Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-10, 10:45   #1
drzewka_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4

Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...


Witam was forumowiczki i proszę o waszą pomoc, ponieważ już nie wiem co mam robić...

Od ponad 2 miesięcy chodzę do lekarza ginekologa, który albo nie potrafi mnie wyleczyć, albo nie potrafi mnie właściwie zdiagnozować. Stąd moja prośba na forum o pomoc.

Ponad 2 miesiące temu zaczęło mi się jakieś zapalenie (?) w okolicy pęcherza bądź też miejsc intymnych. Jakieś pół roku temu miałam coś podobnego (na początku wydawało mi się, że to zapalenie pęcherza choć nie było bólu przy oddawaniu moczu) i okazało się że mam zapalenie pochwy. Wtedy ginekolog zapisał mi Gynalgin i coś jeszcze, i to pomogło niemal od razu.

Teraz mam podobne uczucie - pieczenie, że tak to ujmę, *w kroku*. Do tego nieustanne wrażenie, że chce mi się siku. Upławów raczej nie ma, przykrego zapachu też nie. Przy oddawaniu moczu nie mam żadnego dyskomfortu (pieczenia czy też małej ilości moczu), dlatego też myślałam na początku że to znowu jakaś sprawa miejsc intymnych. Jednak na wszelki wypadek zrobiłam badanie ogólne moczu, a potem posiew - nic na tych badaniach nie wyszło, więc skupiłam się na ginekologu.

Przy pierwszej wizycie ginekolog zauważył jakieś zaczerwienienie, zapisał mi Gynalgin + probiotyk Provag. Nieco to pomogło, ale nie na długo. Przy okazji przy badaniu okazało się że mam bóle przy naciskaniu na okolicę jajników. Poszłam z tym na USG i okazało się że mam 3,5cm torbiel. Na tę przypadłość dostałam jakiś lek (chyba hormony?), aby uregulować też miesiączkę.
Wracając do sprawy: po wzięciu gynalginu i provagu nieco się polepszyło, ale chwilę potem przypadłość znów zaczęła mnie męczyć. U ginekologa zrobiłam cytologię i znów dostałam Gynalgin. Na cytologii wyszło *Zmiany nienowotworowe - zmiany odczynowe związane z naprawą lub zapaleniem*. Grupa II. Ginekolog zapisał mi lek doustny na zmiany grzybiczne Mycosyst. Jednak i to nie dało rezultatu.
Profilaktycznie zaczęłam używać emulsji do higieny intymnej na codzień Lactacyd.

Odbierając wynik cytologii, ginekolog zrobił mi jeszcze badanie bakteriologiczne - ocenę stopnia czystości pochwy. Po odebraniu tych wyników okazało się, że nie ma na nich żadnych nieprawidłowości i znowu dostałam Gynalgin i Provag...

Zużyłam już połowę tego Gynalginu a poprawy wcale nie ma. Już nie wiem co mam robić, do jakiego lekarza iść. Co to może być? Jeśli to zapalenie pochwy, to dlaczego nie przechodzi po tej kuracji gynalginem i probiotykiem?

Jakie ewentualnie badania jeszcze można byłoby zrobić, na układ moczowy bądź ginekologiczny?

Czy może biorąc globulki Gynalgin, nie należy ich nawilżać niczym innym tylko wodą? Ponieważ globulki te ciężko włożyć, zawsze je nawilżam oliwką Johnson&Johnson. Czy to może jakoś wpływać na właściwości tego leku i sprawiać, że nie działa jak powinien? Choć przy pierwszym zapaleniu też tak robiłam i jakoś miks globulek, które pierwotnie mi przepisano, zadziałał.

Z góry dziękuję za pomoc, ponieważ naprawdę nie wiem co mam robić.. I martwię się że taki stan niewyleczony przez tak długi czas doprowadzi do czegoś poważniejszego
drzewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 12:28   #2
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez drzewka_n Pokaż wiadomość
Witam was forumowiczki i proszę o waszą pomoc, ponieważ już nie wiem co mam robić...

