Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-01, 22:07   #2071
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
U nas byla jak mala miala 14 dni potem 6 tyg i teraz przyjdzie za mies bo ja sobie zyczylam zeby przyszla i zwazyla mala bo ja do przychodni mam daleko .a ogolnie nastepna wizyte musi zrobic jak dziecko ma 10 mies.
A i jak przychodzi w 6 tyg to wypelnia kwestionariusz co dziecko robi a czego jeszcze nie
no to widzę u mnie tylko taka nadgorliwa a zawsze jeszcze narzeka, że ma tak dużo pracy i że tyle dzieci się rodzi, że cięzko jej sie wyrobić ze wszystkim
Tyle dobrego, że na bieżąco waży mi córę. W innych sprawach nie jest bardzo pomocna niestety. Jak pytam ją o wysypkę- mówi, że to normalne.... Wysypka się rozchodzi dalej- normalne... Brzuszek boli dziecko-normalne... Pyatm, czy może to alergia być? Ona nie.... to normalne... Pytam, czy zmienić może mleko? Ona, że raczej nie... Ale w sumie to jak tam chcę, obym ją tylko poinformowała... Mówię jej za każdym razem, że Nina strasznie ulewa... Ona, że normalne...
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 02:11   #2072
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
no to widzę u mnie tylko taka nadgorliwa a zawsze jeszcze narzeka, że ma tak dużo pracy i że tyle dzieci się rodzi, że cięzko jej sie wyrobić ze wszystkim
Tyle dobrego, że na bieżąco waży mi córę. W innych sprawach nie jest bardzo pomocna niestety. Jak pytam ją o wysypkę- mówi, że to normalne.... Wysypka się rozchodzi dalej- normalne... Brzuszek boli dziecko-normalne... Pyatm, czy może to alergia być? Ona nie.... to normalne... Pytam, czy zmienić może mleko? Ona, że raczej nie... Ale w sumie to jak tam chcę, obym ją tylko poinformowała... Mówię jej za każdym razem, że Nina strasznie ulewa... Ona, że normalne...
U nas w przychodni jest w czwartek dzień dla Dzieci bez rejestracji,byłam tam z wysypka i ulewaniem u małego. Poszliśmy do health visitor a ona odrazu kazała iść obok do lekarza bo się na wysypkach tak nie zna. Tez mogła się nie przyznać i powiedzieć ze to normalne. Może u was też jest taki dzień to idź dla własnego spokoju.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 07:33   #2073
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Praktycznie w każdej kategorii są takie rzeczy z Chin za najniższe ceny. Wystarczy sortować wg ceny od najniższej i od razu wyskakują Chiny i Hong Kong
Ebay jest tym zalany Tylko większość tych tanich rzeczy to zwykły szajs No, ale jeśli chodzi o oryginalne zabawki np tak jak w tym przypadku- tylko korzystać

Pytałam koleżanki, która niedaleko mieszka i mówiła, że ta health visitor też do niej przychodziła dość często ale nie pamięta dokładnie do kiedy

Dziewczyny wasze dzieci tez tak reagują na dźwięk suszarki? Ja odkryłam niesamowitą moc w tym Puszczam suszarę z aplikacji w telefonie a ona nagle sztywnieje, pojawia się błogi uśmiech na jej twarzy i dosłownie po 10 min śpi To jakaś szatańska moc? Aż boję się z tego korzystać i do kiedy to będzie działać... Bo dzięki temu dzisiaj poszłyśmy grzecznie na spacer, zrobiłam sobie obiad, przygotowałam jej kąpiel i wszystko dzieje się bez zgrzytów bo na ten czas włączam tą suszarę

o tak ostatnio mały darł sie w niebogłosy(był najedzony, chciał abym go nosiła oczywiście) a że miałam mokre włosy, właczyłam suszarkę, a mały od razu sie uspokoił, leżał i nasłuchiwał skąd ten dziwny szmer, he he a ja wyłączyłam znowu wrzask na odkurzacz już tak dobrze nie reaguje, woli suszarkę ja ponoć jak byłam mała usypiałam przy włączonym odkurzaczu, he he

