Sposoby na gojenie krocza po porodzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-06, 14:30   #1
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Question

Sposoby na gojenie krocza po porodzie?


Cześć !

Ponad 2 miesiące temu urodziłam syna, krocze mi popękało i miałam nacięcie. Rana dalej się goi, nie możemy współżyć, bo im głębiej, tym bardziej czuje ciągnięcie i pieczenie. Chyba też obniżyła mi się dolna ściana pochwy, bo dostaje mi się do środka powietrze, najczęściej jak leżę.. Ginekolog powiedział że mam stan zapalny i przepisał mi triderm, ale z tego co wyczytałam na ulotce, to nie powinno się go stosować na błony śluzowe ani narządy rodne. Mimo to smaruję się nim, bo myślę że gin wie co robi... Nie mam już do tego cierpliwości, może są jakieś sposoby na szybkie gojenie? To już zbyt długo trwa, nie mogę tego znieść. Rana nie boli przy chodzeniu, tylko jak naciągnę skórę albo nacisnę palcem, przy myciu itp.
Wyczytałam w bazie polecanych leków, że może będą się nadawać CICATRIDINA GLOBULKI DOPOCHWOWE albo GAŁKI PROPOLISOWE? Co sądzicie? Nie wiem juz co mam robić...
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 14:58   #2
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Mi bardzo po popękaniu i cięciu pomogły irygacje i podmywanie (każdorazowo po wizycie w toalecie) z tatntum rosa. mieszałam to sobie z przegotowaną wodą w butelce z dziubkiem i polewalam krocze. No ale szczerze powiem,że na seks zdecydowałam się dłuugo poźniej. Na twoim miejscu też bym nawet nie myslała o tym, dopóki się wszystko nie wygoi, inaczej będą ciągle stany zapalne. A uczucie ciągnięcia miałam jeszcze rok po porodzie. Blizna mi się naciągała przy współżyciu, a skóra jeszcze nie nabrała elastyczności. Teraz (2 lata po) jest gitarrra
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 15:12   #3
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Mi bardzo po popękaniu i cięciu pomogły irygacje i podmywanie (każdorazowo po wizycie w toalecie) z tatntum rosa. mieszałam to sobie z przegotowaną wodą w butelce z dziubkiem i polewalam krocze. No ale szczerze powiem,że na seks zdecydowałam się dłuugo poźniej. Na twoim miejscu też bym nawet nie myslała o tym, dopóki się wszystko nie wygoi, inaczej będą ciągle stany zapalne. A uczucie ciągnięcia miałam jeszcze rok po porodzie. Blizna mi się naciągała przy współżyciu, a skóra jeszcze nie nabrała elastyczności. Teraz (2 lata po) jest gitarrra
rok? dwa lata? straszne Wiedziałam że będę się długo goić, ale nie sądziłam że aż tak... Wypróbuję tę tantum rosę, może akurat pomoże... To już jest 'upierdliwe', bo w ciąży nie mogliśmy się kochać, bo miałam przedwczesne skurcze i pół ciąży przeleżałam w łóżku, teraz jeszcze to się tak ciągnie... Ileż można wytrzymać
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 16:07   #4
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

No niestety każda blizna jak jej dotkniesz jest zgrubiała i ta tkanka zanim się uelastyczni, przy naciąganiu boli. Ale trening czyni mistrza U nas pomagała zmiana pozycji.
A Ty masz jeszcze rany na kroczu? Czy tylko obolałe blizny? Bo tantum rosa to pomaga na rany i stany zapalne, a nie boleske (ale zagojone już) blizny.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 17:06   #5
syrenka1982
Raczkowanie
 
Avatar syrenka1982
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Cześć !

Ponad 2 miesiące temu urodziłam syna, krocze mi popękało i miałam nacięcie. Rana dalej się goi, nie możemy współżyć, bo im głębiej, tym bardziej czuje ciągnięcie i pieczenie. Chyba też obniżyła mi się dolna ściana pochwy, bo dostaje mi się do środka powietrze, najczęściej jak leżę.. Ginekolog powiedział że mam stan zapalny i przepisał mi triderm, ale z tego co wyczytałam na ulotce, to nie powinno się go stosować na błony śluzowe ani narządy rodne. Mimo to smaruję się nim, bo myślę że gin wie co robi... Nie mam już do tego cierpliwości, może są jakieś sposoby na szybkie gojenie? To już zbyt długo trwa, nie mogę tego znieść. Rana nie boli przy chodzeniu, tylko jak naciągnę skórę albo nacisnę palcem, przy myciu itp.
Wyczytałam w bazie polecanych leków, że może będą się nadawać CICATRIDINA GLOBULKI DOPOCHWOWE albo GAŁKI PROPOLISOWE? Co sądzicie? Nie wiem juz co mam robić...
Dobrze by było dodatkowo wietrzyć krocze, chodzić bez bielizny kiedy to możliwe. Tak mi doradził mój ginekolog. Tantum rosa też jak najbardziej. Ze współżycia na razie zrezygnować.
__________________
język angielski
syrenka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 19:21   #6
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

