Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 16:27   #2641
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
apropo chrzcin- kurde ja dopiero we wrześniu planuję
Ja jeszcze później , miało być w lipcu, ale zmiana planów
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 16:32   #2642
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
apropo chrzcin- kurde ja dopiero we wrześniu planuję
Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
ja bym nie chciała takirgo małego klocka trzymac na Mszy szczególnie jakby mi sie trafił egzemplarz raczkujacy ale moze wtedy chrzestnym przekazywac
u nas też raczej chrzciny będą w okolicach takiego terminu jak u Magnusi.
Tutaj kwestia moich rodziców- potrzebuję ich wolnego, żeby mogli przylecieć chociaż na weekend. Ja nie chcę tylko rodziny TŻ, a póki co z mojej strony Polsce jesteśmy tylko z moją siostrą (która ma być chrzestną).
Myślałam tylko na chrzcinami my+chrześni, ale rodzina męża jest taka że chyba by i jego i mnie zjedli :/ i w sumie nie wiem, czy tak "wypada" i czy to byłoby normalne, my oni obiad i bajo - bez żadnych przyjęć i gromady ludzi. ( bo obawiam się, że od TŻ strony będzie gromada cała- jego dziadki, ciocie, siostry cioteczne ;/)
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 16:36   #2643
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość
Muminku- ja na ostatnim badaniu ginekologicznym mialam zrobiony masaz szyjki, po ktorym krwawilam, tak ze podpaske musialam zalozyc. Na 2 dzien urodzil sie Leon
Ze mnie nie leci dużo. Tzn tak brudzi wkładkę delikatnie, więc masażu raczej nie zrobiła. No nic . Co będzie to będzie. Czekam
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 16:45   #2644
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
u nas też raczej chrzciny będą w okolicach takiego terminu jak u Magnusi.
Tutaj kwestia moich rodziców- potrzebuję ich wolnego, żeby mogli przylecieć chociaż na weekend. Ja nie chcę tylko rodziny TŻ, a póki co z mojej strony Polsce jesteśmy tylko z moją siostrą (która ma być chrzestną).
Myślałam tylko na chrzcinami my+chrześni, ale rodzina męża jest taka że chyba by i jego i mnie zjedli :/ i w sumie nie wiem, czy tak "wypada" i czy to byłoby normalne, my oni obiad i bajo - bez żadnych przyjęć i gromady ludzi. ( bo obawiam się, że od TŻ strony będzie gromada cała- jego dziadki, ciocie, siostry cioteczne ;/)
My mamy chrzciny 4 maja W rocznice naszego ślubu
Będzie tylko najbliższa rodzina-30 osób
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 17:09   #2645
demonyianioly
Rozeznanie
 
Avatar demonyianioly
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 954
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Aaa pytałyście o kurczątko, otóż znalazł pracę u siebie w mieście, a do Krakowa przyjeżdża w weekendy i pomaga przy małym. W szpitalu bardzo mi pomógł. Siedział całe noce, wstawał do Mikołaja, przewijał itp. Chce z nami być. Wrócić do mnie, namawia mnie na wspólne mieszkanie i spróbowanie "jeszcze raz". W tym momencie jestem zajęta ogarnianiem się jako mama więc nie umiem podjąć żadnej decyzji
__________________
wymiana kosmetyczna :
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post48628710
MIKOŁAJ
demonyianioly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 17:09   #2646
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
A sa nauczone ze kazdy krzyk to jestes obok i bierzesz na rece? z zabawami trzeba próbowac jsk nic ich nie boli. ja wiem co działa na Doris ale to z kazdym dzieckiem jest inaczej. trzeba znalezc co działa na jadzie a co na antka. moze to byc tez po prostu kwestia checi bycia na rekach. a zeby tego oduczyc to jest kilka dni krzyków...
Na ręce biorę ich dopiero jak zaczynają wrzeszczeć i robią się purpurowi. U Antka niestety przeważnie jest to dość szybko od kiedy zaczyna się płacz. Z tym, że usypianie zawsze jest na rękach. Nie chodzę z nimi po domu bo mój kręgosłup nie daje rady ale na siedząco. Z Jadzią mąż czasem spaceruje po domu i ją lula.

