Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 09:29   #4051
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
no to sie popisalam:/ zakupilam dziś Provag, bo zaaplikuje ostatnia globulke Macmiror, jutro zrobie irygacje i chcialabym zacząc probiotyk. Ale tak juz w domu spojrzalam, ze Provag jest doustny gdybym wczesniej sie zorientowala, to wzielabym Lacibios Femine, ktora tak polecacie,,, zaplacilam 18 zl/10 tabletek, pisza, ze kuracja ma trwac 20 dni. To moze jak skoncze te 10tkę, dokupię Lacibios. Czy mozna tak mieszac probiotyki? Albo zaaplikowac jednak Provag doustny dopochwowo?
przecież lacibios tez jest doustny, a provag mozna zaaplikować dopochwowo, tyle że to tak jakby nie wykorzystać do końca jego mozliwości. Ja po irygacji wzięłabym ze 2-3 dni dopochwowo a później już doustnie. Typowo-tylko dopochwowy jest lactovaginal-stosuje się 10 kapsułek, ale najlepiej po zakończeniu leczenia.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

[QUOTE=jarzo83;32642642]hej,po to jest podane ze doustnie zeby tak wlasnie stosowac, przeciez taka tabletka ma inny sklad i moze wtedy podraznic pochwe , a po co ta irygacje bedziesz robic?pocwa juz taka wyjalowiona a Ty dodatkowo chcesz ja dobic kup sobie probiotyk dopochwowy i juz...


A co z Sylwia sie dzieje??

nie podrażni pochwy-ja tez tak stosowałam jak chciałam na szybko a nie miałam pod ręką lactovaginalu
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:40   #4052
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez jarzo83 Pokaż wiadomość
A co z Sylwia sie dzieje??
Czyżby chodziło o mnie? Ja jestem cały czas, ale się nie udzielam Nie ma już takiego offtopa jak kiedyś, więc stoję z boku
Opowiadaj jak tam w pracy Bo widzę, że Ty też zabiegana jesteś i mało piszesz No i jak tam zdrowie?
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 16:33   #4053
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

[QUOTE=Anetka9;32645151]przecież lacibios tez jest doustny, a provag mozna zaaplikować dopochwowo, tyle że to tak jakby nie wykorzystać do końca jego mozliwości. Ja po irygacji wzięłabym ze 2-3 dni dopochwowo a później już doustnie. Typowo-tylko dopochwowy jest lactovaginal-stosuje się 10 kapsułek, ale najlepiej po zakończeniu leczenia.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez jarzo83 Pokaż wiadomość
hej,po to jest podane ze doustnie zeby tak wlasnie stosowac, przeciez taka tabletka ma inny sklad i moze wtedy podraznic pochwe , a po co ta irygacje bedziesz robic?pocwa juz taka wyjalowiona a Ty dodatkowo chcesz ja dobic kup sobie probiotyk dopochwowy i juz...


A co z Sylwia sie dzieje??

nie podrażni pochwy-ja tez tak stosowałam jak chciałam na szybko a nie miałam pod ręką lactovaginalu
super, dzięki za odp.
Z probiotykow dopochwowych mialam wczesniej Ecovag, ale prawie nikt tego nie zna, wiec chcialam sprobowac cos sprawdzonego, dlatego wybralam Provag, choc zupelnie wylecialo mi z glowy, ze on jest doustny.
Macmiror, ktory wczoraj skonczylam podobno nie wyjalwia paleczek kwasu mlekowego ( o ile dobrze pamietam), ale tez nie wiadomo, ile wczesniej ich mialam.
Irygacje chce zrobic, zeby wuplukac resztki kapsulki i ewentualne pozostalosci bakterii.
Kiedys bylam u takiej starszej lekarki i ona przed kazda wieczorna aplikacja Gynalginu kazala zrobic irygacje (oczywiscie 1 opakowanie Tantum na kilka dni mialo starczyc, nie na 1 wieczór, zeby wlasnie wyplukac wszystko, bo samo do konca nie wyplynie, by aplikowac tabletke do "czystej" pochwy. Ostatnio po zakonczeniu leczenia zrobilam irygacje i niestety wyplynela 1 błonka, taka jak na poczatku zakazenia:/

Edytowane przez NowaIza
Czas edycji: 2012-03-01 o 16:35
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 16:56   #4054
jarzo83
Zakorzenienie
 