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

dziewczyny mieszkajace w Polsce do was jak czesto przychodzi ta pielegniarka środowiskowa????u mnie była już trzy razy(w pierwszym tygodniu życia, potem za dwa razy co 2 tygodnie)ostatni raz ma przyjść jak mały skończy 2 miesiace czyli za niecałe dwa tygodnie

kasia rudac fajna niespodziankia, też bym wolała być nieświadoma tej kasy, wieksze zaskoczenie by było my też dostaliśmy, ale po 1500 ja jeszcze ze szpitala 400 zł teraz przed porodem i wcześniej jak leżałam też niedługo mnie wypisza z tego pztu bo to co opłacałam już nie to że sie zwróciło, to już jestem na plusie, mój maz zreszta też a dzis idę po zaświadczenia do skarbówki o zarobkach(czekamy już tydzień) i będziemy składac o becikowe i jeszcze za tacierzynski dodatkowo mój maz wział na razie część w tym miesiacu reszte dostanie więc kato małego rośnie i dobrze
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 07:45   #2074
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

a ja wpadłam powiedzieć, że moje dziecko przespało prawie 9 godzin! Karmiona była wczoraj o 21:50, 20 minut później już spała. Po 7 rano wyjęliśmy Anię z łóżeczka, bo obawiałam się, że jak mi się później sama obudzi, to będzie jeden wielki ryk o jedzenie. Obudziła się na przewijaku. Poprzeciągała, zjadła 180 ml mm i dalej śpi
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 08:21   #2075
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Tymka wczoraj całe popołudnie i pół wieczoru męczyła biegunka. To chyba po płatkach ciniminis. Bolał go brzuszek i płakał ciągle, musiałam go wziąć do siebie na całą noc bo jak go przytulałam to trochę się uspokajał i przestawał płakać. Biedne dziecko.

Odzyskałam komputer!
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 08:45   #2076
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Tymka wczoraj całe popołudnie i pół wieczoru męczyła biegunka. To chyba po płatkach ciniminis. Bolał go brzuszek i płakał ciągle, musiałam go wziąć do siebie na całą noc bo jak go przytulałam to trochę się uspokajał i przestawał płakać. Biedne dziecko.

Odzyskałam komputer!
Biedny! Ale już ok?

My dziś mieliśmy kiepską noc, Maksym zasnął dopiero o 24:30, a już o 5 się obudził.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 08:58   #2077
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Tymka wczoraj całe popołudnie i pół wieczoru męczyła biegunka. To chyba po płatkach ciniminis. Bolał go brzuszek i płakał ciągle, musiałam go wziąć do siebie na całą noc bo jak go przytulałam to trochę się uspokajał i przestawał płakać. Biedne dziecko.

Odzyskałam komputer!
biedaczek malutki.

mój dziś znowu co 3 godzinki sie budził...(a już nawet 6 potrafił przespać za jednym zamachem ale jak o 7 zasnął tak nadal sobie śpi

najgorzej jest u nas od południa do godzin wieczorowych potrafi góra 2- 3 godzinki przespać. Wczoraj 3 gdz na spacerze spał, jak ok 17 wróciliśmy tak do 21 nie spał przy tym marudził,jak go nosiłam to troszkę sie uspokajał...Ale on to akurat ma codziennie takie fazy, jak zbliza sie pora spania i kapieli to jest wielki płacz w wannie sie relaksuje kiedyś wam pisałam ze na poczatku nie lubiał sie kapać...pierwsze 3 tyg jakos..Teraz jak go rozbieram do kapieli i kąpie to jest mega szcześliwy i nawet juz nie płacze jak go z wanienki wyjmuje
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 09:05   #2078
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja też chyba przechwaliłam tą moją córę bo od wczoraj daje nam popalić...

Czy Wasze maluszki też tak ssą piąstki??? Moja od wczoraj strasznie marudna i tylko piąstki w buzi ją interesują... Już się zaczęłam zastanawiać czy to nie zęby
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 09:22   #2079
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Boję się, że i mój synek ma skazę białkową. Idę go jutro pokazać pediatrze. Straszną ma wysypkę na twarzy.

Wiecie, ile mi PZU wypłaciło za narodziny dziecka??? 1400 zł!!! A wiecie, co jest najlepsze? Że w ogóle nie wiedziałam, że dostanę jakąś kasę, mamy w pracy grupowe ubezpieczenie, ale jakoś tak nie myślałam o tym. Nawet jak kadrowa mi robiła zgłoszenie do PZU to ja głupia myślałam, że mi go do ubezpieczenia zgłasza fajna niespodzianka!
daj znać koniecznie co powiedział lekarz.

