Mamy sierpniowe 2018 cz.III - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-16, 11:02   #1591
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Wow, to szacun dla Mamy!!! Kiedyś jednak cała opieka prenatalna wyglądała inaczej... dziecko się urodziło duże czy standard?

Muszę się pożalić nie na temat, ale w tej ciąży w ogóle mi nie idzie pieczenie. Czasem nawet stare sprawdzone przepisy nie chcą mi wyrosnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brat był malutki, trochę ponad 2500g, ale ponoć z buźki wyglądał jak miesięczne dziecko - ne był zgnieciony ani czerwony, tylko bialutki i piękniutki. Wody za to zielone. Mamę podobno 3 razy odsyłali do domu, za 4 razem dopiero urodziła. Nie było wtedy ani środków na wywołanie ani nawet usg nikt nie robił. No cud ,że te kobiety rodziły
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 11:02   #1592
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Mój lekarz nic nie mówił,to położna na szkołę rodzenia mówiła. Zapytam lekarza jutro. Ja szczepionki nie biorę,bo TZ też ma RH minus ale też niepotwierdzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nawet noe zapytali o grupe krwi męża, ale w sumie to nie ma znaczenia i tak by podali bo on ma plusik.

Byliśmy u lekarza, na szczęście tylko wirus. Dostał pare leków i inhalacje. Lekarka poleciła mi pelafen mama, w razie gdyby mnie też coś lapalo. Przy okazji kupilam dla dzidci lokomotiv na wyjazd nsd morze, żeby nie było niespodzianek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 11:35   #1593
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

U nas tydzien po terminie z om już nalezy sie stawić na wywolywanie. Nie wiem czy to jest jakiś ogolnokrajowy standard, czy raczej co szpital to inaczej
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 11:47   #1594
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja trzymam tę dietę przy cukrzycy i dziś moja waga pokazała 1,5kg mniej niż w niedzielę. Trochę mnie to przestraszyło.

Andzia, czy Ty też chudniesz? Piję dużo wody, jem 6 razy dziennie, ale trzymam się ściśle tych zaleceń. Szybko robię się głodna, właściwie to teraz cały czas myślę o jedzeniu

Mam nadzieję że dzidziek nie jest głodny...
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 11:54   #1595
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Ja trzymam tę dietę przy cukrzycy i dziś moja waga pokazała 1,5kg mniej niż w niedzielę. Trochę mnie to przestraszyło.

Andzia, czy Ty też chudniesz? Piję dużo wody, jem 6 razy dziennie, ale trzymam się ściśle tych zaleceń. Szybko robię się głodna, właściwie to teraz cały czas myślę o jedzeniu

Mam nadzieję że dzidziek nie jest głodny...
Limonka, nie martw się. Mam bliską znajomą, która miała cukrzycę ciążową i dietę. Zaczynała ciążę z rozmiarem 42, a skończyła z 38 + brzuszek. Oczywiście jej dieta była dobrze zbilansowana i ani jej ani dziecku nic nie brakowało
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 11:57   #1596
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Limonka, nie martw się. Mam bliską znajomą, która miała cukrzycę ciążową i dietę. Zaczynała ciążę z rozmiarem 42, a skończyła z 38 + brzuszek. Oczywiście jej dieta była dobrze zbilansowana i ani jej ani dziecku nic nie brakowało
Znam identyczną historię, koleżanka po porodzie miała 36. Do dzisiaj żałuje, że nie kontynuowała diety z ciąży
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 12:08   #1597
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

ANGE nfz chodzisz czy prywatnie?

Dziecko dziś mam prawie pod cyckami poziomo i mnie ciśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-16, 12:15   #1598
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Znam identyczną historię, koleżanka po porodzie miała 36. Do dzisiaj żałuje, że nie kontynuowała diety z ciąży
Moja znajoma to samo
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 12:41   #1599
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

U mnie jak byłam 6 dni po terminie przy Adasiu, to kazali już mi zostać w szpitalu, tyle ze nie zamierzali wywoływać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 12:54   #1600
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Ja trzymam tę dietę przy cukrzycy i dziś moja waga pokazała 1,5kg mniej niż w niedzielę. Trochę mnie to przestraszyło.

