Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-21, 21:43   #61
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Autorze, jeśli zależy ci na tym żeby nie zepsuć dzieciom wakacji, to odpuść te piwa z kolegami. Ale po powrocie z wakacji zabrałabym się porządnie za uświadamianie pani żonce że zabranianie ci widywania się z kolegami to czysta patologia i dalej to nie przejdzie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 21:50   #62
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
to nie jest norma i nie powinna być w żadnym związku, niezależnie od stażu, obracasz się w mocno zaburzonym środowisku, skoro tak boisz się słowa "patologia"

a regularne picie, nawet małych ilości (pytanie czy parę drinków to mało), to też jest alkoholizm
Dwa piwka, ta jasne, to dlaczego nazwałeś to w pierwszym poście "popijawa"
Ja również popieram zone autora w tej sytuacji. Pijesz alkohol regularnie, brzmi to też jakbyś nie był w stanie się powstrzymać jak zbliża się weekend. Zastanów się nad tym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 21:51   #63
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ja jestem dziesięć lat i stwierdzam, że to patologia, mogę?

Hmm...zaraz, zaraz. A to nie jest tak, że ona siedzi całymi dniami z dziećmi, bo ty cały tydzień pracujesz, a cały weekend płyniesz? Zajmujesz się też dziećmi po pracy i w weekendy, żeby ona mogła odetchnąć? Może jest po prostu przemęczona i sfrustrowana.
I tłumaczy się tym, że dobrze zarabia standard.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 21:51   #64
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
no nie
facet który określa swój związek cytuję jako nie jest źle <bo nie pozwalam jej drzeć buzi nie robię za jelenia i nie dam sobie wejść na głowę z pantoflem>
ideał i wymarzony mąż
Nic tylko mu współczuć o jaki uciemięzony.
Cytujesz to cytuj, a nie układasz jego wypowiedź po swojemu.

No i ja mu współczuję, ale przeświadczenia, że takie małżeństwa jak jego są normalne.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 21:55   #65
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie mogę wleźć na pw na telefonie, ale podaję

CDC - Amerykański sanepid:

https://www.cdc.gov/alcohol/faqs.htm

Mayo Clinic:

https://www.mayoclinic.org/healthy-l...l/art-20044551

Ale warto zauważyć że jeśli ktoś MUSI wypić tego jednego drinka dziennie, to już zakrawa na problem alkoholowy.
Niekoniecznie. Sporo alkoholików pije tylko w weekendy a w tygodniu zachowują pozory bo muszą iść do pracy etc. Niestety znam takich ludzi z najbliższego otoczenia. To, że się nie napije codziennie jeszcze nie świadczy o tym że alkoholikiem nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Autorze wg mnie, pomijając już ten alkohol, musisz porozmawiać z żoną. Zapytać o co jej chodzi - czy o to, że mało zajmujesz się dziećmi, czy o to, że pijesz (może zbyt dużo?), czy o to, że nie posiwedasz jej wystarczająco dużo czasu, czy o to, że nie bierzesz aktywnego udziału w życiu rodzinnym na codzień. W wątku podałeś szczątkowe informacje. Musisz pogadać bezpośrednio z nią, szczerze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 22:02   #66
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Sporo alkoholików pije tylko w weekendy a w tygodniu zachowują pozory bo muszą iść do pracy etc. Niestety znam takich ludzi z najbliższego otoczenia. To, że się nie napije codziennie jeszcze nie świadczy o tym że alkoholikiem nie jest.
Plus alkoholicy (nie wszyscy) mają ciągi, mogą nie pić przez pół roku, a potem przez tydzień od rana do wieczora. Dlatego nie da się tak łatwo określić kiedy zaczyna się alkoholizm.

Jak dla mnie to z jednym i drugim jest coś nie tak. Ona drze japę i rządzi dorosłym chłopem, a on uważa za to normalne i po pracy ucieka do piwnicy (pić zresztą). Myślę, że tam komunikacja leży z dwóch stron plus brak obopólnego zrozumienia. Żal mi tylko dzieci, że się wychowują w takiej atmosferze.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 22:03   #67
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Fortuna1, ja bynajmniej nie twierdzę że ktoś kto nie pije codziennie nie może być alkoholikiem, gdzie to wyczytałaś??

I następne pytanie - dlaczego zakładacie, że wina leży po stronie autora? Serio, nie rozumiem. Nie zdarzają się kontrolujące, toksyczne kobiety?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-21, 22:06   #68
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Fortuna1, ja bynajmniej nie twierdzę że ktoś kto nie pije codziennie nie może być alkoholikiem, gdzie to wyczytałaś??

