Szynszyle:) - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 22:26   #961
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: Szynszyle:)

No jak się chce mieć młode szylki i problemy związane z ciążą, z pilnowaniem rui, odseparowywaniem zwierzaków itd to można kupić dwa różnej płci
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 22:44   #962
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez olusja Pokaż wiadomość
a czemu niby trzeba kupowac szyszki tej samej plci??? ja mam samiczke i samca i jakos nie widze problemów z nimi ))
Mam pytanie, w czym siedzi ten szynszylek z avatara? Super wygląda
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 10:13   #963
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: Szynszyle:)

Witam

I ja od pewnego czasu dołączyłam do grona szynszylowatych Mam pytanie odnośnie "antykoncepcji".
Czy oprócz kastracji bądź sterylizacji (co jest trudne u szynszyli do przeprowadzenia zważywszy na ich niewielkie rozmiary i fachowca, który mógłby bezpiecznie podjąć się takiego zabiegu.)
Można podawać szynszylą(szynszylce) np tabletki anty tak jak ma to miejsce u kotek? Czy macie takie doświadczenie?
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 22:10   #964
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: Szynszyle:)

hej, od jakiegos czasu mój szynszyl jest agresywny.. nie da się nawet wyciągnac z klatki (nie moge go puszczac bo moze biegac tylko po łazience) gryzie furczy i stawia sie.. jak go nie wypuszczam to rozwala klatke.. mam poprostu dosc, czy jest jakas rada zeby go zlagodzic? kiedys taki nie był

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

on tam ma piasek do kąpieli.. pisze tam nawet chinchilla bath ;-)

Edytowane przez olusja
Czas edycji: 2010-02-21 o 22:12
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 06:46   #965
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez kasia_tomeq Pokaż wiadomość
Witam

I ja od pewnego czasu dołączyłam do grona szynszylowatych Mam pytanie odnośnie "antykoncepcji".
Czy oprócz kastracji bądź sterylizacji (co jest trudne u szynszyli do przeprowadzenia zważywszy na ich niewielkie rozmiary i fachowca, który mógłby bezpiecznie podjąć się takiego zabiegu.)
Można podawać szynszylą(szynszylce) np tabletki anty tak jak ma to miejsce u kotek? Czy macie takie doświadczenie?
tylko kastracja/sterylizacja wchodzi w grę
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 09:51   #966
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez olusja Pokaż wiadomość
hej, od jakiegos czasu mój szynszyl jest agresywny.. nie da się nawet wyciągnac z klatki (nie moge go puszczac bo moze biegac tylko po łazience) gryzie furczy i stawia sie.. jak go nie wypuszczam to rozwala klatke.. mam poprostu dosc, czy jest jakas rada zeby go zlagodzic? kiedys taki nie był

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

on tam ma piasek do kąpieli.. pisze tam nawet chinchilla bath ;-)
Ale super ta wanna dla Szynszylka
A co do zachowania to nie zazdroszczę Może przekupuj go smakołykami? Nasze szynszylki psocą zrzucając wszystko z półek i jak mają mało jedzenia to za każdym razem wywracają obie miski do góry dnem taki protest, że resztek jeść nie będą
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 19:42   #967
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: Szynszyle:)

no problem w tym, że go tak rozpieścilam, że dla niego nie istnieja smakołyki bo zawsze mial wszystko.. najlepszy pokarm, kolby, rodzynki migdaly wszystko doslownie co lubi nie wiem czemu mu tak odwalilo...
a co do przewracania miseczki to znam to juz :P haha..charakterki to one mają
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-22, 21:56   #968
paulina150528
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z paru zakamarków świata;)
Wiadomości: 3 181
GG do paulina150528
Dot.: Szynszyle:)

Olusja a masz samaca czy samiczkę? Pytam bo moje panny jak mają róje to tak się zachowują, co na codzien im się nie zdarza.
__________________
Kto Ty jesteś?
-Polak stary
Jaki znak Twój?
-Moher szary