Od ponad 2 miesięcy chodzę do lekarza ginekologa, który albo nie potrafi mnie wyleczyć, albo nie potrafi mnie właściwie zdiagnozować. Stąd moja prośba na forum o pomoc.

Ponad 2 miesiące temu zaczęło mi się jakieś zapalenie (?) w okolicy pęcherza bądź też miejsc intymnych. Jakieś pół roku temu miałam coś podobnego (na początku wydawało mi się, że to zapalenie pęcherza choć nie było bólu przy oddawaniu moczu) i okazało się że mam zapalenie pochwy. Wtedy ginekolog zapisał mi Gynalgin i coś jeszcze, i to pomogło niemal od razu.

Teraz mam podobne uczucie - pieczenie, że tak to ujmę, *w kroku*. Do tego nieustanne wrażenie, że chce mi się siku. Upławów raczej nie ma, przykrego zapachu też nie. Przy oddawaniu moczu nie mam żadnego dyskomfortu (pieczenia czy też małej ilości moczu), dlatego też myślałam na początku że to znowu jakaś sprawa miejsc intymnych. Jednak na wszelki wypadek zrobiłam badanie ogólne moczu, a potem posiew - nic na tych badaniach nie wyszło, więc skupiłam się na ginekologu.

Przy pierwszej wizycie ginekolog zauważył jakieś zaczerwienienie, zapisał mi Gynalgin + probiotyk Provag. Nieco to pomogło, ale nie na długo. Przy okazji przy badaniu okazało się że mam bóle przy naciskaniu na okolicę jajników. Poszłam z tym na USG i okazało się że mam 3,5cm torbiel. Na tę przypadłość dostałam jakiś lek (chyba hormony?), aby uregulować też miesiączkę.
Wracając do sprawy: po wzięciu gynalginu i provagu nieco się polepszyło, ale chwilę potem przypadłość znów zaczęła mnie męczyć. U ginekologa zrobiłam cytologię i znów dostałam Gynalgin. Na cytologii wyszło *Zmiany nienowotworowe - zmiany odczynowe związane z naprawą lub zapaleniem*. Grupa II. Ginekolog zapisał mi lek doustny na zmiany grzybiczne Mycosyst. Jednak i to nie dało rezultatu.
Profilaktycznie zaczęłam używać emulsji do higieny intymnej na codzień Lactacyd.

Odbierając wynik cytologii, ginekolog zrobił mi jeszcze badanie bakteriologiczne - ocenę stopnia czystości pochwy. Po odebraniu tych wyników okazało się, że nie ma na nich żadnych nieprawidłowości i znowu dostałam Gynalgin i Provag...

Zużyłam już połowę tego Gynalginu a poprawy wcale nie ma. Już nie wiem co mam robić, do jakiego lekarza iść. Co to może być? Jeśli to zapalenie pochwy, to dlaczego nie przechodzi po tej kuracji gynalginem i probiotykiem?

Jakie ewentualnie badania jeszcze można byłoby zrobić, na układ moczowy bądź ginekologiczny?

Czy może biorąc globulki Gynalgin, nie należy ich nawilżać niczym innym tylko wodą? Ponieważ globulki te ciężko włożyć, zawsze je nawilżam oliwką Johnson&Johnson. Czy to może jakoś wpływać na właściwości tego leku i sprawiać, że nie działa jak powinien? Choć przy pierwszym zapaleniu też tak robiłam i jakoś miks globulek, które pierwotnie mi przepisano, zadziałał.