Avatar jarzo83
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 604
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Czyżby chodziło o mnie? Ja jestem cały czas, ale się nie udzielam Nie ma już takiego offtopa jak kiedyś, więc stoję z boku
Opowiadaj jak tam w pracy Bo widzę, że Ty też zabiegana jesteś i mało piszesz No i jak tam zdrowie?
hej no czasu brak na wszytsko, nie moge sobie palcem do....trafic hahahha, ale spoko u mnie ok, z pipeczka ok, a u Ciebie??jak w szkole?
__________________
I dont need sex
my government
fuc.. me everyday
jarzo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 17:08   #4055
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

To sie u mnie narobiło Infekcje mam, już tylko czuje to pieczenie przy wejściu Wizyta u gina za miesiąc - bosko
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 17:15   #4056
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Ech ja dzisiaj wróciłam od gina i co?infekcja.żadna nowość
Dostałam Metronidazol dopochwowo i tabletki doustne,i clotrimazolum
a od siebie dokupiłam sobie vita gyn C i lacibos

Ciekawe czy pozbędę się tymi lekami nieproszonych gości
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 17:15   #4057
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez jarzo83 Pokaż wiadomość
hej no czasu brak na wszytsko, nie moge sobie palcem do....trafic hahahha, ale spoko u mnie ok, z pipeczka ok, a u Ciebie??jak w szkole?
No to gitara Jak wszystko dobrze, to tak trzymać U mnie jakoś leci. Ostatnio mam 'kryzysowe' dni Kilka spraw się komplikuje, kilka żałuję i chciałabym cofnąć czas :/ No ale nie będę narzekać bo nie chce nawet o tym myśleć Jutro w końcu zacznie się weekend i trochę się odstresuję. W szkole... hmm... w sumie po staremu Coraz mniej chęci żeby tam chodzić Mam takiego lenia że masakra
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 17:45   #4058
Flavienn
Zakorzenienie
 
Avatar Flavienn
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 766
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

[QUOTE=NowaIza;32654817]
Cytat:
Napisane przez Anetka9 Pokaż wiadomość
przecież lacibios tez jest doustny, a provag mozna zaaplikować dopochwowo, tyle że to tak jakby nie wykorzystać do końca jego mozliwości. Ja po irygacji wzięłabym ze 2-3 dni dopochwowo a później już doustnie. Typowo-tylko dopochwowy jest lactovaginal-stosuje się 10 kapsułek, ale najlepiej po zakończeniu leczenia.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------



super, dzięki za odp.
Z probiotykow dopochwowych mialam wczesniej Ecovag, ale prawie nikt tego nie zna, wiec chcialam sprobowac cos sprawdzonego, dlatego wybralam Provag, choc zupelnie wylecialo mi z glowy, ze on jest doustny.
Macmiror, ktory wczoraj skonczylam podobno nie wyjalwia paleczek kwasu mlekowego ( o ile dobrze pamietam), ale tez nie wiadomo, ile wczesniej ich mialam.
Irygacje chce zrobic, zeby wuplukac resztki kapsulki i ewentualne pozostalosci bakterii.
Kiedys bylam u takiej starszej lekarki i ona przed kazda wieczorna aplikacja Gynalginu kazala zrobic irygacje (oczywiscie 1 opakowanie Tantum na kilka dni mialo starczyc, nie na 1 wieczór, zeby wlasnie wyplukac wszystko, bo samo do konca nie wyplynie, by aplikowac tabletke do "czystej" pochwy. Ostatnio po zakonczeniu leczenia zrobilam irygacje i niestety wyplynela 1 błonka, taka jak na poczatku zakazenia:/
ja ostatnio po okresie stosowala ecovag
__________________



proszę kliknij
Flavienn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 18:10   #4059
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Znów się zepsułam

