Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 08:10   #1801
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
La senzy mają ścisłe obwody, więc pewnie dlatego było ci za ciasno.
We Wrocławiu masz bardzo fajny uświadomiony sklep, myślę, że jak tam zadzwonisz to pani Agnieszka znajdzie dla ciebie dogodny termin, idź naprawdę warto.
Gdzie mogę znaleźć namiary na Panią Agnieszkę?

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
to la senze kupiłaś 32E czy 30E ?
jak rozumiem ścisło masz 75cm pod biustem a luźno?
La senze kupiłam 32E. Luźno w obwodzie mam 78cm.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 08:38   #1802
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
La senze kupiłam 32E. Luźno w obwodzie mam 78cm.
ja mam 78 luźno i 72 na max ścisku w się dopinam w obwodzie 32 z La senzy, ale one są ściśliwe więc może spróbuj z 34D lub 34DD
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 12:22   #1803
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Gdzie mogę znaleźć namiary na Panią Agnieszkę?

http://www.*********pl/docs/128
wykropkowało niestety. Sklep nazywa się onlyher - musisz sama wpisać w gogle

Edytowane przez nefretam
Czas edycji: 2010-06-28 o 12:24
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 12:29   #1804
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

no dokładnie wpisz w google onlyher i tam będziesz miała i telefon i maila
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 00:38   #1805
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez ola_gie Pokaż wiadomość
mam pod biustem 66 i a biuście 82. U nich widzę, że najmniejszy obwód to chyba 65... Teraz jest ten kupon -50% i chciałam chociaż zobaczyć, co mają w ofercie, tylko nie wiem, czy jest po co jechać
to nie masz po co ja 70 ledwo znalazłam, jak dla mnie to na luzie powinnaś szukać 60.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 01:15   #1806
cafe con leche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 110
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Dziewczyny, poratujecie mnie? Od dawna juz nie moge kupic zadnego dobrego stanika, a mam ich juz tyle w szufladach, wszystko zle zakupy.

Moje wymiary:
Pod biustem scisle: 71 cm
W biuscie luzno: 88/89 cm
W zwisie: 92 cm (do czego ten wymiar potrzebny?)


W bra-fitterze pokazuje mi brytyjski rozmiar 30 DD, i polski 65 E. Ale jakis czas temu mierzylam freye arabelle dokladnie w tym wymiarze, i byly miski duzo za duze. Jak sprawdzam na internecie staniki w tych wymiarach, to wszystkie miski wydaja mi sie takie wielgachne, a ja nie mam duzego biustu, teraz chodze w 75 C. Raz zamowilam wonderbra 30 DD i miche to moglabym na glowe ubrac Ja juz nie wiem, co z tym robic, nie wierze, ze znajde dobry i wygodny stanik, za duzo sie wylazilam po sklepach i nic nie znajdowalam W ogole duzo cwicze ostatnio, tez w zle dobranym (musze tez jakis sportowy dobry znalezc) i chyba od tego skakania obwisl mi troche

Czy istnieje jakis model, ktory kazda dziewczyna powinna miec? Taka jakas podstawa? Jakie modele czy firmy sa dobre? freya chyba mi nie podchodzi, slyszalam jeszcze o panache, a jakie inne? lubie ogolnie gladkie, utwardzane staniki, bez koronek i zadnych udziwnien

Bardzo prosze o pomoc:prosi :
cafe con leche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 02:02   #1807
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cafe - mogłaś paść ofiarą typowego problemu z Freyami. Widzisz, oni robią te staniki na Twój rozmiar, ale tak jakby nigdy nie widzieli na żywo kobiety o takich wymiarach. W efekcie one albo wyglądają na za duże, albo na za małe i ciężko je dopasować. Wonderbra, to te staniki z wielkimi puszapowymi wkładkami? To raczej ciężko się tam spodziewać jakichś zasad...

Jeśli teraz nosisz 75C, to jakby na to nie patrzeć, nawet przeliczając co 1 (niektórzy potrzebują co 2) daje Ci to 70D i 65DD (polskie 65E).
One są na tyle samo w biuście co to Twoje 75C. Do tego 75C jako za luźne to gorzej zbiera biust. 65DD w odczuciu może być prędzej mniejsze niż większe od 75C.

