Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-17, 17:04   #3211
bambinosek
Raczkowanie
 
Avatar bambinosek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 55
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam, ja też poprosiłabym o analizę kremu. Szukałam w liscie zanalizowanych kosmetyków, ale go nie znalazłam, więc piszę tutaj. Krem, który zakupiłam to
Ocanic AA Prestige Institute Krem Energizujący Z Efektem Botox-Like, Jego skład to:

Aqua, Caprylic/Capric Trygliceride, Hexyldecanol and Hexydecol Laurate, Laureth-3 and Acetyl Dipeptyde-1 cetyl Ester and Hydroxyethylcellulose, Arylates/Acrylamide, Copolymer and Mineral oil and Polysorbate 85, Glycerin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate and Peg-100 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) butter, Sodium Hyaluronate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Octocrylene, Cetearyl Alcohol, Butyl methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydrantoin, Calcium Chloride, erric Chloride, Manganese Chlorides, Magnesium Chlorides, Cupric Chloride, Zinc Chloride, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, hexylcinnamal, limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone.

Dodam, że mam 26 lat, pojawiły mi się już pierwsze zmarszczki, z cerą ogólnie nie mam problemow, ale czasem jest lekko sucha i matowa. No i na opakowaniu od kremu napisane jest: wyłacznie do użytku profesjalnego, mam więc nadzieję, że nie krzywdzę się smarując się nim jako kremem na dzień?
Ps. I czy powinnam jeszcze stosować jakieś filtry czy są one zawarte w kremie? Pozdrawiam
bambinosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 17:21   #3212
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

nie znalazlam w watku ze zanalizowanymi kosmetykami tego kremu wiec pozwole sobie poprosic znawczynie o jego ocene:

Pharmaceris N, Vita- capilaril

Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacinamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 21:31   #3213
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ktoś może mi przetlumaczyć skład szamponu?

WATER, SODIUM LAURETH SULPHATE, COCOMIDE DEA, BETAINE, HYDROLYSED SILK, SODIUM CHLORIDE, TETRA SODIUM EDTA, UREA, AMLA EXTRACT, FRAGRANCE, BENZOPHENONE-3, 2-BROM-2 NITROPROPANE-I 3 DIOL, CITIC AMID, PERMITTED COLOURS, D&C YELLOW 10, CI 47005, FD&C BLUE 1, CL 42090

Na stronie jest napisane,że to w 100% naturalny arabski szampon,ale z tego co nawet ja mogę zauważyć to chyba nie za bardzo....Z góry dzięki
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 22:57   #3214
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosiłabym o weryfikacje Bioderma, Photoderm Max Crème Teintée SPF 50+ / UVA 41 (Wersja z 2007r.)

Skład: Water (Aqua), Octocrylene, Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Vegetable Oil, Titanium Dioxide (CI 77891), Alcohol Denat., Cyclomethicone, Dimethiconol Behenate, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Iron Oxides (CI 77492), Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Xanthan Gum, Iron Oxides (CI 77491), Disodium EDTA, Iron Oxides (CI 77499), Disodium Stearoyl Glutamate, Propylene Glycol, Citric Acid, Aluminum Hydroxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben.

Od jakiegoś czasu go używam i zastanawiam się czy jest w nim coś co mogłoby mnie zapychać ?
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 09:23   #3215
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez bambinosek Pokaż wiadomość
Witam, ja też poprosiłabym o analizę kremu. Szukałam w liscie zanalizowanych kosmetyków, ale go nie znalazłam, więc piszę tutaj. Krem, który zakupiłam to
Ocanic AA Prestige Institute Krem Energizujący Z Efektem Botox-Like, Jego skład to:

Aqua, Caprylic/Capric Trygliceride, Hexyldecanol and Hexydecol Laurate, Laureth-3 and Acetyl Dipeptyde-1 cetyl Ester and Hydroxyethylcellulose, Arylates/Acrylamide, Copolymer and Mineral oil and Polysorbate 85, Glycerin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate and Peg-100 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) butter, Sodium Hyaluronate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Octocrylene, Cetearyl Alcohol, Butyl methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Methylparaben, propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydrantoin, Calcium Chloride, erric Chloride, Manganese Chlorides, Magnesium Chlorides, Cupric Chloride, Zinc Chloride, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, hexylcinnamal, limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone.

