Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-06, 13:42   #4801
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

jakiej wielkosci sa te cudne ciastka?ile kosztuja?
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 14:17   #4802
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
Rozumiem. Poszukam w takim razie w postach.

Po prostu nie kazdy ma czas non stop siedziec na forum...
I nie każdy ma czas po raz piąty się powtarzać ;-)
A jak wpiszesz na forum w wyszukiwarce chusty to Ci nie wyszuka?
W skrócie wszystkie polecamy chusty, szczególnie Tulę i Lenny Lamb.
Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
Mam pytanko, mianowicie w poniedziałek mamy szczepienie ALE
Lili ma katarek ALE tylko w nocy, czasem się jej trochę przytka nosek i chrapie od czasu do czasu, jak psiknę wodą morską to wychodzi wszystko ładnie wychodzi. A czasem nawet nie ma co wyciągać a słychać jakieś charczenie...
Nie wiem czy się na szczepienie zgodzić przy tym katarku"?
Nie.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899

Edytowane przez gosia3103
Czas edycji: 2014-11-06 o 14:19
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 15:06   #4803
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Sara- to naprawdę ładnie Ci śpi Franio super, zazdroszczę...

Zuken- my mamy śpiworek z firmy Kutnik http://www.kutnik.eu/category.php?id=5
ten pierwszy po lewej- śpiworek niemowlęcy "baranek" do wózka
polecam jest bardzo ładny i ciepły
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 15:09   #4804
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
jakiej wielkosci sa te cudne ciastka?ile kosztuja?
Wózek: 8 cm x 7 cm. Sukienka 7 cm wysokości.
Cena:
wózek i sukienka po 7 zł
grzechotka: 8 zł
Opakowanie z karteczką: 1 zł
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 15:29   #4805
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
I nie każdy ma czas po raz piąty się powtarzać ;-)
A jak wpiszesz na forum w wyszukiwarce chusty to Ci nie wyszuka?
W skrócie wszystkie polecamy chusty, szczególnie Tulę i Lenny Lamb.


Nie.
Tak wlasnie zrobilam i czytam sobie

Ja tez podzielam zdanie Gosi co do szczepienia. Moj Maluszek ma katar i kaszel i przekladamy szczepienie. Wczesniej mial lekki kaszelek niewiadomego pochodzenia i oczko mu lzawilo - nasza pediatra pow ze nie szczepimy nic poza wzw.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Chce kupic prawdziwego baranka do wozka na zime. Ktoras z Was juz ma i poleca? Albo moze ktoras nie poleca?
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 15:35   #4806
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny jak jest u waszych dzieci z proporcjami? Moj jest wagowo na 25 centylu a obwod glowy ma na 50. Moze to dlatego ma problem z podnoszeniem?
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 15:36   #4807
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Sara- to naprawdę ładnie Ci śpi Franio super, zazdroszczę...

Zuken- my mamy śpiworek z firmy Kutnik http://www.kutnik.eu/category.php?id=5
ten pierwszy po lewej- śpiworek niemowlęcy "baranek" do wózka
polecam jest bardzo ładny i ciepły
Ooooo ja mam też z tej firmy, nawet nie wiedziałam, bo to prezent. Mam ten niebieski z drugiego rzędu i też polecam
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 17:52   #4808
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mam dosc wszystkiego wszystko jest do d....
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 17:58   #4809
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Mam dosc wszystkiego wszystko jest do d....
To takie pesymistyczne..co taki dół??
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 18:10   #4810
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Optymistka co znowu? Co tym razem?
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 18:57   #4811
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Super te Wasze śpiworki ale ja chciałam coś do gondoli i ten śpiwór ma 95 cm z tego co wyczytałam a moja gondola 75 haha
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 20:15   #4812
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Super te Wasze śpiworki ale ja chciałam coś do gondoli i ten śpiwór ma 95 cm z tego co wyczytałam a moja gondola 75 haha
Zuken, w tym moim dół się odpina.

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Mam dosc wszystkiego wszystko jest do d....
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 21:59   #4813
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Kryzys oglaszam.

