Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 23:06   #3691
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
A ja szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego zachęcania dziecka na siłę do smoczka.
Kto to tak naprawdę zaleca?
Bo jak maluch ssie kciuk, to jasne, lepiej, żeby ssał smoka niż kciuka, ale jak nie, to po co?
To uczenie dziecka czegoś, czego niedługo trzeba by oduczać.

A to ssanie piąstek nie ma nic wspólnego ze ssaniem kciuka Nasze maluchy są teraz w tzw. oralnej fazie rozwoju, więc poznają wszystko buzią, wkładając do buzi najpierw swoje rączki, nóżki, przedmioty, szmatki, kocyki itp itd. W ten sposób się uczą, zapoznają...i mają z tego frajdę. Nie należy im tego zabraniać dla dobra ich rozwoju
ja ogólnie też nie byłam za smoczkiem dałam tylko dlatego, ze mały potrafił być na cycu 24 na dobę i w końcu wymiekłam bo nie miałam czasu nawet iść do toalety a teraz to jest tak że piastki mu nie zabraniam wkładać do buzi, ale coraz częściej zaczyna od piastki a kończy na kciuku własnie ....

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Oj tak. Co do ręki to do buzi. nóżki też dają radę do buzi wepchac? Chce to zobaczyć

Moni mój nawet jak się urobi po pachy to nie płacze. Nawet więcej, jak widzę glupkowaty uśmiech to wiem ze jest kupa
czyli też mu nie przeszkadza, no to ładnie jednak ja bym wolała jakaś reakcję
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 23:09   #3692
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
zapomnialam wam napisac ze ja chuste mam z lenny lamb 2 gatunek jak gosia,ale obejrzalam ja centymetr po centymetrze i nie moge sie dopatzrec na niej zupełnie niczego co by ten 2 gatunek robiło,tak ze jestem zadowolona,
jak mała zachustowałam pierwszy raz to jej normalnie gały ze zdziwienia wyszły o co kaman
Ja swoją ogłoszenia oglądałam może nie tam dokładnie ale naprawdę nic nie widać. Cieszę się że jesteś zadowolona
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 23:12   #3693
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Oj tak. Co do ręki to do buzi. nóżki też dają radę do buzi wepchac? Chce to zobaczyć

Moni mój nawet jak się urobi po pachy to nie płacze. Nawet więcej, jak widzę glupkowaty uśmiech to wiem ze jest kupa
Oj tak, stopę też się później do paszczy wsadzić

Mamy kp, jaki bierzecie suplement z kwasami DHA?
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 00:01   #3694
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Oj tak, stopę też się później do paszczy wsadzić

Mamy kp, jaki bierzecie suplement z kwasami DHA?
Vita-miner DHA. Polecone przez lekarza.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 06:02   #3695
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

moje dzieci mnie wykoncza,
mała budzi sie raz w nocy, ale za to nie spi 2 godz, a młody wstaje przed 7 przy czym budzi mała
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 06:06   #3696
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
u mnie też jest 3+ kupiłam dwie ostatnie, jakie były w sklepie Mój mały i tak najbardziej lubi patrzec w sufit, pewnie dlatego ze jest biały guga i śmieje sie do niego od ucha do ucha czasem mam wrażenie że on serio coś tam widzi
Pisałyście o machaniu rączkami to mój w tym samym momencie macha nóżkami i rączkami, najgorzej jest na spacerze bo potrafi mi się rozkopać tak intensywnie macha

a języczek pokazuje od paru dni.... szczególnie jak daje mu buziaka to on automatycznie go wysuwa, he he
martwi mnie to że on coraz mniej chce smoka tylko upodobał sobie piastke która sobie ćlamie...Jak w nocy sie budzi na karmienie to nie płacze tylko słysze jak wcina piąstkę, to biorę go do cyca. Całe szczęście że spie czujnie, bo mój mały przestał w nocy płakać, tylko pod wieczór marudzi i płacze jak jest senny...W sumie w dzień też juz nie płacze jak jest głodny, wiec jak do 3 godzin mi nie marudzi to sama daje mu jeść, jak nie śpi...i jak patrzę jak je to twierdze ze był głodny....No ale żeby nie plakać jak nakituje w pampersa????Dzisiaj nie wiem jak to mozliwe ale pampers mu przesiaknął....w efekcie spiochy i prześcieradło do prania(a on sobie leżał grzecznie i jeszcze sie cieszył) normalnie to chyba dziecku raczej jest nie wygodnie co???

