Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubi± aktywno¶æ fizyczn± i chc± spaliæ zbêdne kalorie. Wejd¼, poznaj ¶wiat fitnessu i ró¿ne rodzaje aktywno¶ci fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-01-17, 17:20   #1
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 489
GG do Iwa_iw

Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.


Witam Was wszystkie serdecznie. Zacznê od tego, ¿e za jaki¶ rok wychodzê za m±¿. Chcia³abym wygl±daæ super Kiedy¶ wa¿y³am 54 kg przy 168 cm i by³o ok. Teraz niestety wa¿ê ok. 61 kg i no powiedzmy jest mnie trochê za du¿o. Wiem, ¿e mam sporo czasu i dlatego chcia³abym zabraæ siê m±drze do mojego schudniêcia. Najwiêkszym problemem jest u mnie brzuch i bioderka. Motywacjê mam ogromn± (no mam ju¿ upatrzon± sukniê w której chcia³abym ¶licznie wygl±daæ), ale nie mam pomys³u jak siê zabraæ do zmiany trybu od¿ywiania. Dodam, ¿e nie mam zbyt du¿o czasu bo pracujê 9 godzin dziennie i w tym roku czeka mnie jeszcze obrona mgra, wiêc czasu mam jak na lekarstwo.
Do sedna: proszê was do¶wiadczone w odchudzaniu kobitki z osi±gniêtymi celami o jaki¶ plan na ten rok. Najgorzej to u mnie bêdzie z czasem na jaki¶ fitness, basen, æwiczenia. Czy mozecie poleciæ mi jak±¶ dietê?
Dziêkujê z góry i pozdrawiam wszystkich
Iwa_iw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-17, 18:46   #2
jennu¶
Zakorzenienie
 
Avatar jennu¶
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomo¶ci: 3 398
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Witam! Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie ciê¿ko jestw ytrzymaæ z jak±¶ diet±, koñczy siê ¿e za 2 tyg. zaczynam robiæ to co zwykle robi³am. Masz rzeczywi¶cie du¿o czasu, a du¿o nie musisz zruciæ wiêc my¶lê, ¿e przydadz± siê drobne, ale ogromnie wp³ywaj±ce zmiany. Po pierwsze piæ du¿o wody mineralnej, najlepiej jedn± butelkê dziennie. Niby b³aha sprawa, ale ja po wodzie bez zmiany nawyków ¿ywieniowych zaczê³am traciæ kg natychmiastowo. Po drugie pij 2 szklanki dziennie zielonej herbaty. Po trzecie zmiana pieczywa: czarne zamiast bia³ego. Po czwarte: najlepiej jest nie je¶æ po godzinie 18, albo przynajmniej 3 godziny przed snem. Po pi±te: je¿eli jesz du¿o s³odyczy i wogóle wêglowodanów to postaraj siê je trochê ograniczyæ, nie ca³kowicie, ale trochê. Po szóste: mo¿esz sobie rozdzieliæ posi³ki tzn. je¶æ ma³e posi³ki co 2 godz. albo co 3. Wtedy organizm bedzie mial dostarczon± energiê, a ty nie bedziesz mieæ uczucia g³odu.

Trochê siê napisa³±m, ale my¶lê, ¿ê chocia¿ troszkê pomog³am Nie muisz przestawaæ je¶æ tego co jesz normalnie. Wystarczy ¿e wprowadzisz te zalecenia i moim zdaniem bêdziesz zadowolona. Do tego przyda³oby siê te¿ æwiczenia na brzuch i po¶ladki, np. Tamilee Webb, zajm± Ci one 30 min. dziennie, a efekty osza³amij±ce.

¯yczê wytrwa³o¶ci i mam nadziejê ¿e na co¶ siê przyda³am.
jennu¶ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-17, 19:44   #3
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomo¶ci: 5 082
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Zgadzam siê z poprzedniczk± we wszystkim oprócz jednego

Lepiej jedz po 18 - to jest dopiero popo³udnie! By³ o tym w±tek na Forum, przeprowadzone badania [USA? ] dowiod³y, ¿e spadek wagi u ludzi nie jedz±cych po 18 wprawdzie by³ zanotowany - lecz nie by³ to wy³±cznie t³uszcz
Lepszym rozwi±zeniem jest je¶æ kolacjê ko³o 19-20, w³a¶nie 3 h przed snem. Chodzicie spac o 21?

Pij wodê, czerwon± lub zielon± herbatê - poprawi przemianê materii. Wysypiaj siê, staraj du¿o chodziæ, mo¿e spróbuj znale¼æ czas na te æwiczenia, choæby te 30 minut ;]

Nie jedz rzeczy przetworzonych, z dodatkami [np. ciemny chleb z konserwantami - zdarza siê i taki ]. Unikaj parówek, ciê¿kich sosów, ketchupu, majonezu w du¿ych ilo¶ciach. Wieczorem jedz bia³ko: ryby, jajka, bia³y ser, sojê.