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
a nie brałyście pod uwage tradziku niemowlecego?
u mnie tez jest taka wysypka, ale health visitor mowila ze to raczej tradzik... tylko coraz wiecej tego mi sie wydaje wczesniej tylko twarz, a teraz szyja i klata ale ta babka dalej mowi, ze to nic...

mi położna powiedziała od razu że to skaza no zobaczymy jak nie bedzie poprawy po odstawieniu nabiału to wtedy zapytam o tradzik. dzieki za info


kasia, zaczarowana, h4linka - ja też kupię te odlew i i zrobimy stópki w sercu ale się podjarałam
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 09:29   #2080
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Dziewczyny wasze dzieci tez tak reagują na dźwięk suszarki? Ja odkryłam niesamowitą moc w tym Puszczam suszarę z aplikacji w telefonie a ona nagle sztywnieje, pojawia się błogi uśmiech na jej twarzy i dosłownie po 10 min śpi To jakaś szatańska moc? Aż boję się z tego korzystać i do kiedy to będzie działać... Bo dzięki temu dzisiaj poszłyśmy grzecznie na spacer, zrobiłam sobie obiad, przygotowałam jej kąpiel i wszystko dzieje się bez zgrzytów bo na ten czas włączam tą suszarę
Moja zasypia bardzo często gdy odkurzam. śmieję sie do męża że pewnie przez najblizsze miesiące będziemy mieć zawsze czyste podłogi


Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość


dziewczyny mieszkajace w Polsce do was jak czesto przychodzi ta pielegniarka środowiskowa????u mnie była już trzy razy(w pierwszym tygodniu życia, potem za dwa razy co 2 tygodnie)ostatni raz ma przyjść jak mały skończy 2 miesiace czyli za niecałe dwa tygodnie

kasia rudac fajna niespodziankia, też bym wolała być nieświadoma tej kasy, wieksze zaskoczenie by było my też dostaliśmy, ale po 1500 ja jeszcze ze szpitala 400 zł teraz przed porodem i wcześniej jak leżałam też niedługo mnie wypisza z tego pztu bo to co opłacałam już nie to że sie zwróciło, to już jestem na plusie, mój maz zreszta też a dzis idę po zaświadczenia do skarbówki o zarobkach(czekamy już tydzień) i będziemy składac o becikowe i jeszcze za tacierzynski dodatkowo mój maz wział na razie część w tym miesiacu reszte dostanie więc kato małego rośnie i dobrze
Mi moja powiedziała że będzie 6 wizyt. Mała ma niecałe 6 tygodni a była już 4 razy. Ostatnio przychodzi tak co 2 tygodnie ale bez zapowiedzi tzn dzwoni, pyta się czy jestem w domu i za 10 min się pojawia.

Ja niestety żadnych pieniążków z ubezpieczenia nie dostałam, na becikowe nie mam szans żadnych. Na szczęście ZUS przyznał mi macierzyński i już za 1 miesiąc mi przelał pieniążki (ponad 5tys ).
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 09:38   #2081
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Tymka wczoraj całe popołudnie i pół wieczoru męczyła biegunka. To chyba po płatkach ciniminis. Bolał go brzuszek i płakał ciągle, musiałam go wziąć do siebie na całą noc bo jak go przytulałam to trochę się uspokajał i przestawał płakać. Biedne dziecko.

Odzyskałam komputer!


Ojej biedne maleństwo

Jak się teraz ma ?
Mam nadzieje ze lepiej
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 09:39   #2082
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Tymka wczoraj całe popołudnie i pół wieczoru męczyła biegunka. To chyba po płatkach ciniminis. Bolał go brzuszek i płakał ciągle, musiałam go wziąć do siebie na całą noc bo jak go przytulałam to trochę się uspokajał i przestawał płakać. Biedne dziecko.

Odzyskałam komputer!
Ojej, biedaczek
To mnie właśnie frustruje, że jedna wpadka z czymś do jedzenia i maluch to musi odchorować...

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja też chyba przechwaliłam tą moją córę bo od wczoraj daje nam popalić...