Wychodzi na to, że trzeba przeczekać.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 17:24   #2647
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny Wasze maluszki sliczne

Mam do Was pytanie, jak Wasze maluszki zasna w hustawce, albo bujaczku, to wyciagacie je i przekladacie do lozeczka, czy zostawiacie, az sie same obudza, mimo, ze moga to byc np.2godziny lezenia w hustawce?

Alek czesto zadypia w hustawce i nieraz da sie go wyjac, bo twardo spi, no ale czasem, co go chce wziac to sie wybudza i go zostawiam w hustawce, ale obawiam sie ojego kregoslup

Aaaa no i Alek w koncu zrobil kupe akurat jak ja wyszlam do sklepu i maz mial przyjemnosc przewijania obkupkanego po pachy i plecy brzdaca
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 17:24   #2648
demonyianioly
Rozeznanie
 
Avatar demonyianioly
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 954
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

A od kiedy/którego momentu dzieci przestają usypiać same? Ja Mikołaja odkładam do łóżeczka po jedzeniu, tzn pada przy cycku, a jeśli nie to daję smoczek possać i zasypia sam. Czyli w pewnej chwili mój aniołek nie będzie chciał spać?
__________________
wymiana kosmetyczna :
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post48628710
MIKOŁAJ
demonyianioly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 17:29   #2649
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
A od kiedy/którego momentu dzieci przestają usypiać same? Ja Mikołaja odkładam do łóżeczka po jedzeniu, tzn pada przy cycku, a jeśli nie to daję smoczek possać i zasypia sam. Czyli w pewnej chwili mój aniołek nie będzie chciał spać?
Moje dzieci nigdy nie zasypiały same. Także pewnie nie ma reguły.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 17:30   #2650
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Dziewczyny Wasze maluszki sliczne

Mam do Was pytanie, jak Wasze maluszki zasna w hustawce, albo bujaczku, to wyciagacie je i przekladacie do lozeczka, czy zostawiacie, az sie same obudza, mimo, ze moga to byc np.2godziny lezenia w hustawce?

Alek czesto zadypia w hustawce i nieraz da sie go wyjac, bo twardo spi, no ale czasem, co go chce wziac to sie wybudza i go zostawiam w hustawce, ale obawiam sie ojego kregoslup

Aaaa no i Alek w koncu zrobil kupe akurat jak ja wyszlam do sklepu i maz mial przyjemnosc przewijania obkupkanego po pachy i plecy brzdaca
Absolutnie nie wyjmuję, leżaczek mam z 3 pozycjami w tym jedna całkowicie płaska

Huśtawka też bardzo płaską pozycję ma, wiec nie ruszam broń boże
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 17:32   #2651
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
A od kiedy/którego momentu dzieci przestają usypiać same? Ja Mikołaja odkładam do łóżeczka po jedzeniu, tzn pada przy cycku, a jeśli nie to daję smoczek possać i zasypia sam. Czyli w pewnej chwili mój aniołek nie będzie chciał spać?
nie strasząc, ale nasza Mała też sama spała, bez lulania bez wspomagaczy. Aż do dnia kiedy skończyła 4 tygodnie. teraz też śpi owszem. I grzeczna jest nadal bardzo. Pod warunkiem, że mam mamę i ma cyca obok siebie
Liczę, że to skok i za parę dni powróci nasza "bezmamowa" córka
A kurczątko widzę się stara. Chyba przejrzał na oczy. Co byś nie postanowiła - powodzenia. Ja powiem tylko tyle, że zastanowiłabym się nad szansą o ile uczucia jeszcze nie wygasły. Ale to ja - ze mnie takie cieple kluchy są
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 17:57   #2652
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Co do spania dzieci w łóżeczku,czy zasypiania na rekach,to nie ma reguły. Kaźde dziecko jest inne. Kacper niestety ale coraz więcej chce byc na rękach i spać też woli na mnie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 17:59   #2653
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Mój maluszek ma dzisiaj mega problemy ze zrobieniem kupy Fakt idzie jedna za drugą, ale namęczy się bidula.
Podejrzewam, ze sprawca tego jest ptasie mleczko, którego wczoraj wciągnęłam 1/4 opakowania
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:06   #2654
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez poczatkujaca-dagmara Pokaż wiadomość
My mamy chrzciny 4 maja W rocznice naszego ślubu
Będzie tylko najbliższa rodzinaa-30 osób
spora rodzinke macie u nas rodzice, dziadkowie i rodzeństwo-12 osób.
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Na ręce biorę ich dopiero jak zaczynają wrzeszczeć i robią się purpurowi. U Antka niestety przeważnie jest to dość szybko od kiedy zaczyna się płacz. Z tym, że usypianie zawsze jest na rękach. Nie chodzę z nimi po domu bo mój kręgosłup nie daje rady ale na siedząco. Z Jadzią mąż czasem spaceruje po domu i ją lula.

