Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-14, 09:49   #1
Casiee95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4

Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?


Hej

Bardzo ciekawi mnie bardzo ważna kwestia.
Przeglądam to forum i przeglądam i znalazłam wiele wątków
na temat wyglądu w lustrze, na zdjęciach a w rzeczywistości.
W lustrze wyglądam super pięknie. (tzn. dobrze jak na swoje możliwości)
Za to niestety na zdjęciach jestem cała zdeformowana (twarz).
Robię zdjęcia wyłącznie telefonem i tylnym aparatem (8Megapixeli).
Na filmikach nagranych telefonami mam to samo.
Włosy tak jakby przesunięte w prawo trochę poza głowę. Całkiem inaczej wyglądam, po prostu brzydko. Cała fryzura jest zdeformowana, oczy sine, usta małe itp...
W lustrze czy to w galerii czy to w odbiciu czy to niezależnie czy na dworze czy w domu, czy jest jasno czy ciemno to moja fryzura zawsze wygląda dla mnie idealnie, a jeśli chodzi o nią na zdjęciach to jest cała przesunięta w prawo, mam wycięte jakieś gniazda i ogólnie wygląda to strasznie. JAK ZOMBIE.
Jak robie sobie zdjęcie przednią kamerką w telefonie (selfie). to wszystko jest ok.
Casiee95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 11:14   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Zobacz to: http://www.stepheneastwood.com/tutor...GES/strip1.jpg
Im większy kąt widzenia obiektywu ("bardziej oddalający"), tym większe zniekształcenia twarzy wypełniającej zdjęcie.
Wniosek? Nie robić "z wyciągniętej łapy"

Dla "lustrzanki małoobrazkowej" przyjęło się uważać ogniskową w granicach 85-135 za "portretową", dla lustrzanek cyfrowych "z niepełną klatką" podobny kat widzenia (bo właśnie o kąt widzenia chodzi) dają obiektywy o ogniskowej 50-85mm, dlatego tak bardzo są zachwalane najtańsze "50/1.8" (nie dlatego, że przy ciasnych portretach twarz będzie niezniekształcona, tylko dlatego, że dają małą głębię ostrości - "rozmyte tło" - i są dość tanie, do Canona 50/1.8 II ok. 400zł i nowszy 50/1.8 STM ok. 570zł).

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2015-05-14 o 11:18
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 11:42   #3
Casiee95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Czyli jak zrobić zdjęcie żeby obrazowało mój realny wygląd z pozycji osoby która stoi przedemną ?
Casiee95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 13:15   #4
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Cytat:
Napisane przez Casiee95 Pokaż wiadomość
Czyli jak zrobić zdjęcie żeby obrazowało mój realny wygląd z pozycji osoby która stoi przedemną ?
statyw
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 13:29   #5
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Z "normalnej" pozycji, tzn. ani z dołu, ani z góry, i przede wszystkim nie z bliska. Aparaty w telefonach najczęściej mają wystarczająco dużo Mpix żeby można było po zrobieniu odpowiednio "przyciąć" sobie zdjęcie, nawet, jak zajmiesz tylko 1/4 zdjęcia i potem je "przytniesz", do internetu powinno wystarczyć

Statyw - ok, tylko pomijając "drobiazg" (telefony zazwyczaj nie mają gwintu do statywu), to statyw może być ustawiony za nisko, a podniesienie "spojrzenia" w górę chyba nie będzie dobrze wyglądało?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 14:07   #6
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Z "normalnej" pozycji, tzn. ani z dołu, ani z góry, i przede wszystkim nie z bliska. Aparaty w telefonach najczęściej mają wystarczająco dużo Mpix żeby można było po zrobieniu odpowiednio "przyciąć" sobie zdjęcie, nawet, jak zajmiesz tylko 1/4 zdjęcia i potem je "przytniesz", do internetu powinno wystarczyć

Statyw - ok, tylko pomijając "drobiazg" (telefony zazwyczaj nie mają gwintu do statywu), to statyw może być ustawiony za nisko, a podniesienie "spojrzenia" w górę chyba nie będzie dobrze wyglądało?
no tak to tel,ale pomogłaby łapka inspektora gadżeta ( ja to tak nazywam ) czyli monopod ( wklejam fot )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iphone-monopod-universal-smartphone-camera-extender-selfie.jpg (34,0 KB, 51 załadowań)
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 14:13   #7
Casiee95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Czyli to normalne że jak robię z ręki z małej odległości w łazience albo przed lustrem szafy przy świetle zza okna lub z żarówki to po prawo mam włosy tak jakby w prawo całkiem, szczękę mam nierówną. Jeden policzek większy itp? Jedno oko wyżej drugie niżej? :P Przejmować się tym?
Casiee95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-14, 14:26   #8
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Cytat:
Napisane przez Casiee95 Pokaż wiadomość
po prawo mam włosy tak jakby w prawo całkiem, szczękę mam nierówną. Jeden policzek większy itp? Jedno oko wyżej drugie niżej? :P Przejmować się tym?
Nie, prawie wszyscy robią sobie takie koszmarki

Tak, bo ta mniejszość która zwraca uwagę na te "drobiazgi" czasem ma niezły ubaw z takich samo...(no, powiedzmy)róbek

