Mamy sierpniowe 2018 cz.III - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-12, 12:42   #3541
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Przewinął się tu temat szpitala. U mnie też nawet kubek i sztućce trzeba mieć swoje. Ostatnio stwierdziłam, że będę musiała na te dwa dni zabrać walizkę olbrzymią, bo do małej to na pewno się nie spakuję.
W ogóle to chciałam się zabrać do kompletowania wyprawki, odpaliłam neta i....pustka w głowie. Oglądam te listy wyprawkowe i zastanawiam się, co, jakie, ile, potrzebne, nie potrzebne i....wyłączyłam listy.
Jak tak dalej pójdzie to nic nie kupię....
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:43   #3542
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Yoona również wszystkiego pięknego, setki lat!

Berenika udanej wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:45   #3543
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Yoona - no to pieknie ze mamy razem urodzinki! Wszystkiego najlepszego z mojej strony
Dziekuje wszystki, za zyczenia! Oby spelnily sie te dotyczace porodu latwego i szybkiego i bezbolesnego.
Ostatnio mam znowu takie przytlaczajace mysli "zeby tylko byla zdrowa"
Tak z ciekawosci: ile tych byczych podpasek bierzecie do szpitala? Ja kupilam paczke z chicco ale tam jest 10 sztuk, chyba malo co?
I jeszcze mam pytanie o te majty siatkowe: czy one sa takie jakby w formie bokserek, jak na tym zdjeciu?https://www.paniate.it/my-sanity-mut...o-3-pezzi.html
Kupilam 3 paczki ale do szpitala wezmę 1, ewentualnie 2. W razie czego mąż mi dowiezie. Ja się tak konkretnie oczyszczalam przez 2 doby, srednio paczka na dobę. Potem przeszłam na podpaski. Ale wiadomo że każda z nas inaczej to przechodzi.
Tak, jak tez mam takie bokserkowate
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:46   #3544
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Przewinął się tu temat szpitala. U mnie też nawet kubek i sztućce trzeba mieć swoje. Ostatnio stwierdziłam, że będę musiała na te dwa dni zabrać walizkę olbrzymią, bo do małej to na pewno się nie spakuję.
W ogóle to chciałam się zabrać do kompletowania wyprawki, odpaliłam neta i....pustka w głowie. Oglądam te listy wyprawkowe i zastanawiam się, co, jakie, ile, potrzebne, nie potrzebne i....wyłączyłam listy.
Jak tak dalej pójdzie to nic nie kupię....
Brak weny, znam to jednego dnia zamówiłam pół wyprawki a potem przestój na parę tygodni i nie umiałam się ogarnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 12:57   #3545
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawosci: ile tych byczych podpasek bierzecie do szpitala? Ja kupilam paczke z chicco ale tam jest 10 sztuk, chyba malo co?
I jeszcze mam pytanie o te majty siatkowe: czy one sa takie jakby w formie bokserek, jak na tym zdjeciu?https://www.paniate.it/my-sanity-mut...o-3-pezzi.html
Mnie chyba zeszły 2 opakowania po 10 sztuk, miałam w formie fig a nie bokserek, ale generalnie o takie chodzi

Passion - spokojnie, wena przyjdzie i ogarniesz wszystko raz dwa Ja w zeszłym tygodniu za jednym rzutem zrobiłam zakupy apteczno-higieniczne a też zabierałam się do tego, jak pies do jeża.
Na początku lipca mam zamiar zrobić pranie i spakować torbę. W tym samym czasie chcę, żeby mąż skręcił łóżeczko, kupił jakąś komódkę na rzeczy małej i skontrolował wózek.
Optymistycznie zakładam, że to właściwie wszystko, co trzeba zrobić. A termin mam na 26 lipca.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 13:04   #3546
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawosci: ile tych byczych podpasek bierzecie do szpitala? Ja kupilam paczke z chicco ale tam jest 10 sztuk, chyba malo co?
do szpitala biorę jedną paczkę, ale zamawiam trzy bella mama i jedną canpola. Resztę jak coś mi dowiozą, bo takto bym musiała kilka torb ze sobą brać...

