Mamy sierpniowe 2018 cz.III - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-15, 09:43   #3841
Nicole03
Rozeznanie
 
Avatar Nicole03
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 683
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
NIKOLE takie hmm oszukane czyli nie surowe mnie nie kręci jak juz mam je robić to surowizna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak sie nie ma co się lubi to sie lubi co się ma jesscze chwila i sobie będziemy mogly wszamac co nieco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nicole03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 09:43   #3842
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Co do dzieci, to ja "lubię" tylko swoje i córki brata. Dzieci rodzeństwa tż są spoko, ale to już nie to samo uczucie co przy dzieciach z "mojej strony". Czy ma tak któraś z Was?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 10:39   #3843
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cześć mamuśki !

Znów mnie na chwilkę wcięło... wszystko wina tego nieszczęsnego telefonu na którym nie mogę zainstalować wiażu

Wybaczcie nie będę cytować bo trochę naskrobałyście !

Co do kopniaczków to mnie nie bolą, raczej się mocno rozpycha i czuje ją wszędzie jakby była olbrzymem

I ona chyba każda z nas przeżywa takie gorsze okresy, mi akurat temat dzieci i macierzyństwa nie przeszkadza ale hormony robią swoje i czasem budzę się z super humorem a czasem od rana mam ochotę zabić wszystkich za wszystko i martwię się wszystkim... dziś np. mam problem, bo nie wiem gdzie mam pochować rzeczy dla malutkiej skoro będziemy tu po porodzie... narazie lezą w garderobie nie wyprane więc spoko... ale po praniu nie chce ich tam trzymać bo tam jest wszystko od rowerów, parasoli plażowych przez buty zimowe. Myślałam o pudełkach z ikei z przykrywką :/ A tż chce z komody i szafy wyeksmitować siostrę

Co do wagi ja przytyłam 1o kg od początku, wczoraj miałam wizytę i to taka dokładną że jestem w szoku Było mało pacjentek, Majeczka waży 1630g (31+2) , szyjka długa - zamknięta, niuńka ułożona dalej główką w dól Teraz zaczynam już wizyty co dwa tygodnie, za cztery mam umówione KTG No i udało mi się ogarnąć położną już... wcześniej mi mówiły że do mnie nie dojadą a jak porozmawiałam z tą co ma rejon tutaj w mojej okolicy to powiedziała że nie ma problemu ma do mnie przyjechać w przyszłym tygodniu poznać się i później do końca ciąży co tydzien

W szkole rodzenia bardzo fajnie, miałam zajęcia z doradcą laktacyjnym BARDZO polecam i ćwiczenia z fizjoterapeutą - aktywne formy rodzenia :P zwiedzanie szpitala i wykład o ojcostwie i połogu. Nie żałuje ze się zapisałam, szpital fajny czyściutki, po remoncie same sale też bardzo poprawne
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 11:33   #3844
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja za to niezadowolona ze swojej wizyty. Gin chyba miała słabszy dzień, wszystko musiałam z niej wyciągać,czułam się jakbym jej dupę zawracała:/
Na wszystkie moje dolegliwości jedną odpowiedź "to normalne w ciąży".
Szyjkę mam 2,3mm , wg niej dobrze na tym etapie. Co myslicie? Bo mi się wydaje mało...
Młody waży 2,200 (32+3).
Na następnej wizycie będę miała ktg,ale najgorsze że ona idzie teraz na urlop,więc następną wizytę mam 20 lipca!
Kosmos jakiś,niektóre z Was już chodzą co 2 tyg,a ja mam wstępna za półtora miesiąca,zła jestem jak nie wiem,przecież oszaleje do tego czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 11:33   #3845
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

NICOLE o tak

Juz wiem jaki wózek teściowa kupiła cybexa z dużym koszem na dole ale nie wiem który konkretny model i jakie nosidla dwa do niego są a od mojej siostry jest fotelik cybexa chyba 4 .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 11:39   #3846
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Hej Wam