Właśnie z tą mokrą pieluchą zawsze się gadało, że płacze bo albo głodne, albo coś boli albo mokra pielucha, ale mojemu też mokra pielucha nie przeszkadza.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 06:14   #3697
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Hej

Za nami kiepska noc ,małego ewidentnie męczyły wzdęcia kręcił się wiercił i marudził dopiero jak go ponosiłam trochę na " samolot" to zaczął pierdzieć jak szalony i ewidentnie mu ulżyło a aktualnie prowadzi konwersacje z karuzelą

Tak więc jestem niewyspana i dzień zaczynam od mocnej kawy

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Oj tak. Co do ręki to do buzi. nóżki też dają radę do buzi wepchac? Chce to zobaczyć

Moni mój nawet jak się urobi po pachy to nie płacze. Nawet więcej, jak widzę glupkowaty uśmiech to wiem ze jest kupa

Mój też nie , tylko leży wtedy nadzwyczaj spokojny za to śmierdzi na odległość więc wiadomo o co chodzi
__________________


Edytowane przez niki19
Czas edycji: 2014-10-24 o 06:15
niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 06:25   #3698
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Moje dziecię obudziło się na cycka
Teraz zasypia wiec jeszcze pośpimy

Moja mała coś opetalo wieczorami zachowuje się strasznie ciągle płacze jest jakaś pobudzona albo po prostu zmęczona potem się rzuca na łóżku w każdą stronę i zasypia
Zasnela dopiero o 24 :/

Okej lecę spać mała śpi
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 06:43   #3699
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

U nas trzy pobudki - 00:00, 4 i teraz niedawno. Mała śpi, ja popijam kawkę, dziś mamy wizytę u ortopedy, mam nadzieję że wszystko ok. Tylko na dworze -5 a ja mam wszystkie kombinezony za małe albo za duże :|
Czy któraś ma już śpiworek do wózka/fotelika? Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu?
I kiedy się wyjmuje tą wkładkę noworodkową z fotelika?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 06:47   #3700
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
U nas trzy pobudki - 00:00, 4 i teraz niedawno. Mała śpi, ja popijam kawkę, dziś mamy wizytę u ortopedy, mam nadzieję że wszystko ok. Tylko na dworze -5 a ja mam wszystkie kombinezony za małe albo za duże :|
Czy któraś ma już śpiworek do wózka/fotelika? Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu?
I kiedy się wyjmuje tą wkładkę noworodkową z fotelika?
Ja ją wyciągnęłam jak młody miał 5 tygodni, ale on jest sporym dzieckiem. Po prostu wydawało mi się, że się "gniecie" w tym i potrzebuje więcej miejsca.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 07:37   #3701
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ja ją wyciągnęłam jak młody miał 5 tygodni, ale on jest sporym dzieckiem. Po prostu wydawało mi się, że się "gniecie" w tym i potrzebuje więcej miejsca.
Ja dawno z nią nie jeździłam, ale tak mi się właśnie zdaje że będzie ciasno, tylko nie wiedziałam czy to nie za wcześnie.
Kurcze, Adela od wczoraj już trzy razy zrobiła taką kupę, że wyleciało bokami i górą wszystko do prania. Konsystencja, kolor, zapach i ilość jest taka jak zawsze, tylko jakby rozstrzał bardziej na boki :-P mam się martwić?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 07:46   #3702
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Właśnie w dzień dobry TVN zapowiedzieli, że będą przedstawiać najlepsze sposoby na rozstępy.
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 07:56   #3703
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;48652433]Właśnie w dzień dobry TVN zapowiedzieli, że będą przedstawiać najlepsze sposoby na rozstępy.[/QUOTE]
Ja ostatnio pisałam, że kupiłam serum Ziaji. Po dwóch użyciach wizualnie wygląda to lepiej! A kosztowało niecałe 10 zł..;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:01   #3704
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Gosia, tę wkladkę wyciaga się, jak widać, że dziecko zaczyna wystawać dołem lub górą, tak mój mąż przynajmniej mi mówił...