Z góry dziękuję za pomoc, ponieważ naprawdę nie wiem co mam robić.. I martwię się że taki stan niewyleczony przez tak długi czas doprowadzi do czegoś poważniejszego
Proponuje zrobić posiew z pochwy w kierunku bakterii i grzybów z antybiogramem i mykogramem. Nawet na własną rękę, w labolatorium i z tym do lekarza. Będzie wiadomo co tam siedzi (konkretnie jakie bakterie i ewentualnie jakie grzyby) i jakimi lekami to leczyć, bo z tego wszystkiego to zrozumiałam, że lekarz ewidentnie leczy na oko. A na oko to wiadomo... Pewnie nie trafia w dobry lek. Może dlatego te leki nie działają. Poza tym proponuję jakiś probiotyk ginekologiczny. Pieczenie jest to jeden z objawów infekcji grzybiczej, ale wszystko się okaże po tym badaniu.
Co do aplikowania globulek to ja nigdy nie używałam żadnych "nawilżaczy" żeby je tam zaaplikować. Tylko woda jeśli tak jest napisane na ulotce, a już na pewno nie miałabym odwagi smarować globulki oliwką i wkładać to do środka, ze strachu przed podrażnieniem.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 17:53   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez drzewka_n Pokaż wiadomość
Zużyłam już połowę tego Gynalginu a poprawy wcale nie ma. Już nie wiem co mam robić, do jakiego lekarza iść. Co to może być? Jeśli to zapalenie pochwy, to dlaczego nie przechodzi po tej kuracji gynalginem i probiotykiem?

Jakie ewentualnie badania jeszcze można byłoby zrobić, na układ moczowy bądź ginekologiczny?

Czy może biorąc globulki Gynalgin, nie należy ich nawilżać niczym innym tylko wodą?
ja bym pokusiła się mimo wszystko o badanie ogólne lub nawet posiew ale moczu. może masz bakterie w cewce lub w pęcherzu, bakterie zostają przenoszone do pochwy ale w związku z lekami długo tam nie pozostają i nic nie wychodzi w badaniach wydzieliny pochwy. a pH jest jakie?

posiewy tlenowo i beztlenowo też jak najbardziej. warto też się przebadać w kierunku chlamydii - ona często nie wychodzi w standardowych badaniach a daje objawy podobne do innych infekcji i układ moczowy również zakaża. co jeszcze? może zmień probiotyk na np. lacibios femina, a nóż będzie lepiej - w takich wypadkach jak Twoja trzeba próbować

jeśli masz np. bakterie w cewce, to dopochwowe leki mogą chwilowo pomóc ale tak naprawdę potrzebne są antybiotyki (a nie przeciwgrzyboczny mycosyst) doustne, najlepiej celowane, dobrane na podstawie antybiogramu.

co do wzmacniania układu ginekologicznego i moczowego, to probiotyki, żurawina, witamina C.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 07:46   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Z pęcherzem się idzie do urologa. Ginekolog leczy miejsce zauważone i na co się skarżysz. Ja od urologa dostałam zapas furaginu. W aptece można go już kupić bez recepty. Na grzybice dostałam clotrimazol w globulce, coś do ustnego i pomagało. A nie pomyslalas o jakiejs chorobie wenerycznej?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 10:23   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

ale na własną rękę lepiej furaginum nie brać. lepiej celowany lek na konkretną bakterię
btw, a jak już furagin i MASZ możliwość być u lekarza to lepiej, bo ten na receptę znacznie tańszy
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 18:20   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

jest nieco tanszy. moj urolog wpisal mi 3 opakowania (tyle ile chcialam) furaginu i wpisal 100% dopisal do tego lek odwadniajacy 30%
na furagin nie dal mi zniszki a na lek - dal.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 09:59   #7
drzewka_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.

Jeśli chodzi o pęcherz - to pisałam w pierwszym poście że "na wszelki wypadek zrobiłam badanie ogólne moczu, a potem posiew - nic na tych badaniach nie wyszło, więc skupiłam się na ginekologu."
Zwłaszcza, że na cytologii wyszło mi jakieś tam zapalenie / stan zapalny.
Czy może można zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania na układ moczowy? Tylko czy jest sens, skoro na badaniu ogólnym i posiewie nic nie wyszło?

A na ginekologa nikt nie zabroni mi się skarżyć, skoro od ponad 2 miesięcy nie potrafi mnie wyleczyć (albo nie potrafi zrobić odpowiednich badań), a jedno z podstawowych moim zdaniem badań zrobił mi dopiero po 4-5 wizytach, uprzednio przepisując leki "na oko". Nie będę lecieć do apteki po zapas furaginu, bo nie jestem osobą która lubi łykać przypadkowe leki, nie wiedząc nawet co mi dolega.

O chorobie wenerycznej nie myślałam, bo przede wszystkim nie miałabym skąd czegoś takiego załapać. Mam jednego, stałego partnera od wielu lat.

