Pierwszy raz samolotem - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-09, 12:02   #4801
WaitingForYou
Przyczajenie
 
Avatar WaitingForYou
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jutro lecę do Turcji i mam pytanie! Czy jeśli biorę bagaż rejestrowany, to koniecznie musze mieć podręczny, czy mogę wziąć mały plecaczek lub torebkę? Bo jedyne co muszę przy sobie mieć to dokumenty, portfel, telefon, słuchawki, jakieś jedzonko itp, nie mam zamiaru brać małej walizeczki na ciuchy, bo mieszczę się do rejestrowanego. Proszę o szybką odpowiedź
__________________
2012 - Bułgaria
2013 - Lloret de Mar
2014 - Turcja
WaitingForYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 13:44   #4802
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Nie musisz miec.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 11:41   #4803
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez WaitingForYou Pokaż wiadomość
Jutro lecę do Turcji i mam pytanie! Czy jeśli biorę bagaż rejestrowany, to koniecznie musze mieć podręczny, czy mogę wziąć mały plecaczek lub torebkę? Bo jedyne co muszę przy sobie mieć to dokumenty, portfel, telefon, słuchawki, jakieś jedzonko itp, nie mam zamiaru brać małej walizeczki na ciuchy, bo mieszczę się do rejestrowanego. Proszę o szybką odpowiedź
Prawdopodobnie już za późno, ale ja bym jednak nie rezygnowała całkowicie z bagażu podręcznego i spakowała tam część ubrań oraz trochę bielizny. Nieraz się zdarza, że główny bagaż "zaginie" w akcji i trzeba na niego poczekać do kilku dni, wtedy lepiej mieć kilka rzeczy przy sobie .
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 06:25   #4804
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Re: Pierwszy raz samolotem

Mój pirwszy raz samolotem niebawem, czy w rejestrowanym moge miec kosmetyki pelnowymiarowe, cz tez butelki po 100 ml?
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 08:43   #4805
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Re: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
Mój pirwszy raz samolotem niebawem, czy w rejestrowanym moge miec kosmetyki pelnowymiarowe, cz tez butelki po 100 ml?
możesz mieć pełnowymiarowe

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez carpediem Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie już za późno, ale ja bym jednak nie rezygnowała całkowicie z bagażu podręcznego i spakowała tam część ubrań oraz trochę bielizny. Nieraz się zdarza, że główny bagaż "zaginie" w akcji i trzeba na niego poczekać do kilku dni, wtedy lepiej mieć kilka rzeczy przy sobie .
zależy czy to samolot rejsowy z przesiadką czy czarter.
Bagaż najczęściej ''ginie'' podczas przesiadki (jest wysyłany w inne miejsce) - przy locie bezpośrednim, zwłaszcza czarterowym i krótkim, raczej nie ma takiego niebezpieczeństwa.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 08:45   #4806
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Re: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
Mój pirwszy raz samolotem niebawem, czy w rejestrowanym moge miec kosmetyki pelnowymiarowe, cz tez butelki po 100 ml?
Mogą być pełnowymiarowe ale opakowanie nie może przekraczać 100ml. Także jeśli op. ma przykladowo 300ml a Ty masz tam tylko 50ml to i tak mogą wyrzucić.

Wysłane z mojego S4
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 10:55   #4807
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Jak ktoś chce uniknąć zatykania uszu podczas startu czy lądowania to polecam żuć gumę natychmiast przechodzi.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 11:24   #4808
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Re: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Mogą być pełnowymiarowe ale opakowanie nie może przekraczać 100ml. Także jeśli op. ma przykladowo 300ml a Ty masz tam tylko 50ml to i tak mogą wyrzucić.