I następne pytanie - dlaczego zakładacie, że wina leży po stronie autora? Serio, nie rozumiem. Nie zdarzają się kontrolujące, toksyczne kobiety?
Sorki, musiałam źle zrozumieć jedna twoja wypowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 23:34   #69
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Fortuna1, ja bynajmniej nie twierdzę że ktoś kto nie pije codziennie nie może być alkoholikiem, gdzie to wyczytałaś??

I następne pytanie - dlaczego zakładacie, że wina leży po stronie autora? Serio, nie rozumiem. Nie zdarzają się kontrolujące, toksyczne kobiety?
Nie wiadomo po czyjej stronie jest wina.

Wiem, że jeśli jadę z mężem na wycieczkę to spędzamy czas razem, to jest czas dla nas i nie planujemy już atrakcji na własną rękę. Nie czulabym się dobrze, że musi się urwać i też sobie nie wyobrażam, żebym sama tak zrobila. Nie sadze żebym była kontrolująca wariatka Dlatego ten pomysł że spa wydaje mi się śmieszny, bo nie po to jadę z rodzina na wycieczkę, żeby sama chodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 00:22   #70
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Zgadzam się że pomysł ze spa nie jest dobry i rozumiem że żona może nie być zachwycona tym wypadem.. ALE autor nie widział się z tymi znajomymi od 10 lat i biorąc pod uwagę że zwykle nie wychodzi z kolegami, żona mogłaby pozwolić mu na ten jeden wieczór.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 00:37   #71
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

XXI wiek. Co za problem załatwić opiekunkę na ten jedne wieczór? W takiej Francji na przykład matki żyją pełnią życia, wychodzą wieczorem, a nie siedzą non stop z dzieckiem u cyca. Poza tym jest masa hoteli oferujących spa rodzicom, a opiekę i zabawę dzieciom w tym czasie. Wystarczy poszukać.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-22, 00:47   #72
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Nie wiadomo po czyjej stronie jest wina.

Wiem, że jeśli jadę z mężem na wycieczkę to spędzamy czas razem, to jest czas dla nas i nie planujemy już atrakcji na własną rękę. Nie czulabym się dobrze, że musi się urwać i też sobie nie wyobrażam, żebym sama tak zrobila. Nie sadze żebym była kontrolująca wariatka Dlatego ten pomysł że spa wydaje mi się śmieszny, bo nie po to jadę z rodzina na wycieczkę, żeby sama chodzić.

Gdybym pojechała do Hiszpanii na wycieczkę i mój facet nie pozwoliłby mi się spotkać na jeden wieczór z przyjaciółką, którą widzę raz na 2/3 lata, to bym stwierdziła, że na głowę upadł.

W drugą stronę to samo.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 07:53   #73
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
XXI wiek. Co za problem załatwić opiekunkę na ten jedne wieczór? W takiej Francji na przykład matki żyją pełnią życia, wychodzą wieczorem, a nie siedzą non stop z dzieckiem u cyca. Poza tym jest masa hoteli oferujących spa rodzicom, a opiekę i zabawę dzieciom w tym czasie. Wystarczy poszukać.
We Francji spotyka sie wszystkie mozliwe modele rodziny. Aczkolwiek faktem jest, ze spotykam tu duzo facetow z wozkami, rano prowadza swoje pociechy do szkol i przedszkoli. Bym powiedziala, ze pol na pol dziela obowiazki przy dzieciach.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 08:44   #74
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
XXI wiek. Co za problem załatwić opiekunkę na ten jedne wieczór? W takiej Francji na przykład matki żyją pełnią życia, wychodzą wieczorem, a nie siedzą non stop z dzieckiem u cyca. Poza tym jest masa hoteli oferujących spa rodzicom, a opiekę i zabawę dzieciom w tym czasie. Wystarczy poszukać.
eee, chyba serca bym nie miala, zeby na noc, w obcym miejscu, zostawic dzieci pod opieke obcej kobiecie.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 08:51   #75
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
eee, chyba serca bym nie miala, zeby na noc, w obcym miejscu, zostawic dzieci pod opieke obcej kobiecie.
No to nie musi być w tą konkretną noc, ale ogólnie już w domu. Jeśli żona autora jest przeciążona i przykuta do dzieci na 24, to czemu nie skorzystają z pomocy, ponoć autor zarabia bardzo dobrze, więc nie powinno być problemu.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 09:10   #76
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Nie wyjechałabym na wakacje (z dzieckiem) nigdzie, gdzie nie ma lekarza w odległości do 10-15 minut drogi. 100 razy bardziej wolałabym Warszawę niż agroturystykę.