No nic, dzisiaj znowu idę do gina (tym razem innej doktorki), mam nadzieję że uda mi się "namówić" ją na zrobienie kolejnych, innych badań, które tu sugerowałyście.

Edytowane przez drzewka_n
Czas edycji: 2012-05-14 o 10:02
drzewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 13:56   #8
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

ja mam notorycznie zapalenie pecherza (pojawia sie i znika) i badania ogolne moczu sa czyste

ja mialam duzo kontaktow seksualnych, rowniez bez zabezpieczenia i na jeden z wizyt dr powiedziala na moje objawy ze podejrzewa chlamydie. dala nam antybiotyk i mi przeszlo (najlepsze jest to ze ja bylam ze swoim juz rok czasu i dopiero) a mialam nie ladne zapachy, jakies pieczenie/swedzenie?
chociz tym mozna sie zarazic na basenie albo to miec przed i zero objawow. nic nie sugeruje oczywiscie ale daje pomysl
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 08:31   #9
drzewka_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

No i byłam wczoraj u gina (już innej pani doktor), więc zdaję relację, bo może komuś innemu z podobnym problemem kiedyś to pomoże.

Poprosiłam doktorkę o ponowną interpretację wyników rozmazu (ponieważ poprzednia ginekolog stwierdziła że wszystko jest OK). Pani doktor stwierdziła że na pierwszy rzut oka widać że nie jest OK, bo "pałeczek kwasu mlekowego nie znaleziono" jak widnieje na wynikach, a pałeczek powinno być "tam" ok. 8 milionów... więc prawdopodobnie stąd ten dyskomoft związany z pieczeniem i uczuciem parcia na pęcherz. Kazała od razu odstawić Gynalgin, zapisany przez poprzednią doktorkę (i jak tu się nie wk...urzyć na takich lekarzy?!).

Zapisała mi Provag doustny i globulki zawierające pałeczki kwasu mlekowego Invag. Są to leki bez recepty. Mam nadzieję że to pomoże, mam brać Provag przez 2 tygodnie, i ten Invag też. Potem po tej kuracji dodatkowo jakiś lek dopochwowy Abiofem co 3 dni (lek ten jest również bez recepty).

Zaczęłam oczywiście drążyć temat jakichś innych badań (to co sugerowałyście - posiew), ale doktorka stwierdziła że na rozmazie nie ma żadnych bakterii ani grzybów, więc nic to nie da...

Edytowane przez drzewka_n
Czas edycji: 2012-05-15 o 08:33
drzewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 12:29   #10
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

mnie też w pierwszej kolejności przyszedł na myśl wymaz z cewki, ale skoro faktycznie brak Lactobacillusów to może stąd problem.A jak stosowałas provag? jedno opakowanie? bo powinno się zużyć conajmniej 20 kapsułek, wtedy ta flora ma większe szanse na odbudowanie....
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 12:52   #11
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

mam podobne objawy co drzewka_n ,właśnie dostałam skierowanie na posiew.
Zobaczymy co "będzie" u mnie..
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 19:20   #12
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Zrób sobie ten posiew moczu - możesz nawet nie wiedzieć i miec jakas bakterie. ja się mecze z tym już rok i konca nie widac.

