Filtry UV a makijaż - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-27, 23:00   #3001
Coco trini
Raczkowanie
 
Avatar Coco trini
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 328
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
teoretycznie "naturalny" - ale on właśnie wydawał mi się taki pomarańczowy Lepszy jest beż, nr 207, nie jest moim zdaniem ciemniejszy, tylko inny odcień, nie marchewkowy Jeżeli potrzebujesz jaśniejszego odcienia, to poszukaj też Lirene, ale "Nature Matte", kolor jasny naturalny. Podkład jest podobny do City Matta.
A co do samego nakładania, to wklepujemy Oczywiście optymalnie byłoby nie nakładać nic, no ale ostatecznie filtry sa dla nas, a nie my dla nich
Dziekuje za odzew
Co prawda własnie doszłam do wniosku że niestety u mnie podkład odpada tak naprawde już znalazłam niezastompiny duet z filtrem (czyt. Palladio with Skrobia lub zamias P Translucide) Chciałam tylko na sobie przeprowadzic testy ale i tak nie potrzebnie bo scieram filtr wole miec na tawarzy coś letkiego niż cięzkiego i czuc sie niekomfortowo
__________________
POMOC DLA WANDY https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post39786455

Dziękuje za każda pomoc
Coco trini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 09:55   #3002
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mam małe pytanko
Zastanawia mnie dlaczego tak bardzo trzymamy się tej wersji że na filtry z Parsolem nie można nakładać żadnego preparatu z talkiem bądź miką? Wiem że ulega on destabilizacji przez te związki ale jeśli zdestabilizaujemy sam Parsol to przecież zostanie nam jeszcze kilka innych substancji, które nas chronią często bardzo skutecznie. A poza tym przecież jasne jest że Parsol samoistnie się destabilizuje po około 2 godzinach?
Więc jaki jest w tym sens? Chyba że jest jeszcze coś o czym nie wiem Czekam na uświadomienie
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 10:39   #3003
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

sens jest taki, że skoro Parsol już jest w kremie, to po to, żeby chronił...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 11:08   #3004
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Filtry UV a makijaż

no ale przeciez on sie sam zdestabilizuje po 2 godzinach!! zadna z nas przeciez nie robi reaplikacji co 2 godziny kremu z parsolem bo nikt na to nie ma czasu w ciagu dnia no chyba ze sie jest na plazy
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 11:41   #3005
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

nie ma takiej potrzeby, jeśli używamy porządnych filtrów, opartych na Tinosorbach lub Mexorylach.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 14:41   #3006
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Re: Filtry UV a makijaż

no to ja juz nic nie kumam w moim filtrze jest Mexoryl XL oraz Avobenzon stabilizowany Octocrylenem. Skoro jest stabilizowany to rozumiem ze samoistnie sie nie zdestabilizuje ale jesli naloze cos co zawiera talk lub mike to wtedy tak? A jesli go jednak zdestabilizuje to przeciez Mexoryl jest uznawany za jeden z najstabilniejszych substancji przeciwslonecznych o dosc szerokim zakresie działania. To znaczy ze ochrona dalej bedzie?

aha no i jeszcze pytanie czy talki i mika destabilizuje stabilizowany avobenzone
__________________
mewcia

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-29 o 15:11 Powód: post pod postem
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 15:08   #3007
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

co do pierwszego pytania - tak, ochrona nadal będzie, ale jak nie zdestabilizujesz Parsolu, to będzie większa

natomiast w drugiej kwestii - przyjmujemy, że jeśli coś destabilizuje Parsol, to i stabilizatory nie pomogą bo tak wygląda większość nieskutecznych preparatów z filtrami: Parsol + stabilizator + destabilizator. tym bardziej, że stabilizator i Parsol powinny być w określonych proporcjach, a mało który producent trzyma się tej zasady.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 20:24   #3008
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Filtry UV a makijaż

