Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-02, 21:20   #4531
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Hej dziewczyny
Przepraszam, ze tak wpadam na chwile tylko, ale mam pytanie - wczoraj kapnelam sie, ze skonczyla sie nam witamina k+d (albo gdzie zapodzialam jeden listek :/); dalam Ani sama wit D. W piatek skonczy 3 miesiace. Kupic jeszcze jedno opakowanie k+d na te kilka dni, czy dawac Jej sama D? Jak myslicie?

Tak w ogole u nas ok, Ania pieknie rosnie, kolki sie koncza Lapie grzechotki, memla zabawki w buzi, umie zlaczyc raczki, coraz czesciej sie smieje
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:21   #4532
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mi też włosy lecą jak głupie, ale mam ich naprawdę dużo, więc mają przyzwolenie. Bardziej mnie martwią zęby. Co chwilę boli inny.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:22   #4533
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Butter no to wagowo Hania tak jak Mela mniej więcej więc Mela musi być dużo dłuższa bo my już teraz wszystkie ubranka na 62 mamy, pojedyńcze na 68

Co do włosów to chyba nie da się nic z tym zrobić, trzeba to przetrwać
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:36   #4534
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Przepraszam, ze tak wpadam na chwile tylko, ale mam pytanie - wczoraj kapnelam sie, ze skonczyla sie nam witamina k+d (albo gdzie zapodzialam jeden listek :/); dalam Ani sama wit D. W piatek skonczy 3 miesiace. Kupic jeszcze jedno opakowanie k+d na te kilka dni, czy dawac Jej sama D? Jak myslicie?

Tak w ogole u nas ok, Ania pieknie rosnie, kolki sie koncza Lapie grzechotki, memla zabawki w buzi, umie zlaczyc raczki, coraz czesciej sie smieje
Ja bym kupiła już samą D
Super, że kolki się kończą!

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Butter no to wagowo Hania tak jak Mela mniej więcej więc Mela musi być dużo dłuższa bo my już teraz wszystkie ubranka na 62 mamy, pojedyńcze na 68

Co do włosów to chyba nie da się nic z tym zrobić, trzeba to przetrwać
No trudno, to czekam

Twoja Mela tylko tydzień młodsza od Hani To taka z niej szczupła dziewczynka, jak taka długa
A lekarka coś Ci mówiła? Sorki, jak pisałaś, a ja nie pamiętam... Nam ostatnio, jak zważyła Hanię, to zrobiła minę taką nie bardzo, jakby dziecko było za chude, za małe, niedokarmione. A przecież dziecko ma pół roku na podwojenie masy urodzeniowej, a ona podwoiła w 3 mcu życia! No to chyba nieźle.
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:40   #4535
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Ja bym kupiła już samą D
Super, że kolki się kończą!



No trudno, to czekam

Twoja Mela tylko tydzień młodsza od Hani To taka z niej szczupła dziewczynka, jak taka długa
A lekarka coś Ci mówiła? Sorki, jak pisałaś, a ja nie pamiętam... Nam ostatnio, jak zważyła Hanię, to zrobiła minę taką nie bardzo, jakby dziecko było za chude, za małe, niedokarmione. A przecież dziecko ma pół roku na podwojenie masy urodzeniowej, a ona podwoiła w 3 mcu życia! No to chyba nieźle.
Po opowieściach tż-ta jak to nam dziecko cudownie śpi 8-10 godzin lekarka stwierdziła, że głodzimy dziecko bo powinnam ją wybudzać po 5 godzinach spania Także brak słów
No i Mela wygląda szczuplutko Wszystkie legginsy to dla niej jak spodnie i trzeba zwężać w pasie A w pajacach wygląda jak jakiś batman więc nie używamy wcale
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:41   #4536
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

I jeszcze pochwale sie moja Slodycza
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1414964472549.jpg (47,3 KB, 37 załadowań)
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:45   #4537
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Doskonale Cię rozumiem, bo myślę tak samo. Chciałabym skupić na nim jak najwięcej uwagi i jestem prawie pewna, że nie umiałabym traktować sprawiedliwie dwójki lub więcej i poświęcać im tyle samo czasu i miłości.