Andzia, czy Ty też chudniesz? Piję dużo wody, jem 6 razy dziennie, ale trzymam się ściśle tych zaleceń. Szybko robię się głodna, właściwie to teraz cały czas myślę o jedzeniu

Mam nadzieję że dzidziek nie jest głodny...
Jutro mam ważenie to Ci powiem ale w tamtym tyg miałam chyba 0,5kg mniej na wadze. Ważne, żebyś nie chodziła głodna bo nie wolno nam głodować a jak Twoje pomiary?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 13:03   #1601
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Wow, to szacun dla Mamy!!! Kiedyś jednak cała opieka prenatalna wyglądała inaczej... dziecko się urodziło duże czy standard?

Muszę się pożalić nie na temat, ale w tej ciąży w ogóle mi nie idzie pieczenie. Czasem nawet stare sprawdzone przepisy nie chcą mi wyrosnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gosiu zaloze sie, ze cokolwiek bys upiekla to bym zjadla

Ja mam takiego spiocha w brzuchu od 1/2 w nocy do 15/17, ze szkoda gadac. Troche sie powierci, porusza i dalej zzzzz, zawija w kulke. Jestem ciekawa ile wazy, dzis sie dowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-16, 13:03   #1602
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

panterka - na nfz.

ja skończyłam właśnie obiad gotować (polecam krem z zielonego ogórka ! <3) i wieszac pranie... pralam ubranka dla malutkiej po cioci córeczce... te co mama mi przywiozła śmierdzące fajami narazie w normalnym płynie zeby je odsmrodzic a bliżej porodu wypiore wszysykie w loveli

na moim wyniku grupy krwi mam dwie pieczątki i podpisy, kto wykonał badanie i kto autoryzował z tym że ja robiłam na początku ciąży bo prawdę mówiąc nawet nie wiedzialam jaką mam grupę krwi :O

dziś pierwszy raz od dwóch miesięcy spałam cala noc jak zabita az mi dziwnie było jak wstałam o 9 moze dlatego ze sie tak najadłam na noc ze nawet sie glodna nie obudziłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 13:10   #1603
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja od 2dni zasypiam na stojąco, nie wiem co jest grane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 13:28   #1604
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ja uważam ,że do przedszkola jak najbardziej dziecko powinno chodzić od 3 roku życia, ale do żłobka moim zdaniem najwcześniej od roku. To i tak jest bardzo wcześnie. Dziecko nie potrafi jeszcze zakomunikować swoich potrzeb, jeżeli coś się złego dzieje w żłobku, to też nam nie powie. Idealnie byłoby ,żeby mogło chodzić na 2-3h na jakieś zajęcia dla maluszków, bo nie oszukujmy się - tak małe dziecko nie potrzebuje siedzenia w żłobku 8-9h dziennie. Wiadomo jednak ,że nie jest to możliwe w większości rodzin. Do tego takie żłobkowe dzieci często chorują, tak ,że i tak trzeba mieć w zanadrzu kogoś do opieki w razie choroby, chyba ,że mamy wyrozumiałego pracodawcę.
Ja uważam, że żłobek przed rokiem to ostateczność - do tego czasu dziecku do szczęścia potrzebna jest właściwie tylko mama. Ja wróciłam do pracy na część etatu jak mała miała 10,5 miesiąca - kombinowania było dużo z opieką naprzemienną ja-moja mama-mój mąż, ale jakoś daliśmy radę. Do żłobka poszła mając rok i 9 miesięcy i myślę, że to był dobry wiek. Szybko się zaadaptowała, była w stanie już w tym wieku coś tam przekazać ciociom w żłobku, coś nam po powrocie, teraz (2,5 roku) nawet dzieci zaczynają się bawić ze sobą.
Żłobek dla roczniaka to tak na prawdę przechowalnia - pielucha-jedzonko-spanie - moim zdaniem nie ma co mówić tu o tym, że lepiej się rozwijają w żłobku niż w domu.
Oczywiście jak nie ma innej opcji, to ja doskonale rozumiem rodziców, którzy oddają maluchy do żłobków. Ja cieszę się, że nie musiałam tak wcześnie.

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Muszę się pożalić nie na temat, ale w tej ciąży w ogóle mi nie idzie pieczenie. Czasem nawet stare sprawdzone przepisy nie chcą mi wyrosnąć
Co piekłaś?