Wychodzi na to, że trzeba przeczekać.
jestem przeciwniczka usypiania na rekach ale kazda robi po swojemu. dla mnie to utrudnianie sobie zycia. z tym ze gdybym miała blizniaki nie wiem co bym robiła ja jak uczyłam zasypiania bez rak kosztowało mnie to wiele krzyków i pisków ale wytrwałam
Mam nadzieje ze za jakis czas zabawa i zasypianie beda łatwiejsze
Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
u nas też raczej chrzciny będą w okolicach takiego terminu jak u Magnusi.
Tutaj kwestia moich rodziców- potrzebuję ich wolnego, żeby mogli przylecieć chociaż na weekend. Ja nie chcę tylko rodziny TŻ, a póki co z mojej strony Polsce jesteśmy tylko z moją siostrą (która ma być chrzestną).
Myślałam tylko na chrzcinami my+chrześni, ale rodzina męża jest taka że chyba by i jego i mnie zjedli :/ i w sumie nie wiem, czy tak "wypada" i czy to byłoby normalne, my oni obiad i bajo - bez żadnych przyjęć i gromady ludzi. ( bo obawiam się, że od TŻ strony będzie gromada cała- jego dziadki, ciocie, siostry cioteczne ;/)
kazada z nas robi uroczystosci pod siebie. ja sie ciesze ze to juz bedzie
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:13   #2655
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość

jestem przeciwniczka usypiania na rekach ale kazda robi po swojemu. dla mnie to utrudnianie sobie zycia. z tym ze gdybym miała blizniaki nie wiem co bym robiła ja jak uczyłam zasypiania bez rak kosztowało mnie to wiele krzyków i pisków ale wytrwałam


Emma to jak uczyłaś zasypiania? Co robiłaś gdy Dorotka płakała?
Bo u mnie trzecie dziecko i nie umiem tego ni zanosi się na to,że będzie na rękach,bo inaczej jest nieszczęśliwy.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:17   #2656
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Dziewczyny Wasze maluszki sliczne

Mam do Was pytanie, jak Wasze maluszki zasna w hustawce, albo bujaczku, to wyciagacie je i przekladacie do lozeczka, czy zostawiacie, az sie same obudza, mimo, ze moga to byc np.2godziny lezenia w hustawce?

Alek czesto zadypia w hustawce i nieraz da sie go wyjac, bo twardo spi, no ale czasem, co go chce wziac to sie wybudza i go zostawiam w hustawce, ale obawiam sie ojego kregoslup

Aaaa no i Alek w koncu zrobil kupe akurat jak ja wyszlam do sklepu i maz mial przyjemnosc przewijania obkupkanego po pachy i plecy brzdaca
Ja nie ruszam.
Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
A od kiedy/którego momentu dzieci przestają usypiać same? Ja Mikołaja odkładam do łóżeczka po jedzeniu, tzn pada przy cycku, a jeśli nie to daję smoczek possać i zasypia sam. Czyli w pewnej chwili mój aniołek nie będzie chciał spać?
kazde dziwcko jest inne. nie ma reguły. ciesz sie z tego co masz
Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Mój maluszek ma dzisiaj mega problemy ze zrobieniem kupy Fakt idzie jedna za drugą, ale namęczy się bidula.
Podejrzewam, ze sprawca tego jest ptasie mleczko, którego wczoraj wciągnęłam 1/4 opakowania
Doris to samo..baki bolace, kupy brak a widac ze steka.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Emma to jak uczyłaś zasypiania? Co robiłaś gdy Dorotka płakała?
Bo u mnie trzecie dziecko i nie umiem tego ni zanosi się na to,że będzie na rękach,bo inaczej jest nieszczęśliwy.
stosowałam metode "podnoszenie-odkładnie". gdy juz płacz był straszny na chwile podnosiłam, przytulałam i odkładałam. Pierwsze próby to półtorej do 2 godzin usypiania. Teraz odkładam i siedze przy niej az zasnie (kłade reke na jej brzuchu/klatce piersiowej-juz nawet nie głaskam). trwa to ok 15 minut.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:21   #2657
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
stosowałam metode "podnoszenie-odkładnie". gdy juz płacz był straszny na chwile podnosiłam, przytulałam i odkładałam. Pierwsze próby to półtorej do 2 godzin usypiania. Teraz odkładam i siedze przy niej az zasnie (kłade reke na jej brzuchu/klatce piersiowej-juz nawet nie głaskam). trwa to ok 15 minut.