-po pogrzebie cala rodzina ze soba walczy
-zapasc finansowa: w X 2014 poszlo 2 tys na zepsute auta i 2 tys na paliwo...nie pytajcie, nie mielismy nawet czym jezdzic
- wlascicielka stancji chciala nas wyrzucic bo zwrocilismy jej uwage ze czekamy MIESIAC na swiatlo w lazience) i op...nas za 1 dzien zwloki w czynszu gdyby nie stres dla synka to w ciagu tygodnia zmienilibysmy stancje
-zaplanowalismy chrzest, pytalismy w kosciele, chrzestna kupila bilet na samolot, ekhm w kancelarii sie pomylili podajac nam daty i nie daja wtedy chrztu tylko tydzien wczesniej,
-musimy zmienic pediatre, ile razy w ciagu roku mozna?kalendarzowy czy miesiacami sie rok liczy?
-synek ma lekka anemie podobno
-mam znow czerwono w wc przy 2jce, stan zapalny pecherza i okolic intymnych
-przepadl nam cudem zalatwiony prywatny termin u specjalisty dla synka, teraz maja 3 tyg urlopu
-za kupiona mamie tygodniowa wycieczke do Turcji odzyskalismy 140zl...
...
dlugo by jeszcze wyliczac ale wole was nie zanudzac

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Od 8 do 22 Natek spal 3x po 15minut Od 14:30 histeryzowal Ledwo zyje ze zmeczenia,chwili sie sam nie pobawil. Tz wrocil dopiero kolo 19:30 i padl o 21tej

Niunius wazy 6140g (za tydzien bedzie 3m-ce). Wyrosl z rozmiaru 62 a 68 jest za duze.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 23:41   #4814
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
Mam pytanko, mianowicie w poniedziałek mamy szczepienie ALE
Lili ma katarek ALE tylko w nocy, czasem się jej trochę przytka nosek i chrapie od czasu do czasu, jak psiknę wodą morską to wychodzi wszystko ładnie wychodzi. A czasem nawet nie ma co wyciągać a słychać jakieś charczenie...
Nie wiem czy się na szczepienie zgodzić przy tym katarku"?
kurcze ale kazde diecko tak chrapie...jak ic nie wyciagasz z osa to to nie katar. Katar to jak dziecko jesc juz nie moe bo nie ma jak oddychac

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Kryzys oglaszam.

-po pogrzebie cala rodzina ze soba walczy
-zapasc finansowa: w X 2014 poszlo 2 tys na zepsute auta i 2 tys na paliwo...nie pytajcie, nie mielismy nawet czym jezdzic
- wlascicielka stancji chciala nas wyrzucic bo zwrocilismy jej uwage ze czekamy MIESIAC na swiatlo w lazience) i op...nas za 1 dzien zwloki w czynszu gdyby nie stres dla synka to w ciagu tygodnia zmienilibysmy stancje
-zaplanowalismy chrzest, pytalismy w kosciele, chrzestna kupila bilet na samolot, ekhm w kancelarii sie pomylili podajac nam daty i nie daja wtedy chrztu tylko tydzien wczesniej,
-musimy zmienic pediatre, ile razy w ciagu roku mozna?kalendarzowy czy miesiacami sie rok liczy?
-synek ma lekka anemie podobno
-mam znow czerwono w wc przy 2jce, stan zapalny pecherza i okolic intymnych
-przepadl nam cudem zalatwiony prywatny termin u specjalisty dla synka, teraz maja 3 tyg urlopu
-za kupiona mamie tygodniowa wycieczke do Turcji odzyskalismy 140zl...
...
dlugo by jeszcze wyliczac ale wole was nie zanudzac

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Od 8 do 22 Natek spal 3x po 15minut Od 14:30 histeryzowal Ledwo zyje ze zmeczenia,chwili sie sam nie pobawil. Tz wrocil dopiero kolo 19:30 i padl o 21tej

Niunius wazy 6140g (za tydzien bedzie 3m-ce). Wyrosl z rozmiaru 62 a 68 jest za duze.
Szlag....
Raz w roku kalendarzowym jest za darmo, potem sie placi. Pytalam o to bo sama tez zmienialam. Takze jak zienialas to za darmo mozsz w styczniu doiero
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 00:13   #4815
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
tak to wyglądało kilka dni temu udało mi się uchwycić tylko podczas płaczu

