Mamy sierpniowe 2018 cz.III - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-16, 10:38   #3961
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Takie 4 kółka teściowa kupiła. 20180616_112402.jpeg20180616_112411.jpeg20180616_112341.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 10:41   #3962
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Foto fotelika coś się nie chce wstawić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 10:43   #3963
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

U nas w szpitalu zalecali po porodzie smarować całe ciało bepanthenem ponieważ skóra była tak jakby wysuszona po przebywaniu tyle czasu w wodach płodowych. Później nie mieliśmy żadnych problemów i alergii skórnych. Pupę smarowałam przy każdej zmianie pieluchy również bepanthenem. Tylko zwykły bepanthenem jest lepszy nie ten z dodatkami w nazwie. Później używaliśmy tańszych kremów z babydream, linomag itp. Sudocrem u nas się nie sprawdził.

Wit d już kiedyś pisałam że w aerozolu jest najwygodniejsza w użyciu.

Berenika współczuje sytuacji z tż. Mam nadzieję że zdąży się ogarnąć przed porodem i uświadomi sobie pewne rzeczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 10:44   #3964
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość

Wprowadziłam w domu zasadę 3P. Trzymamy tylko to, co jest potrzebne, piękne lub pamiątkowe. Oby udało mi się wytrwać w tym postanowieniu
Hahah myślę że u mnie by to nie zdało egzaminu, pewnie co innego piękne byłoby dla mnie a co innego dla tż chociaż możę faktycznie przy przeprowadzce to ja chciałam więcej rzeczy chomikować

Stella dopisz mi proszę wiztę 28-06-2018 i 12-07-2018
Dodałam na klub zdjęcia mojego brzuszka nie takie piękne plenerowe jak Wasze ale zawsze


Dziś tż ma przywieźć szafę na rzeczy Majeczki, będę miała co robić Powiem Wam, że nie mogę się tej mojej kruszynki juz doczekać
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 11:35   #3965
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84201406]Mój mąż totalnie przeholowal. Wieczorem zadzwonił do niego brat i poszedł do niego niby na chwilę. Nie wrócił do tej pory, chodzą sobie gdzieś po kolegach, piwkuja zadowoleni. Ja mam już dość i nie wiem co teraz mam zrobić. Jestem w ciemnej du***, bo nie pracuje, mieszkam u teściów z dwójką dzieci. Kasa na dzieci (kindergeld) wszystko przychodzi na konto męża. Nie mam swoich pieniędzy, nie mam gdzie się wynieść...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Bardzo Ci współczuje sytuacji. Wydaje mi się, że po pierwsze musisz się trochę usamodzielnić finansowo w razie "w", a po drugie odbyć z mężem bardzo poważną rozmowe o Waszym małżeństwie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 12:12   #3966
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

..2018-06-16 13.06.59.jpg2018-06-16 13.06.05.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 15:09   #3967
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Wózek fajny. Nam się podobały bardzo Adamexy ale u nas trzeba było coś na lepszych amortyzatorach. Tylko pogadajcie z tż na spokojnie o nosidełku do samochodu. Nie trzeba wydawać 1000 zł ale ten napewno nie jest dobry.

