Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-27, 14:51   #3961
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
Była u nas położna, za 3 tyg mamy zacząć wprowadzać pierwsze produkty i gluten. Mamy zacząć od marchewki.
Dostałam też schemat żywieniowy
Ja tez będę zaczynać od marchewki. Ale to dopiero za prawie 4 m-ce.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:56   #3962
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Ja tez będę zaczynać od marchewki. Ale to dopiero za prawie 4 m-ce.
Czyli jak się karmi piersia to się wprowadza w 6 miesiącu ?
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:57   #3963
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Czyli jak się karmi piersia to się wprowadza w 6 miesiącu ?
Albo nawet po szóstym. Poradź się pediatry.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:00   #3964
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Moj leżaczek z fisher price jest do 18 kg
Musi się rozkładać na płasko to jest najważniejsze
Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Nadrobie was później,ale mam teraz pytanie odnośnie lezaczkow, czym się kierować przy zakupie? Juz prawie w jeden kliknelam bo akurat jest promocja, przeceniony o połowę ceny ale doczytałam ze on jest do 6 miesięcy. Każdy taki jest?
My mamy leżaczek do bodajże 9 kg. Nie kupowałam do 18 kg bo 18 kg to moja pewnie będzie miała majząc z 2-3 lata a wtedy na pewno nie posiedzi w leżaczku Podejrzewam że w momencie rozpoczęcia raczkowania leżaczek pójdzie w zapomnienie. Jeżeli chodzi o karmienie to w planach i tak mam kupno fotelika do karmienia.

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Czyli jak się karmi piersia to się wprowadza w 6 miesiącu ?
Po 6 miesiącu. Tak robiłam z 1 córką i tak zamierzam też teraz zrobić.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:01   #3965
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Właśnie znalazłam informację na stronie NHS (czyli taki jakby NFZ ), ż najnowsze badania wskazują na to, żeby wprowadzać pokarmy od 6 m-cy Przy kp i mm też, bo wtedy mamy pewność, że dziecko jest na to gotowe. Oczywiście każdy bobas rozwija się inaczej i decyzja zależy od matki, ale tak teraz zalecają
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:02   #3966
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Albo nawet po szóstym. Poradź się pediatry.
We wtorek 04.11 mamy szczepienie wiec się zapytam

Juz się boję tego szczepienia ze mała znowu będzie tak płakać
Nawet się nie maluje bo za pierwszym razem się popłakałam i cala się rozmazalam ale ze mnie mieczak
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:09   #3967
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Właśnie znalazłam informację na stronie NHS (czyli taki jakby NFZ ), ż najnowsze badania wskazują na to, żeby wprowadzać pokarmy od 6 m-cy Przy kp i mm też, bo wtedy mamy pewność, że dziecko jest na to gotowe. Oczywiście każdy bobas rozwija się inaczej i decyzja zależy od matki, ale tak teraz zalecają
To samo mi mówiła healt visitor. Jest już dobrze rozwinięty układ pokarmowy. Nawet nie kazała dawać nic do picia, a po 6 miesiącu dawać juz z kubeczka. Dostaliśmy kubek niekapek i będziemy od niego zaczynać.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 15:10   #3968
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Właśnie znalazłam informację na stronie NHS (czyli taki jakby NFZ ), ż najnowsze badania wskazują na to, żeby wprowadzać pokarmy od 6 m-cy Przy kp i mm też, bo wtedy mamy pewność, że dziecko jest na to gotowe. Oczywiście każdy bobas rozwija się inaczej i decyzja zależy od matki, ale tak teraz zalecają
I bądź tu człowieku mądry. 9 lat temu wszędzie pisali że przy kp wprowadzać inne pokarmy po skończonym 6 m-cu. Ciekawe co wymyslą za kolejne parę lat.

Wczoraj byliśmy prawie cały dzień na dużej rodzinnej imprezie. Mała była bardzo grzeczna, nie zapłakała ani razu. Grzecznie przechodziła z rąk do rąk.

Za 2 tyg chrzciny. Lista gości zamknięta - 27 osób. Do pt musimy wysłać mailem menu. Dodatkowo muszę dla 5 osób zamówic pokój w hotelu bo nie mamy już gdzie ich położyć. Wstępny koszt imprezy jak podliczyliśmy to 4 tys Ale dostaniemy fakturke że to szkolenie biznesowe i będę mogła sobie wrzucić w koszty.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:14   #3969
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Właśnie znalazłam informację na stronie NHS (czyli taki jakby NFZ ), ż najnowsze badania wskazują na to, żeby wprowadzać pokarmy od 6 m-cy Przy kp i mm też, bo wtedy mamy pewność, że dziecko jest na to gotowe. Oczywiście każdy bobas rozwija się inaczej i decyzja zależy od matki, ale tak teraz zalecają
No a w tym artykule że przy obu od 4 miesięcy...jak zwykle każde źródło inaczej podaje ehh.
Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
I bądź tu człowieku mądry. 9 lat temu wszędzie pisali że przy kp wprowadzać inne pokarmy po skończonym 6 m-cu. Ciekawe co wymyslą za kolejne parę lat.

