Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-07, 10:32   #2401
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Tak patrzę na Tobiego jak leży w gondoli i nie ma szans żeby w grudniu się do niej zmieścił w kombinezonie.
Mam takie same odczucia. Czemu to dziecko rosnie wzdluz a nie wszerz
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:36   #2402
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

U nas też są problemy z zasypianiem w dzień Po kąpieli i mleczku ładnie zasypia a w dzień czasami widać, że zmęczona a uśnie tylko na rękach albo z butelką w buzi

Ja sie tez przekonałam o tym, że im więcej wieczorem zje, tym dłużej spi. Do tej pory całkiem nieświadomie karmiłam ją bardzo często ale w mniejszych ilościach po prostu dlatego, że nie wiedziałam dlaczego płacze i myslałam, że jest głodna. Teraz daje jej regularnie mleczko co 3-4h i nie płacze z powodu głodu, jest o wiele spokojniejsza i o wiele mniej ulewa, ale wcześniej zawsze spała min 6,7h tym pierwszym snem, a teraz wstaje co 3,4 czy to noc czy dzien Muszę zmienić w takim razie karmienia wieczorne
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:42   #2403
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Groszek.jpg (24,8 KB, 37 załadowań)
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:46   #2404
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.
Serio? Ja kąpię codziennie, mała tak to lubi, że nie mogłabym jej tego odebrać ;-) nawet główkę myjemy codziennie, bo jak i tak ma do połowy zanurzoną, to już żadna różnica...
A synek to słodziak
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:47   #2405
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.
Slicznusi
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:52   #2406
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mam takie same odczucia. Czemu to dziecko rosnie wzdluz a nie wszerz
Moja gondola długa a wąska, ale zapewne nie zmieści się i wzdłuż i wszerz.
Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.
Ale śliczny, ma duże, pełne ustecZka.
Ja kąpie codziennie, mały się już chyba przyzwyczaił bo po 19 juz jest marudny tak jakby czekał na kąpiel.

Ostatnio wzięłam go pod prysznic Ja się kapalam a tz go nosił bo marudził, przyszedł z nim do łazienki żeby mi się pozalic, ja długo nie myśląc kazałam go rozebrać hehe nic się nie bał :-D
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz

Edytowane przez patrycja19894
Czas edycji: 2014-10-07 o 10:54
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 10:54   #2407
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.
Śliczny synek. My kapiemy co 2 dni.

Nasza juz od ponad tygodnia lubi leżaczek. I po raz 1 miała na sobie sukienkę podczas wizyty u babci.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0156 - Kopia.jpg (92,9 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0153 - Kopia.jpg (84,1 KB, 59 załadowań)
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 11:03   #2408
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Śliczny synek. My kapiemy co 2 dni.

Nasza juz od ponad tygodnia lubi leżaczek. I po raz 1 miała na sobie sukienkę podczas wizyty u babci.
Mała księżniczka
Włoski ma boskie
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 11:07   #2409
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.
u la la... fajniutki
a jak wam idzie ogólnie? Synek grzeczny?


Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Śliczny synek. My kapiemy co 2 dni.

Nasza juz od ponad tygodnia lubi leżaczek. I po raz 1 miała na sobie sukienkę podczas wizyty u babci.
No piękna panienka Sukienki juz nosi
Ja mam sporo sukieneczek i żadnej nie założyłam jeszcze

My kąpiemy też codziennie, bo mała bardzo to lubi, a poza tym pomaga jej to usnąć ładnie- takie mam wrażenie. Na początku przez chyba tydzień kąpałam co drugi dzień, bo pomyślałam, ze nie ma potzreby częściej. Ale Ninka tak strasznie ulewała i miała cała szyję i klatę ciągle mokrą no i po drugie bardzo to pokochała Włoski też myjemy, bo lubi sobie pomachac głową w wodzie Tylko po samym oilatum miała strasznie szorstkie, więc kupiłam jej szampon z Hippa