Przede wszystkim mierząc stanik pochyl się i wgarnij sobie biust do środka aż spod pach. Dziewczyny czasem go sobie w tej pozycji tak wtrzepują do miseczek. I najlepiej, gdybyś mierzyła jednak staniki dopasowane do Twoich wymiarów.

Nie ma firmy czy modelu "must have", ale są takie, które faktycznie mają w jakiejś części rozmiarówki problem i chyba na nie trafiłaś.

---------- Dopisano o 03:02 ---------- Poprzedni post napisano o 03:00 ----------

A wymiar w biuście (mierzony bez wystających brodawek) jest potrzebny po to, żeby w miarę przewidzieć, czy przypadkiem nie potrzebujesz większego rozmiaru.
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 06:29   #1808
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Czytałaś artykuł "Jak założyć stanik"?
http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html
Być może popełniasz jakieś błędy przy zakładaniu. Zresztą- za mały stanik też może wydawać się za duży Wonderbra ma puszapy, w dodatku pewnie z dość płytkimi miskami.
Arabella to stanik dużomiseczkowy, więc bardzo możliwe, że był na ciebie za duży, bo z tego modelu bierzemy miskę mniej. Ja bym na twoim miejscu napisała do właścicielki sklepu onlyher- ona ma staniki, które są skonstruowane na mniejsze biusty, ewentualnie spróbuj coś sobie dobrać z linii Cleo Panache.
Freya jest konstruowana na większe biusty i na mniejszych zazwyczaj leży źle.
Nie ma modelu, który każda powinna mieć, bo każdy biust jest inny i każdy tez ma inne potrzeby
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 08:46   #1809
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
to nie masz po co ja 70 ledwo znalazłam, jak dla mnie to na luzie powinnaś szukać 60.
No niekoniecznie zależy od stanika, ja też mam pod 66cm i noszę 65tki, mam nawet 70tke effuniaka i pour moi.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 08:55   #1810
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
No niekoniecznie zależy od stanika, ja też mam pod 66cm i noszę 65tki, mam nawet 70tke effuniaka i pour moi.
Też mam 66 pod i 65z Pour moi latała mi jak nie wiem. Mam Effuniaka 65 i noszę go na najluźniejszą haftkę.
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 09:10   #1811
paulinkaa_nh92
Rozeznanie
 
Avatar paulinkaa_nh92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 747
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Pomóżcie mi, bo już się w tym wszystkim pogubiłam cały czas nosiłam 85B i wydawało mi się, że wszystko ok, a tu jednak nagle okazuje się, że chyba nie do końca Jaki powinnam nosić przy obwodzie pod biustem 90, w biuscie 100?
80 D?
__________________
"And with the world
I'm makin' love
With my heart
I'm makin' love"
paulinkaa_nh92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 09:38   #1812
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Witam,

No i okazało się, że mimo sędziwego wieku całe życie nosiłam źle dobrane biustonosze
Zawsze było 75C, po prostu zawsze. Generalnie raz cyckonosz leżał lepiej raz gorzej. Lubię Konrada i od nich mam wszystkie staniki 75C, z czego część leży ładnie, a część nie, ale nieważne
No i teraz się wymierzyłam, kliknęłam w kalkulator i......
Powinnam nosić 65 F/30E, szok
Moje wymiary to na ścisku pod biustem 71, w biuście (mierzone w staniku push up) 90.
I uwierzyłabym w ten rozmiar bez dwóch zdań (nawet poczyniłam zamówienie coby sprawdzić, czy rzeczywiście to moja rozmiarówka), ale... No właśnie teraz zagadka. Będąc w USA w sklepie Victoria's Secret babka mnie wymierzyła i stwierdziła, że powinnam nosić 34B. Zakupiłam taki biustonosz w innym sklepie bez mierzenia - rozmiar wskazany, staniczek marzenie - i zonk. Obwód ciasny jak się masz, za to miski za małe Ale wciąż go mam bo cudny jest
Co Wy na to?
Jaki w końcu rozmiar będzie sensowny? Bo się gubię, poradźcie babeczki
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 10:02   #1813
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
Witam,