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Gosia a co to za pieluchy których używasz??
powiem Wam szczerze, że u nas często jest problem z przesr..ną pieluchą..tylko u nas górą wychodzi z reguły, choć bokiem też...u nas to na pewno nie kwestia rozmiaru, bo my ledwo zaczęłysmy 3 używać...i też nie wiem jak to ugryźć, bo zapinam ciasno, wysoko a i tak cos wyleci tak jak u kasi. Myślałam, że tylko u nas coś nie tak...a może pieluchy za duże są..????
u mnie też wychodzi górą - w ekstremalnych przypadkach kończy się na karku prawie u mnie na kupska sprawdzają się najbardziej babydream pieluchy - maja gumeczke na plecach i tworzy sie pod nia taka "kieszonka" w której kupsko zostaje... więc w porach kupsztali zakładam te z rossmana
Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, już jakiś czas temu pytałam, ale chyba żadna mi nie odpowiedziała:
Suplementujecie coś???
ja jem wapń z wit D, ostercal chyba się nazywa... pediatra mi poleciła bo nie jem nabiału przy kp...
Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
Uwielbiam te długie wieczory
mały wykąpany, śpi od 18 Zosia od godziny siedzi na dole u dziadków, zaraz kładę ją spać żyć nie umierać


W ogóle muszę pochwalić mojego synka od ponad miesiąca jest taki grzeczny, płacze tylko jak głodny, usypia sam w leżaczku albo na kanapie, na rękach nie uśnie choćbym nie wiem ile go kołysała i nosiła, a miał taki okres że usypiał tylko na rękach. Na macie potrafi leżeć ok 30 min i bawi się sam

Myślałam, że z dwójką będzie hard core, a ja po prostu nie wiem że mam dzieci i całe dnie praktycznie jestem sama. Tż wychodzi do pracy o 17, wraca o 6 rano i zaraz jedzie na działkę i tak w kółko
ale zazdroszcze... ja zawsze chciałam mieć dużą rodzinę, ale przy moim krzykaczu to dobrze będzie jak się doczeka choć jednego rodzeństwa bo nie wyrobię po prostu...
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Młody już śpi a ja juz mam pomalowane paznokcie
Przez ten katar zupełnie się rozstroil, mam nadzieję, że jak to minie to znowu będzie moim grzecznym bobaskiem. Biedny mój
za zdrówko!
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Sara ale mały ładnie śpi

U nas Mela dzisiaj znowu zasnęła szybko... Powinna jeść jeszcze o 21:30 a wcześniej miała być kąpiel... Mam nadzieję, że się jeszcze obudzi


A ja właśnie idę ćwiczyć Samo się nie zrobi a co!!! Trzymajcie kciuki


Cytat:
Napisane przez agatka553 Pokaż wiadomość
Ja od samego początku przykrywam młodego kołderką i też mu wkładam pod pachy bez żadnego wciskania pod materac i jeszcze się nie zdarzylo, żeby młody miał chociaż rączki pod kołderką.

A mam jeszcze takie pytanie czy też macie takie wrażenie, że produkujecie mniej mleczka? ja miałam tak w poniedziałek i myślałam że to koniec naszego cyckowania,ale juz jedt wszystko normalnie nad ranen cała koszula mokra
ja też mam ostatnio problemy z kp... ale to raczej przez moich kochanych rodziców, którzy uparli się, że moje mleko jest złe wiec i ja sie denerwuje i wkrecam, i jeszcze maly dostał juz 3 razy mm... dobrze ze po weekendzie wracam do siebie i chyba sie wyleczylam z przyjezdzania na tydzien do rodzicow...
Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Kryzys oglaszam.

-po pogrzebie cala rodzina ze soba walczy
-zapasc finansowa: w X 2014 poszlo 2 tys na zepsute auta i 2 tys na paliwo...nie pytajcie, nie mielismy nawet czym jezdzic
- wlascicielka stancji chciala nas wyrzucic bo zwrocilismy jej uwage ze czekamy MIESIAC na swiatlo w lazience) i op...nas za 1 dzien zwloki w czynszu gdyby nie stres dla synka to w ciagu tygodnia zmienilibysmy stancje
-zaplanowalismy chrzest, pytalismy w kosciele, chrzestna kupila bilet na samolot, ekhm w kancelarii sie pomylili podajac nam daty i nie daja wtedy chrztu tylko tydzien wczesniej,
-musimy zmienic pediatre, ile razy w ciagu roku mozna?kalendarzowy czy miesiacami sie rok liczy?
-synek ma lekka anemie podobno
-mam znow czerwono w wc przy 2jce, stan zapalny pecherza i okolic intymnych
-przepadl nam cudem zalatwiony prywatny termin u specjalisty dla synka, teraz maja 3 tyg urlopu
-za kupiona mamie tygodniowa wycieczke do Turcji odzyskalismy 140zl...
...
dlugo by jeszcze wyliczac ale wole was nie zanudzac