Właśnie uczymy się drzemać. Ziewała juz chyba ze dwa razy, wsadziłam ja do łózeczka i najpierw się rozpłakała, potem poleżała juz chwilę dłużej i jak odłozyłam ją trzeci raz i chwilę pogaskałam tak się uspokoiła i śpi
Chyba... Na razie jest cisza
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 11:26   #2410
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
No piękna panienka Sukienki juz nosi
Ja mam sporo sukieneczek i żadnej nie założyłam jeszcze

Właśnie uczymy się drzemać. Ziewała juz chyba ze dwa razy, wsadziłam ja do łózeczka i najpierw się rozpłakała, potem poleżała juz chwilę dłużej i jak odłozyłam ją trzeci raz i chwilę pogaskałam tak się uspokoiła i śpi
Chyba... Na razie jest cisza
Na razie ten 1 raz miała sukienkę. A w szafie mamy ok 20 sukienek ale wiele jest jeszcze za duzych bo kupowałam tak od rozmiaru 68/74 bo wiem z doświadczenia że u mniejszych dziewczynek sukienki niezbyt się sprawdzają.

Co do spania w dzień to moja zasypia w łózeczku sama praktycznie od poczatku. Ale jak się zaczyna wiercić, jeczy za szybko (po np. pół godzinie) to ją wyciągam i daję cyca. I z reguły jak sobie połknie kilkanascie łyczków mleczka to zasypia i spi bez jęczenia następna godzinkę.
Wieczorem zasypia mi z reguły przy cycu, ale mi to póki co odpowiada. W ciagu dnia robię tak z 2-3-godzinne przerwy miedzy karmieniami i te karmienia sa krótsze, a jak przyjdzie wieczór to lubie jak tak sobie wszyscy siedzimy i ona mi długo ciumka cyca
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 11:29   #2411
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
u la la... fajniutki
a jak wam idzie ogólnie? Synek grzeczny?
My kąpiemy też codziennie, bo mała bardzo to lubi, a poza tym pomaga jej to usnąć ładnie- takie mam wrażenie. Na początku przez chyba tydzień kąpałam co drugi dzień, bo pomyślałam, ze nie ma potzreby częściej. Ale Ninka tak strasznie ulewała i miała cała szyję i klatę ciągle mokrą no i po drugie bardzo to pokochała Włoski też myjemy, bo lubi sobie pomachac głową w wodzie Tylko po samym oilatum miała strasznie szorstkie, więc kupiłam jej szampon z Hippa

Właśnie uczymy się drzemać. Ziewała juz chyba ze dwa razy, wsadziłam ja do łózeczka i najpierw się rozpłakała, potem poleżała juz chwilę dłużej i jak odłozyłam ją trzeci raz i chwilę pogaskałam tak się uspokoiła i śpi
Chyba... Na razie jest cisza
Mi nie zalecali kapac codziennie, bo to skore wysusza no i nie ma takiej potrzeby.
A Groszek jest ok. Owszem, czasem placze i marudzi, ale bez przesady. W nocy spi ladnie, ciagnie butle 6 razy dziennie. Z karmienia piersia juz zrezygnowalam ze 3 tygdnie temu, nie mialam cierpliwosci i nerwow walczyc o te nedzne resztki laktacji.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 11:31   #2412
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Kupilam te skarpetki z Lamaze na aliexpress za 5,5 $ z darmową wysyłką Jezli ktoras z Was chce to wklejam linka, jeszcze 3 dni sprzedawca ma ta promocje

http://www.aliexpress.com/store/prod...888156921.html
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 11:46   #2413
Mamamarta2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziendobry!

Przepraszam , zniknelam ostatnio, ale przez chorobe nabawilam sie domowych zaleglosci, i nie moge sie z tego wygrzebac, prasowanie rosie na potege i nie mam na nic sily

Ostatnio caly czas chce mi sie plakac...
Do tego od wczoraj starszy synek w domu wiec mam 2 dzieci na caly dzien, ale nie jest zle w sumie, tyle ze musze gotowac tak zeby mial pelny obiad.
Jutro ide do fryzjera sie obciac, wiec licze na poprawienie nastroju, gorzej jak mnie zrabie )

Szymkowi tez juz zakladam 68, normalnie rosnie to dziecko jak na drozdzach
Tez sie usmiecha, strasznie duzo gaworzy i wklada piastki do buzi na okraglo Ehhh kocham go nad zycie

Ale tez mam problemy z usypianiem, jak wkladam go do lozeczka to od razu prawie placz

Wybaczcie ze nie pocytuje, nie mam czasu nadrobic
Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
O prosze, jakie szczęsliwe dziecko.