No i okazało się, że mimo sędziwego wieku całe życie nosiłam źle dobrane biustonosze
Zawsze było 75C, po prostu zawsze. Generalnie raz cyckonosz leżał lepiej raz gorzej. Lubię Konrada i od nich mam wszystkie staniki 75C, z czego część leży ładnie, a część nie, ale nieważne
No i teraz się wymierzyłam, kliknęłam w kalkulator i......
Powinnam nosić 65 F/30E, szok
Moje wymiary to na ścisku pod biustem 71, w biuście (mierzone w staniku push up) 90.
I uwierzyłabym w ten rozmiar bez dwóch zdań (nawet poczyniłam zamówienie coby sprawdzić, czy rzeczywiście to moja rozmiarówka), ale... No właśnie teraz zagadka. Będąc w USA w sklepie Victoria's Secret babka mnie wymierzyła i stwierdziła, że powinnam nosić 34B. Zakupiłam taki biustonosz w innym sklepie bez mierzenia - rozmiar wskazany, staniczek marzenie - i zonk. Obwód ciasny jak się masz, za to miski za małe Ale wciąż go mam bo cudny jest
Co Wy na to?
Jaki w końcu rozmiar będzie sensowny? Bo się gubię, poradźcie babeczki
W biuście mierzymy się bez stanika (ewentualnie w miękkim) - luźno, na wysokości sutków. Dodatkowo zmierz się w tzw. 'zwisie', czyli pochylona do podłogi - również luźno, w sutkach. Wtedy może będzie łatwiej doradzić i skorygować rozmiar.

A Victoria's Secret to chyba nieuświadomiony sklep więc nie dziwię się, że taki rozmiar Ci Pani wyliczyła.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 11:08   #1814
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
No niekoniecznie zależy od stanika, ja też mam pod 66cm i noszę 65tki, mam nawet 70tke effuniaka i pour moi.
Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Też mam 66 pod i 65z Pour moi latała mi jak nie wiem. Mam Effuniaka 65 i noszę go na najluźniejszą haftkę.
effuniaki, jak wiemy, to wyjątki
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:09   #1815
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
W biuście mierzymy się bez stanika (ewentualnie w miękkim) - luźno, na wysokości sutków. Dodatkowo zmierz się w tzw. 'zwisie', czyli pochylona do podłogi - również luźno, w sutkach. Wtedy może będzie łatwiej doradzić i skorygować rozmiar.

A Victoria's Secret to chyba nieuświadomiony sklep więc nie dziwię się, że taki rozmiar Ci Pani wyliczyła.
Już się wymierzyłam w zwisie i bez nie chce być inaczej jak niecałe 90 (róznica kilku mm)
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:17   #1816
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
Już się wymierzyłam w zwisie i bez nie chce być inaczej jak niecałe 90 (róznica kilku mm)
W takim razie, Twój przybliżony rozmiar to brytyjskie 30E, a polskie 65F. Oczywiście kalkulator to nie wyrocznia. Należy też pamiętać, że są staniki małomiseczkowe, dużomiseczkowe.. Wiele też zależy od kształtu naszego biustu i jego kondycji.
Jakiej firmy kupiłaś ten biustonosz, który jest za ciasny i ma za małe miski? Może na tej podstawie będzie można coś doradzić.

Tutaj: http://balkonetka.pl/katalog/size/30e możesz sobie zobaczyć jak wyglądają i jak leżą biustonosze w rozmiarze 30E - wchodząc w dane zdjęcie rozwinie Ci się więcej informacji np. wymiary właścicielki.
Tutaj np.: http://balkonetka.pl/katalog/bra/fauve-india-red Pani z podobnymi wymiarami co Twoje.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:40   #1817
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Bardzo dziękuję
Noszę Konrada 75C, piasek pustyni leży bardzo ładnie, może dlatego, że jest zabudowany, w pozostałych - też Konrad, wyłażą mi górą buły Innych nie posiadam, jakoś się przywiązałam do jednej marki. No ale czas na zmiany
Jeszcze raz dzięki za radę
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:49   #1818
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Ach, ja zrozumiałam, że kupiłaś rozmiar wskazany, w sensie przez kalkulator, czyli 30E
Skoro w tym 75C wyłażą buły warto pomyśleć nad zmianą rozmiaru. Na początku może być ciężko bo nie zawsze od razu się trafia z rozmiarem ale po jakimś czasie człowiek lepiej się już orientuje. Nie można się zniechęcać. Polecam poczytać Ci pierwszy post z tego wątku- są tam pomocne linki do biuściastej mapy świata, do poprawnego zakładania biustonosza, a także odsyłacze na odpowiednie fora - tam jeszcze dokładniej pewnie pomogą Ci z danym modelem, marką. Powodzenia!
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 18:00   #1819
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Dziewczyny, mam 74 pod biustem, w biuście 89. Nosiłam do tej pory rozmiar 70B (hehe), a kalkulator wyliczył mi 65 F. Czy powinnam tym się sugerować, czy odjąć od obwodu 5 cm? Myślicie że mogę zaryzykowac zakup na allegro biustonosza w takim rozmiarze? Będzie dobry?