Z drugiej strony dzisiaj na spacerze tż stwierdził, że już mam objawy na drugie dziecko bo mu się żaliłam, że młody rośnie jak szalony i zaraz się nie obejrzymy jak będzie w przedszkolu a potem liceum a potem studia i w ogóle, i już nie będzie mojego małego kochanego bąbelka.
Podobno miłość się mnoży a nie dzieli
Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Jak tylko piersią, to nic się nie martw. Jeśli się nie pręży, nie widać, że się męczy, to może tak być.
Czekaj spokojnie na kupę i nic nie kombinuj



No to wtedy wiadomo - lepiej smoczek niż kciuk.
A to, ze są takie smoczki - cóż... to tak, jak pieluchy dla 3-letnich dzieci Popyt kształtuje podaż czy jakośtam



Ja też dostałam pełno smoczków. Nie rozpakowałam, mam oryginalnie zapakowane, będę rozdawać

Wiem, że ona nie wygląda na taką małą na zdjęciach Dziś ważona - ma 4870, przedwczoraj próbowałam ją zmierzyć, to wyszło mi ok 55-56 cm... ma długie dość nogi. Niewielka jak na 3-miesięczne dziecko

No właśnie ja czytałam o tych włosach. W ciąży mi nie wypadały, teraz lecą, jak dzikie. Czy można coś z tym zrobić, czy trzeba przeczekać?
Przeczekać, ew.możesz łykać witaminy albo stosować jakieś wcierki (najtaniej-Jantar) czy choćby olejowanie. Z tym, że to raczej przyspieszy wzrost nowych włosów, wypadania nie zatrzyma bo one muszą wylecieć w końcu

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Ja bym kupiła już samą D
Super, że kolki się kończą!



No trudno, to czekam

Twoja Mela tylko tydzień młodsza od Hani To taka z niej szczupła dziewczynka, jak taka długa
A lekarka coś Ci mówiła? Sorki, jak pisałaś, a ja nie pamiętam... Nam ostatnio, jak zważyła Hanię, to zrobiła minę taką nie bardzo, jakby dziecko było za chude, za małe, niedokarmione. A przecież dziecko ma pół roku na podwojenie masy urodzeniowej, a ona podwoiła w 3 mcu życia! No to chyba nieźle.
Serio pół roku? To moja mając dwa miesiące i tydzień prawie tak zrobiła...urodzona 3550, wtedy było 6200, myślę, że do 7 już może dobijać ;-)
Swoją drogą wiadomo że wcześniak się rozwija trochę inaczej i rośnie wolniej, więc dziwna lekarka...

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
I jeszcze pochwale sie moja Slodycza
Śliczna
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 21:55   #4538
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Po opowieściach tż-ta jak to nam dziecko cudownie śpi 8-10 godzin lekarka stwierdziła, że głodzimy dziecko bo powinnam ją wybudzać po 5 godzinach spania Także brak słów
No i Mela wygląda szczuplutko Wszystkie legginsy to dla niej jak spodnie i trzeba zwężać w pasie A w pajacach wygląda jak jakiś batman więc nie używamy wcale
Aaaaa..faktycznie. Już pamiętam!
Moja Hania też ma spodnie szerokie w pasie
Hania też wygląda szczuplutko. Po prostu aparat dodaje kilogramów...

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
I jeszcze pochwale sie moja Slodycza
Bardzo słodka Ile ma włosków
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Podobno miłość się mnoży a nie dzieli

Przeczekać, ew.możesz łykać witaminy albo stosować jakieś wcierki (najtaniej-Jantar) czy choćby olejowanie. Z tym, że to raczej przyspieszy wzrost nowych włosów, wypadania nie zatrzyma bo one muszą wylecieć w końcu

Serio pół roku? To moja mając dwa miesiące i tydzień prawie tak zrobiła...urodzona 3550, wtedy było 6200, myślę, że do 7 już może dobijać ;-)
Swoją drogą wiadomo że wcześniak się rozwija trochę inaczej i rośnie wolniej, więc dziwna lekarka...

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------


Śliczna
No trudno, jak muszą wylecieć, to niech lecą

No pół roku
Lekarka chyba jak zobaczyła moją minę, to potem powiedziała, że właściwie to Hania po prostu będzie drobna No pewnie będzie. Aczkolwiek ja uważam, że będzie wysoka Po tatusiu
I jak na wcześniaka to myślę, że rozwija się superowo - dzięki takiej wspaniałej mamuni
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 22:12   #4539
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Aaaaa..faktycznie. Już pamiętam!
Moja Hania też ma spodnie szerokie w pasie
Hania też wygląda szczuplutko. Po prostu aparat dodaje kilogramów...