Wczoraj mój Maksym miał ciężki dzień, przez ten remont byłam z nim u rodziców, niby zna ich swietnie i czesto u nich bywa, a i tak całkiem mu to rozbiło dzień. Zamiast swojej typowej czterogodzinnej drzemki spał mi 30 minut... Potem wieczorem płakał przez kilka godzin w sumie nie wiem o co, bo przestał w sekundę po prostu. Ale po tych atrakcjach jak padł o 22.30, to obudził się o 6.30, zjadł i śpi do tej pory. Dał wieczorem rodzicom szansę na miłe co nieco.

Moni, TheFall wy wyjęłyście klin swoim dzieciakom, napiszcie, czy wam się nie ksztuszą, jak ulewają? Bo mój trzecią noc się budzi w poprzek łóżka waląc nogami i głową o ochraniacz i też myślę nad wyjęciem klina, ale się boję, że jak w nocy Maksi uleje, to się zakrzstusi.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:06   #3705
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio pisałam, że kupiłam serum Ziaji. Po dwóch użyciach wizualnie wygląda to lepiej! A kosztowało niecałe 10 zł..;-)
Jaka nazwa?

Jak uzywalam pieluch dady to Kostek marudzil jak byly pelne. Teraz przy pampersach nic mu nie przeszkadza.

Ostatnio Kostek spi 9-11h jednym ciagiem! Super
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:06   #3706
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Moje dziecię obudziło się na cycka
Teraz zasypia wiec jeszcze pośpimy

Moja mała coś opetalo wieczorami zachowuje się strasznie ciągle płacze jest jakaś pobudzona albo po prostu zmęczona potem się rzuca na łóżku w każdą stronę i zasypia
Zasnela dopiero o 24 :/

Okej lecę spać mała śpi
U mojej dzisiejsza noc juz lepsza. Zasneła ok 22, po 15 minutach "latajace ręce" ja wybudziły ale wzięłam ja do cyca i przetrzymałam aż porządnie nie zasnie i od 23 juz w łóżeczku fajnie spała. Pobudka o 5 i 8 na cyca i spi nadal.

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Bylismy u pediatry. Natek we wtorek skonczyl 11 tyg i wazy 5700 (urodzeniowa waga 3060g). Sluzy mu moje mleczko
za ładny przyrost wagi.

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Tez czytałam żeby po 3 miesiącu zmienić tęe czarno białe zabawki na kolorowe, ale dopóki będzie zainteresowany to zostawię. Ta karuzela z papieru to moje zbawienie, rano go zostawię w łóżeczku, zdążę zjeść śniadanie, zrobić make up a on zadowolony leży,tylko krzyczy jak przestanie się kręcić.. A to taka nakrecana wiec co kilka minut biegnę ja nakręcić
Moja też uwielbia karuzele. Mam jeszcze po 1 córce taką z misiami też nakręcaną. Potrafi min pół godziny do niej zacieszać. A mata np. w ogóle jej nie interesuje, max 3 min na niej poleży

Kończymy dziś 2 miesiące
Ale ten czas leci. A za 2 miesiące święta. Muszę pomysleć nad prezentami - wiecie już co Waszym pociechom kupicie?
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:11   #3707
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Ale ten czas leci. A za 2 miesiące święta. Muszę pomysleć nad prezentami - wiecie już co Waszym pociechom kupicie?


