Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-15, 18:59   #1
incia2604
Raczkowanie
 
Avatar incia2604
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Unhappy

Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(


Hejka wszystkim. Mam pewien problem. Otóż zostałam zaproszona na jutro na ognisko. Miałam jechać z kolegą, koleżanką i jeszcze jednym znajomym.Czasami przyjeżdża i tak sobie gadamy.. Rodzice znają go,mają dobre zdanie o nim.. Pomimo tego nie pozwalają mi jechać z nim na to ognisko, a przecież mam 16 lat już! Nie rozumiem dlaczego, nie dalam im powodu zeby mi nie ufali.. Jestem raczej spokojną, nawet troche niesmiala dziewczyna,nie pale, nie pije.. poza tym rodzice zawsze moga liczyc na moja pomoc. Proszę doradźcie mi jak mam ich przekonać, żeby pozwolili mi iść
__________________
"..Są dni takich których nie powinno być w ogóle. Przez nie do poduszki łzy tule. Lecz są dni takie dzięki, którym czuje się jak w niebie, to te dni spędzone blisko Ciebie!.." LOVE..
incia2604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:03   #2
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Cytat:
Napisane przez incia2604 Pokaż wiadomość
Hejka wszystkim. Mam pewien problem. Otóż zostałam zaproszona na jutro na ognisko. Miałam jechać z kolegą, koleżanką i jeszcze jednym znajomym.Czasami przyjeżdża i tak sobie gadamy.. Rodzice znają go,mają dobre zdanie o nim.. Pomimo tego nie pozwalają mi jechać z nim na to ognisko, a przecież mam 16 lat już! Nie rozumiem dlaczego, nie dalam im powodu zeby mi nie ufali.. Jestem raczej spokojną, nawet troche niesmiala dziewczyna,nie pale, nie pije.. poza tym rodzice zawsze moga liczyc na moja pomoc. Proszę doradźcie mi jak mam ich przekonać, żeby pozwolili mi iść
16 lat to bardzo dużo . Porozmawiaj z nimi, opisz wszystko ze szczegółami: jak dojedziesz, jak wrócisz, o której, kto będzie itd. Spytaj też dlaczego nie chcą Ci pozwolić. I wtedy możesz rozwiać jeszcze te obawy. Nie wiem jak dawno zostałaś zaproszona, ale może potrzebują więcej czasu na namyślenie? Moi rodzice nie lubili takich spontanicznych wypadów. Na pewno im nie argumentuj, że masz JUŻ 16 lat .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:17   #3
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

heh to ze masz 16 lat to naprawde niewiele znaczy ale tak jak moja poprzedniczka uwarzam ze przedstaw im dokladnie kto bedzie, jak sie tam dostaniesz, czym wrocisz, o ktorej itd. i niech Ci podadza konkretne powody przeciw a Ty im moze podac konkretne powody za
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:26   #4
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Ognisko jest planowane w jakich godzinach? Czy to jest nocne ognisko?
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:32   #5
Bachata
Raczkowanie
 
Avatar Bachata
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 183
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

A jak tam jedziesz? Moja mama długo nie zgadzała się na wypady gdziekolwiek, jeśli prowadził ktoś bardzo młody z ledwo odebranym prawkiem.
Bachata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:43   #6
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Niech po ciebie przyjadą i odbiorą o określonej godzinie - jeżeli to możliwe
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:47   #7
Mneme
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 619
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Zaproponuj rodzicom, żeby dali Ci szansę udowodnienia, że jesteś godna zaufania. Zapewnij ich, że będziesz np. wysyłała co godzinkę krótkiego smsa, że wszystko ok (ja tak robiłam do pewnego czasu, kiedy gdzieś byłam wieczorem a moja mama się o mnie bała) i wrócisz na wyznaczoną porę (i w żadnym wypadku się nie spóźnij!).
Zaznacz, jak bardzo zależy Ci na tym wyjściu...
Mneme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 21:27   #8
krasnoludka1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Cytat:
Napisane przez incia2604 Pokaż wiadomość
Hejka wszystkim. Mam pewien problem. Otóż zostałam zaproszona na jutro na ognisko. Miałam jechać z kolegą, koleżanką i jeszcze jednym znajomym.Czasami przyjeżdża i tak sobie gadamy.. Rodzice znają go,mają dobre zdanie o nim.. Pomimo tego nie pozwalają mi jechać z nim na to ognisko, a przecież mam 16 lat już! Nie rozumiem dlaczego, nie dalam im powodu zeby mi nie ufali.. Jestem raczej spokojną, nawet troche niesmiala dziewczyna,nie pale, nie pije.. poza tym rodzice zawsze moga liczyc na moja pomoc. Proszę doradźcie mi jak mam ich przekonać, żeby pozwolili mi iść
no cóż rodzice sie boja o Ciebie i w sumie dobrze. Dbaja o Ciebie. Chca dla Ciebie jak najlepiej. Moze jak poznasz ze znajomymi. Chociazby z kolezanka albo kolega to sie przekonaja?
krasnoludka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 22:39   #9
Sandruś88
Rozeznanie
 
Avatar Sandruś88
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 828
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Też mam 16 lat i jak kiedyś rodzice kazali mi wrócić z koncertu o 23 ryczałam trzy dni i w końcu wróciłam z niego o 2
To było dawno, teraz już nie mam takich problemów
__________________



Daj mi przeżyć, bo życie ma zbyt wysoką cenę!





