Infekcja pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 23:13   #1
carelessdream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7

Infekcja pochwy


Witam, od długiego czasu mam objawy dwóch chorób: bakteryjnego zakażenia pochwy i grzybicy. Jestem dziewicą, mam upławy o nieprzyjemnym zapachu, białe plamki na wewnetrznych wargach sromowych, czasem wyskakuje mi mały guzek, a takze pojawia mi się tak zwany 'biały serek'. Dziwne jest właśnie to, że to wszystko nie składa się w jedną całość, boje sie co może mi być, pomóżcie.
carelessdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 00:15   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Infekcja pochwy

To czemu nie pójdziesz do lekarza? Przepisze Ci leki. Poza tym utrzymywanie takie stanu dłuższy okres może skutkować o wiele poważniejszymi infekcjami, już nie mówiąc o chorobach.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 00:24   #3
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Infekcja pochwy

Idź jak najprędzej do lekarza. Jeżeli jesteś niepełnoletnia to musisz to zrobić z rodzicem lub opiekunem. Podejrzewam, że się wstydzisz lub boisz, ale naprawdę nie ma co zwlekać, my kobitki musimy dbać o swoje narządy rozrodcze jak o nic innego więc reaguj póki masz czas. pierwszy raz zawsze jest najgorszy, ale musi kiedyś nadejść
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 09:56   #4
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Infekcja pochwy

Cytat:
Napisane przez Bambino123 Pokaż wiadomość
Idź jak najprędzej do lekarza. Jeżeli jesteś niepełnoletnia to musisz to zrobić z rodzicem lub opiekunem.
jeśli masz ukończone 16 lat, to możesz już sama również iść do ginekologa

co do Twojego stwierdzenia, że nie składa Ci się to w jedną całość, to nie rozumiem. często i zapalenia grzybicze jak i bakteryjne współistnieją i nie wykluczają się. wtedy się mówi o tzw. infekcji mieszanej (grzybiczo-bakteryjnej). warto, żebyś zrobiła posiew i jak dostaniesz leki, to najpierw brać te na bakterie a potem na grzybice (jeśli nie będą w postaci jednego leku - antybiotyki lepiej zawsze najpierw, bo potem ew. poantybiotykową grzybicę wyleczyć lekami). a dodatkowo lacibios femina.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 21:32   #5
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Infekcja pochwy

pisałam w innym temacie, ale tam nie uzyskałam odpowiedzi. może tutaj któraś z Was mi doradzi, co moze mi być?
biorę tabletki anty. czyli teoretycznie nie powinnam miec dni płodnych,tak? bo wtedy owulacja nie występuje. brałam dziś 13 tabletkę z opakowania, które jest moim trzecim. wszystko cacy, gdyby nie to, że po pieszczotach którymi obdarzył mnie moj TŻ (paluszkami), zauważyłam biały śluz. no, jak go zauważyłam to od razu się podmyłam, użyłam lactacyd'u, i myslalam ze bedzie ok. dodam że wargi sromowe, były tak jakby hmm... nadpuchnięte? no nie wiem. no i jak to mialo miejsce o 20 przed chwilą (godzina 3) po powrocie do domu przy siusianiu zauważyłam PEŁNO tego śluzu na majtkach, z gródkami jakimiś, i wokół pochwy, warg sromowych... no masakra. przeraziłam się. może któraś z Was miała to samo? licze na pomoc
_setka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 22:24   #6
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Infekcja pochwy

pytaj na wątkach o tabletkach anty, chętnie bym pomogła ale nigdy nie brałam hormonów a biały śluz (serowaty) kojarzy mi się tylko z grzybicą na co stosuję clotrimazol i provag doustnie.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 10:28   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Infekcja pochwy

Cytat:
Napisane przez _setka Pokaż wiadomość
pisałam w innym temacie, ale tam nie uzyskałam odpowiedzi. może tutaj któraś z Was mi doradzi, co moze mi być?
biorę tabletki anty. czyli teoretycznie nie powinnam miec dni płodnych,tak? bo wtedy owulacja nie występuje. brałam dziś 13 tabletkę z opakowania, które jest moim trzecim. wszystko cacy, gdyby nie to, że po pieszczotach którymi obdarzył mnie moj TŻ (paluszkami), zauważyłam biały śluz. no, jak go zauważyłam to od razu się podmyłam, użyłam lactacyd'u, i myslalam ze bedzie ok. dodam że wargi sromowe, były tak jakby hmm... nadpuchnięte? no nie wiem. no i jak to mialo miejsce o 20 przed chwilą (godzina 3) po powrocie do domu przy siusianiu zauważyłam PEŁNO tego śluzu na majtkach, z gródkami jakimiś, i wokół pochwy, warg sromowych... no masakra. przeraziłam się. może któraś z Was miała to samo? licze na pomoc
wg mnie to nie jest śluz płodny a właśnie infekcyjny. jeśli regularnie stosujesz tabletki anty, to z tej strony nic być nie powinno. wstrzymaj się na razie ze współżyciem i idź do ginekologa, niech zobaczy, co tam się dzieje, najlepiej jakby zrobił Ci wymaz, ale śluz taki grzybiczy. podmywać się możesz dalej lactacydem lub lepiej jakimiś ziołami lub tatntum rosa, wspomniane probiotyki jak najbardziej mogą pomóc, osobiście polecam lacibios fem.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 11:10   #8
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Infekcja pochwy