Wczoraj byliśmy prawie cały dzień na dużej rodzinnej imprezie. Mała była bardzo grzeczna, nie zapłakała ani razu. Grzecznie przechodziła z rąk do rąk.

Za 2 tyg chrzciny. Lista gości zamknięta - 27 osób. Do pt musimy wysłać mailem menu. Dodatkowo muszę dla 5 osób zamówic pokój w hotelu bo nie mamy już gdzie ich położyć. Wstępny koszt imprezy jak podliczyliśmy to 4 tys Ale dostaniemy fakturke że to szkolenie biznesowe i będę mogła sobie wrzucić w koszty.
Wow, niezła kwota dobrze że możesz tak zakombinować ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:19   #3970
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
To samo mi mówiła healt visitor. Jest już dobrze rozwinięty układ pokarmowy. Nawet nie kazała dawać nic do picia, a po 6 miesiącu dawać juz z kubeczka. Dostaliśmy kubek niekapek i będziemy od niego zaczynać.
A no własnie jeszcze tam jest napisane, żeby nie dawać nic poza mlekiem z butli. Tak jak mówisz właśnie- niekapek albo łyżeczką

Osobiście jeszcze się zastanowię i zobaczę jak będzie się Ninka rozwijać. W gruncie rzeczy nie spieszy mi się z dokładaniem sobie roboty
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:24   #3971
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A no własnie jeszcze tam jest napisane, żeby nie dawać nic poza mlekiem z butli. Tak jak mówisz właśnie- niekapek albo łyżeczką

Osobiście jeszcze się zastanowię i zobaczę jak będzie się Ninka rozwijać. W gruncie rzeczy nie spieszy mi się z dokładaniem sobie roboty
Ale wiesz, a jabłuszko rozwiązuje prblem z kupą? W sekundę
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 15:24   #3972
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Właśnie, pokaż
A jak ta pielęgniarka przychodzi w 3-4 miesiącu to się zapowiada czy wpada z zaskoczenia?
Adelka wstała, zjadła i śpi dalej ;-)
taki schemat można znaleźć w necie, w sumie nic ciekawego, zaraz poszukam i wstawię

Położna dzwoniła godzinę wcześniej czy jesteśmy w domu, bo chce przyjść.
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:29   #3973
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Założyliśmy ostatnio Martynce konto bankowe i fajnie sie złożyło bo wczoraj wróciła z imprezy bogatsza o 600zł i już ma pierwsze pieniądze na koncie. Postanowiliśmy też z TŻ że pieniązki które dostaję z tytułu macierzyńskiego będziemy dzielic na 2 i wpłacac po połowie 1 i 2 córce.
Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:29   #3974
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

taki schemat dostałam
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:30   #3975
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ale wiesz, a jabłuszko rozwiązuje prblem z kupą? W sekundę
No tak... Dobra, to jeszcze się zastanowię
Odnośnie kup, odkąd podaję jej te namiastki picia przed jedzeniem i odkąd mamy huśtawkę jest pięknie Codziennie jak wstajemy, idziemy do kuchni, sadzam Ninkę na tej huśtawce, sama robię sobie kawkę i śniadanie, a ona kupkę Dzień w dzień ta sama historia

Wasze dzieci też lubią robić kupki w pozycji półsiedzącej?

Edytowane przez karoseria
Czas edycji: 2014-10-27 o 15:32
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:31   #3976
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Co do wprowadzania posiłków przy karmieniu piersią to położna mówiła, że pierwsze produkty wprowadzamy nie wcześniej niż w 5 m.ż, ale nie później niż w 6 m.ż
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.

Edytowane przez sara 85
Czas edycji: 2014-10-27 o 15:41
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:40   #3977
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
No tak... Dobra, to jeszcze się zastanowię
Odnośnie kup, odkąd podaję jej te namiastki picia przed jedzeniem i odkąd mamy huśtawkę jest pięknie Codziennie jak wstajemy, idziemy do kuchni, sadzam Ninkę na tej huśtawce, sama robię sobie kawkę i śniadanie, a ona kupkę Dzień w dzień ta sama historia

Wasze dzieci też lubią robić kupki w pozycji półsiedzącej?