Byliśmy w Ikei i tamtejszej galerii. Zakupy były trudne bo nasza prawie anielska trzylatka przestaje być aniolkiem. Wiem że u niektórych rodziców takie dziecko to żaden problem ale ona naprawdę się zmieniła.
Płacze/lamenty.
Zakupy zrobione. W Ikei mieliśmy kupić taką komodę jak mamy ale jak na nią popatrzylam na nią to stwierdziłam że jednak takie 2 to za dużo. Stwierdziliśmy że dokupimy te pojemniki skuba i jedną półkę w szafie zaadoptujemy.
Wzięliśmy wanienke ale dla starszej bo teraz pluska się w domu w takiej niedużej misce (mamy kabinę bez brodzika).
Jakieś pieluszki, kocyk bo mężowi się podoba.
Kilka ubranek w hm i smyku. Ale na razie kilka bo na wyprzedaży pod koniec lipca będą już te letnie.
I odebraliśmy tą kołyskę drewnianą. Dokupimy materacyk i zobaczymy może na początek nie bedziemy składać łóżeczka.
Tylko ten żołądek mnie boli i trochę ciągnie brzuch po tych wycieczkach. Zostaly mi do zrobienia ogórki i truskawki dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-16, 15:24   #3968
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ola to intensywnie ale ważne że zakupy udane.
Ja dzisiaj zebralam się w sobie i poprosilam męża żebyśmy pojechali popatrzeć wózki dla dwojga. Ciągle mam mętlik w głowie w tym temacie niestety i oglądanie w ogóle mi nie pomogło bo nie na naszą kieszeń te co w sklepie można pooglądać. Nie stać mnie dać za wózek tyle co warte jest nasze auto... w Internecie upatrzylam sobie dwa i na bobo wózki są na stronie ale w naszym stacjonarnym nie ma żeby pomacać. Zaproponowali mi Warszawę żeby tam jechać... nie pojadę w mojej sytuacji. Chyba kupimy jednak w ciemno ten wózek. Jest u nas jeden używany na olx baby jogger, mi się nawet podoba ale mąż powiedział, że on takiego nie chce.
Potem jeszcze skoczylismy do flaminga, dokupilam tych tetrowych pieluszek, organizer na łóżeczko i potem zrobilismy zakupy w biedronce. Córcia z wycieczki mega zadowolona, wszystkie dzieci zaczepiała a teraz ma pierwszą dzisiaj drzemkę i śpi od dwóch godzin jak nie ona
A my z mężem zamowilismy sobie pizze bo odkąd wyszlam ze szpitala za mną chodzi pizza i dzisiaj już ten ostateczny dzień w którym muszę ją zjeść
Mały tylko dzisiaj mega oszczędny w ruchach a ja po tym wyjściu z domu zdycham... kompletnie stracilam kondycję. Jestem zleżałym osobnikiem jak ja urodze to nie wiem...

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 15:43   #3969
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

500+ nam sie nie należy w ogóle. Kosiniakowe tez nie, dlatrgo że musielibysmy byc ubezpieczeni tu w Polsce. Jestesmy w niemczech wiec nalezy sie elterngeld ktory i tak mąż dostanie na konto bo ja w niemczech przeciez nie mam drugiego bo i jak. Tutaj mam konto i tutaj mi mąż kase przesyła ale nie jest to jakas konkretna kwota co miesiąc tylko tyle, żeby starczylo na rachunkj i jakies wydatki. Ogolnie nie robi jakis wiekszych problemów już z kasą, jak na cos potrzebuje to poprostu przesyla i już... co do tej sytuacji, to oczywiscie niedawno wstał i gadalismy coś. Dowiedziałam się, że jednak ta rozmowa z bratem o mieszkaniu wyglądała nieco inaczej niz mi wtedy powiedział... ten brat mial pretensje ze za malo czasu im dajemy do znalezienia czegos, a jego dziewczyna powordziala ze jak on chce iść mieszkac do moich tesciow to z nimi koniec. Poklocili sie i moj wyszedl trzaskajac drzwiami. Nie powiedział mi nic wtedy o tym, dopoero dzisiaj. A wczoraj brat po niego zadzwonił i niby sie pogodzili ale nie rozmawiali nic więcej w tym temacie. Terax jestem w totalnej kropce i jesxcse bardziej na nich wkurzona. Co ona zamierza tam siedzieć na siłę?!? Bo tak to zrozumiałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 15:47   #3970
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84208686]500+ nam sie nie należy w ogóle. Kosiniakowe tez nie, dlatrgo że musielibysmy byc ubezpieczeni tu w Polsce. Jestesmy w niemczech wiec nalezy sie elterngeld ktory i tak mąż dostanie na konto bo ja w niemczech przeciez nie mam drugiego bo i jak. Tutaj mam konto i tutaj mi mąż kase przesyła ale nie jest to jakas konkretna kwota co miesiąc tylko tyle, żeby starczylo na rachunkj i jakies wydatki. Ogolnie nie robi jakis wiekszych problemów już z kasą, jak na cos potrzebuje to poprostu przesyla i już... co do tej sytuacji, to oczywiscie niedawno wstał i gadalismy coś. Dowiedziałam się, że jednak ta rozmowa z bratem o mieszkaniu wyglądała nieco inaczej niz mi wtedy powiedział... ten brat mial pretensje ze za malo czasu im dajemy do znalezienia czegos, a jego dziewczyna powordziala ze jak on chce iść mieszkac do moich tesciow to z nimi koniec. Poklocili sie i moj wyszedl trzaskajac drzwiami. Nie powiedział mi nic wtedy o tym, dopoero dzisiaj. A wczoraj brat po niego zadzwonił i niby sie pogodzili ale nie rozmawiali nic więcej w tym temacie. Terax jestem w totalnej kropce i jesxcse bardziej na nich wkurzona. Co ona zamierza tam siedzieć na siłę?!? Bo tak to zrozumiałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Czyli co? Pogodzili sie i tematu z mieszkaniem juz nie ma? Bo rozumiem, że jakby mąż nadal trzymał się tego ze mają się wyprowadzić, to by się pewnie nie pogodzili...?
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:15   #3971
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Berenika, ale 500+ na drugie i 3 dziecko jest niezależne od dochodu i się każdemu należy. Tak samo kosiniakowe jest niezależne od dochodu jak matka nie pracuje. Miałabyś 2 tys w sumie przez rok, a potem 1 tys.