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Od 8 do 22 Natek spal 3x po 15minut Od 14:30 histeryzowal Ledwo zyje ze zmeczenia,chwili sie sam nie pobawil. Tz wrocil dopiero kolo 19:30 i padl o 21tej

Niunius wazy 6140g (za tydzien bedzie 3m-ce). Wyrosl z rozmiaru 62 a 68 jest za duze.

polecam Procto-Glyvenol - jest maść i czopki, można stosować przy KP

U nas dzis bylo 20 stopni! Nie chce się wierzyć, że to listopad. Mały na spacerku miał body na długi rękaw, i na to sweterek bez rękawów z kapturem, i średniej grubości czapę. Buda zamknięta bo wiało. Nóżki przykryte cienkim kocykiem. Rączki ciepłe jak nigdy

My przykrywamy się kołderką jak ma zabrudzony śpiworek, i kołderka pod paszki bo dzieciorek nie lubi mieć zakrytych rączek i się odkrywał zaraz...
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 07:07   #4816
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
kurcze ale kazde diecko tak chrapie...jak ic nie wyciagasz z osa to to nie katar. Katar to jak dziecko jesc juz nie moe bo nie ma jak oddychac


Szlag....
Raz w roku kalendarzowym jest za darmo, potem sie placi. Pytalam o to bo sama tez zmienialam. Takze jak zienialas to za darmo mozsz w styczniu doiero
właśnie myślę podobnie ale i tak miałam wątpliwości. Teraz juz są mniejsze więc czekamy do poniedziałku.
nie można iść poprostu do innego lekarza nie zmieniając?
Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
..


ja też mam ostatnio problemy z kp... ale to raczej przez moich kochanych rodziców, którzy uparli się, że moje mleko jest złe wiec i ja sie denerwuje i wkrecam, i jeszcze maly dostał juz 3 razy mm... dobrze ze po weekendzie wracam do siebie i chyba sie wyleczylam z przyjezdzania na tydzien do rodzicow...


polecam Procto-Glyvenol - jest maść i czopki, można stosować przy KP

U nas dzis bylo 20 stopni! Nie chce się wierzyć, że to listopad. Mały na spacerku miał body na długi rękaw, i na to sweterek bez rękawów z kapturem, i średniej grubości czapę. Buda zamknięta bo wiało. Nóżki przykryte cienkim kocykiem. Rączki ciepłe jak nigdy

My przykrywamy się kołderką jak ma zabrudzony śpiworek, i kołderka pod paszki bo dzieciorek nie lubi mieć zakrytych rączek i się odkrywał zaraz...
ach Ci teściowie kochani
lepiej niech cię nie denerwują bo to karmieniu nie służy i dzidzia się jeszcze bardziej denerwuje.
Nie zakładasz małemu gatek żadnych ?
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 07:32   #4817
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
właśnie myślę podobnie ale i tak miałam wątpliwości. Teraz juz są mniejsze więc czekamy do poniedziałku.
nie można iść poprostu do innego lekarza nie zmieniając?

ach Ci teściowie kochani
lepiej niech cię nie denerwują bo to karmieniu nie służy i dzidzia się jeszcze bardziej denerwuje.
Nie zakładasz małemu gatek żadnych ?
Pewnie mozna, prywatnie. Ale dziecko ma przypisana przychodnie, lekarza, polozna ipilegniarke srodowiskowa. Caly pakiet. I nie takie proste przepisac. Ja musialam znalezc lekarza ktory si zgodzi przyjac moje dzieco. Iga miala 2 miesiace i nie byla zaszczepiona i sie lekarka nie chciala zgodzic. W koncu mama kogos "wychodzila". Takze treba sie nachodzic
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 07:51   #4818
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dla mnie to, co piszecie o pediatrach to kosmos. W mojej przychodni wybiera się pediatrę, ale jak się chce numerek, to zawsze pytają, do którego lekarza i mogę z Małym iść do każdego pediatry w całej placówce.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 07:51   #4819
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

