Choroby ginelokogiczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-23, 11:41   #1
lejdidon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 42
Arrow

Choroby ginelokogiczne


Witam, mam taki problem, podobno na tle ginekologicznym , mam bóle w podbrzuszu, bóle placów , bezsenność a teraz brak okresu ( staramy sie o dziecko), byłam u ginekologa bo tak zalecił lekarz rodzinny i on stwierdził że jest ok, ale ja myślę że mnie zbył, nie zrobił usg a nie cytologii, tyle zwykłe badanie wizernikiem i palcem, myślicie że trzeba pójśc do innego i zbadać sie jeszcze raz??

Miał ktos robione Usg dopochwowe, boli ???
lejdidon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 12:26   #2
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Choroby ginelokogiczne

zapisz się na usg dopochwowe i koniecznie zrób cytologię- u innego lekarza, bo ten u którego byłaś najwyraźniej nie jest dobrym specjalistą. mnie też bolał dół brzucha i cała lewa strona, najgorzej podczas okresu i stosunku, kręgosłup w krzyżu , okres miałam jak zawsze bolesny, na usg wyszło, ze mam wodniaka jajowodu, nie da się tego wykryć zwykłym badaniem ginekologicznym, wodniaki utrudniają zajście w ciążę, ja jestem zaleczona, tyle, że mniej boli a i tak w przyszłości czeka mnie laparoskopia.
USG NIE BOLI!!!
lepiej zrobić wszystkie badania i wiedzieć na czym się stoi
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:27   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Choroby ginelokogiczne

Cytat:
Napisane przez lejdidon Pokaż wiadomość
byłam u ginekologa bo tak zalecił lekarz rodzinny i on stwierdził że jest ok, ale ja myślę że mnie zbył, nie zrobił usg a nie cytologii, tyle zwykłe badanie wizernikiem i palcem, myślicie że trzeba pójśc do innego i zbadać sie jeszcze raz??
Nie myślimy, tylko tak trzeba.

USG boli w zależności od kobiety - ja dziewicą nie jestem, a zwijam się z bólu przy zwykłym wziernikowaniu...
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:02   #4
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Choroby ginelokogiczne

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
USG boli w zależności od kobiety - ja dziewicą nie jestem, a zwijam się z bólu przy zwykłym wziernikowaniu...
A ja myślę,że też wiele zależy,jednak od lekarza.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:22   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Choroby ginelokogiczne

Jak ktoś ma specyficzną budowę, to nic nie poradzisz. Lekarz może być bardzo delikatny, a i tak będzie bolało. Wiem co mówię, bo byłam u kilku z różnym podejściem do pacjenta.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:26   #6
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Choroby ginelokogiczne

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Jak ktoś ma specyficzną budowę, to nic nie poradzisz. Lekarz może być bardzo delikatny, a i tak będzie bolało. Wiem co mówię, bo byłam u kilku z różnym podejściem do pacjenta.
Nie wiem.Ja tam wolę usg niż normalne badanie
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:53   #7
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Choroby ginelokogiczne

Cytat:
Napisane przez lejdidon Pokaż wiadomość
Witam, mam taki problem, podobno na tle ginekologicznym , mam bóle w podbrzuszu, bóle placów , bezsenność a teraz brak okresu ( staramy sie o dziecko), byłam u ginekologa bo tak zalecił lekarz rodzinny i on stwierdził że jest ok, ale ja myślę że mnie zbył, nie zrobił usg a nie cytologii, tyle zwykłe badanie wizernikiem i palcem, myślicie że trzeba pójśc do innego i zbadać sie jeszcze raz??

Miał ktos robione Usg dopochwowe, boli ???
Z brakiem okresu to ja bym od razu leciała do ginekologa, a nie najpierw do lekarza rodzinnego
Moim zdaniem lekarz Cię zbył. Powinien zrobić cytologię, usg też by nie zaszkodziło, skoro Cię boli. A Ty w ogóle nie robiłaś nigdy tych badań? I zaczęłaś się starać o dziecko?
Mnie usg nie boli

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie wiem.Ja tam wolę usg niż normalne badanie
Ja też
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 08:20   #8
lejdidon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 42
Dot.: Choroby ginelokogiczne

mnie badanie zwykłym wizernikiem bolało , bo ten lekarz był nie delikakatny, a podobno miał byc taki dobry , mama go chwaliła więc poszłam , prywatnie, myślałam że sie postara ale mnie zbył , nawet nie pytał sie nic , o okres a najważniejsze o dziewictwo, przecież to ważne , odrazu kazał na fotel nic nie wytłumaczył co i jak, jakiś idiota , przecież pytanie o dziewictwo musi być, a on sie nie pytał , :/:/
__________________
lejdidon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 09:04   #9
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Choroby ginelokogiczne

Cytat:
Napisane przez lejdidon Pokaż wiadomość
mnie badanie zwykłym wizernikiem bolało , bo ten lekarz był nie delikakatny, a podobno miał byc taki dobry , mama go chwaliła więc poszłam , prywatnie, myślałam że sie postara ale mnie zbył , nawet nie pytał sie nic , o okres a najważniejsze o dziewictwo, przecież to ważne , odrazu kazał na fotel nic nie wytłumaczył co i jak, jakiś idiota , przecież pytanie o dziewictwo musi być, a on sie nie pytał , :/:/
piszesz, że staracie się o dziecko, wiec pewnie nie masz -nastu lat, nie dziwi mnie, że lekarz nie pytał o dziewictwo
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 10:07   #10
lejdidon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 42
Dot.: Choroby ginelokogiczne

tak. nie robiłam bo myślałam że jednak to nie od tego nie plecy bolą, jesli lekarz stwierdził że jest ok, ale teraz objawy sie nasilają, po weekendzie wybieram sie do lekarza na 100% już znalazłam innego ginekologa , i się dowiem, okresu dostałam i wolę pójśc do lekarza jak mi sie skończy ,
__________________
lejdidon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 12:39   #11
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Choroby ginelokogiczne

Cytat:
Napisane przez lejdidon Pokaż wiadomość
tak. nie robiłam bo myślałam że jednak to nie od tego nie plecy bolą, jesli lekarz stwierdził że jest ok, ale teraz objawy sie nasilają, po weekendzie wybieram sie do lekarza na 100% już znalazłam innego ginekologa , i się dowiem, okresu dostałam i wolę pójśc do lekarza jak mi sie skończy ,
podczas okresu usg lekarze wykonują, ale wiadomo taki dyskomfort
życzę zdrówka!
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-29, 10:58   #12
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Choroby ginelokogiczne

dziwnie Cie ten ginekolog potraktował. Nie jestem lekarzem ale przy takich objawach zaczęłabym od morfologi, moczu. Oczywiście cytologia, usg a nawet jakies dodatkowe badania typu czystość pochwy, bakterie grzyby i bakterie nieswoiste:mykoplazma, ureaplasma, chlamydia-byc może te baktreie wywołuja podobne objawy-ale na takie badania powinien Cie nakierować lekarz...
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.