kaszę już na zwykłym mleku?
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 20:23   #4799
santom
Zakorzenienie
 
Avatar santom
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc;D
Wiadomości: 5 424
GG do santom Send a message via Skype™ to santom
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Mysia, po roku dzieci moga juz w ogole nie pic mleka takze rob jej sniadanie normalne, co Ci tam do glowy wpadnie Lila dla przykladu zjada sniadanie, 2 sniadanie, o 11 idzie na drzemke przed ktora wypija MM, ale jak sie naje 2 sniadaniem to nie pije, pozniej kolo 14-15 obiad, jakis podwieczorek kolo 17 i na noc mleko. mleko samo juz dla naszych szkrabow za malo
__________________





NA ZAWSZE W SERCU...
santom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 10:46   #4800
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

menia to super ze rodzice was odwiedza , to korzystaj z ładnej pogody

myszka każdemu zdarzaja sie dni gorsze ale to normalne a przy dwójce dzieci to jest bardzo dużo roboty , to musicie poprosić teściową o opiekę nad dziećmi i wyrwać sie na jakas godzinę tylko dla siebie z tz to od razu poczujecie sie razem , a jak Jas podrośnie to juz będzie inaczej . a co do mleka to mój synek jak skończył rok to mu daje grysik na mleku krowim 3,2% rano zje mniej a wieczorem całą flaszkę
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.