Nieco z innej beczki (NIE CZYTAĆ PRZY JEDZENIU!), ale w zbliżonym temacie: kiedyś po sieci krążyło "selfie" dziewczyny, robione w łazience do lustra. Jest wiele takich zdjęć i jedno więcej czy mniej nie zrobiło by różnicy, ale jak to się mówi, "diabeł tkwi w szczegółach". Tym szczegółem była muszla klozetowa, otwarta, z dobrze widoczną zawartością...
Komentarze do zdjęcia nie były przyjemne, jak pewnie się domyślacie.
Idąc dalej tym tropem (wolę załatwić - przepraszam za wyrażenie, ale doskonale pasuje do tematu - przy jednej okazji), na pewno znacie zdjęcia "na torach", dziewczyna stoi, dziewczyna idzie, dziewczyna tańczy, dziewczyna siedzi, dziewczyna leży - UPS - widziałem już kilka zdjęć dziewczyn leżących na podkładach, pomiędzy szynami, z komentarzem "najpierw zapoznaj się z zasadą działania toalety w pociągu, a potem idź na takie sesje"

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2015-05-14 o 14:27
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 18:00   #9
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Cytat:
Napisane przez Casiee95 Pokaż wiadomość
Czyli to normalne że jak robię z ręki z małej odległości w łazience albo przed lustrem szafy przy świetle zza okna lub z żarówki to po prawo mam włosy tak jakby w prawo całkiem, szczękę mam nierówną. Jeden policzek większy itp? Jedno oko wyżej drugie niżej? :P Przejmować się tym?
jak robie fot z reki aparatem to kształt twarzy fktycznie ulega deformacji, ( tz jest np bardziej owalna czy kwadratowa albo uwypukla sie nos itp )ale w telefonie to nigdy nie mialam i nie mam takiego problemu :P
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 11:00   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Dla "lustrzanki małoobrazkowej" przyjęło się uważać ogniskową w granicach 85-135 za "portretową", dla lustrzanek cyfrowych "z niepełną klatką" podobny kat widzenia (bo właśnie o kąt widzenia chodzi) dają obiektywy o ogniskowej 50-85mm, dlatego tak bardzo są zachwalane najtańsze "50/1.8" (nie dlatego, że przy ciasnych portretach twarz będzie niezniekształcona, tylko dlatego, że dają małą głębię ostrości - "rozmyte tło" - i są dość tanie, do Canona 50/1.8 II ok. 400zł i nowszy 50/1.8 STM ok. 570zł).
ale takim obiektywem nie da się zrobić selfie ręka za krótka o metr
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 11:20   #11
Casiee95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

A jest jakaś różnica między przednim aparatem w telefonie, a tym z tyłu ? Bo też jest wielka różnica wyglądu.
Casiee95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-15, 13:37   #12
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ale takim obiektywem nie da się zrobić selfie ręka za krótka o metr
I bardzo dobrze
Pomijając taki drobiazg, jak dziwne wykręcanie ręki, żeby zrobic sobie selfie lustrzanką

Cytat:
Napisane przez Casiee95 Pokaż wiadomość
A jest jakaś różnica między przednim aparatem w telefonie, a tym z tyłu ?
Sprawdź. Zrób np. zdjęcia pokoju, z tego samego miejsca, najpierw tylnym a potem przednim. Zobaczysz, czy kąt widzenia tych aparatów się różni. Poza tym kamerki do videokonferencji są zazwyczaj prostsze, i gorszej jakości.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 21:56   #13
irenusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

jest jeszcze taka kwestia, że w lustrze widzimy swoje odbicie, swój wizerunek odwrócony i jak potem patrzymy na zdjęcie, to coś nam się nie zgadza, bo przywykliśmy do swojego odwróconego wizerunku.
prawie każdy się krzywi jak widzi swoje zdjęcie.
irenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 21:05   #14
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Ale jak np. stoję z kimś przy lustrze, to nie widzę różnicy w jego wyglądzie, więc dlaczego my same miałybyśmy się różnić?

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 12:58   #15
Lacremia
Lacremia
 
Avatar Lacremia
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Bo moze ta osoba przy ktorej stoisz i widzisz jej odbicie w lustrze ma symetryczna twarz. Ja na zdjeciach jestem koszmarna (i na zywo), a w lustrze wygladam o wiele lepiej. Lustro tuszuje moja asymetrie twarzy, nierownosc w wielkosci przednich zebow, lekka skolioze itp. Odkrylam to z 2 lata temu i pamietam jaki przezylam szok bo zrozumialam czemu tylko ja uwazam sie za ladna osobe (lustro klamie).
Lacremia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 16:20   #16
JustynaDK
Raczkowanie
 
Avatar JustynaDK
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 59
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Kiedyś czytałam że w lustrze nasze odbicie jest o 1,5% ładniejsze niż w rzeczywistości.
JustynaDK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 16:36   #17
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Dziwny defekt na zdjęciach. Jak to się ma do rzeczywistości?

Cytat:
Napisane przez Lacremia Pokaż wiadomość
Bo moze ta osoba przy ktorej stoisz i widzisz jej odbicie w lustrze ma symetryczna twarz. Ja na zdjeciach jestem koszmarna (i na zywo), a w lustrze wygladam o wiele lepiej. Lustro tuszuje moja asymetrie twarzy, nierownosc w wielkosci przednich zebow, lekka skolioze itp. Odkrylam to z 2 lata temu i pamietam jaki przezylam szok bo zrozumialam czemu tylko ja uwazam sie za ladna osobe (lustro klamie).
Nie lustro kłamie, tylko Ty jesteś przyzwyczajona do swojego widoku w lustrze. Gdybyś spy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Nie lustro kłamie, tylko Ty jesteś przyzwyczajona do swojego widoku w lustrze. Gdybyś spytała swoich znajomych jak Cię lepiej postrzegają, jestem pewna że woleliby Cię taką jaką widzą na co dzień a nie Twoje odbicie w lustrze.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-13 17:36:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.