Witam się z zapaleniem krtani. :/
Ledwo gadam i mąż się śmieje że wreszcie nastała cisza w domu, tymbardziej że moja mama też owe zapalenie krtani ma i dodatkowo angine. Tylku u mnei to raczej alergiczne bo jak patrzę wstecz to zawsze na przełomie czerwca/lipca mam taki zanik głosu.
W każdym razie dostałam pilne skierowanie do laryngologa. Pojechałam do miasta, a tam tak: jedna Pani na urlopie, wraca w piątek. Druga prywatnie, ale dopiero na 20tego. A trzecia ma kontrakt do końca czerwca. Nawet się powolalam na ustawę, na pilnosc skierowania, to kazały mi pojechać do Torunia (70km) i tam mnie ktoś przyjmie.
Więc grzecznie pytam, czy mi Pani zadzwoni i zagwarantuje wizytę, że będę przyjęta itp. Bo jak narazie od drzwi do drzwi. To mi odpowiedziała że do niej to nie należy.
To powiedzcie mi jak ja mam zadzwonic i się pytać o wizytę skoro z mężem nie mogę się dogadać a stoi obok???

No ale z pozytywów, bylam dziś odebrać premię za maj, kaski wpadło to humor lepszy

Idę kilka kompotow z truskawek porobić....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 11:49   #3847
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Co do dzieci, to ja "lubię" tylko swoje i córki brata. Dzieci rodzeństwa tż są spoko, ale to już nie to samo uczucie co przy dzieciach z "mojej strony". Czy ma tak któraś z Was?
Ja bardzo czekałam na mojego bratanka. Mój mąż ma już kilkoro ze swojej strony, i potwierdzam, do "swojej krwi" czuje się inne uczucia niż do bliskich, ale jednak obcych
Ja sama mając dziecko bardziej lubię też inne dzieci, po prostu naturalniejsze jest dla mnie przebywanie z nimi, rozmowy, zabawa. Oczywiście sporo zależy też od charakteru, są dzieciaki (z winy rodziców moim zdaniem), których się po prostu nie da lubić.

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja za to niezadowolona ze swojej wizyty. Gin chyba miała słabszy dzień, wszystko musiałam z niej wyciągać,czułam się jakbym jej dupę zawracała:/
Na wszystkie moje dolegliwości jedną odpowiedź "to normalne w ciąży".
Szyjkę mam 2,3mm , wg niej dobrze na tym etapie. Co myslicie? Bo mi się wydaje mało...
Młody waży 2,200 (32+3).
Na następnej wizycie będę miała ktg,ale najgorsze że ona idzie teraz na urlop,więc następną wizytę mam 20 lipca!
Kosmos jakiś,niektóre z Was już chodzą co 2 tyg,a ja mam wstępna za półtora miesiąca,zła jestem jak nie wiem,przecież oszaleje do tego czasu
Hmm, spora przerwa. Ja mam teraz co 2-3 tygodnie, ale to ze względu na wcześniejsze cięcie. Ja na tym etapie chyba umówiłabym się na jakąś wizytę za trzy tygodnie do kogoś innego.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-15, 11:56   #3848
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

angelajnaaa fajnie jak taka wizyta dokładna mała ładnie Ci rośnie też będe teraz co dwa tygodnie chodzić.

yoona piekna waga moja ginka to humorzasta baba, raz wizyta super fajnie, a innym razem burczy coś pod nosem jak ostatnio. No ale moge mieć pretensje tylko do siebie, że jej wcześniej nie zmieniłam. Tłumacze sobie to tym, że naprawdę było mi ciężko dostać się do lekarza żeby był ok i jeszcze żeby przyjmował w ramach mojego ubezpieczenia PZU. Nie chciałam kombinować, żeby potem finalnie nie chodzić gdzieś i płacić. No i trudno, wytrzymam z nią. Już niewiele zostało

alingles współczuje! Kuruj się i trzymam kciuki żeby udało się dostać do lekarza.

Stella proszę dopisz mi wizyty kolejne - 27.06 i 11.07

Zamówiłam dzisiaj w końcu łóżeczko, nie mogę się doczekać aż przyjdzie

Aha dziewczyny zamówiłam ostatnio materacyk do gondoli nowy i przy okazji parę rzeczy higienicznych u jednego sprzedającego. Jestem załamana wielkością tych podpasek Bella Mama!!! Mi sie to chyba w krok nie zmieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 12:12   #3849
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Mi lekarz powiedział, że co 2 tygodnie to lekka przesada (zwłaszcza że u mnie wyniki modelowe, szyjka ok, nic się nie dzieje), ale co 3 tygodnie się widzimy jednak.