Ale mi dziś smakował obiad - ziemniaki z koperkiem, ogórek małosolny i jajko sadzone. Aż żałuje, że nie zrobiłam sobie większej porcji
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 13:32   #1605
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

ANGE to wszystko wyjaśnia. Za pierwszym razem byłam na nfz i babka taka ciekawska w sprawy życiowe i zero tłumaczenia co i jak z ta tarczyca że pakiet medyczny wykupiłam od razu po tej wizycie. Kolejka tez spore opóźnienie.

U mnie dziś leje i mam dzień z serialami

Co do torby mam naszykowane dla siebie ręczniki, zastawa, bielizna, make up, rzeczy chemiczne do kąpieli. Do kupna mam klapki, torbę, cienki szlafrok, długie tuniki albo jakieś sukienki co będą robić za koszulę, podpaski, podkłady do przewijania i można się pakować.

Zaczęli mi klatkę dziś malować smród niesamowity bo to ta farba olejna taka śliska co z niej łatwo bród schodzi i która kiedyś ludzie malowali łazienki jak nie były płytki popularne. Zaczęli od samej góry i jak dojdą do mojego piętra chyba się wyprowadze z psem na kilka dni do swojego domu.

Jutro Tż niby wraca i w piątek mieliśmy coś dokupowac do domu tylko nie wiadomo czy części planów pogoda nie zepsuje nam. Miałam jechać do niego w sobotę wieczorem i myślę czy nie pojadę z nim od razu w piątek oraz może psa pierwszy raz wezmę tam. A auto się zmieści nawet jak siedzenia będą złożone ponieważ w samochodzie siedzi z przodu pod moimi nogami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 13:46   #1606
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Jedna firma z którą współpracuje działa mi na nerwy. Właśnie kobieta z firmy informuje mnie ze w naszej branży to norma że poprawia mi dokumenty od 15 października i mamy 16 maja a ich dalej nie ma.... Tak poza tym to mała się wierci rzadko ale porządnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 13:52   #1607
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Odnośnie porodów to ja częściej słysze historie z wczesniejszymi akcjami niż późniejszymi. Moja siostra całą trójcę rodziła około 2 tygodni wcześniej każdą. To jest niby fizjologiczne a nie zbyt wcześnie. Niedawno żona znajomego męża urodziła miesiąc wcześniej. Inny kumpel też mu opowiadał, że żona miesiąc wczesniej rodziła. No i do niego dotarło, że to nie jest wszystko takie terminowe haha W ogóle widze po mężu, że się stresuje coraz bardziej.

Dziewczyny ja to już nawet dłużej nie mogę pochodzić. Wczoraj połaziłam trochę wiecej, ale powoli i dziś budzę się z zakwasami na nogach, bólem kostek i jeszcze to podbrzusze. Na tym podbrzuszu to boli mnie jakby skóra i to tylko jak chodzę, ale jest to okropnie nieprzyjemne, rozciagająvy ból. Jak taki mega zakwas, ale w takim miejscu to naprawdę dziwne. Brzuch mi naprawdę już ciąży, w dosłownym słowa znaczeniu. No czuje się naprawdę jak po maratonie, a tylko pospacerowałam dłużej po mieście. Czy któraś z Was tak ma podobnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:03   #1608
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Jutro mam ważenie to Ci powiem ale w tamtym tyg miałam chyba 0,5kg mniej na wadze. Ważne, żebyś nie chodziła głodna bo nie wolno nam głodować a jak Twoje pomiary?
Na czczo znowu miałam za dużo: 91, a godzinę po śniadaniu 140, czyli też na styk. Po drugim śniadaniu 125 więc już lepiej, mimo że jadłam owsiankę z jabłkiem i borówkami.

Muszę jednak jeść coś zaraz przed snem, albo wcześniej kłaść się spać (przed 23) i wstawać szybciej bo mam za długą przerwę między kolacją a śniadaniem.



Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Ja od 2dni zasypiam na stojąco, nie wiem co jest grane
Też jestem bardziej senna niż zwykle. Może to przez tę dietę niskocukrową??


Chloestik - trzymam kciuki za wizytę u nowego ginekologa

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Odnośnie porodów to ja częściej słysze historie z wczesniejszymi akcjami niż późniejszymi. Moja siostra całą trójcę rodziła około 2 tygodni wcześniej każdą. To jest niby fizjologiczne a nie zbyt wcześnie. Niedawno żona znajomego męża urodziła miesiąc wcześniej. Inny kumpel też mu opowiadał, że żona miesiąc wczesniej rodziła. No i do niego dotarło, że to nie jest wszystko takie terminowe haha W ogóle widze po mężu, że się stresuje coraz bardziej.