Dodam, że mam 26 lat, pojawiły mi się już pierwsze zmarszczki, z cerą ogólnie nie mam problemow, ale czasem jest lekko sucha i matowa. No i na opakowaniu od kremu napisane jest: wyłacznie do użytku profesjalnego, mam więc nadzieję, że nie krzywdzę się smarując się nim jako kremem na dzień?
Ps. I czy powinnam jeszcze stosować jakieś filtry czy są one zawarte w kremie? Pozdrawiam
Po pierwsze - krem na peno nie zadziała tak jak botox - robimy zastrzyk, 5 min i zmarszczka znika. Nie ma szans.
Mimo to, jest to ciekawy produkt. Ze skłąndików typowo p/zmarszczkowych zawiera peptydy, kwas hialuronowy i antyoksydanty pochądzoące z wyciagow roslinnych.
Krem moze zapychac podatne na to cery - trójglicerydy i gliceryna wysko w skądzie, ale preparaty p/zmarszczkowe zazwyczaj mają bogatą formułe.

Filtrów brak.

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
nie znalazlam w watku ze zanalizowanymi kosmetykami tego kremu wiec pozwole sobie poprosic znawczynie o jego ocene:

Pharmaceris N, Vita- capilaril

Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacinamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparagopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum
Dobry, mocno nawilżający krem. Skłądniki typowo uspraweniające mikrokrążenie trochę z apołowa skłądu, więc jelsiu masz silne zmiany naczyniwe, to pewnie działanie kremu nei powali Cie na kolana. Poza tym, nie podoba mi sie ilość pochodnych akrylu w skądzie, ale cóż Eris faszeruje nimi swoje kosmetyki, mają one zapenic lżejsza formułę.

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
Prosiłabym o weryfikacje Bioderma, Photoderm Max Crème Teintée SPF 50+ / UVA 41 (Wersja z 2007r.)

Skład: Water (Aqua), Octocrylene, Dicaprylyl Carbonate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Vegetable Oil, Titanium Dioxide (CI 77891), Alcohol Denat., Cyclomethicone, Dimethiconol Behenate, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Iron Oxides (CI 77492), Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Decyl Glucoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Xanthan Gum, Iron Oxides (CI 77491), Disodium EDTA, Iron Oxides (CI 77499), Disodium Stearoyl Glutamate, Propylene Glycol, Citric Acid, Aluminum Hydroxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben.

Od jakiegoś czasu go używam i zastanawiam się czy jest w nim coś co mogłoby mnie zapychać ?
Jesli juz miałby to byc ten filtr, to moze to byc wina albo wit E, albo moze alg? ale one sa za połową skądu, więc raczej wątpię.No chyba ze zapycha cie filtr jako całość (fakt, ze zostawia na skórze powłokę).

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi przetlumaczyć skład szamponu?

WATER, SODIUM LAURETH SULPHATE, COCOMIDE DEA, BETAINE, HYDROLYSED SILK, SODIUM CHLORIDE, TETRA SODIUM EDTA, UREA, AMLA EXTRACT, FRAGRANCE, BENZOPHENONE-3, 2-BROM-2 NITROPROPANE-I 3 DIOL, CITIC AMID, PERMITTED COLOURS, D&C YELLOW 10, CI 47005, FD&C BLUE 1, CL 42090

Na stronie jest napisane,że to w 100% naturalny arabski szampon,ale z tego co nawet ja mogę zauważyć to chyba nie za bardzo....Z góry dzięki
No właśnie nie za bardzo...tzn mam na mysli te detergenty. Co do hydrolizowanego jedwabiu - duzo go w tym szamponie, z tymze jedwab nie działa jesli sie go spłukuje z włosów. Te wszytskie jedwabie maja szanse zadziałąc, jelsi sa w porduktach bez spłukiwania. jest jeszcze mocznik - ja mam ŁZS wiec lubie mocznik w szamponie. Ale poza tym - bez rewelacji. Za to duzo polepszaczy typu barwniki, zapach, rozpuszczalniki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 10:31   #3216
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogę prosić o ocenę tej odzywki? Czy będzie dobrze nawilżała włosy?

artego, It's color sc 04 conditioner
, odżywka do włosów farbowanych:
skład: Aqua, Isododecane, Myristyl Alcohol, Behentrimonum Chloride, Isostearyl Isosterate, Isopropyl Myristate, Cetaryl Alcohol, Cyclomethicone Dimethiconol, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 10:39   #3217
ryba_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

DO L_V ! napisałaś:
Dobry, mocno nawilżający krem. Skłądniki typowo uspraweniające mikrokrążenie trochę z apołowa skłądu, więc jelsiu masz silne zmiany naczyniwe, to pewnie działanie kremu nei powali Cie na kolana. Poza tym, nie podoba mi sie ilość pochodnych akrylu w skądzie, ale cóż Eris faszeruje nimi swoje kosmetyki, mają one zapenic lżejsza formułę.