Czy Wasze maluszki też tak ssą piąstki??? Moja od wczoraj strasznie marudna i tylko piąstki w buzi ją interesują... Już się zaczęłam zastanawiać czy to nie zęby
Hehhe..no zęby raczej nie
Dzieci się tak uspokajają ssąc piąstki


Moja wczoraj też dała popis. Od powrotu ze spaceru o ok 16 nie spała do 21:30. Myślałam, że oszaleję... piszczała, popłakiwała, marudziła...już nie wiedziałam co z nią robić. Na szczęście w nocy ładnie spała potem. Spokojny sen zaburzył mi jedynie ogromny pająk na suficie i o 4 nad ranem mąż musiał go łowić...
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 09:45   #2083
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość

Moja wczoraj też dała popis. Od powrotu ze spaceru o ok 16 nie spała do 21:30. Myślałam, że oszaleję... piszczała, popłakiwała, marudziła...już nie wiedziałam co z nią robić. Na szczęście w nocy ładnie spała potem. Spokojny sen zaburzył mi jedynie ogromny pająk na suficie i o 4 nad ranem mąż musiał go łowić...
Pająk
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 09:50   #2084
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Biedny! Ale już ok?
Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Ojej biedne maleństwo

Jak się teraz ma ?
Mam nadzieje ze lepiej
Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Ojej, biedaczek
To mnie właśnie frustruje, że jedna wpadka z czymś do jedzenia i maluch to musi odchorować...

Moja wczoraj też dała popis. Od powrotu ze spaceru o ok 16 nie spała do 21:30. Myślałam, że oszaleję... piszczała, popłakiwała, marudziła...już nie wiedziałam co z nią robić. Na szczęście w nocy ładnie spała potem. Spokojny sen zaburzył mi jedynie ogromny pająk na suficie i o 4 nad ranem mąż musiał go łowić...
Chyba lepiej ale nadal coś mu tam się w brzuszku kotłuje bo puszcza straszne bąki. Też się wkurzam, że ten biedny mały ludzik musi pokutować za moje błędy i że to on cierpi a nie ja.

Ja bym umarła, jakbym w środku nocy odkryła na suficie takiego gościa.

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Ja niestety żadnych pieniążków z ubezpieczenia nie dostałam, na becikowe nie mam szans żadnych. Na szczęście ZUS przyznał mi macierzyński i już za 1 miesiąc mi przelał pieniążki (ponad 5tys ).
WOOOOOOW! Ja też dostałam przelew z zusu, szalone 950....
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 10:01   #2085
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość

WOOOOOOW! Ja też dostałam przelew z zusu, szalone 950....
No, udało mi się Ostatni dzwonek był w tym roku na taki zasiłek. Od stycznia aby dostać taki macierzyński prowadząc firmę trzeba bedzie przez 12 m-cy opłacać ZUS w wysokości 3,5tys miesięcznie, więc średnio opłacalne to będzie.
Śmiejemy się z TŻ ze nasza Martynka mimo ze taka mała to juz sie dorobiła bo jeszcze dostałam za chorobowe 2-miesięczne w ciąży ponad 2 razy tyle (co mnie wtedy tak ZUS kontrolował w ciąży w domu). Szkoda tylko, że rodzice jej te pieniądze roztrwonią

Dziś rano listonosz przyniósł mi pas poporodowy. Ledwo w nim oddycham...
Ale jaki efekt. Jak siedzę to żadnej oponki nie mam. Za tydzień w weekend idziemy do bratowej na urodziny gdzie bedzie troche osób i mówię do TŻ ze jak ktos pochwali moja figure po ciąży to ma sie nie wygadać że mam pas na sobie.

W ogóle mój TŻ to sie rozleniwił odkąd mamy 2 dziecko, bo mało co chodzi do pracy - jedzie tylko wtedy kiedy musi. Siedzi ze mna w domu średnio 3 dni w tygodniu plus w weekendy. Czasem wyskoczy na 1-3 godzinki jak ma spotkanie z klientem. Plus taki że zajmie sie małą, przygotuje rzeczy do obiadu. Jutro cały dzień go nie będzie, to trochę odpocznę od niego

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-10-02 o 10:21
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 10:25   #2086
Aisog1987
Rozeznanie
 