A sytuacja z wątku jest bardzo niefajna. Ale myślę, że to wierzchołek góry lodowej, więc nie wiem, czy jest sens dywagować, szczególnie, że i tak masz teraz opcję: zrobić to i narazić się na ciągłe niezadowolenie żony albo nie zrobić.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 09:27   #77
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

autor podaje jakies szczatkowe informacje, ciezko powiedziec czy wina w ogole lezy po jednej stronie. czy te spotkania z kumplami sa zabronione, bo zona jest kontrolujaca wariatka, czy facet zawiodl jej zufanie w przeszlosci. a moze probowala w ten sposob sprawic, aby spedzal wiecej czasu z rodzina.

po ostatniej wypowiedzi zaczynam podejrzewac trolla (komputer w piwnicy etc.), ale jesli to nie troll, to na pewno dobry kandydat na terapie malzenska.
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 10:11   #78
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Autorze, jesli probowales na naszych oczach manipulowac zona pokazujac jej wybiorczo jeden z najgorszych wpisow, to znaczy, ze my tez nie musimy we wszystko ci wierzyc.
Do tego masz typowe dla patologi okreslania np. popijawa, walnac sobie , czy normalne codzienne funkcjonowanie okreslajac na sucho .

Komputer w piwnicy moglabym jeszcze na sile zrozumiec ale przy tym co piatkowe picie, nie. Wyglada to zle, jakbys sie specjalnie chowal z % przed dziecmi i zona, by moc w spokoju nadrobic brak % w organizmie.

Moim zdaniem twojej zonie juz jest w tym momencie o ten jeden wieczor za duzo, Nerwy jej siegnely zenitu i najwyzszy czas nie bagatelizowac tego.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 10:41   #79
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Jakbym miała wyjechać na wyczekiwany urlop (4 dniowy) i jeden z 3 wieczorów siedzieć sama w hotelu z dziećmi to też bym się wkurzyła niech sobie facet zorganizuje wyjazd kiedyś po prostu sam na męski wypad, a niech nie próbuje upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu

Co do zachowania żony i zabraniania facetowi wyjść po pracy to nie uważam tego za normalne w długoterminowym związku (a byłam w jednym związku 11 lat). Nikt nie powinien być zakładnikiem we własnym domu.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-22, 10:49   #80
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Nie wyjechałabym na wakacje (z dzieckiem) nigdzie, gdzie nie ma lekarza w odległości do 10-15 minut drogi. 100 razy bardziej wolałabym Warszawę niż agroturystykę.
można wybrać takie gospodarstwo z w miarę sensownym dostępem do reszty cywilizacji, w Warszawie w nagłej sytuacji też możesz liczyć wyłącznie na pomoc gdzieś na SOR, przecież jakiś tam wybitny neurolog cię nie przyjmie bo jesteś na wakacjach.
Chyba że masz chore dziecko i organizujesz wakacje także pod kątem dostępności do określonych specjalistów. Inaczej trochę sobie nie wyobrażam że wszyscy w kraju nie wyjadą na kilkugodzinną wycieczkę do lasu bo lekarz nie jest wyposażeniem apteczki.
Na szkolnych wycieczkach też zapewniana ma być raczej podstawowa opieka a nie myśli się o tym by było to 10 minut od centrum zdrowia matki i dziecka.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-07-22 o 10:50
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 11:31   #81
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Hultaj, wyobraź sobie taką rzecz: są różni ludzie na świecie i ci różni ludzie lubią spędzać czas na wiele różnych sposobów.
Ja oprócz tego, że wolę mieć blisko lekarza, lubię także spędzać czas bardziej miejsko niż wiejsko. Lubię chodzić po muzeach, centrach nauki, oglądać ładną architekturę, widoki, ważne jest dla mnie również zapewnienie dziecku aktywności w razie niepogody. Zupełnie nie interesują mnie krówki ani świnki.
Ergo - nie wszyscy ludzie na świecie lubią jeździć na wakacje na jakieś gospodarstwa, już nawet abstrahując od tego lekarza.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 11:54   #82
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
są różni ludzie na świecie i ci różni ludzie lubią spędzać czas na wiele różnych sposobów.
napisałam powyżej że nic mi do tego jeśli ktoś ma ochotę spędzać urlop choćby i przed telewizorem.
Po 2 że świnki i krówki to dla mnie też żadna atrakcja.
Też wolę warunki miejskie zdecydowanie, są mniej nudne niż wsiowe, .
Dla mnie przewagą wyjazdu nad morze, jeziora czy w góry jako miejsce na urlop jest przestrzeń. Jak ktoś mieszka na co dzień wśród drapaczy chmur czy tylko średnio ładnych niskich budynków i wakacje też woli (nie mylić z tym, że wyjazdy to okreslone koszty) spędzić krążąc miedzy betonem i szkłem, jego sprawa.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 17:04   #83
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie mam dzieci. Mam koty.

