pajączki i żylaki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-19, 16:46   #151
kochaneczka
Rozeznanie
 
Avatar kochaneczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 889
GG do kochaneczka
Dot.: pajączki i żylaki

witam dziewczyny!
jestem tu nowa, mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona Przeczytałam cały wątek i dość dużo się już dowiedziałam na temat naczynek, żylaków, zabiegów i pielęgnacji Domyślacie się pewnie, ze ja tez mam podobny problem. Mam skórę naczynkową, szczególnie widac mi rozszerzone naczynka na nogach( uda i łydki) oraz na twarzy (ale mniej). Tylko, że ja to mam taką skórę, że mi prześwitują wszyskie żyły, żyłki, naczynia krwionośne itp., szybko mam siniaki. Taka skóra po prostu( to dziedziczne- moja mama ma tak samo). Jednak zaczęły mnie denerwować ciągle nowe pajączki szczególnie na nogach i udałam sie do dermatologa nawet w celu obadania sprawy. Dermatolozka powiedziala, ze powinnam zrobic USG zył i zaleciła żel Veneruton i tabletki Rutinoscorbin. Brałam to i smarowałam nogi żelem ale nie widziałam roznicy. Zaprzestałam. Teraz po jakiś 2 latach stwierdziłam, ze przybyło pajączków na nogach i twarzy i ze musze cos z tym zrobic. Mój plan:
-Łykam Rutinoscorbin 2 razy dziennie
- Skrzypowita 2 razy dziennie( skrzyp podobno tez pomaga na naczynka)
- smaruję nogi narazie żelem z Rossmana Baybydream dla kobiet w ciąży, taki z kasztanowcem, oczarem i arniką - bardzo chłodzi, dale ulgę dla zmeczonych nóg, smaruje 2 razy dziennie, a miejsca z pajaczkami ile razy sie da i są bledsze!
- z rzeczy oczywistych: nie pije alkoholu, nie palę papierosów, nie chodze na saune, nie zazywam gorących kąpieli, nie biorę tabletek anty., nie noszę butów na obcasie itp.
Co jeszcze mogę zrobić dla swoich nóg? Dodam, ze chciałabym kupić jakiś lepszy żel apteczny teraz, co polecacie? Lioton 1000? aescin?
Może powinnam łykać jeszcze jakieś tabletki?
Czy masaż rękawica sizalową nie pogorszy stanu naczynek? mam cellulit i chciałabym masowac nogi od dołu do góry i polewać chłodną i ciepłą wodą na przemian, to poprawia też krążenie. Jak myślicie? Specjalnie zrezygnowałam z masazy szorstką gabką bo po niej jakby bardziej widoczne są naczynka na udach;/
Aha i gdzie moze zrobić USG żył? do jakiego lekarza powinnam sie udać ? rodzinny da mi skierowanie? Czy to tylko prywatnie?

Niby wiem, ze mam taką skórę płytkounaczynioną przez która wszystko widać ale chciałabym dla pewności sprawdzić, czy nie ma razyka żylaków w przyszłości skoro juz teraz mi wszystkie zyły widac. Pod kolanmi tez. Wszystkie są koloru zielonego. Czekam na Wasze rady.
Pozdrawiam
__________________
będę mamą...
08.11.2012 - czekamy na nasze maleństwo
kochaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 17:23   #152
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez MagicDream Pokaż wiadomość
A co to? ile kosztuje?
Zabieg sklerotarapii kompresyjnej polegają na podawaniu w miejscu uszkodzenia żył leków, które powodują zwłóknienie, a następnie wyłączenie uszkodzonego naczynia z układu żylnego. Podczas jednego zabiegu wykonuje się około kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. Jest to praktycznie bezbolesne. Przeważnie nastrzykiwaniem obejmuje się wybraną część nogi, np. udo, czy podudzie. Trwa on zwykle około 30 minut. Podczas zabiegu leżysz wygodnie na leżance. Lekarzowi asystuje pielęgniarka.

Nieodłącznym elementem leczenia jest stosowanie kompresoterapii. Po zabiegu założony zostaje opatrunek uciskowy w formie specjalnej pończochy samonośnej lub specjalistycznych bandaży. Potem spacerujesz przez około 30 minut. Nie wolno w tym czasie stać ani siedzieć. Opatrunek uciskowy musisz utrzymywać bez przerwy od 5 do 14 dni - w zależności od zaleceń lekarza.