Avatar Aisog1987
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
dziewczyny mieszkajace w Polsce do was jak czesto przychodzi ta pielegniarka środowiskowa????u mnie była już trzy razy(w pierwszym tygodniu życia, potem za dwa razy co 2 tygodnie)ostatni raz ma przyjść jak mały skończy 2 miesiace czyli za niecałe dwa tygodnie

kasia rudac fajna niespodziankia, też bym wolała być nieświadoma tej kasy, wieksze zaskoczenie by było my też dostaliśmy, ale po 1500 ja jeszcze ze szpitala 400 zł teraz przed porodem i wcześniej jak leżałam też niedługo mnie wypisza z tego pztu bo to co opłacałam już nie to że sie zwróciło, to już jestem na plusie, mój maz zreszta też a dzis idę po zaświadczenia do skarbówki o zarobkach(czekamy już tydzień) i będziemy składac o becikowe i jeszcze za tacierzynski dodatkowo mój maz wział na razie część w tym miesiacu reszte dostanie więc kato małego rośnie i dobrze

U mnie położna środowiskowa była 6 razy, a w zapisach jest, że ma być co najmniej 4 wizyty. Z tego co wiem, to one przychodzą różnie, tzn. w różnych odstępach czasu (u mnie była raz w tygodniu), ale te wizyty mają odbyć w ciągu 6 miesięcy życia dziecka. Do koleżanki, która rodziła w tym samym szpitalu co ja tylko trochę ponad pół roku wcześniej położna przychodziła raz na miesiąc.

Moni mogę wiedzieć co miałaś napisane w rozpoznaniu na karcie informacyjnej ze szpitala??? Pytam, bo ja do szpitala poszłam z tymi moimi nogami jak banie, bo się lekarz bał zatrucia ciążowego, a na karcie napisali mi "Przedwczesne odpływanie płynu owodniowego" i za tygodniowy pobyt w szpitalu przed porodem nie dostałam ani grosza, bo odrzucili mój wniosek uznając go za poród po prostu.

i jeszcze ten Tacierzyński - u mojego TŻ zaraz po narodzinach Lenki był składany wniosek i jeszcze nic nie dostaliśmy ;/ a Wy po jakim czasie? i jak to w częściach????
__________________
Czy Ten Pan i ta Pani???
Aisog1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 10:29   #2087
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Butter podobno dzieci w każdym wieku mogą dostać pierwszego ząbka, niektóre nawet się z nim rodzą Także chyba nic nie jest wykluczone
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 10:34   #2088
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Butter podobno dzieci w każdym wieku mogą dostać pierwszego ząbka, niektóre nawet się z nim rodzą Także chyba nic nie jest wykluczone
Ja mam nadzieje że moja dostanie późno bo chciałabym ja karmic cycem ok roku. A starsza córke przestałam karmic w wieku 13 miesięcy bo w okolicach roczku wyszły jej zęby i jak mnie 2 razy ugryzła i nie chciała puścić to gwiazdki zobaczyłam przed oczami i łzy mi ciekły same i po tym 2 razie zrezygnowałam z karmienia.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 10:57   #2089
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
my dostaliśmy 2 razy po 1400zł Mąż ze swojego ubezpieczenia i ja ze swojego, a jeszcze na becikowe się załapiemy także jest szał


też mam tego pieska, dostałam od bratowej TŻ, ale niestety głupia ja wrzuciłam go do pralki razem z innymi miśkami i już nie szczeka