Bardzo słodka Ile ma włosków


No trudno, jak muszą wylecieć, to niech lecą

No pół roku
Lekarka chyba jak zobaczyła moją minę, to potem powiedziała, że właściwie to Hania po prostu będzie drobna No pewnie będzie. Aczkolwiek ja uważam, że będzie wysoka Po tatusiu
I jak na wcześniaka to myślę, że rozwija się superowo - dzięki takiej wspaniałej mamuni
oprócz tego trzeba pamiętac że kazde maleństwo jest inne...Najważniejsze że przybierają na wadze
Mój też już raczej podwoił masę urodzeniową, na mojej wadze , jak sie z nim ważę tak wychodzi, a dowiem się dokładnie 7

ale mój z kolei mam wrazenie że jest krótki a grubiutki bo pajace czy ogólnie ubranka na 68 są super dopasowane oprócz długości( rękawki ok, a nogawki za długie więc puki co 62jest ok
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 23:29   #4540
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Przepraszam, ze tak wpadam na chwile tylko, ale mam pytanie - wczoraj kapnelam sie, ze skonczyla sie nam witamina k+d (albo gdzie zapodzialam jeden listek :/); dalam Ani sama wit D. W piatek skonczy 3 miesiace. Kupic jeszcze jedno opakowanie k+d na te kilka dni, czy dawac Jej sama D? Jak myslicie?

Tak w ogole u nas ok, Ania pieknie rosnie, kolki sie koncza Lapie grzechotki, memla zabawki w buzi, umie zlaczyc raczki, coraz czesciej sie smieje
Ja bym kupila wit D po prostu. Kilka dni roznicy nie zrobi wielkiej, tak mi sie wydaje. My tez dokanczamy juz opakowanie.

dla Ani za postepy!

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mi też włosy lecą jak głupie, ale mam ich naprawdę dużo, więc mają przyzwolenie. Bardziej mnie martwią zęby. Co chwilę boli inny.
Moje leca strasznie, powiedzialabym ze garsciami, az boje sie jak ide je myc, bo wybieram potem okropna ich ilosc z odplywu!


Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
No coś takiego jest, że jak ma się starsze dziecko i znajomi świeżo upieczeni rodzice deklarują, że oni smoka swojemu nie dają to się zbywa to drwiącym uśmiechem bo oni, tacy doswiadczeni, już wiedzą, że przyjdą takie mroczne czasy kiedy tylko smok ukoi ryk. Ale to pewnie dlatego, że często tak jednak jest.
Swojemu smoka twardo nie dawałam, aż w końcu odkryłam jakie mam grzeczne dziecko kiedy tego smoka sobie ciumka. I znajomi, jak ich odwiedziliśmy po narodzinach ich dziecka, widząc tego smoka w ustach Kuby z wielkim triumfem nam oświadczyli jak to swojemu nie dają. Powiem Ci, ze aż mną zatrzęsło żeby im odpyskować. Tydzień później i ich maluch ciumkał smoka aż miło
Jestem zdania, ze nie ma co sie bronic przed smokiem. Czasem okazuje sie bardzompotrzebny, lepiej podac niz meczyc dziecko w imie jakichs ideologi. W koncu maluchy maja silny odruch ssania i ssanie je uspokaja, a ja wole by moje dziecko bylo spokojne. Jednak przy pierwszym, ja sie naczytalam to tez za wszelka cene sie wzbranialam, a Matylda porzucila smoka bez problemu przed 16 mies. Teraz przy Sebie, jak pielegniarka z intensywnej terpi noworodka zapytala, czy ewentualnie moge mu podac, zgodzilam sie, bo nie chcialam by moje dziecko bylo zmuszone plakac z dalekaod mamy bez zadnego pocieszyciela. Absolutnie nie wplynelo to na laktacje, a nawet zbytnio Seba ze smoka nie korzysta, wypluwa, czesto zasypia bez smoczka. Ale mamy go na podoredziu
Dodam, ze corka sasiadki uzywa dalej majac blisko 3 latka, ale wbrew pozorom super mowi, a ponoc smok opoznia mowe, bo dziecko zajete jest trzymaiem go w buzi. Kolezanki brat bez smoczka nie usnie, a 5 lat, nie wiem, jak niektorzy rodzice moge dopuszcac do takich sytuaji ale np w Irl to norma, czesto sie widuje duze dzieci ze smoczkiem w buzi....