Zaczarowana - przykro mi że niewiele da się zrobić z tymi rozstępami. Ale jakby nie patrzec rozstępy to blizny, a na to sposobu nie ma.

Wczoraj mielismy wizyte u pediatry. Martynka waży prawie 5,5 kg, wzrostu ma 63cm. W ndz skończyła 6 tyg. Ubranka nosimy 62/68 ale 62 powoli robią sie za małe.

Szczepiliśmy wczoraj 6w1, rotawirusy i pneumokoki (łącznie zaplaciłam 1030zł).
My kupowalismy dokladnie te same i dalismy 690 zl !
Zamawialismy w aptece ziko, moze sprawdzcie sobie przezd kolejna wizyta bo widze ze roznica w cenie ogromna
__________________
TP 10.08.2014- SYN
2010- SYN

Mamamarta2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 11:54   #2414
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Kupilam te skarpetki z Lamaze na aliexpress za 5,5 $ z darmową wysyłką Jezli ktoras z Was chce to wklejam linka, jeszcze 3 dni sprzedawca ma ta promocje

http://www.aliexpress.com/store/prod...888156921.html
kupiłam dziękówa
ciekawe kiedy dojdzie
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:03   #2415
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Adelka od trzech dni daje mi nieźle w kość. Mamy problem ze spaniem, z jedzeniem, z zainteresowaniem się czymkolwiek na dłużej niż 10 minut. Jeśli teoria o skokach rozwojowych i liczeniu ich wg planowego tp jest prawdziwa, to chyba właśnie zaczynamy ten z 9 tygodnia. Mam nadzieję, bo jak to zaraz nie minie to chyba zwariuję ;-) właśnie śpi mi w chuście na piersi, na dwór nie dałam rady z nią wyjść bo nawet nie mam jak się ubrać i wysuszyć włosów...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:04   #2416
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
kupiłam dziękówa
ciekawe kiedy dojdzie
Myślę że za 2 tygodnie. Kurcze znalazłam tez w tej cenie ale te czarno -białe skarpetki i nie wiem czy nie będą lepsze.

A najlepiej bo licytowalam używane te grzechotki i dałam 4,5 funta i przegrałam . Do tego 1,7 wysyłka wiec te jak za darmo.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:12   #2417
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Mamamarta2010 Pokaż wiadomość

My kupowalismy dokladnie te same i dalismy 690 zl !
Zamawialismy w aptece ziko, moze sprawdzcie sobie przezd kolejna wizyta bo widze ze roznica w cenie ogromna
No to pięknie moja przychodnia kroi

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Adelka od trzech dni daje mi nieźle w kość. Mamy problem ze spaniem, z jedzeniem, z zainteresowaniem się czymkolwiek na dłużej niż 10 minut. Jeśli teoria o skokach rozwojowych i liczeniu ich wg planowego tp jest prawdziwa, to chyba właśnie zaczynamy ten z 9 tygodnia. Mam nadzieję, bo jak to zaraz nie minie to chyba zwariuję ;-) właśnie śpi mi w chuście na piersi, na dwór nie dałam rady z nią wyjść bo nawet nie mam jak się ubrać i wysuszyć włosów...
To w 9 tez jest skok? O nie! Myślałam że dopiero w 12. Dopiero co się cieszyłam że skończył się u nas ten w 5 tygodniu, a tu za chwilę nastepny Dużo cierpliwości zyczę
Ledwo człowiek odsapnął a tu za rogiem kolejne atrakcje czekają.

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-10-07 o 12:14
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:13   #2418
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Myślę że za 2 tygodnie. Kurcze znalazłam tez w tej cenie ale te czarno -białe skarpetki i nie wiem czy nie będą lepsze.