Jednak tak sobie myślę, że nawet jeśli jest związek plus dzieci to jakoś te wyjścia można poukladać tak, żeby żadna strona nie była pokrzywdzona. Dzis wychodzę ja, jutro ty. Lub odwrotnie. Robienie histerii o to, że jedna strona chce w jeden wieczór wyjść z kolegami z dawnych lat nie jest chyba zbyt normalne a przynajmniej nie świadczy to dobrze o stosunkach między partnerami (w tym przypadku między rodzicami dzieci). No nie bo nie.

Tym bardziej, że facet (o ile nie jest trollem) zaproponował żonie "rekompensatę" za samotny wieczór. Nie ma więc powodu do urządzania histerycznych scen. Co do ogromu pracy związanej z "obrobieniem" dwójki dzieci to nie przesadzaj. Czasem zdarza mi się, że kuzynka podrzuca mi własne na noc, gdy chcą z mężem wyjść (choć nie przepadam za dziećmi). Pobawimy się, pogramy w planszówki, kolacja, mycie, czytanie/opowiadanie bajek i lulu. Dzieci nie ma bo śpią.
no właśnie, nie masz dzieci. a dzieci są różne i w zależności od wieku mogą być takie, które bardzo trudno położyć spać.
Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość

CDC - Amerykański sanepid:

https://www.cdc.gov/alcohol/faqs.htm

Mayo Clinic:

https://www.mayoclinic.org/healthy-l...l/art-20044551

Ale warto zauważyć że jeśli ktoś MUSI wypić tego jednego drinka dziennie, to już zakrawa na problem alkoholowy.
tak samo jeśli musi pić co weekend.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gdybym pojechała do Hiszpanii na wycieczkę i mój facet nie pozwoliłby mi się spotkać na jeden wieczór z przyjaciółką, którą widzę raz na 2/3 lata, to bym stwierdziła, że na głowę upadł.

W drugą stronę to samo.
i co, nie moglibyście się spotkać we 3?


mam takiego znajomego, który powiedziałby tak samo jak autor. nie ująłby tylko istotnych kwestii w tej historyjce:
- że żona siedzi całe dni z dzieciakami i ma serdecznie dość
- żona nie ma czasu na samodzielne wyjście bez dzieci
- ojciec ma w tyłku rodzinę
- popijawa to taki melanż, że koleś pije do upadłego, a następnego dnia leczy kaca. ergo? kobieta musi sama znowu zajmować się dziećmi.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 17:09   #84
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
no właśnie, nie masz dzieci. a dzieci są różne i w zależności od wieku mogą być takie, które bardzo trudno położyć spać.

tak samo jeśli musi pić co weekend.

i co, nie moglibyście się spotkać we 3?
No ale dlaczego? Nie rozumiem dlaczego pary muszą być nierozłączne. Jeśli nie widziałam się z kimś od dłuższego czasu to pewnie chcemy powspominać o dawnych czasach, pogadać o osobistych sprawach. Jeśli to tylko moja przyjaciółka, a nie nasza wspólna, po co ciągnąć partnera na taki wieczór?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 17:18   #85
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez Niepowtarzalny Pokaż wiadomość
Ktoś, kto pisze że nasz związek jest patologiczny chyba nie był w związku powyżej 2-3 lat z jedną osobą, my jesteśmy 8 lat, takie akcje to norma. Nikt Wam nie powie szczerze jak to jest w 4 ścianach. Np. mama, siostra żony całkowicie podporządkowały sobie mężów, nie szanują ich, drą buzie, a oni są tylko jeleniami i bankomatami. Ona też tak chciała ale się postawiłem, nie jest źle ale co jakiś czas wychodzą takie problemy jak w temacie.
Zdarza mi się czasem, w piątek, walnąć kilka piw lub drinków w piwnicy przy komputerze, cały tydzień pracuję na sucho, piję tylko w weekend, dobrze zarabiam, ona w domu zajmuje się dziećmi. Nie wolno mi wychodzić z kolegami.
Mieliśmy jechać na 4 dni, pokazałem jej tylko jeden wpis z tego wątku:

Rozpłakała się, potem zaczęła krzyczeć, że "nikt normalny nie jedzie na wakacje żeby się uchlać z kolegami, ona nie po to jedzie żeby sama siedzieć z dziećmi". Próbowałem tłumaczyć że tylko 2 piwka, pójdę o 21 jak dzieci zasną, ale nic z tego. Chyba odpuszczę ze względu na dzieci. Co o tym myślicie?
jeżeli piszesz w piatkowy wieczór kilka piw lub drinków to wyjście z kolegami których nie widziałeś od 10 lat nie skończy się na 2 piwach. Raczej na kacu gigancie następnego dnia.