Mojemu pozycja jest obojętna. Natomiast bardzo lubi pokazywac podczas przewijania, ze jeszcze nie skonczyl. Zwykle w połowie szorowania tylka nastepuje drugi zrzut.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:46   #3978
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
I bądź tu człowieku mądry. 9 lat temu wszędzie pisali że przy kp wprowadzać inne pokarmy po skończonym 6 m-cu. Ciekawe co wymyslą za kolejne parę lat.

Wczoraj byliśmy prawie cały dzień na dużej rodzinnej imprezie. Mała była bardzo grzeczna, nie zapłakała ani razu. Grzecznie przechodziła z rąk do rąk.

Za 2 tyg chrzciny. Lista gości zamknięta - 27 osób. Do pt musimy wysłać mailem menu. Dodatkowo muszę dla 5 osób zamówic pokój w hotelu bo nie mamy już gdzie ich położyć. Wstępny koszt imprezy jak podliczyliśmy to 4 tys Ale dostaniemy fakturke że to szkolenie biznesowe i będę mogła sobie wrzucić w koszty.
Dlatego też robie chrzciny w domu, mamy 25 osób wiec koszty połowę mniejsze przy organizacji wszystkiego w domu.
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A no własnie jeszcze tam jest napisane, żeby nie dawać nic poza mlekiem z butli. Tak jak mówisz właśnie- niekapek albo łyżeczką

Osobiście jeszcze się zastanowię i zobaczę jak będzie się Ninka rozwijać. W gruncie rzeczy nie spieszy mi się z dokładaniem sobie roboty
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
No tak... Dobra, to jeszcze się zastanowię
Odnośnie kup, odkąd podaję jej te namiastki picia przed jedzeniem i odkąd mamy huśtawkę jest pięknie Codziennie jak wstajemy, idziemy do kuchni, sadzam Ninkę na tej huśtawce, sama robię sobie kawkę i śniadanie, a ona kupkę Dzień w dzień ta sama historia

Wasze dzieci też lubią robić kupki w pozycji półsiedzącej?
A właśnie miałam pisać jak tam huśtawka się sprawdza. Tobi w tym momencie się buja ale po minie widzę ze nie jest to spełnieniem jego marzeń
Tz jedzie dziś po leżaczek. Znalazłam fajny, Concordia Rio.. Szybko się składa, jest mały po złożeniu.. Zmieści się pod lozeczkiem jak nie będzie w danej chwili używany. Nie lubię bezsensownego bałaganu.. Huśtawka mnie tak wkurza ze chętnie bym się jej pozbyla.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 15:53   #3979
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Dlatego też robie chrzciny w domu, mamy 25 osób wiec koszty połowę mniejsze przy organizacji wszystkiego w domu.



A właśnie miałam pisać jak tam huśtawka się sprawdza. Tobi w tym momencie się buja ale po minie widzę ze nie jest to spełnieniem jego marzeń
Tz jedzie dziś po leżaczek. Znalazłam fajny, Concordia Rio.. Szybko się składa, jest mały po złożeniu.. Zmieści się pod lozeczkiem jak nie będzie w danej chwili używany. Nie lubię bezsensownego bałaganu.. Huśtawka mnie tak wkurza ze chętnie bym się jej pozbyla.
No to mam nadzieję, że tym razem będzie zakup trafiony Huśtawki się nie pozbywaj, bo jeszcze może tak być, że Tobi ją pokocha
Nasza huśtawka też się ładnie składa, mogę ją sobie wsunąć za drzwi. Jak na razie Ninka oprócz tego, że robi kupę, bardzo ładnie sobie w niej siedzi Używam jej w kuchni, bo wtedy akurat najbardziej potrzebne mi moje ręce
Więcej miejsca już nie mam w domu, żeby dostawić cokolwiek, więc nawet już nie oglądam. Na szczęście od grudnia się przenosimy. Szukamy teraz domu. Liczę na fajny ogródek
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 15:58   #3980
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość


Mojemu pozycja jest obojętna. Natomiast bardzo lubi pokazywac podczas przewijania, ze jeszcze nie skonczyl. Zwykle w połowie szorowania tylka nastepuje drugi zrzut.
Tez ostatnio tak miałam! A on robi ogromne ilości.. Co 3,4 dni i zawsze pampers pełny.. Dziś na szczęście pobudzil tylko troszkę body.. zawsze idę go kąpać po takiej akcji :-o