A najlepiej bo licytowalam używane te grzechotki i dałam 4,5 funta i przegrałam . Do tego 1,7 wysyłka wiec te jak za darmo.
ja wczoraj ubrałam się w bluzę w czarno białe pasy i cały dzień moja córeczka się do mnie uśmiechała i tak dziwnie patrzyła a ja dopiero wieczorem zajarzyłam o co chodzi

widziałam na ebayu te grzechotki, ale ok 5 funtów za np. same rączki, albo same nóżki, więc jak tu jest komplecik i do tego nowe to super
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:17   #2419
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Myślę że za 2 tygodnie. Kurcze znalazłam tez w tej cenie ale te czarno -białe skarpetki i nie wiem czy nie będą lepsze.
Wydaje mi się że te czarno-białe będą lepsze. My za radą naszej pani pediatry ponaklejalismy na białej kartce czarne figury np. trójkat, kwadrat i mała podążą wzrokiem i główką za tą kartką jak zahipnotyzowana. ćwiczymy w ten sposób aby częściej odwracała główkę w lewa stronę bo preferuje prawą od urodzenia.

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-10-07 o 12:19
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-07, 12:19   #2420
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
No to pięknie moja przychodnia kroi



To w 9 tez jest skok? O nie! Myślałam że dopiero w 12. Dopiero co się cieszyłam że skończył się u nas ten w 5 tygodniu, a tu za chwilę nastepny Dużo cierpliwości zyczę
Ledwo człowiek odsapnął a tu za rogiem kolejne atrakcje czekają.
Heh obawiam się że już do końca życia tak będzie ;-)
Adela w wielkim krzyku i płaczu zawaliła mega kupę i w końcu śpi. Ale nie wierzę że to to ją trzy dni męczyło :-P
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:34   #2421
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.
A dlaczego kąpiesz co 3 dni, ktoś Ci tak poradził? Bo spotkałam się opinią, że co drugi dzień, ale pierwsze słyszę, że co 3.
U nas kąpiel codziennie, stwierdziłam, że ja bym nie chciał kłaść się spać z obsikaną i obsraną pupą, a takie mycie chusteczkami to jest w sumie tylko przetarcie. Zresztą nasz młody lubi kręcić głową przy karpmieniu i w fałdkach szyi zbiera mu się mleczko, czasami to mam wrażenie, że mu tam kwiatki niedługo wyrosnął, no trzeba to myć codziennie.

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Adelka od trzech dni daje mi nieźle w kość. Mamy problem ze spaniem, z jedzeniem, z zainteresowaniem się czymkolwiek na dłużej niż 10 minut. Jeśli teoria o skokach rozwojowych i liczeniu ich wg planowego tp jest prawdziwa, to chyba właśnie zaczynamy ten z 9 tygodnia. Mam nadzieję, bo jak to zaraz nie minie to chyba zwariuję ;-) właśnie śpi mi w chuście na piersi, na dwór nie dałam rady z nią wyjść bo nawet nie mam jak się ubrać i wysuszyć włosów...
Ja u mojego zauważam zmiany w zachowaniu ale kompletnie nie widzę tych "skoków" w sensie właśnie takiego marudzenia itd.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:40   #2422
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że te czarno-białe będą lepsze. My za radą naszej pani pediatry ponaklejalismy na białej kartce czarne figury np. trójkat, kwadrat i mała podążą wzrokiem i główką za tą kartką jak zahipnotyzowana. ćwiczymy w ten sposób aby częściej odwracała główkę w lewa stronę bo preferuje prawą od urodzenia.
Zamówiłam tez czarno białe. Ja powiesilam w łóżeczku dwa sliniaki czarno białe i mały tez je lubi. Chociaż na zielonego, rażącego pieska tez fajnie reaguje.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:41   #2423
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Dawno nie zagladalam.
Btw, tez pisze jedna reka maly drzemie na drugiej. Przybiera ladnie ale ubranka nadal nosi 58, choc pojutrze bedzie mial juz 8 tygodni i chyba juz ma powyzej 5 kg. A rozmiar 62 jest jeszcze na niego za duzy. Za to pieluszki juz nr 3 nosi.
Dzis go bede kapala, staram sie go kapac co 3 dni, przynajmniej 2 razy w tygodniu.