Dziewczyny, a czy któraś z was rozważa ćwiczenie z balonikiem Aniball? Poczytałam sobie trochę i chyba jestem przekonana do zakupu. Mama ginekolog polecała u siebie też. Opinie w sieci mogą być oczywiście marketingowe, ale wydaje mi się, że ma to sens - po pierwsze na ćwiczenie mięśni, a po drugie na oswojenie się z całym procesem porodu.
ronja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 12:35   #3850
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Mi lekarz powiedział, że co 2 tygodnie to lekka przesada (zwłaszcza że u mnie wyniki modelowe, szyjka ok, nic się nie dzieje), ale co 3 tygodnie się widzimy jednak.

Dziewczyny, a czy któraś z was rozważa ćwiczenie z balonikiem Aniball? Poczytałam sobie trochę i chyba jestem przekonana do zakupu. Mama ginekolog polecała u siebie też. Opinie w sieci mogą być oczywiście marketingowe, ale wydaje mi się, że ma to sens - po pierwsze na ćwiczenie mięśni, a po drugie na oswojenie się z całym procesem porodu.
Kurczę, wiedziałam, że miałam o coś zapytać lekarza na wizycie dzisiaj. Wyszłam dość późno, po drodze zorientowałam się, że nie mam portfela, musiałam wracać i dojechałam z prawie 15 minutowym opóźnieniem, wizyta błyskawiczna. Szyjka uformowana, dość miękka, ale mam się tym nie przejmować, długość ponad 3 cm w części wewnętrznej (cokolwiek to znaczy). Przez brzuch posłuchał tylko serca, jest ok. Na moje pytanie o wagę i położenie powiedział, że mam przyjść na USG ciąży na osobną wizytę. Ciążę prowadzę w Lux Medzie, niby opieka prywatna, ale jednak pacjentek dużo, czasu na wizytę mniej niż jak chodziłam prywatnie do innego lekarza w pierwszej ciąży.

Zastanawiam się nad tym balonikiem. Udało mi się zapisać na to USG za 2 tygodnie, to się dopytam. Jeśli ma to pomóc w wzmocnieniu mięśni dna miednicy to warto. Osteopatka, do której chodzę mówiła, że jedna z jej pacjentek korzystała z balonika, mówiła, że przy wypieraniu nauczyła się rozluźniać odpowiednie mięśnie, ale nie wie czy pomogło przy porodzie, ma zapytać/
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 12:36   #3851
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Mi lekarz powiedział, że co 2 tygodnie to lekka przesada (zwłaszcza że u mnie wyniki modelowe, szyjka ok, nic się nie dzieje), ale co 3 tygodnie się widzimy jednak.

Dziewczyny, a czy któraś z was rozważa ćwiczenie z balonikiem Aniball? Poczytałam sobie trochę i chyba jestem przekonana do zakupu. Mama ginekolog polecała u siebie też. Opinie w sieci mogą być oczywiście marketingowe, ale wydaje mi się, że ma to sens - po pierwsze na ćwiczenie mięśni, a po drugie na oswojenie się z całym procesem porodu.
Ja kupie aniballa na pewno.
Dziewczyny ile mają wasze szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-15, 12:41   #3852
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja kupie aniballa na pewno.
Dziewczyny ile mają wasze szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja coś ponad 3 cm. Lekarz zastrzeżeń nie ma.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 12:43   #3853
zielinka_87
Zakorzenienie
 
Avatar zielinka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 6 295
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja kupie aniballa na pewno.
Dziewczyny ile mają wasze szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja 38 mm i szczerze to marzę żeby troszkę powoli się skracała bo poprzednio miałam problem urodzic

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Endozołzo, nie wygrasz
LUF

18cs, 5cs po laparo
szczęście trwało za krótko (8tc)