to dodam jeszcze ze producent w moim kremie uzyl juz talku i to dosyc wysyoko w skladzie (kolo 1/3) - czyli moral z tego taki ze sam producent mi parsol zdestabilizowal hehe
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 20:32   #3009
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mogę mieć do Was pytanie? Proooooszę... Czy w clinique blended face powder (sypki puder ten z dołączonym pędzelkiem) jest talk albo mika? Nie mam już tekturowego pudełka, a na spodniej nalepce nie ma składu... nie ma go również w opisie KWC i na stronie clinique...
Do tej pory się nie przejmowałam, bo używałam filtrów avene, ale kończy mi się tubka, a w aptekach filtrów avene nie widać i chyba będe musiała w necie kupić coś biodermy lub LRP (te kosmetyki widziałam w netowych aptekach).
Jeśli ten talk w pudrze jest (a pewnie jest...) to czy bardzo sobie zaszkodzę? Nie używam podkładu, tylko warstewkę tego sypkiego pudru na filtry. Skrobi nie używam, bo mi się robi ciasto. Pomóżcie
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 04:55   #3010
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Mogę mieć do Was pytanie? Proooooszę... Czy w clinique blended face powder (sypki puder ten z dołączonym pędzelkiem) jest talk albo mika? Nie mam już tekturowego pudełka, a na spodniej nalepce nie ma składu... nie ma go również w opisie KWC i na stronie clinique...
Do tej pory się nie przejmowałam, bo używałam filtrów avene, ale kończy mi się tubka, a w aptekach filtrów avene nie widać i chyba będe musiała w necie kupić coś biodermy lub LRP (te kosmetyki widziałam w netowych aptekach).
Jeśli ten talk w pudrze jest (a pewnie jest...) to czy bardzo sobie zaszkodzę? Nie używam podkładu, tylko warstewkę tego sypkiego pudru na filtry. Skrobi nie używam, bo mi się robi ciasto. Pomóżcie
Jest talk.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 06:58   #3011
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki. Znaczy to, że czeka mnie zakup nowego filtra i nowego pudru. A miałam oszczędzać Ale nic to, poszerzę swoje horyzonty!
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 09:31   #3012
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

No dobra. W aptece centrum zamówiłam antheliosa i fluid biodermy, zobaczymy jak się sprawdzą Zaraz idę do apteki na Puszczyka po puder jedwabny hauschki. Mam tylko jedną wątpliwość: czego używać (jakiego pudru w kamieniu) do poprawek w ciągu dnia? W wątku polecającym podkłady i pudry do filtrów są tylko pudry sypkie... sprawdziłam, kompakt hauschki ma talk i mikę, translucide w kamieniu też... a nosić puder sypki w torebce to trochę, hmmm, nieporęczne.
Macie jakieś swoje typy? Najlepiej w kolorze i konsystencji sephory w kamieniu kolor D10 ivory
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 10:39   #3013
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry UV a makijaż

jak używam skrobi, to nie potrzebuję niczego do poprawek w ciągu dnia a jeśli Ty potrzebujesz, to niektórzy wychodzą z założenia, że skrobia/puder kompatybilny z filtrami - stanowi warstwę oddzielającą inny puder (niekompatybilny) od filtrów. w Polsce nie ma chyba pudrów w kamieniu bez talku.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 07:48   #3014
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki - tego się będę trzymać Zimą właściwie nie muszę robić poprawek - tylko nos mi się po paru godzinach świeci. Gorzej jest latem... Ale pomyślę o tym jutro.

Byłam wczoraj w aptece na Puszczyka i nie mieli pudru (jedwabnego, rozświetlający był), co więcej, pani powiedziała, że nie będą mieli, bo hauschka wprowadza coś nowego??? Wielbicielkom tego pudru zalecam zrobienie zapasów, albo dowiedzenie się o co chodzi (pani nie robiła wrażenia zbyt zorientowanej).
Dziś sprawdzę w 2 aptekach które mam po drodze do pracy, zawsze zostaje jeszcze internet.
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 15:38   #3015
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dzięki - tego się będę trzymać Zimą właściwie nie muszę robić poprawek - tylko nos mi się po paru godzinach świeci. Gorzej jest latem... Ale pomyślę o tym jutro.

