zmniana kierunku studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 21:34   #1
magdak0305
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1

zmniana kierunku studiów


Hej. Mam pytanie w tym roku zdawałam mature nie jestem zadiowolona z wynikow dlatego zamierzam ja za rok poprawiać ale aby nie stracic roku chce isc na studia na kierunek chemia a za rok gdzy uda mi sie poprawic mature chce rzucic chemie i zaczac studiowac farmacje. czy te drugie studia (farmacja) beda w takim wypadku płatne?? bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
magdak0305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:38   #2
marriposa
Raczkowanie
 
Avatar marriposa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 386
Dot.: zmniana kierunku studiów

nie,nie będą płatne
__________________
Matura 2011
matura zdana ---> rekrutacja ---> cel osiągniety : informatyka (MIM) UW

Wakacyjne dietowanie
64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 kg

Wakacyjne czytanie

-
marriposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 12:01   #3
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: zmniana kierunku studiów

jezeli zrezygnujesz z chemii to nie bedzie twoj drugi kierunek
nie beda platne
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 21:07   #4
margotek
Rozeznanie
 
Avatar margotek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 685
Dot.: zmniana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez sylllvia89 Pokaż wiadomość
jezeli zrezygnujesz z chemii to nie bedzie twoj drugi kierunek
nie beda platne

no dobra, ogólnie rozumiem zasadę działania tej nowej ustawy, ale :
1. naliczanie punktów ects zaczyna sie od października 2011 czyli jeśli ktoś rozpoczyna jakieś studia w tym roku akademickim tj 2011/2012 (nie ważne który to jego kierunek) to są jego pierwsze studia, tak?

Problem polega na tym, że moja siostra studiuje ratownictwo, ale marzeniem jest medycyna, niestety w tym roku sie nie dostała i chce próbować za rok znów, ale nie przerywając ratownictwa. Jeśli zostawi ratownictwo po 2 roku nie kończąc studiów, to będzie musiała płacić za medycynę jeśli się w przyszłym roku dostanie? Bo właśnie nie wiem jak to wyglądać ma ....

Teoretycznie, na chłopski rozum jeśli prawo nie działa wstecz, to wszyscy którzy rozpoczęli studia przed pażdziernikiem 2011 powinni mieć czyste konto i czy zaczną kierunek w 2011 czy za 2015 to i tak powinni mieć swój limit ects. Tak mi się wydaje...
__________________



margotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 21:51   #5
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: zmniana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez margotek Pokaż wiadomość
no dobra, ogólnie rozumiem zasadę działania tej nowej ustawy, ale :
1. naliczanie punktów ects zaczyna sie od października 2011 czyli jeśli ktoś rozpoczyna jakieś studia w tym roku akademickim tj 2011/2012 (nie ważne który to jego kierunek) to są jego pierwsze studia, tak?

Problem polega na tym, że moja siostra studiuje ratownictwo, ale marzeniem jest medycyna, niestety w tym roku sie nie dostała i chce próbować za rok znów, ale nie przerywając ratownictwa. Jeśli zostawi ratownictwo po 2 roku nie kończąc studiów, to będzie musiała płacić za medycynę jeśli się w przyszłym roku dostanie? Bo właśnie nie wiem jak to wyglądać ma ....

Teoretycznie, na chłopski rozum jeśli prawo nie działa wstecz, to wszyscy którzy rozpoczęli studia przed pażdziernikiem 2011 powinni mieć czyste konto i czy zaczną kierunek w 2011 czy za 2015 to i tak powinni mieć swój limit ects. Tak mi się wydaje...
Trochę nie ogarnęłam 3 akapitu, ale po kolei:

Jeśli siostra dostanie się za rok na medycynę a będzie chciała kontynuowac ratownictwo to będzie musiała płacić za medycynę, chyba że będzie w 10% najlepszych uczniów na kierunku:P (podobno studiowanie medycyny jako drugiego kierunku będzie to koszt rzędu 18 tysi za rok studiów, ale byc może to ploty)

Wszyscy, którzy dostana się na studia po 1. 10.11 będą musieli płacić za drugi kierunek. Tegoroczna rekrutacja na studia zapewniała ostatni darmowy drugi kierunek.