zVenus, Mysia, Moni zmykać do klubu !
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 08:19   #4820
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Dla mnie to, co piszecie o pediatrach to kosmos. W mojej przychodni wybiera się pediatrę, ale jak się chce numerek, to zawsze pytają, do którego lekarza i mogę z Małym iść do każdego pediatry w całej placówce.
Dokładnie, u mnie to samo. Chciałam młodego zapisać do dobrego pediatry, ale miał już full, więc polecili mi żebym zapisała do innego a na wizyty i tak mogę chodzić do wybranego przez siebie. W końcu jak dziecko będzie chore to nie będę przecież czekać aż mój lekarz będzie miał dyżur.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 08:29   #4821
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

U mnie tak samo z tymi lekarzami Dzieki temu jak raz poszlam do innej niz moja pediatra to wykryla u malej szmer na serduszku i dala skierowanie na odpowiednie badania takze dobrze jest nawet chodzic do kilku lekarzy a nie sztywno sie trzymac jednego bo kazdy moze zauwazyc cos innego

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 08:36   #4822
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Może chodzi o przychodnie z jednym pediatrą?
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 09:48   #4823
agatka553
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 890
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Kryzys oglaszam.

-po pogrzebie cala rodzina ze soba walczy
-zapasc finansowa: w X 2014 poszlo 2 tys na zepsute auta i 2 tys na paliwo...nie pytajcie, nie mielismy nawet czym jezdzic
- wlascicielka stancji chciala nas wyrzucic bo zwrocilismy jej uwage ze czekamy MIESIAC na swiatlo w lazience) i op...nas za 1 dzien zwloki w czynszu gdyby nie stres dla synka to w ciagu tygodnia zmienilibysmy stancje
-zaplanowalismy chrzest, pytalismy w kosciele, chrzestna kupila bilet na samolot, ekhm w kancelarii sie pomylili odajac nam daty i nie daja wtedy chrztu tylko tydzien wczesniej,
-musimy zmienic pediatre, ile razy w ciagu roku mozna?kalendarzowy czy miesiacami sie rok liczy?
-synek ma lekka anemie podobno
-mam znow czerwono w wc przy 2jce, stan zapalny pecherza i okolic intymnych
-przepadl nam cudem zalatwiony prywatny termin u specjalisty dla synka, teraz maja 3 tyg urlopu
-za kupiona mamie tygodniowa wycieczke do Turcji odzyskalismy 140zl...
...
dlugo by jeszcze wyliczac ale wole was nie zanudzac

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Od 8 do 22 Natek spal 3x po 15minut Od 14:30 histeryzowal Ledwo zyje ze zmeczenia,chwili sie sam nie pobawil. Tz wrocil dopiero kolo 19:30 i padl o 21tej

Niunius wazy 6140g (za tydzien bedzie 3m-ce). Wyrosl z rozmiaru 62 a 68 jest za duze.
bądź dzielna, po burzy zawsze wychodzi słońce

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość


u mnie też wychodzi górą - w ekstremalnych przypadkach kończy się na karku prawie u mnie na kupska sprawdzają się najbardziej babydream pieluchy - maja gumeczke na plecach i tworzy sie pod nia taka "kieszonka" w której kupsko zostaje... więc w porach kupsztali zakładam te z rossmana



ja też mam ostatnio problemy z kp... ale to raczej przez moich kochanych rodziców, którzy uparli się, że moje mleko jest złe wiec i ja sie denerwuje i wkrecam, i jeszcze maly dostał juz 3 razy mm... dobrze ze po weekendzie wracam do siebie i chyba sie wyleczylam z przyjezdzania na tydzien do rodzicow...

U nas dzis bylo 20 stopni! Nie chce się wierzyć, że to listopad. Mały na spacerku miał body na długi rękaw, i na to sweterek bez rękawów z kapturem, i średniej grubości czapę. Buda zamknięta bo wiało. Nóżki przykryte cienkim kocykiem. Rączki ciepłe jak nigdy

My przykrywamy się kołderką jak ma zabrudzony śpiworek, i kołderka pod paszki bo dzieciorek nie lubi mieć zakrytych rączek i się odkrywał zaraz...