Mam chyba coś z cewką moczową Zaczęło się w poniedziałek rano, jak zwykle wstałam poszłam siusiu i nagle bach, jak mnie coś ukuło Dziwne...
Mówie sobie no ładnie, zapalenie pęcherza. Pewnie po igraszkach dzień wcześniej Od razu wapno, wit.c, dużo wody. No i do wieczora sytuacja wyglądała tak że raz zabolało, raz nie.
Na następny dzień to samo. Dzisiaj rano znowu ból... pojechałam na zajęcia na uczelnie, wróciłam do domu iii ból minął. I tak do wieczora bez żadnych objawów. Pod wieczór znowu troche bólu się pojawiło ale o wiele mniej nasilonego... Teraz to bardziej leciutkie pieczenie, a nie takie kłucie jak na początku.
Nie wiem cholera co to bo ani nie mam parcia na pęcherz, ani tego charakterystycznego uczucia jak sie kończy siusiać jakby mi coś miało rozerwać. Ból nie idzie do podbrzusza a odwrotnie, w dół, jakby w strone wejścia do pochwy.
Pierwsza myśl to taka że po prostu mam podrażnioną cewke i stąd to...
Ale nie wiem

Posmarowałam się Clotri na zewnątrz dodatkowo i troche zapiekło przez chwile, od razu przeszło.

Do jutra jak nie przejdzie mi to to ide do lekarza, ale czuje że dostane furagine, we wtorek okres więc odpukać oby to następnym leczeniem nie skutkowało
może uda się jeszcze bez leków, co? pij dużo wody, często oddawaj mocz, może jakaś żurawinka i urosept?

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
no to sie popisalam:/ zakupilam dziś Provag, bo zaaplikuje ostatnia globulke Macmiror, jutro zrobie irygacje i chcialabym zacząc probiotyk. Ale tak juz w domu spojrzalam, ze Provag jest doustny gdybym wczesniej sie zorientowala, to wzielabym Lacibios Femine, ktora tak polecacie,,, zaplacilam 18 zl/10 tabletek, pisza, ze kuracja ma trwac 20 dni. To moze jak skoncze te 10tkę, dokupię Lacibios. Czy mozna tak mieszac probiotyki? Albo zaaplikowac jednak Provag doustny dopochwowo?
na pewno nie zaszkodzi jeśli weźmiesz przez kolejne 10 dni lacibios fzamiast provagu. co do podania, to bardziej liczą się szczepy i skład a nie podanie. lacibios dziewczyny tutaj dopochwowo stosowały, nie wiem, jaki jest skład otoczki provagu - czy też przystosowany.

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
To sie u mnie narobiło Infekcje mam, już tylko czuje to pieczenie przy wejściu Wizyta u gina za miesiąc - bosko
aj, ale może jak na razie tylko z zewnątrz Cię piecze to szybko clotrimazol, tantum rosa, lacibios femina i ew. vagical i uda się samemu zwalczyć a potem na kontrolę do gina?

Cytat:
Napisane przez XxCzarnotkaxX Pokaż wiadomość
Ech ja dzisiaj wróciłam od gina i co?infekcja.żadna nowość
Dostałam Metronidazol dopochwowo i tabletki doustne,i clotrimazolum
a od siebie dokupiłam sobie vita gyn C i lacibos

Ciekawe czy pozbędę się tymi lekami nieproszonych gości
leczenie ok i na bakterie i na grzyby. gorzej jeśli to jakieś wredne patogeny (oby nie). trzymam kciuki!

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
No to gitara Jak wszystko dobrze, to tak trzymać U mnie jakoś leci. Ostatnio mam 'kryzysowe' dni Kilka spraw się komplikuje, kilka żałuję i chciałabym cofnąć czas :/ No ale nie będę narzekać bo nie chce nawet o tym myśleć Jutro w końcu zacznie się weekend i trochę się odstresuję. W szkole... hmm... w sumie po staremu Coraz mniej chęci żeby tam chodzić Mam takiego lenia że masakra
a ja się ostatnio poryczałam w pracy i było mi strrrasznie źle ale dzisiaj już lepiej, poczułam dziś wiosnę i humor lepszy. gorzej, że pogrszyły się moje hormony i znów będę musiała brać silniejsze leki i w tym miesiącu czekają mnie badania gruntowne (morfologia, cholesterol itd. no ciekawe jak to wyjdzie).
i mam nadzieję, że już ciepło się zrobi na tyle, żeby znów zacząć biegać, bo pomagało mi to samopoczuciowo
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:05   #4060
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość

leczenie ok i na bakterie i na grzyby. gorzej jeśli to jakieś wredne patogeny (oby nie). trzymam kciuki!


