Współlokatorzy a rachunki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 22:06   #1
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__

Współlokatorzy a rachunki


Witam. Od razu mówię, że nie wiem czy dobry dział wybrałam, w każdym razie potrzebuję rady... Otóż mieszkam z dwiema dziewczynami i każda z nas ma swój pokój. Rachunki za prąd, gaz i Internet dzielimy na 3. Jednak każda z moich współlokatorek ma partnerkę i te partnerki je odwiedzają. Tylko że te odwiedziny odbywają się praktycznie codziennie i trwają do następnego dnia. Rzecz wygląda tak, że gdy tylko moje współlokatorki są w mieszkaniu, ich dziewczyny przychodzą do nich i nocują, choć mają swoje własne pokoje w mieście. I teraz mam wątpliwości: czy te dziewczyny powinny dokładać nam się do rachunków? Bo odnoszę wrażenie, jakby z nami mieszkały. Korzystają z naszej wody, prądu, itp. Nie wiem nawet, jak miałabym przeprowadzić rozmowę z moimi współlokatorkami... Może ktoś był w podobnej sytuacji? A może jestem zawistna i pazerna, wyolbrzymiam?

Edytowane przez Astarte__
Czas edycji: 2013-01-02 o 22:23
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 22:26   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Kurczę, a nie dogadywałyście się wcześniej w tej kwestii? Do Ciebie nikt nie przychodzi?

Z moją poprzednią współlokatorką obie miałyśmy odwiedzających nas facetów, którzy często-gęsto nocowali, więc rachunki i tak rozkładały się po połowie, bo każda "dopłacała" za swojego. Ale jeżeli przez większość czasu mieszkacie, de facto, w piątkę, to po prostu weź dziewczyny i pogadaj, że chciałabyś, żeby one płaciły np. 3/4 rachunków a ty 1/4.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 22:33   #3
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

A czy rachunki rzeczywiście wzrosły odkąd te partnerki zaczęły się schodzić?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 22:40   #4
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Mnie odwiedzają znajomi, no ale tylko od czasu do czasu, na kilka godzin, pogadać i takie tam. W sumie to rachunki jakoś dużo nie wzrosły. A ja nie wiem, czy na przykład te dziewczyny nie dokładają moim współlokatorkom do rachunków, a ja skazana jestem płacić więcej, bo nie mam nikogo... Czuję się rozdarta, bo z jednej strony dziwnie tak, a z drugiej nie chcę wyjść na głupią czy jakąś skąpą, jak o to zagadnę. Wcześniej o tym nie rozmawiałyśmy...