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Dziewczyny moja wiktoria nie robila kupki juz 4 dni! Nie meczy sie ani nic, ale marrwi mnie to. Przyciaganie nozek,masaz i herbatki nie dzialaja niestety.. co mam zrobic?
A zle sie czuje? Okazuje zdenerwowanie, prezy sie etc? Bo jesli wkszystko ok, a Wiki jest na piersi, to jest to normalna sytuacja. Moj Seba z dnia na dzien zaprzestal czestych wyproznien i od 3 dni robi kupke raz na dzien, ale za to ogromna, a przy corce mielismy przerwe nawet prawie 2 tyg. Mleko matki wchlania sie prawie bez resztek, szczegolnie teraz moze tak byc, bo dzieci rosna, i nie ma pwodow do niepokoju, chyba ze dziecko sie meczy, widac ze cos je boli i jest niespokojne. Jesli nic ztych rzczy, to nie robilabym nic.
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 01:20   #4541
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

U nas znowu powtórka z rozrywki, po półtorej godziny poddałam się i wzięłam małą do łóżka. Zastanawiam się, czy ona mnie już terroryzuje czy po prostu po każdym kroku do przodu muszą być dwa w tył? :|
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 04:00   #4542
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mi też wypadają włosy garściami
Jakąś masakra :/
Tz jak myje podłogę to się dziwi ze jeszcze mam jakieś włosy na głowie bo tyle ich jest
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 05:11   #4543
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Jak tylko piersią, to nic się nie martw. Jeśli się nie pręży, nie widać, że się męczy, to może tak być.
Czekaj spokojnie na kupę i nic nie kombinuj



No to wtedy wiadomo - lepiej smoczek niż kciuk.
A to, ze są takie smoczki - cóż... to tak, jak pieluchy dla 3-letnich dzieci Popyt kształtuje podaż czy jakośtam



Ja też dostałam pełno smoczków. Nie rozpakowałam, mam oryginalnie zapakowane, będę rozdawać

Wiem, że ona nie wygląda na taką małą na zdjęciach Dziś ważona - ma 4870, przedwczoraj próbowałam ją zmierzyć, to wyszło mi ok 55-56 cm... ma długie dość nogi. Niewielka jak na 3-miesięczne dziecko

No właśnie ja czytałam o tych włosach. W ciąży mi nie wypadały, teraz lecą, jak dzikie. Czy można coś z tym zrobić, czy trzeba przeczekać?

czekam na ta kupe z niecierlliwoscia




Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Ja bym kupila wit D po prostu. Kilka dni roznicy nie zrobi wielkiej, tak mi sie wydaje. My tez dokanczamy juz opakowanie.

dla Ani za postepy!



Moje leca strasznie, powiedzialabym ze garsciami, az boje sie jak ide je myc, bo wybieram potem okropna ich ilosc z odplywu!




Jestem zdania, ze nie ma co sie bronic przed smokiem. Czasem okazuje sie bardzompotrzebny, lepiej podac niz meczyc dziecko w imie jakichs ideologi. W koncu maluchy maja silny odruch ssania i ssanie je uspokaja, a ja wole by moje dziecko bylo spokojne. Jednak przy pierwszym, ja sie naczytalam to tez za wszelka cene sie wzbranialam, a Matylda porzucila smoka bez problemu przed 16 mies. Teraz przy Sebie, jak pielegniarka z intensywnej terpi noworodka zapytala, czy ewentualnie moge mu podac, zgodzilam sie, bo nie chcialam by moje dziecko bylo zmuszone plakac z dalekaod mamy bez zadnego pocieszyciela. Absolutnie nie wplynelo to na laktacje, a nawet zbytnio Seba ze smoka nie korzysta, wypluwa, czesto zasypia bez smoczka. Ale mamy go na podoredziu
Dodam, ze corka sasiadki uzywa dalej majac blisko 3 latka, ale wbrew pozorom super mowi, a ponoc smok opoznia mowe, bo dziecko zajete jest trzymaiem go w buzi. Kolezanki brat bez smoczka nie usnie, a 5 lat, nie wiem, jak niektorzy rodzice moge dopuszcac do takich sytuaji ale np w Irl to norma, czesto sie widuje duze dzieci ze smoczkiem w buzi....