cictraldina i gałki propolisowe to bardziej jak są infekcje, stany zapalne ale na samą ranę to chyba nie. ale tak jak wyżej - bardzo ważny jest dostęp powietrza do miejsc intymnych - łatwiej się goi, mniej się bakterie namnażają wtedy. jeżeli ta rana Ci się "paprze", w sensie pęka w okolicach wejścia do pochwy, to ogromnie polecam żel solcoseryl. jest genialny jak dla mnie, zasklepia rany i goi niesamowicie. można właśnie przemyć najpierw vagosanem czy tantum rosa, osuszyć i właśnie tym żelem potraktować. sudocrem też pewnie by w miarę się sprawdził. ja bym jeszcze poleciła branie lacibios femina, ale to już tak osłonowo, skoro rana, bakterie moga się mnożyć i lepiej zapobiegać jak najbardziej ewentualnym stanom zapalnym
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 15:17   #7
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
No niestety każda blizna jak jej dotkniesz jest zgrubiała i ta tkanka zanim się uelastyczni, przy naciąganiu boli. Ale trening czyni mistrza U nas pomagała zmiana pozycji.
A Ty masz jeszcze rany na kroczu? Czy tylko obolałe blizny? Bo tantum rosa to pomaga na rany i stany zapalne, a nie boleske (ale zagojone już) blizny.

Sama nie wiem jak to ocenić, nacięcie jest już zabliźnione, ale zaczerwienione. Wewnątrz mam stan zapalny (przynajmniej tak to wygląda), myślę że tantum rosa by mi pomogło. Wypróbuje, dzięki


Cytat:
Napisane przez syrenka1982 Pokaż wiadomość
Dobrze by było dodatkowo wietrzyć krocze, chodzić bez bielizny kiedy to możliwe. Tak mi doradził mój ginekolog. Tantum rosa też jak najbardziej. Ze współżycia na razie zrezygnować.

Z tym wietrzeniem jest taki problem, że głównie musi się wygoić to co jest wewnątrz, muszę więc być unieruchomiona, z nogami szeroko, a to nie jest takie łatwe.. Ale kiedy tylko mogę, korzystam z wolnej chwili


Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
cictraldina i gałki propolisowe to bardziej jak są infekcje, stany zapalne ale na samą ranę to chyba nie. ale tak jak wyżej - bardzo ważny jest dostęp powietrza do miejsc intymnych - łatwiej się goi, mniej się bakterie namnażają wtedy. jeżeli ta rana Ci się "paprze", w sensie pęka w okolicach wejścia do pochwy, to ogromnie polecam żel solcoseryl. jest genialny jak dla mnie, zasklepia rany i goi niesamowicie. można właśnie przemyć najpierw vagosanem czy tantum rosa, osuszyć i właśnie tym żelem potraktować. sudocrem też pewnie by w miarę się sprawdził. ja bym jeszcze poleciła branie lacibios femina, ale to już tak osłonowo, skoro rana, bakterie moga się mnożyć i lepiej zapobiegać jak najbardziej ewentualnym stanom zapalnym


Sudocrem? Mam, spróbuję. Ja właśnie mam stan zapalny wewnątrz pochwy, tak to przynajmniej ocenił mój gin. Sama rana się nie paprze, nic na szczęście się z nią nie dzieje, w jednym tylko miejscu wewnątrz jest mocno różowa, jakby nie chciała się goić. W ogóle mam wrażenie że w tym miejscu lekarz źle złapał część skóry, źle zszył i m.in. przez to się tak źle goi.. Kurcze, dużo bym dała żeby już to mieć za sobą Spróbuje też z tym żelem, a nóż widelec, pomoże


Dziękuje za odpowiedzi
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-10, 08:01   #8
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

sudocrem raczej nie pomoże ale próbować można...
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 23:02   #9
abcdefghijkl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 25
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Okłady z Rivanolu przez kilka dni powinny pomóc.
abcdefghijkl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 14:08   #10
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Kupiłam ten żel solcoseryl i na początku mnie zmroziło: "bezbiałkowy dializat z krwi cieląt" nie brzmi zachęcająco

Posmarowałam narazie 3 razy i REWELACJA! flybird dziękuję, dzięki Tobie już pozbyłam się stanu zapalnego i być może niedługo, po ponad pół roku celibatu, wrócę do współżycia Pozdrawiam!
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 20:39   #11
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Kupiłam ten żel solcoseryl i na początku mnie zmroziło: "bezbiałkowy dializat z krwi cieląt" nie brzmi zachęcająco

Posmarowałam narazie 3 razy i REWELACJA! flybird dziękuję, dzięki Tobie już pozbyłam się stanu zapalnego i być może niedługo, po ponad pół roku celibatu, wrócę do współżycia Pozdrawiam!
ja też byłam przerażona jak pierwszy raz skład przeczytałam skład, ale naprawdę ten żel jest super
cieszę się, że jest lepiej
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 13:12   #12
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

mnie pomagało wspomniane "wietrzenie" krocza, do tego prozaiczne ale dobre bo mocno wysusza-szare mydło i raz dziennie-na noc provag żel. czasem tez przemywałam tatnum rosa-ale nie robiła irygacji-lekarz odradzał...
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 19:51   #13
ewa_sopot
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11
Dot.: Sposoby na gojenie krocza po porodzie?

Kup sobie Deumavan. Wyleczysz skórę i będzie po problemie.
ewa_sopot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.