Cytat:
Napisane przez _setka Pokaż wiadomość
pisałam w innym temacie, ale tam nie uzyskałam odpowiedzi. może tutaj któraś z Was mi doradzi, co moze mi być?
biorę tabletki anty. czyli teoretycznie nie powinnam miec dni płodnych,tak? bo wtedy owulacja nie występuje. brałam dziś 13 tabletkę z opakowania, które jest moim trzecim. wszystko cacy, gdyby nie to, że po pieszczotach którymi obdarzył mnie moj TŻ (paluszkami), zauważyłam biały śluz. no, jak go zauważyłam to od razu się podmyłam, użyłam lactacyd'u, i myslalam ze bedzie ok. dodam że wargi sromowe, były tak jakby hmm... nadpuchnięte? no nie wiem. no i jak to mialo miejsce o 20 przed chwilą (godzina 3) po powrocie do domu przy siusianiu zauważyłam PEŁNO tego śluzu na majtkach, z gródkami jakimiś, i wokół pochwy, warg sromowych... no masakra. przeraziłam się. może któraś z Was miała to samo? licze na pomoc
myślę że wargi sromowe mogą być napuchnięte od zbyt intensywnych pieszczot- m.in ocieranie, nie raz mi się tak zdarzyło a opuchlizna schodziła po około 2-3 dniach. A ten śluz- wydaje mi się ze wdała sie jakas infekcja jesli sa to grudki to najprawdopodobniej grzybica. Radze isc do lekarza, na pewo przepisze ci globulki dopochwowe.
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 11:14   #9
beacia440
Raczkowanie
 
Avatar beacia440
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 406
Dot.: Infekcja pochwy

dziewczyny kupiłam na wakacjach sobie super zestawik : provag żel, tabsy, i czopki dopochwowe. Cipica świeżutka, pachnąca, milutka, parę dni kuracji polecam. plus dobry płyn do higieny intymnej.
a autorce watku.. radzę iść do ginekologa.
__________________
Bawaria


________________
będzie okej
beacia440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 13:34   #10
pestka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Infekcja pochwy

Rzeczywiście niektóre środki można dostać bez recepty - provag żel, czy jakieś tabletki, ale jeśli to coś poważnego, to radzę zapytać lekarza.
pestka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:24   #11
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Infekcja pochwy

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
jeśli masz ukończone 16 lat, to możesz już sama również iść do ginekologa
Ja miałam ukończone 17 gdy poszłam pierwszy raz do ginekologs i mama musiała być przez całe badanie w gabinecie Ale to było na rejonie. Prywatnie może jest inaczej.
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 08:39   #12
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Infekcja pochwy

a to dziwne, pierwsze słyszę ja byłam w wieku 17 po raz pierwszy i byłam całkiem sama
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 23:38   #13
qlq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 33
Dot.: Infekcja pochwy

Chciałam założyć nowy temat, ale nie umiem, więc spytam tu. Jakie są alternatywne sposoby na leczenie infekcji bakteryjnej pochwy? Bo dostałam gynalgin, ale nie potrafie tego sobie wsadzić, nawet w 4 kawałkach. Potrzebuję zaproponować coś mojej ginekolożce, ale nie wiem co? Istnieje jakaś maść albo coś doustnego? Jedno wiem - jak mam sobie coś tam wsadzać, to niech mi to Ona wsadza, albo się wolę męczyć do końca życia ze swędzeniem i myciem przez to 2 razy dziennie. I czy mam się do niej umawiać na wizytę, czy wystarczy, że pójdę i mi szybko przepisze coś innego między pacjentami?

Edytowane przez qlq
Czas edycji: 2016-12-10 o 23:52
qlq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 14:18   #14
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Infekcja pochwy

Cytat:
Napisane przez qlq Pokaż wiadomość
Chciałam założyć nowy temat, ale nie umiem, więc spytam tu. Jakie są alternatywne sposoby na leczenie infekcji bakteryjnej pochwy? Bo dostałam gynalgin, ale nie potrafie tego sobie wsadzić, nawet w 4 kawałkach. Potrzebuję zaproponować coś mojej ginekolożce, ale nie wiem co? Istnieje jakaś maść albo coś doustnego? Jedno wiem - jak mam sobie coś tam wsadzać, to niech mi to Ona wsadza, albo się wolę męczyć do końca życia ze swędzeniem i myciem przez to 2 razy dziennie. I czy mam się do niej umawiać na wizytę, czy wystarczy, że pójdę i mi szybko przepisze coś innego między pacjentami?
Na czym polega trudność w aplikacji tabletki? Jeśli po prostu ciężko wchodzi to można tabletkę zwilżyć wodą albo użyć lubrykantu.
Jeśli jakieś inne uprzedzenia, to są leki doustne, możesz zasugerować, że wolałabyś leki połykać, niż wsadzać. Zazwyczaj jako pierwsze przypisuje się miejscowe, bo nie wiąże się to z działaniami niepożądanymi leków na cały organizm. Działają gdzie mają działać, nie szkodzą na resztę.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-11 15:18:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.