Ja już po wizycie Z maluszkiem wszystko w porządku, nadal główką w dół, waży już 1700g. Szyjka długaśna na 44mm. Od wagi sprzed ciąży mam na plusie 4,5kg, od wagi początkowej (schudłam) mam 7,5kg. W moczu nie wszystko wyszło tak jak powinno, więc dostałam dziś do wypicia Monural, a jutro rano mam zrobić posiew moczu. Jeśli wyjdzie nieprawidłowy, to mam dzwonić do gina. Aha i dzisiaj dowiedziałąm się, że jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to mój lekarz nie zleca ktg.

Co do przenoszonej ciąży, to ja pierwszą przenosiłam 8 dni i u mnie to wyglądało tak: Trzy dni po tp poszłam do mojego gina, gdzie miłam badanie i dostałam skierowanie do szpitala na następny dzień (piątek). W szpitalu zrobili mi ktg i badanie czystości wód, wszystko długie, pozamykane, więc odesłali mnie do domu i kazali przyjść w ponidziałek. Wtedy znowu zrobili ktg i badanie czystości wód, nadal bez zmian, ale że to był już 7 dzień po tp, to kazali mi popołudniu przyjechać z torbą i już zostać. Miałam szczęście, że tego samego dnia wieczorem zaczęły się skurcze i urodziłam na następny dzień. Koleżanka z tp dzień przed moim leżała od soboty i dopiero w czwartek czy piątek urodziła, ale to też wsszystko samo się w końcu zaczęło. Kiedy wywołują nie mam pojęcia...
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 13:05   #3547
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Yoona dla Ciebie też najlepsze życzenia


Ja też się zabierałam za tą wyprawkę jak pies do jeża. I albo hurtowe zakupy albo wcale. Od wczoraj poszły już dwie pralki z ciuszkami i pewnie jeszcze ze dwie, jutro po drodze od lekarza wstąpimy do rossmana to sobie pokupię higieniczne rzeczy i zostanie tylko wszystko poprasować i przenieść młodego do jego komody i wstawić łóżeczko


Jutro będziemy mieć zdjęcia z sesji brzuszkowej i się mega cieszę a z drugiej boję się co to będzie bo za zdjęciami nie przepadam
Berenika za wizytę! U mnie też wyniki moczu średnie, zobaczymy co się jutro dowiem.
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018


Edytowane przez Stella275
Czas edycji: 2018-06-12 o 13:09
Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 13:13   #3548
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

BERENIKA tez mam monural jeden piłam w tamten czwartek a drugi w ten mam wypić

U mnie czeka gemini i allegro na przyklepanie oraz jedna wizyta w pepco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 13:38   #3549
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84101046]Mogłam nie sprawdzać tej ilości robionych cc w moim szpitalu 46% aż

Byłam dziś odebrać wyniki badań i załatwić jedną sprawę, o której wam nie pisałam... "trzy kroki" od mojego domu postawili nowy budynek, jakies trzy lata temu. Były różne spekulacje co to będzie, np biedronka. Noe zrobili tam nic. Z zewnatrz zrobiony budynek, w środku nic do tej pory. Parę dni temu dowiedziałam się, że będzie tam przedszkole. Moje dzieci chodzą do przedszkola, które ma dwie placówki w tym mieście, u nas jest dwójka jakby. Mam daleko, jedynie dojazd autem lub autobusem. Pisałam kiedys że w ostatniej chwili zdecydowalismy sie na powrot z za granicy i nigdzir nie bylo juz miejsca dla Adasia i koleżanka ktora tam pracuje nam załatwiła. No więc nie miałam wyjścia. I teraz do tego budynku przenoszą tą pierwszą placówkę tego przedszkola. Od września. Długo się zastanawiałam co robić, bo z jednej strony to by była ogromna wygoda dla mnie, zeby ich tam przenieść,bo po porodzie w każdej chwili moglabym podrzucic dziecko siostrze drzwi obok i podskoczyc do tego przedszkola. Czy nawet poprosic tesciow zeby ich zaprpwadzili. To jest praktycznie po drugiej stronie ulicy. No a z zawozeniem ich tam gdzie chodzą bylby problem, jesli ja bym nie mogła, nikomu tam po drodze nie jest,a to kawal drogi. Z drugiej strony nie chcialam im znowu mieszac,bo nowe panie, nowe dzieci, nowe miejsce.. No ale poszłam w końcu dzisiaj, okazało się, że moge ich przenieść bez problemu, odstepnego nie będę musiała juz placic bp to to samo przedszkoel praktycznie, wypelnilam karty i wystarczy teraz ze w naszym przedszkolu powiem, żeby ich wykreslili z listy na przyszly rok.. z jednej strony się cieszę,bo dla mnie to ogromne ułatwienie. Z drugiej mam okropne wyrzuty sumienia, czuje się jakbym im krzywdę robiła... opłaty, catering,zajęcia te same. Nauczyciele od angielskiego, gimnastyki, czy logopeda ci sami. No ale wychowawczynie, panie z kuchni,czy dzieci już zupełnie inne. Mam mętlik w głowie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Doskonale Cię rozumiem. Tez chce przenieść Adasia i mam te same rozterki. Byłam juz w tym nowym przedszkolu, niby wygląda ok. Boję sie, ze takie zmiany nie są dobre. Tylko w tym nowym są elastyczne godziny i bliżej nas. Teraz jezdzimy 25 km.