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
No to mam nadzieję, że tym razem będzie zakup trafiony Huśtawki się nie pozbywaj, bo jeszcze może tak być, że Tobi ją pokocha
Nasza huśtawka też się ładnie składa, mogę ją sobie wsunąć za drzwi. Jak na razie Ninka oprócz tego, że robi kupę, bardzo ładnie sobie w niej siedzi Używam jej w kuchni, bo wtedy akurat najbardziej potrzebne mi moje ręce
Więcej miejsca już nie mam w domu, żeby dostawić cokolwiek, więc nawet już nie oglądam. Na szczęście od grudnia się przenosimy. Szukamy teraz domu. Liczę na fajny ogródek
Nie, jeszcze jej nie sprzedam. Liczę na to ze jak będzie starszy to będzie mu się podobać, tym bardziej ze ma tacke na jedzenie i kubeczek. Fajnie jak by sobie w niej siedział i coś zajadal ;-)
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 16:20   #3981
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Domdziewczyn karmiacych mm : jakie mleczko polecacie?
w zwiazku z tym, ze wrocilam do szkoly, zamierzam karmic piersia w nocy, rano i jak bede w domu, a podczas mojej nieobecnosci moja mama bedzie jej dawac butle. Na poczatku odciagalam,ale cyce mam stosunkowo male i ogromny bol sprawialo mi odciaganie. Mam jeszcze pol puszki bebilon pepti, ale podobno ono jest najgorsze w smaku.
Lekarz chyba nieslusznie stwierdzil, ze wika ma skaze bialkowa,zbadal ją i tyle, a ona nie ma nawet wysypki takze mleczko nie musi byc to specjalistyczne bezbialkowe.

No i fajnie by bylo zeby ekonomicznie wyszlo w miare
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 16:27   #3982
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Domdziewczyn karmiacych mm : jakie mleczko polecacie?
w zwiazku z tym, ze wrocilam do szkoly, zamierzam karmic piersia w nocy, rano i jak bede w domu, a podczas mojej nieobecnosci moja mama bedzie jej dawac butle. Na poczatku odciagalam,ale cyce mam stosunkowo male i ogromny bol sprawialo mi odciaganie. Mam jeszcze pol puszki bebilon pepti, ale podobno ono jest najgorsze w smaku.
Lekarz chyba nieslusznie stwierdzil, ze wika ma skaze bialkowa,zbadal ją i tyle, a ona nie ma nawet wysypki takze mleczko nie musi byc to specjalistyczne bezbialkowe.

No i fajnie by bylo zeby ekonomicznie wyszlo w miare
Ja polecam Hipp BIO Combiotic Ma bardzo dobry skład, cena jest najlepsza (tzn u nas, nie wiem jak w PL)
Tutaj masz opinie:
https://wizaz.pl/najlepsze-dla-dziec...hp?produkt=331
Słyszałam, że jest tez niedobre w smaku, ale nie wiem jaka jest prawda bo zmieniałam z Aptamila(tj wasz Bebilon), który nie smakował mojej córeczce, a Hipp wchodzi bardzo dobrze
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 16:37   #3983
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Domdziewczyn karmiacych mm : jakie mleczko polecacie?
w zwiazku z tym, ze wrocilam do szkoly, zamierzam karmic piersia w nocy, rano i jak bede w domu, a podczas mojej nieobecnosci moja mama bedzie jej dawac butle. Na poczatku odciagalam,ale cyce mam stosunkowo male i ogromny bol sprawialo mi odciaganie. Mam jeszcze pol puszki bebilon pepti, ale podobno ono jest najgorsze w smaku.
Lekarz chyba nieslusznie stwierdzil, ze wika ma skaze bialkowa,zbadal ją i tyle, a ona nie ma nawet wysypki takze mleczko nie musi byc to specjalistyczne bezbialkowe.