Wysłane z mojego S4
mówimy o bagażu REJESTROWYM - nadawanym do luku bagażowego.
Tam można mieć dowolną pojemność kosmetyków.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez simsonka Pokaż wiadomość
Jak ktoś chce uniknąć zatykania uszu podczas startu czy lądowania to polecam żuć gumę natychmiast przechodzi.
nie wszystkim i nie zawsze
a jak ktos ma problemy ze wzdęciami to rzucie gumy może spowodować dyskomfort w brzuchu większy niż zatkane uszy.
Lepiej ssać cukierka, ziewać, albo wypróbować nurkowe techniki wyrównywania ciśnienia w uszach
http://www.dive-away.pl/g/nurkowanie...anie_cisnienia
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 11:52   #4809
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Re: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
mówimy o bagażu REJESTROWYM - nadawanym do luku bagażowego.
Tam można mieć dowolną pojemność kosmetyków.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------



nie wszystkim i nie zawsze
a jak ktos ma problemy ze wzdęciami to rzucie gumy może spowodować dyskomfort w brzuchu większy niż zatkane uszy.
Lepiej ssać cukierka, ziewać, albo wypróbować nurkowe techniki wyrównywania ciśnienia w uszach
http://www.dive-away.pl/g/nurkowanie...anie_cisnienia
A rzeczywiście. Umknal mi ten fakt

Mi nie pomagało żucie gumy. Od startu przez przynajmniej pół godziny miałam zatkane uszy

Wysłane z mojego S4
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 13:46   #4810
senter
Przyczajenie
 
Avatar senter
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Wiadomości: 17
GG do senter
Dot.: Re: Pierwszy raz samolotem

Czy wiecie gdzie najlepiej znaleźć walizkę która sprawdzi się jako bagaż podręczny w samolotach większości linii lotniczych?
senter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-18, 13:41   #4811
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

hej dziewczyny .. za tydzien w piątek czeka mnie pierwsza podroz samolotem lini ryaner moze cos wiecie o tej linie i jeszcze jedno pytanie moze byc bagaz podreczny w takich wymiarach 60x38x29 ?? czy juz raczej sie przyczepią .. nic mniejszego niestety nie znalazłam u siebie w miescie
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 14:31   #4812
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ola52555 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny .. za tydzien w piątek czeka mnie pierwsza podroz samolotem lini ryaner moze cos wiecie o tej linie i jeszcze jedno pytanie moze byc bagaz podreczny w takich wymiarach 60x38x29 ?? czy juz raczej sie przyczepią .. nic mniejszego niestety nie znalazłam u siebie w miescie
Bagaż MUSI być taki jak podają.
Na lotniskach są specjalne koszyki o rozmiarach dopuszczalnego bagażu 55 x 40 x 20 cm - i bagaż musi się w nim zmieścić - w przeciwnym razie będziesz musiała dopłacić.

na allegro można znaleźć walizki o rozmiarach dozwolonych w ryanair - wystarczy wpisać ''ryanair'' w wyszuliwarkę (lub wymiary walizki)

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2014-07-18 o 14:38
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 14:56   #4813
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cześć wszystkim,
za 2 tygodnie lecę po raz pierwszy samolotem, na dodatek sama. Samego lotu jakoś bardzo się nie boję, raczej drżę na myśl odprawy i innych przyjemności. Elektronikę, tj. ładowarki, telefon, mp3 i aparat zapakuję do bagażu podręcznego, ale nie wiem gdzie dać depilator. Mam wątpliwości czy jest zaliczany do urządzeń niebezpiecznych i powinien znaleźć się w bagażu głównym, razem z kosmetykami i przybornikiem do paznokci (z nożyczkami, pilniczkiem itd.), czy mogę bez obaw wpakować go do bagażu podręcznego, razem z elektroniką? Stwierdziłam, że zapytam tutaj zanim zadzwonię na infolinię Lecę Finnairem.
__________________


poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 15:12   #4814
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez poise Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,
za 2 tygodnie lecę po raz pierwszy samolotem, na dodatek sama. Samego lotu jakoś bardzo się nie boję, raczej drżę na myśl odprawy i innych przyjemności. Elektronikę, tj. ładowarki, telefon, mp3 i aparat zapakuję do bagażu podręcznego, ale nie wiem gdzie dać depilator. Mam wątpliwości czy jest zaliczany do urządzeń niebezpiecznych i powinien znaleźć się w bagażu głównym, razem z kosmetykami i przybornikiem do paznokci (z nożyczkami, pilniczkiem itd.), czy mogę bez obaw wpakować go do bagażu podręcznego, razem z elektroniką? Stwierdziłam, że zapytam tutaj zanim zadzwonię na infolinię Lecę Finnairem.
Szczerze mówiąc nie wiem, ale depilator wrzuciłabym do rejestrowanego i owinęła ciuchami. Nic nie powinno się z nim stać.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 23:58   #4815
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez poise Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,
za 2 tygodnie lecę po raz pierwszy samolotem, na dodatek sama. Samego lotu jakoś bardzo się nie boję, raczej drżę na myśl odprawy i innych przyjemności. Elektronikę, tj. ładowarki, telefon, mp3 i aparat zapakuję do bagażu podręcznego, ale nie wiem gdzie dać depilator. Mam wątpliwości czy jest zaliczany do urządzeń niebezpiecznych i powinien znaleźć się w bagażu głównym, razem z kosmetykami i przybornikiem do paznokci (z nożyczkami, pilniczkiem itd.), czy mogę bez obaw wpakować go do bagażu podręcznego, razem z elektroniką? Stwierdziłam, że zapytam tutaj zanim zadzwonię na infolinię Lecę Finnairem.

Z tego co wiem, w podręcznym generalnie można przewozić depilatory. Osobiście jednak włożyłabym do głównego, nie podręcznego. Wtedy nikt z całą pewnością się nie przyczepi, że masz depilator, a też nie jest to przedmiot pierwszej potrzeby, który musisz mieć przy sobie na czas lotu.
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 00:30   #4816
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

mam pytanie a jak to jest z papierosami tzn mozna 2 wagony przewiezc chodzi o linie raynar .. juz w ten piątek wylatuje o 9:40 z gdanska do londynu i czy moze ktos z was tez w tym czasie leci do londynu fajnie bylo by sie spotkac i razem poleciec przynajmniej moze bym sie tak nie bala a strasznie sie boje czym blizej do wyjazdu tym bardziej sie boje juz nawet zegnam sie z przyjaciolmi bo mysle ze sie z nimi juz nie zobacze bo zgine wiem glupie ale takie mam mysli jutro mam z nimi ognisko pozegnalne
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 11:34   #4817
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ola52555 Pokaż wiadomość
mam pytanie a jak to jest z papierosami tzn mozna 2 wagony przewiezc chodzi o linie raynar .. juz w ten piątek wylatuje o 9:40 z gdanska do londynu i czy moze ktos z was tez w tym czasie leci do londynu fajnie bylo by sie spotkac i razem poleciec przynajmniej moze bym sie tak nie bala a strasznie sie boje czym blizej do wyjazdu tym bardziej sie boje juz nawet zegnam sie z przyjaciolmi bo mysle ze sie z nimi juz nie zobacze bo zgine wiem glupie ale takie mam mysli jutro mam z nimi ognisko pozegnalne
Wystarczy poczytać ogólne warunki przewozu.

Cytat:
8.3.2 Bagaż Odprawiony nie powinien zawierać: pieniędzy, biżuterii, metali szlachetnych, kluczy, kamer, komputerów, leków, okularów korekcyjnych, okularów słonecznych, soczewek, zegarków, telefonów komórkowych, osobistych urządzeń elektronicznych, dokumentów zbywalnych, papierów wartościowych, papierosów, tytoniu lub wyrobów tytoniowych, bądź innych wartościowych rzeczy, dokumentów biznesowych, paszportów i innych dokumentów tożsamości, lub próbek.
Źródło: http://www.ryanair.com/pl/warunki-do...nacceptableas/

Nigdy nie leciałam Ryanairem i bardzo mnie to dziwi. Jak leciałam Lufthansą, mogłam spokojnie przewieźć dwa wagony w bagażu rejestrowanym. Pytanie tylko, czy ktoś w ogóle to sprawdza?
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 23:05   #4818
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

mi nie chodzi o rejestrowany tylko o podreczny bo moj kochany tata nie wykupil mi odprawianego tylko malutki podreczny na cale kilka miesiecy !! myslalam ze udusze go
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-21, 10:31   #4819
carpediem
Rozeznanie
 
