Oczyszczanie twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-27, 15:20   #1
jackbee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10

Oczyszczanie twarzy


Witam.
Jestem facetem, wiek 22 lata..
Okres dojrzewania mam już za sobą dodam, że nie przechodziłem go jakoś boleśnie jeśli chodzi o cerę, jednak od czasu do czasu na mojej twarzy pojawia się jakiś niechciany wyprysk.. z tendencją do rozsiewania się w okolicy pojawienia. Dodatkowo na nosie dostrzegam czarne kropeczki w miejscu porów. Podejrzewam, że jest to wynik mojego zaniedbania i są one zwyczaje zatkane.. nie ma możliwości nawet wyciśnięcia ich w jakikolwiek sposób..

Zwracam się do szanownych Pań z prośbą o doradzenie mi jakich kosmetyków do oczyszczania twarzy używać, raczej o silnym i skutecznym działaniu.. Osobiście nie znam się na tym kompletnie.. a nie wiem czy specyfiki dla kobiet i mężczyzn są takie same.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc z góry
Jacek.

Edytowane przez jackbee
Czas edycji: 2009-05-27 o 15:27
jackbee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:47   #2
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Witaj. Te czarne kropeczki to zapewne wągry. Złuszczanie, nawilżanie i odżywianie. Zainwestuj w peeling, żel do mycia twarzy i krem nawilżający. O ile pamiętam Loreal wypuścił na rynek kosmetyki dla mężczyzn. Poszukaj w drogerii. Mój TŻ ma z tej serii krem i żel i jest zadowolony. No i raz na jakiś czas polecam wizytę u kosmetyczki. Naprawdę są efekty. Pozdrawiam i udanej pielęgnacji życzę
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:59   #3
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Niestety w tym temacie nie mam zbyt obszernej wiedzy teoretycznej, lecz mogę podzielić się wiedzą praktyczną

"Niespodzianki" traktuję pastą (nie maścią!) cynkową, która szybko wysusza delikwenta. Rzecz jasna nie wolno wyprysków dotykać, dusić, skrobać etc. (w ten sposób przenosisz bakterie).
Co do czarnych kropek..."niszczę" je peelingiem lub masażem, który wykonuję elektryczna szczoteczką do zębów (na mokro). Bardzo dobra metoda, ale zdecydowanie nie można jej stosować na wrażliwej cerze.
No i nawilżanie. Jeżeli przesuszysz skórę, to ona odwdzięczy się własnym nawilżaniem, czyli zwiększy produkcję łoju (a stąd tylko krok do większej ilości ropnych wyprysków i wągrów).
Poza tym najważniejsze: regularne mycie twarzy i systematyczność (bez tego i najlepszy kosmetyk nie pomoże).

Pozdrawiam
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 16:02   #4
cosmetologin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 543
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Ja zachęcam do udania się się do kosmetyczki, kóra usunie Ci zaskórniki czyli tzw. wągry zrobi peeling maseczkę to zawsze pomaga no i doradzi jak pielęgnować cerę
cosmetologin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 20:06   #5
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Wiesz co najlepiej idź najpierw do dermatologa jeżeli jeden wyprysk powoduje przeniesienie w inne miejsca,chyba że ten wykwit sam wyciskasz i w ten sposób przenosisz bakterie na całą twarz i ci się tak robi.
Potem wystarczy udać się do kosmetyczki na mechaniczne oczyszczanie twarzy lub oczyszczanie ultradźwiękami potem będziesz miał nałożoną specjalną maseczkę i krem przed oczyszczaniem peeling i parówka. A potem w domu sobie je samemu wyciskać lub przy pomocy łyżeczki UNNY,którą możesz kupić np. na allegro.
Możesz również kupić preparatu działaniu oczyszczającym,antybakter yjnym i ściągającym.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 21:10   #6
jackbee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Dziękuję za Wasz odzew drogie Panie
To przenoszenie raczej nie jest samoczynne..
Fakt czasami zdarza mi się walczyć z wypryskiem, dodatkowo bardzo dobrze widać to na szyi, po ogoleniu się następnego dnia mam na niej dosłownie czerwony wysyp z niektórymi punkcikami ropnymi (tak przy okazji, macie jakiś sposób na ten problem z doświadczenia waszych partnerów?)
Następne pytanko..
Zakupiłem zestaw Nivea Visage, żel z pilingiem, tonik i krem nawilżający..
Co stosować najpierw żel czy tonik na waciku?
I na koniec, możecie polecić jakąś kosmetyczkę w Poznaniu?
Nie koniecznie najdroższą, która oczyści mi troszkę tą cerę i doradzi na temat postępowania z nią oraz dobierze odpowiednie kosmetyki
jackbee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 22:37   #7
cosmetologin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 543
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Najpierw żel później tonik i krem a peeling raz na miesiąc
Tonik jest po to ,żeby zmyć resztki zanieczyszczeń po umyciu cery i odświeżyć skórę

Edytowane przez cosmetologin
Czas edycji: 2009-05-27 o 22:39
cosmetologin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 22:53   #8
jackbee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie twarzy