Sent from my LG-D331 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Yoona dla Ciebie też najlepsze życzenia


Ja też się zabierałam za tą wyprawkę jak pies do jeża. I albo hurtowe zakupy albo wcale. Od wczoraj poszły już dwie pralki z ciuszkami i pewnie jeszcze ze dwie, jutro po drodze od lekarza wstąpimy do rossmana to sobie pokupię higieniczne rzeczy i zostanie tylko wszystko poprasować i przenieść młodego do jego komody i wstawić łóżeczko


Jutro będziemy mieć zdjęcia z sesji brzuszkowej i się mega cieszę a z drugiej boję się co to będzie bo za zdjęciami nie przepadam
Berenika za wizytę! U mnie też wyniki moczu średnie, zobaczymy co się jutro dowiem.
Stella wstaw konieczne na klub, będą na 100% piękne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Co do pierwszego porodu to urodzilam 3 dni po terminie. Miałam znieczulenie i po założeniu go dostałam kroplówkę z oksy i przdbijali mi pęcherzy płodowy. Nie wiem czy to standardowa procedura tutaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 13:48   #3550
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Yoona i Bambi sto lat, spełnienia marzeń!
Przyszło upragnione ochłodzenie, chwała Panu, bo nie mogłam wczoraj zamknąć dłoni, tak spuchłam.
Gosia może to taka niegroźna jednorazowa akcja.
Od wczoraj kurier za kurierem, jednego dnia zamówiłam wszystko. Dzisiaj poprałam resztę, poprasuje i schowam do pudełek bo jak przyjdą okno wymieniać, to muszę wszystko powynosić
Ja od wczoraj się czuje mniej komfortowo w ciązy, bolą mnie nogi, plecy, zadyszka na spacerzr z siostrzeńcem - dramat, nie znoszę się tak czuć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 14:43   #3551
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

malaa89 , a jak sie czulas po znieczuleniu? Rzeczywiscie daje rade?

Bedziesz tez brac epidural tym razem z Emilka?

Przepraszam, ze co chwila o cos dopytuje ale czasem w googlu nie ma ewidentnej odpowiedzi na moje pytania Jesli chodzi o soczek to kiedys jenda z nas pisala ze lepsze te proste dla zgryzu.
Znalazlam jakas prowizoryczna klasyfike smoczkow dla noworodkow i widze ze na czele sa MAM https://dkf9rz1rsmasn.cloudfront.net...o-silicone.jpg

i Philips Avent

https://www.philips.it/negozio/prodo...YJdw&gclsrc=ds

czy Wy mozecie cos konkretnego polecic?
z pewnoscia nie te kauczukowe tylko silikonowe (ponoc dla dzidziusia bez zabkow tylko takie)
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 14:49   #3552
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
malaa89 , a jak sie czulas po znieczuleniu? Rzeczywiscie daje rade?

Bedziesz tez brac epidural tym razem z Emilka?