A to ja też Eryka tak uczyłam (jak miał 8 miesięcy),ale to ponoć nie jest metoda dla takich maluszków.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:37   #2658
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A to ja też Eryka tak uczyłam (jak miał 8 miesięcy),ale to ponoć nie jest metoda dla takich maluszków.
Nie widze zeby Doris cos było od tej metody. Po tygodniu łózeczko zaczeło sie kojarzyc ze snem i sie tam wycisza. Wie ze mama jest blisko, jest spokojna.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 18:41   #2659
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
spora rodzinke macie u nas rodzice, dziadkowie i rodzeństwo-12 osób.

jestem przeciwniczka usypiania na rekach ale kazda robi po swojemu. dla mnie to utrudnianie sobie zycia. z tym ze gdybym miała blizniaki nie wiem co bym robiła ja jak uczyłam zasypiania bez rak kosztowało mnie to wiele krzyków i pisków ale wytrwałam
Mam nadzieje ze za jakis czas zabawa i zasypianie beda łatwiejsze

kazada z nas robi uroczystosci pod siebie. ja sie ciesze ze to juz bedzie
Też myślałam, że będę twarda i przetrzymam ryk ale nie daję rady
U nas od początku było tak, że wystarczyło położyć na łóżeczku od razu był ryk i to nie płacz tylko wycie z zapowietrzaniem się włącznie. No to brałam na kolana i tak usypiałam. I już tak zostało. W łóżeczkach spędzają jakieś 3-godziny dziennie. W dzień śpią na brzuchach na macie a po nocnym karmieniu zostają z nami w łóżku, bo nie mamy siły usypiać ich przez kolejne dwie godziny. W łóżku my zasypiamy szybciej niż one chyba. Wiem, że to nie jest dobre ale inaczej nie spalibyśmy oboje prawie wcale.

Dzisiaj pierwszy raz mam załamanie. Dzieci nie spały prawie cały dzień - tylko podczas jazdy samochodem po mieście. Pierwszy raz poryczałam się dzisiaj i ryczę tak już z godzinę
Nazbierało się i nie wytrzymałam.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 19:09   #2660
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Nie wiem, czy jestem na bieżąco - wiadomość pisałam dwa dni . Zaraz sprawdzę, czy któraś z naszej trójki nie urodziła.

Cześć dziewczyny.
Gratuluję wszystkim nowym mamusiom

Mocne kciuki za Roane, Muminka!!! i Celin10, oczywiście banan dla Was

Dawno nie pisałam i niestety nie jestem na bieżąco i nie mam szans być. Mój mały terrorysta nie odpuszcza, a ja nie poradziłam sobie z jego niespaniem, potrzebą bliskości (trzymanie na rękach) i marudzeniem. Dziś skończył 5 tygodni. Jest kochanym maluszkiem, ale bardzo absorbującym. Nie będę już marudzić, więc krotko napiszę, że z pozytywnych rzeczy u nas:
- Kacperek ładnie przybiera i nie wisi już tak na cycu jak na początku (teraz wisi na mnie lub mężu na klacie )
- uśmiecha się do mnie i po takich uśmiechach zapominam o zmęczeniu,
- w tydzień wyleczyłam hemoroidy - polecam bardzo czopki Procto glyvenol,
- wróciłam do wagi sprzed ciąży i wczoraj ubrałam rurki, brzuch jeszcze średni, ale z każdym dniem jest lepiej,
- rana po cc ładnie się goi, a "parówka" znad blizny już prawie zniknęła,
- mamy zielone światło na seks (prawie po 7 miesiącach celibatu),
- mamy zarezerwowane miejsce na wakacje nad Bałtykiem - nie mogę się doczekać.