I ivf
II ivf Beta 9dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1244



zielinka_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 12:44   #3854
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Gratuluje udanych i mniej udanych wizyt dziewczyny! Wraca upał, ale dzisiaj i tak się czuje lepiej niż wczoraj mimo skurczy takich jak wczoraj.
Ja codziennie sobie powtarzam, że będę ćwiczyc miesnie Kegla itd a zawsze zapomne. Z szyjka chyba ok, na ostatniej wizycie nic nie mówił, a kolejna za 2tyg.
Z racji wymiany okna za 3tyg poprasowałam reszte rzeczy, zapakowałam w pudełka i potem tylko wyniose, wniosę i poukładam po tym całym bajzlu. A zbierałam się do tego od miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 12:52   #3855
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja kupie aniballa na pewno.
Dziewczyny ile mają wasze szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja 5 tygodni temu miała 21mm, od tamtej pory nikt mi jej nie mierzył, założyli pessar i już nie mierzą. Pessar mam prawie 2 tygodnie założony i przed założeniem też mi nie mierzyli.
Myślę że na tym etapie to jakieś 3-2,5cm to ok jeśli jest zamknięta na całej swojej długości. Przecież mamy jeszcze dobre półtora miesiąca do sierpnia więc krótsza to mi się wydaje że nie powinna być.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 12:55   #3856
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja kupie aniballa na pewno.
Dziewczyny ile mają wasze szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze nie wiem. Moja ginka bada mnie ginekologicznie i zawsze stwierdza, że wszystko pozamykane, ok. USG robi mi szybkie przez brzuch na każdej wizycie. Sprawdza tylko serducho. Więc ja tak naprawdę nie wiem jaką ja mam tą szyjkę i tak jakoś mi zawsze dziwnie jak Wy tu co chwila wymiary podajecie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 13:13   #3857
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Angelajnaaa super wieści, gratuluję zdrowej kruszynki

Yoona nasi lekarze prowadzący ewidentnie z tej samej szufladki... długo do kolejnej wizyty ile to już będzie u Ciebie?

Alingles o rany, dużo zdrowia. Coś pyli że tak masz?

AndziaHa zazdroszczę popranego już, ja dopiero wyprałam co do torby, ręczniki, pościele i pieluchy. Ubranka ciągle przede mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 13:20   #3858
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Angelajnaaa super wieści, gratuluję zdrowej kruszynki

Yoona nasi lekarze prowadzący ewidentnie z tej samej szufladki... długo do kolejnej wizyty ile to już będzie u Ciebie?

Alingles o rany, dużo zdrowia. Coś pyli że tak masz?

AndziaHa zazdroszczę popranego już, ja dopiero wyprałam co do torby, ręczniki, pościele i pieluchy. Ubranka ciągle przede mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I mojego lekarza też można zaliczyć do grona: "Dzisiaj nic nie powiem, bo mam zły dzień". Ostatnio było spoko więc wypada, że na tej wizycie będzie foch

Gosia musiałam pozbierać z szaf, szafek i szafeczek te maciupeńkie ciuszki bo się nie mieściłam męczył mnie sam widok tego syfu, w pudełkach wygląda ślicznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 13:25   #3859
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Moja 5 tygodni temu miała 21mm, od tamtej pory nikt mi jej nie mierzył, założyli pessar i już nie mierzą. Pessar mam prawie 2 tygodnie założony i przed założeniem też mi nie mierzyli.
Myślę że na tym etapie to jakieś 3-2,5cm to ok jeśli jest zamknięta na całej swojej długości. Przecież mamy jeszcze dobre półtora miesiąca do sierpnia więc krótsza to mi się wydaje że nie powinna być.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
No właśnie,moja ma 2,3 i wg mojej gin ok. Ech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Angelajnaaa super wieści, gratuluję zdrowej kruszynki

Yoona nasi lekarze prowadzący ewidentnie z tej samej szufladki... długo do kolejnej wizyty ile to już będzie u Ciebie?

Alingles o rany, dużo zdrowia. Coś pyli że tak masz?

AndziaHa zazdroszczę popranego już, ja dopiero wyprałam co do torby, ręczniki, pościele i pieluchy. Ubranka ciągle przede mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie wychodzi,że na następnej wizycie to będzie już 38 tydzień. Kosmos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-15, 13:28   #3860
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że my korzystaliśmy z leżaczka dopóki Młody nie siedział ( czyli pozycja leżąca i półleżąca), jak nauczył się siedzieć, to dwa razy tak się rozbujał na tym leżaczku że wylądował na brzuchu/głowie, a leżaczek na nim...wtedy stwierdziliśmy, że czas leżaczka dobiegł końca
No właśnie ciekawe czy w tym kinderkrafcie też by tak poleciał, czy bardziej jest dostosowany do siedzenia.