Dziekuję za odpowiedz. Nie mam duzych zmian naczynkowych ale sklonnosc do zaczerwienien szczegolnie zimą. Włąsnie niby jest nawilazajacy mocno, a w praktyce NIEZWYKLE LEKKI ( sprawia wrazenie malotresciwego). Mam pytanie - co jest takiego złego w pochodnych akrylu? czy moga one uczulac lub zapychac? Krem ten jest podejrzany o uczulenie mnie ale nie mam pewnosci.
ryba_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 10:52   #3218
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jesli juz miałby to byc ten filtr, to moze to byc wina albo wit E, albo moze alg? ale one sa za połową skądu, więc raczej wątpię.No chyba ze zapycha cie filtr jako całość (fakt, ze zostawia na skórze powłokę).
Dziękuje bardzo za odpowiedz jeszcze mam pytanko a propo: Thalgo, Controlamine, Intense Regulating Serum (Serum balansujące - regulujące pracę gruczołów łojowych) .Uzywałam go z polecenia kosmetyczki to była totalna pomylka niedosyc ze przepłaciłam to jescze niewypał całkowicie mnie zapchał czy w tym składzie oprócz alg jest cos innego co mogloby wywołac takie skutki ??

Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Arctium Majus (Root Extract), Citrus Grandis (Grapefruit Seed Extract), Zinc PCA, Algae (Extract), Phenoxyethanol, Triethanolamine, Parfum (Fragrance), Carbomer, Glycereth 26, PEG-8 dimethicone, Alcohol Denaturat, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Biotin, Metylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Cl 42090 (FD&C Blue N1), Cl 19140 (FD&C Yellow N5).
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 11:03   #3219
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o przeanalizowanie skladu tych dwoch balsamow pod katem podrazniania naczynek:

Nivea body, Summer Beauty, brazująco- ujędrniający balsam do ciemnej karnacji
Sklad: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., C13-16 Isoparaffin, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate SE, Gingo Biloba, Vitis Vinifera, Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Ethylhexyl Salicylate, Paraffinum Liquidum, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citral, Geraniol, Coumarin, Parfum.

Czy ten balsam ma rzeczywiscie ujedrniajace wlasciwosci?

SUN OZONE samoopalajace mleczko do ciemnej karnacji
Skład: aqua, cetearyl isononanoate, squalane,dihydroxyacetone , glycerin, glyceryl stearate se, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, phenoxyethanol, cyclomethicone, panthenol, tocopheryl acetate, polyglyceryl-2sesoquiisostearate, triceteareth-4 phosphate, parfum, methylparaben, dimethiconol, allantoin, bisabolol, citric acid.

Mam gleboka nadzieje ze nie potwierdzicie moich przypuszczen co do 2 mleczka ....
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 11:17   #3220
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić o ocenę tej odzywki? Czy będzie dobrze nawilżała włosy?

artego, It's color sc 04 conditioner, odżywka do włosów farbowanych:
skład: Aqua, Isododecane, Myristyl Alcohol, Behentrimonum Chloride, Isostearyl Isosterate, Isopropyl Myristate, Cetaryl Alcohol, Cyclomethicone Dimethiconol, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate
Ze skłądu wygląda na takątypową, przeciętną odzywkę - coś jak Pantene Pro-V. Plusem jest mała zawartość silikonów.

Cytat:
Napisane przez ryba_22 Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedz. Nie mam duzych zmian naczynkowych ale sklonnosc do zaczerwienien szczegolnie zimą. Włąsnie niby jest nawilazajacy mocno, a w praktyce NIEZWYKLE LEKKI ( sprawia wrazenie malotresciwego). Mam pytanie - co jest takiego złego w pochodnych akrylu? czy moga one uczulac lub zapychac? Krem ten jest podejrzany o uczulenie mnie ale nie mam pewnosci.
Moga uczulac, to fakt. Jednak podejrzewane sa o kumulowanie się w organizmie - i nie wiadomo jeszcze czy jest to obojętne dla zdrowia czy nie.