mi tez polozna zalecala codziennie a jak nie wykapie to mowila ze chociaz podmyc podkreslila ze to zallezy w czym sie kompie, jak w plynie do kąpieli to codziennie, a jak bez uzycia płynów to co drugi dzien
mój maly na poczatkju nie lubił kąpieli, a teraz tak jak u patrycji mam wrazenie ze na nia czeka nie da sie na długo oszukac wczoraj przed 20 był juz tak padniety biedaczek, zaraz mialam go kapac, a tz włozyl mu smoka i usnał, a i tak na 20 sie obudził,(o tej porze go kapie) ale przez to był bardziej marudny i kwekał pierwszy raz od dawna przy kapieli

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Zamówiłam tez czarno białe. Ja powiesilam w łóżeczku dwa sliniaki czarno białe i mały tez je lubi. Chociaż na zielonego, rażącego pieska tez fajnie reaguje.
mój z kolei lewą
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 13:07   #2424
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
A dlaczego kąpiesz co 3 dni, ktoś Ci tak poradził? Bo spotkałam się opinią, że co drugi dzień, ale pierwsze słyszę, że co 3.
U nas kąpiel codziennie, stwierdziłam, że ja bym nie chciał kłaść się spać z obsikaną i obsraną pupą, a takie mycie chusteczkami to jest w sumie tylko przetarcie. Zresztą nasz młody lubi kręcić głową przy karpmieniu i w fałdkach szyi zbiera mu się mleczko, czasami to mam wrażenie, że mu tam kwiatki niedługo wyrosnął, no trzeba to myć codziennie.



Ja u mojego zauważam zmiany w zachowaniu ale kompletnie nie widzę tych "skoków" w sensie właśnie takiego marudzenia itd.
Nie masz czego żałować.. ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 13:30   #2425
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mam dzis wizyte u ginekologa. Oby wszystko bylo dobrze! Mam nadzieje, że ta krew to nic groźnego i ze to okres
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 13:37   #2426
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Mam dzis wizyte u ginekologa. Oby wszystko bylo dobrze! Mam nadzieje, że ta krew to nic groźnego i ze to okres

mocne kciuki za wizytę!
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 13:45   #2427
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
A dlaczego kąpiesz co 3 dni, ktoś Ci tak poradził? Bo spotkałam się opinią, że co drugi dzień, ale pierwsze słyszę, że co 3.
U nas kąpiel codziennie, stwierdziłam, że ja bym nie chciał kłaść się spać z obsikaną i obsraną pupą, a takie mycie chusteczkami to jest w sumie tylko przetarcie. Zresztą nasz młody lubi kręcić głową przy karpmieniu i w fałdkach szyi zbiera mu się mleczko, czasami to mam wrażenie, że mu tam kwiatki niedługo wyrosnął, no trzeba to myć codziennie.
Pielegniarka. Powiedziala ze 2 razy w tygodniu wystarczy.
Mlody robi kupke z raz-dwa razy dziennie, wtedy domywam go woda i gabeczkami, bo tez mam wrazenie ze same chusteczki nie wystarcza. Jest czysciutki i pachnacy.
Na szyjke mu sie mleko wylewa takoz wycieram chusteczkami.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 14:24   #2428
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja kąpię codziennie. Ale to już wiele razy pisałam moją teorię, ulane mleko, kupa, siki, dla mnie wycieranie tego na przeiwjaku to tylko przeciąganie brudu w inne miejsce.