Limit punktów ects. się zeruje jeśli rzucasz kierunek studiowany i zaczynasz studiować drugi od zera.

Tyle wiem, tyle mogę pomóc
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 01:13   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmniana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Wszyscy, którzy dostana się na studia po 1. 10.11 będą musieli płacić za drugi kierunek. Tegoroczna rekrutacja na studia zapewniała ostatni darmowy drugi kierunek.
wszystko rozumiem tylko mam pytanie co do tego:
czy ta data tyczy się rozpoczęcia drugiego, trzeciego, dziesiątego kierunku czy pierwszego?

bo przez pewien czas myślałam tak: ten kto zaczął pierwszy kierunek przed 1.10.11 to może wziąć drugi kierunek bezpłatny kiedy chce. nawet za 5 lat a i tak płacić nie będzie.

bo widziałam posty użytkowniczek, które teraz idą na studia, na pierwszy kierunek. za rok chcą wziąć drugi kierunek. i dostały odpowiedzi że nie będą za niego płacić, bo zaczęły studiować pierwszy kierunek przed 1.10.11

Cytat:
Teoretycznie, na chłopski rozum jeśli prawo nie działa wstecz, to wszyscy którzy rozpoczęli studia przed pażdziernikiem 2011 powinni mieć czyste konto i czy zaczną kierunek w 2011 czy za 2015 to i tak powinni mieć swój limit ects. Tak mi się wydaje...
o właśnie o to mi chodzi

---------- Dopisano o 02:13 ---------- Poprzedni post napisano o 02:12 ----------

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Jeśli siostra dostanie się za rok na medycynę a będzie chciała kontynuowac ratownictwo to będzie musiała płacić za medycynę
no i jeśli moja logika się sprawdzi to to nie będzie prawdą.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 19:52   #7
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: zmniana kierunku studiów

No nie, niestety Tu chodzi o rok zaczęcia drugiego kierunku Dlatego w tym roku wszyscy się rzucili na te studia masowo Bo za rok WSZYSCY niezależnie od tego kiedy zaczęli pierwszy kierunek, będą musieli płacić za drugi. Tak przynajmniej wynika z ustawy Mnie też się to nie podoba, no ale zdaje się, że tak wymyślili i tak będzie.
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 21:22   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmniana kierunku studiów

No to jestem ciekawa jak to jest, bo w wątku dotyczącym płatnego drugiego kierunku wyczytałam inaczej
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:50   #9
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: zmniana kierunku studiów

No ja wszędzie czytam, że wygląda to właśnie tak. Ale też mam nadzieję, że Twoja wersja się okaże prawdziwa Wtedy by to oznaczało, że mogę za rok albo dwa rozpocząć kolejny kierunek i za niego nie płacić... PROSZĘ, NIECH TAK BĘDZIE !
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 22:57   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmniana kierunku studiów

Sama czytałam właśnie ustawę i chyba niestety choć nie jestem pewna czy wszystko znalazłam. Nie wiem dlaczego istnieje ta inna wersja, albo ktoś się pomylił albo nie potrafię szukać
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 14:12   #11
aaangaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 124
Dot.: zmniana kierunku studiów

A orientuje się ktoś może jak to wygląda jeśli teraz dostałam urlop dziekański na UG i rozpoczęłam drugi kierunek na UMK (po pierwszym roku na UMK chcę się przenieść całkowicie na UMK), to nie będę musiała płacić jeśli będę studiować dwa kierunki, bo teoretycznie już teraz studiuję dwa kierunki.
aaangaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-23, 20:40   #12
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: zmniana kierunku studiów

Nie bedziesz musiała, jak sądzę
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 21:05   #13
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: zmniana kierunku studiów

Wiecie, z jednej strony mi to rybka bo i tak zamierzam płacić za drugi kierunek, ale te niejasności są straszne. Ja nie wiem co się w tym kraju wyprawia. Robi ten rząd co chce, a obywatele się wszystkiego ostatni dowiadują, mogliby łaskawie powiedzieć chociaż w telewizji na czym to będzie polegało, bo niektórzy naprawdę nie wiedzą, co robić.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 21:15   #14
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: zmniana kierunku studiów