A my jutro mamy wizytę w poradni patologii noworodków i stresuje się. Nie dość, że nie wiem co z tą główką Hani (jej pediatra tydzień temu stwierdziła, że ma dziwny kształt) to jeszcze morfologia bardzo słaba wyszła. Mała ma anemię Jak wychodziłyśmy ze szpitala to miała idealne wyniki. Oczywiście mi się wydaje, że to moja wina, bo ja odstawiłam żelazo po porodzie, ale to było na zalecenie lekarza. Zobaczymy co nam powiedzą. Trzymajcie kciuki
Trzymam wielkie kciuki żeby wszystko było dobrze.
Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
U nas byla jak mala miala 14 dni potem 6 tyg i teraz przyjdzie za mies bo ja sobie zyczylam zeby przyszla i zwazyla mala bo ja do przychodni mam daleko .a ogolnie nastepna wizyte musi zrobic jak dziecko ma 10 mies.
A i jak przychodzi w 6 tyg to wypelnia kwestionariusz co dziecko robi a czego jeszcze nie
Sprawdzała tez nam umiejętności małego i Wpisywala na kartkę. Mały się przy niej tak szeroko uśmiechał do mnie ze była w szoku ;-) więc myślę że świadomy uśmiech to nie 3 miesiece skoro nawet ona miała takie pytanie na swojej liście.
Cytat:
Napisane przez UmiZumi Pokaż wiadomość
a ja wpadłam powiedzieć, że moje dziecko przespało prawie 9 godzin! Karmiona była wczoraj o 21:50, 20 minut później już spała. Po 7 rano wyjęliśmy Anię z łóżeczka, bo obawiałam się, że jak mi się później sama obudzi, to będzie jeden wielki ryk o jedzenie. Obudziła się na przewijaku. Poprzeciągała, zjadła 180 ml mm i dalej śpi
Tyle spać, przesada hehe
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Tymka wczoraj całe popołudnie i pół wieczoru męczyła biegunka. To chyba po płatkach ciniminis. Bolał go brzuszek i płakał ciągle, musiałam go wziąć do siebie na całą noc bo jak go przytulałam to trochę się uspokajał i przestawał płakać. Biedne dziecko.

Odzyskałam komputer!
Oj biedny :-( całe szczęście ze juz lepiej.

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
biedaczek malutki.

mój dziś znowu co 3 godzinki sie budził...(a już nawet 6 potrafił przespać za jednym zamachem ale jak o 7 zasnął tak nadal sobie śpi

najgorzej jest u nas od południa do godzin wieczorowych potrafi góra 2- 3 godzinki przespać. Wczoraj 3 gdz na spacerze spał, jak ok 17 wróciliśmy tak do 21 nie spał przy tym marudził,jak go nosiłam to troszkę sie uspokajał...Ale on to akurat ma codziennie takie fazy, jak zbliza sie pora spania i kapieli to jest wielki płacz w wannie sie relaksuje kiedyś wam pisałam ze na poczatku nie lubiał sie kapać...pierwsze 3 tyg jakos..Teraz jak go rozbieram do kapieli i kąpie to jest mega szcześliwy i nawet juz nie płacze jak go z wanienki wyjmuje
U nas tez po 19 marudzenie, ewidentnie mały chce się kąpać,bo później jest spokój..wiec twój juz tez ma swój rytm dnia ;-)

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Ojej, biedaczek
To mnie właśnie frustruje, że jedna wpadka z czymś do jedzenia i maluch to musi odchorować...



Hehhe..no zęby raczej nie
Dzieci się tak uspokajają ssąc piąstki


Moja wczoraj też dała popis. Od powrotu ze spaceru o ok 16 nie spała do 21:30. Myślałam, że oszaleję... piszczała, popłakiwała, marudziła...już nie wiedziałam co z nią robić. Na szczęście w nocy ładnie spała potem. Spokojny sen zaburzył mi jedynie ogromny pająk na suficie i o 4 nad ranem mąż musiał go łowić...
Yyy pająk bleee

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
No, udało mi się Ostatni dzwonek był w tym roku na taki zasiłek. Od stycznia aby dostać taki macierzyński prowadząc firmę trzeba bedzie przez 12 m-cy opłacać ZUS w wysokości 3,5tys miesięcznie, więc średnio opłacalne to będzie.
Śmiejemy się z TŻ ze nasza Martynka mimo ze taka mała to juz sie dorobiła bo jeszcze dostałam za chorobowe 2-miesięczne w ciąży ponad 2 razy tyle (co mnie wtedy tak ZUS kontrolował w ciąży w domu). Szkoda tylko, że rodzice jej te pieniądze roztrwonią

Dziś rano listonosz przyniósł mi pas poporodowy. Ledwo w nim oddycham...
Ale jaki efekt. Jak siedzę to żadnej oponki nie mam. Za tydzień w weekend idziemy do bratowej na urodziny gdzie bedzie troche osób i mówię do TŻ ze jak ktos pochwali moja figure po ciąży to ma sie nie wygadać że mam pas na sobie.