Co do pobudzania rozwoju, to ja np jeśli chodzi o dotyk, daję małemu dotykać różne rzeczy o ciekawych strukturach: sztruks, minky, szeleszczące zabawki itp.do tego masuję go codziennie po kąpieli, tż go brodą kłuje w dłonie itp. Takie proste rzeczy. Co do wzroku, to staram się jak najwięcej mu pokazywać, często stoimy w oknie, czy oglądamy książeczki kontrastowe, dużo do niego mówię, praktycznie cały czas. W kąpieli chlapię go wodą...to rzeczy, które robi każda mama. Ja często powtarzam rodzicom moich uczniów, że oni zapominają, że musimy dać dzieciom czas być dziećmi. Zamiast (mam na myśli starsze oczywiście) wozić je z zajęć na zajęcia, lepiej usiąść i pobudować razem z klocków, nie można przesadzać. Mam takich uczniów, którzy w szkole chodzą na wszystkie dodatkowe zajęcia, po czym jadą na basen/ angielski/ judo/ garncarstwo itp. Oczywiście fajnie jest dziecko rozwijać, ale nie dajmy się zwariować. Kiedy uczyć dziecko czytać i pisać? Jak samo zacznie się tym interesować. Tak samo teraz, nasze maluchy są bardzo ciekawe świata,wystarczy, że im go będziemy pokazywać. Ja nie jestem fanką zajęć muzycznych od 4 miesiąca życia itp, wydaje mi się, że za wcześnie traktujemy maluchy jak małych dorosłych, a to wkońcu dzieciaczki. Chcą się bawić, jak nie mają czym, to wezmą patyk i wymyślą dla niego rolę. Także nie dajcie się dziewczyny zwariować.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Adelka od trzech dni daje mi nieźle w kość. Mamy problem ze spaniem, z jedzeniem, z zainteresowaniem się czymkolwiek na dłużej niż 10 minut. Jeśli teoria o skokach rozwojowych i liczeniu ich wg planowego tp jest prawdziwa, to chyba właśnie zaczynamy ten z 9 tygodnia. Mam nadzieję, bo jak to zaraz nie minie to chyba zwariuję ;-) właśnie śpi mi w chuście na piersi, na dwór nie dałam rady z nią wyjść bo nawet nie mam jak się ubrać i wysuszyć włosów...
U nas też lipa. Nie pasuje mi ta teoria skoków. Piąty tydzień był super, a teraz szósty to masakra. Synek jak nie śpi, to płacze. Chyba ta wysypka go swędzi, bo często się wybudza z płaczem. Dużo śpi w dzień, mniej w nocy, chyba się przestawił...


Co do usypiania to ja i w dzień i w nocy usypiam tak samo, odkładam go (w nocy do łóżeczka, w dzień na brykaczek), siada obok i trzymam mu smoka. Czy tylko mój synek ma taki z tym problem? Uwielbia smoka, ale nie umie go utrzymać :/ kiedyś widziałam w artykule z najśmieszniejszymi okładkami faktu, zdjęcie takiego pana ze podpisem "nie mogę spać, bo trzymam kredens". Ja nie mogę spać, bo trzymam smoka ale już się wyrobiłam i daję radę mu go trzymać leżąc. Trochę łokieć tylko boli.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 14:27   #2429
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

hej

Byliśmy wczoraj z małym u lekarza na szczęście osłuchowo jest czyściutki ma tylko lekki katarek


Dziewczyny które używają chust do noszenia dzieciaczków możecie coś polecić ? bo przeglądam na allegro i nie wiem co wybrać


I drugie pytanie jaką utrzymujecie temperaturę w mieszkaniach ?
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 14:38   #2430
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
hej

Byliśmy wczoraj z małym u lekarza na szczęście osłuchowo jest czyściutki ma tylko lekki katarek


Dziewczyny które używają chust do noszenia dzieciaczków możecie coś polecić ? bo przeglądam na allegro i nie wiem co wybrać


I drugie pytanie jaką utrzymujecie temperaturę w mieszkaniach ?
Elastyczna tula jest super.

Ja mam 23 stopnie, powinno się mieć trochę mniej do spania, bo ok 21, ale mi nie wychodzi, bo po kąpieli już nie wietrzę i mi się nagrzewa do stałej temperatury.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Jeszcże odnośnie wspomagania rozwoju, ja zawsze radzę podążać za dzieckiem, jeśli chce się bawić opakowaniem od grzechotki, a nie grzechotką, to mu na to pozwólmy itd.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.