edit: znalazłam na allegro stanik firmy "Gorgeous" ktory mi się podoba.
Opisany jest tak:

Rozmiar -eur 65F

.obwód min 55cm max 75cm,dł fiszbinki 26cm,rozstaw konców fiszbinki 15cm,głebokosc miseczki okolo 24cm

Kupić...?

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Widzę, że dużo na allegro w tym rozmiarze jest biustonoszy z Marks&spencer. Oni mają takie nietypowe rozmiary? Warto się tam wybrać?
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."


Edytowane przez Anatomia
Czas edycji: 2010-06-29 o 17:20
Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 22:43   #1820
paulinkaa_nh92
Rozeznanie
 
Avatar paulinkaa_nh92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 747
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinkaa_nh92 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi, bo już się w tym wszystkim pogubiłam cały czas nosiłam 85B i wydawało mi się, że wszystko ok, a tu jednak nagle okazuje się, że chyba nie do końca Jaki powinnam nosić przy obwodzie pod biustem 90, w biuscie 100?
80 D?
__________________
"And with the world
I'm makin' love
With my heart
I'm makin' love"
paulinkaa_nh92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 08:30   #1821
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Anatomia, witaj
Jeśli masz 74 pod biustem(ciasno mierzone?) to obwód 70 powinien ci wystarczyć, o ile nie trafisz na mocno rozciągliwy stanik. Zaniżenie o 9 cm może spowodować, że stanik będzie źle się układał, będą się rozjeżdżać fiszbiny i może być za ciasny. Myślę, że to 70B to całkiem nieźle, ale pewnie miska mała. Przeczytaj instrukcję "Jak założyć stanik" i załóż swoje 70B prawidłowo.
http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html
Jeżeli wylejesz się na wszystkie strony( a pewnie tak:P), to idź i spróbuj większej miski w obwodzie 70. W przymierzalni poskacz, powygarniaj wszystko dokładnie, załóż bluzkę- jednym słowem, nie spiesz się z zakupem i przymierz jak najwięcej, żeby prawidłowo ocenić pasujący ci rozmiar i fason. Zwróć uwagę na fiszbiny- czy okalają całą pierś, czy nie są za wąskie (czy nie ucinają ci kawałka piersi i nie wbijają się w nią) lub za szerokie- kiedy kończą się daleko za piersią.
Pamiętaj o skróceniu ramiączek, gdyż zostawianie za długich może powodować, że za mała miska wydaje się odpowiednia albo odpowiednia- za duża.
I jak najbardziej możesz spróbować w M&S. Generalnie na początek, przy twoich wymiarach, udałabym się do bieliźniaka, bo kupowanie na początek w ciemno to nie najlepszy pomysł. Już lepiej kupić coś w sklepie internetowym i potem zwrócić, niż zostać z nietrafionym stanikiem. Ja, mimo prawidłowego ostanikowania od 2,5 roku, kupuję mało na allegro, decyduję się tylko na modele, które znam, bo nawet z opisów i recenzji trudno nieraz utrafić w rozmiar, a już najgorzej w pasujący fason.
A tak w ogóle to po wszelakie porady zapraszam Anatomia na nasz piłkarski wątek Odpowiem ci chętnie na pytania
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 09:36   #1822
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinkaa_nh92 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi, bo już się w tym wszystkim pogubiłam cały czas nosiłam 85B i wydawało mi się, że wszystko ok, a tu jednak nagle okazuje się, że chyba nie do końca Jaki powinnam nosić przy obwodzie pod biustem 90, w biuscie 100?
80 D?
Z brytyjczyków: 80(36)d, 75(34)dd/e, 80b z polskiej rozmiarówki, ale dobrze też poprzymierzać rozmiary sąsiadujące.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 09:41   #1823
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Po dokładniejszych pomiarach ustaliłam ze jednak mam 70 pod biustem
Muszę sobie pomierzyć i zobaczę co będzie dobre.
Te moje 70 B to są pod biustem tak luźne, że mogę je bez rozpinania ściągnąć górą A miski mają za małe i się wylewa co nieco tu i ówdzie Muszę znaleźć swój rozmiar, bo moje biedne piersi się zemszczą w końcu za takie katowanie.
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 09:47   #1824
cafe con leche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 110
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Czytałaś artykuł "Jak założyć stanik"?
http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html
Być może popełniasz jakieś błędy przy zakładaniu. Zresztą- za mały stanik też może wydawać się za duży Wonderbra ma puszapy, w dodatku pewnie z dość płytkimi miskami.
Arabella to stanik dużomiseczkowy, więc bardzo możliwe, że był na ciebie za duży, bo z tego modelu bierzemy miskę mniej. Ja bym na twoim miejscu napisała do właścicielki sklepu onlyher- ona ma staniki, które są skonstruowane na mniejsze biusty, ewentualnie spróbuj coś sobie dobrać z linii Cleo Panache.
Freya jest konstruowana na większe biusty i na mniejszych zazwyczaj leży źle.
Nie ma modelu, który każda powinna mieć, bo każdy biust jest inny i każdy tez ma inne potrzeby
A co to za sklep? Mozna tak bezposrednio do wlascicielki? To by bylo dobre, sprobuje cos poszukac o tym