Masz problem nie z partnerką a ze sobą. Cały tydzień ciężko pracujesz, nie spędzasz czasu z żoną i dziećmi, w piątek samotnie pijesz przy komputerze, a na 4 dniowym wypadzie - szumnie nazwanym wakacjami nie chcesz spędzić czasu z rodziną.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2018-07-22 o 17:21
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 17:47   #86
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
No ale dlaczego? Nie rozumiem dlaczego pary muszą być nierozłączne. Jeśli nie widziałam się z kimś od dłuższego czasu to pewnie chcemy powspominać o dawnych czasach, pogadać o osobistych sprawach. Jeśli to tylko moja przyjaciółka, a nie nasza wspólna, po co ciągnąć partnera na taki wieczór?
Zeby nie siedziec w obcym miescie jak jakas ☠☠☠☠a? Co innego jak w naszym miescie pojawia sie znajomi, co innego spotkac sie na wyjezdzie. Ja tam nie widze przeciwwskazan, zeby zrobic wspolne spotkanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 17:54   #87
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Ale siedzenie w obcym mieście „jak jakaś ******” nie jest wymogiem, tylko wyborem. Podróżowałam sama i naprawdę nie widzę tragedii w spędzeniu jednego wieczoru samotnie. To nie musi oznaczać ponurego gapienia się w telewizor.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 17:55   #88
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
No ale dlaczego? Nie rozumiem dlaczego pary muszą być nierozłączne. Jeśli nie widziałam się z kimś od dłuższego czasu to pewnie chcemy powspominać o dawnych czasach, pogadać o osobistych sprawach. Jeśli to tylko moja przyjaciółka, a nie nasza wspólna, po co ciągnąć partnera na taki wieczór?
nie no, wlasciwie, to masz racje. Kretynka, wiariatka, czy tam juz nie wiem , jak w sumie nazwano ta kobiete, jednym spotkaniem z kumplami nie wyleczy chlopa, bo to nie o to chodzi.

Ten, wieczorem co tydzien musi walnac w zaciszu sam kilka drinow a kobieta juz wie, ze cos tu nie halo i tylko sie zaczyna buntowac. Ale misiaczek nie taki jelen i sie nie daje.

Juz tu czuje ten smrod alkoholowego odoru, fu.
A rano zapewne rzeski, jak mlody Bog z przekrwionymi oczami i pelnym wzwodem, nie skory do dzielenia obowiazkow domowych i zabawy z dziecmi. Tak na kacu przymulony przebrnie do niedzieli, bo od poniedzialku, znowu czeka go tydzien posuchy.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 18:00   #89
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Ruda beksa, no dokładnie. Ta hipotetyczna przyjaciółka mogłaby nie znać faceta/nie przepadać za nim/ czuć się skrępowana w jego towarzystwie. Ogólnie słabe, spotykać się z przyjaciółką raz na kilka lat i ciągnąć na spotkanie faceta. Chyba że wszyscy troje się przyjaźnią. Bo jak nie, to nie da się pogadać szczerze.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 18:14   #90
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kłótnia z żoną o sposób spędzania wakacji

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
nie no, wlasciwie, to masz racje. Kretynka, wiariatka, czy tam juz nie wiem , jak w sumie nazwano ta kobiete, jednym spotkaniem z kumplami nie wyleczy chlopa, bo to nie o to chodzi.

Ten, wieczorem co tydzien musi walnac w zaciszu sam kilka drinow a kobieta juz wie, ze cos tu nie halo i tylko sie zaczyna buntowac. Ale misiaczek nie taki jelen i sie nie daje.

Juz tu czuje ten smrod alkoholowego odoru, fu.
A rano zapewne rzeski, jak mlody Bog z przekrwionymi oczami i pelnym wzwodem, nie skory do dzielenia obowiazkow domowych i zabawy z dziecmi. Tak na kacu przymulony przebrnie do niedzieli, bo od poniedzialku, znowu czeka go tydzien posuchy.
Nie twierdzę że autor jest kryształowy, ale gdybym tkwiła w związku w którym NIE WOLNO byłoby mi wychodzić z koleżankami, też pewnie piłabym przed kompem. Zapewne jest to milsze niż czas spędzony z taką żonusią.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-28 02:31:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.