Byłam wczoraj w aptece na Puszczyka i nie mieli pudru (jedwabnego, rozświetlający był), co więcej, pani powiedziała, że nie będą mieli, bo hauschka wprowadza coś nowego??? Wielbicielkom tego pudru zalecam zrobienie zapasów, albo dowiedzenie się o co chodzi (pani nie robiła wrażenia zbyt zorientowanej).
Dziś sprawdzę w 2 aptekach które mam po drodze do pracy, zawsze zostaje jeszcze internet.
oooo , tylko nie to mam nadzieje że Pani w aptece się myliła.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:43   #3016
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wygląda na to, że się myliła. Puder kupiłam dziś bez problemu na Domaniewskiej - problemem była tylko cena - i tam pani nie potwierdziła informacji o wycofywaniu produktu.
Puder wygląda (a zwłaszcza pachnie!) bardzo zachecająco!
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 20:34   #3017
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Pomocy!
Dziś kupiłam podkład LRP Toleriane, a teraz zajrzałam do wątku 'podkłady nie gryzące się z filtrami' i tam nie ma go na liście.
Myślałam, że on należy do dozwolonych.
I co teraz? Czy on rzeczywiście się nie nadaje na filtry? Używam filtrów LRP.

W razie czego wklejam skład:
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, dimethicone, glycerin, polyglyceryl-4 isostearate, pentylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, magnesium sulfate, disteardimonium hectorite, c18-36 acid glycol ester, ethylhexylglycerin, tristearin, cellulose gum, acrylates copolymer, disodium stearoyl glutamate, aluminum hydroxide, [+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides]


Ps. A jeśli on rzeczywiście nie nadaje się na filtry, to czy ten podkład bez filtrów wystarczy? Bo on ma SPF 20.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 20:53   #3018
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Pomocy!
Dziś kupiłam podkład LRP Toleriane, a teraz zajrzałam do wątku 'podkłady nie gryzące się z filtrami' i tam nie ma go na liście.
Myślałam, że on należy do dozwolonych.
I co teraz? Czy on rzeczywiście się nie nadaje na filtry? Używam filtrów LRP.

W razie czego wklejam skład:
Skład: aqua, cyclopentasiloxane, dimethicone, glycerin, polyglyceryl-4 isostearate, pentylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, magnesium sulfate, disteardimonium hectorite, c18-36 acid glycol ester, ethylhexylglycerin, tristearin, cellulose gum, acrylates copolymer, disodium stearoyl glutamate, aluminum hydroxide, [+/- may contain, ci 77891 / titanium dioxide, ci 77499, ci 77492, ci 77491 / iron oxides]


Ps. A jeśli on rzeczywiście nie nadaje się na filtry, to czy ten podkład bez filtrów wystarczy? Bo on ma SPF 20.
Ja nie widzę, gdzie on by miał mieć te SPF 20, bo żadnego filtra nie widzę w składzie...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 20:55   #3019
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Ja nie widzę, gdzie on by miał mieć te SPF 20, bo żadnego filtra nie widzę w składzie...
Tu jest opis Toleriane . Na moim opakowaniu też pisze, że ma SPF 20