Przeciez dopiero byl sierpien!
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:13   #3708
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

u mnie pierwsza pobudka po 4, potem ok 7, jednak nie wiem o której mały wstał, bo był cichutko, a jak tż wrócił po 7 to on nie spał
kurcze nie wiem czy mnie coś nie bierze, mam straszny katar i jakoś nie najlepiej się czuje a mały kicha mi na potęge, ale oprócz tego nic się nie dzieje, czy mam już sie martwić???
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:14   #3709
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio pisałam, że kupiłam serum Ziaji. Po dwóch użyciach wizualnie wygląda to lepiej! A kosztowało niecałe 10 zł..;-)
daj linka ,muszę zakupić bo ja mam cały brzuch przeorany rozstępami

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Jaka nazwa?

Jak uzywalam pieluch dady to Kostek marudzil jak byly pelne. Teraz przy pampersach nic mu nie przeszkadza.

Ostatnio Kostek spi 9-11h jednym ciagiem! Super
Tak pampersy ładnie trzymają wilgoć , dady faktycznie zawsze są trochę mokre chociaż mojemu nawet w dadach to nie przeszkadza

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Kończymy dziś 2 miesiące
Ale ten czas leci. A za 2 miesiące święta. Muszę pomysleć nad prezentami - wiecie już co Waszym pociechom kupicie?

Kurcze ja kocham święta BN i już się nie mogę doczekać pierwszych z Adasiem
A nad prezentem dla małego w sumie jeszcze nie myślałam
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 08:20   #3710
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość


Przeciez dopiero byl sierpien!
Tak Cię przerazaja święta czy pędzący czas?

A propo Świąt to u mnie w sklepie na osiedlu są już czekoladowe Mikołaje.

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-10-24 o 08:23
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:26   #3711
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja nie za bardzo lubie świat i od dawna normalnie ich nie obchodziłam. Teraz trzeba będzie to zmienić i ustalić wspólnie z Tz jakąś wersję Czy np przychodzi 6 grudnia w nocy mikołaj i wkłada prezent pod poduszkę, skąd biorą się prezenty pod choinka..

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:29   #3712
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Mojej Nince bardzo się podobają zabawki z Lamaze, ale akurat tymi grzechotkami się nie bawi Ale może jeszcze jest za mała
Natek tez sie nimi nie bawi ale Osmiornice podziwia az buzie otwiera
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Oj tak. Co do ręki to do buzi. nóżki też dają radę do buzi wepchac? Chce to zobaczyć
synu nie chce brac zabawek do reki, martwie sie tylko pieluszke wcina i sciska albo bluzki sie trzyma jak jest na rekach

tez czekam na to wkladanie stopy do buzi
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Czy któraś ma już śpiworek do wózka/fotelika? Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu?
I kiedy się wyjmuje tą wkładkę noworodkową z fotelika?
mamy spiworek do fotelika-super rozwiazanie ale...ma wnetrze z polaru i sie poci a poza tym kupilam czarny i jak Nati sie wkurzy i drapie raczkami to ma czarny "brud" za paznokciami
Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Bo mój trzecią noc się budzi w poprzek łóżka waląc nogami i głową o ochraniacz
Natek przyzwyczajony ze spi blisko cyca rano sie zgial w pol w lozeczku szukajac mleczka w poblizu i lezal w poprzek.
__________________


Edytowane przez Optymistka26
Czas edycji: 2014-10-24 o 09:23
Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:37   #3713
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Natek tez sie nimi nie bawi ale Osmiornice podziwia az buzie otwiera

synu nie chce brac zabawek do reki, martwie sie tylko pieluszke wcina i sciska albo bluzki sie trzyma jak jest na rekach

tez czekam na to wkladanie stopy do buzi

mamy spiworek do fotelika-super rozwiazanie ale...ma wnetrze z polaru i sie poci a poza tym kupilam czarny i jak nati sie wkurzy i drapie raczkami to ma czarny "brud" za paznokciami

Natek przyzwyczajony ze spi blisko cyca rano sie zgial w pol w lozeczku szukajac mleczka w poblizu i lezal w poprzek.
Moja też nie bierze zabawek do rąk jeszcze. Podziwia, zaciesza ale nie chwyta. Za to za ubranie i włosy ciągnie do pieluszek też jest bardzo przywiązana.