Przepraszam, ze co chwila o cos dopytuje ale czasem w googlu nie ma ewidentnej odpowiedzi na moje pytania Jesli chodzi o soczek to kiedys jenda z nas pisala ze lepsze te proste dla zgryzu.
Znalazlam jakas prowizoryczna klasyfike smoczkow dla noworodkow i widze ze na czele sa MAM https://dkf9rz1rsmasn.cloudfront.net...o-silicone.jpg

i Philips Avent

https://www.philips.it/negozio/prodo...YJdw&gclsrc=ds

czy Wy mozecie cos konkretnego polecic?
z pewnoscia nie te kauczukowe tylko silikonowe (ponoc dla dzidziusia bez zabkow tylko takie)
To chyba też od dziecka zależy, moja akceptowała tylko mam i avent, ściętym nukiem pluła na odległość. Zostałam przy avencie, z uwagi na możliwość doczepienia zawieszki do uchwytu smoczka.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 14:53   #3553
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Bambi, yoona sto lat! My z mężem też czerwcowe bliźnięta

Podkładów chyba 2 paczki zużyłam myślę, że więcej nie ma co kupować. W końcu zawsze można dokupić na bieżąco, ktoś nas będzie raczej w szpitalu odwiedzał.

Ja coś się nie mogę zabrać za wyprawkę, wydaje mi się za wcześnie, a nastawiam się na poród ok 20 lipca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:09   #3554
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
To chyba też od dziecka zależy, moja akceptowała tylko mam i avent, ściętym nukiem pluła na odległość. Zostałam przy avencie, z uwagi na możliwość doczepienia zawieszki do uchwytu smoczka.
O widzisz, to juz mam wskazowke! Kupie jeden MAM i jeden Avent - czy to starczy na poczatek? czy wiecej?
Cytat:
Napisane przez kasia. Pokaż wiadomość
Bambi, yoona sto lat! My z mężem też czerwcowe bliźnięta
Dzieki! No, wiele twarzy mamy my blizniaki
Podkładów chyba 2 paczki zużyłam myślę, że więcej nie ma co kupować. W końcu zawsze można dokupić na bieżąco, ktoś nas będzie raczej w szpitalu odwiedzał.
Acha, czyli ja moze zle sie wyrazilam. Bo tych podkladow chyba nawet nie bede kupowac bo sa w szpitalu. Mialam na mysli takie duze podpaski bawelniane, ktore ida w ruch po podkladach
Ja coś się nie mogę zabrać za wyprawkę, wydaje mi się za wcześnie, a nastawiam się na poród ok 20 lipca.
No ja zaczekam az goscie pojada a potem pelna para.
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:16   #3555
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
malaa89 , a jak sie czulas po znieczuleniu? Rzeczywiscie daje rade?

Bedziesz tez brac epidural tym razem z Emilka?

Przepraszam, ze co chwila o cos dopytuje ale czasem w googlu nie ma ewidentnej odpowiedzi na moje pytania Jesli chodzi o soczek to kiedys jenda z nas pisala ze lepsze te proste dla zgryzu.
Znalazlam jakas prowizoryczna klasyfike smoczkow dla noworodkow i widze ze na czele sa MAM https://dkf9rz1rsmasn.cloudfront.net...o-silicone.jpg

i Philips Avent

https://www.philips.it/negozio/prodo...YJdw&gclsrc=ds

czy Wy mozecie cos konkretnego polecic?
z pewnoscia nie te kauczukowe tylko silikonowe (ponoc dla dzidziusia bez zabkow tylko takie)
Bambi sto lat! Ja tez blizniak z 3.06.

Znieczulenie było dla mnie wybawieniem. Ogolnie chciałam próbować bez, ale jak zaczęłam wymiotować z bólu, a miałam dopiero z 2 cm to sie nie wahałam. Naprawdę czułam sie dobrze, jedyne to jakoś lewa strona była bardziej zbieczulona i tę nogę musiał mi mąż przytrzymywac przy ostatniej fazie porodu. Potem mały i ja mieliśmy lekko podwyższona temperaturę i musieliśmy zostać dobę w szpitalu ( normalnie po 4 h wraca sie do domu).

Z Emilka chce od razu znieczulenie, jednak mój próg bólu nie jest tak wysoki jak zawsze myslalam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:17   #3556
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
O widzisz, to juz mam wskazowke! Kupie jeden MAM i jeden Avent - czy to starczy na poczatek? czy wiecej?