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za odpowiedz jeszcze mam pytanko a propo: Thalgo, Controlamine, Intense Regulating Serum (Serum balansujące - regulujące pracę gruczołów łojowych) .Uzywałam go z polecenia kosmetyczki to była totalna pomylka niedosyc ze przepłaciłam to jescze niewypał całkowicie mnie zapchał czy w tym składzie oprócz alg jest cos innego co mogloby wywołac takie skutki ??

Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Arctium Majus (Root Extract), Citrus Grandis (Grapefruit Seed Extract), Zinc PCA, Algae (Extract), Phenoxyethanol, Triethanolamine, Parfum (Fragrance), Carbomer, Glycereth 26, PEG-8 dimethicone, Alcohol Denaturat, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Biotin, Metylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Cl 42090 (FD&C Blue N1), Cl 19140 (FD&C Yellow N5).
Zapchać mogła jeszcze gliceryna. Ale poza tym, ponownie stawiam na algi - mnie zapychają dosłownie w kazdym kosmetyku. Nie uzywam nic z algami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 11:56   #3221
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja sie przypomne, gdyz bardzo mi zalezy

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Witam,

Mam prosbe o analize skladu pudru sypkiego Collistar silk effect. Czy sa w nim jakies szczegolnie zapychajace lub drazniace skladniki?

sklad: talc, calcium aluminum, borosilicate, nylon-12, mica, dimethicone, zinc oxide, methicone, tocopherol, silica, hyaluronic acid, parfum, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, benzyl salicylate, butyphenyl methypropional, hydroxycitronellal, coumarin, butylparaben, citronellol, eugenol, cinnamyl alcohol
+/- may contain: CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, CI 15850, CI 77007
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 12:10   #3222
bambinosek
Raczkowanie
 
Avatar bambinosek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 55
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Po pierwsze - krem na peno nie zadziała tak jak botox - robimy zastrzyk, 5 min i zmarszczka znika. Nie ma szans.
Mimo to, jest to ciekawy produkt. Ze skłąndików typowo p/zmarszczkowych zawiera peptydy, kwas hialuronowy i antyoksydanty pochądzoące z wyciagow roslinnych.
Krem moze zapychac podatne na to cery - trójglicerydy i gliceryna wysko w skądzie, ale preparaty p/zmarszczkowe zazwyczaj mają bogatą formułe.

Filtrów brak.

Dziękuje L_V za szybką odpowiedź . Nie spodziewałam się oczywiście, że krem będzie działał dokładnie jak botox, w końcu to tylko krem, ale miałam nadzieję, że w jego formule znajdzie się kilka dobrych składników na drobne, poczatkujące zmarszczki .
Czyli filry muszę używać dodatkowo? Najpierw sie powinno smarować filtrami a później kremem czy odwrotnie? bo ja zawsze nakładałam najpierw filtry a dopiero potem kremik i nie wiem czy dobrze robię. jeszcze raz dziekuję za odpowiedz.
bambinosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 12:25   #3223
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez bambinosek Pokaż wiadomość
Dziękuje L_V za szybką odpowiedź . Nie spodziewałam się oczywiście, że krem będzie działał dokładnie jak botox, w końcu to tylko krem, ale miałam nadzieję, że w jego formule znajdzie się kilka dobrych składników na drobne, poczatkujące zmarszczki .
Czyli filry muszę używać dodatkowo? Najpierw sie powinno smarować filtrami a później kremem czy odwrotnie? bo ja zawsze nakładałam najpierw filtry a dopiero potem kremik i nie wiem czy dobrze robię. jeszcze raz dziekuję za odpowiedz.
Filtr zawsze jako warstwa ostatnia.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 12:43   #3224
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ze skłądu wygląda na takątypową, przeciętną odzywkę - coś jak Pantene Pro-V. Plusem jest mała zawartość silikonów.
Dziękuję bardzo , cena też zbliżona do drogeryjnych więc cudów się nie spodziewałam pomimo ze jest "salonowa".
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 13:28   #3225
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
ja rowniez prosze o opienie na temat kremu ochronnego Nivea Baby faktor 30 - kupilam go dla niespelna 3 letniego synka ale strasznie bieli - synek wyglada jakby mial biala maske, zastanaiwam sie jak sklad i czy nie lepiej kupic mu cos z Avene lub LPR dla dzieci