Cytat:
Napisane przez Maith Pokaż wiadomość
Cafe - mogłaś paść ofiarą typowego problemu z Freyami. Widzisz, oni robią te staniki na Twój rozmiar, ale tak jakby nigdy nie widzieli na żywo kobiety o takich wymiarach. W efekcie one albo wyglądają na za duże, albo na za małe i ciężko je dopasować. Wonderbra, to te staniki z wielkimi puszapowymi wkładkami? To raczej ciężko się tam spodziewać jakichś zasad...

Jeśli teraz nosisz 75C, to jakby na to nie patrzeć, nawet przeliczając co 1 (niektórzy potrzebują co 2) daje Ci to 70D i 65DD (polskie 65E).
One są na tyle samo w biuście co to Twoje 75C. Do tego 75C jako za luźne to gorzej zbiera biust. 65DD w odczuciu może być prędzej mniejsze niż większe od 75C.

Przede wszystkim mierząc stanik pochyl się i wgarnij sobie biust do środka aż spod pach. Dziewczyny czasem go sobie w tej pozycji tak wtrzepują do miseczek. I najlepiej, gdybyś mierzyła jednak staniki dopasowane do Twoich wymiarów.

Nie ma firmy czy modelu "must have", ale są takie, które faktycznie mają w jakiejś części rozmiarówki problem i chyba na nie trafiłaś.

---------- Dopisano o 03:02 ---------- Poprzedni post napisano o 03:00 ----------

A wymiar w biuście (mierzony bez wystających brodawek) jest potrzebny po to, żeby w miarę przewidzieć, czy przypadkiem nie potrzebujesz większego rozmiaru.
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. No arabella wlasnie za duze michy miala, i zreszta dziwny ksztalt. Kupilam wczoraj w la senzie (co sadzicie o stanikach tej firmy?) 2, ale chyba jeden oddam. Oczywiscie w sklepie obwodow 30 nie maja :/ jak zwykle, wiec juz zmierzylam 32 i miche D lub DD. No i z jednego wzielam 32D, a z drugiego 32DD i niby dobre, chociaz szczegolnie w tym drugim, mam wrazenie ze splaszcza biust, ale z drugiej strony miska troche w srodkowej czesc odstaje, wiec chyba cos tu nie tak. Bo mam wrazenie, ze niby czasem za duze, ale splaszczajace, nie wiem. Zalezy mi na tym, zeby nie splaszczalo nic, tylko zeby bylo wrazenie jakiegos biustu, bo dol mam niestety wielgachny, wiec tak nieproporcjonalnie jak na gorze malo. Dzis ide na poszukiwanie Cleo Panache.

