Pieczenie cewki moczowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-05, 13:55   #1
Poznanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 7

Pieczenie cewki moczowej


Od mniej więcej kwartału narzekałam na pieczenie cewki moczowej. Zrobiłam błąd, bo poszłam wtedy do pani ginekolog, a powinnam chyba pójść do urologa. W każdym razie nie zrobiłam posiewu, bo ginekolog tego nie zaleciła. Wprawdzie wzięłam sama z siebie Urosept i po trzech tygodniach pieczenie osłabło, w końcu zanikło. Urosept jest ziołowy, więc nadal go łykam. Ale rozmawiałam z sąsiadką i ona mnie postraszyła kamicą nerkową i różnymi grzybami. Czy mimo, że ból minął mam iść do urologa? Znaczy najpierw do rodzinnego po skierowanie. Jak pomyślę o kolejkach w przychodni, to już mi się odechciewa. Czy przyjmowanie samego Uroseptu wystarczy?
Poznanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 14:41   #2
keniaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: Pieczenie cewki moczowej

Miałam ten sam problem po założeniu cewnika. Brałam Urosept (w sumie 60 tab) + witamina C i pieczenie przeszło. Od tamtego czasu minęło już jakieś 1,5 miesiąca i jest OK. Wydaje mi się że nie więc potrzeby iść do lekarza, ale dla świętego spokoju możesz się wybrać.
keniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 15:54   #3
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Pieczenie cewki moczowej

Cytat:
Napisane przez Poznanska Pokaż wiadomość
Od mniej więcej kwartału narzekałam na pieczenie cewki moczowej. Zrobiłam błąd, bo poszłam wtedy do pani ginekolog, a powinnam chyba pójść do urologa. W każdym razie nie zrobiłam posiewu, bo ginekolog tego nie zaleciła. Wprawdzie wzięłam sama z siebie Urosept i po trzech tygodniach pieczenie osłabło, w końcu zanikło. Urosept jest ziołowy, więc nadal go łykam. Ale rozmawiałam z sąsiadką i ona mnie postraszyła kamicą nerkową i różnymi grzybami. Czy mimo, że ból minął mam iść do urologa? Znaczy najpierw do rodzinnego po skierowanie. Jak pomyślę o kolejkach w przychodni, to już mi się odechciewa. Czy przyjmowanie samego Uroseptu wystarczy?
Ja proponuję iść do lekarza rodzinnego i zrobić badanie ogólne moczu i posiew moczu. A do urologa jak już wyjdą złe badania. Profilaktycznie pić herbatę z cytryną, herbaty żurawinowe. Nie sądzę żeby od ziołowego Uroseptu można było zaraz dostać kamicy.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 22:45   #4
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Pieczenie cewki moczowej

Zrób sobie posiew moczu, jeśli będzie coś bardzo niepokojącego to na pewno wyjdzie. Na sprawy z pęcherzem, jakimiś bakteriami, etc. dobre są jakieś soki żurawinowe. Ja piję od długiego czasu coś takiego. Na początku piłam taki apteczny, ale później przerzuciłam się na zwykłe syropy. Wybieram albo żurawinę z cytryną, albo samą żurawinę. Dobre są, a i ulgę przynoszą przy takich dolegliwościach.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 13:50   #5
Poznanska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 7
Dot.: Pieczenie cewki moczowej

Dziękuję. Byłam u rodzinnego. Zrobiłam też za Waszą radą posiew. Wyniki wyszły zadowalające. Lekarz uznał, że Urosept był dobrym pomysłem. Zalecił bym jeszcze brała przez jakiś czas profilaktycznie. Żurawinę też kupiłam
Poznanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 14:12   #6
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Pieczenie cewki moczowej

dokładnie, urosept, żurawina a przy większych problemach urofuraginum.Mój ginekolog mówił jeszcze o probiotykach-brałam provag. I ważne:siku po stosunku
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:38   #7
miss_salt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 60
Dot.: Pieczenie cewki moczowej

Badanie ogólne moczu powinno wystarczyć najpewniej to zapalenie pęcherza i warto to wyleczyć porządnie bo zaleczanie ziołowymi preparatami nie pomoże na długo
miss_salt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.