sklad: Aqua, titanium dioxide, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, c12-15 alkyl benzoate, zinc oxide, isopropyl stearate, PEG-30 dipolyhydroxystearate, butylene glycol, glycerin, panthenol, tocopheryl acetate, prunus dulcis, c18-36 acid triglyceride, centyl dimethicone, glycine, sodium starch octenylsuccinate, ethylhexylglycerin, dimethicone, magnesium sulfate, trimethoxy-methylparaben, propylparaben

dzieki
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 13:50   #3226
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Witam
ja rowniez prosze o opienie na temat kremu ochronnego Nivea Baby faktor 30 - kupilam go dla niespelna 3 letniego synka ale strasznie bieli - synek wyglada jakby mial biala maske, zastanaiwam sie jak sklad i czy nie lepiej kupic mu cos z Avene lub LPR dla dzieci

sklad: Aqua, titanium dioxide, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, c12-15 alkyl benzoate, zinc oxide, isopropyl stearate, PEG-30 dipolyhydroxystearate, butylene glycol, glycerin, panthenol, tocopheryl acetate, prunus dulcis, c18-36 acid triglyceride, centyl dimethicone, glycine, sodium starch octenylsuccinate, ethylhexylglycerin, dimethicone, magnesium sulfate, trimethoxy-methylparaben, propylparaben

dzieki

Filrty Nivea są fotostabilne Bieli, bo ma duzo filtra mineralnego w skłądzie - standard w filtrach dziecięcych (mniejsze ryzyko alergii).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 16:31   #3227
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o analizę kremu pod oczy - Pollena Ewa, Eva Natura, Krem pod oczy i na powieki 25+ (nowa formuła):

Aqua, butyrospermum parkii, cetearyl octanoate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, caprylic/capric triglyceride, cetearyl isononanoate, paraffinum liquidum, linum usitatissimum, glycerin, euphrasia officinalis, xanthan gum/pectin/hydrolyzed vegetable protein/serine/arginine/proline, cetyl alcohol, hydroxypropyl starch phosphate, aloe barbadensis leaf juice, sodium polyacrylate, caprylic/capric trigliceride/sodium acrylates copolymer, hydrolyzed mallow protein, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, caffeine, peg-8/tocopherol/ascorbyl palmitate/ascorbic acid/citric acid, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol.

Efekt wg producenta: Widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych, redukacja obrzęków i cieni pod oczami.

Chciałabym jeszcze prosić o analizę "nawilżajacego kremu na dzień spf 7" i aktywnego kremu na noc" z tej samej serii, ale niestety nie mogę znaleźć składu...
Może ktoś ma te kremy i mógłby podać ich skład?
A ja? Mogę prosić?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 16:58   #3228
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Filrty Nivea są fotostabilne Bieli, bo ma duzo filtra mineralnego w skłądzie - standard w filtrach dziecięcych (mniejsze ryzyko alergii).
No tak ale LRP dla dzieci czy Mleczko Avenu dzieciak tez ma fotostabilne filtry a nie bieli wiec moze zmienie
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 17:22   #3229
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
Aqua, Amodimethicone, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil. PPG-2 Methyl Ether, Polyquaternium-11, Disodium EDTA, Parfum, Polysorbate 80, Aminomethyl Propanol, Citric Acidd, Panthenol , Panthenyl Ethyl Ether, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Lysine HCI, DMDM Hydantoin, Limenene, Methyl Tyrosinate HCI, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Histidine, Citronellol, Sodium Benzoate, Sodium Acetate, Benzyl Salicylate, Geraniol.


prosze o pomoc. pomoże? nawilzy? zregeneruje?
Jest to Pantene Pro-V spray do włosow na noc z serii Time Renewal




Home Institut, Les Karites, Szampon z masłem karity
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamoniumcarbamoylchlori de, peg-75 shea butter glycerides, sorbitol, glycol distearate, sodium chloride, cocamide dea, cocamide mea, hydrolyzed sweet almond, xanthan gum, laureth-2, parfum, polyquaternium-10, magnesium chloride, magnesium nitrate, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, sodium benzoate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, cl 19140, cl 16255, citric acid.


co sądzicie o tym szamponiku ? Potrzebuje pomocy, tzn może nie tyle ja... co moje włosy po dekolorze, musze je odżywić, ratunku... czy te dwa specyfiki moga mi coś pomóc ?
pozdrawiam
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 19:27   #3230
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosilabym o pomoc w rozszyfrowaniu skladu tego podkladu oraz toniku.
Chodzi mi o potencjalne zapychacze.