Pozdrawiam i, of kors, powodzenia
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-18, 07:08   #4
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 710
GG do mataner
Post Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

zgadzam sie z dziewczynami moze do diety doda³aby¶ skakanie na skakance (wiem ze dziewczyny skakaja tez bez skakanki bo nie maj± warunków ). Bardzo du¿o sie spala i dobre na ty³eczek biodra i uda
Moge ci poleciæ ;
- woda,zielona herbatka (zamiast coli,soków)
- suszone owoce (zamiast s³odyczy)
- deski (zamiast chleba)
- ryz,kasza,makaron (zamiast ziemniaków)
A moze do³±czysz do nas na w±tku " walka z sade³kiem i duzym brzuszkiem"? tam sie mobilizujemy
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MI£O¦Æ
Druga osoba z któr± warto sie"dzieliæ "
mataner jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-18, 08:52   #5
EwUnia_
Raczkowanie
 
Avatar EwUnia_
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bia³ystok
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Dziewczeta juz chyba wszytko napisaly co powinnas wiedziec
a wiêc duzo ruchu , woda albo herbatki , trzymanie sie odzywiania wg tego co wyzej napisaly i wytrwa³o¶æ napewno dadza efekty
3mam kciuki pozdro
EwUnia_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-23, 17:40   #6
Edddytek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 298
GG do Edddytek
Cool Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Chcia³am zauwa¿yæ, ¿e tak± ilo¶æ kg i tak zgubisz samoistnie przed ¶lubem, ca³a krz±tanina i zamieszanie zrobi± swoje
__________________
& the rest you can keep..
Edddytek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-23, 19:43   #7
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 3 342
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

hmmmm, nie chcê zabrzmieæ jako¶ demotywuj±co, ale niekoniecznie wprowadzenie takich zmian co¶ da: od kilku lat nie jem chleba, makaronu, ziemniaków, ry¿u, s³odycze bardzo ograniczam, du¿o pijê i NIC. NIIIIIIIIIC. Patrzê na siebie i my¶lê, ¿e jedynym jeszcze rozwi±zaniem do wypróbowania by³by sport- problem w tym, ¿e pracujê i studiujê, wiêc czasu nie mam, nawet w weekendy;-(((
Za m±¿ wysz³am w sierpniu i krz±tanina i nerwy pozbawi³y mnie mo¿e ok. 2 kg tu¿ przed uroczystosci±, ale chwilowo.
kasia191273 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 20:51   #8
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Kasia 191273 rozumiem Ciê bo u mnie z czasem te¿ krucho Pracujê, studiujê w tym roku siê broniê. Najgorsze jest jednak to, ¿e ja na stres reaguje jedz±c Im bardziej siê stresuje tym wiêcej jem.
Iwa_iw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-23, 20:56   #9
batik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

nie zabraniajcie keczupu!!!! jest bardzo zdrowy!!! ma mnostwo antyoksydantow (eliminuje wolne rodniki) a to wasnie dzieki temu ze pomidory w nim zawarte sa przetworzone. akurat pomidory sa zdrowsze gdy przetworzone.
lepiej odstawic majonez a keczup zostawic.

ps
mi tez zmana nawykow nic nie daje. dopiero male porcje, chodzenie spac glodnym i do tego cwiczenia.. kazdy musi sam poznac swoj przepis na chudniecie.
batik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-23, 21:44   #10
Pusiak89
Zadomowienie
 
Avatar Pusiak89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Malediwy :P
Wiadomo¶ci: 1 940
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Zapraszam na w±tek za³o¿ony przeze mnie: "walka z sade³kiem i du¿ym brzuszkiem" . Znajdziesz porady co do dietki, æwiczeñ i motywacjê oraz wszystkiego. Poza tym mi³a atmosfera u nas panuje i chêtnie Ciê przyjmiemy . Pozdrawiam
Pusiak89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-01-31, 18:44   #11
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Chcia³am podzieliæ siê z Wami moimi postêpami. Otó¿ od mojego pierwszego postu tutaj, zapoznaniu siê z zasadmi odchudzania chyba dobrze mi idzie Zwa¿y³am siê dzi¶ i z 61 spad³o na 58
Jak my¶licie czy od 17 stycznia to dobre tempo?
I jeszcze jedno pytanie. Bo wspomina³am, ¿e nie mam zasu teraz za bardzo na cwiczenia i tak sobie pomy¶la³am, ¿e teraz schud³abym na wadze a od marca wziê³azbym siê za modelowanie sylwetki po³±czone z dalsz± diet±? Co mi poradziecie na takie rozwi±zanie?
Pozdrawiam wszystkich gor±co!!!
Iwa_iw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-31, 19:35   #12
Eulera
Rozeznanie
 
Avatar Eulera
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 725
Dot.: Mam oko³o 1 roku ¿eby schudn±æ.

Dzieñ dobry, witam wszystkie Wiza¿anki
Ja mam troche inny problem, nie moge dostac sie do w±tku "walak z sade³kiem i du¿ym brzuszkiem" nie chce siê otworzyæ. Czy kto¶ moze mi powiedziec jak siê tam dostaæ?
Eulera jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.