Przebyta kiła II rzędowa a ciążą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 17:43   #1
ranka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 90

Przebyta kiła II rzędowa a ciążą


Witam!

w zeszłym roku przebyłam kiłę 2rzędową. Podano mi i partnerowi, również zakażanemu doksycyklinę. Po antybiotykoterapi miano spadło do 1:1000, na co moja dermatolog stwierdziła że jest ok i kontrol za 2 miesiące. Vdrl ujemny.

Na kontroli po jakiś 6ciu miesiącach pojawiły sie wyniki FTA-ABS IGG jakoścowo : dodatni
FTA-ABS IGM ujemny.
Dermatolog powiedziała, że jest ok, takie miana mogą pozostać do końca zycia.
Aktualnie jestem w 15 tygodniu ciazy i VDRL wyszedł reaktywny.
Ginekolog skierował mnie do kliniki dermat.wenyrologicznej. Tam pobrano mi krew i czekam na wyniki FTA, VDRL i wszystko ma być szczegółowo określone.

Obawiam sie, bo pani dr nastraszyła mnie, że nie jestem wyleczona, że konieczna bedzie hospitalizacja... moja dermatolog, u której jestem pod stałą opieką twierdziła, że w razie ciąży przejdę antybiotykoterapię i nie ma o co się martwić.

Jestem w rozsypce, ponieważ mam małe dziecko i nie ma z kim zostać w razie szpitala.
Czytałam, że można stosować doustne antybiotyki. Czy to byłoby równie skuteczne niż pencylina podawana w szpitalu ???

PROSZE o pomoc eksperta
ranka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 08:18   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Przebyta kiła II rzędowa a ciążą

Cytat:
Napisane przez ranka123 Pokaż wiadomość
Witam!

w zeszłym roku przebyłam kiłę 2rzędową. Podano mi i partnerowi, również zakażanemu doksycyklinę. Po antybiotykoterapi miano spadło do 1:1000, na co moja dermatolog stwierdziła że jest ok i kontrol za 2 miesiące. Vdrl ujemny.

Na kontroli po jakiś 6ciu miesiącach pojawiły sie wyniki FTA-ABS IGG jakoścowo : dodatni
FTA-ABS IGM ujemny.
Dermatolog powiedziała, że jest ok, takie miana mogą pozostać do końca zycia.
Aktualnie jestem w 15 tygodniu ciazy i VDRL wyszedł reaktywny.
Ginekolog skierował mnie do kliniki dermat.wenyrologicznej. Tam pobrano mi krew i czekam na wyniki FTA, VDRL i wszystko ma być szczegółowo określone.

Obawiam sie, bo pani dr nastraszyła mnie, że nie jestem wyleczona, że konieczna bedzie hospitalizacja... moja dermatolog, u której jestem pod stałą opieką twierdziła, że w razie ciąży przejdę antybiotykoterapię i nie ma o co się martwić.

Jestem w rozsypce, ponieważ mam małe dziecko i nie ma z kim zostać w razie szpitala.
Czytałam, że można stosować doustne antybiotyki. Czy to byłoby równie skuteczne niż pencylina podawana w szpitalu ???

PROSZE o pomoc eksperta
Prawdopodobnie nie ma tu eksperta. Ale ja Ci napiszę, żebyś słuchała się lekarza bez gadania i najlepiej skonsultowała się jeszcze z kimś i nie próbowała iść na jakąkolwiek łatwiznę, bo kiłę można przekazać dziecku - to jedyne, co o niej wiem. Może nie każdą, nie wiem też, od czego to zależy. Ale myślę, że lepiej być ostrożnym.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 19:48   #3
anulka3999
Rozeznanie
 
Avatar anulka3999
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 673
Dot.: Przebyta kiła II rzędowa a ciążą

ciezki temat, ja bym rowniez na łatwizne nie poszła...

Edytowane przez anulka3999
Czas edycji: 2013-12-12 o 19:51
anulka3999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 09:08   #4
ranka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 90
Dot.: Przebyta kiła II rzędowa a ciążą

witam ponownie,

nie znalazał tutaj odpowiedzi na moje pytanie ale chce sie podzielić moimi doświadczeniami.
Dla tych osób, które szukają informacji o przebytej kile i ciazy.Nie ma dużo wiadomości o tym w internecie.

Więc, wyniki badań wyszły u mnie ujemne, ale mimo to dermatolog zaleciła profilaktyczne leczenie szpitalne. Z czego nie byłam zbytnio zadowolona, poniewaz otrzymalam 10 zastrzyków domięśniowych z penicyliny prokainowej, w warunkach szpitalnych

Bardzo chciałam ta druga kurację, erytromycyną, ale dermatolog stwierdziła, że nie jest niby bezpieczna. Niby ciężarne po niej miewają wymioty i biegunki... wbrew mi praktycznie połozyła mnie na oddział. Musiałam sie na to zdecydować, bo już w 16 tc byłam a to najwyzsza pora na profilaktykę w czasie ciąży.

Obecnie wybieram sie do innego lekarza, króry mam nadzieję pokieruje mnie do końca ciązy. W 33 tc trzeba kurację powtórzyć . Zaleca sie oczywiscie zastrzyki z penicyliny.


P.s
zastrzyki z penicyliny prokainowej sa bezbolesne, zawierają prokaine która jest srodkiem znieczulającym, dlatego nie dajcie sobie wmówic, że ten zastrzyk rozrywa miesień, czy też nie idzie siedzieć po nim!
W razie pytań prosze napisz do mnie, chetnie odpowiem
ranka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-07 10:08:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.