Po zdjęciu opatrunku, Twoja noga nie wygląda najładniej. Chore naczynia to wyczuwalne ręką zgrubienia. Przy dotykaniu lekko bolą. Noga wzdłuż zamykanego naczynia jest koloru sinego, później brązowego i żółtego. Kostka jest spuchnięta. Zmiany te ustępują bez żadnej interwencji i nie pozostawiają żadnego śladu. Im szersze naczynie było usuwane, tym dłużej musisz na to poczekać. Drobne pajączki znikają nawet po dwóch tygodniach. Zmiany towarzyszące zamykaniu najszerszych żył będą wchłaniane przez organizm nawet przez pół roku. Po zabiegu możesz chodzić do pracy, wypełniać swoje wszystkie obowiązki. Przez pierwszy tydzień nie zaniedbujesz codziennych spacerów. Jeśli siedzisz, starasz się nogę oprzeć o podwyższenie.

Następny zabieg możesz wykonać najszybciej po 2 tygodniach, ale nie ma przeszkód, by robić je rzadziej. Porozmawiaj o tym z lekarzem. Pacjentom średnio wystarczają 3-4 zabiegi dla osiągnięcia zadowalającego efektu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest unieruchomienie (niemożliwość chodzenia) i - w niektórych przypadkach - stosowanie terapii hormonalnej.

Przewagą sklerotarapii kompresyjnej nad leczeniem operacyjnym jest:
możliwość przeprowadzenia jej w warunkach ambulatoryjnych,
brak konieczności znieczulenia,
brak urazu tkanek, czyli brak blizn po zabiegu,
brak konieczności korzystania ze zwolnień lekarskich
oraz niski koszt.

Żródło: Opis przeklejony ze strony: www.centrumflebologii.com Co do kosztow (ja akurat z tej kliniki korzystałam, pozniej moja matka, obie żyjemy ) to wychodzi (z wizyta u lekarza) ok 400zł za zabieg (jedna konczyna). Ale ja moge potwierdzic słowa poprzedniczki ze to chyba jest jedyne co zadziałało (jestem juz dwa lata po zabiegu i dopiero za rok będę mysleć o nastepnym). Nie ma oczywiscie gwarancji, że nowe sie nie beda robiły, ale przynajmniej, na dwa, trzy lata pozbywasz się tego co jest.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 18:17   #153
gosiula372
Rozeznanie
 
Avatar gosiula372
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 905
Dot.: pajączki i żylaki

Witajcie, ja tez mam podobny problem z nogami
W sumie miałam odkąd pamietam ale wczesniej nic nie robiłam sobie z tego .... solarium, gorace kapiele , zero odpoczynku nóg sporadycznie rutinoscorbin .... obecnie objawy ze strony nóg tzn, pajaczki , zyły wychodzą mi strasznie, do tego puchną strasznie nogi , od paru dni bolą aż płakac sie chcę.............
Jestem zrozpaczona ,mam 25 lat a nogi w strasznym stanie , nie zakładam spodniczek, krótkich spodnek latem a na dzien dzisiejszy nawet obcisłe spodnie powodują pieczenie i bol nog
Byłam u lekarza i dostałam skierowanie na USG nóg wizyta przede mną , załuje ze wczesniej nie zabrałam sie za to, jak spojrze na moje nogi wierzcie ze płakac mi sie chce , mam strasznego doła przez te dolegliwośc! Wiec jedno moge poradzic lepiej wczesniej wybrac sie do odpowiedniego specjalisty niz poźniej cierpiec i doprowadzic nozki do gorszego stanu
__________________
Było fajnie .............. ale sie skonczyło

Edytowane przez gosiula372
Czas edycji: 2009-06-20 o 18:19
gosiula372 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 08:22   #154
karolinaciosaniec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: pajączki i żylaki