Aha, a zakladam wlasnie pochylajac sie i wpychajac wszystko co sie da do miski.

A co ze stanikami sportowymi, tam jakas podobna rozmiarowka w ogole istnieje??
cafe con leche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 10:59   #1825
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
Po dokładniejszych pomiarach ustaliłam ze jednak mam 70 pod biustem
Muszę sobie pomierzyć i zobaczę co będzie dobre.
Te moje 70 B to są pod biustem tak luźne, że mogę je bez rozpinania ściągnąć górą A miski mają za małe i się wylewa co nieco tu i ówdzie Muszę znaleźć swój rozmiar, bo moje biedne piersi się zemszczą w końcu za takie katowanie.
Jak 70, to bierz obwód 65 I nie pomyl rozmiarówek, bo nasza(europejska), jest inna niż brytyjska, w takiej są produkowane np. M&S. Ja bym na twoim miejscu zaczęła od 65(30)E brytyjskiego.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:38   #1826
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Jak 70, to bierz obwód 65 I nie pomyl rozmiarówek, bo nasza(europejska), jest inna niż brytyjska, w takiej są produkowane np. M&S. Ja bym na twoim miejscu zaczęła od 65(30)E brytyjskiego.
Hm, ale na tej aukcji np piszą że 65F polskie to jest odpowiednik 30 F z M&S
To jak to w końcu jest?
http://moda.allegro.pl/item109734344...nowy_30_f.html
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 11:59   #1827
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

To taki skrót myślowy pewnie Chodzi o to, że staniki produkowane przez firmy brytyjskie mają inną rozmiarówkę, niż te produkowane przez firmy polskie i np. triumpha. Czyli- ten M&S to stanik brytyjski, więc jego rozmiar to 30(65) F. W stanikach polskich, firm takich jak Dalia, Kondrad, Kostar i innych będziesz potrzebowała większej miski, bo u nas literki przeskakują co 2 cm, a w brytyjskich co 2,5 cm, a poza tym nie mamy podwójnych literek. Czyli tego M&S możesz brać, choć może być za duży(choć ja bym na twoim miejscu kupiła coś na początek w sklepie stacjonarnym, ale najlepiej w internetowym). Jesli jednak będziesz chciała kupić coś produkcji polskiej, to celuj w minimum 65F/G.
Poza tym kalkulator coś ci źle policzył, tabelkowo na 89 w biuście przy obwodzie 30(65) jest 30(65) E, a nie F. Choć tabelka to nie wyrocznia oczywiście
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 13:46   #1828
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez cafe con leche Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poratujecie mnie? Od dawna juz nie moge kupic zadnego dobrego stanika, a mam ich juz tyle w szufladach, wszystko zle zakupy.

Moje wymiary:
Pod biustem scisle: 71 cm
W biuscie luzno: 88/89 cm
W zwisie: 92 cm (do czego ten wymiar potrzebny?)


W bra-fitterze pokazuje mi brytyjski rozmiar 30 DD, i polski 65 E. Ale jakis czas temu mierzylam freye arabelle dokladnie w tym wymiarze, i byly miski duzo za duze. Jak sprawdzam na internecie staniki w tych wymiarach, to wszystkie miski wydaja mi sie takie wielgachne, a ja nie mam duzego biustu, teraz chodze w 75 C. Raz zamowilam wonderbra 30 DD i miche to moglabym na glowe ubrac Ja juz nie wiem, co z tym robic, nie wierze, ze znajde dobry i wygodny stanik, za duzo sie wylazilam po sklepach i nic nie znajdowalam W ogole duzo cwicze ostatnio, tez w zle dobranym (musze tez jakis sportowy dobry znalezc) i chyba od tego skakania obwisl mi troche

Czy istnieje jakis model, ktory kazda dziewczyna powinna miec? Taka jakas podstawa? Jakie modele czy firmy sa dobre? freya chyba mi nie podchodzi, slyszalam jeszcze o panache, a jakie inne? lubie ogolnie gladkie, utwardzane staniki, bez koronek i zadnych udziwnien

