papierosy a odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-26, 19:13   #1
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette

papierosy a odchudzanie


zastanawiam sie ile w tym prawy, bo mnie to strasznie śmieszy i wkurza, ze ktoś ma takie zdanie
mianowicie chodzi mi o to, że palac papierosy się chudnie
natomiast kiedy rzuca sie palenie przybywa ciałka
powiedzcie czy to słuszne stwierdzenia? wiele razy sie z nimi spotkałam, nawet jedna znajoma powiedziała, że zacznie chyba palić zeby zrzucić to i owo
a ja się po prostu śmieję bo wydaje mi sie to nielogiczne, czyzby dym papierosowy miał zmniejszać apetyt?
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 19:46   #2
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: papierosy a odchudzanie

głupotą jest ,,odchudzac sie paląc papierosy'' ale to prawda,ze rzucajac palenie przybywa sie na wadze,palenie papierosów przyspiesza przemiane materii
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 20:20   #3
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: papierosy a odchudzanie

moj ojeciec rzucajac palenie przybyl na wadze i to sporo.
Zamiast sięgnąć po papierosa, zaglądał do lodówki..
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 20:43   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: papierosy a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Roxette
zastanawiam sie ile w tym prawy, bo mnie to strasznie śmieszy i wkurza, ze ktoś ma takie zdanie
mianowicie chodzi mi o to, że palac papierosy się chudnie
natomiast kiedy rzuca sie palenie przybywa ciałka
powiedzcie czy to słuszne stwierdzenia? wiele razy sie z nimi spotkałam, nawet jedna znajoma powiedziała, że zacznie chyba palić zeby zrzucić to i owo
a ja się po prostu śmieję bo wydaje mi sie to nielogiczne, czyzby dym papierosowy miał zmniejszać apetyt?
Jak palisz masz mniejszy apetyt. Miałam koleżankę, która paliła po to żeby schudnąć. Mówiła, że kiedy jej się jeść chce sięga po papierosa i odrazu jej apetyt mija. Oczywiście po rzuceniu palenia to normalne, że człowiek żeby się odstresować (w inny sposób niż palenie) od razu na lodówkę się rzuca Wniosek z tego jeden: najlepiej wogóle nie zaczynać palenia
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:36   #5
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: papierosy a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Milka19
Jak palisz masz mniejszy apetyt. Miałam koleżankę, która paliła po to żeby schudnąć. Mówiła, że kiedy jej się jeść chce sięga po papierosa i odrazu jej apetyt mija. Oczywiście po rzuceniu palenia to normalne, że człowiek żeby się odstresować (w inny sposób niż palenie) od razu na lodówkę się rzuca Wniosek z tego jeden: najlepiej wogóle nie zaczynać palenia
wiesz, pale, ale nigdy nie zaczynałam palić po to, zeby schudnać, wydaje mi sie to kompletnie bezsensowne
nie wierzę, że apetyt mija po papierosie, no ale dobra, watek założyłam, zeby się po prostu dowiedzieć, czy myślenie takich ludzi ma cokolwiek wspólnego z prawdą
dzięki dziewczyny
co do tycia to moze i uwierzę, bo inna znajoma jak zaczęła rzucać chcąc zajsć w ciążę to przytła tak, ze teraz właśnie otyłość jest jednym z problemów utrzymania ciąży
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:46   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: papierosy a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Roxette
wiesz, pale, ale nigdy nie zaczynałam palić po to, zeby schudnać, wydaje mi sie to kompletnie bezsensowne
nie wierzę, że apetyt mija po papierosie, no ale dobra, watek założyłam, zeby się po prostu dowiedzieć, czy myślenie takich ludzi ma cokolwiek wspólnego z prawdą
dzięki dziewczyny
co do tycia to moze i uwierzę, bo inna znajoma jak zaczęła rzucać chcąc zajsć w ciążę to przytła tak, ze teraz właśnie otyłość jest jednym z problemów utrzymania ciąży
Ja nie palę, więc nie wiem. Napisałam to co mi koleżanka mówiła na temat jej powodów dla których zaczęła palić
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 09:49   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: papierosy a odchudzanie

"Wielu palaczy, choć nie wszyscy, tyje po zaprzestaniu palenia. Jest to wywołane przez kilka czynników- 1. Palenie papierosów zmniejsza apetyt na niektóre pokarmy, 2. Nikotyna przyspiesza metabolizm i zwiększa spalanie kalorii, 3. Jedzenie pozostaje w żołądku palacza dłużej niż u nie - palącego, wysyłając do mózgu sygnał o nasyceniu, 3. Palenie zmniejsza wchłanianie jelitowe niektórych pokarmów, 4. Palenie dostarcza "zajęcia" jamie ustnej, które może zastąpić jedzenie."