Co do mieszkania to już się robi jakas niejasna sytuacja - ja bym sama pogadała z tym bratem i jego dziewczyną ,żeby wiedzieć co oni zamierzają ,a nie się bawić w jakiś głuchy telefon.



Moje samopczucie dalej do bani - ewidentnie mi słabo, nie wiem , może to coś poważniejszego. Spałam do 8:00, potem mąż z synem pojechali do teściowej na działkę, a ja się znów położyłam i wstałam o 13ej. Pojechałam do nich , wróciliśmy i już byłam wykończona nie wiadomo czym. Zamówiliśmy pizzę, zjedliśmy, mąż i pies zalicza drzemkę, a ja leżę na kanapie i nie mam siły ,żeby coś zrobić. Masakra.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-16, 16:17   #3972
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja mam pytanie do dziewczyn uzależnionych finansowo od swoich mężów. Myślałyście kiedyś, co by było gdyby Wasz tż ( odpukać) zginał? Wypadek samochodowy np. Nie macie dostępu do "ich" kont bankowych, nie macie żadnych przychodów i mieszkacie kątem u obcych ludzi. To nie jest tak, że idziecie do banku i mówicie " proszę pana, mój mąż nie żyje", teraz ja będę korzystała z tego konta. Tak na prawdę, do czasu sprawy spadkowej zostajecie z niczym. Abstrahując od życia na łasce i niełasce mężczyzny....

Dżizas...nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak w ogóle doszło do tego, że pozwoliłyście się postawić w takiej sytuacji?????
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:26   #3973
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn uzależnionych finansowo od swoich mężów. Myślałyście kiedyś, co by było gdyby Wasz tż ( odpukać) zginał? Wypadek samochodowy np. Nie macie dostępu do "ich" kont bankowych, nie macie żadnych przychodów i mieszkacie kątem u obcych ludzi. To nie jest tak, że idziecie do banku i mówicie " proszę pana, mój mąż nie żyje", teraz ja będę korzystała z tego konta. Tak na prawdę, do czasu sprawy spadkowej zostajecie z niczym. Abstrahując od życia na łasce i niełasce mężczyzny....

Dżizas...nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak w ogóle doszło do tego, że pozwoliłyście się postawić w takiej sytuacji?????
My mamy wspolne konto, oprócz tego mam swoje, gdzie splywa kasa z tego co sobie dorobię. Ale co spowodowało ze nie mam glownego dochodu? Będąc na macierzyńskim moj zakład pracy oglosil upadłość i zostałam bez pracy. Z malym dzieckiem, bez pomocy dziadków ciężko wrócić do pracy, więc i dochodu brak... Życie
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:31   #3974
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Moje samopczucie dalej do bani - ewidentnie mi słabo, nie wiem , może to coś poważniejszego. Spałam do 8:00, potem mąż z synem pojechali do teściowej na działkę, a ja się znów położyłam i wstałam o 13ej. Pojechałam do nich , wróciliśmy i już byłam wykończona nie wiadomo czym. Zamówiliśmy pizzę, zjedliśmy, mąż i pies zalicza drzemkę, a ja leżę na kanapie i nie mam siły ,żeby coś zrobić. Masakra.
Witaj w klubie. Ja przeleżałam dziś pół dnia. Jutro mam imprezę rodzinną i aż mi ciarki przechodzą na samą myśl. Najchętniej bym nigdzie nie szła....

