Alternatywne sposoby na ból - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 15:04   #1
enometr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1

Alternatywne sposoby na ból


Witajcie.
Niedawno zaczęły doskwierać mi bóle kręgosłupa. Z powodu przykrych historii nie chcę już brać żadnych tabletek i wolałabym wypróbować jakieś mniej chemiczne sposoby łagodzenia bólu - takie jak akupunktura, hipnoza albo hydroterapia. Czy znacie jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby? Wiem, że te metody działają u niektórych ludzi, ale nie wiem czy warto z nich korzystać - dlatego chciałabym zapytać o jakąś metodę, która działa u (prawie) każdego.
Oczywiście byłam już u lekarza, który dał mi skierowanie na fizykoterapię i rzeczywiście staram się więcej ćwiczyć, ale poki co ból tylko częściowo ustąpił.
enometr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 22:28   #2
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

Może masaże.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 13:04   #3
RRoxana
Przyczajenie
 
Avatar RRoxana
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 13
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

jeżeli nie chcesz sie faszerowac tabletkami i jakimiś środkami chemicznymi, to faktycznie albo masaże, albo jakieś kąpiele, albo może takie urządzenia co wytwarzają pole magnetyczne. Słyszałam że to całkiem spoko opcja jest. spróbuj.
RRoxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 14:52   #4
masamakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

RRoxana dobrze mówi! może na takie bóle faktycznie coś z takiej 'innej' medycyny? Moja mama jak przeszła na emeryturę i zaczęła pracować o wile za dużo przy domu i ogródku, to od razu miała bóle kręgosłupa i bioder, nie wspominając o stawach, które w jej wieku też już ie są super. I kupiła gdzieś takie urządzenie co które ma działać na wiele obszarów ciała, czy coś takiego. Ogólnie chodzi o magnetoterapię. Bo na takie zabiegi można chodzić do klinik ale też można w domu jak się ma sprzęt. I mam kupiła sobie (mieszka na wsi, problem z dojazdem) i zaczęła regularnie używać. W efekcie teraz rzadko kiedy coś ją boli! tylko gdy się bardzo bardzo przemęczy, na przykład cały dzień na kolanach pieli w ogródku, to normalne, ze ją boli, nawet zdrowego by bolało...
Ale to w twoim przypadku też może mieć sens.
masamakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 13:24   #5
koziaglowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

A znasz może nazwę tego urządzenia? albo możesz zapytać mamy?
bo ja się już od dłuższego czasu zastanawiam nad czymś podobnym, ale znaleźć nie mogę. Patrzyłam na allegro, ale tam to są różne od taniutkich do bardzo drogich, a ze opinii nie ma, to i ja nie wiem co wybrać. Sprzedawcy to zachwalają, że skuteczne, a ja pewności nie mam. Dlatego, jeżeli mogłabyś zapytać mamę to byłabym wdzięczna, kupiłabym swojej...
koziaglowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 23:17   #6
masamakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

moja mama pokazał mi co ona tam ma i to jest urządzenie, które cały czas dostępne jest na rynku
*ciach reklama*
i powiedziała mi jeszcze, że kupiła to ucządzenie bo majpierw chodziła na zabiegi w Poznaniu właśnie leczenia za pomocą magnetoterapi, i że to jej bardzo pomogło, ale wiadomo, w tym wieku nic nie leczy się na zawsze. I dlatego kupiła, żeby używając raz na jakiś czas, utrzymać ten efekt. I zapytałąm ponownie, i potwierdziła, ze ją nic nie boli. Więc działa. Troche chaotycznie pisze, wiem. Przepraszam, ale bardzo chciałam Ci odpisać, a już zmęczona jestem.

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-06-01 o 05:21
masamakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 12:42   #7
koziaglowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

do masamakowa
jakie to urządzenie?
bo albo ja nie widzę, albo nie ma tego w twojej wypowiedzi xD
koziaglowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 16:01   #8
masamakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

chyba przez to że rzuciłam linkiem, to zostało usunięte. Teraz juz wiem, zeby tego nie robić ;p
na urządzeniu co ma moja mam jest napisane VitronMed. z łatwością zanajdziesz sobie w internecie jak to wpiszesz. tylko wiesz... to ze u każdego to może sprawdzać się inaczej, u jednych ból może zalkiem zniknąć, ale u innych może go bardzo zmniejszyć. Chyba najważniejsze, zeby znaleźć źródło bólu. i wtedy je wyeliminować i działać.
masamakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 08:23   #9
koziaglowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

dobra, dzięki masamakowa, bo poczytałam o tym i wydaje mi się to dość godne zaufania urządzenie, ogólnie ma dobre opinie. Więc pokaże mamie i może się po prostu złożymy we dwie i kupimy razem, bo to jednak nie taki tani sprzęt.
Ale dzięki za polecenie, bo pewnie gdyby nie ten przypadkowy wątek, to pewnie nie zebrałabym sie do poszukiwań i żadnego postępy by nie było. A tak przynajmniej wiem w którym kierunku szukać.
koziaglowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 02:54   #10
ElleqaElleqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 41
Dot.: Alternatywne sposoby na ból

Mi na bóle karku pomaga ciepły prysznic, ale nie gorący. Strumień wody skierowany bezpośrednio na kark i do tego ćwiczenia.
ElleqaElleqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-10 03:54:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.