Wierna fanka Niedzwiedzia,uzależniona od serdelixa


Jeśli mój opis Cie obraził w ramach protestu zdejmij stanik
paulina150528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 06:52   #969
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez olusja Pokaż wiadomość
no problem w tym, że go tak rozpieścilam, że dla niego nie istnieja smakołyki bo zawsze mial wszystko.. najlepszy pokarm, kolby, rodzynki migdaly wszystko doslownie co lubi nie wiem czemu mu tak odwalilo...
a co do przewracania miseczki to znam to juz :P haha..charakterki to one mają
Oj nie strasz, bo nasze też są takie rozpieszczuchy... Jak jedziemy do sklepu to zawsze kupujemy coś dla Szynszylek i mają chyba wszystkie możliwe smakołyki I wybrzydzają strasznie... A rodzynek zwykłych nie dotkną...
Aha i podejrzewam, że nasza Bobinka będzie miała małe Zaokrągliła się w "biodrach" () i cały czas by spała, nawet w kąpieli. Tylko martwi mnie to, że ma dalej takie poczochrane futerko, Bob ma już gładziutkie, równiutkie i miękkie, taka idealna kulka a ona to taki poczochrany urwis zawsze :P
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg


Edytowane przez Amani
Czas edycji: 2010-02-23 o 06:56
Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 07:11   #970
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Aha i podejrzewam, że nasza Bobinka będzie miała małe Zaokrągliła się w "biodrach" () i cały czas by spała, nawet w kąpie
z małymi co zrobisz?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 07:51   #971
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
z małymi co zrobisz?
Mamy znajomy sklep Zoologiczny, skąd kupiliśmy naszego Bobika i można tam je oddawać.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 08:21   #972
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Mamy znajomy sklep Zoologiczny, skąd kupiliśmy naszego Bobika i można tam je oddawać.
proszę Cie nie rób tego

myślalas nad kastracją samca?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 08:41   #973
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
proszę Cie nie rób tego

myślalas nad kastracją samca?
Dlaczego? Nie oddałabym małych byle komu, a wiem, że akurat w tym sklepie są bardzo dobre warunki dla szynszyli i zwierzątka są zadbane (przykład: nasz Bobik). Będziemy się starali też sprzedać do rąk własnych właściciela... Ale pewnie wszystkich nie uda się przekazać w dobre ręce. Ze sklepu pewnie trafią do domowych warunków, więc gdzie im by było lepiej? Oczywiście żal mi będzie je oddawać Ale niestety hodowli nie założę niestety, a kastracji nie biorę pod uwagę.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 08:53   #974
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Dlaczego? Nie oddałabym małych byle komu, a wiem, że akurat w tym sklepie są bardzo dobre warunki dla szynszyli i zwierzątka są zadbane (przykład: nasz Bobik). Będziemy się starali też sprzedać do rąk własnych właściciela... Ale pewnie wszystkich nie uda się przekazać w dobre ręce. Ze sklepu pewnie trafią do domowych warunków, więc gdzie im by było lepiej? Oczywiście żal mi będzie je oddawać Ale niestety hodowli nie założę niestety, a kastracji nie biorę pod uwagę.

sklep to najgorsze miejsce dla zwierząt, wszędzie bojkotuje sie, zeby ludzie nie kupowali zwierzat w sklepach tylko adoptowali

poza tym jak je oddajesz do sklepu to skad wiesz co dzieje sie z nimi dalej? kto je kupi i jakie będą ich dalsze losy? czy nie kupi ich ktos pod wpływem chwili a za kilka miesiecy mu sie nie znudzą? itp

Kastracja to jedyne rozsądne wyjscie jak ma sie parkę. Wiesz ze kolejne ciąze wykańczają samice?
dlaczego nie chcesz wykastrowac samca?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:14   #975
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
sklep to najgorsze miejsce dla zwierząt, wszędzie bojkotuje sie, zeby ludzie nie kupowali zwierzat w sklepach tylko adoptowali

poza tym jak je oddajesz do sklepu to skad wiesz co dzieje sie z nimi dalej? kto je kupi i jakie będą ich dalsze losy? czy nie kupi ich ktos pod wpływem chwili a za kilka miesiecy mu sie nie znudzą? itp

Kastracja to jedyne rozsądne wyjscie jak ma sie parkę. Wiesz ze kolejne ciąze wykańczają samice?
dlaczego nie chcesz wykastrowac samca?
Nigdy nie ma się takiej pewności do kogo trafią, znajdą się chętni kupcy z pozoru idealni kandydaci, a nie przewidzi się przyszłości-wiadomo. Na tym samym polega adopcja i sklep - przychodzą obcy ludzie, którzy chcą kupić zwierzątko.
Co do kastracji zwierząt, to znam pogląd mojego TŻa na ten temat. Mamy dobre warunki dla szynszylek, więc możemy je częściowo odseparować od siebie w czasie rui. A istnieją jakieś metody antykoncepcji dla samiczek?
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:16   #976
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Na tym samym polega adopcja i sklep - przychodzą obcy ludzie, którzy chcą kupić zwierzątko.
bardzo sie mylisz, panują bardzo odmienne zasady....


Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Co do kastracji zwierząt, to znam pogląd mojego TŻa na ten temat.
czyli to są jego szynszyle?

a jakie jest TWOJE zdanie na temat kastracji?

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
A istnieją jakieś metody antykoncepcji dla samiczek?
prócz sterylizacji to nie ma nic innego
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:25   #977
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
bardzo sie mylisz, panują bardzo odmienne zasady....
Nie powiedziałam, że nie różnią się w ogóle, ale na etapie wybierania zwierzątka to nie widzę tu nic innego. Przychodzi kupujący, jedyna różnica, to czy do mnie czy do sklepu (sklep mam zaprzyjaźniony i możemy odwiedzać szynszylki i sprawdzać co u nich słychać ).
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
czyli to są jego szynszyle?
Szynszyle są NASZE.
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a jakie jest TWOJE zdanie na temat kastracji?
Jeśli zwierzę rzeczywiście tego wymaga (chodzi o zdrowie jego lub ludzi np. pies niepotrafiący pohamować swojego popędu seksualnego, robiący krzywdę ludziom, a inne metody nie dają rezultatów), to jestem w ostateczności ZA. W przeciwnym razie jestem za utrzymywaniem zwierząt w jak najbardziej zbliżony sposób do ich naturalnego.
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
prócz sterylizacji to nie ma nic innego
Aha.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:44   #978
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Nie powiedziałam, że nie różnią się w ogóle, ale na etapie wybierania zwierzątka to nie widzę tu nic innego. Przychodzi kupujący, jedyna różnica, to czy do mnie czy do sklepu (sklep mam zaprzyjaźniony i możemy odwiedzać szynszylki i sprawdzać co u nich słychać )..
adoptując podpisuje sie umowy i ma sie pewne zobowiązania, a jak ze sklepu ktos kupi to słuch po nim ginie



Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Jeśli zwierzę rzeczywiście tego wymaga (chodzi o zdrowie jego lub ludzi np. pies niepotrafiący pohamować swojego popędu seksualnego, robiący krzywdę ludziom, a inne metody nie dają rezultatów), to jestem w ostateczności ZA. W przeciwnym razie jestem za utrzymywaniem zwierząt w jak najbardziej zbliżony sposób do ich naturalnego.
.
ja w kastracji nie widze nic złego, wrecz widze same plusy. Skoro jestes przeciwniczką moglas wziac 2 szynszyle ten samej płci i nie mialabys "problemu" z młodymi.

ja osobiscie bym czula sie odpowiedzialna za nowe zycie jakie powołuje. Nie moglabym nie wiedziec co sie dzieje z malymi a ludzie roznie podchodzą...jak czesto widac niby kupują a potem slub, nowa praca, dziwna nagla alergia i juz nie maja czasu dla zwierzat