Podkład:
Skład: aqua (water), cyclopentasiloxane, isododecane , butylene glycol, polyglyceryl- 4 isostearate , hexyl laurate , cetylpeg/ppg-10/1 dimethicone , bis-peg/ppg-14/14 dimethicone , hydrogenated polydecene, silica, cera alba (beeswax), nylon-12 , magnesium sulfate, ethylhexyl methoxycinnamate, glyceryl polymethacrylate , disteardimonium hectorite, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance) , hydrogenated castor oil, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, glycerin, isohexadecane , isooctane , propylene glycol , pvm/ma copolymer , vaccinium myrtillus (extract) , rosa canina (fruit extract) , plantago major (leaf extract) , bht, ascorbyl glucoside , ci 77891 (titanium dioxide), ci 77492 (iron oxide), ci 77491 (iron oxide), ci 77019 (mica), ci 77499 (iron oxide).

Tonik:
Skład: aqua, alcohol denat., peg-40 hydrogenated castor oil, butylene glycol, phenoxyethanol, propylene glycol, methylparaben, menthyl pca, parfum, ethylparaben, butylparaben, salix alba, betula alba, propylparaben, isobutylparaben, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, edta, ci 19140, ci 42090.

Szczegolnie chodzi o ten tonik,bo z nim cos nie tak.
Z gory dziekuje za pomoc.
margueri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 19:34   #3231
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość
Prosilabym o pomoc w rozszyfrowaniu skladu tego podkladu oraz toniku.
Chodzi mi o potencjalne zapychacze.

Podkład:
Skład: aqua (water), cyclopentasiloxane, isododecane , butylene glycol, polyglyceryl- 4 isostearate , hexyl laurate , cetylpeg/ppg-10/1 dimethicone , bis-peg/ppg-14/14 dimethicone , hydrogenated polydecene, silica, cera alba (beeswax), nylon-12 , magnesium sulfate, ethylhexyl methoxycinnamate, glyceryl polymethacrylate , disteardimonium hectorite, methylparaben, propylparaben, parfum (fragrance) , hydrogenated castor oil, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, glycerin, isohexadecane , isooctane , propylene glycol , pvm/ma copolymer , vaccinium myrtillus (extract) , rosa canina (fruit extract) , plantago major (leaf extract) , bht, ascorbyl glucoside , ci 77891 (titanium dioxide), ci 77492 (iron oxide), ci 77491 (iron oxide), ci 77019 (mica), ci 77499 (iron oxide).

Tonik:
Skład: aqua, alcohol denat., peg-40 hydrogenated castor oil, butylene glycol, phenoxyethanol, propylene glycol, methylparaben, menthyl pca, parfum, ethylparaben, butylparaben, salix alba, betula alba, propylparaben, isobutylparaben, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, edta, ci 19140, ci 42090.

Szczegolnie chodzi o ten tonik,bo z nim cos nie tak.
Z gory dziekuje za pomoc.
Musisz podać dokładne dane tych kosmetyków.

EDIT: a z tonikiem na pierwszy rzut oka nie tak jest alkohol na drugim miejscu w składzie.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 19:54   #3232
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