a ja się ostatnio poryczałam w pracy i było mi strrrasznie źle ale dzisiaj już lepiej, poczułam dziś wiosnę i humor lepszy. gorzej, że pogrszyły się moje hormony i znów będę musiała brać silniejsze leki i w tym miesiącu czekają mnie badania gruntowne (morfologia, cholesterol itd. no ciekawe jak to wyjdzie).
i mam nadzieję, że już ciepło się zrobi na tyle, żeby znów zacząć biegać, bo pomagało mi to samopoczuciowo
ja tez biegam i rzeczywiscie poprawia mi to samopoczucie, zwlaszcza gdy sloneczko swieci

u mnie w TYCH sprawach jak narazie jest bardzo dobrze. nawet mam dosc normalny sluz plodny i to juz z tydzien. w poprzednim miesiacu tylko woda mi wyciekala.... juz nic nie rozumiem
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:28   #4061
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
może uda się jeszcze bez leków, co? pij dużo wody, często oddawaj mocz, może jakaś żurawinka i urosept?


aj, ale może jak na razie tylko z zewnątrz Cię piecze to szybko clotrimazol, tantum rosa, lacibios femina i ew. vagical i uda się samemu zwalczyć a potem na kontrolę do gina?

a ja się ostatnio poryczałam w pracy i było mi strrrasznie źle ale dzisiaj już lepiej, poczułam dziś wiosnę i humor lepszy. gorzej, że pogrszyły się moje hormony i znów będę musiała brać silniejsze leki i w tym miesiącu czekają mnie badania gruntowne (morfologia, cholesterol itd. no ciekawe jak to wyjdzie).
i mam nadzieję, że już ciepło się zrobi na tyle, żeby znów zacząć biegać, bo pomagało mi to samopoczuciowo
No piłam dobre 3 litry na dzień Do tego wit. C, napary i okłady z szałwi, herbata taka na pęcherz i przeszło jak narazie. Ale co to było to nie wiem
Clotrimazolem teraz smaruje, dalej szałwia, wit.c.
Do gina już jestem zarejestrowana ale niestety ta moja babeczka przyjmuje raz w tygodniu a teraz jeszcze na urlopie była Ale do innej nie chce iść bo ta jest dobra... i wiem że ani mi nie zapisze nic bez potrzeby ani nie zbyje problemu.

Ja też ostatnio miałam humorystraszne :/ Juz sie czasem zastanawiałam czy to nie przez te tabletki. Ale na szczęście jakoś się nastawiłam pozytywnie i już jest lepiej
Sport zawsze pomaga
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 13:50   #4062
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Do mnie po miesiącu wróciło.
Teraz dostałam Macmiror w globulkach i dla TŻ Flumycon...

Leczenie mnie wykończy finansowo...
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 16:33   #4063
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez PannaCola Pokaż wiadomość
Do mnie po miesiącu wróciło.
Teraz dostałam Macmiror w globulkach i dla TŻ Flumycon...

Leczenie mnie wykończy finansowo...
kurde, pamiętam :/
a macmiror jest niezły - pamiętam że mi na długo pomógł. ale i tak niestety mój organizm taki jest i już, że bez lacibiosu bym coś miała co jakiś czas - może to przez te wszystkie problemy hormonalne :/ tzn. na pewno. ale nic nie pomaga

a ja właśnie skończyłam sprzątać! dzizas, juz miałam taki syf w domu, że nie mogłam patrzeć. jestem wykończona idę czytać książkę. trzymajcie się dziewczyny
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 16:53   #4064
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a ja właśnie skończyłam sprzątać! dzizas, juz miałam taki syf w domu, że nie mogłam patrzeć. jestem wykończona idę czytać książkę. trzymajcie się dziewczyny
Ja też musiałam dzisiaj ogarnąć to wszystko, bo też się tego nazbierało Niestety choróbsko mnie dopadło i nic mi się nie chce... Dzisiaj zostaję w domu Najchętniej to poszłabym spać ^^
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 17:57   #4065
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cześć dziewczyny
Niestety i mnie dopadła to urocze świństwo Pierwszy raz w życiu, więc zanim myśl o grzybicy w ogóle przeszła mi przez głowę, trochę czasu minęło, dlatego do ginekologa trafiłam dopiero po ok 3 tygodniach (tu niestety nałożyły się problemy związane z NFZ, nie jestem zameldowana w miejscu zamieszkania, poza tym straszne kolejki ) W końcu udało mi się znaleźć gina, który przyjął mnie w ciągu dwóch dni. Już w trakcie wizyty dowiedziałam się dlaczego tak szybko Straszne babsko, które zasugerowało mi, że grzyba mam pewnie, bo się puszczam nie wiadomo z kim
Dostałam leki dopochwowe i doustne, jest lepiej, znacznie lepiej. Wejście do pochwy już mnie nie boli ani swędzi, ale ciągle odczuwam swędzenie przy górnych wargach sromowych, a dokładnie przy....'początku' wzgórka łonowego. Czy to też jest spowodowane grzybicą, czy może to być 'zwykłe' podrażnienie?
Poza tam mam pytanie...być może głupie, ale czy jeżeli w organizmie jest grzyb, to czy może on atakować inne partie ciała, np. język? Mam jakiś dziwny nalot ostatnio z jednym miejscu i już schizuję
W ogóle zastanawiam się nad przyczyną tej grzybicy...dbam o higienę, antybiotyków nie brałam, na basen nie chodziłam, ostatnio, nie współżyłam z nikim od kilku dobrych miesięcy.... Może to tabletki anty ..
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."