Dziewczyny ja to już nawet dłużej nie mogę pochodzić. Wczoraj połaziłam trochę wiecej, ale powoli i dziś budzę się z zakwasami na nogach, bólem kostek i jeszcze to podbrzusze. Na tym podbrzuszu to boli mnie jakby skóra i to tylko jak chodzę, ale jest to okropnie nieprzyjemne, rozciagająvy ból. Jak taki mega zakwas, ale w takim miejscu to naprawdę dziwne. Brzuch mi naprawdę już ciąży, w dosłownym słowa znaczeniu. No czuje się naprawdę jak po maratonie, a tylko pospacerowałam dłużej po mieście. Czy któraś z Was tak ma podobnie?
Ja miałam podobnie po zbyt długim spacerze poniedziałkowym. Dziś jest już lepiej, ale wczoraj wszystko mnie bolało.
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:16   #1609
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

moja siostra obie córy urodziła po TP z OM ani razu jej wody płodowe nie odeszly, musieli jej przebijać :O w sumie pewnie wiele z nas będzie lipcowkami ale ten ostatni miesiąc musi byc stresująca... ciągle na baczności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-16, 14:19   #1610
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Limonka całkiem możliwe, że przez to. Dziewczyny do kolacji polecały ogórki kiszone, że poranny cukier lepszy. Mój akurat jest od 68-78 więc nie mam się co martwić tym porannym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:19   #1611
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Chloestic kochana jesteś, ale uwierz, że mojego wczorajszego sernika nawet patykiem byś nie tknęła

Acidka wczoraj był sernik z brzoskwiniami, dziś uratowałam swój honor na maślance z truskawkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:34   #1612
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Angelajna daj przepis na ten krem z ogórka

Co do zlobkow, to też nie uważam, żeby to lepiej rozwijało dziecko. Nawet mam przykład - przyjaciółki synek jest w wieku mojego synka (urodziła dwa dni po mnie ), jak miał roczek dała go do żłobka, bo musiała wrócić do pracy. Jej synek praktycznie nic nie mówi (a ponoć dzieci przebywające z innymi dziećmi szybciej mówią), jest szatanem, terroryzuje i bije inne dzieci mój syn mówi pełnymi zdaniami, nie ma żadnego problemu z kontaktem z innymi dziecmi, nie jest wylękniony. Czytałam gdzieś kiedyś mądre badania (poszukam i wrzucę), że dla dziecka najlepsze jest by pierwsze dwa lata być właśnie z mamą. Oczywiście nie neguję innych decyzji, ale sama nie dałam i nie dam dziecka do żłobka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:42   #1613
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Przyszło moje zamówienie, tzn. organizator na łóżeczko, rożek i rogal do karmienia od MiliMoi Handmade na fb Polecam
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:51   #1614
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Angelajna daj przepis na ten krem z ogórka

Co do zlobkow, to też nie uważam, żeby to lepiej rozwijało dziecko. Nawet mam przykład - przyjaciółki synek jest w wieku mojego synka (urodziła dwa dni po mnie ), jak miał roczek dała go do żłobka, bo musiała wrócić do pracy. Jej synek praktycznie nic nie mówi (a ponoć dzieci przebywające z innymi dziećmi szybciej mówią), jest szatanem, terroryzuje i bije inne dzieci mój syn mówi pełnymi zdaniami, nie ma żadnego problemu z kontaktem z innymi dziecmi, nie jest wylękniony. Czytałam gdzieś kiedyś mądre badania (poszukam i wrzucę), że dla dziecka najlepsze jest by pierwsze dwa lata być właśnie z mamą. Oczywiście nie neguję innych decyzji, ale sama nie dałam i nie dam dziecka do żłobka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ok tylko to przepis w sumie do kohersena ale myślę że zwykły blender sobie poradzi w nim zupę zrobiłam w 9 min

w suchym dzbanie miksujemy koperek, potem dodajemy 250g ogórka zielonego ze skórą, 50g pora, jeden serek topiony,2 kostki rosołowe, 100ml wody i miksujemy aż będzie wszystko ładnie zmielone:P