A zle sie czuje? Okazuje zdenerwowanie, prezy sie etc? Bo jesli wkszystko ok, a Wiki jest na piersi, to jest to normalna sytuacja. Moj Seba z dnia na dzien zaprzestal czestych wyproznien i od 3 dni robi kupke raz na dzien, ale za to ogromna, a przy corce mielismy przerwe nawet prawie 2 tyg. Mleko matki wchlania sie prawie bez resztek, szczegolnie teraz moze tak byc, bo dzieci rosna, i nie ma pwodow do niepokoju, chyba ze dziecko sie meczy, widac ze cos je boli i jest niespokojne. Jesli nic ztych rzczy, to nie robilabym nic.
Nic takiego sie nie dzieje, zachowuje sie normalnie, i baki tez mormalnie puszcze bez trudu. Nie prezy sie ani nic z tych rzeczy.

Przed tym problemem z kupa robila juz raz dziennie przez kilka dni. Polozna tez mowila, ze kupka moze pojawic sie po kilku dniach nawet.

Juz sie boje jakiego uwali kupsztala...
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 06:06   #4544
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
I jeszcze pochwale sie moja Slodycza
Śliczny aniołek
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 06:56   #4545
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
czekam na ta kupe z niecierlliwoscia

Juz sie boje jakiego uwali kupsztala...
Będzie kupogedon!
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 07:13   #4546
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Matko jedyna, mi okropnie, garściami mi wypadają. Wszędzie są moje włosy!!! Dobrze, że ogólnie mam dużo włosów, to jeszcze mi coś zostanie....

Wy o kombinezonach...a moja Hania teraz w chłodniejsze dni nosi kombinezon taki polarowy na 0-1 mcy , to chyba 56..i jest jej za duży
Kuba lubi takie drobne dziewczyny.



Muszę przestać się nastawiać na Hanię jako synową, bo dziewczyna może jeszcze pogonić mojego kawalera.


Co do ciuszków to u nas Kuba wypełnia rozmiar 68 w każdym kierunku. Rękawki pasują, stópki na swoim miejscu, w szerz dopasowane, zwłaszcza pajacyki F&F i Next są idealne na niego bo są wąskie i nogi nie latają w środku jak je podkurcza.
Spodnie dresowe też już pasują, choć było tak, ze bluzy 68 idealne a spodnie z tego samego kompletu musieliśmy podwijać. Teraz wszystko gra, nawet spodnie 74 już czasami zakładamy.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:03   #4547
Ksandi
Raczkowanie
 
Avatar Ksandi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Będzie kupogedon!
NagiAkt myślę, ze to będzie dzisiaj
U nas właśnie mega kupogeon. Nawet pieluszka 3 nie była w stanie tego przetrzymać
Ksandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:27   #4548
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Hej

U nas nocka niestety średnia mały często się budził ,a teraz dosypia u mnie na rękach


Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Zajełam misie i zawiesiłam na nitkę zwykle papierki pomazane markerem. Czas - 10min,a radość dziecka bezcenna.

kradnę pomysł ja też małemu zrobiłam takie karteczki i oglądaliśmy razem ale nie wpadłam na to żeby zawiesić
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:38   #4549
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny, czy i jakie suplementy diety łykacie?

Mi też wypadają strasznie włosy, ale to chyba taka pora roku?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 08:45   #4550
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Która z mam pisała, że jej dziecko zaczęło mniej jeść? U mnie od wczoraj to samo, nie wiem o co chodzi. Zje 60-70 ml a potem ryk, podniosę go do odbijania to się uspokaja a jak próbuję znowu dać butelkę to znowu ryk. Czyżby mu nagle mniej mleka wystarczało?
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 08:55   #4551
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Trzymajcie mnie. Poprosilam tesciowa o numer telefonu do przychodni bo jutro chcemy isc do pediatry jak mu ten kaszel i kichanie nie przejdzie a nie wiem czy w mojej przychodni bedzie jutro pediatra. Uslyszalam w odpowiedzi, ze na pewno sie zarazil jak bylismy u nich wczoraj OD KOTA bo kot caly dzien poza domem i tez kicha to pewnie roznosi. Tonem placzu i przepraszania, jakby to dziecko mi mialo zaraz umrzec.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:07   #4552
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
U nas znowu powtórka z rozrywki, po półtorej godziny poddałam się i wzięłam małą do łóżka. Zastanawiam się, czy ona mnie już terroryzuje czy po prostu po każdym kroku do przodu muszą być dwa w tył? :|
U nas też po dwóch świetnych nocach jakiś regres. Nawet nie wiem, o jakich godzinach Mała się budziła..