Edytowane przez Phoce
Czas edycji: 2012-03-03 o 17:59
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 20:00   #4066
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
kurde, pamiętam :/
a macmiror jest niezły - pamiętam że mi na długo pomógł. ale i tak niestety mój organizm taki jest i już, że bez lacibiosu bym coś miała co jakiś czas - może to przez te wszystkie problemy hormonalne :/ tzn. na pewno. ale nic nie pomaga
Mój gin był bardzo zdziwiony,że Pimafucin nie pomógł. A właściwie pomógł,tylko na krótko. Wydaje mi się jednak,że to może być "wina" TŻ. Dlatego tym razem i on dostał leki.
A co do Lacibiosu to ja nie wiem... Nie mam zdania na jego temat,bo mnie chyba jakoś super nie chroni...
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 21:54   #4067
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Niestety i mnie dopadła to urocze świństwo Pierwszy raz w życiu, więc zanim myśl o grzybicy w ogóle przeszła mi przez głowę, trochę czasu minęło, dlatego do ginekologa trafiłam dopiero po ok 3 tygodniach (tu niestety nałożyły się problemy związane z NFZ, nie jestem zameldowana w miejscu zamieszkania, poza tym straszne kolejki ) W końcu udało mi się znaleźć gina, który przyjął mnie w ciągu dwóch dni. Już w trakcie wizyty dowiedziałam się dlaczego tak szybko Straszne babsko, które zasugerowało mi, że grzyba mam pewnie, bo się puszczam nie wiadomo z kim
Dostałam leki dopochwowe i doustne, jest lepiej, znacznie lepiej. Wejście do pochwy już mnie nie boli ani swędzi, ale ciągle odczuwam swędzenie przy górnych wargach sromowych, a dokładnie przy....'początku' wzgórka łonowego. Czy to też jest spowodowane grzybicą, czy może to być 'zwykłe' podrażnienie?
Poza tam mam pytanie...być może głupie, ale czy jeżeli w organizmie jest grzyb, to czy może on atakować inne partie ciała, np. język? Mam jakiś dziwny nalot ostatnio z jednym miejscu i już schizuję
W ogóle zastanawiam się nad przyczyną tej grzybicy...dbam o higienę, antybiotyków nie brałam, na basen nie chodziłam, ostatnio, nie współżyłam z nikim od kilku dobrych miesięcy.... Może to tabletki anty ..
Jedy co to za babsztyl,na Twoim miejscu na pewno bym nie poszła na wizytę do niej następnym razem.jak takie coś można powiedzieć pacjentce. nie mieści mi się to w głowie.
Z tego co wiem to gdy stosuje się tabletki antykoncepcyjne jest większa podatność na infekcje,swego czasu gdy stosowałam tabletki grzyb mnie nie opuszczał na krok-zrezygnowałam z nich bo po co mam stosować jak wiecznie jakieś dziadostwo się przypałetało.Ale może to być także inna przyczyna.
Trudno mi wyobrazić sobie z Twojego opisu lokalizacje tego miejsca.to może być zwykłe podrażnienie,warto posmarować clotrimazolum może wtedy odczujesz ulge a jeśli pozostanie bez zmian to będziesz miała pewność że to podraznienie.
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 21:53   #4068
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Phoce Pokaż wiadomość
ciągle odczuwam swędzenie przy górnych wargach sromowych, a dokładnie przy....'początku' wzgórka łonowego. Czy to też jest spowodowane grzybicą, czy może to być 'zwykłe' podrażnienie?
Poza tam mam pytanie...być może głupie, ale czy jeżeli w organizmie jest grzyb, to czy może on atakować inne partie ciała, np. język? Mam jakiś dziwny nalot ostatnio z jednym miejscu i już schizuję
W ogóle zastanawiam się nad przyczyną tej grzybicy...dbam o higienę, antybiotyków nie brałam, na basen nie chodziłam, ostatnio, nie współżyłam z nikim od kilku dobrych miesięcy.... Może to tabletki anty ..
hm, w sensie przy cewce moczowej? moze to być podrażnienie. ja bym nie schizowała i poczekała do końca kuracji
jeżeli jest grzybica układu pokarmowego to jak najbardziej może dawać objawy w postaci grzybicy jamy ustnej i pochwy ale jak jest tylko pochwy to w tą stronę to nie działa
czasem zwykły spadek odporności, gorsza dieta może spowodować że się "cos zlapie"..