O to im chodzi żeby ludzi zamotać... Nieświadome społeczeństwo=głupie społeczeństwo=bezpieczne, ciepłe posady dla polskiego rządu:P
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 21:20   #15
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: zmniana kierunku studiów

I więcej kaski dla szkół. Niech bulą głupie bachory, jak się na prawie nie znają.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:32   #16
margotek
Rozeznanie
 
Avatar margotek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 685
Dot.: zmniana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
No nie, niestety Tu chodzi o rok zaczęcia drugiego kierunku Dlatego w tym roku wszyscy się rzucili na te studia masowo Bo za rok WSZYSCY niezależnie od tego kiedy zaczęli pierwszy kierunek, będą musieli płacić za drugi. Tak przynajmniej wynika z ustawy Mnie też się to nie podoba, no ale zdaje się, że tak wymyślili i tak będzie.

Masz rację, ale jeśli studia zaczełaś/skończyłaś przed 1.10.2011 roku to wg zasady nie działania prawa wstecz nie powinno się to liczyć, a osoby które 1.10.2011 zaczną 1 kierunek, a 1.10.2012 drugi za ten drugi będą płacić.

Co do medycyny to teraz rok płatnego studiowania kosztuje 20tyś :/

a i w związku z tym, że jeśli rzucisz studia 1 to możesz zaczynać inne bez straty punktów ects, co do tego nie jestem pewna.
__________________



margotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 23:31   #17
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: zmniana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez margotek Pokaż wiadomość
Masz rację, ale jeśli studia zaczełaś/skończyłaś przed 1.10.2011 roku to wg zasady nie działania prawa wstecz nie powinno się to liczyć, a osoby które 1.10.2011 zaczną 1 kierunek, a 1.10.2012 drugi za ten drugi będą płacić.

Co do medycyny to teraz rok płatnego studiowania kosztuje 20tyś :/

a i w związku z tym, że jeśli rzucisz studia 1 to możesz zaczynać inne bez straty punktów ects, co do tego nie jestem pewna.
Problem jest taki, że jeśli bede zaczynała drugi kierunek bez straty ects to będę musiała za niego płacić(od pewnego momentu), mimo tego, że jest to mój jedyny kierunek bo to właśnie ects determinują płatność studiów.
Więc lepiej startować z ects od zera i nie płacić za zmianę

A odnośnie podpunktu pierwszego to dokładnie o to mi chodziło Jeśli teraz zaczynam pierwszy i jedyny kierunek a za rok chcę zacząć kolejny to za drugi już płacę....
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!

Edytowane przez IgnisDivine
Czas edycji: 2011-07-28 o 23:32
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 12:14   #18
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmniana kierunku studiów

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
No nie, niestety Tu chodzi o rok zaczęcia drugiego kierunku Dlatego w tym roku wszyscy się rzucili na te studia masowo Bo za rok WSZYSCY niezależnie od tego kiedy zaczęli pierwszy kierunek, będą musieli płacić za drugi. Tak przynajmniej wynika z ustawy Mnie też się to nie podoba, no ale zdaje się, że tak wymyślili i tak będzie.
ja już głupieję. widziałam ustawę, przeczytałam ją i moje wnioski sa takie jak to co napisałaś, ale teraz proszę:
Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Wszystko jedno kiedy autorka wątku zacznie drugi kierunek - nie zapłaci za niego tak czy inaczej, bo pierwszy zaczęła jak ustawa nie obowiązywała, a prawo nie działa wstecz.
no to?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:45   #19
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: zmniana kierunku studiów

To znaczy tylko tyle, że nie każdy tę ustawę czytał i wypisuje głupotki zgodnie ze swoją imaginacją :brzyal:
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 22:30   #20
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: zmniana kierunku studiów

I jeszcze coś mam:
Cytat:
Napisane przez Celestyn3k Pokaż wiadomość
Poza tym w ustawie zaznaczone jest wyraźnie, że obecni kandydaci mogą podjąć drugi kierunek, jako ten niepłatny.
Szczerze to nie znalazłam tego w ustawie, ale nie czytałam jej w całości więc może tak być.

Jesli to by była prawda, to znaczyłoby to że chodzi o czas rozpoczęcia pierwszego kierunku.

Ehh, bo kiedyś się zmuszę i przeczytam ustawę od deski do deski, bo zwariowac idzie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.