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
My mamy wspolne konto, oprócz tego mam swoje, gdzie splywa kasa z tego co sobie dorobię. Ale co spowodowało ze nie mam glownego dochodu? Będąc na macierzyńskim moj zakład pracy oglosil upadłość i zostałam bez pracy. Z malym dzieckiem, bez pomocy dziadków ciężko wrócić do pracy, więc i dochodu brak... Życie
Kochana, to nie pytanie o powód braku stałego dochodu, ale o to dlaczego mężowie mają swoje konta i jak łaskawcy wydzielają pieniądze nażycie żoną, które nie pracują zawodowo, a zajmują się dzieci. Plus do tego dochodzi brak jakiejkolwiek decyzyjności. Ciężko mi zrozumieć, jak można dopuścić do takiej sytuacji....

Ja mam dostęp do wszystkiego i nikt mnie nie rozlicza nawet ze złotówki. Oczywiście planujemy razem większe zakupy, budżet, ale kurcze....bez przesady....
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:35   #3975
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Berenika bardzo wspolczuje sytuacji, nie wiem jak to działa w druga stronę, ale np. jak pobieram jakiekolwiek świadczenia na dzieci w Polsce (jeśli żona jest w Pl, a mąż za granica) to w Holandii nic juz nie mogę dostać. Trzeba wykazac, ze w kraju pochodzenia nie dostaje nic. Nie wiem jak to wygląda przy pobieraniu świadczeń mieszkając w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:35   #3976
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn uzależnionych finansowo od swoich mężów. Myślałyście kiedyś, co by było gdyby Wasz tż ( odpukać) zginał? Wypadek samochodowy np. Nie macie dostępu do "ich" kont bankowych, nie macie żadnych przychodów i mieszkacie kątem u obcych ludzi. To nie jest tak, że idziecie do banku i mówicie " proszę pana, mój mąż nie żyje", teraz ja będę korzystała z tego konta. Tak na prawdę, do czasu sprawy spadkowej zostajecie z niczym. Abstrahując od życia na łasce i niełasce mężczyzny....

Dżizas...nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak w ogóle doszło do tego, że pozwoliłyście się postawić w takiej sytuacji?????

Passionfruit, znam dużo takich rodzin, najczęściej powodem są nieplanowane dzieci, które wychowuje oczywiście kobieta, niepracując i tym sposobem się uzależnia od męża finansowo. Przykre ale proste i powszechne.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:36   #3977
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do dziewczyn uzależnionych finansowo od swoich mężów. Myślałyście kiedyś, co by było gdyby Wasz tż ( odpukać) zginał? Wypadek samochodowy np. Nie macie dostępu do "ich" kont bankowych, nie macie żadnych przychodów i mieszkacie kątem u obcych ludzi. To nie jest tak, że idziecie do banku i mówicie " proszę pana, mój mąż nie żyje", teraz ja będę korzystała z tego konta. Tak na prawdę, do czasu sprawy spadkowej zostajecie z niczym. Abstrahując od życia na łasce i niełasce mężczyzny....

Dżizas...nie potrafię sobie tego wyobrazić. Jak w ogóle doszło do tego, że pozwoliłyście się postawić w takiej sytuacji?????
Dokładnie to samo mi się nasuwa.
Ja co prawda jestem bezrobotna ale nadal z prawem do zasiłku macierzyńskiego więc do porodu a potem przez kolejny rok będę miała "swoje" pieniądze... Chociaż, u nas nie ma czegoś takiego Twoje-Moje. Mamy wspólne konto, obydwie pensje wpływają na to konto, z niego oplacamy wszystkie rachunki, robimy zakupy, pobierają ratę kredytu hipotecznego i to co zostaje to sobie tym zarządzamy na swoje wydatki, wspólne zachcianki typu jedzenie na wynos itp. Nie wyobrażam sobie że miałabym prosić męża o pieniądze na takie zwykłe rzeczy jak kupienie dziecku jakiegoś ciucha czy żeby mi dawał tylko pieniędzy "na styk". Może jeszcze by tego brakowało żebym musiała przedstawić rachunek za dany zakup i będzie wyliczał co do grosza
U nas kwestie finansowe były ustalone jeszcze przed ślubem, i szczerze jeśli mój mąż nie chciałby takiego układu to chyba bym się nie zdecydowała na założenie z nim rodziny. Z resztą mam wrażenie że bardzo dużo par w ogóle nie ustala takich ważnych rzeczy a potem wychodzą kwiatki, że kobieta musi się prosić o każdy grosz...