Cytat:
Napisane przez PannaCola Pokaż wiadomość
A co do Lacibiosu to ja nie wiem... Nie mam zdania na jego temat,bo mnie chyba jakoś super nie chroni...
ja jestem zdania, że każdy organizm musi trafić na coś dla siebie - zarówno w przypadku płynów do higieny (mi np. lactacyd tak polecany nie służył) jak i innych rzeczy. ja jestem z lacibiosu zadowolona, ale nie mówię, że każdy musi być

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Ja też musiałam dzisiaj ogarnąć to wszystko, bo też się tego nazbierało Niestety choróbsko mnie dopadło i nic mi się nie chce... Dzisiaj zostaję w domu Najchętniej to poszłabym spać ^^
zdrówka!
kurde, ale mi się nie chce iść do pracy jutro
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 12:11   #4069
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
zdrówka!
kurde, ale mi się nie chce iść do pracy jutro
Dziękuję
Ojjj, mi też by się nie chciało.... :/
Zrobiłam sobie dzisiaj w sumie przerwę w edukacji bo rano było mi strasznie nie dobrze, słabo i poty mnie oblały :/ Nie wspomnę o bólu głowy który towarzyszy mi do teraz
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 12:15   #4070
Phoce
Flawless
 
Avatar Phoce
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 873
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
hm, w sensie przy cewce moczowej? moze to być podrażnienie. ja bym nie schizowała i poczekała do końca kuracji
jeżeli jest grzybica układu pokarmowego to jak najbardziej może dawać objawy w postaci grzybicy jamy ustnej i pochwy ale jak jest tylko pochwy to w tą stronę to nie działa
czasem zwykły spadek odporności, gorsza dieta może spowodować że się "cos zlapie"..

[/COLOR]
Nad cewką moczową, miejsce styku 'wnętrza' waginy z jej 'zewnętrzną' częścią Boże, wybaczcie te dziwaczne opisy
__________________
"We need to know, as women, we're important.
I think the breakdown is when a woman doesn't know
what she is and she settle for less.
Check out your worth because you're worth more than that."
Phoce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 14:53   #4071
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Jestem w trakcie leczenia tego dziadostwa ale do rzeczy wczoraj na noc włożyłam 1 globunkę Metronidazolu polpharma,myślałam że i w tym przypadku tak jak przy innych tabletkach dopochwowych globunka się rozpuści i wyląduje z powrotem na wkładce ale tak się nie stało.aż zwątpiłam w to czy wkładałam.Czy to normalnie podczas stosowaniu metronidazolu?że globunka nie wypłynie?
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 18:32   #4072
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Witam jestem w trakcie leczenia dostałam od ginekologa gyno femidazol i globulki dopochwowe GYNOLACT mam nadzieje ze mi to cos pomoze.. bo juz dlugo meczy mnie te paskudztwo
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 19:29   #4073
jarzo83
Zakorzenienie
 