Wiam!
Jestem po skleroterapii i zabiegach laserowych. Witaminki i żele oczywiscie pomagaja w walce z pajączkami, ale niestety nie usuną ich. Jedyną skuteczną metodą na pozbycie się ich jest skleroterapia, a po niej laser. Najlepiej wybrać się do chirurga naczyniowego wtedy będziesz miała pewność, że dobrze to zrobi. Mnóstwo jest lekarzy którzy zajeli się medycyną estetyczną po z niech mają kase, ale niekoniecznie robią to dobrze. Więc warto poświęcić trochę czasu na znalezienie flebologa. Niestety jest to choroba przewlekła więc nikt nie da Ci gwarancji ,że nie pojawią się nowe,ale jesli pojawią się to nie na taką skalę jak wcześniej bo jesteś po skleroterapii czyli uszkodzone żyły masz wylwczone, a przez nie właśnie robią się pajączki. Powodzenia w zmaganiu się z tym paskudztwem. Pozdrawiam
karolinaciosaniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 11:16   #155
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez karolinaciosaniec Pokaż wiadomość
Wiam!
Jestem po skleroterapii i zabiegach laserowych. Witaminki i żele oczywiscie pomagaja w walce z pajączkami, ale niestety nie usuną ich. Jedyną skuteczną metodą na pozbycie się ich jest skleroterapia, a po niej laser. Najlepiej wybrać się do chirurga naczyniowego wtedy będziesz miała pewność, że dobrze to zrobi. Mnóstwo jest lekarzy którzy zajeli się medycyną estetyczną po z niech mają kase, ale niekoniecznie robią to dobrze. Więc warto poświęcić trochę czasu na znalezienie flebologa. Niestety jest to choroba przewlekła więc nikt nie da Ci gwarancji ,że nie pojawią się nowe,ale jesli pojawią się to nie na taką skalę jak wcześniej bo jesteś po skleroterapii czyli uszkodzone żyły masz wylwczone, a przez nie właśnie robią się pajączki. Powodzenia w zmaganiu się z tym paskudztwem. Pozdrawiam
A jakie witaminki masz na mysli?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 11:33   #156
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: pajączki i żylaki

Ja mam takie popękane naczynka na udach, szczególnie na prawym. Zauważyłam już, że robią się na łydkach. Wogole ja mam cos z naczyniami, czesto leci mi krew z nosa...
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 15:13   #157
czystytlen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 171
Dot.: pajączki i żylaki

ja na nogach mam widoczny zyly, na nadgarstku tez, czy w przyszlosci moge miec problem z zylakami? moja mama ich nie ma, ja jestem szczupla, nie pale i uprawiam sport. co o tym myslicie?
czystytlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 20:07   #158
kala86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 47
Dot.: pajączki i żylaki

ja mam 22 lata. i pajączki na nogach. nie czuję bólu... dziś kupiłam VENESCIN któy poleciła mi farmaceutka....
znacie jakieś maści które pomogą chociaż troche zakryż te pajączki?
kala86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 18:08   #159
silvi27
Raczkowanie
 
Avatar silvi27
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Tu i tam ;-)
Wiadomości: 394
GG do silvi27 Send a message via Skype™ to silvi27
Dot.: pajączki i żylaki

Ja mam 29 lat. Też od dawna borykam się z tym problemem. Tylko u mnie szczególnie upodobały sobie lewą nogę a w zasadzie z tyłu kolana na zgięciu. Noga mnie boli a w zasadzie żyła mnie boli. Nie mogę dobrze wyprostować nogi bo mam takie wrażenie jakbym miała w niej za któtkie żyły (takie mam odczucia). Nie wspomnę już o żyłach i pajączkach - jedne na drugich. Okropnie to wygląda.
Jakis czas temu natknęłam się przypadkowo na opinie o zaletach octu jabłkowego. I postanowiłam spróbować. W sumie już oprócz cięcia nic mi do wyboru nie pozostało Zaczęłam go pić dokładnie 19 czerwca tego roku - czyli miesiąc temu. I wiecie co - od 4 dni nie biorę tabletek antyżylakowych (zażywałam Diosminex). Skończył mi sie i postanowiłam na razie nie kupować żeby zobaczyć czy coś się zmieniło. I zmieniło się, na lepsze. Może efekty nie są spektakularne bo jeszcze za mało czasu minęło ale jestem zadowolona Piję codziennie rano 30 min przed śniadaniem dwie łyżeczki octu jabłkowego ze szklanką przegotowanej wody. Na początku dodawałam do tego łyżeczkę miodu ale mi się już skończył słoik i piję sam ocet z wodą. Do tego codziennie przed snem smaruję takim nierozcieńczonym nogi (tak z butelki leję na rękę i smaruję). Ocet jabłkowy poprawia krążenie. Mnie pomógł dlatego proponuję Wam.