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:40   #3714
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ja nie za bardzo lubie świat i od dawna normalnie ich nie obchodziłam. Teraz trzeba będzie to zmienić i ustalić wspólnie z Tz jakąś wersję Czy np przychodzi 6 grudnia w nocy mikołaj i wkłada prezent pod poduszkę, skąd biorą się prezenty pod choinka..

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
Ja znowu bardzo lubię ten czas. Lubię wyjmować ozdoby świąteczne, piec ciasteczka z córką. Pierniki piecze z babcią. Nie lubiłam tylko tych generalnych porzadków przed swiętami, ale odkąd jestem na swoim to tak nie sprzatam jak moja mama że przed swietami kazdy kąt szorowała
Jak córa była młodsza to wierzyła w Mikołaja itp i zawsze pisałyśmy w listopadzie list do Mikołaja z lista prezentów jakie chciałaby dostać. Teraz juz dobrze wie ze to my kupujemy. Zamawialismy tez 2 razy Mikołaja do domu a raz Mikołaja z elfami Fajna sprawa.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:50   #3715
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Tak Cię przerazaja święta czy pędzący czas?
Jedno i drugie. Czas, bo dopiero był sierpień kurde! A swieta bo co roku jezdzilismy do jednych rodzicow na wigilie a do drugich na pierwszy dzien. W tym roku nie wiem jak to zrobic zeby zadne dziadki nie czuly sie poszkodowane.

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
synu nie chce brac zabawek do reki, martwie sie tylko pieluszke wcina i sciska albo bluzki sie trzyma jak jest na rekach

tez czekam na to wkladanie stopy do buzi
Ja mojemu wczesniej wkladalam zabawki w raczke i zaciskalam paluszki, zeby zlapal chociaz na chwile, bo na poczatku nie ogarnial i sie bal miec w rece "cos obcego"
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:56   #3716
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja też uwielbiam święta Jeszcze tylko 2 miesiące
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 08:57   #3717
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Jedno i drugie. Czas, bo dopiero był sierpień kurde! A swieta bo co roku jezdzilismy do jednych rodzicow na wigilie a do drugich na pierwszy dzien. W tym roku nie wiem jak to zrobic zeby zadne dziadki nie czuly sie poszkodowane.



Ja mojemu wczesniej wkladalam zabawki w raczke i zaciskalam paluszki, zeby zlapal chociaz na chwile, bo na poczatku nie ogarnial i sie bal miec w rece "cos obcego"
My w sumie co roku jeździmy do obu bo mamy blisko. W tym roku kolacja wypada u moich rodziców i już mąż zapowiedział teściowej, że w wigilię nie wpadniemy, bo małego położymy spać. Więc pewnie ona nas nawiedzi, bo pewnie nie doczeka się do pierwszego święta
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 09:00   #3718
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Kończymy dziś 2 miesiące
Ale ten czas leci. A za 2 miesiące święta. Muszę pomysleć nad prezentami - wiecie już co Waszym pociechom kupicie?



My małej kupujemy jumperoo z fisher price
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 09:04   #3719
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;48652433]Właśnie w dzień dobry TVN zapowiedzieli, że będą przedstawiać najlepsze sposoby na rozstępy.[/QUOTE]

Akurat włączyłam na 5 min. tv po to żeby usłyszeć, że nie ma skutecznego sposobu na rozstępy haha
To pięknie zwabiają matki przed tv tymi hasłami

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Gosia, tę wkladkę wyciaga się, jak widać, że dziecko zaczyna wystawać dołem lub górą, tak mój mąż przynajmniej mi mówił...

Wczoraj mój Maksym miał ciężki dzień, przez ten remont byłam z nim u rodziców, niby zna ich swietnie i czesto u nich bywa, a i tak całkiem mu to rozbiło dzień. Zamiast swojej typowej czterogodzinnej drzemki spał mi 30 minut... Potem wieczorem płakał przez kilka godzin w sumie nie wiem o co, bo przestał w sekundę po prostu. Ale po tych atrakcjach jak padł o 22.30, to obudził się o 6.30, zjadł i śpi do tej pory. Dał wieczorem rodzicom szansę na miłe co nieco.