Avatar jarzo83
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 604
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witam jestem w trakcie leczenia dostałam od ginekologa gyno femidazol i globulki dopochwowe GYNOLACT mam nadzieje ze mi to cos pomoze.. bo juz dlugo meczy mnie te paskudztwo
Poczytaj ten watek, znajdziesz tu wiele cennych informacji
__________________
I dont need sex
my government
fuc.. me everyday
jarzo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 19:49   #4074
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez XxCzarnotkaxX Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie leczenia tego dziadostwa ale do rzeczy wczoraj na noc włożyłam 1 globunkę Metronidazolu polpharma,myślałam że i w tym przypadku tak jak przy innych tabletkach dopochwowych globunka się rozpuści i wyląduje z powrotem na wkładce ale tak się nie stało.aż zwątpiłam w to czy wkładałam.Czy to normalnie podczas stosowaniu metronidazolu?że globunka nie wypłynie?
niektóre globulki są takie że się słabo rozpuszczają i potem wypadają w postaci nie do końca rozpuszczonej - strasznie takich nie lubię :/ ale metronidazolu nie stosowałam, bo on na bakterie jest a jak głównie z grzybkiem walczyłam. a Ty masz coś na grzybicę czy tylko ten metronidazol? bo trochę dziwne leczyć grzybicę lekiem na bakterie... na dodatek po takim leczeniu jak nie łykasz probiotyków tym łatwiej o grzybicę...

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witam jestem w trakcie leczenia dostałam od ginekologa gyno femidazol i globulki dopochwowe GYNOLACT mam nadzieje ze mi to cos pomoze.. bo juz dlugo meczy mnie te paskudztwo
trzymam kciuki! jeśli tak często masz, to pamiętaj o dbaniu o odporność i może warto zrobić posiew następnym razem jeśli coś się zacznie złego dziać (tfu tfu tfu ).
btw, ale Ci preparat z pałeczkami kw. mlekowego przepisał lekarz słaby, przykładowo lacibios femina ma 5 miliardow bakterii i to odpowiednich szczepów (zresztą jeśli chodzi o ilosć to dużo innych ma też większą ilość) a ten tylko 2 mld :/
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-05, 20:30   #4075
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
niektóre globulki są takie że się słabo rozpuszczają i potem wypadają w postaci nie do końca rozpuszczonej - strasznie takich nie lubię :/ ale metronidazolu nie stosowałam, bo on na bakterie jest a jak głównie z grzybkiem walczyłam. a Ty masz coś na grzybicę czy tylko ten metronidazol? bo trochę dziwne leczyć grzybicę lekiem na bakterie... na dodatek po takim leczeniu jak nie łykasz probiotyków tym łatwiej o grzybicę...


trzymam kciuki! jeśli tak często masz, to pamiętaj o dbaniu o odporność i może warto zrobić posiew następnym razem jeśli coś się zacznie złego dziać (tfu tfu tfu ).
btw, ale Ci preparat z pałeczkami kw. mlekowego przepisał lekarz słaby, przykładowo lacibios femina ma 5 miliardow bakterii i to odpowiednich szczepów (zresztą jeśli chodzi o ilosć to dużo innych ma też większą ilość) a ten tylko 2 mld :/
O jeszcze nie wykupilam wlasnie preparatu a jaki polecasz/ .. lacibios femina 5? lepszy Dziekuje za wszelkie wskazówki bo chce wyleczyc sie tego w końcu tak właśnie posiewu nie zrobiła mi teraz pewnie udam sie nie dlugo po tej kuracji jak coś znow bedzie nie tak prywatnie i zrobie se posiew wlasnie odpornosc mam nie zla w ogole nie choruje od czasu do czasu troszke popyrcham i na tym konczy sie na drugi dzien tylko grzybek albo infekcja jakas mnie meczy .;/
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2012-03-05 o 20:32
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 17:57   #4076
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
O jeszcze nie wykupilam wlasnie preparatu a jaki polecasz/ .. lacibios femina 5? lepszy Dziekuje za wszelkie wskazówki bo chce wyleczyc sie tego w końcu tak właśnie posiewu nie zrobiła mi teraz pewnie udam sie nie dlugo po tej kuracji jak coś znow bedzie nie tak prywatnie i zrobie se posiew wlasnie odpornosc mam nie zla w ogole nie choruje od czasu do czasu troszke popyrcham i na tym konczy sie na drugi dzien tylko grzybek albo infekcja jakas mnie meczy .;/
no to może właśnie pałek kwasu mlekowego w pochwie Ci brakuje jak ogólną odporność masz ok. tak, ja lubię lacibios ale to kwestia indywidualna, bo tutaj wiele dziewczyn też inne probiotyki stosuje. no i ten, który zapisał Ci lekarz jest dopochwowy a lacibios doustny - to tak gwoli informacji.