A to opisane zalety tego octu:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...cet+jab%B3kowy
__________________
SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI BO TAK SZYBKO ODCHODZĄ...

Felcia Franuś
silvi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 11:12   #160
Elena215
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: pajączki i żylaki

Ja też miałam duże żylaki, myślałam że jedynym ratunkiem dla mnie jest operacja, ale trafiłam na dobrego lekarza, który wytłumaczył mi, że zabieg operacyjny nie jest konieczny. Oprócz zaleconej profilaktyki (pończochy), miałam dwa zabiegi skleroterapii (jeden pod usg i jeden zwykły). Od tego czasu minął prawie rok, nogi przestały mnie boleć i puchnąć, a po żylakach zostały juz tylko małe brązowe ślady, ale ponoc to normalne. Zabieg wykonywała mi doktor Iwona Radziejewska - www.radziejewska.eu, polecam.
Elena215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 12:03   #161
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez kala86 Pokaż wiadomość
ja mam 22 lata. i pajączki na nogach. nie czuję bólu... dziś kupiłam VENESCIN któy poleciła mi farmaceutka....
znacie jakieś maści które pomogą chociaż troche zakryż te pajączki?
Również używam venescin od 20 dni i zauważyłam poprawę co do maści to stosuje hirudoid, który sprawia że pajączki są mniej widoczne.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 17:03   #162
iska401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: pajączki i żylaki

Witam! Mam pytanko : czy ktoś z Was miał kiedyś laserowo usuwane żylaki ? czy faktycznie to nic nie boli i tak szybko można wrócic do pracy?
iska401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:12   #163
kitek1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: pajączki i żylaki

Witam, ostatnio zauwazylam u mnie na udzie jedna pojedyncza mala zylke, ktora podeszla pod skore.. Mimo swoich niewielkich rozmiarow, nie wyglada to ladnie i chcialabym sie pozbyc tego defektu . Wiecie moze, czy cos takiego mozna usunac za pomoca tabletek, masci czy jedynie chirurgicznie/ przez zastrzyki?
kitek1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 16:57   #164
Lidka05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez iska401 Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanko : czy ktoś z Was miał kiedyś laserowo usuwane żylaki ? czy faktycznie to nic nie boli i tak szybko można wrócic do pracy?
WCZORAJ MIAŁAM
USUNIĘTE 2 żylaki.zabieg trwał ok15 min a wizyta w całość z 30 min.Wizyta nie byłam nieprzyjemna.Dostałam znieczulenie miejscoe(kilka wkłuć iglą)i to był jedyny ból-jak zastrzyk.Potem było wyrywanie zylaków które nic nie bolało.po zabiegu założono mi opatrunek i bandarz elastyczny aby był ucisk na nogę.Wróciłam do domu i czekałam czy zacznie boleć jak minie zniczulenie a tam nic. jedyny dyskomfort to ucisk bandarza elastycznego,Dziś już normalnie chodzę (z bandarzem )tylko jak siedzę to nogę muszę mieć wysoko najlepiej na sąsiednim krześle-ale nic nie boli.Noga jest posiniaczona ale to wróci do normy po kilku tygodniach.za zabieg nie płaciłam nic i myślę że będzie dobrze. Polecam .Nie ma się czego bać.
Lidka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 12:46   #165
suzyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 248
Dot.: pajączki i żylaki

Dziewczyny, mam dopiero 17 lat a moje nogi to jedna wielka tragedia, na udach mam baardzo widoczne zyly, ktore juz sa nwet wyczuwalne w dotyku a na calych nogach popekane naczynka i widoczne rozowo- foiletowe zylki teraz jescze jako tako da sie to przezyc ale latem? uwielbiam chodzic w sukinkach ale przez te nogi jestem skazana rajstopy, nawet w upaly nie wiem co robic....
suzyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 06:57   #166
Makaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 212
Dot.: pajączki i żylaki

