Stany zapalne skóry twarzy? - proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-17, 21:14   #1
Eliza20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1

Stany zapalne skóry twarzy? - proszę o pomoc!


Witam, chciałabym was prosić o pomoc.
Od zawsze miałam dość ładną cerę, żadnych wyprysków, trądziku też nigdy nie doświadczyłam. Ale od pewnego czasu (dokładniej od pół roku) zaczeły się pojawiać na moim czole i brodzie bardzo bolesne, duże, sama nie wiem jak to nazwać pryszcze?
Na początku pojawia się gulka podobna do ugryzienia komara a po jakims tygodniu zamienia się to w bolący stan zapalny który może trwać nawet kilka tygodni. Pod skórą gromadzi się ropa, której nie da się usunąć żadnym sposobem. Czasami boli do tego stopnia, że nie mogę ruszyć szczęką. Te zmiany pojawiają się zazwyczaj w tych samych miejscach. Nie wyglądają jak zwykłe pryszcze tylko wybulwienia skóry. Stosowalam juz chyba wszystkie dermatologiczne preparaty ale czasami mi sie wydaje ze po nich jest jeszcze gorzej. Bylam z tym u dermatologa ale ona zbyla mnie tekstem - dziewczyno jakby wszyscy mieli takie problemy ze skórą to nie potrzebny by byl dermatolog.
W listopadzie jestem umowiona na kolejna wizyte do innego lekarza.
Ale chcialam sie was poradzic. Moze same borykacie sie z czym takim? Albo ktos z waszych znajomych czy bliskich?
Bede wdzieczna za kazda pomoc i informacje.
Eliza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 21:54   #2
slow_motion
Raczkowanie
 
Avatar slow_motion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 280
Dot.: Stany zapalne skóry twarzy? - proszę o pomoc!

może to gronkowiec?
__________________
Did you say it? "I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life." Did you say it? Make a plan. Set a goal. Work toward it, but every now and then, look around. Drink it in 'cause this is it. It might all be gone tomorrow.
slow_motion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 21:59   #3
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Stany zapalne skóry twarzy? - proszę o pomoc!

Jak najbardziej możesz iść z tym do dermatologa, choć troche się nie dziwię tej Twojej.. to przecież nic niezwykłego, zwykłe gule podskórne. Postaraj się znaleźć przyczynę (może kupiłaś nowy kosmetyk lub zmieniłaś dietę, otoczenie), kremy na tego typu pryszcze rzadko pomagają. Stosuj maseczki oczyszczające np. Ziaja z zieloną glinką mikrodermabrazja.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 09:37   #4
Patty1993
Raczkowanie
 
Avatar Patty1993
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 44
Dot.: Stany zapalne skóry twarzy? - proszę o pomoc!

Może do tej pory źle dbałaś o skórę i to się teraz mści ;P bo zbyt pięknie to na pewno nie wygląda. Ja na twoim miejscu nic bym z buzią nie robiła do czasu wizyty lekarskiej zeby nie pogorszyć stanu twarzy
__________________
Czarne i za pas... <3 Dodają uroku !
Patty1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.