Avatar carpediem
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 937
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ola52555 Pokaż wiadomość
mi nie chodzi o rejestrowany tylko o podreczny bo moj kochany tata nie wykupil mi odprawianego tylko malutki podreczny na cale kilka miesiecy !! myslalam ze udusze go
Ojej, współczuję . 10kg na kilka miesięcy to strasznie malutko, nawet kosmetyków za wiele nie jesteś w stanie wziąć... W podręcznym chyba można przewozić papierosy, ale w zależności do którego kraju się wybierasz - liczba możliwych przewożonych sztuk może się różnić. W krajach UE chyba można przewieźć do 800sz. papierosów. Może jeszcze spróbujecie dokupić bagaż rejestrowany?
carpediem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 08:55   #4820
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez carpediem Pokaż wiadomość
Ojej, współczuję . 10kg na kilka miesięcy to strasznie malutko, nawet kosmetyków za wiele nie jesteś w stanie wziąć... W podręcznym chyba można przewozić papierosy, ale w zależności do którego kraju się wybierasz - liczba możliwych przewożonych sztuk może się różnić. W krajach UE chyba można przewieźć do 800sz. papierosów. Może jeszcze spróbujecie dokupić bagaż rejestrowany?
nie wiem czy tak na ostatnią chwilę nie taniej będzie wykupić przesyłkę kurierską i tak wysłać rzeczy
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 15:27   #4821
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

jednak jade do 21 sierpnia bede w londynie jak narazie bo musze wrocic do warszawy do szpitala .. a pozniej znowu do londynu ..wiec narazie jednak wystarczy podreczny a pozniej sie zobaczy .. ogolnie bagaz w rainerze kosztuje wiec pewnie dlatego nie wykupil go ojciec moze jak bede wracala obladowana zakupami to wtedy .. no to juz w piątek wylatuje punkt 5 rano wyjazd do gdanska i pozniej z tamtad do londynu .. no ja akurat fajek potrzebuje do Anglii obiecalam ojcu zawiezc jeden wagon i sobie biore jeden bo w londynie drogo jak niewiem .. mam miejsce w samolocie 27 D czy to jest czasem przy oknie ??
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 19:18   #4822
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ola52555 Pokaż wiadomość
jednak jade do 21 sierpnia bede w londynie jak narazie bo musze wrocic do warszawy do szpitala .. a pozniej znowu do londynu ..wiec narazie jednak wystarczy podreczny a pozniej sie zobaczy .. ogolnie bagaz w rainerze kosztuje wiec pewnie dlatego nie wykupil go ojciec moze jak bede wracala obladowana zakupami to wtedy .. no to juz w piątek wylatuje punkt 5 rano wyjazd do gdanska i pozniej z tamtad do londynu .. no ja akurat fajek potrzebuje do Anglii obiecalam ojcu zawiezc jeden wagon i sobie biore jeden bo w londynie drogo jak niewiem .. mam miejsce w samolocie 27 D czy to jest czasem przy oknie ??
rzad D jest chyba przy przejsciu .
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 16:18   #4823
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dzieki za informacje .. jestem troche zła ze na koncu samolotu prawie bede siedziala z tego co slyszalam na koncu strasznie telepie itp .. no juz jutro z rana wylot na lotnisko wyjezdzam o 5 mam kawalek do niego prawie 2 godziny jazdy o 7 bede na odprawie i o 9 ruszam do uk
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 12:11   #4824
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