U nas z tych kieszonkach kupsko też się zatrzymywało, ja używałam huggies, ale mały miał po nich czerwone pupsko, narazie jedziemy na pampersach 2 wystarczy nam do jutra a mam kupione 3 też pampersa zielone i dostaliśmy jeszcze play and sleep i zobaczymy jak się sprawdzą czy w ogóle nie za wcześnie u nas na 3.

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Może chodzi o przychodnie z jednym pediatrą?
U nas niestety tylko taka z jednym lekarzem
agatka553 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 09:52   #4824
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Hej
My wczoraj zaliczylismy szczepienie. W koncu maz nie nawalil i bylismy w komplecie, i Krzys, i Ania
Ania wazy 6800 i ma 62 cm wzrostu A dzis konczy 3 miesiace Wypila na raty Rotarix, nic nie wyplula A prtzy wkluciu nawet nie pisnela!!! Troszke sie skrzywila tylko, na moment
Krzys wazy 11 kg i ma 80 cm Wklucie zniosl duzo gorzej No ale to taki wiek, ze juz nie jest tak latwo

A tak btw to w przychodni pomylilam sie i przy zmianie pieluchy zalozylam Ani pieluszke Krzysia - 2 rozmiary wieksza. I powiem Wam, ze nawet nie zauwazylam, dopiero przy przebieraniu po raz kolejny, czyli strasznie duza na Nia nie byla
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 10:49   #4825
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Witam my już po szczepieniu Mały dziś był dzielniejszy niż ostatnio i mimo że popłakał przy wkłuciu, to zaraz się uspokoił jak mamusia ucałowała Mały waży 6950(na ostatniej wizycie 6 tyg temu było 5350) lekarz nic nie mówił, tylko pielęgniarka jak nakręcona powtarzała lekarzowi ile warzy, wiec w końcu pytam czy dobrze czy źle?Ona sie zaśmiała i mówi, ze za dużo Zapytałam kiedy moge wprowadzać dodatkowe zupki itp, to mi lekarz powiedział, że od 5 miesiąca(karmie tylko piersią) dostałam schemat żywienia niemowląt( 5-6 miesiąca, są wpisane obiadki: zupa przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny(2-3g -100ml)raz dziennie) trochę zgłupiaąłm bo myślałąm ze przy karmieniu piersia 6 miesiecy będzie ok
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 10:51   #4826
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Dla mnie to, co piszecie o pediatrach to kosmos. W mojej przychodni wybiera się pediatrę, ale jak się chce numerek, to zawsze pytają, do którego lekarza i mogę z Małym iść do każdego pediatry w całej placówce.
Szczerze zazdroszczę. W mojej przychodni jest istny kosmos. Mamy wybranego lekarza i żeby nas przyjał w danym dniu musimy juz od 7.30 rano wisieć na telefonie i próbować się dodzwonic. Cały czas linia jest zajęta i zwykle po ok pół godziny się udaje. I wtedy wielkie szczęscie jak sie okazuje ze nasz lekarz ma jeszcze w danym dniu wolne miejsce (i hasło w słuchawce: "nie ma juz wolnych miejsc, trzeba było dzwonic wcześniej ). Jesli nie ma już tych wolnych miejsc to trzeba przyjść i prosic lekarza osobiście o dodatkowe przyjęcie. Przyjmuje z reguły wtedy gdy sytuacja z dzieckiem jest poważna np. wysoka gorączka. Do innego lekarza nie moga mnie zapisac chyba że nasz lekarz jest w danym dniu nieobecny. A zapisy na szczepienia sa tylko w pt od godz 12.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 10:59   #4827
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
Witam my już po szczepieniu Mały dziś był dzielniejszy niż ostatnio i mimo że popłakał przy wkłuciu, to zaraz się uspokoił jak mamusia ucałowała Mały waży 6950(na ostatniej wizycie 6 tyg temu było 5350) lekarz nic nie mówił, tylko pielęgniarka jak nakręcona powtarzała lekarzowi ile warzy, wiec w końcu pytam czy dobrze czy źle?Ona sie zaśmiała i mówi, ze za dużo Zapytałam kiedy moge wprowadzać dodatkowe zupki itp, to mi lekarz powiedział, że od 5 miesiąca(karmie tylko piersią) dostałam schemat żywienia niemowląt( 5-6 miesiąca, są wpisane obiadki: zupa przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny(2-3g -100ml)raz dziennie) trochę zgłupiaąłm bo myślałąm ze przy karmieniu piersia 6 miesiecy będzie ok
Wow, to nawet wiecej, niz moja Ania!
A co do tego schematu, to mi lekarka tez mowila, ze zmienily sie wytyczne i teraz po 4 mcu mozna juz wprowadzac jedzonko. Wg WHO nadal jest, ze po 5 mcu. Ja chyba zrobie, jak przy Krzysiu, czyli jak skonczy 5 mcy, zaczne dawac marchewke, groszek i inne warzywa, a ekspozycje na gluten po skonczeniu 6 mcy.
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 11:36   #4828
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Hej
My wczoraj zaliczylismy szczepienie. W koncu maz nie nawalil i bylismy w komplecie, i Krzys, i Ania
Ania wazy 6800 i ma 62 cm wzrostu A dzis konczy 3 miesiace Wypila na raty Rotarix, nic nie wyplula A prtzy wkluciu nawet nie pisnela!!! Troszke sie skrzywila tylko, na moment
Krzys wazy 11 kg i ma 80 cm Wklucie zniosl duzo gorzej No ale to taki wiek, ze juz nie jest tak latwo