W ogóle mój TŻ to sie rozleniwił odkąd mamy 2 dziecko, bo mało co chodzi do pracy - jedzie tylko wtedy kiedy musi. Siedzi ze mna w domu średnio 3 dni w tygodniu plus w weekendy. Czasem wyskoczy na 1-3 godzinki jak ma spotkanie z klientem. Plus taki że zajmie sie małą, przygotuje rzeczy do obiadu. Jutro cały dzień go nie będzie, to trochę odpocznę od niego
Trzeba korzystać póki można, że ZUS miał luki w prawie to nie twoja wina :-D

A mąż jak nie traci finansowo na tym ze siedzi w domu to tylko się cieszyć, chociaż z własnego doświadczenia wiem ze co za dużo to nie zdrowo :-D
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 11:10   #2090
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze mam pytanie. Nie wiem czy wszystkie książeczki zdrowia dziecka są takie same, w mojej jest taka tabelka do zaznaczania osiągnięć dziecka do drugiego roku życia, wypełniacie to czy to powinien robić lekarz?
Mi kazał to wypelniac lekarz.
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 11:13   #2091
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

No i mój brzdac wazy w 7 tyg 4950 w 5 dobie wazyl 2980g czyli prawie 2 kg do przodu
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 11:24   #2092
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Byłyśmy na spacerze w chuście, Adelka spała to pierwszy raz i godzinę z nią chodziłam
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 11:35   #2093
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Byłyśmy na spacerze w chuście, Adelka spała to pierwszy raz i godzinę z nią chodziłam
dla córy.

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość

A mąż jak nie traci finansowo na tym ze siedzi w domu to tylko się cieszyć, chociaż z własnego doświadczenia wiem ze co za dużo to nie zdrowo :-D
Otóż to. Ale z 2 strony to miło że po 12 latach zwiazku woli siedzieć ze mną w domu niz iść do biura i siedziec tam z pracownikami
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 12:08   #2094
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Ja niestety żadnych pieniążków z ubezpieczenia nie dostałam, na becikowe nie mam szans żadnych. Na szczęście ZUS przyznał mi macierzyński i już za 1 miesiąc mi przelał pieniążki (ponad 5tys ).
Ijeeee... nie denerwuj mnie nawet

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Butter podobno dzieci w każdym wieku mogą dostać pierwszego ząbka, niektóre nawet się z nim rodzą Także chyba nic nie jest wykluczone
No tak, ale to są rzadkie przypadki bardzo, a właściwie wszystkie dzieci same się uspokajają przez ssanie piąstki...to co jest bardziej prawdopodobne? Ale oczywiście - nie da się wykluczyć, że Twojej Meli idą ząbki
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 12:52   #2095
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
No i mój brzdac wazy w 7 tyg 4950 w 5 dobie wazyl 2980g czyli prawie 2 kg do przodu
no to ladnie przybiera
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:26   #2096
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Skusiłyście mnie tymi zabawkami lamaze i kupiłam lalkę, grzechotki na rączki i nóżki i matę obrotową. Mam nadzieję że córka będzie zadowolona bo miałam kupić sobie ciuchy... ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:41   #2097
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

My mamy rycerza na koniu z lamaze i też jest genialny.

Potwierdziła się skaza białkowa u nas. Zmiana mleka na bebilon pepti nas czeka, tyle dobrego, że pediatra mi je na receptę wypisuje, więc nie jest jakoś droższe od hippa, ale strasznie jestem załamana, bo boję się, że mu to nie przejdzie i będzie musiał mieć dietę w tej sytuacji powiem wam, że dobrze się stało, że nie karmię, bo już bym się całkiem wykończyła, dieta, laktator i dokarmianie to by było za wiele.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 13:57   #2098
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
U nas w przychodni jest w czwartek dzień dla Dzieci bez rejestracji,byłam tam z wysypka i ulewaniem u małego. Poszliśmy do health visitor a ona odrazu kazała iść obok do lekarza bo się na wysypkach tak nie zna. Tez mogła się nie przyznać i powiedzieć ze to normalne. Może u was też jest taki dzień to idź dla własnego spokoju.
byla dzisiaj u mnie ta health visitor znowu i mowila ze jak chce to mam po prostu isc zapisac dziecko do gp. Tak zrobie, bo cos mi tu nie pasuje...
Podejrzewam alergie albo reflux bo Ninka bardzo czesto sie napina i steka przy tym ulewaniu, czyli, ze jej to przeszkadza... W nocy tez ja to wybudza... Czasem jak jej sie cofnie, od razu krzyczy ze chce jesc, widocznie ja to podraznia, a jedzenie łagodzi, dlatego non-stop wisialaby na butelce
Tylko, ze u nas sa tacy beznadziejni lekarze, ze nie wiem czy pomoga Zastanawiam sie czy nie szukac polskiego pediatry