Kupiłam dzisiaj w hm na wyprzedaży dwupak pajacyków w kubusia puchatka za 30 zł. Oprócz tego nie było nic ciekawego, jeszcze kilka zestawów typowo chłopięcych. Ale o rozmiarówce to tam chyba ktoś pijany decydował:p pomijam fakt, że wzięłam 56, a to na pewno jest 62 (ale w hm to norma), no ale ten drugi z zestawu to jest na moje oko 74...widać ogromną różnicę. Nie wiem jak ktoś mógł to razem zapakować jako ten sam rozmiar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 13:37   #3861
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Wyszłam z usg termin mam 10sierpnia nadrobila grubo 2tyg waga 1944g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 13:41   #3862
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Wyszłam z usg termin mam 10sierpnia nadrobila grubo 2tyg waga 1944g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ktory tydzien?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 13:51   #3863
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Według apki 30+3 z usg powiem ci potem bo telefony w media oglądamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 14:14   #3864
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Dziewczyny, czy wy też odczuwacie teraz większe zmęczenie? Ja już nie wiem co się ze mną dzieje...W nocy się budzę, wcześnie rano wstaję , potem w dzień jestem jak żywy trup - nic mi się nie chce, a jak się zdrzemnę, to jeszcze gorzej się czuję ,a później zasnąć wieczorem nie mogę. Mam dość
Dzisiaj wstałam 06.30 , zrobiłam placki ziemniaczane, zupę i mnie sn zmożył , leżałam 2 godziny, ale co jakiś czas telefon dzwonił, to syn ze szkoły przyszedł także oka nie zmrużyłam. Wstałam i jestem do niczego. Nie mam energi do życia. Wyniki mam dobre, więc nie wiem o co kaman Czasem mam lepsze dni jak wczoraj, ale często właśnie takie jak dziś.
Nie mam nawet siły sprzątnąć w kuchni po obiedzie, nie mówiąc już jak wygląda mieszkanie.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 14:19   #3865
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też odczuwacie teraz większe zmęczenie? Ja już nie wiem co się ze mną dzieje...W nocy się budzę, wcześnie rano wstaję , potem w dzień jestem jak żywy trup - nic mi się nie chce, a jak się zdrzemnę, to jeszcze gorzej się czuję ,a później zasnąć wieczorem nie mogę. Mam dość
Dzisiaj wstałam 06.30 , zrobiłam placki ziemniaczane, zupę i mnie sn zmożył , leżałam 2 godziny, ale co jakiś czas telefon dzwonił, to syn ze szkoły przyszedł także oka nie zmrużyłam. Wstałam i jestem do niczego. Nie mam energi do życia. Wyniki mam dobre, więc nie wiem o co kaman Czasem mam lepsze dni jak wczoraj, ale często właśnie takie jak dziś.
Nie mam nawet siły sprzątnąć w kuchni po obiedzie, nie mówiąc już jak wygląda mieszkanie.
No u mnie tez stanowczo gorzej. Ja akurat caly czas wstaje między 5:00 a 7:00 ale bardziej odczuwam senność, ale nie potrafkę spać po południu. Leże tak godzinkę po obiedzie, staram się ruszać. Ale u mnie ledwo zjem, zmierze cukier po godzinie to by wypadało kolejny już szykować. Wykańcza mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 14:23   #3866
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Teraz już termin porodu się nie zmienia jeśli wymiary dziecka na usg wychodzą większe/mniejsze. Po prostu oznacza to tylko tyle że dziecko wymiarami odpowiada danemu tygodniowi.

Ja też jestem nie do życia... jak sobie wyobrażam że jeszcze tak kilka tygodni takiej wegetacji to mi słabo. Do tego nawet jeśli chciałabym coś porobić to po pierwsze nie powinnam a po drugie jak coś się poruszam więcej to zaraz łapią mnie skurcze i boli całe krocze przerąbane...

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 14:31   #3867
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też odczuwacie teraz większe zmęczenie? Ja już nie wiem co się ze mną dzieje...W nocy się budzę, wcześnie rano wstaję , potem w dzień jestem jak żywy trup - nic mi się nie chce, a jak się zdrzemnę, to jeszcze gorzej się czuję ,a później zasnąć wieczorem nie mogę. Mam dość
Dzisiaj wstałam 06.30 , zrobiłam placki ziemniaczane, zupę i mnie sn zmożył , leżałam 2 godziny, ale co jakiś czas telefon dzwonił, to syn ze szkoły przyszedł także oka nie zmrużyłam. Wstałam i jestem do niczego. Nie mam energi do życia. Wyniki mam dobre, więc nie wiem o co kaman Czasem mam lepsze dni jak wczoraj, ale często właśnie takie jak dziś.
Nie mam nawet siły sprzątnąć w kuchni po obiedzie, nie mówiąc już jak wygląda mieszkanie.
Też ostatnio zauważyłam spadek formy. Wstaję wcześnie ok 6-7. Po obiedzie mam taki zjazd, że muszę się przespać..tylko ja zawsze miałam problem ze spaniem popołudniu bo nie mam granic...zamiast 30 min drzemki to śpię jak zabita 2 godziny... no i wieczorem chodzę spać ok 24-1... właśnie miałam czytać książkę, ale nie dam rady, idę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 14:35   #3868
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Szczerze nie wiem. Moja ginka bada mnie ginekologicznie i zawsze stwierdza, że wszystko pozamykane, ok. USG robi mi szybkie przez brzuch na każdej wizycie. Sprawdza tylko serducho. Więc ja tak naprawdę nie wiem jaką ja mam tą szyjkę i tak jakoś mi zawsze dziwnie jak Wy tu co chwila wymiary podajecie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój gin też. Bada ginekologicznie i mówi ze szyjka dluga i zamknięta, ale nie wiem ile ma.
Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
No właśnie,moja ma 2,3 i wg mojej gin ok. Ech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