przepraszam - wiem, że się powtarzam, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi; mam pytanie dot. składu kremu Cinique Continuous Antioxidant Moisturizer (Skład: /wersja do cery tłustej/ Water, cetylethylhexanoate, dimethicone, silica, jojoba esters, cetearyl alcohol, glycerin, butylene glycol, glyceryl stearate, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, PEG-100 stearate, petrolatum, rosmarinus officialis extract, curcuma longa root extract, laminaria saccharina extract, echinacea pallida extract, arabidopsis thaliana extract, perilla ocymoides seed extract, plankton extract, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lauroyl lysine, creatine, adenosine phosphorate, chamomilla recutita, sorbitol, sea whip extract, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, micrococcus lysate, trehalose, niacinamide, cetearyl glucoside, caprylyl glycol, polyethylene, cholesterol, carbomer, tromethamine, caffeine, cetyl alcohol, sodium RNA, astrocaryum murumuru butter, linoleic acid, lecithin, ascorbyl tocopheryl maleate, isodecyl salicytate, zinc PCA, mannitol, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, disodium NADH, aminopropyl ascorbyl phosphate, C1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat e, hydroxyethylcellulose, potassium sulfate, maltodextrin, ferulic acid, dextrin, xanthan gum, nordihydroguaiaretic acid, hexylene glycol, sodium chloride, disodium EDTA, phenoxyethanol [ILN32403] - czy wśród tych aktywnych składników (zachwalany kompleks 8 przeciwutleniaczy , nie wiem czy dobrze znalazłam w tym ogromie składników) znajdują się jakieś takie przyciemniające kolor skóry?. z góry dziękuje za odpowiedż.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 21:23   #3233
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=ukrycior;6632572]Musisz podać dokładne dane tych kosmetyków.

Dokladne dane???Ten sklad zgapilam z wizazu.
Z tym tonikiem jest cos nie tak,bo mam po nim niespodzianki.
margueri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 21:24   #3234
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=margueri;6634332]
Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Musisz podać dokładne dane tych kosmetyków.

Dokladne dane???Ten sklad zgapilam z wizazu.
Z tym tonikiem jest cos nie tak,bo mam po nim niespodzianki.
Chodzi o nazwy, serie i producenta kosmetyków.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 22:08   #3235
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Możecie rzucić okiem na skład maseczki i kremu Galenic Soins Hydratants - analiza pod względem zapychania, nawilżania, odżywiania.

Maseczka:
Water (Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Betaine, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract (Rubus Idaeus), Glyceryl Polymethacrylate, Dimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit (Butyrospermum Parkii), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Fragance (Parfum), Iodopropynyl Butylcarbamate, Menthol, Propylene Glycol, Red 33 (CI 17200), Ribes Rubrum (Currant) Fruit Extract (Ribes Rubrum), Sodium Hyaluronate, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Triethanolamine, Vaccinium Myrtillus Extract (Vaccinium Myrtillus).


Krem:
Water (Aqua), Cocos Nucifera (Coconut) Oil (Cocos Nucifera), Dicaprylyl Maleate, Tribehenin PEG-20 Esters, Isohexadecane, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Myreth-3 Myristate, Glycerin, PEG-8, Benzotriazolyl Dodecyl P-Cresol, Blue 1 (CI 42090), Dimethiconol, Fragance (Parfum), Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Red 33 (CI 17200), Ribes Rubrum (Currant) Fruit Extract (Ribes Rubrum), Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract (Rubus Idaeus), Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Extract (Vaccinium Myrtillus), Yellow 6 (CI 15985).
Ślicznie proszę
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 22:11   #3236
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=ukrycior;6634356]
Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość

Chodzi o nazwy, serie i producenta kosmetyków.

OK,czyli juz wszystko jasne.
Podklad jest z ori.
Oriflame, Oriflame Colour, Flawless Foundation (Podkład korygujący).

Tonik rowniez ori.
Oriflame, Optimals, Balance *******ing Toner (Tonik odświeżający).
margueri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 22:13   #3237
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=margueri;6634972]
Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość


OK,czyli juz wszystko jasne.
Podklad jest z ori.
Oriflame, Oriflame Colour, Flawless Foundation (Podkład korygujący).

Tonik rowniez ori.
Oriflame, Optimals, Balance *******ing Toner (Tonik odświeżający).
Powiem Ci tylko tyle, zanim dziewczyny zanalizują tonik, że ja po tonikach z alkoholem dostawałam bolesnych grud pod skórą, które leczyłam tygodniami. Nie polecam takich toników, oj nie!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 22:17   #3238
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=ukrycior;6635001]
Cytat:
Napisane przez margueri Pokaż wiadomość

Powiem Ci tylko tyle, zanim dziewczyny zanalizują tonik, że ja po tonikach z alkoholem dostawałam bolesnych grud pod skórą, które leczyłam tygodniami. Nie polecam takich toników, oj nie!