Powinnaś poszukać specjalisty, najlepiej flebologa. Ja w tym momencie szukam flebologa w Łodzi. Niestety i w moim przypadku ani leki, ani maści nie przyniosły jakiegokolwiek efektu.
Makaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 17:12   #167
tichawonafarai
Raczkowanie
 
Avatar tichawonafarai
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: pajączki i żylaki

Kochana heh ja mam to samo tylko że jeszcze gorzej oczywiście odziedziczyłam to genetycznie :/ i pajączki i żylaki!No i dość sporą masę tłuszczwą.Oczywiście również brałam tabletki,starałam się stosować jakieś kremy.Nie jestem pewna czy to działa w 100% ja to stosowałam oczywiście nieregularnie i dlatego nie dało mi to efektów.Krem Esceven w aptece jak kupowałam kosztował 7.35 więc nie jest źle jedyny minus to to,że musisz zadbać o to by nakładać go 3 razy dziennie.Są również tabletki które mam zacząć zamiar brać od jutro
Jeśli chcesz z tym walczyć powinnaś troszeczkę się ruszać 3 razy w tygodniu spacerek?
B
__________________
".. Żyj z całych sił i
uśmiechaj się
do ludzi bo
nie jesteś sam
.."
tichawonafarai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 12:33   #168
Jemi91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 526
Dot.: pajączki i żylaki

Witaam...czy ktoś tu jeszcze żyje, co by opisac swoje efekty?
Jemi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 13:55   #169
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
najnowsze i podobno najmniej inwazyjne - yasminelle - powodują. ponadto yasmin i diane35, cilest. co do reszty to nie wiem.
Mnie dobil Yaz. Wczesniej przez 10 lat bralam Logest i bylo tylko kilka zylek. Za 2 tygodnie wracam do Logestu.

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Jemi91 Pokaż wiadomość
Witaam...czy ktoś tu jeszcze żyje, co by opisac swoje efekty?
To moze ja sie pochwale, skoro trafilam na ten watek
Mam czerwone pajaczki na udach i na lydkach, pod lewym kolanem mam widoczna, ale jeszcze nie wypukla, niebieska zyle (jest tam przynajmniej od 16 roku zycia, teraz mam 28), ktora od tamtego czasu troche sie wydluzyla. Oprocz tego "od zawsze" mam widoczne przez skore zyly na udach. Na rekach zyly mam widoczne do lokcia, podczas wysilku i upalu wystaja nad skore. Jak juz pisalam , moj stan znacznie pogorszylo branie Yazu, zachcialo mi sie zmieniac sprawdzone tabletki
Od miesiaca biore Bellise anti red i dwa razy na dobe smaruje sie kremem na popekane naczynka z Avy. Musze przyznac, ze kilka fioletowych peknietych naczynek na udach zmniejszylo swoj rozmiar i zaczelo blednac Troche mnie to pociesza, ale czekam na bardziej spektakularny efekt Z zyla pod kolanem nie dzieje sie nic pozytywnego, cienkie czerwone naczynka tez dalej sa...moze powrot do poprzednich tabletek anty cos da?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 09:42   #170
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Krem z wyciagiem z pijawki lekarskiej???

Czy ktos o tym slyszal, stosowal? I druga sprawa: balsam z lisci czerwonych winogron, jw.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 10:50   #171
blub
Raczkowanie
 
Avatar blub
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 399
Dot.: Krem z wyciagiem z pijawki lekarskiej???

Dziewczyny, wiecie moze czy elektrokoagulacja (zamykanie naczynek) jest dalej refundowana przez NFZ tzn. w roku 2011?
blub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:22   #172
groszko
Przyczajenie
 
Avatar groszko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 21
Dot.: Krem z wyciagiem z pijawki lekarskiej???

Znajoma zamykała sobie naczynka,ale prywatnie nie była zbyt długo z tego zadowolona bo wróciło ;/
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans.
— Woody Allen
groszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 11:51   #173
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Krem z wyciagiem z pijawki lekarskiej???