później dodajemy do tego 400ml wody i gotujemy... można dodać śmietanę pod koniec ogólnie przepis banalny a efekt wow można jeść też na zimno w cieplejsze dni jako chłodnik moim zdaniem no i warto te kostki rosołowe zamienić na coś zdrowego np bulionetki wlasnej roboty podawać można z grzankami albo groszkiem ptysiowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:52   #1615
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Hej nie o dzywalam się bo byłam w zakopanym ze znajomymi i mężem. Było super, pogoda mam się udała. Ja dzisiaj robiłam grupę krwi, jutro wyniki a w piątek wizyta i 3 usg. Ja w 1 ciazy urodziłam tydzień po terminie ciekawe jak teraz będzie. Ale jak sobie pomyślę o porodzie to się boję z 1 szlam nieświadomie a teraz wiem co mnie czeka
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 14:54   #1616
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Melduje, ze wynik glukozy idealny. Zaraz do nowego lekarza jade, stresik jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 15:04   #1617
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;83617646]Przyszło moje zamówienie, tzn. organizator na łóżeczko, rożek i rogal do karmienia od MiliMoi Handmade na fb Polecam [/QUOTE]

Super ile kosztuje sam rożek? Nie będzie za gruby na lato?

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
ok tylko to przepis w sumie do kohersena ale myślę że zwykły blender sobie poradzi w nim zupę zrobiłam w 9 min

w suchym dzbanie miksujemy koperek, potem dodajemy 250g ogórka zielonego ze skórą, 50g pora, jeden serek topiony,2 kostki rosołowe, 100ml wody i miksujemy aż będzie wszystko ładnie zmielone:P

później dodajemy do tego 400ml wody i gotujemy... można dodać śmietanę pod koniec ogólnie przepis banalny a efekt wow można jeść też na zimno w cieplejsze dni jako chłodnik moim zdaniem no i warto te kostki rosołowe zamienić na coś zdrowego np bulionetki wlasnej roboty podawać można z grzankami albo groszkiem ptysiowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oja już mi ślina cieknie

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
Melduje, ze wynik glukozy idealny. Zaraz do nowego lekarza jade, stresik jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pięknie daj znać po lekarzu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 15:14   #1618
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Sprawdziłam ile mam do szpitala 57km a do szpitala pierwszej potrzeby najbliższego 15km

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 15:27   #1619
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;83617646]Przyszło moje zamówienie, tzn. organizator na łóżeczko, rożek i rogal do karmienia od MiliMoi Handmade na fb Polecam [/QUOTE]
Bardzo fajne, też muszę taką poduchę kupić
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 15:34   #1620
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Zamówiłam "pare" rzeczy na babyboom Niby mało, a cena wyszła kosmiczna... A to przecież nie wszystko...:

1. Majtki poporodowe oddychające Canpol 5szt.
2. Podkłady poporodowe wysokochłonne Canpol 10szt.
3. Szczotka do butelek z gąbką Babyono
4. Butelka antykolkowa Avent Natural 125ml
5. Laktator ręczny Avent SCF330/20
6. Lanolina Lansinoh HPA® 10ml
7. Wkładki laktacyjne Lansinoh 60 szt.
8. Pojemnik z pokrywką VIA Avent 180ml
9. Materacyk do kąpieli w wannie z gąbkami kolor: niebieski
10. Sól fizjologiczna UNIMER NaCl 0,9% 50 x5 ml
11. Nożyczki do paznokci Babyono
12. Patyczki higieniczne z ogranicznikiem Canpol 56szt.
13. Płatki kosmetyczne dla niemowląt Cleanic 60szt.
14. Szczotka do włosów z grzebieniem Canpol Newborn
15. Płyn do prania Biały Jeleń 1l
16. Podkład jednorazowy higieniczny Akuku
17. Klips z łańcuszkiem do smoczków Lovi wzór/kształt: marine
18. Smoczek dynamiczny Pride&Joy Lovi 0-3m 2szt. opcja: boy
19. Podkład nieprzemekalny na materac 120x60cm
20. Pokrowiec na przewijak 70x50 cm gwiazdy kolor: gwiazdy białe na szarym

Łącznie: 370,66 zł

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Super ile kosztuje sam rożek? Nie będzie za gruby na lato?
rożek jest cienki, bawełniany, kosztuje 45zł
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.