Cytat:
Napisane przez UmiZumi Pokaż wiadomość
a ja wpadłam powiedzieć, że moje dziecko przespało prawie 9 godzin! Karmiona była wczoraj o 21:50, 20 minut później już spała. Po 7 rano wyjęliśmy Anię z łóżeczka, bo obawiałam się, że jak mi się później sama obudzi, to będzie jeden wielki ryk o jedzenie. Obudziła się na przewijaku. Poprzeciągała, zjadła 180 ml mm i dalej śpi
wow, no pieknie ja tez zawsze jak Ninka dluzej spi, wole ja uprzedzic z mleczkiem, bo potem jak sie dorwie to tak zachlannie je..


Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
No i mój brzdac wazy w 7 tyg 4950 w 5 dobie wazyl 2980g czyli prawie 2 kg do przodu
Ładnie
U nas dzisiaj na wadze 4560 w 5 tyg, czyli trochę zwolniła z przybieraniem. Do tej pory było dokładnie po 200g na tydz, teraz tylko 160


Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
My mamy rycerza na koniu z lamaze i też jest genialny.

Potwierdziła się skaza białkowa u nas. Zmiana mleka na bebilon pepti nas czeka, tyle dobrego, że pediatra mi je na receptę wypisuje, więc nie jest jakoś droższe od hippa, ale strasznie jestem załamana, bo boję się, że mu to nie przejdzie i będzie musiał mieć dietę w tej sytuacji powiem wam, że dobrze się stało, że nie karmię, bo już bym się całkiem wykończyła, dieta, laktator i dokarmianie to by było za wiele.
Kasia, na jakiej podstawie sie to stwierdza? Tylko wyglad tych zmian skórnych?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 14:17   #2099
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Skusiłyście mnie tymi zabawkami lamaze i kupiłam lalkę, grzechotki na rączki i nóżki i matę obrotową. Mam nadzieję że córka będzie zadowolona bo miałam kupić sobie ciuchy... ;-)
Zaczyna się oszczędzanie na sobie na koszt dziecka, też to mam. Sobie żałowalam na płaszcz a mały ma na zimę kurtkę, płaszczyk i dwa kombinezony
Daj znać jak się sprawdziły zabawki,szczególnie te na nóżki i rączki
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
byla dzisiaj u mnie ta health visitor znowu i mowila ze jak chce to mam po prostu isc zapisac dziecko do gp. Tak zrobie, bo cos mi tu nie pasuje...
Podejrzewam alergie albo reflux bo Ninka bardzo czesto sie napina i steka przy tym ulewaniu, czyli, ze jej to przeszkadza... W nocy tez ja to wybudza... Czasem jak jej sie cofnie, od razu krzyczy ze chce jesc, widocznie ja to podraznia, a jedzenie łagodzi, dlatego non-stop wisialaby na butelce
Tylko, ze u nas sa tacy beznadziejni lekarze, ze nie wiem czy pomoga Zastanawiam sie czy nie szukac polskiego pediatry




wow, no pieknie ja tez zawsze jak Ninka dluzej spi, wole ja uprzedzic z mleczkiem, bo potem jak sie dorwie to tak zachlannie je..




Ładnie
U nas dzisiaj na wadze 4560 w 5 tyg, czyli trochę zwolniła z przybieraniem. Do tej pory było dokładnie po 200g na tydz, teraz tylko 160




Kasia, na jakiej podstawie sie to stwierdza? Tylko wyglad tych zmian skórnych?
A nie masz innej przychodni żeby zmienić pediatre?
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-02, 14:24   #2100
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Zaczyna się oszczędzanie na sobie na koszt dziecka, też to mam. Sobie żałowalam na płaszcz a mały ma na zimę kurtkę, płaszczyk i dwa kombinezony
Daj znać jak się sprawdziły zabawki,szczególnie te na nóżki i rączki

A nie masz innej przychodni żeby zmienić pediatre?
chyba sie porozgladam
a, ta babka mi powiedziala ze za tydzien bedzie juz ostatni raz
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.