co do pałeczek kwasu mlekowego - tez na poczatku tego nie miałam, ale teraz jem dużo jogurótw z priobiotykiem,a niedlugo sezon domowych ogorkow kiszonych - te lekarz kazal mi jesc kilogramami - ponoc jesli chodzi o te paleczki kwasu - moga zdziałać cuda.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 20:33   #13
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
co do pałeczek kwasu mlekowego - tez na poczatku tego nie miałam, ale teraz jem dużo jogurótw z priobiotykiem,a niedlugo sezon domowych ogorkow kiszonych - te lekarz kazal mi jesc kilogramami - ponoc jesli chodzi o te paleczki kwasu - moga zdziałać cuda.
jogurty są zdrowe, kiszonki tym bardziej (zarówno kapusta jak i ogórki), ale niestety mają trochę mało tych bakterii. nawet jeśli o dziwo się trafi na jogurt rzeczywiście probiotyczny, czyli taki, którego producent podaje szczepy jakie wchodzą w skład jogurtu, to często jest po prostu za mało. ogólnie jogurty są dobre, bo też florę poprawiają w układzie pokarmowym, ale tak serio to aby wywarły jakikolwiek efekt terapeutyczny trzeba by jeść ich dziennie min. litr i to codziennie. na sprawy kobiece (i przy antybiotykach gastrologiczne) znacznie lepiej kupować w kapsułkach probiotyki: na kobiece specjalne ginekologiczne (też doustne) a na gastrologiczne - gastrologiczne
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 07:20   #14
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
jogurty są zdrowe, kiszonki tym bardziej (zarówno kapusta jak i ogórki), ale niestety mają trochę mało tych bakterii. nawet jeśli o dziwo się trafi na jogurt rzeczywiście probiotyczny, czyli taki, którego producent podaje szczepy jakie wchodzą w skład jogurtu, to często jest po prostu za mało. ogólnie jogurty są dobre, bo też florę poprawiają w układzie pokarmowym, ale tak serio to aby wywarły jakikolwiek efekt terapeutyczny trzeba by jeść ich dziennie min. litr i to codziennie. na sprawy kobiece (i przy antybiotykach gastrologiczne) znacznie lepiej kupować w kapsułkach probiotyki: na kobiece specjalne ginekologiczne (też doustne) a na gastrologiczne - gastrologiczne
to też fakt - jeśli chodzi o tabletki biorę tryvagin i polecam, chociaż jeden listek kosztuje 35 zł niestety.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 10:40   #15
drzewka_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

ghana robiłam już i posiew moczu i badanie ogólne, i nic na nich nie wyszło.
Provag brałam w sumie raz, jedno opakowanie, na początku infekcji, razem z Gynalginem. I wtedy chyba jakoś to rzeczywiście pomogło, choć nie na długo. Po odstawieniu Provagu wróciło "do normy", czyli znów miałam pieczenie i uczucie parcia na pęcherz. Niestety lekarka nie poinformowała mnie, że żeby taka kuracja była skuteczna to trzeba łyknąć więcej niż 1 op. A ja tego nie wiedziałam.

W każdym razie, teraz mam do was inne pytanie - jakie globulki z pałeczkami kwasu mlekowego mogłybyście polecić?
Chodzi mi zarówno o jakość działania jak i łatwość wprowadzania globulek... nie wiem, ale kształt tych globulek wymyślają chyba jacyś sadyści... te globulki Invag które poleciła mi doktor, są w formie takich samych kapsułek jak Provag. nie da się tego zwilżyć niczym przed wprowadzeniem, bo od razu się rozpuszczają. nie ma to żadnego kantu, nie da się złapać w żaden sposób. jak dotąd próbowałam dwa razy i za każdym razem nie byłam w stanie tego wsadzić głębiej.. po prostu momentalnie to się zaczyna ślizgać w palcach. no a przy takim uczuciu jak parcie na pęcherz nonstop, też nie jest się człowiek w stanie rozluźnić, żeby ta globulka weszła głęboko.