Dziewczyny, bardzo mi Was brakuje . Kompletnie nie potrafię karmić i pisać jednocześnie. Czasem czytam wyrywkowo coś na telefonie, ale zwykle i z tym ciężko. Mały tak macha głową jak doi cyca, że potrzebuję obu rąk. Macie jakieś sposoby jak to ogarnąć? Widziałam, że często pojawia się temat kolek, kupek, diety. Kacperek robi zielone kupki po nabiale, więc go omijam. Popijam mleko sojowe/ ryżowe i zdaje się być lepiej. Podejrzewam jeszcze jajka, że też szkodzą. Poza tym jem wszystko i codziennie wypijam jedno Karmi classic. Rzeczywiście słód jęczmienny wspomaga laktację . Podaję małemu krople Dicoflor, ale ich aplikacja to jakaś porażka - strasznie krystalizują. Chyba kupię biogaię.
Ściskam Was wszystkie bardzo, bardzo mocno i lecę sprawdzić, czy po raz kolejny zostałam ciocią.
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:15   #2661
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Hosenka- ale ci twoja kluseczka ładnie przybiera
Do kluseczki mu daaaaleko - waży 3700g (jutro kończy 2 miesiące).

Wcześniej przybył 500g w 5 tygodni, teraz ma tyle w 2 tygodnie - mniej ulewa
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:17   #2662
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

demonyianioly- super ,że kurczątko się stara i nie ucieka od odpowiedzialności . Ja bym chyba jak patrycja dała drugą szansę, ale nie teraz. Musiałby na jeszcze długo pokazywać,że mu zależy.


Le La-
za kupę Alka


Zrobiłam zapiekankę i po spróbowaniu uznaję ,że jest pyszna. Polecam jak któraś będzie chciała. Z ziemniaków cukinii i pomidorów.
Ja posypałam trochę serem jeszcze na koniec.

http://allrecipes.pl/przepis/9738/gr...-.aspx?o_is=LV
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek

Edytowane przez Muminek1991
Czas edycji: 2014-02-26 o 21:03
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:18   #2663
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
A od kiedy/którego momentu dzieci przestają usypiać same? Ja Mikołaja odkładam do łóżeczka po jedzeniu, tzn pada przy cycku, a jeśli nie to daję smoczek possać i zasypia sam. Czyli w pewnej chwili mój aniołek nie będzie chciał spać?
Moj przestal zasypiac sam jak mial z 1,5 roku i nauczyl sie sam wychodzic z lozeczka. Teraz ma prawie 3 lata i zasypia z nami w lozku :banghead:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:20   #2664
Madzik14
Zadomowienie
 
Avatar Madzik14
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 859
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Skończyłam i ja mój pisany na raty opis porodu. Wiem, że jako takiego praktycznego zapotrzebowania na opisy już za dużego nie ma, ale może któraś z Was zechce przeczytać w ramach rozrywki przy karmieniu
Fajny, pozytywny opis

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy raz mam załamanie. Dzieci nie spały prawie cały dzień - tylko podczas jazdy samochodem po mieście. Pierwszy raz poryczałam się dzisiaj i ryczę tak już z godzinę
Nazbierało się i nie wytrzymałam.
Ja i tak jestem pełna podziwu i uznania dla kobiet, które muszę ogarnąć na raz wiecej niż jednego noworodka... jestem pewna, że na Twoim miejscu ryczała bym codziennie i to dłuuuugo. Ty jesteś bardzo dzielna i płacz jak masz ochotę, trzeba sobie ulżyć jakoś...
Madzik14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:23   #2665
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Do kluseczki mu daaaaleko - waży 3700g (jutro kończy 2 miesiące).

Wcześniej przybył 500g w 5 tygodni, teraz ma tyle w 2 tygodnie - mniej ulewa
Ahh to musiałam coś źle przeczytać. No ale się zaokrągla , to i kluseczka się niebawem zrobi
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:33   #2666
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Nie widze zeby Doris cos było od tej metody. Po tygodniu łózeczko zaczeło sie kojarzyc ze snem i sie tam wycisza. Wie ze mama jest blisko, jest spokojna.
A od samego pocztku tak ja uczylas, tzn.od razu po powrocie ze szpitala, czy pozniej?

