Produkty po terminie ważności - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-30, 09:15   #1
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200

Produkty po terminie ważności


Witam
Mam pytanie pracuje obecnie w sklepie możemy brać produkty spożywcze krótko po terminie lub 3-4 miesiące po terminie cały czas jadłam takie rzeczy ale zastanawiam się czy istnieje jakieś ryzyko?
Dostalam do domu 5 litrów wody kokosowej z datą ważności do końca sierpnia zastanawiam się czy mogę to pić i czy to bezpieczne,macie jakieś doświadczenie z takimi produktami czy je spożywacie?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 16:34   #2
Muff0inka
Raczkowanie
 
Avatar Muff0inka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 30
Dot.: Produkty po terminie ważności

Trzeba rozróżnić między datą ważności: „należy spożyć do..” i „najlepiej spożyć przed”
Ta pierwsza najczęściej wystepuje w produktach takich jak serki, jogurty, wędlina i tej daty należy się trzymać. Tą drugą opcję najczęściej można spotkać na puszkowanych produktach lub słodyczach. Tutaj można spożyć produkt po dacie ważności jeśli nic nie wskazuje na to, że mógłby być już przeterminowany. Ale ogólnie nie zalecałabym spożywanie przeterminowanych produktów na dłuższą metę.
__________________
I prefer the sign: "No entry", to the one that says: "No exit"
Muff0inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 18:40   #3
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Produkty po terminie ważności

Cytat:
Napisane przez Muff0inka Pokaż wiadomość
Trzeba rozróżnić między datą ważności: „należy spożyć do..” i „najlepiej spożyć przed”
Ta pierwsza najczęściej wystepuje w produktach takich jak serki, jogurty, wędlina i tej daty należy się trzymać. Tą drugą opcję najczęściej można spotkać na puszkowanych produktach lub słodyczach. Tutaj można spożyć produkt po dacie ważności jeśli nic nie wskazuje na to, że mógłby być już przeterminowany. Ale ogólnie nie zalecałabym spożywanie przeterminowanych produktów na dłuższą metę.

Właśnie serków,wędlin czy jogurtów na szczęście nie spożywamy ale konfitury,pieczywo chrupkie,masło orzechowe akurat tak ale zastanawiam się nad tą woda kokosowa bo mam kilka miesięcy przeterminowana.Ogólnie pracuje w sklepie i te produktu po terminie możemy sobie brać akurat do domu dlatego takie pytanie zadałam.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 19:11   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Produkty po terminie ważności

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Właśnie serków,wędlin czy jogurtów na szczęście nie spożywamy ale konfitury,pieczywo chrupkie,masło orzechowe akurat tak ale zastanawiam się nad tą woda kokosowa bo mam kilka miesięcy przeterminowana.Ogólnie pracuje w sklepie i te produktu po terminie możemy sobie brać akurat do domu dlatego takie pytanie zadałam.
Ja ostatnio miałam bardzo ostre zatrucie pokarmowe i nie mam oczywiście na to jednoznacznych dowodów, ale największym podejrzanym był dżem, który jadłam do naleśników. Był cały czas trzymany w lodówce, po terminie ważności, ale wyglądał normalnie, nie wzbudzał podejrzeń. Od tego czasu szczerze mówiąc dużo bardziej pilnuję się, jeżeli chodzi o takie sprawy. Zawsze miałam do tego dość luźne podejście, ale teraz zwyczajnie się boję.

Najlepiej poszukaj w Internecie informacji o tym, które produkty można w miarę bezpiecznie (jeżeli są oczywiście prawidłowo przechowywane) w miarę spokojnie spożywać nawet po dacie "spożyć do", które po "najlepiej spożyć przed", a które lepiej od razu wywalić.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 19:45   #5
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Produkty po terminie ważności

Trzeba przede wszystkim dbać o swoje zdrowie. Według mnie jedzenie rzeczy kilka miesięcy po terminie jest nieodpowiedzialne. Raz załapiesz bakterie czy inny badziew i będziesz się z tym potem bujać. Nie ważne czy mówimy o oznaczeniach "ważne do" czy "najlepiej spożyć do". 3-4 msc to przesada zdecydowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 19:52   #6
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Produkty po terminie ważności

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio miałam bardzo ostre zatrucie pokarmowe i nie mam oczywiście na to jednoznacznych dowodów, ale największym podejrzanym był dżem, który jadłam do naleśników. Był cały czas trzymany w lodówce, po terminie ważności, ale wyglądał normalnie, nie wzbudzał podejrzeń. Od tego czasu szczerze mówiąc dużo bardziej pilnuję się, jeżeli chodzi o takie sprawy. Zawsze miałam do tego dość luźne podejście, ale teraz zwyczajnie się boję.

Najlepiej poszukaj w Internecie informacji o tym, które produkty można w miarę bezpiecznie (jeżeli są oczywiście prawidłowo przechowywane) w miarę spokojnie spożywać nawet po dacie "spożyć do", które po "najlepiej spożyć przed", a które lepiej od razu wywalić.
O kurcze współczuję,ja też jadłam taki dżem ale tydzień po terminie był to mały słoik który od razu zjadłam bo jak coś po terminie i to otworzę to staram się już nie jeść tego kilka dni tylko od razu wrzucam.
Ale poczytam na ten temat bo się teraz trochę wystraszyłam.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Trzeba przede wszystkim dbać o swoje zdrowie. Według mnie jedzenie rzeczy kilka miesięcy po terminie jest nieodpowiedzialne. Raz załapiesz bakterie czy inny badziew i będziesz się z tym potem bujać. Nie ważne czy mówimy o oznaczeniach "ważne do" czy "najlepiej spożyć do". 3-4 msc to przesada zdecydowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko ta woda kokosowa ma taki termin inne produkty maksymalnie tydzień przeterminowane nie ruszyłabym nawet takiego produktu 4 miesiące po terminie.
Przeczytałam o wodzie zwykłej mineralnej,że można pić po terminie ale co do wody kokosowej to niestety nie znałam informacji.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 19:59   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Produkty po terminie ważności

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Trzeba przede wszystkim dbać o swoje zdrowie. Według mnie jedzenie rzeczy kilka miesięcy po terminie jest nieodpowiedzialne. Raz załapiesz bakterie czy inny badziew i będziesz się z tym potem bujać. Nie ważne czy mówimy o oznaczeniach "ważne do" czy "najlepiej spożyć do". 3-4 msc to przesada zdecydowana.
Doszłam do tego samego wniosku - leżenie półżywa przez kilka dni i X wizyt w wc to była bardzo skuteczna lekcja.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-27, 13:01   #8
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: Produkty po terminie ważności

Popieram! Po to jest termin by go przestrzegać.
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 12:25   #9
sylwiaklo1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 72
Dot.: Produkty po terminie ważności

Ja wyrzucam, boję się zatrucia.
sylwiaklo1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 12:47   #10
bluebeella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 58
Dot.: Produkty po terminie ważności

Ktoś pracował nad tym produktem i okreslił datę i ja staram się nie jedać po terminie, chociaż podobno takie produkty wykupują firmy.
bluebeella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 14:39   #11
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Produkty po terminie ważności

Ja boję się jeść coś po terminie... Kiedyś przez to kilka dni cierpiałam...
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-08 15:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.