Bardzo prosze o pomoc:prosi :
Mam bardzo podobne rozmiary i dzieki agnieszce z only her dobralysmy online rozmiar 30E czy tez 65E dla mnie. Powiem szczerze, ze czulam, ze miseczki ciut za duze dla mnie teraz i wczoraj udalam sie do Zamoscia do brafiterii i tam pani mnie uswiadomila jak wygarniac prawidlowo i sie okazalo, ze 30E pozostaje i nawet lekko zaczyna bulkowac. Narazie jednak pozostane przy tym rozmiarze i bede uczyc sie wygarniac. Polecam Ci 3 modele:
Keia Pink Brigitte - lezy super nawet bez wiekszego wygarniania, nie jest zbyt ujmujacy jesli chodzi o walory estetyczne-->klik
Cleo Panache George - idealnie zbiera, moze na wieszaku byc niezbyt powalajacy ale jak zmierzysz to sie zakochasz
Cleo Panache Frances - piekny liliowy, ladnie zbiera i wyglada slicznie --> klik

Edytowane przez paprak
Czas edycji: 2010-06-30 o 14:04
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 14:31   #1829
Maith
Raczkowanie
 
Avatar Maith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 477
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
Witam,
Zawsze było 75C, po prostu zawsze. (...)
Moje wymiary to na ścisku pod biustem 71, w biuście (mierzone w staniku push up) 90.
(...) Będąc w USA w sklepie Victoria's Secret babka mnie wymierzyła i stwierdziła, że powinnam nosić 34B. Zakupiłam taki biustonosz w innym sklepie bez mierzenia - rozmiar wskazany, staniczek marzenie - i zonk. Obwód ciasny jak się masz, za to miski za małe (...)
Jaki w końcu rozmiar będzie sensowny? Bo się gubię, poradźcie babeczki
Zasada jest prosta - obwód stanika musi trzymać, a do tego potrzebuje być w lekkim naciągu. Nie będzie naciągu, jeśli bierzesz obwód szerszy niż Ty. No to tak nie działa.

Do tego staniki z szerszym obwodem mają też szersze fiszbiny.
VS to sklep totalnie nieuświadomiony, a pani albo była zwolenniczką zasady "zawsze zaczynać od wręczenia klientce 75B" albo zasady "dajmy jej za małe miski, to wyjdą seksi buły, będzie zadowolona".

Jeśli miski w 75B były na Ciebie za małe a w 75C odbierasz jako lepsze, to możliwe, że będziesz potrzebowała nie 30E brytyjskiego a 30F polsko-niemieckiego, tylko 30F brytyjskiego a 30G polsko-niemieckiego.

Ponieważ 75B jest na mniej więcej tyle samo w biuście, co brytyjskie 30E i polsko-niemieckie 30F
A 75C jest na mniej więcej tyle samo w biuście, co brytyjskie 30F i polsko-niemieckie 30G

Najlepiej jakbyś się wybrała do dobrego sklepu z bra-fittingiem w Polsce (takiego z biuściastej mapy świata)
http://stanikowamapa.prv.pl/
i tam pokażą Ci, jak włożyć sobie cały biust do miseczek, bo teraz masz rozjechany też pod obwód.

I bardzo ważne - nie zaczynaj od sztywniaków, żadne puszapy. Zacznij od miękkiego stanika, bo w takim najlepiej widać, czy stanik pasuje do biustu.
Puszapiki zgniatają Ci piersi pod spodem, zasłaniawszy je sztucznie nałożonym kształtem. To nie to.
Maith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 16:38   #1830
kamilka88ns
Raczkowanie
 
Avatar kamilka88ns
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 196
GG do kamilka88ns
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

hej dziewczyny.nie wiem czy dobrze mi obliczyło...w biuście mam 87 cm a pod biustem 75.I wyszło mi 70 C
__________________
Sama...Sama...Zupełnie Sama...

Wielka Miłość Zdarza Się W życiu Tylko Raz... Wszystko Co Następuje Potem Jest Tylko Szukaniem Tej Utraconej Miłości...

kamilka88ns jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.