No i fajnie by bylo zeby ekonomicznie wyszlo w miare
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ja polecam Hipp BIO Combiotic Ma bardzo dobry skład, cena jest najlepsza (tzn u nas, nie wiem jak w PL)
Tutaj masz opinie:
https://wizaz.pl/najlepsze-dla-dziec...hp?produkt=331
Słyszałam, że jest tez niedobre w smaku, ale nie wiem jaka jest prawda bo zmieniałam z Aptamila(tj wasz Bebilon), który nie smakował mojej córeczce, a Hipp wchodzi bardzo dobrze
Ja tez polecam hippa. Mój synek go uwielbiał, poleciła mi go nasza pediatra, podobno ma świetny skład. A 800 g kosztuje w rossmanie 43 zł.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 17:05   #3984
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Dlatego też robie chrzciny w domu, mamy 25 osób wiec koszty połowę mniejsze przy organizacji wszystkiego w domu.
U mnie ta wersja odpada bo nie dałabym rady zmieścić tylu gości a o przygotowaniu wszystkiego nie wspomnę.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 17:07   #3985
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Kasia szukałam już jakiś czas temu słoiczki po 3 miesiącu i nie ma takich
Z tego co wiem to była jakaś akcja i zmieniali wszystkie etykiety z OD 4 miesiąca na PO 4 miesiącu... I nigdzie nie widziałam nawet jednego słoiczka albo kaszki od 4 miesiąca
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 17:10   #3986
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
U mnie ta wersja odpada bo nie dałabym rady zmieścić tylu gości a o przygotowaniu wszystkiego nie wspomnę.
Plus dużej rodziny, każdy dostał coś do zrobienia i chrzciny ogarnięte ;-) moja mama ma duże mieszkanie, z pokoju 25m zostaną ustawione dwa stoły w literę L i się wszyscy zmieszczą ;-)
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 17:56   #3987
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja póki co nie interesowałam się za bardzo rozszerzaniem diety. Słyszałam jedynie, że lepiej zacząć od warzyw niż od owoców. Ja bym bardzo chciała pociągnąć na samej piersi do 6m-ca.

Dziś mam kryzys. Hania bardzo marudna, a ja czuję się po prostu zmęczona i nie mam już siły. Oby jutro był lepszy dzień...
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 20:28   #3988
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Odnośnie pieluch to ja mam 3 z pampersa, ale te newborn One są identyczne jak 2 tylko oczywiście większe. Nigdy nie przeciekły Mój TŻ kupił je bo była promocja w Tesco na te duże paki jumbo. Nie wiem więc jak te actve fit, ale wyprobuję następnym razem A rozmiarem są takie same jak newborn?
No moj tez ostatnio kupil te dwie paki 3 a potem w domu sie pyta czy nie za duzo bo mogl wziasc jedne 4, faceci no ale mam nadzieje ze zdaze zuzyc . a te activity jak dla mnie to sa tak samo duze ale bardziej miekkie
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 20:53   #3989
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ale wiesz, a jabłuszko rozwiązuje prbolem z kupą? W sekundę
Oj z jabłkiem to trzeba uważać bo o ile świeże faktycznie działa rozluźniająco, to gotowane/dudzone już działa w drugą stronę. Marchewkę gotowaną też się dziecku podaje przy biegunce.

U nas też fotelik fishera do 18 kg fajny i malutka sobie może obserwować. Takie leżaczki wydają mi się nie praktyczne, dziecko na tym max pół roku poleży a później już idzie w odstawkę. FP służyć może dużo dłużej.
Ale nie rozkłada się tak całkiem na płasko chyba. Tak raczej w pozycji półsiedzącej jest. U was podobnie ??

Heh my chrzciny już mamy dawno załatwione jak Lidia miała miesiąc to robiliśmy. I też były w domu żeby kosztów nie generować. Jakoś się nam udało to ogarnąć (teściowa trochę pomogła), siostra mięsko zrobiła i wyszła dwudniowa impreza na 20 osób masakra !!

Duże te wasze pociechy, my jeszcze na 2 dady jesteśmy, a 3 jak przymierzałam to miała mocno za duże

Edytowane przez cabonkaa
Czas edycji: 2014-10-27 o 21:00
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 02:38   #3990
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
Oj z jabłkiem to trzeba uważać bo o ile świeże faktycznie działa rozluźniająco, to gotowane/dudzone już działa w drugą stronę. Marchewkę gotowaną też się dziecku podaje przy biegunce.

U nas też fotelik fishera do 18 kg fajny i malutka sobie może obserwować. Takie leżaczki wydają mi się nie praktyczne, dziecko na tym max pół roku poleży a później już idzie w odstawkę. FP służyć może dużo dłużej.
Ale nie rozkłada się tak całkiem na płasko chyba. Tak raczej w pozycji półsiedzącej jest. U was podobnie ??

Heh my chrzciny już mamy dawno załatwione jak Lidia miała miesiąc to robiliśmy. I też były w domu żeby kosztów nie generować. Jakoś się nam udało to ogarnąć (teściowa trochę pomogła), siostra mięsko zrobiła i wyszła dwudniowa impreza na 20 osób masakra !!

Duże te wasze pociechy, my jeszcze na 2 dady jesteśmy, a 3 jak przymierzałam to miała mocno za duże
U nas też nadal dwójki bo w trojkach się młody topi. mamy małe dupeczki
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.