Edytowane przez Astarte__
Czas edycji: 2013-01-02 o 22:59
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 22:47   #5
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Cytat:
Napisane przez Astarte__ Pokaż wiadomość
Mnie odwiedzają znajomi, no ale tylko od czasu do czasu, na kilka godzin, pogadać i takie tam. W sumie to rachunki jakoś dużo nie wzrosły. A ja nie wiem, czy na przykład te dziewczyny nie dokładają moim współlokatorkom do rachunków, a ja skazana jestem płacić więcej, bo nie mam nikogo... Czuję się rozdarta, bo z jednej strony dziwnie tak, a z drugiej nie chcę wyjść na głupią czy jakąś skąpą, jak o to zagadnę. Wcześniej o tym nie rozmawiałyśmy...
Myślę, że jeśli rzeczywiście rachunki wzrosły to nie ma sensu przejmować się tym co o Tobie pomyślą. Jak są uczciwe i normalne to nie powinno być problemu. Ja nie wyobrażam sobie dodatkowo płacić za dwie osoby z własnej kieszeni. Na Twoim miejscu spokojnie bym napomknęła o tym współlokatorkom.
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 23:01   #6
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
Myślę, że jeśli rzeczywiście rachunki wzrosły to nie ma sensu przejmować się tym co o Tobie pomyślą. Jak są uczciwe i normalne to nie powinno być problemu. Ja nie wyobrażam sobie dodatkowo płacić za dwie osoby z własnej kieszeni. Na Twoim miejscu spokojnie bym napomknęła o tym współlokatorkom.
Generalnie zużycie jest takie samo, np. telewizor i tak bylby włączony, czy moja współlokatorka by była sama czy z dziewczyną, tak samo światło, itd. jak gotują to nie każda sobie tylko współlokatorka im obu. Wydaje mi się, że bezpodstawnie się tym przejmuję i nie jestem pewna do konca z czego wynikają te moje myśli... Może z podświadomej zazdrości, nie wiem. Miałam raz współlokatorkę, której takie coś przeszkadzało i powiedziała "to nie jest hotel" kiedy nasz współlokator zaprosił na kilka dni swoją dziewczynę. Wtedy ją wyśmiałam, a teraz sama mam podobne odczucia.
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 14:24   #7
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Cytat:
Napisane przez Astarte__ Pokaż wiadomość
Generalnie zużycie jest takie samo, np. telewizor i tak bylby włączony, czy moja współlokatorka by była sama czy z dziewczyną, tak samo światło, itd. jak gotują to nie każda sobie tylko współlokatorka im obu. Wydaje mi się, że bezpodstawnie się tym przejmuję i nie jestem pewna do konca z czego wynikają te moje myśli... Może z podświadomej zazdrości, nie wiem. Miałam raz współlokatorkę, której takie coś przeszkadzało i powiedziała "to nie jest hotel" kiedy nasz współlokator zaprosił na kilka dni swoją dziewczynę. Wtedy ją wyśmiałam, a teraz sama mam podobne odczucia.
Dla mnie czepianie się o to, ze dziewczyna CZASAMI przenocuje bądź przyjedzie siostra/koleżanka z innego miasta i przemieszka te kilka dni jest po protu głupie i trochę wredne, jednak rozumiem jeśli współlokatorom może to nie pasować i wtedy opłaciłabym te zwiększone rachunki. ALE, jeśli zdarza się to notorycznie, tydzień w tydzień i na dodatek te osoby jeszcze korzystają z wody, np biorą kąpiel itp to wtedy już by był przegięcie.
Nie dziwię się, że Cię to wkurza, bo w końcu tam mieszkasz z 2 dziewczynami a nie 4. Już to nie kwestia samych rachunków ale również tego, że obce osoby ciągle się po mieszkaniu kręcą itp.
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 15:55   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:14   #9
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Generalnie to nie są obce osoby, bo te dziewczyny też znam i ich obecność nie jest jakaś uciążliwa, bo i tak siedzą ciągle w pokojach, ewentualnie idą do kuchni lub do łazienki. No ale tak, to jest już pomieszkiwanie, bo praktycznie ciągle nocują, czyli biorą kąpiel itp. W mieszkaniu jest cicho i spokojnie. Nie jestem po prostu przekonana, czy moje argumenty są dość sensowne w tym przypadku... Bo wiadomo, chciałabym obniżyć koszty dla siebie, skoro one praktycznie z nami mieszkają. Przy najbliższej okazji postaram się porozmawiać z dziewczynami na ten temat.
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 20:39   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

a jak dlugo trwa ta sytuacja? a jak dlugo mieszkasz z tymi wpollokatorkami?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 16:35   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Pomieszkiwanie a odwiedziny na 3 godziny to rozne rzeczy.

U nas było podobnie, że ktoś pomieszkiwał kilka dni czy tygodni ale dokładał sie do rachunków, gotował obiady dla wszystkich, sprzątał ,itp.
Stał słoik i każdy nocujący wrzucał coś od siebie, 5-10 czy 100 zł. Z tej kasy opłacałyśmy rachunki i zobowiązania. Nikt nie miał do nikogo pretensji- ludzie dorosli wiedzą, ze wszystko kosztuje i tyle.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 18:55   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

Cytat:
Napisane przez Astarte__ Pokaż wiadomość
Generalnie to nie są obce osoby, bo te dziewczyny też znam i ich obecność nie jest jakaś uciążliwa, bo i tak siedzą ciągle w pokojach, ewentualnie idą do kuchni lub do łazienki. No ale tak, to jest już pomieszkiwanie, bo praktycznie ciągle nocują, czyli biorą kąpiel itp. W mieszkaniu jest cicho i spokojnie. Nie jestem po prostu przekonana, czy moje argumenty są dość sensowne w tym przypadku... Bo wiadomo, chciałabym obniżyć koszty dla siebie, skoro one praktycznie z nami mieszkają. Przy najbliższej okazji postaram się porozmawiać z dziewczynami na ten temat.
Zużywają wodę i blokują dostęp do łazienki - to dla mnie argument za tym, aby dorzucały się do rachunków.
Dla ciebie ich pomieszkiwanie jest o tyle uciążliwe, że codziennie rano i wieczorem na jedną łazienkę przypadają nie trzy osoby, a pięć. Dla mnie byłaby to uciążliwość, że muszę się wpasować w "grafik" wieczornych kąpieli, który zapełnia się przy kilku osobach w jednym mieszkaniu.
Może chociaż rachunki za wodę podzielcie na 5 osób?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 07:27   #13
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: Współlokatorzy a rachunki

rozumiem Twoje podejście i wątpliwości, ale masz rację - dziewczyny powinny dokładać coś do rachunków i może nawet to robią?Może załóżcie jakąś puszkę na "dokładane" fundusze, aby już tak bez wyliczeń, symbolicznie, dorzucać tam co-nieco za pomieszkiwanie, lub podzielcie rachunki sprawiedliwie, "ułamkowo"?
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.