Juz nie przesadzajmy z utrzymywaniem zwierząt w jak najbardziej zbliżony sposób do ich naturalnego. bo w takim ukladzie nie powinnas wcale trzymac ich w klatce, nie dawac pokarmu kupionego w sklepie tylko i wyłącznie sam naturalny, trzymac po kilka sztuk, zeby bylo naturalne stado itp....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 09:56   #979
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
adoptując podpisuje sie umowy i ma sie pewne zobowiązania, a jak ze sklepu ktos kupi to słuch po nim ginie
Aha, a potem jeździ się na kontrole?
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ja w kastracji nie widze nic złego, wrecz widze same plusy. Skoro jestes przeciwniczką moglas wziac 2 szynszyle ten samej płci i nie mialabys "problemu" z młodymi.
To ludzi też kastrujmy, skoro same plusy. Z młodymi nie będę miała problemu, ani razu tego nie napisałam. Spróbuję sprzedać do rąk własnych (coś na zasadzie tej adopcji, o której mówisz) bo sama nie chciałabym i na pewno nie zrobię tak, że nic nie będę wiedziała o ich przyszłym właścicielu Poczytam coś więcej o tej adopcji, dzięki Twojemu wpływowi
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ja osobiscie bym czula sie odpowiedzialna za nowe zycie jakie powołuje. Nie moglabym nie wiedziec co sie dzieje z malymi a ludzie roznie podchodzą...jak czesto widac niby kupują a potem slub, nowa praca, dziwna nagla alergia i juz nie maja czasu dla zwierzat
Dokładnie, ale tego nie da się przewidzieć, ani zapobiec w 100%. Zawsze jest ryzyko.
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Juz nie przesadzajmy z utrzymywaniem zwierząt w jak najbardziej zbliżony sposób do ich naturalnego. bo w takim ukladzie nie powinnas wcale trzymac ich w klatce, nie dawac pokarmu kupionego w sklepie tylko i wyłącznie sam naturalny, trzymac po kilka sztuk, zeby bylo naturalne stado itp....
Napisałam jak najbardziej, dlatego kupiliśmy Bobince partnera, żeby nie czuła się samotna (Bobinka jest od Szynszylki koleżanki, która ją kupiła ze sklepu i nie wiedziała, że szylka jest w ciąży), nasze zwierzątka prawie cały czas biegają po domu (który oczywiście przedtem zabezpieczyliśmy), kupujemy naturalne jedzonko, kolby bez chemii, gryzaki i dajemy im gałęzie do klatki z własnego ogrodu.
Aha, teraz mi przyszedł pomysł do głowy, bo od tej koleżanki od której mamy Bobinkę, ktoś z rodziny ma hodowlę szynszyli, więc możemy też skontaktować się z nimi w sprawie małych.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 10:12   #980
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Aha, a potem jeździ się na kontrole?
oczywiscie, jesli tylko cos podejrzanego dzieje sie z taka osobą np urywa kontakt, jest podejrzenie ze rozmnaza zwierzaki albo cos innego.
Wszystko jest zawarte w umowie


Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Spróbuję sprzedać do rąk własnych (coś na zasadzie tej adopcji, o której mówisz) bo sama nie chciałabym i na pewno nie zrobię tak, że nic nie będę wiedziała o ich przyszłym właścicielu Poczytam coś więcej o tej adopcji, dzięki Twojemu wpływowi
adopcja nie ma nic wspolnego z kupieniem, bo adoptuje sie za darmo zwierzaka (przedtem oczywiscie osoba jest szczegółowo sprawdzana).

jak chcesz sprzedac male to taką umowe mozesz spisac, ale nie ma to nic wspolnego z adopcją

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Dokładnie, ale tego nie da się przewidzieć, ani zapobiec w 100%. Zawsze jest ryzyko.
sama ciąza i poród to tez ryzyko

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Napisałam jak najbardziej, dlatego kupiliśmy Bobince partnera, żeby nie czuła się samotna (Bobinka jest od Szynszylki koleżanki, która ją kupiła ze sklepu i nie wiedziała, że szylka jest w ciąży).
nie rozumiem tylko dlaczego nie kupiliscie szynszyla tej samej płci tzn domyslam sie dlaczego, chodzi o rozmnazanie, ale dla mnie to bez sensu zupełnie

przemysl sobie wszystko na spokojnie, poczytaj ten watek od początku, bylo tu o kastracji
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 10:25   #981
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
oczywiscie, jesli tylko cos podejrzanego dzieje sie z taka osobą np urywa kontakt, jest podejrzenie ze rozmnaza zwierzaki albo cos innego.
Wszystko jest zawarte w umowie
Podziwiam za zaangażowanie i jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce.
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
adopcja nie ma nic wspolnego z kupieniem, bo adoptuje sie za darmo zwierzaka (przedtem oczywiscie osoba jest szczegółowo sprawdzana). jak chcesz sprzedac male to taką umowe mozesz spisac, ale nie ma to nic wspolnego z adopcją
Źle się wyraziłam z tą "sprzedażą" (miałam przed oczami ogłoszenie w Internecie). Oczywiście jeśli bylaby taka możliwość, że szynszylki trafiły by w dobre ręce, to jestem w stanie nawet do nich dopłacić
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
sama ciąza i poród to tez ryzyko
Jak ciąża każdego gatunku, ale mimo to się rozmnażamy
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
nie rozumiem tylko dlaczego nie kupiliscie szynszyla tej samej płci tzn domyslam sie dlaczego, chodzi o rozmnazanie, ale dla mnie to bez sensu zupełnie
Szczerze Ci powiem, że szukaliśmy samiczki Ale odwiedzaliśmy często ten sklep zoologiczny, ten Szynszylek był taki kochany, obserwowaliśmy jak dorasta i tak się do niego przyzwyczaiłam, że nie widziałam nikogo innego na jego miejscu obok Bobinki...
Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
przemysl sobie wszystko na spokojnie, poczytaj ten watek od początku, bylo tu o kastracji
Tak zrobię.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg


Edytowane przez Amani
Czas edycji: 2010-02-23 o 10:28
Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 10:27   #982
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

co do rozmnażania róznica miedzy nami a zwierzetami polega na tym, ze my ludzie umiemy pohamowac popęd i dlatego nie rozmnażamy sie co roku poza tym ludzie mają do wyboru antykoncepcje i rozum, zwierzaki nie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 10:37   #983
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
co do rozmnażania róznica miedzy nami a zwierzetami polega na tym, ze my ludzie umiemy pohamowac popęd i dlatego nie rozmnażamy sie co roku poza tym ludzie mają do wyboru antykoncepcje i rozum, zwierzaki nie
To akurat chyba jasne
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 10:40   #984
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

wiec wychodzi na to, ze zwierzaki nie mają wyboru
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 10:57   #985
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
wiec wychodzi na to, ze zwierzaki nie mają wyboru
z wyboru, nie z wyboru, tak jak napisałaś - ciąża to zagrożenie
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:03   #986
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez paulina150528 Pokaż wiadomość
Olusja a masz samaca czy samiczkę? Pytam bo moje panny jak mają róje to tak się zachowują, co na codzien im się nie zdarza.

Paulina mam samca i samice ale to samiec tak szaleje dlatego mieszkają oddzielnie bo atakuje :-( ... Samiczka jest przeurocza

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Amani ja chyba też będę miała malutkiego szynszylka albo szynszylki pierwszy raz ! ;-) ale się cieszę.....

moja Lilka też ciągle poczochrana ;-) widocznie nie dbaja o siebie hahaha....))
a mojemu Leonowi zrobiłam kare i go nie wypuszczam...nie bede przeciez zakładac rękawiczek , żeby wyciągnąć szynszyla z klatki moze jak posiedzi 3 dni to sie uspokoi ale szczerze wątpie.. jednak trzeba probowac co się da )

Edytowane przez olusja
Czas edycji: 2010-02-23 o 21:10
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 07:41   #987
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Szynszyle:)

Moje kąpią się codziennie w dużym akwarium z piaskiem (dobrej jakości) i jakoś Bob ma śliczne futerko a Bobina to poczochraniec wieczny... Może jeszcze zmieni futerko bo jest młodziutka - 7 miesięcy ma Wczoraj miały przeprowadzkę, były chwilowo w swoim pokoju, a wczoraj wróciły do nas TŻ zrobił im specjalną szafkę (bez drzwiczek ofc) na ich wielką klatkę Mają tam superprzytulnie i nawet zrobił osłonkę, więc nareszcie nie będzie problemów z fruwającymi wszędzie trocinkami
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 09:54   #988
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez olusja Pokaż wiadomość

Amani ja chyba też będę miała malutkiego szynszylka albo szynszylki pierwszy raz ! ;-) ale się cieszę.....
)

doprawdy jest się z czego cieszyc
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 15:01   #989
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Szynszyle:)

Motylku wykonałaś niezłą robotę . Szkoda, że nie wszyscy mają taką wiedzę i świadomość, jak Ty. Oby więcej osób zaglądało do tego wątku!
__________________
Wiwianna

Edytowane przez Wiwianna
Czas edycji: 2010-02-24 o 15:02 Powód: literówka
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 15:38   #990
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Szynszyle:)

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Motylku wykonałaś niezłą robotę . Szkoda, że nie wszyscy mają taką wiedzę i świadomość, jak Ty. Oby więcej osób zaglądało do tego wątku!

jaka mila niespodzianka mnie spotkała wchodząc na wątek, spodziewalam sie innej odpowiedzi

zawsze sie ciesze, jak znajdą sie osoby myślące podobnie do mnie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-17 21:05:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.