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

A w ogole to nie wiem, czy ja swojego dziecka nie potrafie niczym zainteresowac, czy co bo Alek albo je, albo spi, albo ryczy. Ma chwile, ze nie placze i oglada swiat, ale one trwaja ok.15, 20 minut i jest ryk pokazuje mu karty czarno-biale, obserwuje karuzele, czy lezy na macie, no ale to zainteresowanie nie trwa dlugo, max.30minut.
Jak jest u Was? Wasz maluszki potrafia byc aktywne przez dluzszy czas bez placzu? Chodzi mi szczegolnie o maluchy w wieku Alka - 2 miesieczne.
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:33   #2667
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Co do spania dzieci w łóżeczku,czy zasypiania na rekach,to nie ma reguły. Kaźde dziecko jest inne. Kacper niestety ale coraz więcej chce byc na rękach i spać też woli na mnie.
Ja stosuję mniej drastyczną metodę aniżeli em ma bo też nie mogę znieść ryków i zanoszenia się synka (bez obrazy Kochana)

Kładziemy się oboje na łóżku w sypialni, Marcel dostaje cyca, zjada i zasypia po czym odkładam do łożeczka. Jak sie przebudzi to stoję przy łóżeczku i trzymam dłoń na jego klatce lub policzku, zaraz zasypia znów

Dzisiaj nie był głodny i nie chciał jeść, po prostu leżeliśmy oboje, owinęłam kocykiem i zasnął na łóżku po czym hop do łóżeczka

Le la:
ale to normalne jest takie dziecko dłużej nie wykaże zainteresowania. U mnie leży max 30 min na macie później musi być zmiana zabawy i tak lezaczek kolejne 15-20 min, książeczka 10-15 min. huśtawka z 10-15 minut i tak w kółko, broń boże nie robię mu wycieczek krajoznawczych i nie noszę po mieszkaniu. Bo już teraz waży 6 kg a co później? Nie ucze noszenia

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2014-02-26 o 19:37
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:45   #2668
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Ja stosuję mniej drastyczną metodę aniżeli em ma bo też nie mogę znieść ryków i zanoszenia się synka (bez obrazy Kochana)

Kładziemy się oboje na łóżku w sypialni, Marcel dostaje cyca, zjada i zasypia po czym odkładam do łożeczka. Jak sie przebudzi to stoję przy łóżeczku i trzymam dłoń na jego klatce lub policzku, zaraz zasypia znów
No a u mnie odlożony ryczy i trzeba na ręce wziąć,więc nie wiem co robić.nie działa głaskanie itd
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:45   #2669
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny, jak to jest z pępkiem? Zuzia ma 12 dni, pępek się trzyma, choć jakby mniej - od góry trochę odpada i własnie tam gdy czyszczę octeniseptem na patyczku kosmetycznym zauważyłam brązowawe zabarwienie - jakby krew. To normalne czy coś się dzieje? Może jej jakoś naruszyłam ten pępek?
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-26, 19:46   #2670
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam

Dziewczyny za opisy porodów.

No i śliczne Wasze maluszki, sporo ślicznych zdjęć przybyło lolita dzięki za informację o karuzeli, zaraz klikam na Allegro

Dzisiaj byłam u położnej, Alicja przy rozbieraniu do ważenia darła się strasznie, aż położna mi współczuła. Alicja w tydzień przybrała ze 260g I waży już 4 270.

U nas powoli kończy się ryk i nawet w ciągu dnia trochę Alicja przysypia. Na tyle że udało mi się dzisiaj obiad zrobić i szarlotkę na jutro

Lela u mnie też tak jest że Ala albo je, śpi, obserwuje trochę świat (to wtedy jak kupę robi) albo płacze. I tak w kółko

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Mój maluszek ma dzisiaj mega problemy ze zrobieniem kupy Fakt idzie jedna za drugą, ale namęczy się bidula.
Podejrzewam, ze sprawca tego jest ptasie mleczko, którego wczoraj wciągnęłam 1/4 opakowania
No chyba to ptasie mleczko felerne. Ja też wciągnęłam sporo i potem Alicja miała problemy
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.