No a pomijając te SPF 20, to co ze składem? Nadaje się do nakładania na filtry LRP?
Bo ja głównie patrzałam, żeby miki i talku nie było. Ale nie wiem co z resztą skoro go na liście dozwolonych nie ma...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 21:05   #3020
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wetnę się Wam w rozmowę, ale możecie nie zwracać uwagi Jam niepozorna
Aga, ten Colorstay, którego odlewkę mi zrobiłaś - jaki to był odcień? Ivory? W sumie dobry podkład, a chciałabym dać skórze odpocząć trochę od kompaktów, Clinique mnie nieco podsuszył. Używasz tego Revlona? Jak się sprawuje?
Zrobiłam też dwie próby właśnie z Toleriane LRP, który mi wysłałaś - na Avence i bez. W jednym i drugim przypadku wlazł mi w pory tak, że miałam widoczne podkładowe kropki. Na filtrze było lepiej, ale wciąż źle - na dodatek kolor nie dla mnie; kryje ok, chociaż jest zwyczajnie za ciemny. Pewnie na kremie silikonowym sprawowałby się lepiej, ale obecnie takowego na stanie nie posiadam.
Avene Couvrance boję się testować - jak widzę ten kolor, to mnie odrzuca. Ale dzięki za możliwość testów.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 21:08   #3021
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Zrobiłam też dwie próby właśnie z Toleriane LRP, który mi wysłałaś - na Avence i bez. W jednym i drugim przypadku wlazł mi w pory tak, że miałam widoczne podkładowe kropki. Na filtrze było lepiej, ale wciąż źle - na dodatek kolor nie dla mnie; kryje ok, chociaż jest zwyczajnie za ciemny. Pewnie na kremie silikonowym sprawowałby się lepiej, ale obecnie takowego na stanie nie posiadam.
Avene Couvrance boję się testować - jak widzę ten kolor, to mnie odrzuca. Ale dzięki za możliwość testów.
Czy piszesz o Toleriane podkładzie czy kompakcie?
Ja mam podkład w kolorze najjaśniejszym nr 10, nr 13 był za ciemny. Kompaktu nie próbowałam.

A Avene Couverance ma ładny kolor nr 02 taki naturalny. Ale jakościowo jest do bani - nic nie kryje, znika tuż po posmarowaniu.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 21:11   #3022
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ale nadal czekam na opinie na temat składu podkładu Toleriane
Czy można go dać na filtry?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 21:21   #3023
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Czy piszesz o Toleriane podkładzie czy kompakcie?
Ja mam podkład w kolorze najjaśniejszym nr 10, nr 13 był za ciemny. Kompaktu nie próbowałam.
O podkładzie. Wiesz, to że mi nie pasuje, nie znaczy, że Tobie nie będzie - ale fakt, że wyglądałam jak cętkowana. No i za ciemny, skubaniec - a miałam próbkę odcienia 10, więc ten sam, co i Ty. Z tym że dla mnie teraz już większość dostępnych na rynku podkładów zrobiła się za ciemna.

Aha, kryje - ale na mojej twarzy strasznie się odcina. Jednak np. Kate była zadowolona, więc jak zwykle, ile ludzi, tyle opinii.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A Avene Couverance ma ładny kolor nr 02 taki naturalny. Ale jakościowo jest do bani - nic nie kryje, znika tuż po posmarowaniu.
Aga wysłała mi do testów Porcelaine - nie wiem, który to numer. Jest rudy Ale dziękuję za wrażenia, nie mam jak widać czego żałować.


Edit: heheh, znalazłam właśnie w pudełku od kremu Toleriane (dzięki Ci, Erato, za pozytywne słowa na temat jego lekkiej wersji - spodobał mi się) próbkę tegoż podkładu Toleriane, ale odcień 11 - ciekawe, jakby wyglądał na mojej twarzy .
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 21:26   #3024
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Filtry UV a makijaż

Odcień Porcelanowy to nr 1, a więc baaardzo jasny. Na mojej twarzy wyglądał jak śnieżnobiały, aż za biały.
Jestem też bardzo blada, ale Nr 1 porcelanowy był za jasny, za sztuczny.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 21:36   #3025
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Odcień Porcelanowy to nr 1, a więc baaardzo jasny. Na mojej twarzy wyglądał jak śnieżnobiały, aż za biały.
Jestem też bardzo blada, ale Nr 1 porcelanowy był za jasny, za sztuczny.
Mówimy o kompakcie czy fluidzie? Bo ja mówię o tym:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14285
Nie wiem, dla mnie on w pudełeczku wygląda ciemno, na pewno ciemniej niż Toleriane; może Aga się rąbnęła? Kidding, kidding.
Nieważne Właśnie maznęłam się nim po policzku i .... wyglądam jak Indianka troszkę zjaśniał rozsmarowany, ale za mało.

Gama kolorystyczna jest np. tu:
http://www.leguidesante.co.uk/B6B/pu...orcelain-30ml/ można sobie powiększyć obrazek i ja tam widzę Porcelaine - wygląda tak, jak to, co mam przed sobą.
__________________
Signature deleted.