Sandruś88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 00:16   #10
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

O jak ja pamiętam doskonale te 16 lat i wieczne zakazy
Ja , kiedy już nie mogłam w żaden sposób dotrzeć pisałam listy do taty
Zawsze działało bo byłam w stanie tam na spokojnie wszystko dokładnie wypisać i podać odpowiednie argumenty - których oczywiście na żywo w rozpaczy ( jak nie chciał puścić) nie byłam w stanie odpowienio przedstawić
Jaka to siara była jak przychodzili po mnie po koncercie wwo no , ale było mineło
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 09:39   #11
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

powiedz rodzicom gdzie będziesz i z kim. Powiedz o ktorej planujesz wrócić i że na pewno nie będziesz piła/ paliła. zawsze mozesz powiedziec ze jakby co, to mogą po Ciebie przyjechać
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 09:55   #12
marcysia2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 122
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Cytat:
Napisane przez incia2604 Pokaż wiadomość
Hejka wszystkim. Mam pewien problem. Otóż zostałam zaproszona na jutro na ognisko. Miałam jechać z kolegą, koleżanką i jeszcze jednym znajomym.Czasami przyjeżdża i tak sobie gadamy.. Rodzice znają go,mają dobre zdanie o nim.. Pomimo tego nie pozwalają mi jechać z nim na to ognisko, a przecież mam 16 lat już! Nie rozumiem dlaczego, nie dalam im powodu zeby mi nie ufali.. Jestem raczej spokojną, nawet troche niesmiala dziewczyna,nie pale, nie pije.. poza tym rodzice zawsze moga liczyc na moja pomoc. Proszę doradźcie mi jak mam ich przekonać, żeby pozwolili mi iść

tak to już jest, że rodzice boja się o swoje dzieci mimo, że mają do nich zaufanie. Oczywiście nie wszyscy, ale czasem trafia się tacy i wydaje mi się, że będzie trudno ich przekonać. 16 lat to nie tak dużo, jak być miała 18 a co najmniej 17 to mogłabyś postawić na swoim i pojechać bez ich konkretnej zgody. Często jest tak, że Oni boja się wziąć odpowiedzialność ze Ciebie, bo jeśli by Ci się coś stało to pewnie jedno by wytykało drugiemu że to przez niego, bo się zgodził. Czasami potrzebne jest takie postawienie na swoim mimo zgody.

Ale w Twoim wypadku pozostaje jedynie proszenie, oraz dokładne przedstawienie całej sytuacji. Powodzenia
marcysia2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:56   #13
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Tak.. ja też miałam taka sytuacje. Starałam sie rozmawiać z rodzicami na spokojnie. Po jednej rozmowie zazwyczaj sie nie kończyło. Ale byłam zdeterminowana i rodzice zawuazyli jak mi na tym zalezy i wkoncu ulegli i wyrazili zgodę

Rodziców też trzeba sobie wychowac xD przeciez oni tez kiedys byli młodzi, powinni zrozumiec
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 14:18   #14
darunia89
Raczkowanie
 
Avatar darunia89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 59
GG do darunia89
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

po 1 to szczera rozmowa i przkonanie rodziców, ze jesteś odpowiedzialna.
po 2 moze ten kolega niech przyjdzie do ciebie i razem pogadajcie z rodzicami.
Powiedz, że będzie tam twoja koleżanka (oczywiście jezeli rodzice ją znją, bo jak nie to nie ma co mówic o koleżance). I naprawde pokaż im, że mając te 16 lat jesteś w stanie zadbac o siebie i swoje bezpieczeństwo. Bo oni sie poprostu martwią.
Życze powodzenia w rozmowie pozdrawiam
__________________
...Patrz na świat jakbyś oglądał go po raz pierwszy...




darunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 14:20   #15
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Niech po ciebie przyjadą i odbiorą o określonej godzinie - jeżeli to możliwe
Dokladnie, albo powiedz ze wrocisz przed 22.
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 21:10   #16
4na
Rozeznanie
 
Avatar 4na
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 604
Dot.: Jak przekonać rodziców? Pomóżcie mi proszę!;(

niektórzy rodzice są tacy że po prostu nie da się ich przekonać. Jak mój tato np jak powiedział 'nie' to nie było sensu dalej dyskutować, a jak pytałam 'dlaczego nie?' to odpowiadał 'bo nie!' i koniec rozmowy z czasem przestałam zwracać na to uwagę
powodzenia
4na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.