A krem stosować też na noc czy lepiej pozostawić skórę aby oddychała? Na samym opakowaniu napisane jest na dzień, przy czym nie było nic na noc z tej serii.
Upominam się przy okazji o te namiary na kosmetyczkę w Poznaniu..
Pozdrawiam.
Jacek

Edytowane przez jackbee
Czas edycji: 2009-05-27 o 22:54
jackbee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 07:18   #9
cosmetologin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 543
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Na noc też należy stosować krem, tylko najlepiej kupić do tego przeznaczony, ale taki też możesz, bo lepszy taki niż żaden. Bardzo dobrze robisz, że dbasz o swoją cerę A co do kosmetyczki to Ci nie pomogę, bo nie jestem z Poznania
cosmetologin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 08:23   #10
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Cytat:
Napisane przez jackbee Pokaż wiadomość
Następne pytanko..
Zakupiłem zestaw Nivea Visage, żel z pilingiem, tonik i krem nawilżający..
Co stosować najpierw żel czy tonik na waciku?
Nie używać nic z tego. Ten zestaw wysuszy i podrażni Ci skórę, co w efekcie spowoduje powstanie jeszcze większej ilości zaskórników oraz podrażnienia.

Cytat:
I na koniec, możecie polecić jakąś kosmetyczkę w Poznaniu?
Nie koniecznie najdroższą, która oczyści mi troszkę tą cerę i doradzi na temat postępowania z nią oraz dobierze odpowiednie kosmetyki
Korzystanie z tzw. oczyszczania (wyciskania) u kosmetyczki to najgorszy pomysł z możliwych - zniszczona cera, podrażnione pory, możliwość powstania blizn, poza tym po tygodniu - dwóch zaskórniki wracają.

Podstawą pielęgnacji jest - złuszczanie i nawilżanie. Do złuszczania potrzebujesz preparatu z kwasami - Effaclar K, Lysanel - dostępne w aptekach - stosowane na noc. Na dzień nawilżający krem z filtrem , np. Iwostin nawilżający SPF 20. Do mycia delikatny żel.

Cytat:
Fakt czasami zdarza mi się walczyć z wypryskiem, dodatkowo bardzo dobrze widać to na szyi, po ogoleniu się następnego dnia mam na niej dosłownie czerwony wysyp z niektórymi punkcikami ropnymi (tak przy okazji, macie jakiś sposób na ten problem z doświadczenia waszych partnerów?)
Przetrzeć delikatnym tonikiem (dostępne w Rossmann - Melisa, Eva Natura, Rival de Loop - różowy) i posmarować kremem z cynkiem (może być maść cynkowa lub np. świetny nawilżający krem dla dzieci Babydream Calendulacreme z cynkiem).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 09:41   #11
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Oczyszczanie twarzy

peeling raz na miesiac , ja by Ci proponowala peeling zwlasza tam gdzie widzisz te wągry na nosie, przynajmniej raz w tygodniu...
Moj facet uzywa po goleniu balsamu z nivea dla mezczyzn, sa dwa rodzaje, ktorys z nich napewno Ci pomoze, moj mial taki sam problem i nivea podzialal

pozatym jestem anty na wszelkie drogeryjne kosmetyki, moim zdaniem, najlepsze sa te apteczne

Ja sama kiedys uzywalam caly zestaw z Lorea'l... pff, bylo jeszcze gorzej, a tak ladnie reklamowali...

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2009-05-28 o 09:44
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-28, 11:47   #12
cosmetologin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 543
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Peeling wykonuje się raz na miesiąc, bo tyle trwa proces keratynizacji, czyli rogowacenia naskórka, często na opakowaniach peelingów pisze, żeby nawet 2 razy w tygodniu wykonywać peeling ale błędem jest wykonywanie tak często peelingu
cosmetologin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 13:00   #13
jackbee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Oczyszczanie twarzy

A poważnie taka tragedia jest z tymi kosmetykami nivea?
jackbee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 13:16   #14
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Kosmetyki Nivea, kremy to jedna z wiekszych porazek jakie kiedykolwiek stosowałam
Jagoda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 14:08   #15
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Oczyszczanie twarzy

Cytat:
Napisane przez jackbee Pokaż wiadomość
A poważnie taka tragedia jest z tymi kosmetykami nivea?
Wszystkie serie "młodzieżowe" popularnych firm (Nivea Visage, Garnier, Clean & Clear itd.) działają na takiej samej zasadzie - tłustą cerę wysuszają. Na krótką metę to się sprawdza - jest poprawa wyglądu skóry, trądzik się zmniejsza itd. natomiast taka wysuszona skóra w pewnym momencie zaczyna produkowac jeszcze więcej sebum (tłuszczu) właśnie dlatego, ze jest przesuszona. Co może powodowac trądzik, podrażnienia no i sprawa wraca.

Dlatego przede wszystkim należy skórę oczyścić, naskórek złuszczyć, a potem nawilżac (nawilżona cera nie potrzebuje produkowac aż tyle sebum, więc gruczoły i sama cera normalizują się).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.