Moni, TheFall wy wyjęłyście klin swoim dzieciakom, napiszcie, czy wam się nie ksztuszą, jak ulewają? Bo mój trzecią noc się budzi w poprzek łóżka waląc nogami i głową o ochraniacz i też myślę nad wyjęciem klina, ale się boję, że jak w nocy Maksi uleje, to się zakrzstusi.
Ja jeszcze nie wyciągnęłam tego klinu ..przymierzam się dopiero, ale teraz to nie wiem…



Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Jaka nazwa?

Jak uzywalam pieluch dady to Kostek marudzil jak byly pelne. Teraz przy pampersach nic mu nie przeszkadza.

Ostatnio Kostek spi 9-11h jednym ciagiem! Super

Mój chyba nigdy tyle nie prześpi ciągiem...
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 09:07   #3720
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
U mojej dzisiejsza noc juz lepsza. Zasneła ok 22, po 15 minutach "latajace ręce" ja wybudziły ale wzięłam ja do cyca i przetrzymałam aż porządnie nie zasnie i od 23 juz w łóżeczku fajnie spała. Pobudka o 5 i 8 na cyca i spi nadal.



za ładny przyrost wagi.



Moja też uwielbia karuzele. Mam jeszcze po 1 córce taką z misiami też nakręcaną. Potrafi min pół godziny do niej zacieszać. A mata np. w ogóle jej nie interesuje, max 3 min na niej poleży

Kończymy dziś 2 miesiące
Ale ten czas leci. A za 2 miesiące święta. Muszę pomysleć nad prezentami - wiecie już co Waszym pociechom kupicie?
Ale ten czas leci święta 🎄 tuż, tuż.. Nie wiem co kupimy hmm pewnie coś przydatnego dopóki malutki i nie rozumie ..może krzesełko do karmienia, zobaczymy
Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Natek tez sie nimi nie bawi ale Osmiornice podziwia az buzie otwiera

synu nie chce brac zabawek do reki, martwie sie tylko pieluszke wcina i sciska albo bluzki sie trzyma jak jest na rekach

tez czekam na to wkladanie stopy do buzi

mamy spiworek do fotelika-super rozwiazanie ale...ma wnetrze z polaru i sie poci a poza tym kupilam czarny i jak nati sie wkurzy i drapie raczkami to ma czarny "brud" za paznokciami

Natek przyzwyczajony ze spi blisko cyca rano sie zgial w pol w lozeczku szukajac mleczka w poblizu i lezal w poprzek.
Mój też nie łapie, jak mu włoże do rączki to trzyma aż nie uda mu się tym rzucić.. Pieluszkę, moja bluzkę i włosy targa nieźle.
Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Ja znowu bardzo lubię ten czas. Lubię wyjmować ozdoby świąteczne, piec ciasteczka z córką. Pierniki piecze z babcią. Nie lubiłam tylko tych generalnych porzadków przed swiętami, ale odkąd jestem na swoim to tak nie sprzatam jak moja mama że przed swietami kazdy kąt szorowała
Jak córa była młodsza to wierzyła w Mikołaja itp i zawsze pisałyśmy w listopadzie list do Mikołaja z lista prezentów jakie chciałaby dostać. Teraz juz dobrze wie ze to my kupujemy. Zamawialismy tez 2 razy Mikołaja do domu a raz Mikołaja z elfami Fajna sprawa.
Ja juz zapowiedzialam dziecku, głośno przy tacie ze musi być Grzeczny przed świętami bo mamusia będzie robić ozdoby świąteczne. Dwa lata temu była masa solna, w tamtym roku filc a teraz się musze zastanowić. Uwielbiam ten czas.
A ze Sprzątaniem mam tak jak ty, u mnie w domu nie było choinki ubranej dopóki cala chata nie wycackana na błysk.. Ja sprzątam, mam czysto ale bez przesady, choinka stoi wcześniej, musze się nią nacieszyć ;-)
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.