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:37   #3978
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja chyba nie potrafię tego zrozumieć...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:38   #3979
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Witaj w klubie. Ja przeleżałam dziś pół dnia. Jutro mam imprezę rodzinną i aż mi ciarki przechodzą na samą myśl. Najchętniej bym nigdzie nie szła....

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------



Kochana, to nie pytanie o powód braku stałego dochodu, ale o to dlaczego mężowie mają swoje konta i jak łaskawcy wydzielają pieniądze nażycie żoną, które nie pracują zawodowo, a zajmują się dzieci. Plus do tego dochodzi brak jakiejkolwiek decyzyjności. Ciężko mi zrozumieć, jak można dopuścić do takiej sytuacji....

Ja mam dostęp do wszystkiego i nikt mnie nie rozlicza nawet ze złotówki. Oczywiście planujemy razem większe zakupy, budżet, ale kurcze....bez przesady....

Passion , bo mogą, a że są za przeproszeniem ,,bucami" więc tak robią....
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-16, 16:42   #3980
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

No właśnie „bo mogą”...
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:43   #3981
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Berenika, ale skoro dostajecie kindergeld w określonej wysokości i to ty zajmujesz się dziećmi to 100% tych pieniedzy powinno być Twoje. Nie jakaś tam kwota tylko konkretna ilość co miesiąc, zawsze tyle samo. I Ty wtedy sobie te pieniądze możesz rozdysponować. Ponadto skoro on tam pracuje dla Was to większość kasy powinno być na kontach w PL bo tutaj je wydajecie.
Bynajmniej tak to powinno wg mnie wyglądać. Nie daj się!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 16:56   #3982
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Witaj w klubie. Ja przeleżałam dziś pół dnia. Jutro mam imprezę rodzinną i aż mi ciarki przechodzą na samą myśl. Najchętniej bym nigdzie nie szła....

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------



Kochana, to nie pytanie o powód braku stałego dochodu, ale o to dlaczego mężowie mają swoje konta i jak łaskawcy wydzielają pieniądze nażycie żoną, które nie pracują zawodowo, a zajmują się dzieci. Plus do tego dochodzi brak jakiejkolwiek decyzyjności. Ciężko mi zrozumieć, jak można dopuścić do takiej sytuacji....

Ja mam dostęp do wszystkiego i nikt mnie nie rozlicza nawet ze złotówki. Oczywiście planujemy razem większe zakupy, budżet, ale kurcze....bez przesady....
Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Berenika, ale skoro dostajecie kindergeld w określonej wysokości i to ty zajmujesz się dziećmi to 100% tych pieniedzy powinno być Twoje. Nie jakaś tam kwota tylko konkretna ilość co miesiąc, zawsze tyle samo. I Ty wtedy sobie te pieniądze możesz rozdysponować. Ponadto skoro on tam pracuje dla Was to większość kasy powinno być na kontach w PL bo tutaj je wydajecie.
Bynajmniej tak to powinno wg mnie wyglądać. Nie daj się!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Dokładnie, kindergeld jest na dzieci - ty się dziećmi zajmujesz, więc mąż powinien w 100% przelewać go Tobie plus jakąś część ustalonej przez was jego wypłaty. Ja bym powiedziała mężowi ,że jeśli nie zgadza się na przelewanie ci całego zasiłku to ty się ubezpieczasz w PL i pobierasz sama kosiniakowe i 500 plus na dzieci, a on niech ci śle określoną część wypłaty , a jak nie to jest coś takiego jak alimenty. Niech wie, że to nie jest jego łaska , ale obowiązek. Koniec i kropka.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 17:29   #3983
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Aisza dobrze prawi. Polać jej