witajcie juz dawno dolecialam do londynu tzn w piatek po 12 ale dopiero dzisiaj mam neta .. wczoraj bylam nad tamiza juz mam z 40 zdjec z londynu 23 wracam do Polski a lot do londynu byl bardzo spokojny i mily wszyscy tak narzekaja na ryainara fakt co chwila byly jakies loterie itp ale lot spokojny przy ladowaniu tylko odczulam jak zakrecilo mi sie w glowie i mini turbulencje byly ale nawet tak ladowania nie odczulam tzn tego jak siadal na pasie startowym a startu tez nawet nie odczulam i tych zmian cisnien nic a nic
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 12:49   #4825
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez ola52555 Pokaż wiadomość
witajcie juz dawno dolecialam do londynu tzn w piatek po 12 ale dopiero dzisiaj mam neta .. wczoraj bylam nad tamiza juz mam z 40 zdjec z londynu 23 wracam do Polski a lot do londynu byl bardzo spokojny i mily wszyscy tak narzekaja na ryainara fakt co chwila byly jakies loterie itp ale lot spokojny przy ladowaniu tylko odczulam jak zakrecilo mi sie w glowie i mini turbulencje byly ale nawet tak ladowania nie odczulam tzn tego jak siadal na pasie startowym a startu tez nawet nie odczulam i tych zmian cisnien nic a nic
To ja miałam to nieprzyjemnie ciśnienie w uszach przez większą część lotu Ale po za tym nic nadzwyczajnego Trochę mi lot przypominał jazdę pociągiem, tylko bez typowych odgłosów na torach
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 13:31   #4826
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Pierwszy raz samolotem

asia_aisa, carpediem, dziękuję Wam za odpowiedzi!

Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłam portfel na prezent dla mojego chłopaka, do którego lecę. Do portfela dołączono tzw. kartę survival, która zawiera nóż, śrubokręt itd. Czy to zostanie uznane za towar niebezpieczny? Karta ma skórzane etui, będzie razem z portfelem w metalowym pudełku. Mogę to przewieźć w bagażu rejestrowanym w takiej formie? Poniżej dołączam zdjęcia karty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140728_140039.jpg (96,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140728_140107.jpg (84,8 KB, 11 załadowań)
__________________


poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 13:50   #4827
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez poise Pokaż wiadomość
asia_aisa, carpediem, dziękuję Wam za odpowiedzi!

Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłam portfel na prezent dla mojego chłopaka, do którego lecę. Do portfela dołączono tzw. kartę survival, która zawiera nóż, śrubokręt itd. Czy to zostanie uznane za towar niebezpieczny? Karta ma skórzane etui, będzie razem z portfelem w metalowym pudełku. Mogę to przewieźć w bagażu rejestrowanym w takiej formie? Poniżej dołączam zdjęcia karty.
w bagażu podręcznym nie można by czegoś takiego przewieźć, na pewno zostałoby uznane za towar niebiezpieczny i zabrane. Ale w bagazu rejestrowanym możesz przewozić co tylko chcesz, nawet zestaw noży....
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 14:34   #4828
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Pierwszy raz samolotem

lanavera, dzięki! Tak przypuszczałam, jednak dla świętego spokoju wolałam zapytać
__________________


poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 20:00   #4829
BlackDiamond01
Rozeznanie
 
Avatar BlackDiamond01
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 657
Dot.: Re: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez senter Pokaż wiadomość
Czy wiecie gdzie najlepiej znaleźć walizkę która sprawdzi się jako bagaż podręczny w samolotach większości linii lotniczych?


Na allegro jest cała masa toreb/walizek jako bagaż podręczny. Ceny też są bardzo w porządku (widziałam torby już od 30zł). Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "bagaż podręczny"
__________________

Go and catch a falling star..


BlackDiamond01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 19:35   #4830
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Pierwszy raz samolotem

ja nie czulam sie zle w samolocie jak wyszlam to troche pokrecilo mi sie w glowie a pozniej juz okej .. tez czulam sie jak w pociagu a bardziej jak w metrze juz w londynie jestem 4 dni i juz pol londynu zwiedzilam wczoraj bylismy na piccadelce traqwar sqer i kolo palacu krolowej w sobote jedziemy na kolejke empires cos tam nad tamize do tego london eye i Big Bena itp masakra mam nadzieje ze kurcze nie zamkna granic w zwiazku z wirusem ebola 24 sierpnia wieczorem wylatujez londynu i wolalabym doleciec do polski i wogole wyleciec z londynu
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.