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Kuba lubi takie drobne dziewczyny.



Muszę przestać się nastawiać na Hanię jako synową, bo dziewczyna może jeszcze pogonić mojego kawalera.


Co do ciuszków to u nas Kuba wypełnia rozmiar 68 w każdym kierunku. Rękawki pasują, stópki na swoim miejscu, w szerz dopasowane, zwłaszcza pajacyki F&F i Next są idealne na niego bo są wąskie i nogi nie latają w środku jak je podkurcza.
Spodnie dresowe też już pasują, choć było tak, ze bluzy 68 idealne a spodnie z tego samego kompletu musieliśmy podwijać. Teraz wszystko gra, nawet spodnie 74 już czasami zakładamy.
Wiesz, nie chcę Cię martwić, ale jak Hania wda się w mamę, to z drobnej dziewczyny w pewnym momencie zmieni się w kaszalota - oby nie!!!

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Która z mam pisała, że jej dziecko zaczęło mniej jeść? U mnie od wczoraj to samo, nie wiem o co chodzi. Zje 60-70 ml a potem ryk, podniosę go do odbijania to się uspokaja a jak próbuję znowu dać butelkę to znowu ryk. Czyżby mu nagle mniej mleka wystarczało?
Może postanowił się odchudzać?
A tak na serio, to przecież mogą się zdarzyć takie dni, że dzieci mniej jedzą

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Trzymajcie mnie. Poprosilam tesciowa o numer telefonu do przychodni bo jutro chcemy isc do pediatry jak mu ten kaszel i kichanie nie przejdzie a nie wiem czy w mojej przychodni bedzie jutro pediatra. Uslyszalam w odpowiedzi, ze na pewno sie zarazil jak bylismy u nich wczoraj OD KOTA bo kot caly dzien poza domem i tez kicha to pewnie roznosi. Tonem placzu i przepraszania, jakby to dziecko mi mialo zaraz umrzec.
Kocia grypa!!!!
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:08   #4553
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Która z mam pisała, że jej dziecko zaczęło mniej jeść? U mnie od wczoraj to samo, nie wiem o co chodzi. Zje 60-70 ml a potem ryk, podniosę go do odbijania to się uspokaja a jak próbuję znowu dać butelkę to znowu ryk. Czyżby mu nagle mniej mleka wystarczało?

Mój tak miał, po dwóch dniach minęło.


Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Trzymajcie mnie. Poprosilam tesciowa o numer telefonu do przychodni bo jutro chcemy isc do pediatry jak mu ten kaszel i kichanie nie przejdzie a nie wiem czy w mojej przychodni bedzie jutro pediatra. Uslyszalam w odpowiedzi, ze na pewno sie zarazil jak bylismy u nich wczoraj OD KOTA bo kot caly dzien poza domem i tez kicha to pewnie roznosi. Tonem placzu i przepraszania, jakby to dziecko mi mialo zaraz umrzec.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:13   #4554
agatka553
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 890
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Hej
U nas nocki po prostu piękne. Młody zasypia około 19-20 i budzi się przed 6 juz tydzien tak mamy. Mamy tylko problem bo od piatku pojawiła się mu wysypka na twarzy i kupy zmieniły konsystencje. I się zastanawiam czy poczekać czy isć z mlodym do lekarza. Może coś zjadłam np. Ziemniaki w ziołach i tak na nie zareagował. Po prodtu nie wiem o szczepienie mamy dopiero za tydzień.
agatka553 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:18   #4555
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Która z mam pisała, że jej dziecko zaczęło mniej jeść? U mnie od wczoraj to samo, nie wiem o co chodzi. Zje 60-70 ml a potem ryk, podniosę go do odbijania to się uspokaja a jak próbuję znowu dać butelkę to znowu ryk. Czyżby mu nagle mniej mleka wystarczało?
Anie karmie piersia, ale tez zauwazylam, ze mniej je ostatnio. Rzadziej i krocej. Dzis rano myslalam, ze mi cycki eksploduja Moze to jakis przelom? Ile ma Twoj? Moja Ania zaraz 3 mce skonczy.
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:24   #4556
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Anie karmie piersia, ale tez zauwazylam, ze mniej je ostatnio. Rzadziej i krocej. Dzis rano myslalam, ze mi cycki eksploduja Moze to jakis przelom? Ile ma Twoj? Moja Ania zaraz 3 mce skonczy.
13.11 skończy 3 miesiące. No może dorasta chłopak...
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:33   #4557
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
13.11 skończy 3 miesiące. No może dorasta chłopak...
Moze cos w tym jest Albo im zaraz przejdzie i nadrobia zaleglosci jedzeniowe
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:34   #4558
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
To to jedno i koniec??
Ja tam bym pokusiła ale po cc trzeba czekać dłużej
Ja już mam 2. 3 nie chcę


Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Nagiakt sprobuj jeszcze wsadzic termometr w pupe tylko z kremem
A jak do jutra nie bedzie to ja bym smigala do lekarza

Ale po co termometr? Tak (w ostatecznosci) mozna zrobic jezeli dziecko się męczy, a nic nie wychodzi. Jesli jest spokojne to bym nic nie robiła i czekała. Widocznie nagiakt ma bardzo dobre mleko w pełni wchłaniane przez organizm.


Co do technologi, to przyznaje się bez bicia ze moja niespełna 9 letnia córka ma własnego laptopa, smartfona i tableta
Ale to nie znaczy że siedzi całymi dniami na nich i nic innego nie robi.
Po lekcjach wychodzi na dwór, siedzą z koleżankami na trzepakach, robią sobie pikniki. Prawie codziennie jeździ na rolkach, rowerze. Teraz mniej bo szybko ciemno się robi. Chodzi 2 razy w tyg na basen itp.
ps. Ksiązki też czyta
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:46   #4559
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Trzymajcie mnie. Poprosilam tesciowa o numer telefonu do przychodni bo jutro chcemy isc do pediatry jak mu ten kaszel i kichanie nie przejdzie a nie wiem czy w mojej przychodni bedzie jutro pediatra. Uslyszalam w odpowiedzi, ze na pewno sie zarazil jak bylismy u nich wczoraj OD KOTA bo kot caly dzien poza domem i tez kicha to pewnie roznosi. Tonem placzu i przepraszania, jakby to dziecko mi mialo zaraz umrzec.


Haha
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 09:58   #4560
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Kuba lubi takie drobne dziewczyny.



Muszę przestać się nastawiać na Hanię jako synową, bo dziewczyna może jeszcze pogonić mojego kawalera.


Co do ciuszków to u nas Kuba wypełnia rozmiar 68 w każdym kierunku. Rękawki pasują, stópki na swoim miejscu, w szerz dopasowane, zwłaszcza pajacyki F&F i Next są idealne na niego bo są wąskie i nogi nie latają w środku jak je podkurcza.
Spodnie dresowe też już pasują, choć było tak, ze bluzy 68 idealne a spodnie z tego samego kompletu musieliśmy podwijać. Teraz wszystko gra, nawet spodnie 74 już czasami zakładamy.
a na tych pajacach często jest waga napisna,na 62 zazwyczaj jest do 6,5 kg, a na mojego brzdąca sa dobre, mimo że według mnie on tą wage już przekroczył a pajace na 68 mu zakładałam, bo niby nie wiele za duze, a jak sie obudził to ze stópek mu się zsuneły i tak smiesznie mu zwisały, więc się poddałam i zostałam przy 62 jednak a spodnie właśnie 0-3 ms są akurat, długość super i w pasie luźne(jednak też zależy które bo niektóre z taką rozmiarówką z długości ok, ale w pasie za obcisłe, bo mój mały jest tłusciutki i ma sporu brzuszek

co do jedzenia, to mi trochę stwierdzić bo karmie piersią, a ponoć dzieci im starsze to jedzą szybciej i nawet jak je krócej to może zjeść taka samą ilość jak miesiac temu jedząc dłużej...Jednak mój mały w dzień je tak5-10 minut, przed snem ostatnio jadł ok godziny...i cały czas połykał...a zawsze góra pół godziny...Ale już wróciło do normy....

Edytowane przez Moni 26
Czas edycji: 2014-11-03 o 10:09
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.