No ja zaczekam az goscie pojada a potem pelna para.
Chyba że się okaże że masz bezsmoczkowe dziecko. Teraz dużo takich dzieci jest i nie są to koniecznie dzieci kp. U nas w szpitalu nie zgadzają się na smoczki. Dopiero w ostateczności. Moja to i tak nie chciała i teraz też mam od starszej córki bo miałam kupione 3. Więc 2 zostały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:17   #3557
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja też Bliźniak, tyle że majowy
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:29   #3558
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

A któraś z doświadczonych mam ma za sobą może odsmoczkowanie dziecka? Do roku służył nam właściwie sporadycznie, ale ostatnie parę miesięcy jest straszne. Tylko nyny i nyny

A muszę sie troche pochwalić Adam dzisiaj zawołał, że musi na nocnik kupke i zdążył na czas Wiem, że może mało przyjemny temat, ale byłam dumna jakby conajmniej nobla dostał. Może uda nam sie do urodzenia małej odpieluchowac go.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:30   #3559
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
O widzisz, to juz mam wskazowke! Kupie jeden MAM i jeden Avent - czy to starczy na poczatek? czy wiecej?


No ja zaczekam az goscie pojada a potem pelna para.
Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Chyba że się okaże że masz bezsmoczkowe dziecko. Teraz dużo takich dzieci jest i nie są to koniecznie dzieci kp. U nas w szpitalu nie zgadzają się na smoczki. Dopiero w ostateczności. Moja to i tak nie chciała i teraz też mam od starszej córki bo miałam kupione 3. Więc 2 zostały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że 2 to za świat starczy.

Dziecko może okazać się bezsmoczkowe, ja teraz żałuję, że trochę wmusiłam mojej smoczek, bo najchętniej by na mnie wisiała. Teraz widzę jakim problemem będzie odstawienie smoczka...
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-12, 15:34   #3560
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Myślę, że 2 to za świat starczy.

Dziecko może okazać się bezsmoczkowe, ja teraz żałuję, że trochę wmusiłam mojej smoczek, bo najchętniej by na mnie wisiała. Teraz widzę jakim problemem będzie odstawienie smoczka...
Mam tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:44   #3561
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

No rzeczywiscie, moze byc bezsmoczkowe. Ale mi sie te dzidziusie tak bardzo ze smoczusiem podobaja, ze juzsie nastawilam
Moja siostra miala bezsmoczkowe dziecko, z tym, ze nie wiem czy maly nie chcial czy to ona sie uparla .. w kazdym razie jak juz siedzial to ta slinka non stop mu kapala z buzi, ze az zal bylo. Ze smoczkiem chyba ten odruch przelykanie sliny jest automatyczny. Moge sie mylic.
Malaa89 - brawo dla Adasia za samodzielnosc!! To szybko sie synus uwinal Uczylas go w jakis sposob?

Edytowane przez bambi1980
Czas edycji: 2018-06-12 o 15:48
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:51   #3562
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Bambi to dopiero pierwsze male sukcesy, pewnie jeszcze troche to potrwa. Od długiego czasu sadzalismy go na nocnik rano i wieczorem, tłumacząc, że jak chce siusiu albo kupke musi wolac i usiąść na nocnik. Widzi tez pewnie jak dzieci w przedszkolu siadają. Teraz zaczyna już więcej rozumieć, wiec jak widzi nocnik to chce na niego usiąść.

Sent from my LG-D331 using Wizaz Forum mobile app
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:53   #3563
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze co chwila o cos dopytuje ale czasem w googlu nie ma ewidentnej odpowiedzi na moje pytania Jesli chodzi o soczek to kiedys jenda z nas pisala ze lepsze te proste dla zgryzu.
Znalazlam jakas prowizoryczna klasyfike smoczkow dla noworodkow i widze ze na czele sa MAM https://dkf9rz1rsmasn.cloudfront.net...o-silicone.jpg

i Philips Avent

https://www.philips.it/negozio/prodo...YJdw&gclsrc=ds

czy Wy mozecie cos konkretnego polecic?
z pewnoscia nie te kauczukowe tylko silikonowe (ponoc dla dzidziusia bez zabkow tylko takie)
Adaś był bezsmoczkowy. Olek zaakceptował tylko lovi, dlatego teraz też taki kupiłam.