a może kup sobie jeszcze jakiś delikatny płyn do higieny? i noś miękką, bawełnianą bieliznę

i następnym razem rzeczywiście dobrze jest posiew zrobić jeśli nawracają infekcje a jeszcze nie miałaś robionego ani razu.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 18:41   #4077
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
niektóre globulki są takie że się słabo rozpuszczają i potem wypadają w postaci nie do końca rozpuszczonej - strasznie takich nie lubię :/ ale metronidazolu nie stosowałam, bo on na bakterie jest a jak głównie z grzybkiem walczyłam. a Ty masz coś na grzybicę czy tylko ten metronidazol? bo trochę dziwne leczyć grzybicę lekiem na bakterie... na dodatek po takim leczeniu jak nie łykasz probiotyków tym łatwiej o grzybicę...

Ja męczyłam się z bakteriami.mam tylko ten metronidazol dopochwowo i doustnie tabletki + maść.po 2 nocach stosowania już widzę poprawę,ale nie chce zapeszyć.właśnie o to chodzi że spotykałam się z globunkami które rozpuszczały się i wracały na wkładke,ale w tym przypadku globunka się wchłania w środku bo nie wraca na wkładke a w środku też nie zostaje czyli ropuszcza się i wchłania dziwne troche chyba że to kwestia czasu kilku dni kiedy wypłynie.już zaopatrzyłam się w lacibios femina + vita gyn C( dopochwowo),po leczeniu będę zażywać.
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 17:41   #4078
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez XxCzarnotkaxX Pokaż wiadomość
Ja męczyłam się z bakteriami.mam tylko ten metronidazol dopochwowo i doustnie tabletki + maść.po 2 nocach stosowania już widzę poprawę,ale nie chce zapeszyć.właśnie o to chodzi że spotykałam się z globunkami które rozpuszczały się i wracały na wkładke,ale w tym przypadku globunka się wchłania w środku bo nie wraca na wkładke a w środku też nie zostaje czyli ropuszcza się i wchłania dziwne troche chyba że to kwestia czasu kilku dni kiedy wypłynie.już zaopatrzyłam się w lacibios femina + vita gyn C( dopochwowo),po leczeniu będę zażywać.
te przeciwgrzybiczne zazwyczaj wypływają same, ale z metronidazolem tutaj dziewczyny pisały, że też tak miały. te globulki są bardziej zbite i potem mogą wychodzić w postaci takiej bardziej papkowatej niż śluzowatej. może też pomóc namoczenie trochę globulki przed aplikacją

lacibios też możesz już w trakcie leczenia zacząć brać z tego co wiem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 17:56   #4079
XxCzarnotkaxX
Raczkowanie
 
Avatar XxCzarnotkaxX
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 323
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Poczekam może to kwestia kilku dni kiedy globunka wyjdzie w jakiś sposób .Tak wiem,przed aplikacją namaczam w przegotowanej wodzie
Właśnie teraz się zastanawiam czy już nie zacząć brać lacibiosu bo z tego co pamiętam kiedyś to zaczął u mnie działać po 10 dniach brania

Do tego zrezygnowałam z używania płynu do higieny.I spania bez bielizny w sensie że tylko w pizamie.
Jak myślicie czy dobrym rozwiązaniem będzie przemywanie tamtych miejsc herbatą z szałwi? nie chodzi mi o irygacje tylko zwykłe przemywanie.
XxCzarnotkaxX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 18:11   #4080
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
no to może właśnie pałek kwasu mlekowego w pochwie Ci brakuje jak ogólną odporność masz ok. tak, ja lubię lacibios ale to kwestia indywidualna, bo tutaj wiele dziewczyn też inne probiotyki stosuje. no i ten, który zapisał Ci lekarz jest dopochwowy a lacibios doustny - to tak gwoli informacji.

a może kup sobie jeszcze jakiś delikatny płyn do higieny? i noś miękką, bawełnianą bieliznę

i następnym razem rzeczywiście dobrze jest posiew zrobić jeśli nawracają infekcje a jeszcze nie miałaś robionego ani razu.
NIE CHCIALA MI zrobic a prywatnie pojde a koszst ? ile jest za posiew?wlasnie pytam sie jaki probiotyk mi polecasz ten to nie chce a po drugie nie wiem czy lacibios lepszy jest? twoim zdaniem od tego co dostałam
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.