To niestety tez mam niespodzianki po nim.Wogole moja skora chyba nie przepada za tonikami,a szczegolnie z ori.Teraz juz wiem,zebyt takich nie kupowac,ten wygladuje w koszu lub oddam maie,moze jej przypadnie do gustu.Szczerze mowiac myslam,ze ten tonik poprawi wyglad moich porow,choc trroszke.
margueri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 09:04   #3239
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
przepraszam - wiem, że się powtarzam, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi; mam pytanie dot. składu kremu Cinique Continuous Antioxidant Moisturizer (Skład: /wersja do cery tłustej/ Water, cetylethylhexanoate, dimethicone, silica, jojoba esters, cetearyl alcohol, glycerin, butylene glycol, glyceryl stearate, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, PEG-100 stearate, petrolatum, rosmarinus officialis extract, curcuma longa root extract, laminaria saccharina extract, echinacea pallida extract, arabidopsis thaliana extract, perilla ocymoides seed extract, plankton extract, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed soy protein, lauroyl lysine, creatine, adenosine phosphorate, chamomilla recutita, sorbitol, sea whip extract, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, micrococcus lysate, trehalose, niacinamide, cetearyl glucoside, caprylyl glycol, polyethylene, cholesterol, carbomer, tromethamine, caffeine, cetyl alcohol, sodium RNA, astrocaryum murumuru butter, linoleic acid, lecithin, ascorbyl tocopheryl maleate, isodecyl salicytate, zinc PCA, mannitol, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, disodium NADH, aminopropyl ascorbyl phosphate, C1-8 alkyl tetrahydroxycyclohexanoat e, hydroxyethylcellulose, potassium sulfate, maltodextrin, ferulic acid, dextrin, xanthan gum, nordihydroguaiaretic acid, hexylene glycol, sodium chloride, disodium EDTA, phenoxyethanol [ILN32403] - czy wśród tych aktywnych składników (zachwalany kompleks 8 przeciwutleniaczy , nie wiem czy dobrze znalazłam w tym ogromie składników) znajdują się jakieś takie przyciemniające kolor skóry?. z góry dziękuje za odpowiedż.

Tak, jest ekstrakt z kurkumy I to nawet wysoko w składzie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 09:10   #3240
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o analizę kremu pod oczy - Pollena Ewa, Eva Natura, Krem pod oczy i na powieki 25+ (nowa formuła):

Aqua, butyrospermum parkii, cetearyl octanoate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, caprylic/capric triglyceride, cetearyl isononanoate, paraffinum liquidum, linum usitatissimum, glycerin, euphrasia officinalis, xanthan gum/pectin/hydrolyzed vegetable protein/serine/arginine/proline, cetyl alcohol, hydroxypropyl starch phosphate, aloe barbadensis leaf juice, sodium polyacrylate, caprylic/capric trigliceride/sodium acrylates copolymer, hydrolyzed mallow protein, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, caffeine, peg-8/tocopherol/ascorbyl palmitate/ascorbic acid/citric acid, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol.

Efekt wg producenta: Widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych, redukacja obrzęków i cieni pod oczami.
?
Ciekawy produkt, zwłąszcza dzięki zawartości wyciągu z lnu. Ole z lnu jest bardzo bogaty w kwas linolowy (m.innymi), który jest silnym antyoksydantem. Powinien się dobrze spisywać na delikatnej skórze pod oczami.

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
No tak ale LRP dla dzieci czy Mleczko Avenu dzieciak tez ma fotostabilne filtry a nie bieli wiec moze zmienie
A to dlatego, że filtry moga miec rózne porporcje filtrów mineralnych do chemicznych. te ktore maja wiecej mineralnych, bardziej bielą. CO nei znaczy ze nie sa fotostabilne.

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość




Home Institut, Les Karites, Szampon z masłem karity
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamoniumcarbamoylchlori de, peg-75 shea butter glycerides, sorbitol, glycol distearate, sodium chloride, cocamide dea, cocamide mea, hydrolyzed sweet almond, xanthan gum, laureth-2, parfum, polyquaternium-10, magnesium chloride, magnesium nitrate, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, sodium benzoate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, cl 19140, cl 16255, citric acid.


co sądzicie o tym szamponiku ? Potrzebuje pomocy, tzn może nie tyle ja... co moje włosy po dekolorze, musze je odżywić, ratunku... czy te dwa specyfiki moga mi coś pomóc ?
pozdrawiam

Nie podobaj mi sie SLS na początku skłądu, ale potem jest już OK. Sporo masłą kartite oraz wyciagu ze słdkich migdałów. Powinno pomóc.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.