pomocy! Jaki mam typ figury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-13, 22:36   #1
xRaissa
Raczkowanie
 
Avatar xRaissa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do xRaissa

pomocy! Jaki mam typ figury


Mam ok 172 cm wzrostu waże 56 kg mam słabo zarysowaną talie prawie wogóle jej nie mam, lekki brzuszek, ramiona i biodra takich samych proporcji, średni biust, ładne szczupłe nogi, małe biodra i tyłek
dałam fotke może ona coś wam pomoze


tu macie moją sylwetke na zdjęciu:
http://yfrog.com/g4figurauj
__________________
włosy: 76 cm , olejowanie i sporadyczne laminowanie od 10.12.2012 r
waga: 55 kg przy 172 cm : utrzymać wagę i kształtować!
xRaissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 22:46   #2
Kithy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6
Dot.: pomocy! Jaki mam typ figury

Moim zdaniem masz typ figury kolumna.
Kithy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 13:56   #3
Katya_modelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: pomocy! Jaki mam typ figury

Nie wiem jaki masz typ figury, musisz sama zobaczyć.
Artykuł pisałam z Avanti, trochę mi się nie chciało, ale napisałam

Sylwetka H:
Określana jako linia łodygi", przypomina wydłużony prostokąt. Nie ma zarysowanej talii ani bioder. Jednocześnie jest w miarę proporcjonalna.

Co ukryć: problemy to brak zaznaczonej talii, mały biust i szerokie ramiona.

Co nosić: by zamaskować małe piersi, przydadzą się żaboty, falbanki, duże broszki przy dekolcie, marszczenia, duże wzory. Ramiona można optycznie zwęzić, dodając centymetrów w biodrach - sprawdzą się spódnice bombki, plisowane oraz z falbankami. Kontrast dużych wzorów na dole i gładkich tkanin na górze to sprytny zabieg: w ten sposób poszerzysz biodra, wyszczuplając jednocześnie ramiona, w efekcie sylwetka stanie się bardziej kobieca.

-------------------------------------------------------------------------

Sylwetka X:
Nazywana "klepsydrą" bo przypomina ją kształtem. Bardzo kobieca - ramiona i biodra są tej samej szerokości, talia zdecydowanie podkreślona. Przy tego typu sylwetce najważniejsze jest zachowanie proporcji.

Co ukryć: kobiety o takim typie sylwetki narzekają na zbyt rozbudowane ramiona, bujny biust i szerokie ramiona - te części figury należy wizualnie wyszczuplić i zwęzić.

Co nosić: zbyt szerokie biodra optycznie zostaną zmniejszone spodniami i spódnicą o niskim stanie oraz sukienkami o maskującej linii A. Spódnice ołówkowe pięknie podkreślą atut sylwetki, czyli wąską talię. Zbyt duży biust możesz zmniejszyć, nosząc dekolt w serek. Podobną rolę odegrają sweter i żakiet noszone w wersji rozpiętej oraz kopertowe koszule.

-------------------------------------------------------------------------

Sylwetka A:
Inaczej "linia wachlarza" albo "gruszka". Opiera się na wyraźnej dysproporcji pomiędzy szerokością ramion i bioder. Cechują ją mały biust, wyraźne wcięcie w talii, szerokie biodra, wąskie ramiona i masywne uda.

Co ukryć: problemem tego rodzaju sylwetki są zbyt mocno zarysowane krągłości w dolnych partiach, nie należy więc dodatkowo ich podkreślać.

Co nosić: kobiece kształty ładnie zaakcentują zgrabne ołówkowe spódnice i sukienki o linii A ( pięknie maskują biodra i wyrównują proporcje między biodrami i szerokością ramion), a także proste spodnie z kantem (optycznie wysmuklają sylwetkę). Aby powiększyć biust noś półokrągłe dekolty i wybieraj bieliznę która eksponuje piersi.

-------------------------------------------------------------------------

Sylwetka I:
Drobna i chłopięca, ma ramiona proporcjonalnie szerokie do bioder, długą talię, płaski brzuch, płaskie pośladki i długie nogi. Sylwetka przypominająca w kształcie literę I jest bardzo szczupła.

Co ukryć: brak krągłości to największe zmartwienie osób o tym typie sylwetki. W tym wypadku nie zaleca się odsłaniania zbyt wiele ciała. Zrezygnuj z cienkich tkanin i obcisłych fasonów - obnażają szczupłość, bezlitośnie podkreślając wystające łopatki i żebra.

Co nosić: rzeczy dopasowane, ale dosyć luźne. Pomocne okażą się wszelkie ubrania ze ściągaczami, mankietami i ciuchy noszone warstwowo. Nie zapominaj również o detalach typu żabot, marszczenia, plisy, drapowania - one dodają centymetrów.

-------------------------------------------------------------------------

Sylwetka V:
Szeroka w górnych partiach ciała, drobna na dole. Ten typ sylwetki ma rozbudowane, często masywne ramiona, spory biust, szczupła talię, dosyć wąskie biodra i szczupłe nogi.

Co ukryć: kłopotliwa przy tego typu sylwetce jest rozbudowana góra, należy więc wyszczuplać w niej optycznie ramiona. Dlatego unikaj wiązanego na szyi dekoltu amerykańskiego, poziomych wzorów, szerokich dekoltów i dużych, szeroko rozstawionych kołnierzy.

Co nosić: atutem tej sylwetki są zdecydowanie podkreślona talia oraz szczupłe nogi. Jej sprzymierzeńcami będą zatem długość mini oraz dopasowane spodnie. Zbyt rozbudowaną talię świetnie zamaskują dekolty w szpic, długa biżuteria i pionowe linie.

Zazdroszczę dziewczyną które mają sylwetkę "V" albo "I", ale lepiej V.
Ja mam "X" ale wyglądam bardziej tak jak na 1 zdjęciu nie tak jak na 2.




Katya_modelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 14:17   #4
jaskolka2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
Dot.: pomocy! Jaki mam typ figury

jestes klasyczna kolumna
jaskolka2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 12:51   #5
MiaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 10
Dot.: pomocy! Jaki mam typ figury

Czesc dziewczyny.
Chcialam odnowic watek.
Nie potrafie okreslic swojej figury, prosze o pomoc.
Mam szerokie ramiona nie lacza sie z biodrami, maly biust, wciecie w tali, biodra i pupa zaokraglone, szczuple dlugie nogi, mam 168 cm wzrostu, ogolnie jestem bardzo szczupla.
Jak to moze byc typ figury?
Prosze o odpowiedz
MiaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.