Ps. Tak mi przed chwila spadło ciśnienie, ze musiałam tz wysłać do sklepu po puszkę pepsi
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 17:49   #3984
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

OLA mam od siostry cybexa 4 gwiazdki i do tego Adamexa jest jeszcze fotelik ale mi foto nie chciało wejść w wizaz. W tym na pewno nie zamierzam co się zdjęcie wstawilo

PASI Tż za darmo podnosi ciśnienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 17:50   #3985
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dokładnie, kindergeld jest na dzieci - ty się dziećmi zajmujesz, więc mąż powinien w 100% przelewać go Tobie plus jakąś część ustalonej przez was jego wypłaty. Ja bym powiedziała mężowi ,że jeśli nie zgadza się na przelewanie ci całego zasiłku to ty się ubezpieczasz w PL i pobierasz sama kosiniakowe i 500 plus na dzieci, a on niech ci śle określoną część wypłaty , a jak nie to jest coś takiego jak alimenty. Niech wie, że to nie jest jego łaska , ale obowiązek. Koniec i kropka.
podsumowanie trafione w 10tkę!
Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Aisza dobrze prawi. Polać jej



Ps. Tak mi przed chwila spadło ciśnienie, ze musiałam tz wysłać do sklepu po puszkę pepsi
Mówisz, że za grzeczny jednak Twój Mąż?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 17:56   #3986
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Tak, tak. Mój przyniósł pepsi i pojechał na spotkanie integracyjne ze swoimi studentami Młody ma dziś czas playstation a ja leżę na kanapie i kontempluje ciszę i spokój

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Panterka, Tobie tak idą te zakupy wyprawkowy ze byś tu połowę dzieciaków obdarowała tym co masz trochę zazdroszczam motywacji!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 18:04   #3987
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ja też nie rozumiem, jak można się tak ubezwłasnowolnić i nie mieć dostępu do pieniędzy. My z mężem mamy osobne konta i jedno wspólne na które przelewamy oszczędności.

Kurcze zjadłam właśnie pierwszego od wyroku cukrzycowego loda włoskiego! Czekam na wynik jak na wyrok, będę wiedzieć za 45min ile kosztował mój grzech za to psychicznie czuje się dużo lepiej, odpuściłam troche

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 18:15   #3988
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Ps. 0d poniedziałku 25.06 będą w lidlu sukienki maxi.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 18:20   #3989
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

PASI Lubie być przygotowana. TŻ po wizycie stwierdził że dobrze się stało że sporo wcześniej zaczęłam wszystko kompletowac. Właśnie baby pranie ściągam i później torbę pakuje. Nawet już wybrałam ubranko w którym mi dadza Julke po porodzie. Wybrałam różowe body w kokardki, długie spodnie co są jak rajstopy ale fachowo nie wiem jak to się nazywa, bluzkę z długim, niedrapki, pampersa, a czapeczke i cienki różek dorzucę jak uprasuje

Reklamówke ubranek na chłopca mam do oddania po przebraniu po siostrze wiec jak będę w domu zrobię foto i chętnie oddam komuś z was jak będzie chciał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-16, 18:25   #3990
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.III

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
PASI Lubie być przygotowana. TŻ po wizycie stwierdził że dobrze się stało że sporo wcześniej zaczęłam wszystko kompletowac. Właśnie baby pranie ściągam i później torbę pakuje. Nawet już wybrałam ubranko w którym mi dadza Julke po porodzie. Wybrałam różowe body w kokardki, długie spodnie co są jak rajstopy ale fachowo nie wiem jak to się nazywa, bluzkę z długim, niedrapki, pampersa, a czapeczke i cienki różek dorzucę jak uprasuje

Reklamówke ubranek na chłopca mam do oddania po przebraniu po siostrze wiec jak będę w domu zrobię foto i chętnie oddam komuś z was jak będzie chciał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie z jednej strony mam w głowie,że jeszcze dużo czasu mam, ale z drugiej strony gdyby coś się stało, to jestem w czarnej d....

Chyba zabiorę się w poniedziałek za zakupy!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 21:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:59.