Źródło: http://www.egocentrum.pl/index.php3?kat=11&art=184

Więc może to myślenie ludzi ma jednak duży związek z pradwą
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-27, 10:59   #8
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: papierosy a odchudzanie

Ja paliłam i po rzuceniu wcale nie rzucałam się na lodówkę a mimo to przytyłam 4 kg. Mój TŻ po rzuceniu natomiast nie przytyl ani grama. A paląc wcale nie chudłam choć troche to trwało i chyba chciałabym, żeby tak było, ale nie tedy droga .
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-30, 19:04   #9
Ulotka
Raczkowanie
 
Avatar Ulotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 161
Dot.: papierosy a odchudzanie

nie wstawiałam tu jeszcze obrazków ale może się uda..

tutaj poniekąd jest odpowiedź na twoje pytanie

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1154282628
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nikotyna.JPG (83,0 KB, 235 załadowań)
Ulotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 17:27   #10
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: papierosy a odchudzanie

Heh, no ja nie palę od zeszłej niedzieli... czyli jutro będzie tydzień. Jestem cały czas głodna na maxa!! Opijam się wodą, chodzę z psem na spacery i w ogóle wymyślam sobie milion zajęć, żeby nie jeść!! Co za paradoks!! Nie walczę z sięgnięciem po papierosa!! Przynajmniej narazie
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 20:48   #11
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Powiem jak było w moim przypadku. Gdy zaczęłam palić,to przez pierwsze dwa i pół miesiąca waga z 56 zmniejszyła się do 48 kg... Jadłam bardzo mało,zresztą po zapaleniu nie odczuwałam wcale głodu. Z czasem (tak gdzieś po roku) organizm zdążył się przyzwyczaić do nikotyny,waga wzrosła do 51 kg. I taką też utrzymywałam przez długi czas. Teraz starając się mniej palić(albo prawie wcale) w niecały tydzień przytyłam prawie 2 kg;-/ Nie mam co robić z rękoma,denerwuję się, że obiecałam sobie,że nie zapalę...do tego stopnia,że cały czas coś jem,podjadam, a wskazówka wagi wciąż idzie w górę. Więc w tym co napisała Roxette jest dużo prawdy. A rada jest jedna: nie zaczynać palićPotem będzie jeszcze gorzej niż wcześniej, zwłaszcza jeśli zechcesz rzucić palenie
P.S.Przy okazji podbiłam wątek;P

A jak jest u innych palaczy?Podobna sytuacja?
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA

Edytowane przez Ather
Czas edycji: 2007-08-09 o 21:04 Powód: Proszę, używaj opcji "edytuj".
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-25, 18:01   #12
Red_Dream
Raczkowanie
 
Avatar Red_Dream
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poludnie
Wiadomości: 339
Dot.: papierosy a odchudzanie

heh... ja dzisiaj rano rzuciłam palenie, ale nei wiem czy mi się uda. Bardzo bardzo tego chcę. Palę od niecałego roku już ;( chyba spróbuje z gumą do żucia, będe ją żuć przy każdym pociągu do papierosa, przy każdym paleniu znajomych...
__________________
W jaki sposób zdrowa dieta zmieniła moje życie:

Red_Dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 11:28   #13
olenka999
Raczkowanie
 
Avatar olenka999
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 181
Dot.: papierosy a odchudzanie

Ja pale i szczerze mowiac odsuwa mnie to od podjadania z lodowki. Kiedys jak nie palilam to w wolnym czasie zawsze cos sobie podjadalam,a teraz ide na papierosa. Kiedys wazylam 60 kg - teraz 55 ... ale nie polecam zaczynac...
olenka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 22:42   #14
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: papierosy a odchudzanie

Cytat:
Napisane przez olenka999 Pokaż wiadomość
Ja pale i szczerze mowiac odsuwa mnie to od podjadania z lodowki. Kiedys jak nie palilam to w wolnym czasie zawsze cos sobie podjadalam,a teraz ide na papierosa. Kiedys wazylam 60 kg - teraz 55 ... ale nie polecam zaczynac...
a można spytać ile tak razy dziennie sięgasz/ałaś (bo temat juz nie najnowszy:P) po papierosa zamiast jedzenia?
__________________

'Ironia kiedy płacząc przez niego,
tylko do Niego chciałabym się przytulić...'

`Nawet w snach na Jego widok mam motylki w brzuchu.
Co On takiego w sobie ma, że poszłabym za Nim na koniec świata?`
27.12.10 <3
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 12:21   #15
dywwna
Przyczajenie
 
Avatar dywwna
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: papierosy a odchudzanie

Ja paląc schudłam, ale nieznacznie. Faktycznie początkowo nie czułam w ogóle głodu. Teraz nie robi mi różnicy, czy zapale papierosa czy nie. Jeżeli ktoś chce nie palic, radzę znaleźć sobie zajęcie dla rąk. (Ja na przykład zaczełam, nie smiejcie się, haftować). Inna rzecz, że palenie to trucizna, a ładna figura nie jest warta utraty zdrowia.
dywwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 08:24   #16
Tinkerbell_
Raczkowanie
 
Avatar Tinkerbell_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: ***Nibylandia***
Wiadomości: 195
Dot.: papierosy a odchudzanie

To ja podam przykład mojego TŻa Kiedy 2 lata temu rzucił palenie przytył 10 kg, pozniej po roku znowu wrócił do nałogu i siuuup schudł te 10 kg
Tinkerbell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.