A tak btw to w przychodni pomylilam sie i przy zmianie pieluchy zalozylam Ani pieluszke Krzysia - 2 rozmiary wieksza. I powiem Wam, ze nawet nie zauwazylam, dopiero przy przebieraniu po raz kolejny, czyli strasznie duza na Nia nie byla
też bardzo ładna waga twoja mała też juz pewnie podwoiła wage urodzeniową?(sorka nie pamiętam ile twoja miałą jak sie urodziłąBo mój za 4 dni kończy 3 miesiące i praktycznie 50 gram mu zostało do podwojenia wagi urodzeniowej

Zapomniałam dodać że jak pan doktor go badał to skubaniec jakieś rozmowy z nim prowadził az pielęgniarka sie śmiała, ze zaczepia pana doktora
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 11:40   #4829
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
też bardzo ładna waga twoja mała też juz pewnie podwoiła wage urodzeniową?(sorka nie pamiętam ile twoja miałą jak sie urodziłąBo mój za 4 dni kończy 3 miesiące i praktycznie 50 gram mu zostało do podwojenia wagi urodzeniowej

Zapomniałam dodać że jak pan doktor go badał to skubaniec jakieś rozmowy z nim prowadził az pielęgniarka sie śmiała, ze zaczepia pana doktora
Ania wazyla 3560, wiec jeszcze ok. 200 gr do podwojenia
Gadatliwy chlopak Moja za to z uwaga sie wpatrywala
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 12:25   #4830
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
Witam my już po szczepieniu Mały dziś był dzielniejszy niż ostatnio i mimo że popłakał przy wkłuciu, to zaraz się uspokoił jak mamusia ucałowała Mały waży 6950(na ostatniej wizycie 6 tyg temu było 5350) lekarz nic nie mówił, tylko pielęgniarka jak nakręcona powtarzała lekarzowi ile warzy, wiec w końcu pytam czy dobrze czy źle?Ona sie zaśmiała i mówi, ze za dużo Zapytałam kiedy moge wprowadzać dodatkowe zupki itp, to mi lekarz powiedział, że od 5 miesiąca(karmie tylko piersią) dostałam schemat żywienia niemowląt( 5-6 miesiąca, są wpisane obiadki: zupa przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny(2-3g -100ml)raz dziennie) trochę zgłupiaąłm bo myślałąm ze przy karmieniu piersia 6 miesiecy będzie ok

To to brawo, nieźle go spasłaś
Ja jestem ciekawa ile moja mała waży, muszę w końcu sie umówić na ważonko
U nas mówią żeby wprowadzać pokarmy stałe od 6 m-ca, nawet przy mm więc ja się jeszcze zastanawiam. Młoda dalej ulewa, a podobno następuje duża poprawa po rozszerzeniu diety No i chciałabym już zobaczyć jak przeżuwa, próbuje, krzywi się, pluje...
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.