Cytat:
Napisane przez malaa89 Pokaż wiadomość
A któraś z doświadczonych mam ma za sobą może odsmoczkowanie dziecka? Do roku służył nam właściwie sporadycznie, ale ostatnie parę miesięcy jest straszne. Tylko nyny i nyny

A muszę sie troche pochwalić Adam dzisiaj zawołał, że musi na nocnik kupke i zdążył na czas Wiem, że może mało przyjemny temat, ale byłam dumna jakby conajmniej nobla dostał. Może uda nam sie do urodzenia małej odpieluchowac go.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawa dla Adasia. Ja mam za sobą, pod koniec roku chyba to było.musiałam całkiem zabrać, bo domagal sie caly czas. Ciężko bylo ale sie udalo dosc szybko. Tyle że Olek miał już 3,5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:57   #3564
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84125821]Adaś był bezsmoczkowy. Olek zaakceptował tylko lovi, dlatego teraz też taki kupiłam.





Brawa dla Adasia. Ja mam za sobą, pod koniec roku chyba to było.musiałam całkiem zabrać, bo domagal sie caly czas. Ciężko bylo ale sie udalo dosc szybko. Tyle że Olek miał już 3,5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dzięki! Tylko mnie martwi jak poradzimy sobie ze spaniem w dzien i wieczorem. Bez smoczka nie ma szans:/

Sent from my LG-D331 using Wizaz Forum mobile app
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 15:58   #3565
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Teście oczywiście zapomnieli o dzisiejszym treningu Adasia, o synu szwagierki zawsze pamiętają...i nadal nie wrócili ze wsi... w związku z czym musialam z przyjaciółmi zostawić Olka,bo siostra moja chora..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:00   #3566
aga_89_4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Bambi, Yoona - wszystkiego najlepszego! spełnienia marzeń, bezproblemowych porodów i zdrowia dla Was i Dzidziusiów
Olajadetektyw - super, że już wypisują Cię do domu, najwyższa pora i tak się nasiedziałaś w tym szpitalu :/
Berenika - gratuluję udanej wizyty!
Alingles - dużo zdrowia! połączenie bólu zęba i ucha to nic ciekawego :/
aga_89_4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:03   #3567
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

No właśnie, umknęła mi Twoja udana wizyta Berenika, gratulacje
Limonka daj znać jutro jak wizyta u diabetologa, ja się boję jak cholera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 16:48   #3568
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Berenika gratuluję udanej wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 17:39   #3569
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

U nas córka też nigdy nie chciała smoczka, jak była malutka to jej wkładałam, troszkę ciumkała później jej wypadał. Po jakimś czasie nie chciała w ogóle. Ja w szpitalu dostałam 2 smoczki lovi i avent wraz z masą innych próbek więc powtarzam jeszcze raz nie ma co szaleć z zakupami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-12, 18:17   #3570
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez malaa89 Pokaż wiadomość
A któraś z doświadczonych mam ma za sobą może odsmoczkowanie dziecka? Do roku służył nam właściwie sporadycznie, ale ostatnie parę miesięcy jest straszne. Tylko nyny i nyny

A muszę sie troche pochwalić Adam dzisiaj zawołał, że musi na nocnik kupke i zdążył na czas Wiem, że może mało przyjemny temat, ale byłam dumna jakby conajmniej nobla dostał. Może uda nam sie do urodzenia małej odpieluchowac go.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj mieliśmy ten problem Mimo, że służył tylko do zasypiania był tak niezbędny, że każdy jego brak kończył się lamentem. Żadne opowiadania o tym, że damy małemu dzidziusiowi, o tym że zginął, czy gdy już byl pogryziony że się nie nadaje - nie pomagały. A nie mialam tyle zawziętości, żeby po prostu go zabrać i przetrzymać płacze. Nawet wymyśliłam Nynusiową wrozke, która po zostawieniu nynusia w specjalnie przygotowanym pudelku miała przynieść zabawkę - tez nie pomogło...
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.