Cytat:
Napisane przez blub Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiecie moze czy elektrokoagulacja (zamykanie naczynek) jest dalej refundowana przez NFZ tzn. w roku 2011?
Dzisiaj bylam u lekarza, powiedzial mi, ze zamykanie naczynek trzeba wykonac "we wlasnym zakresie" i ze sa spore szanse na to, ze nawet po zabiegu sasiednie naczynka zaczna pekac
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 12:48   #174
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: pajączki i żylaki

Ja znow z pytaniem:
Czy ten balsam mogl poglebic moj problem z naczynkami? Prosze o pomoc
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...mi.html&next=1
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:02   #175
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: pajączki i żylaki

Jeszcze jedno, od czego zalezy kolor naczynek? Bo jedne mam jasne, a inne ciemnoczerwone. Stare sa ciemniejsze, czy ciemniejsze sa te, ktore sie bardziej "rozlały"?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 21:54   #176
lajfentuzjast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 56
Dot.: pajączki i żylaki

Najskuteczniejsza w leczeniu pajączków jest laseroterapia, która polega na wprowadzeniu wiązki światła emitowanego z lasera, która przechodzi przez skórę. Wiązka ta w zetknięciu z hemoglobiną prowadzi do obkurczania i zamknięcia naczynia. Laser nie wpływa na pozostałe struktury i tkanki. Zabieg ten trwale zamyka naczynka. Niektóre zmiany wymagają kilku naświetleń, jednak liczba zabiegów laseroterapii zależy od lekarza. Obecnie to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod leczenia „pajączków.
lajfentuzjast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 07:52   #177
bettyboom1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 28
Dot.: pajączki i żylaki

Laser faktycznie świetnie sprawdza się w tej kwestii. Wszystko zależy od powierzchni i głębokości zmian, zatem zwykle nie kończy się na jednym naświetleniu. Dla poszukujących jakiegoś sprawdzone lasera mogę polecić laser harmony IPL, który działa na takich mocach, że zmniejsza doznanie bólu, nie pozostawia blizn, a czas rekonwalescencji trwa bardzo krótko.
bettyboom1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 11:16   #178
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: pajączki i żylaki

Cytat:
Napisane przez bettyboom1000 Pokaż wiadomość
Laser faktycznie świetnie sprawdza się w tej kwestii. Wszystko zależy od powierzchni i głębokości zmian, zatem zwykle nie kończy się na jednym naświetleniu. Dla poszukujących jakiegoś sprawdzone lasera mogę polecić laser harmony IPL, który działa na takich mocach, że zmniejsza doznanie bólu, nie pozostawia blizn, a czas rekonwalescencji trwa bardzo krótko.
no to musze niestety zabic ta teorie. Zaden IPL nie pomoze. Zreszta IPL na nic nie pomaga. Moze na poczatku efekty swietne a pozniej klienci pluja sobie w brode, ze wydali na to kase. Jesli zmiany sa male, to skleroterapia
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:24   #179
volleybalistka16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: pajączki i żylaki

przeglądam i przeglądam, ale większość z Was skarży się na uda i zgięcia kolan.

ja mam paskudztwo wzdłuż kości piszczelowej. pełno małych czerwonych pajączków. niestety, robi się ich coraz więcej. żylakowe to czy nie żylakowe? lekarka już mnie kilkakrotnie zbyła (bywało, że dokuczało mi drętwienie nóg lub skurcze), bo jestem zdrowa i wysportowana.

macie jakieś rady?
volleybalistka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 19:25   #180
kala86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 47
Dot.: pajączki i żylaki

ja miałam laserowo zamykane naczynka w kilku miejscach na prawej nodze, niestety jak na moje oko nic to nie pomogło. mniałm 3 zaxbiegi laserem po 200 zł każdy. i straciłam tylko pieniądze.
a jelsi ktoś ma uwarunkowania genetyczne to niestety nic nie zrobimy

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno, od czego zalezy kolor naczynek? Bo jedne mam jasne, a inne ciemnoczerwone. Stare sa ciemniejsze, czy ciemniejsze sa te, ktore sie bardziej "rozlały"?
z tego co kosmetyczka mi mówiła te ciemniejsze nie nadają się już na laser IPL .który i tak mnie nie pomógł
__________________
Weź serce się ogarnij a ty rozum go pilnuj.!
____________________

waga: 43 kg
wzrost: 159 cm
miseczka: 75C
Obwód w talii 69cm
kala86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-25 17:51:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.