Jestem gruba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 23:08   #1
enigmatic91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 74
Red face

Jestem gruba


Mój wątek będzie dotoczył diet . , tzn chce schudnąc , powód ? : jestem po prostu gruba , mam 19 lat , mam wzrostu 159 a ważę 61.80 . I chciałam się spytac jaka według was jest najlepsza dieta ? , na której najszybciej stracilyscie swoje zbędne kilogramy ... ogolnie mile widziane będą wasze historie . , może mnie jeszcze bardziej zmotywują ,. Nie jem jakiś tłustych przypraw , co tam ojciec ugotuję a praktycznie same zupki na kosci . Nie przesiaduję w fast foodach , owszem gdy pojadę na zakupy do Katowic , to wieczorem jak jestem strasznie głodna a do autobusu mam trochę czasu to się skuszę na cheesburgera czy coś . w dziecinstwie słodyczy nie jadałam , bo nie ubiłam ( trudne nie do uwierzenia ) wiem , ale taka prawda , teraz z wiekiem smak mi przyszedł . Od czasu do czasu podjem .. najczęsciej jem gdy sie nudzę albo się zdenerwuję , często się denerwuję . Nie piję gazowanych napoi , najczęsciej woda niegazowana , smakowa niegazowana i soki ( pysie , kubusie i inne duperele ) .. ogólnie nie cwiczę nie mam jakoś do tego motywacji , w biegach szybko się męczę , myśle nad kupnem skakanki to dobry pomysł ? kiedyś skakałam sprawiało mi to przyjemnosc ;P . Co do alkoholu mogę odstawic , lecz czasem lubię się napic ... najczęsciej piwa i drinki . Może to żałosne , ale może jest dla mnie jakaś nadzieja ;D w skrocie chce stracic w udach i z brzucha ( wiem w tym brzuszki ) ile najlepiej ich robic w jakich odstepach czasu ? Poradzcie ;-) .. Dziękuję za wszelką pomoc , wskazówkę ... naprawdę liczę na waszą pomoc i wyrozumiałosc . Pozdrawiam
enigmatic91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 23:31   #2
skagatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 12
Dot.: Jestem gruba

Moim zdaniem najlepszy jest sport. Ja również należę do leniwców i jak pomyślę, że dzisiaj na uczelni mam wf to jestem zła, że w ogóle muszę tyłek ruszyć. Warto jednak robić coś, co sprawia radość, coś co robiłaś w dzieciństwie. Osobiście kupiłam hula hop. W planach mam zakup skakanki. Z dzieciństwa - rolki i badminton (o tak dużo ruchu i świetna zabawa!).
Jeśli chodzi o brzuch.. polecam hula hop, efekt jest nieziemski! W dwa tygodnie schudłam o 4cm w talii. Kupiłam takie duże o średnicy ponad metr z masującymi kulkami. Ma dwie wady - potrzeba sporo miejsca na kręcenie oraz mam po tym mnóstwo siniaków. Takie zwykłe plastikowe też jest dobre.. Musisz się nieźle powyginać, ogólnie na nim znacznie szybciej się męczę.
Co do jedzenia proponuje Ci po prostu jeść regularnie. Nakładaj jedzenie na małe talerze, jedz powoli.. Nie po nocy.. Zacznij od prostych rzeczy. Tak mi się wydaje
__________________
171cm i 67kg teraz
do wakacji 53kg!
skagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:30   #3
gossssssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jestem gruba

Również polecam sport, bieganie! pozatym w domu zimowymi wieczorami najlepiej robić 6tki weidera, dają niesamowitego kopa i szybko dają efekt.

Pozatym dużo owoców, warzyw, unikaj typowo polskich dań
Pozwodzenia!
gossssssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 13:07   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jestem gruba

Jeeezu, czytając wątek myślałam, że napisze tutaj osoba z dużą nadwagą, a nie młodziutka dziewczyna mająca odrobinę za dużo według własnego mniemania tu i ówdzie.
I owszem - wiem co mówię. Mam 160 cm wzrostu, zdarzało mi się ważyć NAWET 65 kg, miałam brzuszek itd, alen ie wyglądałam jakoś strasznie targicznie.
Więc nie mów, że jesteś gruba. Jeśli chcesz zrzucić na wadze ogranicz słodycze,fast foody i zacznij uprawiać sport, który lubisz. Basen, tenis, albo może lekkoatletyka? Znajdź coś co Cię interesuje, dobieraj odpowiednio posiłki, a przede wszystkim zmień myślenie
Powodzenia!
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.