Edytowane przez Rayne
Czas edycji: 2007-02-02 o 23:12
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 22:00   #3026
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Filtry UV a makijaż

Weronisiu, jak już wcześniej wspomniałam, nie widzę w jego składzie żadnych filtrów (ani chemicznych ani mechanicznych), więc informacja na opakowaniu, że ma on SPF20, wydaje mi się naprawdę absurdalna.
Poza tym w składzie nie ma ani talku, miki, ani dwutlenku tytanu czy tlenku cynku (owszem, titanium dioxide pojawia się, ale na liście "may contain", więc to są raczej śladowe ilości).

Dochodzę zatem do wniosku, że jest on całkowicie bezpieczny dla filtrów. Nie tylko LRP.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 23:01   #3027
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hmm, z tymi podkladami to jest dziwna sprawa. Mam unifiance nr 11 jest zdecydowanie za ciemny, probowalam Dermablend nr 15 i wygladalam jak po miesiacu w solarium , a Avene Couvrance najjasniejszy jest dla mnie idealny To chyba wszystko zalezy od odcienia skory. Bo ja jestem bardzo jasna, ale z rozowym odcieniem (wszystkie podklady jakich do tej pory probowalam, oczywiscie najjasniejsze w paletach, byly zdecydowanie za ciemne). Czyli moral z tego taki ze trzeba sie zawsze "wysmarowac" i samemu sprawdzic.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 23:11   #3028
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Hmm, z tymi podkladami to jest dziwna sprawa. Mam unifiance nr 11 jest zdecydowanie za ciemny, probowalam Dermablend nr 15 i wygladalam jak po miesiacu w solarium , a Avene Couvrance najjasniejszy jest dla mnie idealny To chyba wszystko zalezy od odcienia skory. Bo ja jestem bardzo jasna, ale z rozowym odcieniem (wszystkie podklady jakich do tej pory probowalam, oczywiscie najjasniejsze w paletach, byly zdecydowanie za ciemne). Czyli moral z tego taki ze trzeba sie zawsze "wysmarowac" i samemu sprawdzic.
Hanneke, ale wg Ciebie Couvrance Porcelaine jest "prawie biały" czy jednak coś w stylu odcienia, jaki podałam w linku? Bo jednak trochę się "zamieszało" byłabym wdzięczna za pomoc.
A co do tego próbowania, to się zgadzam oczywiście - dla mnie np. sporym zaskoczeniem okazał się kompakt Clinique - odcień Nude wydawał mi się zbyt ciemny w samej puderniczce (co mnie zresztą podłamało, bo jest najjaśniejszy z dostępnych), ale jak mnie nim umalowano, zachwyciłam się efektem
Dlatego tym bardziej wielkie dzięki, thanks, danke i merci dla tej paskudy Agi za udostępnienie mi materiałów do tak obszernych testów.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 23:35   #3029
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiesz, on jest w tonacji tego na zdjeciu tyle ze sporo jasniejszy, ale nie prawie bialy. Je jestem prawie biala, ale wlasnie w takiej tonacji jak ten Porcelaine i mi pasuje idealnie. Ale jezeli masz inny odcien skory to bedzie wygladal na duzo ciemniejszy tak jak na mnie Dermablend wyglada na niesamowicie ciemny dlatego ze jest zolty.
Zalaczam kawaleczek mojego zdjecia, jak widac jestem bardzo ciemna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jj.JPG (1,1 KB, 349 załadowań)
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 23:41   #3030
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Filtry UV a makijaż

Aaaa
Co prawda na zdjęciu niewiele widzę, ale i tak dzięki, mam już jasny pogląd na sprawę
Masz chyba chłodny odcień skóry, prawda? Szkoda, że nie da się powiększyć zdjęcia. Ja mam właśnie żółtawy, ciepły (oczywiście nie liczę zaczerwienień podrażnieniowych, które lubią mi ten odcień psuć).
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i dobrej nocy.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.