Tak więc jeśli jeszcze was nie irytuję drążeniem tego tematu, to bardzo proszę o polecenie jakichś skutecznych i w miarę łatwych do wprowadzenia globulek.
drzewka_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 11:05   #16
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Mnie lekarka też kazała stosować na wszelki wypadek priobiotyki po leczeniu gin, tylko te ginekologiczne to droga zabawa. Ja biorę teraz antybiotyk na gardło i priobiotyk osłonowy na jelita itp kosztował grosze. Specjalnie prosiłam o tani. Dałam ok 6 zł.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 11:53   #17
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
Mnie lekarka też kazała stosować na wszelki wypadek priobiotyki po leczeniu gin, tylko te ginekologiczne to droga zabawa. Ja biorę teraz antybiotyk na gardło i priobiotyk osłonowy na jelita itp kosztował grosze. Specjalnie prosiłam o tani. Dałam ok 6 zł.
Ja brałam przed swietami Cipronex na bakterie w pecherzu i do tego lekarka przepisała mi probiotyk o nazwie 'Biotyk' jest go tam dużo i kosztuje 11 zł a jest naprawdę dobry i jak coś to właśnie przy takich antybiotykach najlepiej się u mnie sprawdził
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 13:46   #18
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
Ja brałam przed swietami Cipronex na bakterie w pecherzu i do tego lekarka przepisała mi probiotyk o nazwie 'Biotyk' jest go tam dużo i kosztuje 11 zł a jest naprawdę dobry i jak coś to właśnie przy takich antybiotykach najlepiej się u mnie sprawdził
Ja brałam Cipronex i od razu po jednej tabletce nabawiłam się grzybicy... Dostałam Acidolac jako probiotyk no i to było za mało... Najwidoczniej Biotyk jest dobry, następnym razem go kupię
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 13:54   #19
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez Skierka001 Pokaż wiadomość
Ja brałam Cipronex i od razu po jednej tabletce nabawiłam się grzybicy... Dostałam Acidolac jako probiotyk no i to było za mało... Najwidoczniej Biotyk jest dobry, następnym razem go kupię
ja dostałam grzybicy po Augmentinie chociaż brałam jakies osłonowe. Strasznie nie lubie brać antybiotyków bo boję się panicznie grzybicy, ale właśnie teraz biorę 'biotyk' i pije dużo ojogurtów z probiotykiem i zdołałam tego uniknąc
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 21:56   #20
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

bo trzeba patrzec na:
- wskazania probiotyku
- szczepy - czy oznaczone, czy nie, jakie itd
- czy szczepy mają badania kliniczne i udowodnione działanie
takie super tanie to wątpię, żeby były probiotykami. ja normalnie kobieco stosuję lacibios ale kiedyś jak miałam problemy z jelitami i w ogóle wtedy jakieś jazdy żołądkowe też, to lekarz mi sanprobi polecił a to skubaństwo prawie 35zł kosztuje.. ale podobno badania ma właśnie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 09:32   #21
kosmonia
Przyczajenie
 
Avatar kosmonia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

stare dobre babcine sposoby też nie szkodą. codzienne picie naparu krwawnika działa cuda, a już na pewno nie szkodzi. Warto spróbować.
__________________
Proszę o kliki: [reebok_a]511969[/reebok_a]
kosmonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:28   #22
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

ja z ziołowych przymierzam się do jakiś na uregulowanie cyklu - zobaczymy :P choć w magiczną moc ziół jakoś nie do konca wierzę
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 16:53   #23
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez kosmonia Pokaż wiadomość
stare dobre babcine sposoby też nie szkodą. codzienne picie naparu krwawnika działa cuda, a już na pewno nie szkodzi. Warto spróbować.
a da się to jakos przelknac? moze akurat dzieki temu ozdrowieje xD
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 11:36   #24
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Wczoraj dostałam wyniku posiewu moczu.
Wykryto u mnie bakterię e-coli, dostałam antybiotyk Taromentin - mam nadzieję że pomoże
Swoją drogę, ciekawe jak i gdzie to cholerstwo złapałam.
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 22:40   #25
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

Cytat:
Napisane przez Kisame Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam wyniku posiewu moczu.
Wykryto u mnie bakterię e-coli, dostałam antybiotyk Taromentin - mam nadzieję że pomoże
Swoją drogę, ciekawe jak i gdzie to cholerstwo złapałam.
a ile tych balkterii masz na mililitr moczu? 10 do potegi 5 to jest dolna granica - ja tyle mam i nie moge sie cholerstwa pozbc. I tez zachodziłamw głowę od czego o dostałam, wszkaże dbam wrecz obsesyjnie o higiene xd tak czy inaczej - życzę Ci powodzenia, żeby Tobie przeszło za pierwszą proba ja od 22 czerwca lecę z Biseptolem może on mi cos da
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:49   #26
elita
Przyczajenie
 
Avatar elita
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10
Thumbs up Dot.: Zapalenie okolic intymnych / pęcherza? Ginekolog od 2 miesięcy nie pomaga...

sprzedaż.

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-10-12 o 10:45
elita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.