No właśnie wychodzi,że na następnej wizycie to będzie już 38 tydzień. Kosmos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A kiedy idzie na urlop? Moze sie uda isc do niej jeszcze przed urlopem, choćby to było za 2 lub 3 tygodnie?
Moj tez idzie na urlop i kazal przyjść po niecałych 3 tygodniach przed jego urlopem

Edytowane przez NoBoTak
Czas edycji: 2018-06-15 o 14:37
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 14:38   #3869
fikumiku1
Raczkowanie
 
Avatar fikumiku1
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 299
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
Mi lekarz powiedział, że co 2 tygodnie to lekka przesada (zwłaszcza że u mnie wyniki modelowe, szyjka ok, nic się nie dzieje), ale co 3 tygodnie się widzimy jednak.

Dziewczyny, a czy któraś z was rozważa ćwiczenie z balonikiem Aniball? Poczytałam sobie trochę i chyba jestem przekonana do zakupu. Mama ginekolog polecała u siebie też. Opinie w sieci mogą być oczywiście marketingowe, ale wydaje mi się, że ma to sens - po pierwsze na ćwiczenie mięśni, a po drugie na oswojenie się z całym procesem porodu.
Ja ćwiczyłam w pierwszej ciąży i polecam wszystkim. Synek miał wielka głowę a ja ani mm naciecia. Wszystkie osoby którym polecilam urodziły bez nacinana. Jedna nawet dziecko coś ok 4300

Poza tym fajnie się wyczuwa którymi miesniami przeć

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ja kupie aniballa na pewno.
Dziewczyny ile mają wasze szyjki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
44 mm

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zielinka_87 Pokaż wiadomość
Moja 38 mm i szczerze to marzę żeby troszkę powoli się skracała bo poprzednio miałam problem urodzic

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
No co Ty, to ma jakiś wpływ na poród ? To co mam powiedzieć z moja długa???:0

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
fikumiku1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-15, 15:18   #3870
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też odczuwacie teraz większe zmęczenie? Ja już nie wiem co się ze mną dzieje...W nocy się budzę, wcześnie rano wstaję , potem w dzień jestem jak żywy trup - nic mi się nie chce, a jak się zdrzemnę, to jeszcze gorzej się czuję ,a później zasnąć wieczorem nie mogę. Mam dość
Dzisiaj wstałam 06.30 , zrobiłam placki ziemniaczane, zupę i mnie sn zmożył , leżałam 2 godziny, ale co jakiś czas telefon dzwonił, to syn ze szkoły przyszedł także oka nie zmrużyłam. Wstałam i jestem do niczego. Nie mam energi do życia. Wyniki mam dobre, więc nie wiem o co kaman Czasem mam lepsze dni jak wczoraj, ale często właśnie takie jak dziś.
Nie mam nawet siły sprzątnąć w kuchni po obiedzie, nie mówiąc już jak wygląda mieszkanie.
Też tak mam, ale nie martwię się tym szczególnie. Robię tyle, na ile mam siłę ( przynajmniej dół domu utrzymuję we względnym porządku, na górę chodzę tylko spać ), obiady raczej proste wersje, czasem jakaś pizza i tyle. Po prostu to ten moment, kiedy potrzebujemy więcej odpoczynku i trzeba się z tym pogodzić chyba.

Mocno angażuję syna i tż w pomoc, uświadomiłam im, że muszą o siebie trochę zadbać i mi pomóc więc po obiedzie sprzątają oni
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.